Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Teljes mértékben elvonulás még a Gin no Saji, ráadásul a vidéki, földművelés körüli problémák megjelennek, sőt még társadalmi is (mi van ha iskola helyett dolgozni kell a gyereknek).

A Tamayura sorozat szintén jó, a főszereplő az apja elvesztését úgy igyekszik feldolgozni hogy a szülőfalujába költözik. Tsuritamában szintén van vidékre költözés a problémák elől. Picit talán a Miyori no Mori ban is.

Az Udon no Kuni no Kiniro Kemari kicsit Barakamonos, de az anime sokat nem foglalkozik a vidék problémáival. Wakaokami wa Shougakusei!-ban is van vidékre költözés, de nem nagyon vannak számottevően kibontva komolyabb társadalmi problémák.

Talán nem ez az első ami az ember eszébe jut és elvonulás sincs benne, de a Pompoko komoly problémákat is feldolgoz (állatok élőhelyének kiírtása), ráadásul vallási elemek is bőven vannak benne.

A Higurashihoz hasonlóan más, de akkor már bedobom a Shikit, mert azért az elszigetelt kisváros/falu nem csak a környezet adja, de annak bizonyos sajátosságait is felhasználja a plothoz.

És akkor persze ott vannak a Totoro-szerű egynyári vidékezős címek mint a Kappa no Coo to Natsuyasumi, Omoide no Marnie, Momo e no Tegami, Hotarubi no Mori e, stb.

A Kono Sekai no Katasumi ni-ban is van bőven korabeli vidéki élet, a 2. világháború borzalma viszi a prímet, nem teljesen idevaló.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ricz írta: 2021.11.08. 02:27 Szóval ez egy abszolút támogatható ötlet és téma. Viszont ehhez kéne legalább egyvalaki, aki vidékfejlesztésben is jártas... (wink-wink nudge-nudge)
Ohh please, konkrét kurzusom volt csak a falu- és vidékfejlesztésre, plusz az agrárium fejlesztését is inkább a vidékfejlesztés felé próbálják rugdosni, szóval nem lennék etéren teljesen világtalan. :vigyor:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na, látom másokat is megfogott a téma ötlete.
ZeroProcess írta: 2021.11.08. 10:41Én a régi szériából láttam másfél évadot, de asszem ez csak a 2. évadnál jön elő (bár így is csak a kormányzati eltusolás része rémlik), így ezt említeni elég spoiler-es lenne. Ennél talán kevésbé spoileres téma amit fel lehetne hozni a helyiek nem csípik a kívülállókat téma.
Az első során is elhangzik, kapásból az első részben megtudjuk a szitu felét, amikor K1-et kiviszi Rena a szeméttelepre, illetve a most felkapott Gou során is rendre előjön, amit azért kezdtek el sokan, mert remake, de aztán kiderült, hogy 3. évad. Ugyanakkor az eltusolásra folyamatos hinteket kapunk az S1 alatt is (pl. a Watanagashi-henben), ellenben de facto asszem a Kaiban közlik kész tényként. De nem is ez lenne az igazi spoiler a szériából, hanem Oyashiro-sama átkának valódi természete és mibenléte, amit igazán az Outbreak OVA-ban debunkoltak.
ZeroProcess írta: 2021.11.08. 10:41 Illetve a vallás és vidék kapcsolata is szóba kerülhet, csak most nem ugrik be erre anime jó példaként.
Egy rakás régi, mára klasszikus és vintage anime jut eszembe a Tengu Taijitól kezdve a Kobutoriig, az Ubasuteyamán át a Hanasaka Jiisanig, bár ezek inkább folklór elemekkel rendelkező vidéki történetek. De tényleges vallás (buddhizmus/shinto) úgy konkrétan nem ugrik be nekem sem, vagy legalább olyan, ahol shinto papnő játssza a főszerepet a vidéki városka életében, és tudom, hogy láttam ilyet, de lehet hetekig fogom keresni, hogy mi volt a címe...
pintergreg írta: 2021.11.08. 11:39 A Kono Sekai no Katasumi ni-ban is van bőven korabeli vidéki élet, a 2. világháború borzalma viszi a prímet, nem teljesen idevaló.
Hrm, ilyen formában a Szél támadban is van egy szegmens, amikor a tervezőmérnök egy vidéki szállodában ismeri meg a leendő feleségét. Olyan 15-20 percnyi jelenetsor a teljes játékidőből vagy mennyi. Illetve egy ponton megjelenik a 30-as évek eleji tbc-járvány is, mikor a feleség bebugyolálva takarókban fekszik egy vidéki szanatórium erkélyén.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Ricz írta: 2021.11.08. 12:17 De tényleges vallás (buddhizmus/shinto) úgy konkrétan nem ugrik be nekem sem, vagy legalább olyan, ahol shinto papnő játssza a főszerepet a vidéki városka életében, és tudom, hogy láttam ilyet, de lehet hetekig fogom keresni, hogy mi volt a címe...
Biztos nem az Ookamikakushi, de ennél a résznél ugrott be, hogy vidékre költözés után, a főszereplő belecsöppen a helyi szekta tradícióiba.
A Gingitsune viszont passzolhat, de vallási értelemben nem egy mély mű, viszont egy shintó szentélyben játszódik és aranyos. Szinopszis alapján a Kuma Miko plotja is hasonló, de azt nem láttam. Ahogy a Mokke-t sem, de talán az is hasonló.
Viszont ezekkel már asszem kezdek eltávolodni az eredeti felütésről. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

