Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

>Surci

Mármint a Corvinus Café körút, ugyi? (Csak mert van egy másik is ott a közelben, ugyanezzel a névvel, csak "dohány" végződéssel.)

Egyébként én ebbe simán benne vagyok, már csak azért is, mert pont nem messze, a Corvin Apartmentben foglaltunk szobát.

Az Aoi meetre meg jó lesz akkor a 14:00 mindenkinek?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2019.05.03. 19:10 Mármint a Corvinus Café körút, ugyi? (Csak mert van egy másik is ott a közelben, ugyanezzel a névvel, csak "dohány" végződéssel.)
Igen, az lesz az (Erzsébet krt. 15). Aki jönne még, jelezze mert foglalok asztalt, csak tudni kéne hány főre + hány órától.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Nojsz. Nekem 7 órától (vagy 19:30) megfelel.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Surci írta: 2019.05.03. 19:13 Aki jönne még, jelezze mert foglalok asztalt, csak tudni kéne hány főre + hány órától.
Jelen ::beer:: ! Az idő nekem mindegy, alkalmazkodom.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Jelen! ::beer::
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Junchi írta: 2019.05.03. 19:10 Az Aoi meetre meg jó lesz akkor a 14:00 mindenkinek?
Szerintem ez oké lesz akkor holnap a karaoke előtt, ha mégis később érnék rá, úgyis megtalálok mindenkit.XD

Az esti talit valószínű kihagyom most, de jó szórakozást!
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2019.05.03. 19:10Az Aoi meetre meg jó lesz akkor a 14:00 mindenkinek?
Nekem perfekt. :)
Surci írta: 2019.05.03. 17:58Nekem a mostani happening is kimarad munka és egyebek miatt, de kérdezném hogy zárás után, 6-7 felé nem lenne kedve a társulatnak egy sörözéshez a törzshelyünkön (Corvinus Café a Blahánál)? Nempestiekre vonatkozik főleg akikkel amúgy nem sikerül talizni és 2 napra jönnek most.
Az a gond, hogy igazából egyik nap sem végzek a conon 6-7 körül, hanem jóval később. :( Szombaton kilencig tart a late night karaoke (utána meg rohanok haza, hogy még éjfél előtt ágyba kerüljek, hogy a vasárnapi conra ne délben essek be...így sem mindig sikerül :dirr:), a vasárnapin pedig még 19:00-19:30 körül van az eredményhirdetés (amit már csak azért is szeretek megvárni, mert legtöbbször a "Scineram and Co." csapat viszi el valamelyik első helyezett díjat :D), szóval én leghamarabb akkor is csak úgy este nyolc körül, vagy azután érnék oda bárhová. ^^"
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Na igen, a zenekvíz... Mit is lehetne tenni, hogy ne csak ti nyerjetek 8-cal és Johnnal?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Biztos, hogy a Corvinus Café a legjobb választás? Nem lehetne-e esetleg valami más hely?
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

supermario4ever írta: 2019.05.03. 21:41 Na igen, a zenekvíz... Mit is lehetne tenni, hogy ne csak ti nyerjetek 8-cal és Johnnal?
Na igen, ez valahol jogos... ^^" A magam részéről mondjuk annyit tudtam csinálni, hogy speciel az őszi conon a Blizz programok miatt én eleve nem is tudtam ott lenni a kvízen és a mostanin is egybeesik a HS bajnoksággal, szóval valszeg majd pillanatnyi szeszélyem fogja eldönteni, hogy végül kártyázni vagy kvízezni megyek. XD Illetve próbáltunk olyat, hogy némileg szétszedjük a csapatot, mert igazából nem is hárman, hanem kb. hatan vagyunk, aztán próbáltuk kiegyenlíteni, hogy 8 mellé direkt gyengébb fazonokat raktunk be csapattársnak, akik némileg "visszahúzzák" és így másnak sem esélytelen a játék, de ennek ő nem nagyon örült, másrészt meg akinek vér helyett anime folyik a ereiben, fejből vágja a seiyuukat, stúdiókat, stb., amellé pakolhatsz akármilyen gyengébb tudású embert, így sem fogod tudni megállítani, mert kis túlzással egymaga kitölti az egész lapot. ^^" XD Én is csak akkor tudtam egyedül megszorongatni, amikor volt a zenekvízen belül pl. külön "retro dalok kategória", na abban speciel megvertem, de csak mert 2000 előtti animékből nem sokat látott. Itt Debrecenben ugyanez történt amúgy, amikor volt animés nap a BarCraftban és szintén volt ilyen opening-ending felismerő verseny, ő lett egyedül az első helyezett, vagy 8-10 másik embert vert el. :dirr: Leállni viszont nem fog, mert egyrészt hülye lenne (ez neki majdnem ilyen "ingyen ajándék", olyan könnyen megnyeri... XD), másrészt van, hogy bátorítják is, pl. asszem épp az őszi conon kaptak Scinerammal mindketten valami "életműdíj"-szerűséget, aminek persze nem ez volt a neve, de a lényege az, hogy olyanok kapják, akik már hosszú évek óta sorozatosan nyernek ugyanazon a versenyen. (Azért a látszattal ellentétben én olyan sokszor nem nyertem ezen, nem véletlen, hogy én nem is kaptam ilyet, egyrészt nem is voltam ott minden conon, másrészt hozzá képest azért sehol nem vagyok OP/ED felismerésben, az ilyen 2010 utáni animék terén meg aztán végképp nem. ^^") Bár állítólag volt már, hogy valami kemény rivális csapat majdnem elverte, meg ilyesmi, szóval azért nem lehetetlen legyőzni, épp csak Thanos-szintű ereje van a srácnak ebben a játékban... XD
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

14:00-kor találka nekem is jó, viszont 6, fél 7-nél tovább nem tudok maradni mert haza is kéne jutni időben, úgyhogy a Corvinus-os találkát kihagyom most.
Kép Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2019.05.03. 22:32 Biztos, hogy a Corvinus Café a legjobb választás? Nem lehetne-e esetleg valami más hely?
Mivel már ez lett leokézva és aki nem pesti annak is relatíve rendben van a helyszín, én nem most variálnék. Asztal 19:00-tól Szalay Zoltán néven az emeleten.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz, ha ma már nem futnánk össze conon: annak a Sonic fanmade horrorképnek megvan még a linkje? :D ("The only thing that's faster than the sound...is death", vagy hogy volt. :lol: )
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2019.05.05. 08:35 Ricz, ha ma már nem futnánk össze conon: annak a Sonic fanmade horrorképnek megvan még a linkje? :D ("The only thing that's faster than the sound...is death", vagy hogy volt. :lol: )
Megvan, persze. :)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2019.05.05. 09:48 Megvan, persze. :)
Köszi! :lol:

Edit: Catrin & iskariotes, valamit amúgy félreérthettetek, scineram ott volt a con legvégéig, ő maga vette át a díját. XD (Mert naná, hogy az egyik első helyezett ismét ő volt. XDDD)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Na szóval, tehát... Lement a Mondocon. Jöhetnek az élménybeszámolók...

Első nap:
Alapból reggel volt pár gondolatom, többek közt, hogy a "f@szomnak esik már megint ez a szar" és a "hideg van, g*ci, pedig az éjjel sem volt azért ennyire durva". De azért Katával csak becammogtunk a kapuig. Egy darabig állunk az elővételesben, tartom vele a sort. Mögöttünk egy másik oszlopban, de szintén elővételiseknél a "lányom", a párja és egy közös barát áll sorban, velük pár szót váltottam, ahogy megismertem őket. Ne sokkal rá a másik oszlopban, a helyben vételiseknél nyomatják a JoJo zenét, ő leáll velük aranyköpésezni. "Oké, akkor én asszem megyek a saját soromba." - konstatáltam. Bejutva derült ki, hogy miért állnak a sorok: belül 2 ellenőrzőponton 4 őr néz bele a táskákba, az emberek meg molyolnak a tatyókkal, karszalagokkal, sokuknak akkor jut eszébe feltenni egyáltalán. "Nájsz, tehát megint kretén a banda, miattuk szívnak mások." Közben az ötödik, egy kísértetiesen a Rezsiogréra hasonlító őr hátrébb állva pöfékel az e-cigijével. "Jó magyar munkamentalitás. Ilyenkor érzem, hogy itthon vagyok."

Megtörtént a bejutás, szó se róla, neccesen, de még kellően hamar. Bejutottam, grasszáltam a Fogadóban, ami most üres volt, csak egy színpad, az előadói dolgoknak. Oké. Akkor irány a "D" csarnok. Hát az, épp csak ne volt üres, de legalább kellően szellősen voltak a pultok, lehetőségek, asztaltársaságok kialakítva. "Akkor a "B" csarnok tuti zsufi lesz." Na, ebben a tekintetben fején is találtam a szöget. Tobzódtak ott, mint a ku*va élet. Amit lehetett, szemügyre vettem, megnéztem mi, mely árus merre van. Vettem kaját (édességet), ami kétféle mochiból és egy matcha teás pocky-ból állt. (Az egyik mochit anyának vettem anyák napjára, a másikat meg az Aoi Talin ettem meg. A pocky-t meg az éjjel, tengődve otthon. Nem volt rossz a matchás, de lehetett volna jobb. A végére mondjuk kifejezetten kesernyéssé vált.)

Délben kerekasztal. Oké, indulás. Végeredményben erről nem tudok mit mondani annál, hogy most amúgy k*rva jó volt. De tényleg. Nem kellenek nagy előismeretek, mindent szépen sikerült felvezetni szerintem, megvolt a poénkodás fele is, némi interakció, és így tovább, és így tovább. Volt szó a porcelán ülőkagylók közti viaskodásról (Trónok harca) meg a fantasy-ról, dark fantasy-ról, animés megjelenésükről, de sokkal inkább a háttérinfók kaptak teret. Voltak berakva hírek és némi szezonos bemutató is... És nem kellettek. A végén már egyszer jelezte Luggi, hogy van még öt percünk, majd jelzett Edmond is, hogy ideje lelőni a műsort, majd Luggi megint 5 perccel, én meg Acheron és Máté (egy hagyományőrző lovagkörről meghívott vendég) felé mutatva a bal csuklómat ütögettem egy ujjal, hogy gyorsan mondják végig, mert nagyon benne vannak. És talán azt is mondhatom, hogy nem értünk végig a dián. Meg megértük azt, hogy sokáig nem szólalok meg, "el vagyok nyomva, mint egy csikk", hogy idézzem Katát.

Ezt követően Aois tali, amiről majd Titkos, Iskariotes, Junchi, Catrin, Leara, Kata, Greg, Scineram is nyugodt lelki szívvel beszámolhat, nem kellek én hozzá. Jól éreztem magam ott, pont. Ennyi a lényeg. Aztán részemről próbáltam hazatiplizni, félsikerrel, mert bár időre hazaértem egy D&D sessionre, elmaradt a game master heveny fejfájása miatt, szóval, volt vegetálás, meg pakolásztam az új vinyómon. Közben jön egy üzenet Timitől, hogy Atis lebetegedett, kéne neki egy beugrós Krisz mellé a Dragon Ball közönségtalálkozóra. Bevállaltam. Nagyon nem emelhetek a színvonalon, de rontani meg aztán végképp nem.

Második nap:

"Ó, mily csodás teazsúr!" - gondoltam reggel 10-kor felkelve, gyakorlatilag még időben, hogy beérjek. Klottulsikerült is, közönség találka előtt 10 perccel, csuromvizesen, mert persze már megint esett, ezúttal jobban, mint előző nap. Örültem neki, mint majom a farkának.

Maga a közönségtalálkozó annyira nem tudom... Nem az én stílusom, ez már biztos. Csak párszor szólaltam meg, inkább hagytam a tapasztaltabb Kriszt érvényesülni hozzá. Végeredményét tekintve nem volt rossz, és azért érdekesnek tartottam, de talán ugyanezt éreztem volna a színpad előtt ülve, nemhogy rajta. De legalább nem volt olyan komoly ellensúly, hogy van 3 szinkronszínészed, 1 beavatott rajongód, meg tulajdonképpen a moderátor.

Ezt követően kaja a karaoke terem előtt (sóvárogtam már egy jó kis csípős leves iránt), pár óra lődörgés Katával a "B" csarnokban. Ő kipróbálta az egyik ritmusjáték-gépet, míg én Amával beszélgettem a háttérben.Meg bevártuk az egyik barátomat, akit talán sikerült megdumálni, hogy regisztráljon ő is. Aztán kajavadászat megint, semmi sikerrel. Majd jöhetett a ProliBambi kis előadása.

Hát, a nagy trollkodás kimerült abban, hogy helyenként bekiabáltam, kommentáltam, javítottam. Lehetett volna helyenként hangosabb is, Legközelebb az ilyen megmozduláshoz szerzek egy ordibátort. Kata tukmálta így is rám a vizet, hogy hűtsem magam, nehogy még valami durvát csináljak. Ami talán az lett volna, hogy amennyiben hazudik egy rohadt nagyot, akkor megdobom a vizes palackkal vagy a kezem ügyébe kerülő első tárggyal. Kata inkább nem kommentálta, neki sikerült begörcsölnie tőle, annyira idegeli az a fáról zuhant majom. A többiek meg nyuszik voltak, mert mondták, hogy majd ők is, de egyik se mert semmit se tenni. Szóval maradtam én, aki beváltotta az ígéretét, és az egyik "kolléga", aki kiment kérdezni egy nagyon égetőt a társaságra nézve.

Születtek elég komoly highlightok, ebből szemezgettem párat (direkt a fészes csoportban, miután Kata idézett egyet, benyögtem, hogy jöhetnek az ilyenek). Röhögjetek ti is. Majd Titkos véleményére leszek még kíváncsi, meg neki mi maradt meg.
Bambi *műsor közepén eszébe jut, hogy a hiányzó tagot nem vezette fel*: (totál random helyen mondva) Amúgy lett volna még valaki az Anime Sekaitól, de ők inkább nem éltek a meghívással."
Flash: "Egyébként a formázással lehet a legtöbbet eltökölni."
Kata *a háttérben*: "Tényleg? Azt hittem, a fordítással megy el a legtöbb idő. Vagy valakibe eleve beépítik a Google Translatort?"
*Jigokuu ecseteli, hogy volt olyan manga oldal, aminek a letisztításával több napot is dolgozott.*
Bambi: Igen, nekem is volt, amivel 3 órát szenvedtem.
Flash: "Milyen szar az amikor több órányi munkád veszi kárba, mert AegiSub az összeomlik és nem mentettél..."
Aegisub: *laughs in autosave*
Bambi: "A Paint az egy nagyon hasznos szerkesztőprogram."
Flash: "A HorribleSubs kinyírta az angol feliratot."
Bambi kérdést tesz fel. Jigokuu hosszan válaszol.
Bambi: "Erre elég lett volna egy rövid válasz is."
Ricz *beordít*: "Pedig erre a kérdésre nem lehet röviden felelni!"
Flash: "Ami két sor a japán függőleges írásban annak két sornak kell lennie a lefordított vízszintes írásban is."
Ádám *néz ki a fejéből*: Ennek mi értelme lehet?
Ricz: Igazából semmi.
Flash: "Magyarországon nincs speedsub."
*Az AOT csoport felröhög*
Ricz *beordít*: Ó, dehogynem! Legalább 10!
Kaze *bekérdez*: "Normális valamire való fansubber csapatból miért nem hívtatok meg senkit? Akik amúgy ki is adnak legalább valamit..."
Bambi: Akkor be is fejezzük...
Ricz *beordít*: Kezd kínos lenni, mi?
Ja, és a kamera mellett ültem majdhogynem. Tudtam róla. Fűszeres lesz a felvétel, az tuti.

És ezzel zárult konkrétan a mai napom conon. Totally worth it.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Ha már élménybeszámoló...

Szombat:
Beérkezési, JoJo-aranyköpések pufogtatása a kapunál, ami után megkaptam a kiscsávóktól, hogy "Ha nézed a JoJót, akkor király vagy!" ^^"

Miután megkaptam a kiokosítást, hogy bőröndözés a D-épületben van, bepakoltatom a híres-hírhedt utazótáskámat a bőröndösökhöz, akik a lelkemet és a macskám lelkét is elszedték cserébe. Gyors sasszé a B-be, egy pár kör a táncpadon (ha már a vizsgaidőszak hatására betanultam pár mozdulatot a favoritjaimra, ne vesszen kárba a tudás; btw szívesen kiállok bárkivel egy Pump it Up-párbajra :D )

Aztán spuriztam a K-ba animés kerekasztalt nézni, hadd szóljon közepesnél gyengébb ebédhez a duma. Nem tudom, ki hogy van/volt vele, de szerintem ez volt eddig a legerősebb kerekasztal, majd csekkoljátok a videót, ha kint lesz! ;)

Ezután Aoi fórum meet, ahol két eszmefuttatás közé bátran beékelődött a JoJo is (via Titkos és én), plusz letoltam egy karaokét az énekverseny középdöntője után (a Jigoku Shoujo - Sakasama no Chou-t sikerült elég bátortalanul előadni, de legalább a címzett nem figyelt rá. ^^") és mentem is vissza egyik ismerősöm kolija felé.

Vasárnap:
Kelés, menés valamikor 9 körül, a Blaha Lujza téri Burger Kingbe tértem be kajáért, az mégiscsak jobban útba esett. Akkor még egész hagyján volt az idő, kiértem a kettes metróval kb 10-kor és valósággal ránkszakadt a dézsa.

Na mindegy, újra bőröndszobázás, kezdem a napot a karaokénál. Itt már mertem bátrabb lenni egy Gundam - Raise your Flaggel, amit Junchi is tud igazolni :D , aztán jóízű dumálással vegyítve battyogunk a B-épület táncpados részéig, némi szörnyülködés ment a pachinko gépekről, aztán mentünk a magunk dolgára. :)

Táncpad során megtaláltam a K-pop-soulmate-emet is, aztán meglestem a DB közösségtalálmozót. Nem titok, Ricz miatt voltam ott, de módjával élveztem. :D
Utána bandázás Ricz-cel, kipróbáltam az egyik ujjazós ritmusjátékot (egy Osu-utánzat, nagyon állat volt :D ), megint bandázás Riczékkel, aztán jött az a bizonyos Fansub """"""kerekasztal"""""".

Igen, volt bennem egy fajta gyomorideg miatta, plusz többen is kérdeztétek, miért fújok kifejezetten Ambergerre. Ennek megvan a maga háttértörténete, ha másképp nem is, akkor spoilerben kifejtem. Nem vagyok rá büszke, de muszájnak érzem, hogy "kibeszéljem" magamból:
SPOILER
2017-ben és némileg 18 elején egy nagyon depressziós időszakomat éltem (amit némi tantárgycsúszás is fűszerez, de az most nem lényeg), amikor a kedves Amberger október közepére eligérkezett nekem egy hétvégi bandázásra. Igen, voltam olyan mélyen, ahol még ez a hülye is emberszámba vehető, (if you know what I mean...), amit túlgondoltam és látni véltem valami komolyabb kapcsolatot is a dologból kibontakozni...
Volt pár netes üzenetváltás, egyszer én akartam menni Pécsre, de abból nem lett semmi, de nem is nagyon zavartattam magam miatta.
2018, Téli MondoCon előestéjén megy a netes trécselés, tök poénból rákérdezek, hogy szeret-é, és simán leírja, hogy nem...
Nem elég, hogy lelkileg a padlón vagyok, önbizalmam a 0-val korrelál, még ez is képes volt kihasználni a gyengeségemet és belémgázolni a lehető legindiszkrétebb módon. Hozzátartozik a dologhoz, hogy eleve kevés embert szokásom a bizalmamba engedni, de azokat nagyon. Kétes érdem, de ezen is igyekszek dolgozni, na. ^^"
Ezek után ha valaki belefut pár régebbi/mostani nyilvános rantolásomba, ami Ambergert célozza, ne lepődjön meg...

A Fansub """"""kerekasztalról"""""" a magam részéről annyit fűznék hozzá, hogy kb olyan volt, mintha egy pohár gyomorkeserűvel indítottam volna a reggelt. A felénél inkább Catrinékkel beszélgettem, mosdóztam egyet, annyira fájdalmas volt az az egy óra...

Ezen a Conon a méregdrága csecse-becsék helyett inkább az élményeket igyekeztem gyűjteni, ami minden kisebb-nagyobb sérelmemet felülírt, szóval köszi mindenkinek, akivel sikerült dumálni! :) Abból a hatból, amin eddig részt vettem, ez volt a legjobb MondoConom.
(Ja és Titkos drága, ha ősszel lesz érkezésem Conra, készülj fel arra, hogy nem eresztelek el egy JoJo-duett nélkül. :D )
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, akkor én is még alvás előtt "röviden"... XD Nekem ez most szintén a jobb conok sorát erősítette, köszönhető ez a (számomra) eddigi talán legjobb Aoi meetnek, illetve annak, hogy így kb. 10 vagy hány con után (XD) végre sikeresen beláttam, hogy olyan úgysincs, hogy tényleg minden, engem kicsit is érdeklő programon ott legyek, ezért szakítva a korábbi "már nyitásra ott vagyok mindkét nap, aztán úgy rohangálok A-ból B-be, B-ből C-be, stb. egész nap, mintha fizetnének érte a szervezők" hagyományaimmal, most azt csináltam, hogy szép kényelmes tempóban mentem oda (szombaton 13:00-13:00 körülre, vasárnap 11:00-re... XD) és 1-1 program között hagytam magamnak kb. egy óra "pihenőt", amíg a karaoke teremben hallgattam zenét, ettem, akármi, a lényeg az volt, hogy ne az legyen, hogy "úristen, most lett vége az egyiknek, de már menni kell, mert mindjárt kezdődik a másik máshol, de már oda kell érni 15 perccel kezdés előtt, különben nem lesz helyem...!!!!", hanem ha valamilyen programig mondjuk már csak egy fél óra volt hátra, azt inkább hagytam a francba. (Így pl. a cosplay ismét "beáldozódott", pedig most végre nem a zenekvízzel egyidőben volt, de talán majd ősszel már az is belefér... XD) Mondjuk ebbe most az is belejátszott, hogy az idő is borzalmas volt. :dirr: Félreértés ne essék, azért még mindig inkább ez legyen részemről, mint a 30+ fokos kánikulás döglődés, viszont a folyamatosan zuhogó eső erős második nálam a "milyen időjárást utálok" versenyben. :dirr: Kb. tényleg azzal vigasztaltam magam, hogy "de az idei tavaszra végülis azt mondták, hogy eddig tök száraz volt és a természetnek is kell a víz...", de ezen kívül rohadtul fárasztó volt bármilyen kinti terepen közlekedni, szombaton pl. komolyan pusztán emiatt nem mentem át az árusok pavilonjába, mert úgy voltam vele, hogy "á, ennyit nem ér, hogy esernyő, meg tócsakerülgetés, meg "úgyis rámesik valahol...", meg kezemben hátizsák, meg... majd inkább holnap benézek..." XD

Szombat

Ez a nap igazából majdnem végig csak az Aoi meetről szólt, mivel ahogy írtam, eleve kettő előtt nem sokkal estem be a conra, másrészt meg szombaton eleve nem igazán volt olyan "nagyon látni akarom!"-programom. Viszont így legalább tök jót tudtam dumálni kb. mindenkivel. :D Az őszin mintha enyhén "klikkesedtünk" volna, vagyis kb. mintha mindenki max úgy 1-2 másik emberrel beszélgetett volna maximum, de itt most nem éreztem ezt, én legalábbis körülbelül mindenkivel tudtam pár mondatot váltani. :) (Jó, volt, akit órákig "fárasztottam" folyamatosan... XD) Ricz egyébként teljesen jó meglátással élt, miszerint: "Már értem, miért ír tl;dr-eket...mert élőben is ugyanennyit beszél." (XDDD), viszont igyekeztem azért nem "elnyomni" senkit, isktől kérdeztem meg egyszer, hogy nem akar-e hozzászólni, mert nagyon csöndben ült ott, míg mi kb. előtte beszéltünk keresztbe Dodgers-el Vagy Riczel, de mondta, hogy semmi gond, elvan ő ott. :) A többiekbe meg próbáltam nem belefolytani a szót, de nyugodtan szóljon, ha valaki így érzett, akkor legközelebb majd viszább fogom magam valamivel. XD Ja, meg ugyanez igaz a "basztatásra", Riczel beszéltük, hogy amikor én a Strike Witches, meg hasonlók miatt cukkolom, az nem direkt szemétkedés, max ilyen poénos szurkálódás, de ha valakit ez vagy az a húzásom idegesít, akkor leállok a témával. (Mint ahogy mondtam/írtam pl., hogy Ricznél ez a subbolás láthatóan serious business, ezzel akkor majd igyekszem nem froclizni annyira a jövőben. XD De azért az "1000 subolt hentai" achievementig meg ne állj! XDDD Jó, abbahagytam. XD) De amúgy ezek nálam tényleg nem az adott személy csesztetésére irányulnak (ha valakit komolyan baszogatni akarnék, úgyis észre fogja venni XD), inkább csak a szokásos "dilijeik" kifigurázása, felnagyítása, kb. mint ahogy most is volt valami jó poén azzal kapcsolatban, hogy Junchi: "Vannak ilyen nekocsajokra, meg hasonlókra izgulók, nekik ez már elég egy jó animéhez...", mire Ricz elkezdett rám mutogatni, én meg vettem a lapot és még rá is játszottam a poénra. XDDD Vagy Surci és a nyelvezős lolik kalandjai, Catrin és a shipping téma, stb... XDDD Illetve megint levontuk a tanulságot, hogy azért az "egy év/sorozat" tempónál legalább egy kicsivel nézhetnék több animét, ennek majd igyekszem eleget tenni. XD De egyébként tényleg jó volt, tök hamar elrepült az a kb. négy óra. :)

Vasárnap

Na, itt már azért picit jobban kellett sietnem, mert HS döntő volt és megfogadtam, hogy ha már az őszi HS versenyt megnéztem, akkor még egyet feltétlenül látni akarok, egyfajta összehasonlításként, meg ilyesmi. Nos, az őszinél azért egy izgalmasabb/pörgősebb versenyt láthattunk ezúttal, de megint csak levontam azokat a következtetéseket, amiket már a tavalyinál is:

1. Sajnos a HS-ben eleve túl rövid 1-1 meccs, hogy az ember igazán élvezni tudja. Oké, így neten nézegetni, meg személyesen játszani otthon casual módban 1-1 partit nyugodtan lehet, mert pont az az előnye mondjuk egy WoW-al szemben, hogy ha csak egy szabad fél órád van épp, 1-2 meccs akkor is belefér. Viszont így versenyen nézve ebből az következik, hogy mire igazán beleélnéd magad, már kb. vége is van. Pl. az őszi HotS meccsen (na ja, mondtam, hogy jó eséllyel első és utolsó lesz, be is jött... ) igazán átjárt az a fociszurkoló hangulat (engem, akit totál hidegen hagy a foci XD), a fél órás meccsek során azért bőven volt oda-vissza vágás, izgulás, hogy "fú, most mi lesz???", stb. Itt ezekre nincs idő, pláne, hogy 90%-ban aggro/rush deckekkel tolják, az a csoda, ha a 10 manás körig eljut egy meccs.

2. Ez a játék még mindig rohadtul random ahhoz, hogy versenyjátékként komolyan élvezni lehessen. A játékosok skillje ugyan érezhetően megjelenik (pl. többször tapasztaltam, hogy vagy nem ugyanazt léptem volna, amit ők, vagy igen, de náluk nekem később esett le, hogy miért az a jó lépés, ami), de összeségében általában mindig valami bivalyerős lap felhúzása/nem felhúzása, vagy a vakszerencse dönti el, hogy ki nyer. Kis túlzással mintha ketten dobálnának egy pénzérmét, aztán mondjuk az lenne a szabály, hogy "aki hamarabb pörget írást, az nyert." Emlékszem, az őszin pl. úgy nyerte meg az adott illető a meccset, hogy az ellenfelének peche volt és a kulcslapja pont elégett, amire az egész paklija alapozva volt. Most kb. majdnem ez történt, csak ennek a fazonnak meg mákja volt és képes volt pont úgy húzni, hogy két legendást kombózzon össze a meccs vége felé és az lehozta neki. Ha azt bármivel meg tudta volna oldani az ellenfele, onnantól valszeg halott a csávó. XD Ja, illetve ez már megint a "Titkos HS összeesküvései" minirovat lesz, de randomság ide vagy oda, néha feltűnően úgy történt meg 1-1 dolog, mintha a gép egy adott meccs során eldöntötte volna, hogy "hmm, most X játékost favorizálom". Pl. kijátssza egyikük a brawl-t ("destroy all minions, except one") egy olyan pályára, amin van három értéktelen gagyi lény, meg egy tápállat, gyakorlatilag utóbbi miatt játszotta ki egyáltalán ezt a brawl lapot a másik. Erre NANÁ, hogy a 8/8-as óriásdög maradt fent, "random" my ass... XD Haverral amúgy ott tippelgettünk, mondom neki: "Figyeld, hogy a legnagyobb dög éli túl", bejött. XD Utána a következő meccsnél ugyanez a lap, amikor meg pont sok jó és erős lény van kinn, haver ilyet szól: "az 1/1-es kis szutyok fog életben maradni" és mit ad Isten, ez is megtörtént! XDDD Na most vagy a jövőbe látunk, vagy akkora mákkal tippelgetünk random dolgokat, hogy akár lottózhatnánk is és azt is megnyernénk, vagy pedig a játékban valóban van valami "randomsági algoritmus", ami "el tudja dönteni", hogy ha épp olyanja van, pontosan a legszívatósabb eredményt hozza ki az egyik játékosnak, akit épp veszteni akar látni. :dirr: Na most mondom, otthon casualban ez még elmegy, de versenyen nézni inkább csak szánalmas, mint szórakoztató, hogy "Pista veszített, mert aznap ő volt az az ember, akit nem szeretett a Blizzard". ^^" XD

Úgyhogy a HS versenyekből ez a kettő nekem szerintem pont elég volt, következő conon már valszeg inkább zenekvíz megint. :)

Ezután nem sokkal kezdődött volna kettőkor a perf cosplay, de azt most hagytam, mert kb. fél kettőig az árusoknál mászkáltam, mondván, hogy "nézzük már meg, hátha maradt még valami jó". Egyébként valóban, eleinte a Triliannál találtam egy jó kis szörnylányos yurimangát, de amikor a fazon közölte, hogy az bizony 6000 lesz, akkor ilyen "ehehehe...~ ^^"" stílusban rögtön vissza is raktam, ellenben Animelanden Ruiéknál nem bírtam ki és csak vettem egy olyan zsákbamacska-style Kemono Friends-es mini "kindertojás" figurát. (50% esély volt Szerválra, naná, hogy nem az lett így sem, viszont legalább Papucscsőrű gólya-chan volt benne, aki meg egyfajta mém karakter lett, szóval a második legjobb, ami történhetett. XD)

Utána picit még átnéztem a karaoketerembe, de már közeledett a 16:00 óra, azzal együtt pedig a "How to troll your Dai" beígért program, úgyhogy nagy izgalommal mentem át az előadószínpadhoz. XD Ricz már ott volt, de mivel nem igazán tudtam, hogy milyen irányból fognak "támadni", vagy hogy fog ez az egész kinézni, ezért beültem a legelső sorba, mondván, hogy "innen úgyis látni fogok mindent, akármit is terveznek". XD Ez amúgy annyira nem volt hülye ötlet, ugyanis később kiderült, hogy Ricz csak a fansubber társaira várt ott hátul és utána egy emberként beült a teljes "sereg" pont a mögöttem lévő sorba. Ergo ha nem is pont ténylegesen mögém estek, még így is pont a bal fülemmel elég jól sikerült elcsípnem, ahogy Ricz kis túlzással Dai minden második mondatára reagál valamit, plusz Kata is beszállt, már amikor épp ott volt...XD (Ezek nagy részét ő már itt fentebb beídézte, de volt pl. olyan is, hogy Dai: "A fansubcsapat vezetője gyakran szól, hogy csipkedjem magam jobban..., mire Ricz félhangosan: "Mert egy lusta dísznó vagy!", meg hasonlók...XD) Szóval igazából már itt elkezdett megvalósulni a beígért trollkodás, így nem mondhatnám, hogy "beígérték itt jóelőre a balhét, aztán nem történt semmi...", viszont csak a műsor vége felé kezdték igazán elengedni magukat, szal ott már voltak csoportos bekiabálások is, vagyis a többiek is kezdtek "felébredni", a végső oltás azonban akkor érkezett, amikor Dai megemlítette, hogy "Oké, vége van, lehet kérdezni...", mire Riczék közül előlépett egy számomra tök ártatlan arcú srác (mondjuk a társai felől jövő "úúú, XY megy ki, fúúú..." hujjogás már sejttette, hogy itt a látszat csalni fog... XD), majd nyugodt és kedves hangon csak annyit kérdezett: "Lehetne legközelezebb olyan fansubbereket is hívni, akik értik is a dolgukat?" Na, EZ durva égetés volt, szóval ott már abszolút be lett tartva az ígéret. XD Majd később, amikor Dai mondta, hogy lehet másodjára is kérdezni, megint csak odament és tovább oltogatta őket. XD Na itt már látszott, hogy tényleg kezdik unni az egészet, mert Dai konkrétan nem azt mondta, hogy "Hoppá, sajnos szóltak a szervezők, hogy lejárt az időnk...", hanem valami "kérdésben a kérés"-jellegű mondatot sikerült feltennie nekik, ami valahogy úgy hangzott, hogy "Ugye jól mondom, nincs már időnk több kérdésre???" XDDD Ezen résznél természetesen Ricz sem bírt magával és még a végére így bekiabálta neki, hogy "Kezd kínossá válni, mi?" XDDD Szóval a "fun faktort" én kétségkívül megkaptam. XD

Viszont akkor kicsit így objektívebben is: Azért a két meghívott vendéget picit sajnáltam, mert értem én, hogy a szarozás főképp Dainak szólt, de az ő szemszögükből tuti úgy jött le az egész, hogy "tök jó, meghívtak minket conra, csak az a hat-hét paraszt ott a második sorból folyamatosan bekiabál, majd a végén még le is szarozzák a munkánkat". ^^" Dai amúgy meg valszeg azzal fog védekezni, bárki kérdezi, hogy "Én Riczet hívtam, nem fogadta el, utána még a műsor közben is mondtam, hogy fel lehet jönni a színpadra, senki nem jött, mi a fenét kellett volna még csinálnom?" Az más kérdés, hogy tényleg érezhetően a dolog könnyebbik végét fogta meg, mert ha jól értettem, ezen trollkodós performansz lényege valahol az is volt a hibák kiélezésén kívül, hogy "bazeg, itt vagyunk vagy 5-6-an, mind fansubberek, több éves tapasztalattal a hátunk mögött, simán meghívhattál volna minket így egyben vendégeknek, helyette előszedtél valami két hónapja fordító pasi-csaj párost". XD Legalábbis éreztem ebben az egészben egy ilyen vonulatot is. XD

Illetve "szakmailag" nem nagyon tudok mit hozzátenni, én angol felirattal nézem az animéket, feliratkészítéssel pedig sosem próbálkoztam, de azért pl. azon én is meglepődtem picit, amikor a srác azt ecsetelte, hogy neki egész napi munkája is szállt már el, mert nem mentette (mármint egy dolog a Ricz által említett autosave, de gondolom tuti van valami "mentés" gomb is ezekben a vágó/szerkesztő programokban, olyasmire gondolok, mint Word-ben a floppy ikon, aztán ha automatán esetleg tényleg nem is menti, úgy 15-30 percenként nem árt magától rányomnia az illetőnek. XD), vagy ott volt az "a Horriblesubs csapat speedsubokat csinál, ezzel kvázi kinyírták az összes többi angol fansubber csapatot", ami több dolog miatt sem igaz. Egyrészt, mert ez nem "speedsub", ez a Crunchyról, meg hasonló hivatalos fordítású helyekről lerippelt sub. Másrészt semmilyen "angol feliratozás halálát" nem hozták el Horrible-ék, nem csak azért nem, mert ha rákerestek mondjuk egy futó címre, akkor tuti kijön úgy 3-4 különböző subbercsapat neve is ugyanarra az animére, akik viszik (jó, hype-ja válogatja, volt, amit tényleg csak Horrible-ék vittek, mert nem volt épp egy túlzottan mainstream cím XD), hanem azért sem, mert Horrible-ék jellemzően mindig csak a futó TV verziós animékre raknak feliratot, tehát ha mondjuk valamiből a BD-t kívánod később lementeni (vagyis kb. majdnem mindenből XD), azon úgyis egy másik csapat fog dolgozni, még ha a HorribleSubs feliratát is használják, azt is valszeg ők rakják rá, időzítik, stb., mert ahogy láttam, Horrible-éknek elég a TV, nem nagyon szoktak később BD-s animékkel is szórakozni.

Ja, illetve Dait megint csak nem igazán ismerem azon túl, hogy láttam pár YT videóját, de azért egy kedvenc mondatom tőle is volt most. XD

Dai: "Én pl. nem éppen mainstream dolgokat fordítottam..."

Titkos magában: "Hmm, vajon valamilyen érdekesebb réteganimére céloz? Vajon mit ford-..."

Dai: "..., szóval amikor az Elfen Lied mangában..."

Titkos magában: "NEEEE B+! XDDDDDDDDDDDDDDD....Csak az a baj, hogy ő ezt full komolyan mondja most... XDDDD"

Szal ja, az Elfen tökre egy réteganime, véletlenül sem volt a 2000-res évek Tokyo Ghoulja (ezt most Junchitól "loptam", de ha egyszer találó... XD), meg hát képzelem, hogy fordítani is milyen nehéz lehet, a sok "nyuuu~!", vagy a Bando-féle: "I'M GONNA KILL THIS BITCH!" jellegű mondatokon aztán sokat kell agyalni, hogy a megfelelő magvas mondanivalók ne vesszenek el a fordítás során. XDDDD

Na, szóval én úgy különösebben csesztetni nem tudnám a srácot akkor sem, ha akarnám, mert ahhoz nem ismerem eléggé, viszont ja, 1-2 ilyen mondat után mondjuk úgy, hogy még így "felirat-laikusként" is kissé kételkedni kezdtem hozzáértésében, plusz beugrott, hogy ha nekem is feltűnt pár ilyen hiba, hány olyan baromságot mondhattak még ott hárman a színpadon egy óra alatt, ami mondjuk az én fejem fölött elrepült, de Riczék mögöttem az arcukról lemarták miattuk az összes bőrt... XD (Amúgy igen, pl. a Paint emlegetésénél megint felvontam picit a szemöldökömet... XD)

Ja, illetve ha már itt ennyi "Dai háttérsztori", meg hasonlók derültek ki: azt nem tudjátok véletlenül, hogy mi volt nála ez a nagy "én most már befejezem az animékkel való foglalkozást...JA, DE MÉGSEM!" húzás? XD Arra gondolok, hogy ő pár éve kiadott egy ilyen "utolsó animés videóm" jellegű cuccot, ahol elmagyarázta, hogy őt már ez az egész untatja, más fontosabb/jobb dolgok érdeklik inkább és hogy ha meg nem is szűnteti a csatornáját, de ne nagyon várjunk rá sok érdemi videót a jövőben. Majd ezen videót némi idő múlva törölte és "visszatért", de a lelkesedését már nem tudta visszahozni, ezért elégé ilyen "fásult vénember" benyomással tolja azóta is. Legalábbis nekem most ennél a műsornál is tökre ilyen érzésem volt, ugye volt is valami "kezdek már ráunni a feliratozásra...DE PERSZE AZÉRT MÉG CSINÁLOM!" (XDDD) szövege, de ha nem mondta volna, akkor is úgy érezném szerintem, hogy ezzel a showval is úgy volt valahogy, hogy "oké, megcsinálom, tudjuk le, aztán bye". Szal ennek így mi értelme? (Bár Atis kb. teljesen ugyanezt az utat járta be, indított egy második, animéktől független témájú csatornát, mondván, hogy a főbb energiáit most már inkább majd abba öli, az animét némileg háttérbe fogja szorítani/teljesen abba fogja hagyni, de azóta ha jól tudom, ő is újra nyomja, sőt, itt írja Ricz, hogy a DB témához ő lett volna meghívva, csak végül lemondta.) Szal ez micsoda, szívük szerint mindketten unják már ezt az egészet, csak a feliratkozószám nagy úr? XDDD (Ja, meg amúgy Dainál miből jött ez a "ProliBambi" név? XDDD)

Illetve még ehhez annyit, hogy én azért megdöbbentem azon, hogy komolyan vannak emberek, akik abban a hitben élnek, hogy a MAGYAR! (!!!) FELIRATOZÓ (!!!!!!) KÉSZÍTI (!!!!), a JAPÁN (!!!!!) animét és ilyen kommenteket írnak állítólag a magyar feliratos videók alá, hogy "Köcsög, dolgozz gyorsabban, akarom a következő részt!", meg "X és Y karit shipelem, ŐK SZEREPELJENEK TÖBBET!" :dirr: Oké, mondják, hogy az emberi sötétségnek nincs végpontja, de ha itt nem túlzott a srác és ilyen emberek tényleg léteznek, az nem semmi. XD

Na, amikor ennek is vége lett, még visszanéztem a karaoketerem elé, ahol egy picit "rögtönzött meetet" tartottunk iskariotessel és Catrinnal (ja igen, itt kimaradt egy poén időhiány miatt: Catrin, tudod miért pont Junchi hiányán ragelt annyira Surci? Hát mert a "Surchi" ship is OTP, azért! XDDDD Bocs XD), aztán lementünk a nagyszínpadhoz, ahol lassan már kezdődött az eredményhirdetés (és próbáltunk úgy csinálni, mint akik egyáltalán nem tudják, hogy megint a Scineram + 8 kombó, illetve ezen két ember különböző egyéb csapatokkal "felhígított" kombinációi fognak nyerni XDDD), viszont még pont elcsíptük a Pop in Q film végét, ahol egyrészt elkezdtünk Marvelt belemagyarázná, másrészt én azt hittem, hogy Catrinék tényleg csak ezt a Marveles hülyeséget viszik tovább, amikor mondták, hogy micsoda end credits jelenet lesz a végén, ehhez képest főgonosz ott vigyorog, óriási vörös gömb az égen, stb... XDDD "Kicsit" rákészült a Toei, hogy ezt fel fogják kapni és lesz belőle második rész, de állítólag ennek már vagy három éve és semmi... ^^" Ami mondjuk azért vicces, mert így a belelesések alapján ez nekem pl. semmivel sem tűnt gagyibbnak a szokásos slice of life-magical girl-moe trióval operáló cuccoknál, szal szerintem itt már nem csak mi, hanem maguk a japánok sem értik pontosan, hogy az otakuknál épp mi lesz a "hit" és mi a "miss", ezért minden random izét "dobálnak" rájuk, aztán az egyik megragad, a másik nem... XD Mindegy, a lényeg, hogy én még meg akartam volna nézni a második részt, amiben Thanos kijön az égi gömbből, de sajnos ez most már nem fog bekövetkezni. XD

Ja, illetve a biztonságiak: srácok, én nem tudom mi volt most, de hozzám sem mertek érni. XDDD Vagy annyira féltek, vagy épp ellenkezőleg: egyedül én nem néztem ki terroristának... XDDD Pedig ugye erre én pont háklis vagyok, mert a MAT conok miatti PTSD-t még mindig nyögöm, amikor épp csak az ánuszomba nem nyúltak fel ezek a drága jó markos legények, plusz azóta mindig félek, hogy megint lenyúlják majd még az ásványvizemet is, mint akkor, de szerencsére most egyik sem volt. XD Szombaton még mondta is a jegyfelrakó csaj, hogy "majd a táskát megnézik, de csak a fegyverek, meg ilyesmi miatt", mondom: "csak szendvics, víz, esernyő, meg egy dzseki van benne, de ha muszáj...", aztán ehhez képest kb. rám sem néztek, úgy mentem át a kapun. XD Na, de vasárnap mondom magamban, hogy "franc, most a kezemben vannak a cuccok az eső miatt, ezt tuti úgy fogják értelmezni, hogy még én nyújtom feléjük, hogy igenis nézzenek bele...", de ezúttal is tettek rá. XD (Ami főleg lol volt, hogy bezzeg előtte a két 14-16-nak kinéző kiscsajok cuccait ott rázogatták, mintha bombát keresnének... XD) Mindegy, nem hiányzott, örülök, hogy megúsztam. XD Btw, Ricz, bevallom, hogy a jegyet én nem hogy "ott rakom fel a sorban", hanem konkrétan velük szoktam felrakatni, de ennek igen egyszerű oka van: így legalább ezzel sem izélgetnek, hogy "á, biztos nem eredeti, tűzőgéppel visszarakott, stb-stb." XD Más kérdés, hogy én úgy dél magasságában már semmilyen sort nem tartottam nagyon fel ezzel. XD
Ricz írta: 2019.05.06. 00:54 Ja, és a kamera mellett ültem majdhogynem. Tudtam róla. Fűszeres lesz a felvétel, az tuti.

És ezzel zárult konkrétan a mai napom conon. Totally worth it.
XDDDDDDDDDDDDDDDD Amúgy az a vicc, hogy ezt látni láttam, de nem esett le, hogy ez is tudatosan a "show része" lesz részedről... XDDD
higashikata írta: 2019.05.06. 02:12 Igen, volt bennem egy fajta gyomorideg miatta, plusz többen is kérdeztétek, miért fújok kifejezetten Ambergerre. Ennek megvan a maga háttértörténete, ha másképp nem is, akkor spoilerben kifejtem. Nem vagyok rá büszke, de muszájnak érzem, hogy "kibeszéljem" magamból[...]
Nekem ott helyben elkezdted magyarázni, de időhiány miatt (meg egyszerre próbáltam rátok, illetve a színpadon történő eseményekre is figyelni XD), túlzottan nem mentél bele, de igen, így már érthető. ^^"
higashikata írta: 2019.05.06. 02:12(Ja és Titkos drága, ha ősszel lesz érkezésem Conra, készülj fel arra, hogy nem eresztelek el egy JoJo-duett nélkül. :D )
Én benne vagyok. XD Az első OP-ot már amúgy is kinéztem egy ideje, pláne, hogy 8 azt mondta, hogy elvileg van hozzá valami magyar fordítás is, arra eskü kíváncsi lettem, pláne, hogy elvileg nem csak ilyen nyers átfordítás, hanem a dalhoz van igazítva, az az énekelhető is. (A "sono chi no sadame", ami valami "the blood you inherited" vagy mi volt angolul, pl. elvileg az lett, hogy "véred sorsát ne feledd", szerintem tök jó.) Csak én ezt nem tudtam még elővarázsolni, mert amit én lekaptam a szerverről, azon csak a japán felirat van rajta. Amúgy mehet felőlem a japán is, akkor arra majd többet készülök, hogy a szótagolás, kiejtés, stb. is menjen, de ezt a magyart elő kellene keresni, ha tényleg létezik... XD (Nem JoJo, de másik ilyen volt a "No Mercy" a The Living Tombstone-tól, állítólag abból is van angol és magyar változat is, na most én az előbb túrtam át a szervert, de nem találtam.)

Ja, illetve még így a végére: Surci felajánlása nem volt rossz ötlet, csak nekem már kissé későn jött (pláne, hogy személyenként kellett bejelentkezni, nem akartam mondani, hogy "jó, lehet, hogy megyek", aztán utána visszamondani, hogy "bocs, mégse"), de ha majd az őszin akár több nappal előre szól, hogy megint tervez ilyet a szombati nap végére, abban benne lehetek, max akkor a karaokét aznap hat után otthagyom, más program olyankor nem nagyon szokott lenni. Csak akkor majd egyrészt tényleg ne így péntek este/szombat reggel dobjuk be, hanem valamivel korábban, illetve ha megyek is, azért olyan 21:00-22:00 között én elköszönök, mert ott lesz még a vasárnapi conos nap is és éjfél előtt szeretnék ágyba kerülni. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2019.05.07. 01:26-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Con.rar: A szűnni nem akaró esőzést leszámítva jó volt, ahogy ennek a két napos túrának is megvolt a maga fun-faktora. Az Aoi meet valóban nagyon gyorsan elröppent, annak meg én is örültem, hogy azért nagyjából mindenkivel sikerült decens mennyiségű dialógust letolnom.

Első nap nem vettem semmit, vasárnap viszont találtam Resi 2 remake-es plakátot (ha már a játékhoz még mindig nem jutottam el), illetve nem bírtam ellenállni egy egészen minőségi, ár-érték arányban teljesen korrekt Geralt of Rivia figurának. Tök jól mutat a vitrinben, majd lövök pár képet.

A kerekasztalos felvételeket majd visszanézem, erről
"A Paint az egy nagyon hasznos szerkesztőprogram."
meg eszembe jutott ez.

A szombat esti sörözés végül kimaradt, insert *hosszú és bonyolult indokok* here, de kárpótlásképp, ha szerveztek a Csömöri tóhoz június valahányadikára (ami hónap nekem fullban jó, mínusz egy-két nap elfoglaltság) grillt, azon ott leszek! Pinky promise. Surci, HALLASZ??!!!

-ETA-

Ja, meg felvettem Katát, miközben Gundamet dalol. Majd azt is küldöm. :3
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: 2019.05.05. 21:31 Edit: Catrin & iskariotes, valamit amúgy félreérthettetek, scineram ott volt a con legvégéig, ő maga vette át a díját. XD (Mert naná, hogy az egyik első helyezett ismét ő volt. XDDD)
Az első helyével kapcs. nem volt kétségXDDD, amúgy a díjak után oda is jött hozzánk gratulálni, mert Hirotakával mi lettünk az etxrában a másodikok.XD Szóval volt egy kis duma. De Isknek meg nekem a B-ben délután tényleg azt mondta, hogy nem biztos, hogy marad átvenni. XD
Jó, hogy végül maradt.

Húú mennyit írtatok. :thumb: Nekem most nincs időm beszámolni, de mindegyik találkozónak örültem és remekül teltek. Con körüli esti iszogatásra a későbbiekben sem ígérem magam, mivel ilyenkor mindig más társasággal is vagyok. De nálam ez nyilván nem akkora gond (mint amilyen hülyén kivette magát most a Surchi ship AHHEM :dirr: ), mert más alkalmakkor könnyedén megoldhatom, plusz kb. a conos talin mindig lehet rám számítani.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2019.05.06. 05:07 Btw, Ricz, bevallom, hogy a jegyet én nem hogy "ott rakom fel a sorban", hanem konkrétan velük szoktam felrakatni, de ennek igen egyszerű oka van: így legalább ezzel sem izélgetnek, hogy "á, biztos nem eredeti, tűzőgéppel visszarakott, stb-stb." XD Más kérdés, hogy én úgy dél magasságában már semmilyen sort nem tartottam nagyon fel ezzel. XD
Van, mikor én is, de itt nem azzal volt a baj, hogy azért állt a sor, mert tetvészkedtek... Hanem hogy úgy tetvészkedtek, hogy amúgy 2 pont működött, 2-2 őrrel, azok közül is az egyik dolgozott effektíve. És így tartották fel a sort. Más különben nem lenne bajom, de ha látom, hogy ez a főprobléma, akkor előre elintézem, vagy felkészülök, vagy valami...
Titkos írta: 2019.05.06. 05:07(Mint ahogy mondtam/írtam pl., hogy Ricznél ez a subbolás láthatóan serious business, ezzel akkor majd igyekszem nem froclizni annyira a jövőben. XD De azért az "1000 subolt hentai" achievementig meg ne állj! XDDD Jó, abbahagytam. XD) De amúgy ezek nálam tényleg nem az adott személy csesztetésére irányulnak (ha valakit komolyan baszogatni akarnék, úgyis észre fogja venni XD), inkább csak a szokásos "dilijeik" kifigurázása, felnagyítása, kb. mint ahogy most is volt valami jó poén azzal kapcsolatban, hogy Junchi: "Vannak ilyen nekocsajokra, meg hasonlókra izgulók, nekik ez már elég egy jó animéhez...", mire Ricz elkezdett rám mutogatni, én meg vettem a lapot és még rá is játszottam a poénra. XDDD Vagy Surci és a nyelvezős lolik kalandjai, Catrin és a shipping téma, stb... XDDD Illetve megint levontuk a tanulságot, hogy azért az "egy év/sorozat" tempónál legalább egy kicsivel nézhetnék több animét, ennek majd igyekszem eleget tenni. XD De egyébként tényleg jó volt, tök hamar elrepült az a kb. négy óra. :)
Nem minden részét veszem komolyan, mert van pár dolog, amit magam is szétmémelek. Vagy csak simán én is elmarhulok. Csak a miértezést nem szeretem.
Titkos írta: 2019.05.06. 05:07 a srác azt ecsetelte, hogy neki egész napi munkája is szállt már el, mert nem mentette (mármint egy dolog a Ricz által említett autosave, de gondolom tuti van valami "mentés" gomb is ezekben a vágó/szerkesztő programokban, olyasmire gondolok, mint Word-ben a floppy ikon, aztán ha automatán esetleg tényleg nem is menti, úgy 15-30 percenként nem árt magától rányomnia az illetőnek. XD)
Van olyan gomb. Kapásból az eszköztáron balra a harmadik, és egy floopy ikon pont. Amúgy meg ahogy Kata mondta: "Szarja össze magát az, aki ennyi idő után se ismeri a CTRL+S kombinációt."
Az automentés meg C:\Users\%user%\%appdata%\roaming\Aegisub mappában van. Autosave alapjáraton 5 percenként ment a programban. Ezen kívül van egy autoback mappa, ahol a megnyitott feliratfájlokról tárol másolatot a rendszer.
Szóval... Dude...

Az autosave-es benyögést amúgy Ádám tette.
Titkos írta: 2019.05.06. 05:07 Viszont akkor kicsit így objektívebben is: Azért a két meghívott vendéget picit sajnáltam, mert értem én, hogy a szarozás főképp Dainak szólt, de az ő szemszögükből tuti úgy jött le az egész, hogy "tök jó, meghívtak minket conra, csak az a hat-hét paraszt ott a második sorból folyamatosan bekiabál, majd a végén még le is szarozzák a munkánkat". ^^" Dai amúgy meg valszeg azzal fog védekezni, bárki kérdezi, hogy "Én Riczet hívtam, nem fogadta el, utána még a műsor közben is mondtam, hogy fel lehet jönni a színpadra, senki nem jött, mi a fenét kellett volna még csinálnom?" Az más kérdés, hogy tényleg érezhetően a dolog könnyebbik végét fogta meg, mert ha jól értettem, ezen trollkodós performansz lényege valahol az is volt a hibák kiélezésén kívül, hogy "bazeg, itt vagyunk vagy 5-6-an, mind fansubberek, több éves tapasztalattal a hátunk mögött, simán meghívhattál volna minket így egyben vendégeknek, helyette előszedtél valami két hónapja fordító pasi-csaj párost". XD Legalábbis éreztem ebben az egészben egy ilyen vonulatot is. XD
Mivel ismeritek az előzményt, így nektek nem lesz új, de akkor úgy megszellőztetem a szépen egy ilyen védekezés kapcsán a dolgot úgy, hogy abba nem fog tudni belemoderálni. :D És akkor még ugye nem beszéltünk arról, hogy az Elsőkézből 1. cikkem szerint ment, és nem is csinált mást velük, max. mikor Jigokuu mondott volna valami érdekeset, értelmeset, belé fojtotta a szót. :lol:
Amúgy pont ő régebbi darab, néhány éve tuti van (2015-ös dolog asszem), hogy szétvált a DH+ és az NSNL (az okokat részint ismerem csak, de volt ott rengeteg minden probléma), a magánéletről meg annyit, hogy japán szakos, és ott eléggé leszívják az embert. És vagy tanul, és aközben száraz szakanyagot, újságcikkeket fordít házi feladatba, így utoljára április 1-jén adott ki valamit, előtte meg január vége, majd múlt év végén valamikor. Így nem csodálkozom azon, hogy amúgy inkább leül játszani vagy nézni valamit inkább. Az más kérdés, hogy ilyenkor talán nem a döglött lovat kéne verni, akármennyire is szerettük életében.
Flash esetében meg annyi, hogy ő nála azért tisztán látszott, hogy neki fingja nincs a nagy képről se, hogy mi létezik körülötte. Szóval a szarozás neki is szólt, hiszen ő is kapta az ívet. És az ő kis berke, a HunRavelSub is egy 2015-ös darab. Tőle még egy nagyon jó mondat volt:
Flash: Nem értem, hogy miért írták át a lektorok a mondatomat.
Csabi és Kornél a pakkban: Az nagyon nagy baj.
De ja, voltunk ott páran subberek. De nem 5-6 ember, hanem csak 4, 3 különböző csapatból. Összesen meg a slepp volt 10 fő talán.
Titkos írta: 2019.05.06. 05:07 Ja, illetve ha már itt ennyi "Dai háttérsztori", meg hasonlók derültek ki: azt nem tudjátok véletlenül, hogy mi volt nála ez a nagy "én most már befejezem az animékkel való foglalkozást...JA, DE MÉGSEM!" húzás? XD Arra gondolok, hogy ő pár éve kiadott egy ilyen "utolsó animés videóm" jellegű cuccot, ahol elmagyarázta, hogy őt már ez az egész untatja, más fontosabb/jobb dolgok érdeklik inkább és hogy ha meg nem is szűnteti a csatornáját, de ne nagyon várjunk rá sok érdemi videót a jövőben. Majd ezen videót némi idő múlva törölte és "visszatért", de a lelkesedését már nem tudta visszahozni, ezért elégé ilyen "fásult vénember" benyomással tolja azóta is. Legalábbis nekem most ennél a műsornál is tökre ilyen érzésem volt, ugye volt is valami "kezdek már ráunni a feliratozásra...DE PERSZE AZÉRT MÉG CSINÁLOM!" (XDDD) szövege, de ha nem mondta volna, akkor is úgy érezném szerintem, hogy ezzel a showval is úgy volt valahogy, hogy "oké, megcsinálom, tudjuk le, aztán bye". Szal ennek így mi értelme? (Bár Atis kb. teljesen ugyanezt az utat járta be, indított egy második, animéktől független témájú csatornát, mondván, hogy a főbb energiáit most már inkább majd abba öli, az animét némileg háttérbe fogja szorítani/teljesen abba fogja hagyni, de azóta ha jól tudom, ő is újra nyomja, sőt, itt írja Ricz, hogy a DB témához ő lett volna meghívva, csak végül lemondta.) Szal ez micsoda, szívük szerint mindketten unják már ezt az egészet, csak a feliratkozószám nagy úr? XDDD (Ja, meg amúgy Dainál miből jött ez a "ProliBambi" név? XDDD)
Atis inkább visszavonult és tényleg a másik csatornáját csinálja inkább, a kötelező tájékoztató köröket futja csak Az AE-n. De ő legalább e tekintetben állja azért a szavát. A ProliBambitól meg még ezt sem lehet remélni. Mert igen, ahogy írtad, csinált egy befejező videót, elköszönt, inkább a várturizmussal foglalkozik stb. Pár hónappal később feltett egy "na, újraindul a csatorna", törölte az előzőt, és azóta igazából csak az önfellációra képes, semmi egyébre.

Amúgy a Bambi nevet Kata találta ki rá a neve miatt, mire én megszólaltam, hogy Bambi legalább egy kedves és ártatlan lény a Disney mesében (Felix Sälten regénye azzal szemben durván naturalista módon bemutatja a természet kegyetlenségét), így egyáltalán nem illik hozzá. Aztán pont egy Bayer Zsoltis cikket olvastam, hogy már megint mit böfögött fel a végbele mélységéből, megkapta a Proli előtagot. Mert ő Bambi egyszerű, munkásgránátokon érlelt, ostoba és nemtörődöm kisöccse, akitől ha kérdezel valamit, csak néz vissza rád, mint a döglött hal... Csak ez még pislog is hozzá.
Titkos írta: 2019.05.06. 05:07 XDDDDDDDDDDDDDDDD Amúgy az a vicc, hogy ezt látni láttam, de nem esett le, hogy ez is tudatosan a "show része" lesz részedről... XDDD
Eredetileg nem volt tervben, "de ha már ideültem, minek zavarjon? Jól fog az jönni." :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az AOI tali jó volt, mindig ilyenkor érzem azt, hogy illendő lenne több animét néznem.

Aztán mi volt még? Ööö mm. Hosszú évek után megint voltam zenekvízen és amiket láttam azokat tudtam, így nincs miért szégyenkeznem.

Valahogy most egyik előadást sem hallgattam végig, de egyik sem volt olyan amiért ölni tudtam volna. Ja egen. Fánszáb. Nem nagyon értem a hőbörgés okát. Daisetsu elmondta nem akart sok embert meghívni akik aztán alig tudnak szóhoz jutni, mert a show-t úgyis az egy-két hangember vinné el. Csak jelzem a kerekasztalnál pont azt rótták fel, hogy túlontúl sok résztvevős lett a dolog. Amúgy jól értelmezem az egész cicaharc arra megy ki, hogy vasárnap délután olyan max 30 ember előtt egy zajos, hideg terembe ki tudd beszélni? Vagy inkább csak az ego (nagyon is fontos) masszírozás elmaradása a fájdalmas?

Vettem két lovely complex kötet, és a V for Vendetta magyar kiadványát 30%-os engedménnyel ami azért nem rossz. Sajnos most egy Motoko és egy Batou baba maradt ott. :( Valamit tenni kell ez ellen.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

iskariotes írta: 2019.05.06. 13:30 Az AOI tali jó volt, mindig ilyenkor érzem azt, hogy illendő lenne több animét néznem.
Abból a szempontból +1 hogy nálam inkább a fórumon való gyakoribb jelenlét nem ártana, de cserébe szvsz ez volt talán a legbalanszosabb fórumtali, tényleg úgy érződött hogy mindenki mindenkivel tudott váltani minimum decens mennyiségű diskurzust, és ha az esti "after-összejevetelig" nem is tudtam maradni, így is jó volt olyanokkal is több szót váltani, akikkel addig még nem teljesen sikerült.

Maga a con egyébként viszonylag sovány volt a vásárfiát tekintve, pedig még direkt kolbászoltam a konzolos szekció körül, hogy hátha kínálnak-e Switch-re játékokat. Kipróbálható cuccból most tényleg becsülettel felkészültek, de egy szem eladásra szánt címet nem találtam, ami furcsa, mert tavaly ilyenkor az addigi kínálat kvázi összes címe kapható volt. Ezért idézőjelesen cserébe kiderült, hogy az esős idő nem csak a kint tartózkodók mennyiségét nem csappantotta meg jelentősen, de a kassza előtt kígyózó sor hosszát se. Félig-meddig lottószerű volt az elővételes jegy, mert nem tudtam hogy mikor fog végül megszületni a keresztlányom (aki másnap hajnalban meg is született, szóval abszolút gáláns volt a kisasszony), de ahogy megpillantottam a sor hosszát (=kasszától a buszmegállóig), egy halk "bazzeg"-et követően örültem annak hogy mégiscsak vettem elővételest. Igaz, hogy a kígyózó soron két helyen is át kellett furakodnom, de az elővételes kasszánál csak két ember volt előttem, úgyhogy továbbra is örülök hogy a con felajánlja az elővételes jegyvásárlást, már csak azért is, mert én, vidéki bunkó azt hittem hogy a 17 fok lesz annyira 17 hogy egy kapucnis pulóverben túl lehessen élni a napot, erre persze Pest megyébe belépéskor szépen rá is kezdett az eső, úgyhogy szép szívó-o-méter lett volna, ha emellett még sorba is kellett volna állnom.

A subber témához annyit sunnyognék hozzá (topicon belül engedhető kereteken belül), hogy világéletemben angol felirattal néztem animét (kivéve a Tatami Galaxy-t, ahhoz kellett a magyar felirat a gyors beszéd miatt), úgyhogy nem vagyok kimondottan képben az itthoni szcéna intrikáival annak ellenére, hogy most is gyerekesnek tartom azt a stipi-stopit, amit egyes subber csapatok művelnek, viszont így is szórakoztató volt olvasni Titkos beszámolóját Ricz-ék akciójáról, monitoron keresztül is enyhén érződik az a (jelek szerint megérdemelt) kényelmetlenségi faktor ami elkerülhető lett volna, ha tényleg olyan vendégeket hívnak meg, akiknek tényleges tapasztalatuk van a témában. Annál is inkább, mert szerintem egész kerekasztalt lehetne építeni az itthoni animés szcéna 10-12 évvel ezelőtti állapotainak és élményeinek kitárgyalásáról (pölö amikor a Wordpress-es blogok virágkorukat élték), és nem csak hogy azóta egy újabb generáció lett késő tizen/kora huszon éves, de az itthoni fansub speciel olyan téma aminek most is van aktualitása az idegen nyelvtudás még mindig nem kimondottan gyakori megléte miatt.
Kép Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2019.05.06. 13:30Fánszáb. Nem nagyon értem a hőbörgés okát. Daisetsu elmondta nem akart sok embert meghívni akik aztán alig tudnak szóhoz jutni, mert a show-t úgyis az egy-két hangember vinné el. Csak jelzem a kerekasztalnál pont azt rótták fel, hogy túlontúl sok résztvevős lett a dolog. Amúgy jól értelmezem az egész cicaharc arra megy ki, hogy vasárnap délután olyan max 30 ember előtt egy zajos, hideg terembe ki tudd beszélni? Vagy inkább csak az ego (nagyon is fontos) masszírozás elmaradása a fájdalmas?
1) Eleve úgy volt hirdetve, hogy ő maga is részt vesz benne, mint moderátor, vagyis 4 ember 4 csapatból.
2) Aztán alap, hogy rendesen bemutatjuk a résztvevőket, azt is, akit meghívtunk, el is jött volna, de végül inkább lemondta. Tehát az Anime Sekai-tól Renmát is, és azért mutat az is valamit, hogy úgy utal rá, hogy "[tőlük] valaki nem jött el". Mintha a saját vendégeivel se lenne tisztában.
3) Aztán rendkívül oltári baromságokat sikerül összehordatni, amiből párat kimazsoláztunk, hogy mikre is emlékszünk. Nagyon sok olyan, hogy
3a) maga az illető sincs tisztában azzal, amit csinál, a folyamataival, eszközeivel,
3b) rövid választ vár modiként, mikor eleve úgy fogalmazza meg a kérdést, hogy arra ne lehessen röviden válaszolni.
3c) nagyrészt volt benne a részéről nevetséges önsajnáltatás. Lásd a manga szerkesztéses, hogy az egyik napokig tökölt egy oldallal, a másik meg "jaja, nekem is ráment egyre 3 órám". Meg a másik, nem lehet azt se sztenderdizálni, hogy egy fordítás meddig tart. Most kezdjek el jajveszékelni, mert a Grisaia meg a Shinmai Maou az 5-6, illetve 4 órámba telt, míg a Yakuindomo S2 megvolt olykor 5 nap is a poénok miatt? Nem minden fordítás ugyanolyan, mert megspékelhetem ezt azzal, hogy gyerekcuccot csináltunk egy hónapig, mert annyira szar volt az alapanyag, hogy inkább ping-pongoztunk vele, hogy biztosan jó legyen.
4) Volt egy pillanat, amit senki se tudott megfogni, de volt: feltett Bambi egy kérdést, Jigokuu válaszolt, hogy sok kommentelőnek inkább értelmezési gondjai vannak. Majd Bambi ezt tökéletes reprezentációval elő is adta. Flash esetében, hogy valaki elvárja, hogy ő készítse... Na olyan kommentelővel nem találkoztam. Olyannal igen, aki a feliratra tett megjegyzést, hogy a részek hamarabb jöhetnének. Meg a shippelős kommentet se értette látványosan, mert azok a saját vágyaikat vetítik ki, hogy mit szeretnének látni. Ilyenből sok van, de azzal neki nem kell törődnie.
5) Nagyon arra akarta kiélezni, hogy a felirat minőségét a ráölt idő határozza meg. Ez nagyon nem igaz. Csinálhatunk egy hónapig is valamit, ha ugyanúgy marad benne hiba, félrefordítás stb. Vagy pl. Occultic;Nine, ahol annyi foreshadowing volt, hogy lehet visszafelé is át kell sok mindent írni a vége miatt.

A belsőben én leírtam, hogy kik lettek volna az ideálisak, akik tényleg tudnak beszélni, van rálátásuk, aktívak, durván egy évtizede vannak benne, megélve sok mindent, sokfélét. És tényleg relevánsak, nem akkora címeres baromságokat böfögnek be, hogy a Paint az egy jó szerkesztő program, mert az minden, csak jó nem. Arra jó, hogy kitöröld buborékot, de visszarajzolni nagyon rossz, ront is a képminőségen, és szövegszerkesztést se lehet úgy csinálni vele, ahogy kéne. Most erre mondjam, hogy olyannal dolgozok, amivel webelemeket szerkesztenek? Mert az egy fokkal jobb, és használható annak is, aki nem tudja a Photoshopot rendesen használni. Egy másik meg, hogy Aegisub... Előtte Jegyzettömbben készültek a feliratok. Van, aki máig azzal dolgozik, ezzel nincs is baj, mert kinek mi a kényelmes, de ugyanannyi idő durván az egyikkel, mint a másikkal.

És ez csak a szakmai fele. Hajóácsot hívnak, hogy kösse be a vizet a lakásba. Lehet, hogy ért hozzá, de akkor miért nem olyat, aki érti is, amit csinál? A kókányolást, kóklereket sehol nem látják szívesen.
dodgers írta:hogy most is gyerekesnek tartom azt a stipi-stopit, amit egyes subber csapatok művelnek
Ilyet már csak azok a csapatok tesznek, akik újonnan vannak benne, mert nekik még mindig stipi-stopi játék az, hogy ki mivel foglalkozna. Csak azért mondom, mert a régebbiek közül senki se marja le az arcát amiatt, mert X sorozatot Y is akar csinálni. Vannak rákérdezések, hogy mitől függ olykor. Pl. Senko-san mondjuk. Daikirai cinálja, és tart, hogy én is fogom, mivel esélyes. Viszont én megmondtam neki, hogy attól függ az én munkám, ha megtalálom benne azt a heal faktort, amire szükségem lehet később. Tudomásul vette, csinálja, nem marja senki a másikat, cserébe odateszi magát.

Olyan viszont van, hogy az egyik megcsinálja, és a másik lelopja a konkurens feliratát, kiszedi/átírja a készítői listát és minimális változtatások mellett kiadja ugyanazt. Amit most nem minősítenék, mert szerintem hasonlóan vélekedünk erről.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta: 2019.05.06. 10:05 Az első helyével kapcs. nem volt kétségXDDD, amúgy a díjak után oda is jött hozzánk gratulálni, mert Hirotakával mi lettünk az etxrában a másodikok.XD Szóval volt egy kis duma. De Isknek meg nekem a B-ben délután tényleg azt mondta, hogy nem biztos, hogy marad átvenni. XD
Jó, hogy végül maradt.
Igen. :) Btw, az eredményhirdetés előtt amúgy még sikerült vele összefutnom, aztán amikor mondtam, hogy "hát, azért jó, hogy maradtál, mert Catrin meg Isk mondták, hogy lehet nem fogod megvárni a végét", akkor meg ő vágott totál wtf-fejet, hogy ti ezt honnan veszitek, de mindegy, ez már valszeg sosem derül ki, hogy itt mi történt közben. XD

Ja, viszont apropó Hirotaka! Amikor ott vasárnap 17:00-18:00 között leültem veled meg Iskkel beszélgetni és ült melletted egy srác, illetve jött ugye egy másik páros is, közülük ismerhettem bárkit, vagy illett volna ismernem? Mert én akkor már némileg zombiszinten mozogtam agyilag, a reakcióidőm nem volt a legjobb, így csak halványan motoszkáltak az agyam hátsó részében gondolatok. A melletted ülő srácról pl. az, hogy "Hmm, lehet, hogy ő Hirotaka, akit Catrin már említett párszor fórumon? De én őt eddig a neve alapján full japán fazonnak képzeltem, ennek a srácnak meg határozottan "europid" feje van. Na mindegy, hátha kiderül majd." XD A párosról meg valami olyasmit, hogy: "Hmm, Isk mangákat ad a csajnak, lehet be kéne mutatkoznom, bár ha utána úgyis mennek, akkor meg lehet mégsem...vagy nem tudom." és a barátjánál kb ugyanez. XD Igazából még az is lehet, hogy amikor már leültek, akkor bemutatkoztak, de eskü nem emlékszem, hogy mit mondtak. ^^" Meg ilyen rendőrségi kihallgatást sem szeretek csinálni, hogy "na, hali, te ki vagy és te ki vagy, stb?", szóval ezért inkább mindig várok, hogy vagy ők bemutatkoznak, vagy ha nem nyújtják a kezüket, akkor biztos nem vagyok nekik annyira fontos és cserébe akkor én sem vegzálom őket. XD Csak végül velük is jól eldumálgattam egy órát és így már zavar picit utólag, hogy még mindig fogalmam sincs, hogy kik voltak. XD (Jó, a srác némileg zokon vette, hogy leszaroztam neki a KanColle animét, de talán vigasztalta a tudat, hogy cserébe mindketten bírtuk az Overwatchot, a HotS-ot és a Kemono Friends-et is. XD)

Illetve a többieknek: na, így második (egyeseknél sokadik XD) találkozására már szerintem mindenkit be tudok majd lőni arcról is, ha legközelebb találkozunk, Learát nem láttam sokat, ő úgy "elbújt" Junchi mögé abból a szemszögből, ahol én ültem, szóval bocsi, ha legközelebb random szembejönnék conon és elsőre nem tudnám, hogy ki köszön rám, de majd próbállak memorizálni. ^^" (Mondjuk így belegondolva mivel Surcival is eddig csak az őszin vagy melyik conon beszéltem egyszer, így ő is csak olyan 70%-os találati aránnyal lenne meg szerintem. ^^" :dirr:) Majd ezek az arányok még javulnak, ahogy egyre több conon találkozunk. XD
Kép
Válasz küldése