Fórumtali(k)

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Betti »

Pest, 9.kerület. Még nem is akkora távolság. Csak egyedül végigmenni a metrón meg a buszon jelmezben eléggé furi lenne, legalábbis nekem :oops: :D Tudom h nem gát beöltözni egy ilyen helyre, és csak a szitut gondoltam gáznak, hogy egymagam mennék és hogy Úgy öltözzek e be. :)
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Milyen méretű jelmezt tervezel? Az nem megoldható, hogy csak helyben öltözöl be?

Ha egyedül mész, és mégis beöltözöl, talán könnyebben szerezhetsz társaságot. Sokan leszólítanak majd fényképezgetni, és stb. És ezenkívül egyből adott egy beszélgetési téma. :)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tavaszi con-on lesz megint (mmint fórumtali)?

Ayla ugyan említette nekem, hogy minden bizonnyal lesz, de akkor már rákérdezek itt is.
Ha meg lesz, hát ezúttal igyekszem nem ellógni/elfelejteni/egyéb vicces alternatíva, kivéve persze, ha nem valami lehetetlen időpontban lesz (meg, hogy egyáltalán megtalálom a helyet : P).

Mindenesetre az lenne a legjobb, ha lennénk egy jópáran. :D
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Minden bizonnyal lesz. Beöltözni még mindig nem tudok, de fényképezni már fogok, most hogy a telefonom rendes képet tud csinálni.

Mondjuk itt a fórumon relatíve elég kevés a budapesti, nem?
Kép
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Betti »

Hát még nem igazán tudom. Igazából így elsőre valami egyszerűre gondoltam, de mondjuk azon belül valami olyasmire, ami nem minden második emberen van :D Mondjuk még arról sincs ötletem hogy béreljek jelmezt vagy csináltassak. De egyébként lehet bérelni vagy ezt inkább csináltatni szokták?? Am. tudom, eddig háromszor voltam conon, és vagy egy millió képet csináltam mások jelmezéről, és ahogy láttam tényleg élvezték a "hírnevet" :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Animés ruhát bérelni? Hááát... Egy ilyet találtam, de innen is csak kimonót lehet kölcsönözni.
Van már olyan, hogy készen veszi az ember a cosplay-t, de mindenkinek jobban imponál, ha a ruha saját készítésű.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Conokon szokott lenni jelmezkészítés mint program, ha jól tudom.
De van itt valaki, aki ehhez jobban ért nálam, sőt talán többen is. ;)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A legtöbb cosplayer maga varrja a ruháját (vért, verejtéket és költséget nem kímélve), vagy vannak akik varratják, de népszerűbb sorozatokhoz külföldről (drága pénzen) lehet kész jelmezt is rendelni, bár az biztos visszaköszön még pár másik emberen is. ^^' Igazából annak, hogy saját készítésű-e a ruha akkor van jelentősége, ha versenyezni akarsz, mert azt varratott vagy készen vett ruhával nem lehet.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

*hujjongás*

Fóóórumtalííít tavaszi mondoconra (is)! :D XD Nemtudom miért nem vettem észre, hogy felébredt ez a topik XD

Betti: ha NEM cosplayben vagy jelmezben jössz sokkal rosszabbul fogod magad érezni. Egyszer nem öltöztem be egy napra és valami szörnyű volt..... Ha picit is benned van hogy szívesen mászkálnál kiöltözve akkor gyere! :D Én tuti cépében leszek.
Amúgy Titkossal nem conon találkoztunk elösször hanem egy nemzetközi kiállításon a Modemben (Debrecen) XD Emlékszem még milyen furi volt egy ideig :D Yuriko-channal szintén külön találkoztam elősször nem is tudom csak úgy conon vagy a 2009-es Oszakén?....

Nah, akkor ha már így belemelegedtünk: én több mint valószínű, hogy Oszakéra is kijutok :D És kiélem a fantasys énem BUHAHAHAHAA.

*khm* Oszakera ki jön? :D Fórumtalit? Így másfél hónappal korábban elkezdeni megbeszélni.....? :vigyor:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2012.02.15. 15:18-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Nah, akkor ha már így belemelegedtünk: én több mint valószínű, hogy Oszakéra is kijutok :D És kiélem a fantasys énem BUHAHAHAHAA.