pintergreg írta: 2021.11.08. 14:56 Biztos nem az Ookamikakushi...
Áh, pedig de. :LOL:
A Mokkét már elég régóta tervezem, annak legfeljebb a zenéjével ismerkedem évek óta.

Szerk.: Timi totál ránk hagyja. Szervezzük meg mi, mert ő "nem lát benne ennyit", meg "túl réteg, alig érdekelne bárkit". Faszom. Ezek után így nem fogok menni többet, se a rendelkezésére állni, az egyszer fix.

Szerk. 2: Kis kiabálós telefonbeszélgetés után kiharcoltam egy februárt a témának, mint lehetséges online kerekasztal, mert ahogy kinéznek a járványügyi mutatók, már most gondolkodnak a téli elengedésén (ahogy azt sejtettem), de a tavaszi is kétesélyes.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Kérdés: kik azok akik még mennek a következő conra? Az elővételes jegyárat (5500 Ft) még bevállalnám, de csak akkor ha lesz kivel talizni bent. Azt meg jó lenne előre tudni, mert 7000-ért nem állnék másfél órát a helyszínen beléptetéskor meg ilyesmi :drop: .
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Én megyek. Bár szerintem én vékony vagyok - mint ajánlat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Akosss írta: 2022.06.24. 18:35 Kérdés: kik azok akik még mennek a következő conra? Az elővételes jegyárat (5500 Ft) még bevállalnám, de csak akkor ha lesz kivel talizni bent. Azt meg jó lenne előre tudni, mert 7000-ért nem állnék másfél órát a helyszínen beléptetéskor meg ilyesmi :drop: .
Én már nem megyek. Nem éri meg az 5500 forint úgy, hogy a rendezvény színvonala évről-évre meredeken zuhan lefelé. Tavasszal még mentem, de már akkor sem volt az igazi. Ahhoz nekem már drága a belépő, hogy felutazzak vidékről és utána még két órát sorban álljak, mire bejutok a QR-kódommal. De mindenkinek jó szórakozást, aki megy! ::hehe::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2022.07.08. 18:08 Én már nem megyek. Nem éri meg az 5500 forint úgy, hogy a rendezvény színvonala évről-évre meredeken zuhan lefelé. Tavasszal még mentem, de már akkor sem volt az igazi. Ahhoz nekem már drága a belépő, hogy felutazzak vidékről és utána még két órát sorban álljak, mire bejutok a QR-kódommal. De mindenkinek jó szórakozást, aki megy! ::hehe::
Tavaly nyáron voltam először és most nyáron is tervezem, h lássam milyen egy teljes értékű con. Mondjuk a program lista annyira nem tűnik érdekesnek, már ami elérhető belőle (nincs 1 hónap hátra és még pontosan nem tudni mi lesz ez kicsit bosszantó). Emiatt még vacilálok, h mindkét napra menjek-e vagy se.

Alapjáraton két napos rendezvényre 5500Ft nem sok. A tavalyi élmények alapján még belefér (évi 1 con-ra). Vidékiként nálam a belépő a költségek kisebbik része, így ha nem olyan jó a con, akkor nem azt mondanám, h a belépő nem éri meg, hanem a többletköltségek (felutazás (pestre oda-vissza kb 8k nekem) plusz esetleges szállás) nem érik meg.
Kép
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

A MONDO most osztotta meg FB-on a hírt, mely szerint partnere lett a Crunchyrollnak!

https://www.facebook.com/mondomagazin/p ... 6973192088
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

popovicsp07 írta: 2022.07.21. 07:57 A MONDO most osztotta meg FB-on a hírt, mely szerint partnere lett a Crunchyrollnak!

https://www.facebook.com/mondomagazin/p ... 6973192088
No ez aztán a meglepő hír. Kíváncsi vagyok mit jelent ez azon kívül, h vszínű a con-on akkor a crunchyroll szolgáltatja az anime filmeket, illetve lehet h előfizuval olcsóbb lesz a jegy (vagy fordítva).
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2022.07.21. 10:38
popovicsp07 írta: 2022.07.21. 07:57 A MONDO most osztotta meg FB-on a hírt, mely szerint partnere lett a Crunchyrollnak!

https://www.facebook.com/mondomagazin/p ... 6973192088
No ez aztán a meglepő hír. Kíváncsi vagyok mit jelent ez azon kívül, h vszínű a con-on akkor a crunchyroll szolgáltatja az anime filmeket, illetve lehet h előfizuval olcsóbb lesz a jegy (vagy fordítva).
Vagy ezek után a vetített filmeket csak külön jeggyel lehet megnézni. Még egy okuk lesz az áremelés magyarázatára. ::hehe:: ::hehe:: ::hehe::
Ha a PlayIT-en, meg a Comic Conon működnek ezek a külön jegyek, itt miért ne vezetnék be? Én már ezt is simán kinézem belőlük.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2022.07.21. 11:44 Vagy ezek után a vetített filmeket csak külön jeggyel lehet megnézni. Még egy okuk lesz az áremelés magyarázatára. ::hehe:: ::hehe:: ::hehe::
Ha a PlayIT-en, meg a Comic Conon működnek ezek a külön jegyek, itt miért ne vezetnék be? Én már ezt is simán kinézem belőlük.
Ha igazán trollok akarnának lenni akkor e mellé meglépnék még azt h le se fordítják magyarra, hanem csak szimplán levetítenék az angol felirattal :D (Engem nem zavarna, de lehet sokakat igen.)

Ha már szóba hoztam a feliratot, érdekelne, h ha magyar felirattal adják le a Crunchyroll közreműködésével az adott animét, akkor vajon azok felkerülnének-e a szolgáltatásba is. Mert ugye perpill nincs magyar felirat -tudtommal- a Crunchyroll-on. Az meg picit félrevezető reklám lenne, h ú con-on ott a Crunchyroll ilyen-olyan animével magyar felirattal, aztán mikor előfizetsz látod, h amúgy a platformon a magyar nyelv az nem opció.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Különjegy vagy sem, azért ha vadonatúj animefilmeket vetítenének a conon szinte a japán premierrel egyidőben, akkor azért sokan mennének rá. Ilyesmire itthon csak Anilogue-n van lehetőség (és ott is már sokszor kint van Blu-rayen a film és tölthető, mire vetítik).
De akár sok más pluszt is jelenthetne, színesebb programokat (ami ráfér a conra), külföldi vendégeket, meg akár a vásártéren egy Crunchyrollos stand vagy akármi. Anime szempontból mondjuk túl sok pluszt nem fog jelenteni, mert a Crunchy is az éppen aktuális hypeolt animéket nyomatja és népszerűsíti és hiába vannak rétegcuccok is a platformjukon, aki azokért rajong, az túl sok merch-öt nem fog tudni beszerezni a conokon ezután sem.

Az, hogy a platform mennyiben fog változni, majd kiderül, most, hogy megvette a Sony vagy mi, lehet lesznek rajta magyar feliratok is... Már az jó volna, ha nem lenne az animék 80%-a régióblokkolva, hogy Magyarországon nem elérhetőek, mert akkor akár én is befizetnék és nézném ott a szezonosokat pl. Magyar felirattal viszont duplázódhatna is azok száma, akik előfizetnének a szolgáltatásért.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Akosss írta: 2022.07.21. 12:17 Már az jó volna, ha nem lenne az animék 80%-a régióblokkolva, hogy Magyarországon nem elérhetőek, mert akkor akár én is befizetnék és nézném ott a szezonosokat
Hát igen ez eddig a legnagyobb ellenérv az előfizetés ellen. Viszont amióta ugye egyesült a Funimation-nel azért történt előre lépés lévén azok az animék amik régió blokkoltak voltak az egyesülést előtt most is azok, kivéve az új évadjaikat lásd pl Overlord.
Mondjuk így h most csökkentették az előfizetések árát azért egyre kevesebb minden szól ellene, mint mellette.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

@Akoss: Ez meg a másik. Nő a jegyár - amit mindig lehet valamire fogni -, de a színvonal sajnos zuhan. Én is mennék Conra, ha a megnövekedett jegyárral mondjuk a színvonal is nőne. De nem! És igen, a hype, meg a régioblokk nekünk nem kedvez. Talán én is előfizetnék, bár nem vagyok az ilyen streamoldalak híve, ha mondjuk nálunk sem lenne régióblokk és nemcsak a hype animéket találnád meg. Ezért fordulok a Gogoanime oldalhoz, ahol rengeteg klasszikus, itthon sosem látott animét is megtalálok. Amúgy én ettől az egyesüléstől csodát nem várok. Mert nem a jegyár az, ami b*ssza az emberek csőrét, hanem a romló, vagy legjobb esetben is stagnáló színvonal.

@ZeroProcess: Igen, ha trollkodni akarnának. Amúgy nekem sem hátrány az angol felirat, meg szerintem ma már sok animésnek nem az. Csak rá vagyunk szoktatva a magyarra az utóbbi években.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
popovicsp07
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 35
Csatlakozott: 2022.07.10. 22:25
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Maglód

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: popovicsp07 »

popovicsp07 írta: 2022.07.21. 07:57 A MONDO most osztotta meg FB-on a hírt, mely szerint partnere lett a Crunchyrollnak!

https://www.facebook.com/mondomagazin/p ... 6973192088
Szóval... Ahogy eddig látom sorozatvetítéseket fognak tartani. Spy X Family és Jujutsu Kaisen.
És az első 300 ember, aki meglátogatja a Crunchyroll standját a conon,1 hónapos prémium előfizetést kap!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nyári Con: Árak elszállva a végtelenbe, helykihasználás mehh, újdonságok nulla, szervezés gyenge-közepes max. (A beléptetés körül kialakuló "balhéból" elcsíptem valamennyit, és én ugyan megértem, hogy a létszámkorlátot legfőképp a tűzvédelmi szabályzat követeli meg, de azt az okádék bánásmódot, amit egy-két biztonsági tanúsított, már kevésbé. Szegény csajszi, akit beengedtem, látszott, hogy ez lehetett az első conja, mert sütött róla a csalódottság, szóval felhívtam a kedves biztonsági gyökér figyelmét, hogy én kiléptem, távozom, őt nyugodtan engedje be a helyemre. Faszom kivan az ilyentől, tiszta PeCsa-sötét középkor feeling.

Vettem egy ilyet for fun, de nekem a conos pályafutásom ezzel véget ért. Nem erőltetem tovább, ami nem megy, régóta csak megszokásból jártam fel, de pénzt már jó ideje nem viszek/költök, a régi "ismerősökkel összefutni/összeülni" szeánszok meg mintha teljesen eltűntek volna, de legalábbis az én életemből, amit sajnálok, de így meg effektíve zéró motivációm maradt a többire.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

No megosztanám az év nyári (egyben 2.) conos tapasztalatomat:

Kezdeném a bejutással: kb negyed 11-re értem oda, és én sztem rohadt mázlis lehettem, h bejutottam kb 15 perc alatt. Azért volt ám kavarodás rendesen. A várakozási időm nagy része az utcán várakozással telt el, mert hát a sor vége ott állt. Nos előrébb azért nem mentem egyből mert ott hallottam többeket akik benéztek és visszajöttek a baráti társaságuk utcán várakozó feléhez, h nem tudott senki semmit csak annyit: egy sorba fog torkollani az összes sor (utólag már tudom ez fals infó volt). Na de kb 10 perc alatt azért a P2-es kapun bejutottam, ahol a biztonsági őr folyamatosan mondta az embereknek, h balra álljanak azok akik helyben vennék a jegyet és jobbra akik elővételesek. Ok elővételesként beálltam a jobb oldali sorba ami vmivel amarább volt mint a másik, majd egyszer csak hallom h az egyik srác mondja h ama sornál, ott egy staff member qr kód olvasóval és jegyekkel. (Megjegyzés itt még a P2-es kapu közelében járunk csak belülről). Na nem is kellett több egyből oda mentem és baz nem állt oda hozzá senki. Igaz nem csoda mert ő annál a sornál volt ahova a helyben jegy vásárlásos embereket küldték. De legalább így egyből leolvasta a qr kódomat és megkaptam a karszalagot. Ezek után már nem álltam vissza sorba, hanem indultam tüstént befelé a belső conos kapu irányába, és úgy voltam vele, h ha van ott sor beturakszok majd oda. Erre nem került sor mert ahogy mentem befelé egy staff-os csaj ott mondogatta, h akinek karszalagja van egyből bemehet, nem kell sorban állni. Ide annyit megjegyeznék, h az a csaj le se szarta amúgy, h a többség észre se veszi mit mond, mert a soroktól azért néhány méterre arrább járkált illetve nem volt vmi hangos. Még jó h közvetlenül mellette mentem el. Na viszont hallgatva rá mentem tovább és végül csak a táska átvizsgáláshoz álltam 1-2 percre sorba. Aztán bent is voltam.

Örültem a gyors bejutásnak, mert nem szerettem volna a 11kor kezdődő Japán a középkorban előadást lekésni, mert az volt azon kevés előadások egyike ami jobban érdekelt. Maga az előadás jó volt, sok mindenről szó esett, igaz egyes esetekben felületesen az időkorlát miatt.
Mellesleg Japán a középkorban előadás kívül a Kendo és Kobudo bemutató érdekelt elsősorban. Másodsorban a Fanfictionök a könyvesbolt polcain és a Hogyan készül? – Egy társasjáték születése előadások. Viszont mindezek picit ütköztek. Így a középkoros előadás után fél óra késéssel értem a Kendo bemutatóhoz ami addigra már véget ért. Hát ennek nem örültem, de legalább a látogatókat tanítgatták az alap csapásokra még, így ezt kipróbáltam. Kendo-nál már csak a Kobudo bemutatóval voltam balszerencsésebb, pedig erre időbe mentem, mert otthagytam a Fanfictionök a könyvesbolt polcain előadást, de pár perc várakozás után megkérdeztem az egyik staff member-t ki mondta, h elmarad, mert a Kobudo-sok rosszul lettek vagy mi. Pech. Na akkor visszamentem az otthagyott előadásra aminek így még a végét elcsíptem.
Végezetül végig ültem a Hogyan készül? – Egy társasjáték születése-t ami sztem a legszórakoztatóbb előadás volt.

