Mondocon(ok)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Gyere-gyere lesznek még kint bőven AOI-s pl: Catrin vagy Akosss, de szerintem én is ott fogok ténferegni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Remek con volt, örülök, hogy a tali is ilyen jól összejött. :D Ma is összefutottunk még páran. A kerekasztalt szintén élveztem, kicsit sok volt ennyi emberre a három főtéma, mert bőven tudtuk volna még ragozni mindet, de örülök, hogy megint részt vehettem. Köszi Junchi a szervezkedést, btw kár, hogy délután páran lemaradtunk az elviharzásodról, így meg te maradtál le egy közös fórumképről, Scineram kapcsolt, hogy kéne... (Annarancs fotóját várjuk, az enyéim rémesen homályosak, így nem vállalom a közzétételt. :oops: )

Anna és Ákos! 3. helyezést értetek el ma a zenekvíz extra kategóriájában!!! :D Kövi conon át tudjátok venni a díjat. Az első helyet nem hallottuk jól, mert a saját nyereményeinkkel voltunk elfoglalva, de mintha szokás szerint scineramék kapták volna (btw hol voltatok? gondolom utólag ti át tudtátok venni). Grat mindenkinek!
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Nagyon jól éreztem magam én is, igyekszek majd eljutni legközelebb is. :mosoly: A képet hová tegyem fel (jöhet ide, ebbe a topicba)?
Ezek szerint jól szerepelt a fórum a zenekvízen, gratulálok mindenkinek. :D Ti hanyadikak lettetek, Catrin? Számomra elég hihetetlen a 3. hely, sokszor még tippem sem volt, szóval ez Ákos érdeme. ::jsmile::
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szerintem jöhet ide a kép, de várjunk még pár véleményt.
Barátnőmék lettek extrában másodikok. Mi pedig elsők a szokásos tipmixen.^^
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Én is nagyon jól éreztem magam. :D Eddig azért nem mentem conra, mert nem volt kivel, de örülök, hogy most már a csapat tagjaként van társaságom. ^^ Tuti megyek a nyárira is, Annának már megígértem, hogy karaokézni is fogok legközelebb. XD Szerintem is jöhet ebbe a topicba a kép, bár mondjuk Anna fotóján pont egy olyan hülye pózt vettem fel, hogy nagyon hülyén nézek ki, úgyhogy annyira nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet. XD
Catrin írta: 2018.04.08. 19:03 Anna és Ákos! 3. helyezést értetek el ma a zenekvíz extra kategóriájában!!! :D Kövi conon át tudjátok venni a díjat.
Omg. Az extra kategóriában? :shock: :vigyor: Hát ezt nem gondoltam volna, tök nehéz volt, a sorszámozósnál például nagyot buktunk, de a rapid meg a remix akkor úgy látszik elég jól sikerült a dobogóra kerüléshez.
Gratula nektek is. ^^
annarancs írta: 2018.04.08. 20:57 sokszor még tippem sem volt, szóval ez Ákos érdeme.
Jaj ne már, mi lett volna velem nélküled, nem tudtam volna például se a JoJo, se a Gintama, se a Fairy Tail zenéit, de még említhetnék sok mást is. XD
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2018.04.08. 19:03 Köszi Junchi a szervezkedést, btw kár, hogy délután páran lemaradtunk az elviharzásodról, így meg te maradtál le egy közös fórumképről, Scineram kapcsolt, hogy kéne...
Ó, azt valóban sajnálattal hallom, bár a fentebbi posztomban taglaltak miatt biztos, hogy ennél tovább nem tudtam volna maradni. :/ (Na, majd legközelebb, ha szervezünk egy ilyet, és tudom, hogy megint leszünk rajta legalább ennyien, megpróbálom elintézni a két naposat.)

Egyébként meg remekül szórakoztam a talinkon is, a kerekasztalon is, úgyhogy én spec jól éreztem magam. :D
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Én is jól éreztem magam, már évek óta nem voltam conon, de most kicsit visszajött a régi érzés :D.
Amúgy ha valaki tudja/kideríti, hogy az énekverseny nyertese melyik koreai számot énekelte, az légyszi, tájékoztasson majd, mert tetszett :D.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Azt hiszem, erről a számról van szó (maga a dal olyan 2:35 környékén kezdődik). Közben továbbra is várom még a véleményeket, hogy hova tegyem fel a csoportképet. :)
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

A zenei tippmix részletes eredményét ma tették ki. https://drive.google.com/drive/folders/ ... TS4_FQOjfn Jó volt, én is nagyon élveztem a MondoCon-t. Legtöbbször én is a karaoke részlegnél szoktam lenni. Ha megoszthatom a linket, ide írtam részletes élménybeszámolót: https://supermario4ever.blogspot.hu/201 ... docon.html

Amúgy furcsa nekem, hogy Scineram a neve itt meg a MyAnimeList-en, karaokén mindenki Johnnak hívja.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

supermario4ever írta: 2018.04.15. 21:45Amúgy furcsa nekem, hogy Scineram a neve itt meg a MyAnimeList-en, karaokén mindenki Johnnak hívja.
Az a saját kérése volt, de nekem is fura, egyik (ex-Mangazinos) animés haverral épp azt beszéltük a múltkor, hogy én már anno sem tudtam követni a baráti körünkben, hogy ki kicsoda, mert volt, aki 2-3 különböző nickkel is nyomult valamiért. XD (Mondjuk annyit megsúgok, hogy Scineram esetében mindkét nick a valódi nevéből jön, az egyik a vezeték-, másik a keresztnevének átalakított formája. XD)
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

A John az világos, a Scineram meg... igen, megvan. :) Ismerősöm Facebookon, úgyhogy megvan, leesett. :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Pár év után én is részt vettem a rendezvényen. Miért is volt jó?
1, Lehetett talizni az AOI-s kollégákkal.
2, A vasárnapi CP-met többen felismerték.
3, A szinkronos vetélkedő tetszett.
4, Fizettem 3 mangát, mégis öttel térhettem haza.

Ami meglepett/nem tetszett:
1, Mi ez a sok punk? Kik ezek? Miért vannak itt?
2, Most az első alaklommal éreztem azt, hogy az árusok portékája nem talált el.

Illetve a következő fórum talira a következő irányelveket teszem:
1, Catrin nem ülhet Ricz mellé.
2, Catrin nem ülhet Junchi mellé.
3, Catrin nem ülhet Surci mellé.
4, Junchi nem ülhet Ricz mellé.
5, Junchi nem ülhet Surci mellé.
6, Ricz nem ülhet Junchi mellé.
7, Ricz nem ülhet Surci mellé.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2018.04.16. 18:53 Illetve a következő fórum talira a következő irányelveket teszem:
1, Catrin nem ülhet Ricz mellé.
2, Catrin nem ülhet Junchi mellé.
3, Catrin nem ülhet Surci mellé.
4, Junchi nem ülhet Ricz mellé.
5, Junchi nem ülhet Surci mellé.
6, Ricz nem ülhet Junchi mellé.
7, Ricz nem ülhet Surci mellé.
Hrm, ha én nem ülhetek Junchi mellé és Junchi se ülhet mellém, az voltaképp nem ugyanaz a kitétel? :drop: Felőlem rendben, lehet róla szó, bár most ugye nem esett nehezemre leragadozni egy valakivel, mint a legutóbb a Trapézban Surcival, mert végül ki se mentem conra. Felkeltem 10-kor, és egy hnagos, "Á, f@szom!" felkiáltással vissza is fordultam a fal felé, folytatni az alvás nemes művészetét.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na gyerekek, azóta eltelt több mint 1 hét, és MOST sikerült eljutnom odáig hogy postoljak. -_-

Én nagyon jól éreztem magam, már azt leszámítva hogy az AMVkről megint sikerült lemaradnom, sőt a Kerekasztalról is nem sok kellett hogy elkéssek, hogy aztán a meet végén megint el kelljen rohannom munkaügyben, úgyhogy a parapara-bemutatót se tudtam megvárni... Szal a program-részét sajna kevéssé tudtam élvezni, a közösségit annál inkább. Majd meglátjuk milyen visszajelzéseket kapok színpados alakításommal kapcsolatban, én mindenesetre nagyon élveztem, bár néha sikerült szokás szerint jól elcsaponganom a témától, ahogy fórumpostokban is teszem... Whatever. Annyira mondjuk nem bántam hogy a szezonosokra nem jutott idő, Timi sajnálkozott is, mondtam neki utána hogy legközelebb vágja el hatalmi szóval a témát ha túlfutunk az időkereten, elvégre azért van a moderátor - bár a Dragon Ball Szuperszart szívesen lesavaztam volna, kár hogy csak szinkronilag került elő, és nem úgy en-bloc. Örülök hogy a tali is ilyen jól összejött és találkozhattam új karakterekkel+láthattam a régieket (Scineram jöhetnél gyakrabban fórumra).

Jó lenne már egyszer véégre mind a két nap kimenni, reggeltől estig, na majd legközelebb hátha összejön, úgyis itthon vagyok már. Azért az AMV verseny uccsó 3-4 indulóját elcsíptem, ezek most eléggé bejöttek (különösen az az EPIKKK szám aminek a linkje pont döglött a Maundó honlapján, meg a múltkor linkelt Terézanyás :D ).
iskariotes írta: 2018.04.16. 18:53Ültetési rend
ROFL

Ps.: Kaller-észlelés is történt, Junccsal detektáltuk a nevezett komát az elmaradhatatlan ellenőr-sapkában és öltözékben :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Nekem nagyon tetszett a Kerekasztal, hosszú idő óta a legjobb volt. Jó volt látni, hogy végre nem próbál az egész nagyon showműsor-szerű lenni, hanem visszavettek belőle, nem voltak ott a kötelező showelemek, nem töltöttünk hosszú perceket ilyen-olyan játékkal, hanem tényleg egy KEREKASZTALT láthattunk, azt, hogy különböző témákról beszélgettek, felesleges szurkálódás, egymást marás, önmagunkat produkálás és nézőközönségnek való megfelelési kényszer nélkül. Volt az egésznek egy színvonala és nahát, így is baromi szórakoztató volt, így is nevettek sokan a nézőtéren, körülöttem például elég gyakran kuncogtak, úgyhogy én azt mondanám, hogy mindenki jól járt, azok is, akik csak a poénokért mentek, meg azok is, akiket a tartalom érdekelt. Nem mondom, hogy tökéletes volt, szerintem például túl sok téma volt erre betervezve, bár az elején Takahata Isao-nak nagyon örültem és tudom, hogy az ilyen last minute téma volt, de ettől nem is sajnálom a műsoridőt, de utána a fanservice is nagy téma, az isekai is nagy téma és akkor még a szinkronos animékről is szót "kell" ejteni a Dragon Ball Super miatt, hát persze, hogy a szezonosokra nem jut idő. Korábbi kerekasztalokon mintha nem lett volna ennyi minden egybesűrítve. De a 2017-es kerekasztalokhoz képest mindenképpen jelentős volt a minőségbeli ugrás és tök jó lenne, ha ez ilyen javuló tendencia lenne a jövőre nézve. A Catrin-Junchi-Surci trió pedig maradhatna a jövőben is, de jó lenne például Risát is látni a színpadon, ha meg esetleg Ricz is visszakerülne a színpadra, akkor teljes lenne az Aoi-uralom, bár nem tudom, hogy Timi ehhez mit szólna. :vigyor:

supermario4ever: Köszi a linket a zenés tippmixhez, kíváncsian vártam már és az élménybeszámolódat is érdekes volt olvasni. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

iskariotes írta: 2018.04.16. 18:53 1, Catrin nem ülhet Ricz mellé.
2, Catrin nem ülhet Junchi mellé.
3, Catrin nem ülhet Surci mellé.
4, Junchi nem ülhet Ricz mellé.
5, Junchi nem ülhet Surci mellé.
6, Ricz nem ülhet Junchi mellé.
7, Ricz nem ülhet Surci mellé.
Oh my. :D
Surci írta: 2018.04.16. 21:34 Annyira mondjuk nem bántam hogy a szezonosokra nem jutott idő
Én azt annyiban sajnálom, hogy minden gondolatomat direkte oda tartogattam a Violet Evergarden enyhe megtépésére irányulóan, ezért sem írtam róla semmit ide. Végül pont nem jutott rá idő. Not as planned.

Egyébként meg tényleg az volt a mostani kerekasztal egyetlen gikszere, amit Ákos is írt, hogy három ilyen relatíve nagy témát, mint az isekai stuffok, magyar szinkronok animékben és fanservice, sikerült egy műsor alá vennünk. Mondjuk a körülményekhez képest azért így is szépen kijöttünk imo belőle, mindenki felszólalt a témá(k)ban, nagyjából egyenlő arányban szerepeltünk és a fontosabb pontok azért érintve lettek (persze azért majd kíváncsi leszek, milyen lesz külső szemmel visszanézni, remélhetőleg hamarosan fel is kerül a videó).
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem azzal van bajom, hogy egyesek beszélgetnek kettesben mert oks ilyen is van. De az nem biztos, hogy az a legjobb megoldás, hogy egyesek végig édes kettesben dumálnak és a beszélgetésben meg korlátozottan vesznek részt. Ha ez ilyen sértőnek/gyerekesnek vagy akárminek érzitek akkor nem szóltam semmit és bocsika.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszi! Kaguyahime a közeljövőben készült.XD Ezt egész nap hallgattam utána a haveroktól.XD (Amúgy mindig egyszerre kínos és mókás visszanézni magamat.XD És külön LOL volt egy-két mondatnál ott a két hím fejvágást és tűkön ülését figyelni.)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Takahata halálhírének a napján kezdtem el újra az animék felé fordulni és a napokban megnéztem a kerekasztalt is, hogy egy kicsit feltöltődjek a témában. Egyébként tetszett, csak hiányoltam a parázs vitákat, legalábbis a szinkronos részig, amit már nem néztem meg, mert annyira nem érdekelt. Például Surci nagyon visszafogottnak tűnt, reméljük, a következő kerekasztalnál már mindenki lazább lesz. :)

Szóval Takahata. Milyen érdekes, hogy azt mondtátok, hogy egy nagy veszteség, űrt hagyott maga után az animeiparban. Ez azért nagyon érdekes, mert ha reálisan nézzük, akkor tőle már tulajdonképpen a Kaguyat sem várhatta senki. Egy egészségesen meg-megújuló művészeti ágban nem a 80+-osok elvesztése jelenti a veszteséget. Az egy tragédia lett volna, ha mondjuk meghal a Szentjánosbogarak sírja forgatásakor és az soha nem készül el, így viszont csak egy gyönyörű életútnak a lezárulásáról van szó; a gyász pedig inkább a közeli hozzátartozóit illeti meg, akik Takahatát mint embert búcsúztatják. De közben meg tényleg azt látjuk, hogy valóban, ha az animeipart nézzük, akkor a modernség is eltűnt belőle Takahata távozásával, illetve egyedül Miyazaki maradt talpon, míg a többiek már csak a posztmodernben utaznak. Örülök, hogy szóba került azért Satoshi Kon is, akinek a halála minden szempontból igazi tragédia. Ő lehetett volna Takahata örököse, hiszen őt is a valóságnak való megfelelés, az animációban rejlő realitás érdekelte.

Fanservice. Azt gondolom, hogyha ennek létezik fényes oldala, akkor annak az oldalnak az eredete valahol ott nyugszik, ahol Roger Ebert keresi ebben a videóban: https://youtu.be/_9WEyuMq0Yk?t=275 . Szóval egy olyan eszköz, amely átköt két jelenetet úgy, hogy közben ki is lép, kiszól az elbeszélésből; amolyan pozitív öncélúsággal teremt valami extrát az anyaghoz. Amit viszont ma értünk a kifejezés alatt, az azt hiszem, hogy maximálisan kimerül ennyiben: https://youtu.be/v5kzFvqEofA?t=10 Voltaképpen tehát trollkodás. És ezzel nem zsozéatyát akarom bántani, mert ő legalább nem egy marketinges stábbal a háta mögött műveli ezt, és nem a kereskedelmi tévékben tolja az önfelszopást, hanem egyedül és saját jogán, mindezt úgy, hogy közben kiteszi magát az internet csürhéjének. Ez csak egy kis kitérő, amely úgy gondolom, hogy jól megvilágítja a különbséget, vagy inkább mértéket (mértéktelenséget) a nagyüzemi fanservice gyárosok és a youtubecelebek között. A legnagyobb baj a fanszervízzel egyébként, ami hála Catrinnek elhangzott, hogy nincs mellbimbó. Ezzel össze is foglalható. Ez a belső lényege ennek az egész jelenségnek, hogy ennyi gesztust sem ad meg a valóságnak. Azzal már elveszítene pár nézőt, de így, hogy tulajdonképpen csak trollkodás van gyerekek, és így nyugi van, a fogyasztó nem zökken ki, és ez a fogyasztó bárki lehet; hiszen ez csak semmiség a senkiknek.

Isekai. Nagyon jó téma, ami sajnos egy butasággal kezdődött, kár, hogy senki nem javította ki, mégpedig a nemaois csajt, amikor azt mondta, hogy az igazságot keresik ezek a szereplők a másik világokban. Éppen ellenkezőleg, mindig az igazság elől menekülnek el. Ezek az animék az igazság ellenében fejtik ki a hatásukat. Ugyan mi az igazság abban, amikor például a No Game No Life sorozatban a húgával bezárkózó tinisrác kijön a szobájából és istencsászárrá válik egy virtuális valóságban? Tudjuk, hogy két ilyen otaku soha nem jön ki így abból a szobából, hanem súlyos lemaradásokkal, fogyatékossággal, akkor mégis miért teremtünk egy olyan világot, ahol legitim az életük? Egy ilyen világnak az idealizálása pusztító szemétség. De nagyon előre rohantam, mert valójában mi elől is menekülnek el ezeknek a mai animéknek a szereplői? Mert egy olyan országban élnek, amelynek a lakói a Föld lakosságának abba a 10%-ba tartoznak, akik már nem tapasztalnak meg háborút és tömeges éhséget? Ezeknek az animéknek a tétje, drámaisága valójában azoknak a tiniknek a szenvedésével egyenértékű, akiknek 100 dollárról 80-ra csökkentette apuci a zsebpénzét. Rengeteg valódi, húsba vágó társadalmat érintő kérdés van, ami itt van a valóságban, és ahelyett, hogy ezekről mondanának el valamit, kitalálnak világokat, ahol műbalhékat oldhatnak meg. És azt is rosszul, lásd Kyousou Giga, amit legutóbb láttam ebben a műfajban. Ebben egy beteg világot mentenek meg, ami teljesen wtf, és azzal a szereplővel űznek gúnyt benne a készítők, amelyik kilépne belőle. Szóval a legnagyobb baj nem az, hogy nincs megírva a forgatókönyv, hogy üresek a karakterek, bénák a dialógusok, hanem, hogyha mindez bravúros is lenne, akkor is legtöbbször gáz marad az üzenet. Ráadásul Japánban eleve a befordulást, virtualitást coolosnak beállítani óriási bűn.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Moderátori közlemény: A tulokos-Ricz vitának nyitottam egy No Game No Life topicot az "Anime" fórumrészlegen belül és átraktam oda a postjaikat, mert itt már eléggé offba hajlott a dolog, de ott nyugodtan folytathatjátok a témát. :) (Ezt a fölöttem lévő tulokosos kezdőpostot azért hagytam még itt, mert ez részben a conról, részben meg mindenről szól és csak ezután fordult át a téma keményen NGNL irányba. XD)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Surci írta: 2018.04.16. 21:34 Na gyerekek, azóta eltelt több mint 1 hét, és MOST sikerült eljutnom odáig hogy postoljak. -_-
:kaminaglasses:

Ezúton is gratulálok a többi résztvevőknek a kvíz eredményekhez. Mi valóban megnyertük a kategóriánk, csak az eredményhirdetésről lemaradtunk, mert a csarnokban társasoztunk. :knife:

Örülök, hogy ennyi új arccal találkozhattam a meeten, még ha egyesket ismertünk is weben keresztül. Annak is, hogy annarancsot sikerült rábeszélnem karaokéra. Bár sokan nem lehettetek ott vasárnap, de olyan gyönyörű hangja van, hogy csak néztem (vagyis hallgattam). Bár nem ismertem a dalt, de nagyszerű volt az előadása is, pedig láthatóan majd szétvetette az ideg.
Masszív gratula! Most már tudod, hogy ha a jövőben bármit kedved van előadni, nyugodtan bevállalhatod. Csak az első lépés nehéz, a lámpaláz hamar már csak emlék marad.
Remélem mások kipróbálják magukat majd egyszer.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Köszönöm a biztatást! Ti is jól énekeltetek, és ami a legfőbb: látványosan élveztétek a dalokat. :D
Szeretek énekelni (főleg, ha sikerül is eltalálni a hangokat :'D), de a lámpaláztól valahogy sosem tudok megszabadulni, pedig nem először karaokéztam conon... Nem hiába kérdezgettem Catrint, hogy van-e kedve valamit együtt előadni, úgy kevésbé fél az ember. :D A szám egyébként a Juuni Kokuki endingje volt.
Ha véletlenül eljutok a nyári conra, beváltatom Ákos ígéretét, meg valószínűleg mindenki mást is nyaggatok majd a karaokéval, szóval előre is bocsánat. :D
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Jön majd valaki a nyári MondoConra? Lesz közülünk valaki megint a kerekasztalon? :D
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mondocon(ok)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Kerekasztalos részvétel nem lesz, de egy ismerőssel való, jó ideje készülődő találka apropóján is valószínű ki fogok nézni a mostanira, a tavaszi-őszi rendszert megtörve egy kicsit.
Kép Kép
Válasz küldése