*khm* Oszakera ki jön? :D Fórumtalit? Így másfél hónappal korábban elkezdeni megbeszélni.....? :vigyor:
Én 99%, hogy leszek. :D Igazából már pár napja motoszkált a fejemben, hogy rákérdezek, jön -e még valaki esetleg innen, csak nem reméltem, hogy igenlő választ kapok. XD
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ayla írta:Yuriko-channal szintén külön találkoztam elősször nem is tudom csak úgy conon vagy a 2009-es Oszakén?....
Oszakén még soha nem voltam, de a 2009 stimmel. :D A 2009-es nyári conon találkoztunk, amikor pár MAT-ossal és klubképviselővel átmentünk a PeCsából a kínai kajáldába animés "közéleti" dolgokról beszélgetni. Egyébként ne mondd a Tavaszi MondoConra, hogy SakuraCon, mert nem az a neve. :P
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Tudtam, hogy más klubok főmuftijai között ismertelek meg... :D nyári con stimmel, mostmár beugrott a kínaizás is. :)

Okés, editeltem...csak ez olyan szájhagyomány nekem...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ayla írta:Tudtam, hogy más klubok főmuftijai között ismertelek meg... :D
:D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Tényleg, idén tavasszal mikor lesz NemMondoCon? Mert a MondoConnak látom az oldalát (április közepe, szabadhetem vége, tehát ráérek - ha más nem jön közbe), az animecon.hu pedig csak valami hibaüzenet dob föl :weh:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha NemMondoCon alatt valamilyen MAT-os Cont értesz, akkor az szerintem nem lesz. Holdfénycon viszont lesz áprilisban. ^^
Kép
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Betti »

Köszi Ayla a biztatást :D Igazából annyira nem vagyok bátor hogy egy versenyen is induljak, inkább csak szeretném egy egyszerű jelmezben jól érezni magam. :) Meg majd megpróbálok összeeszkábálni valamit. Amúgy a Holdfénycon, Sakuracon és ezek között a con-ok között van valami különbség?
Eddig én csak nyáron voltam, de akkor nem tudom hogy milyen van. És ez a tavaszi is a Petőfi csarnokban van?
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A PeCsa-ban már egy ideje nincsen con. :( A MondoCont a Hungexpón szokták tartani, a Holdfénycont meg a Millenárison. Igazából főleg csak a szervezők mások, a programok nagyjából hasonlóak, annyi különbséggel, hogy a Holdfénycon egy ilyen össznépi animés-sci-fis-fantasys összejövetel (legalábbis az akar lenni, de főleg az animések vannak többségben ott is).
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Mondhatni kár, a PeCsába már egész jól odataláltam, megvolt a jó kis eldugott, bejárathoz közeli parkolóhelyem :neutral:

Bár a Hungexpo közelében beengedtek a nagy parkolóba ingyen, azért mégse ugyanaz, mint topcase-ből öltözni egy padon a bejárattól nem messze, a visszapillantót használva arcfestéshez :D De majd valahogy kerítek más helyet legközelebb :)

De a legjobb lenne bevinni Teresát, szeretném kidekorálni az alkalomra :D
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Igen, és így a cosplayerek láttán kultúrsokkolódó nyugdíjasok látványáról is lemaradunk. :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Mariko, most, hogy mondod nem tudtam mi hiányzott a Hungexpóból XD

Amúgy HoldfényCon április 7-én. SakuraConról halovány lilám nincs. Mondocon meg már lett említve.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Betti »

Nemár. Pedig a PECSA sokkal nagyobb mint a Hungexpo, és ott még nagyobb is a szabadtér :/ Meg megközelítés szempontjából is jobb volt. Am. köszi az infokat, és bocsi hogy ennyit kérdezek, de már 2 éve nem voltam és már le vagyok maradva egy kicsit. De jó lesz megint menni :D És szinkronszínészeket továbbra is szoktak hívni??
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Na jó, ha már úgyis offolunk (végülis kapcsolódik a témához): idei rendezvények. Plusz HoldfényCon(ok). És egyik nagy szervezőgárdának sem jut eszébe legalább az egyik rendezvényt vidéken tartani...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Betti írta:Nemár. Pedig a PECSA sokkal nagyobb mint a Hungexpo, és ott még nagyobb is a szabadtér :/ Meg megközelítés szempontjából is jobb volt.
A Hungexpón általában két csarnokot szoktak bérelni és a köztük lévő parkrészt is lehet használni, úgyhogy a hely lényegesen több, de a megközelítése tényleg rosszabb, arról nem is beszélve, hogy valahogy nincs meg az a hangulata a helynek, mint a PeCsa-nak. :(
Kép
Avatar
Betti
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2012.02.02. 20:01
Nem:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: Betti »

Hát igen, ezt én is így éreztem, de a belső tér sem túl nagy. De nem baj, ha az ember jól érezi magát tök mindegy hogy hol van. Csak a cosplayesek sajnálom, mert az Expon szükösebb a hely és nehezebben tudnak közlekedni. Am már jegyet lehez kapni a conra?
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Fórumtali(k)

Hozzászólás Szerző: scineram »

alvaro írta: De a legjobb lenne bevinni Teresát, szeretném kidekorálni az alkalomra :D
Majd megmutatod a parkolóban.

Én mondjuk értékelem, hogy simán lehet parkolni a helyszínen. És ha jó idő van, nem gond hogy jórészt szabadtéri. Mondjuk eddig csak őszin voltam.
Kép
Válasz küldése