Fórumtali(k)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Megállapítható, hogy a tali a legtöbb embernek elnyerte a tetszését. Ez jó dolog.
A helyszínnel nekem nem volt annyi bajom maximum félre értettük ezt a helyet, itt a sorrend: lehet inni és mellesleg beszélgetni. Mi pedig első sorban olyan helyet szeretnénk ahol első sorban lehet beszélgetni és mellette lehet inni is (természetesen legyen sörike is). Magam részéről nagyon nyügős voltam mert azt is nehezen hallottam amit tőlem jobbra ülök mondtak, de akik tőlem balra beszéltek annak kábé jó ha 40%-át hallottam. Ami azért a jó beszélgetést nehezíti. Mindenesetre akivel tudtam többet beszélni azokkal jó volt társalogni.

A következő fórumtali ideje és helye már fixnek tűnik a tavasziconon lesz remélhetőleg!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Flame »

Mivel emberi kapcsolatépítés céljából regisztráltam hozzátok, a következő talira már most jelentkezem ha nem bánjátok!
Beérem egy egyszerű teázással de részemről Conra is szivesen mennék valamelyikőtökkel/mindanyiótokkal. Nagyon szeretnék menni conra de egyedül nem buli! Egyszer úgy 10 éve volt már részem benne, de akkori exem hisztijéből 3óra elteltével el is kellett mennem.... (Ott ettem életemben először sushit, imádom!)

Teaházakat illetően én a Sirius teaház titkos termébe szerettem bele, egy szekrényen keresztül kell bemászni. Ha viszont sörözős helyet kerestek ajánlom a Zöld Macska diákpincét (sör, turmix, kaja és nincs foci mint a csempés kocsmákban :D Utálom a focit.... Számomra irreális hogy egy labdát üldöznek és még ordítoznak is neki....)
Vidékieknek meg ajánlom a booking.com-ot. Gyakran járok kutyakiállításokra ország szerte és 5-7000 ftért lehet szobát találni rajta - Budapestet is beleértve.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Mindenképp gyere legközelebb :)! Én egy ideje nem járok conra, a társaság hiánya miatt, de a tavaszin most már én is komolyan gondolkodom, mert sokakkal innen a fórumról csak ott tudok találkozni... szóval ha úgy alakul, hogy megyek, hozzám nyugodtan lehet csatlakozni a fórumtalin kívül is :) (bár nem szoktam ott lenni nyitásra).
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^Ha gondolod, becsatlakozhatsz hozzám/nk, én úgy is egész nap mászkálok, meg dumálgatok majd ismerősökkel as usual, ilyen szempontból max a kerekes asztalzat tudna belebarmolni a képbe. :D

Egyébként lassan, de biztosan elkezdhetjük ezt is szervezgetni, csak az időpontra találjunk valami kompromisszumos, lehetőleg ne túl kései időpontot.
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Flame »

De jó! Köszönöm szépen! :D

Nyitáskorl gondolom amúgy is nagy tömeg szokott lenni nem? Biztos van mindig egy-két őrült, aki előre durakszik hogy ő legyen az első...
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A helyben vételinél igen, az elővételi sorokban annyira nem jellemző és ott kicsit gyorsabb is a sor. Akiknek meg VIP van, azok meg nyalják meg a könyököm. :dirr:
Olyan 10 tájt szokott nyitás lenni általában, szóval olyan fél-1 órával későbbi összeverődés kifejezetten jobb tud lenni, és nagy eséllyel mindenki bejutott.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ha egyáltalán kimegyek akkor istibizti nem megyek oda korán, bár továbbra is töröm a buksimat, hogy megér-e nekem ennyi pénzt csak azért, hogy tudják beszélni egy-két emberrel személyesen. Ne legyen félre értés, szívesen beszélek mindenkivel, csak nem biztos, hogy én kiakarok adni 3500/4000 forintot egy hány perces programért? 60 percért?
Flame írta: 2018.02.26. 08:32 Teaházakat illetően én a Sirius teaház titkos termébe szerettem bele, egy szekrényen keresztül kell bemászni. Ha viszont sörözős helyet kerestek ajánlom a Zöld Macska diákpincét (sör, turmix, kaja és nincs foci mint a csempés kocsmákban :D
A Siriusba istentelenül régen jártam, szóval tőlem ott is lehet, de persze ott nincs sör ami Surcinál axioma. A Zöld Macska tőlem lehet, de akkor meg Vree nem akar eljönni. De ha Vree-t akarjuk elcsábítani akkor meg ajánlom a Rózsavölgyi Szalont.
Flame írta: 2018.02.26. 08:32 Utálom a focit.... Számomra irreális hogy egy labdát üldöznek és még ordítoznak is neki....)
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb." Bill Shankly
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Flame
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2018.02.25. 19:30
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Flame »