És ennyi volt ami érdekelt. Persze végig jártam mindent és most a Fumax-tól vettem néhány OEL mangát/manhwa-t. De mivel 3 után már csak a Belle film érdekelt volna, de amiatt nem akartam késő este hazaérni a vonattal, így negyed négykor már léptem. Mondjuk elég sokan hagyták el ekkor tájt a cont. Ez kicsit meglepő volt, de talán az még jobban h mekkora sor állt még a bejutásra várva.

Amúgy maga a helyszín nem volt rossz talán picit jobb volt a hungexpo-hoz képest. Az A csarnok egészen huzatos volt, kár, h a C nem. Pech, h utóbbiban voltak az előadások. Mondjuk mikor eleredt az eső kicsit szűkösen voltunk bent.
Ha már csarnokok, oké, h csináltak kis térképet róluk, de azért nem ártott volna, ha a egy olyat dobnak össze, amin az utcai bejárattól az odáig tartó út is fel van tüntetve. Mert így megspóroltak volna nekem egy google maps nézegetést, ahol a műholdkép alapján lőttem be maguk a csarnokok hol vannak belül lévén korábban sose jártam ott.

Összességében nem volt olyan jó mint tavaly, egyrészt kopott az újdonság varázsa, másrészt negatív élmény is ért, harmadrész kevesebb olyan dolog volt ami érdelet most. De azért rossz se volt.

Szerk: most olvasom, h tegnap azért álltak kint jó páran az esőben, mert be se engedték őket. Ez azért elég gáz.Felvet nem is egy kérdést. Gondolom ez azért nem tesz jót a Mondocon hírnevének. Persze az én véleményemen ez nem változtat a tegnapi napot illetően, de azért így átgondolja az ember jobban, h legközelebb menjen ha fennáll az esélye annak, h a pénzéért az ember az esőben ázik.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Akkor semmi sem változott, csak a biztiőrök most bunkóbbak voltak a szokásosnál. Bár nekem sosem volt bajom velük. A szervezők meg még annyira sem törődtek semmivel, mint ahogy eddig. Vagyis semmit sem vesztettem, hogy nem mentem el.
Tegnap amúgy voltam Budapesten, csak más miatt. És meg is lepődtem, hogy olyan korán, fél 6 körül egy rakás conost láttam a Déliben, meg utána Kelenföldön. Mivel addig a többség olyan 7 óra környékén, vagy utána távozott. Akkor ez azért lehetett. Mondjuk megérteném, ha ezek után az emberek jó része lemondana a Mondoconról, mert ennek a híre terjed. Az internet korában meg pláne. És a rossz hír nem jó hír egy ekkora rendezvénynek.
A fő gond szerintem azt, hogy már magukat a szervezőket is csak a pénz érdekli, de újítani nem akarnak. Mert minek, ugye? A sok "hülye" így is hozza a pénzt nekik. Pedig mindig elvileg megkérdik a látogatókat, hogy milyen újdonságok legyenek. És amígy még az FB-s MOndocon csoport tagja voltam, felröppentek jobbnál jobb ötletek. Egy sem valósult meg, mindenféle mondvacsinált okokra hivatkozva. Viszont a jegyárakat mindig feljebb tornázzák, a színvonal mélyrepülésben van, és az egyetlenek, akik nem mernek árat emelni, azok az artistok. Pedig tőlük is egyre több helypénzt kérnek el, és már a múltkor is rengetegen panaszkodtak emiatt.
Előbb-utóbb ennek meglesz a böjtje, mert ha a látogatók száma megcsappan, hiába emelnek jegyárat, nem fog menni a kutya sem. És egy rossz hírű rendezvénytől az emberek távol maradnak.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Felé Kardnyúl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.03.19. 21:28
Tartózkodási hely: Yharnam

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Felé Kardnyúl »

En reggel gorkoriztam a puskasnal, a bejutasnal elkepeszto tomeg volt, de a jelmezeket megcsodaltam, hazafele pont szembejott egy ifju kaszas (nem ismertem fel, de hat eleg generic, shinigami tizenketto egy tucat). Pecsa ota nem voltam conon, kb. azt gondolom, hogy ezt szepen tolja meg a japan alapitvany es legyen ingyenes a belepes, ugyis minden "fogyasztasi cikk" mocsok draga lesz :) En vagyok az a user, aki tuti hogy besetal, belehallgat par eloadasba es vesz par csecsebecset, mangat... amugy a tomeg azert is bosszantott, mert mult heten a Karamell es baratai koncert miatt csontra le volt zarva az egesz Puskas, boven adhattak volna meg helyet a szervezok a connak es szombat reggel az a harom goris, tiz futo, meg ot babakocsis apuka akik kint szoktak lenni hat istenem, most mentek volna a ligetbe as usual.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Látom jó sajtót kapott a mostani Con :)
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nekem Acheron dumája külön tetszik, idézem: "Nem számítottunk ekkora létszámra." Édesapám, mi a retkes lóf*aszra számítottál? NYÁRI con, a marketingje a mostaninak ráadásul jóval különb volt, mint eddig bármelyiknek, az meg egyszerűen nem kifogás, hogy a hirtelen jött eső miatt mindenki az épületbe vonult. HIRTELEN jött eső!? Nem baj, hogy már napokkal előre lehetett teljes bizonyossággal tudni, hogy esni fog, azt meg már meg sem említem, hogy mintha nem is lettek volna tisztában a helyszín valódi befogadó-kapacitásával.

Fentebb még azt írtam, hogy ez nem feltétlen a szervezés sara, de jobban átgondolva a dolgokat azt mondom, de. Tökéletesen inkompetens, amatőr, trehány munka. Teljesen megértem azokat, akik felháborodtak, főleg, aki vidékről jött fel csak ezért.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Junchi írta: 2022.08.01. 06:54 ^Nekem Acheron dumája külön tetszik, idézem: "Nem számítottunk ekkora létszámra." Édesapám, mi a retkes lóf*aszra számítottál? NYÁRI con, a marketingje a mostaninak ráadásul jóval különb volt, mint eddig bármelyiknek, az meg egyszerűen nem kifogás, hogy a hirtelen jött eső miatt mindenki az épületbe vonult. HIRTELEN jött eső!? Nem baj, hogy már napokkal előre lehetett teljes bizonyossággal tudni, hogy esni fog, azt meg már meg sem említem, hogy mintha nem is lettek volna tisztában a helyszín valódi befogadó-kapacitásával.

Fentebb még azt írtam, hogy ez nem feltétlen a szervezés sara, de jobban átgondolva a dolgokat azt mondom, de. Tökéletesen inkompetens, amatőr, trehány munka. Teljesen megértem azokat, akik felháborodtak, főleg, aki vidékről jött fel csak ezért.
Én mondom, hogy a szervezőket már évek óta nem érdeklik a látogatók. CSak a pénz, pénz, pénz és a persze a pénz. Nyári conra ráadásul sokkal többen mennek, mert jó idő van, jobban meg lehet szervezni, nyári szünet, szabadságolások, stb. Az meg, hogy kisebb volt a hely... Nos, előbb kellett volna felmérni. Anno a Pecsa is kicsi volt, de ott ez mindenki tudta. Bár azt még a MAT csinálta. És igen, részben az is az ok, hogy a rendezvény már túlnőtt ezek a kis csapaton, de ugye amíg fut a szekér, nem fogják ezt bevallani.
Amúgy a Fantasy Expo is kezdi kinőni az FMK-t, de ezzel a szervezők tisztában vannak, mert írtak is róla.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Azé 7000 forintos jegyárak mellett elvárna az ember valami színvonalat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése