SakuraZaka: anime/manga meg japán árus új bolt

Mit, honnan lehet megszerezni, letölteni, vásárolni?
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

^kicsit off, de nagyon sok helyen lehet ujjas zoknit kapni itthon is :dirr: Nyugati aluljárójában csak 10 helyen kb XD
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Kaen írta:drwest:

A koreai élelmiszerbolt az lesz sztem. A pontos címet majd megkeresem, mindenesetre a Batthyányról kell 11-es busszal felmenni a rózsadomb centerig (Csatárka u. asszem a megálló neve), és ott van az egyik utcában.
erről én is hallottam :) valamikor el is kéne mennem beszerzőkörútra...
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

:D:D Asszem a legfontosabb kérdés lemaradt... hol lesz ez a bolt? :D Vagy oline boltot terveztek? (Jelenleg, h áll a szitu, van elég érdeklődő?)
Let's begin, de gozaimasu!
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Fórumról másolás akkor ide:

Egy kedves ismerősöm üzenete a kellékek, alapanyagok beszerzésének megkönnyítésére:

arra még megkérlek, hogy a térkép honlapon az első bolt még nincs elismert helyszínként listázva, úgyhogy ha megnézed klikkelj rá arra hogy "yes"

ott velem közölték hogy be kell fizetni videotéka tagságra ahhoz hogy kaját vásárolhassak
úgyhogy nem oda járok
van viszont a Nipponya a Rózsakertben
bár ez már 4 éve volt, lehet hogy azóta változott a helyzet
amúgy azt nem láttam
de tudok pár másikat


klikk

klikk

ez a kettő ahova járni szoktam
de a Fővám téri piac alatt van egy keleti fűszerbolt, ahol szintén sokminden van
az első a legolcsóbb
a rózsakertben viszont több japán-specifikus dolog van
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Én arra lennék kiváncsi, amelyikről Kaen írt... ^^"
(Tervezés alatt..)
Let's begin, de gozaimasu!
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

én is :) de egynek ez sem rossz :) ~ szerintem ~ meglesni semmibe nem kerül, csak legyen hozzá időm is ^^
A Koto-ról meg úgy tűnik, le kell mondanom :S egy japán ismeősöm szerint 1000dollár átszámolva az ára :(
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Zearlot írta:A Koto-ról meg úgy tűnik, le kell mondanom :S egy japán ismeősöm szerint 1000dollár átszámolva az ára :(
Na igen. Gondolom csak neves kotokészítő nagymesterek csinálnak, azok is csak a legkíválóbb minőségű fából, és a húrokat is csak a legnemesebb szőrből (lószőr vagy vmi más, ami mégjobb?) készítik.
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

desu írta:
Zearlot írta:A Koto-ról meg úgy tűnik, le kell mondanom :S egy japán ismeősöm szerint 1000dollár átszámolva az ára :(
Na igen. Gondolom csak neves kotokészítő nagymesterek csinálnak, azok is csak a legkíválóbb minőségű fából, és a húrokat is csak a legnemesebb szőrből (lószőr vagy vmi más, ami mégjobb?) készítik.
Ez speciel egy használt nem túl jó darab volt XD de igen... de mivel az anyukája Koto tanár vagy mi volt, lehet megúszom az a halom pénzes megoldást... ^^

on: valami hír a boltról azóta van? :S
Avatar
Shinzo
Profi
Profi
Hozzászólások: 245
Csatlakozott: 2006.08.15. 22:37
Tartózkodási hely: Dark Zone
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shinzo »

Miharu-chan írta:^kicsit off, de nagyon sok helyen lehet ujjas zoknit kapni itthon is :dirr: Nyugati aluljárójában csak 10 helyen kb XD
Lehet, de én még nem láttam ilyet.... egyébként tudod mire gondolok? Olyat szeretnék amilyet kint is hordanak.. vagy legalább hasonlót :D
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Üdv mindenkinek! Nem tudja véletlenül valaki, hogy az itt emlegetett boltok közül (Usagiya, rózsadombi, Rózsakert center...) melyik van esetleg szombtaton is nyitva?
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Ömm, közben annyi info, hogy úgy tudom, a bolthelyiség már megvan, legalábbis 99%-osan, szal már csak meg a tranzakciók vannak hátra. :D Meg még kis felújítás is lesz állítólag.. Lényeg a lényeg, halad a dolog. Vonatok mégsem lesznek, csak japán holmik. ^^

Ja és a Fővám térhez lesz nagyon közel, ott a csarnok mögött egy utca, vagy ilyesmi. (Fővám tér: 1 villamosmegálló vagy gyalog 5 perc a Kálvinról; pár villamosmegálló a Móricz Zsigmond körtérről; ott van a Corvinus meg a nagycsarnok).

És igen, a lány már a beszerzéseit tervezi, úgyhogy most írjatok még már dolgot. =)
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Én teljesen boldog lennék pár japán füzettel, meg tankönyvvel, vagy esetleg rendes könyvvel ^^
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Fővám tér? Jó közel lesz.
Legyen ramen, soba tészta, Sapporo Ichiban instant ramen pl. nagyon jó.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Zearlot írta:Én teljesen boldog lennék pár japán füzettel, meg tankönyvvel, vagy esetleg rendes könyvvel ^^
füzetet!
most ezt kéri a nép :lol:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Ayumie írta: füzetet!
most ezt kéri a nép :lol:
^^ Örülök, hogy nem vagyok vele egyedül :D Most barátnőm hoz Tokióból, hogyha tud szerezni nekem, de jó lenne ha rendes japán füzetbe írhatnék és nem magyar kockásba :S (semmi bajom a magyar füzetekkel :^_^: )
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

:lol:
én elfordított vonalas füzetbe éppen ma kezdtem el írni...
--szegény füzet...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Támogatom desu ramen javaslatát, meg úgy általában örülnék japán kajáknak, édességeknek. Esetleg fagyasztott taiyakinak is, persze csak ha nem túl drága és körülményes beszerezni (anno Usagiyaban lehetett kapni egész jó áron, minden csomagban két nagy volt). :D
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Van ez az icetea ↓ a jobb oldali fajtából vevő lennék pár kartonnyira.
Kép
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Most komolyan, mi a pláne a japán füzetben? Nekem volt, semmi különleges nincs benne.
Kirin Lemon Koucha!!!!!!!!!! Idevele! :mrgreen: Hú, mennyit ittam abból, nagyon eltalálták az izét. Egyébként sima tea, nem jeges, bár ez végülis mind1.
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

desu írta:Most komolyan, mi a pláne a japán füzetben? Nekem volt, semmi különleges nincs benne.
Kirin Lemon Koucha!!!!!!!!!! Idevele! :mrgreen: Hú, mennyit ittam abból, nagyon eltalálták az izét. Egyébként sima tea, nem jeges, bár ez végülis mind1.
Bocs. Én szeretnék, ha nincs benne semmi pláne akkor is :wink: Most én is mondhatnám, mi a jó a teában? ˇˇ :wink: Itthon is lehet már kapni pár fajtát a megfelelő helyen... én füzetet szeretnék továbbra is... meg könyveket...
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

A könyveket megértem, a füzetet nem igazán, de ez legyen az én egyéni szocproblémám. (személyes véleményem az, hogy az elején nagy lesz a hype a füzetek iránt, majd nagyon rövid időn belül leül, mert semmi különleges nincs bennük, ergo a kereskedő számára nem jó üzlet)
A tea viszont nagyon finom számomra, én sajnos itthon nem ismerek ilyet. De igaz, abban sincs semmi különleges. Viszont szerintem nagyon nem mind1, hogy használati tárgyról van szó vagy ételről/italról. Előbbi adott esetben semmi extrát nem ad, utóbbinak viszont lehet (azaz nem biztos, hogy van) olyan íze, amilyen másnak nincs.
Persze ha a füzetnek olyan designja van, ami különleges (Dragonball-os, Pikachu-s, Inu Yasha-s és még ki tudja mi a halál), az már más. Bár ha erre reális igény volna, akkor már magyar nyomdák is legyártották volna (ha még nem tették).
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nahát...
Izlések és pofonok.
Szvsz ami az egyiknek fontos az amásiknak nem és ez fordítva.

-magam részéről perpill bármeilyknek örülnék, deazért... a füzet nem 'fogy el' kb 20 perc alatt :-P
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Én nem úgy veszek valamit, hogy Inuyashás-e vagy sem... okosabb ugyan nem leszek, de jobb mint egy magyar szép kockás füzet, mellesleg nekem mindenféle füzetem van itthon különböző országokból... és csatlakozom ahhoz a véleményhez, miszerint kinek ez, kinek az. Épp ezért mondtam, amit mondtam.
Ayumie, ha rajtam múlna akkor a tea nem fogyna el :wink:
Adott volt egy kérdés, amire válaszoltam. De majd max beszerzem onnan a könyvekkel együtt ahonnan eddig is :roll:
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Ayumie írta:nahát...
Izlések és pofonok.
Szvsz ami az egyiknek fontos az amásiknak nem és ez fordítva.

-magam részéről perpill bármeilyknek örülnék, deazért... a füzet nem 'fogy el' kb 20 perc alatt :-P
És pont ezért kisebb lenne a forgalma, amiért megint kevésbé éri meg a kereskedőnek ;)

Igen, ízlések, ezért hagytam magamnak több helyen kiskapukat :P

Egyébként valóban nem fogyna a tea sem, főleg mivel importálni kéne onnan, ami baromi drága lenne, és annyi különbség biztos nincs az itteni teákkal összevetve, hogy bárki is megfizesse az árkülönbözetet.

Igényes füzetet meg itthon is lehet venni, meg kell találni. Magyar gondolkodásmód, hogy a legolcsóbbat vesszük általában, függetlenül attól, hogy milyen arányú a minőségi különbség. Ezért olyan, amilyen. Amíg pl. egy cukrászdában nem vagyunk hajlandóak fizetni egy kis pluszt a szép csomagolásért (konkrét eset alapján), addig ez lesz.

Én tkp. azt nem értem, hogy miért a japán kell? Miért nem pl. német, ha pusztán minőségi füzet kell?
Zearlot

Hozzászólás Szerző: Zearlot »

Hmm, nem akarok offolni, de... hidd el, elég minőségi füzetet veszek... az ára legalábbis ezt mutatja, mert 500-600ft szerintem nem az alsó kategória ~ keményfedeles mániás és könyvfetisiszta vagyok :D ~ meg japán-otaku --> itthon van japán játék, japán berendezés, majdnem japán macska ^^", japán ételek (mást alig eszek) és szeretnék japán könyveket, füzetet... persze, hogy tudok beszerezni, most is hoznak nekem egy rakattal, csak gondoltam nem mindig Japánból kéne hozatnom, mert már biztosan nagyon unják a kéréseimet :S Ha német-párti lennék, valószínűleg mindenem német lenne...

Amúgy szerintem nem is kéne egy tucattal vennie a bolt tulajdonosának. Amikor nekünk volt boltunk ez úgy ment, hogy hoztunk egy csomaggal. Ha fogyott, akkor vettünk többet... ha nem? Akkor meg a nyakamba varrhatjátok azt a 20 darabot, ami a csomagban van XD Az én barátaim tuti elkapkodják, mert mind olyan elvetemültek, mint én :lol: A teával szerintem ugyanez a szitu, bár az a meglátásom, hogy az élelmiszereket ezerszer körülményesebb ideszállítani :( Ezt én is sajnálom, mert elég macerás folyton itthon összepacsmagolni mindent, főleg, hogy ritkán van az, hogy mindent a saját alapanyagából tudok elkészíteni...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zearlot 2007.03.31. 09:07-kor.
Válasz küldése