iskariotes írta: 2018.02.27. 22:31
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb." Bill Shankly
Ennek a Bill-nek sem volt még kutyája... Nem messze tőlünk van egy pálya, ha ott mecs van 2 reakciója van Alvinnak (a kiskutyámnak) is: vagy forgatja a fejét hogy mi bajuk, vagy el szeretne szaladni mert nem érti mi rossz történik ott hogy üvöltöznek... És átérzem... Aláírom jó sport, minden izmot megmozgat, de muszály hozzá üvöltözni és káromkodni? Ugyanakkor a focisoknak is meg lehet a véleményük az animesekről, talán jobb is ha nem tudjuk.... És ebbe a véleményembe még nem volt benne az élmény amikor egy fradista megakart verni csak mert lila nadrág volt rajtam, holott csak azért vettem fel mert szerintem csajos, és hogy nem akar bejönni az egyik fradista gazdi a kozmetikámba csak mert lila (és szintén azért festettem lilára mert szerintem az csajos....).
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Esetleg egy tali valamikor így májusban, vagy júniusban? A nyári con még odébb van, ráadásul arra talán kevesebben szoktak elmenni (javítsatok ki, ha tévedek... magamból indulok ki, mert a nagy melegben annyira nem vonzó számomra a Hungexpo :D).
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Részemről jöhet, kiülhetnénk majd valahova. Hétköznap esték megint esélyesebbek, a péntekek pedig előnyösebbek (ez a hét már nem jó, a többi elválik).
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ezen már én is gondolkodtam. Lehet májusban is meg júniusban is. De lehet olyan késő májusi/kora júniusi időpontot is találni ami elég távol van a tavaszi contól és a nyári contól is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Részemről is jöhet, távol a contól.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Catrin írta: 2018.05.09. 21:19 Részemről jöhet, kiülhetnénk majd valahova. Hétköznap esték megint esélyesebbek, a péntekek pedig előnyösebbek.
Dettó. Mondjuk jövő péntek, ha megfelelő.

Btw gondolkodtam amúgy olyasmin hogy már itt a jóidő el lehetne menni grillezni v. főzni vmerre, ha vevő ilyesmire a nép (anno a csömöri tóhoz jártunk ki). Mondjuk az egy full napot elvesz hétvégén. Oda lehetne hozni animés ismerősöket-haverokat is, ha valakinek lenne kedve jönni, csak épp nem fórumtag.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2018.05.10. 06:31 Btw gondolkodtam amúgy olyasmin hogy már itt a jóidő el lehetne menni grillezni v. főzni vmerre, ha vevő ilyesmire a nép (anno a csömöri tóhoz jártunk ki).
A mostani időpont nekem biztosan nem jó, ellenben, ha tartanánk egy ilyen grillezős összeröfföt a közeljövőben (a Csömöri tavat egész véletlenül tudom is merre van), arra több mint valószínű, hogy megpróbálnék felmászni, még innen, a pécsi világ végéről is.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Surci írta: 2018.05.10. 06:31 Mondjuk jövő péntek, ha megfelelő.
Nekem jó a jövő péntek.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Jövő péntek elviekben jó nekem is. Még le kell beszélni egy programot, hogy mikor és hogyan lesz az.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A péntek nekem is jó. A fözöcskés dolog szerintem kicsit komplikáltabbnak látszik, plusz ha az tényleg egy napos lenne akkor azt tényleg csak hétvégén lehetne megejteni, hogy akik nem Bp-en laknak azoknak is megérje a felutazás.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Még nem mondanám 100 %-ra a jövő hét pénteket, de igyekszem megoldani. :)
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

És ötlet, hogy hova menjünk? Surci említett a múltkor egy helyet, esetleg oda?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci a Zappa nevű helyett javasolta. Van terasz része is és ahogyan elnézem jövő héten esni sem fog. Bár kérdés, hogy tudunk-e helyet foglalni vagy sem.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

iskariotes írta: 2018.05.11. 20:15 Surci a Zappa nevű helyett javasolta. Van terasz része is és ahogyan elnézem jövő héten esni sem fog. Bár kérdés, hogy tudunk-e helyet foglalni vagy sem.
A Zappa jó hely, foglalni is lehet, de drágább mint a múltkori helyszín. Nekem mondjuk egyik törzshelyem, de főleg azért javasoltam mert központi helyen van, így mindenkinek elérhető. De várjuk a további javaslatokat, ha valakinek van még ötlete. Nekem még volna, de azok vagy ennél is drágábbak, vagy nagyon kiesnek, mint pl. a Három Oroszlán, aminek imádom e kerthelyiségét, de 16. ker szélén van, szal aki nem a K-pesti régióban lakik, annak baromi sok idő odajutni.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én ugye nem leszek, de közben azon gondolkoztam, hogy tök jó már, hogy a legtöbb ilyen helynek még egy működő honlapja sincs, a Facebookon meg épp csak annyit tudsz meg róluk, hogy mettől-meddig vannak nyitva és hogy helyileg hol vannak, de egy étel-itallap már nincs, hogy mégis tudd, hogy miket és mennyiért fogyaszthatsz náluk. (Pláne úgy, hogy Surci itt sorozatban mondogatja, hogy "jó ez a Zappa, csak drágább, mint az átlag, na meg a Három Oroszlán, ami még annál is drágább, szóval igazi árveréses hangulatot produkált itt nekem, így kíváncsiságból elkezdtem kutatni, hogy mégis vajon mennyire drága az a "drága", de ennyi infóval, amennyit ezek elárulnak magukról, nehéz lesz. :dirr:) Szal jó, oké, nyilván nem várható el minden étteremtől/pubtól, hogy mondjuk legyen egy ilyen szintű saját honlapjuk, de azért legalább Facebookra fellőhetnének némi infót arról, hogy mégis mit kínálnak és mennyiért, na mindegy. XD
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Vree »

Nekem személy szerint nem hiányoznak a vendéglátóhelyek, bármilyen szabadtéri helyszín ahol akad egy pad elég lenne :D A Várig szoktam néha elkocogni pl de a Duna part pesti rész, budai rész Parlament-Erzsébet híd között végig jó hely sétára :D
A legutóbbi conra sajnos nem figyeltem, ha Titkos majd eljön akkor összekapom magam én is :D Meg szabadulnom kéne ezektől a párt szórólapoktól isk.-nak mielőtt beporosodnak xD
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Leara »

Titkos írta: 2018.05.12. 17:02 Én ugye nem leszek, de közben azon gondolkoztam, hogy tök jó már, hogy a legtöbb ilyen helynek még egy működő honlapja sincs, a Facebookon meg épp csak annyit tudsz meg róluk, hogy mettől-meddig vannak nyitva és hogy helyileg hol vannak, de egy étel-itallap már nincs, hogy mégis tudd, hogy miket és mennyiért fogyaszthatsz náluk.
Én is ezen gondolkodtam délelőtt, de a Surci által említett helyeknek pont fent van normálisan az étlapjuk/itallapjuk fb-n.

Nem sok beülős helyet ismerek, néha még a Fahéj Caféba szoktunk menni az Astoriánál, bár annak kiülős része csak minimális van... amúgy se nagy hely, mindenképp foglalós. Még a Károli környékén (Baross utca, Mikszáth tér) van egy csomó hely, de hiába jártam arra egyetemre, nem nagyon próbáltam ki őket (ráadásul név szerint csak a Fecske rémlik, a többi helyét nem tudom XD).
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Titkos írta: 2018.05.12. 17:02 Surci itt sorozatban mondogatja, hogy "jó ez a Zappa, csak drágább"
Jó az a Zappa, csak drágább mint az előző hely volt, viszont ez Bp-n az átlagosnak nevezhető árszínvonal, ha a belváros környékén akarsz maradni, és nem egy késdobálót akarsz megcélozni. Ezt azért tartottam megjegyzésre érdemesnek, mert ugyan még mindig nem egy Buddha Bár, azért az árak kissé magasabbak, és mivel nem tudom ki hogy áll anyagilag, gondoltam jelzem, mert lehet hogy mindenki Dagobert bácsi, és akkor nincs gond, de ha mégsem, akkor ne az legyen hogy nem szóltam előre. Tudok remek helyeket pl. a Ráday utcában is, de azokat a külföldi turisták pénztárcájához szabták (persze ha ez senkinek nem gond, mehetünk ilyen helyekre is, a New York Caféban úgyis rég jártam már :D).
Titkos írta: 2018.05.12. 17:02 a Három Oroszlán, ami még annál is drágább
A Három Oroszlán ennél sokkal olcsóbb, csak sokkal messzebb is van (ezért olcsóbb). Szövegértésben nem jeleskedsz ma délután Titki :D
Leara írta: 2018.05.12. 18:05 Még a Károli környékén (Baross utca, Mikszáth tér) van egy csomó hely, de hiába jártam arra egyetemre, nem nagyon próbáltam ki őket
Én mindet ismerem, szintén a Károlis korszakból :dirr: , a Zappa is onnan maradt meg. Az ottani többivel annyi a gond, hogy 1. vagy nem lehet előre foglalni, vagy nincs akkora asztal (ill. nem lehet annyit összetolni), hogy egy 8-10 fős vagy esetleg nagyobb társaság ott kényelmesen elférjen, 2. a legtöbbön áthalad a Reviczky utca gyalogosforgalma. A Zappa terasza ellenben a Mikszáth téren van, és nincs átmenő forgalom, emellett össze tudnak tolni annyi asztalt, amennyi kell, és így sem zavar senkit.

De ez továbbra is csak egy ötlet, bármire nyitottak vagyunk. Mondjuk a magam részéről az ilyen szusibározást nem preferálom, mert az étterem, és olyan helyre enni járnak, nem X órás meetre.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése