Külföldi animés rendezvények

Animés találkozók, programok, rendezvények.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Érdekes, hogy ilyen téma nincsen, úgyhogy bátorkodtam nyitni egyet.
Noh, de reméljük, hogy lassanként ide is begyűlnek a beszámolók.

A napokban szeretném megosztani veletek az én külföldi animeconos élményem.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Íme itt van, 8 oldal és elég személyesre és túlrészletesre sikeredett pár bedobott angol szóval.
Aki minderre fel van készülve az itt: http://tulinnarnien.tumblr.com/post/112 ... egyetlenul elolvashatja.

Aki nem szívesen olvas el 8 oldalnyi rizsát, azt kérem várjon a következő Mondo megjelenéséig.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ayla írta:Íme itt van, 8 oldal és elég személyesre és túlrészletesre sikeredett pár bedobott angol szóval.
Aki minderre fel van készülve az itt: http://tulinnarnien.tumblr.com/post/112 ... egyetlenul elolvashatja.
Elolvasva kivégezve jók is érzelem gazdag írás néhol kitűnt egy két három soros palocos káromkodás momentum :D
Alapvetően megerősítést nyert az eddigi feltevésem hogy a jólét ellustít valamint balra se sokkal minden másabb mint jobbra. ^^

Én személy szerint köszönöm az írást kellemes volt s végig mosolyogtam az egészet. :wink:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: scineram »

Minden tiszteletem, én majd a Mondoban olvaslak el. :D

Egyébként nekem is van hasonló álmom. A nagy non-stop amerikai conok egyikét kempelném szívesen végig, éjszakákon át nyúló karaokéval.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Jé, ontopic! :D

Felemlegetődött conon Adam Savage is, aki nagy cosplay-fan, és sokszor inkognitósat játszik a ComicConokon.
Itt például Visszatérő c. filmet cosplayel. :D És igen, az ott egy Oscar.
Idén Totoro volt.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Cukiiiii! ::jhihi::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Itt például Visszatérő c. filmet cosplayel. :D És igen, az ott egy Oscar.
Hogy stílusos legyek: SAVAGE! :lol: Azért remélem, több elismerést kapott a nap végéig, mint ezen a képen, conon én ennyi életunt fejű embert még nem láttam...
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Jön a Vienna Comic Con terepszemlére: https://www.facebook.com/events/306930336366705/ Piacbővítés kelet felé? A Mondo biztos nem tapsikol örömében.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yuriko-chan írta:Jön a Vienna Comic Con terepszemlére: https://www.facebook.com/events/306930336366705/ Piacbővítés kelet felé? A Mondo biztos nem tapsikol örömében.
Mondjuk nem bántani akarom őket, de érdekes ez így. A hónap végére (értsd: senkinek semmi pénze), Halloweenra (értsd: még ha van is pénze, máshol fogja elverni XD) beraktak egy ilyen plazas találkozót (ahová a Facebook szerint eddig feljelentkezett összesen 10-20 ember, de nem gond, mert több a helyszín miatt úgysem férne el XD), ahol a "nagy program" az, hogy "gyere, találkozz a legjobb magyar cosplayesekkel (akiknek nem írjuk ki a nevét, mert a végén még vonzanának is pár embert), illetve két random YouTuberrel, akikről valszeg most hallasz először életedben, majd ha ez a "csodás program" nem elég, este igyál velünk egy romkocsmában!" :dirr: XDDDD Ezt inkább úgy kellett volna, ha már annyira "terepszemléznek", hogy rögtön csinálnak egy komplett cont (de könyörgöm, ne a hónap végére, a magyar 20. után már csak vegetál a pénzén! XD), aztán meglátják, hogy mennyien mennek el rá. Ha veszteséges, na bumm, ők kibírják anyagilag ezt az egyszeri bukást, ha pedig nyereséges, akkor később csinálhatnak még egyet, egyre fejlesztve magukat. :) Nem baj az, ha van a Mondónak konkurenciája, sőt, csak ez így nekem inkább valami viccnek tűnik egyenlőre. XD (Persze szóljatok nyugodtan, ha túlzottan rosszmájú voltam, vagy nem látom a program "lényegét", vagy valami... XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ez nem feltétlenül így működik, a rendezvényhelyszínek le vannak foglalva fél-egy(-két?) évre előre, még örülhetnek, ha úgy tudnak foglalni, hogy más hasonló rendezvénnyel nem esik egybe. Na, bumm, hónap végére volt csak időpont.

Már ki van írva a két youtube-sztár neve. Attól, hogy mi nem hallottunk róluk, még simán lehet pár száz fős rajongótáboruk, egy fanmeetup megtöltéséhez pont elegendő létszám.

A westend hol romkocsma?

"Rendezzenek egyből komplett cont" lol :D Hogy kibírják-e az anyagi bukást, az attól függ, hogy kiről van szó, milyen feltétellel és mennyi pénzt kapott honnan, stbstb. Nem hiszem, hogy a ComicCon franchise egy egységes pénzeszsákként terül szét a világban, és az egyes rendezvények édes egyenlőségben szívhatnák a közös bankszámla csecsét.

Hó elején is ugyanannyi pénze van az embernek, amit egy hónapra el kell osztania valahogy. A végeredmény szempontjából meg mindegy, hogy mikor költi, ez az ő költségvetési felelőssége, nem a rendezvényszervezőké.
Viszont ha már a magyar fizetőképességet nézzük, akkor az a kérdéses, hogy a Mondocon / PlayIT kombó mellé elfér-e még egy ComiCon kaliberű rendezvény? Még a PlayITnek van a legtöbb esélye megmaradni, de a másik kettőből vagy egy jön ki győztesen, vagy megfojtják egymást. Hacsak nem találnak valamiféle együttműködési lehetőséget.

Tapogatózásra valszeg pont elég lesz egy ilyen. Ha a pestiek nagyon ki vannak éhezve a popkult rendezvényekre, akkor simán lehet belőle valami később.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Ez nem feltétlenül így működik, a rendezvényhelyszínek le vannak foglalva fél-egy(-két?) évre előre, még örülhetnek, ha úgy tudnak foglalni, hogy más hasonló rendezvénnyel nem esik egybe. Na, bumm, hónap végére volt csak időpont.
De ez az, hogy ez még csak nem is egy normális rendezvényhelyszín (Hungexpo, Millenáris, egyéb), hanem kb. ilyen "beülünk a Westendbe aláírogatni a fanoknak". (Btw, ilyeneket még odaírhattak volna, hogy a Westenden belül hol, a találkozás is fizetős-e, vagy csak a romkocsmás afterparty, stb.) Ez nem feltétlenül rossz persze, csakhogy ugyanezt az élményt megkapja bárki egy PlayIT-n, vagy akár Mondoconon, oda is szoktak hívni mindenféle YouTubeost/cosplayert és közben még különböző programok, boltok, stb. is kint vannak. Jó, ez egy "fan meet up", nem hozták ide rögtön a bécsi animecont, de azért legalább valami vásárlós-programos "mini rendezvényt" elvártam volna tőlük, mert ez így nekem picit olyan, mintha mondjuk a Meki úgy terjeszkedne kelet felé, hogy nem mondjuk egy "próba éttermet" nyit, hanem rendeznek egy kézfogásos-aláírós plázás találkozót Ronalddal, majd utána afterparty a Pizza Hutban. XD Érted, ennyiből aki elmegy, az nem fogja tudni, hogy egyébként milyen a conjuk/éttermük, ez inkább csak egy pofavizit. XD
A mordályos nyul írta:Már ki van írva a két youtube-sztár neve. Attól, hogy mi nem hallottunk róluk, még simán lehet pár száz fős rajongótáboruk, egy fanmeetup megtöltéséhez pont elegendő létszám.
Az ő nevük ki volt írva akkor is, amikor én néztem, a mondatom azon részét a "legjobb magyar cosplayesekre" írtam, legalább a nevüket megemlíthetnék, Kaller pl. csak akkor megy, ha Enji is ott lesz (XDDD), meg gondolom mindenkinek megvan a maga kedvenc "sztárja". XD Jobban bevonzanák szerintem a népet, mint ők ketten, akiknek lehet, hogy van valamennyi Youtube-fanjuk, de hogy a cosplayhez/képregényekhez mi közük, azt nem igazán vágom, ha láthatóan gamer videósok. (De ha már itt tartunk, még gamer-videósok közül sem a népszerűbb TheVR, BTurbo, Isti, stb. vonal, hanem kb. a "sokadikok a sorban", mint amikor filmet rendezel, de csak B-színészeket van pénzed szerződtetni. XD)
A mordályos nyul írta:A westend hol romkocsma?
Nem az a romkocsma, hanem az Anker't, ahová a Westend után mennek majd afterpartizni és ahol egyébként aznap nyolctól Halloween buli is lesz, nyilván nem véletlen, hogy ők is pont oda "viszik" a cosplayereket.
A mordályos nyul írta:"Rendezzenek egyből komplett cont" lol Hogy kibírják-e az anyagi bukást, az attól függ, hogy kiről van szó, milyen feltétellel és mennyi pénzt kapott honnan, stbstb. Nem hiszem, hogy a ComicCon franchise egy egységes pénzeszsákként terül szét a világban, és az egyes rendezvények édes egyenlőségben szívhatnák a közös bankszámla csecsét.
Így elnézve, hogy Bécsben micsoda nemzetközi bulit szoktak csapni, én azért nem hiszem, hogy egy esetleg veszteséges, Mondocon-szintű pesti rendezvény után a híd alá kerülnének. XD
A mordályos nyul írta:Hó elején is ugyanannyi pénze van az embernek, amit egy hónapra el kell osztania valahogy. A végeredmény szempontjából meg mindegy, hogy mikor költi, ez az ő költségvetési felelőssége, nem a rendezvényszervezőké.
Itt most nem értem, miről beszélsz, én csak azt mondtam, hogy az átlagmagyar a hónap utolsó hetére már bőven elszórja a fizetését olyan szinten, hogy ami maradt is neki, azt nem rendezvényekre fogja költeni, hanem kajára. :dirr: Persze van sok beosztó ember, meg néhányan gazdagok, de nem véletlen, hogy pl. Mondóék is mindig tizenvalahanyadikára teszik a conjaikat. Tudod, akkorra már a számlák, stb. be vannak fizetve, de még azért maradt némi pénz partizni is, mielőtt mindet elcigizi/elissza/eleszi az ember. XDDD (Meg úgy általában is, menj be pl. egy plazaba a hónap első és utolsó hetében, aztán nézd meg, hogy hányan flangálnak, a különbség azért érződni fog. XD) Persze ez inkább akkor fontos, ha már a plázás dumálásért is fizetni kell majd, ezt még nem tudjuk.
A mordályos nyul írta:Viszont ha már a magyar fizetőképességet nézzük, akkor az a kérdéses, hogy a Mondocon / PlayIT kombó mellé elfér-e még egy ComiCon kaliberű rendezvény? Még a PlayITnek van a legtöbb esélye megmaradni, de a másik kettőből vagy egy jön ki győztesen, vagy megfojtják egymást. Hacsak nem találnak valamiféle együttműködési lehetőséget.
Ha komolyan elkezdenék szervezni, lehet lazán kicsinálnák a Mondót, viszont így megnézve a honlapjukat, illetve a fenti két vendég promóvideóját, én egyre inkább úgy érzem, hogy nincs itt szó semmiféle "keleti nyitásról", egyszerűen az van, hogy november 20-án lesz a bécsi conjuk és előtte "turnéznak" picit külföldön, hogy esetleg onnan is "átcsábítsanak" pár vendéget majd jövő hónapra.
A mordályos nyul írta:Tapogatózásra valszeg pont elég lesz egy ilyen. Ha a pestiek nagyon ki vannak éhezve a popkult rendezvényekre, akkor simán lehet belőle valami később.
Amúgy esküszöm, ha pesti lennék, most elmennék erre, ezek után már baromira érdekel, hogy vajon mennyire lenne igazam, mert eddig kb. úgy néz ki az egész, mintha a Mondoconra jellemző mászkáló cosplayereket összemixelnék a PlayIT-s "találkozz kedvenc YouTubereiddel és kérd el az aláírásukat!" programmal, csak mindkettőt ilyen "szegény ember conja" stílusban. XD Ha valaki megy innen, utólag mesélje már el, hogy milyen volt, hányan voltak, hol volt pontosan, kellett-e fizetni és mennyit, stb. XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Hó elején is ugyanannyi pénze van az embernek, amit egy hónapra el kell osztania valahogy. A végeredmény szempontjából meg mindegy, hogy mikor költi, ez az ő költségvetési felelőssége, nem a rendezvényszervezőké.
Itt most nem értem, miről beszélsz, én csak azt mondtam, hogy az átlagmagyar a hónap utolsó hetére már bőven elszórja a fizetését olyan szinten, hogy ami maradt is neki, azt nem rendezvényekre fogja költeni, hanem kajára. :dirr:
Kis adalék: bár én Nyúllal vagyok (értsd: a szánalmas fizetésem is azt jelenti, hogy tök mindegy, hogy hó eleje vagy vége van, ugyanúgy nincs pénzem, mert az elején se engedem meg magamnak, hogy mindenfélére elköltsem), de tudom, hogy az emberek nem ilyenek. Elvégeztem egy kis munkát egy kollegának, lehet, hogy nem kellett volna, minek szívok, mindegy, a lényeg az, hogy hetekkel később sikerült vele odáig eljutni, hogy a fizetséget úgy képzeli, hogy keressem meg fizetés után 5 perccel, mert ő csak akkor tudja megadni :dirr: Nooormális? Ha tudom, hogy nem az enyém, félrerakom, oszt ennyi, vagy nem? :hammer:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Közben kiírták a cosplayes vendégeket.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:
A mordályos nyul írta:Ez nem feltétlenül így működik, a rendezvényhelyszínek le vannak foglalva fél-egy(-két?) évre előre, még örülhetnek, ha úgy tudnak foglalni, hogy más hasonló rendezvénnyel nem esik egybe. Na, bumm, hónap végére volt csak időpont.
De ez az, hogy ez még csak nem is egy normális rendezvényhelyszín (Hungexpo, Millenáris, egyéb), hanem kb. ilyen "beülünk a Westendbe aláírogatni a fanoknak".
Lehet, hogy ez is részét képezte a megfontolásnak? Meg attól, hogy nem Hungexpó, még lehet foglalva. Egy ilyen csoportosulás már nem lepheti el csak úgy a Westendet, akkor se, ha nyílt esemény.
Titkos írta: (Btw, ilyeneket még odaírhattak volna, hogy a Westenden belül hol, a találkozás is fizetős-e, vagy csak a romkocsmás afterparty, stb.)
Ez tény. A tájékoztatás nem teljeskörű... :?
Titkos írta:Ez nem feltétlenül rossz persze, csakhogy ugyanezt az élményt megkapja bárki egy PlayIT-n, vagy akár Mondoconon, oda is szoktak hívni mindenféle YouTubeost/cosplayert és közben még különböző programok, boltok, stb. is kint vannak.
De ha Nessaj-t nem hívják PlayITre? :(
Titkos írta:azért legalább valami vásárlós-programos "mini rendezvényt" elvártam volna tőlük,
:LOL:

Titkos írta:mert ez így nekem picit olyan, mintha mondjuk a Meki úgy terjeszkedne kelet felé, hogy nem mondjuk egy "próba éttermet" nyit, hanem rendeznek egy kézfogásos-aláírós plázás találkozót Ronalddal, majd utána afterparty a Pizza Hutban. XD
A példa olyan szempontból jó szerintem, hogyha franchise partner étterméről beszélünk. Pl. Béla azt gondolja Jászárokszálláson mégiscsak érdemes éttermet nyitni. Befizet száz+ millát, részben hogy jogosult legyen a márka használatára, bizonyítja, hogy üzleti sikerei alkalmassá teszik az étterem vezetésére, illetve vállalja a megfelelő mértékű növekedést stbstb. Tehát kockáztat. Annyiból jár jól, a Meki adja/felépíti neki az éttermet, (ezt nem minden lánc teszi meg), illetve a reklámmal nem kell törődnie, erős hátszelet kap. De ha Jászárokszálláson még sincs igény gyorsétteremre, akkor Béla bukik, nem a Meki.

Valahogy hasonlóképpen tudom elképzelni ezt a ComicConos dolgot is. Hogy nem feltétel nélkül hozzák valami központról kiszálló nagykutyák a rakat pénzt, hanem, sok bemeneti és kimeneti feltétellel adnak belőle, és egy nem belsőkörös tagnak/csoportnak kell az egészért felelősséget vállalni, hanem aki féltheti az irháját, ha balul sül el a dolog. Így valószínűleg Béla nem akar meggondolatlankodni.
Titkos írta:Jobban bevonzanák szerintem a népet, mint ők ketten, akiknek lehet, hogy van valamennyi Youtube-fanjuk, de hogy a cosplayhez/képregényekhez mi közük, azt nem igazán vágom, ha láthatóan gamer videósok.
Hááát, én nem mernék fogadni rá, hogy a Youtuberek mennyire vonzanak tömeget. 11ezer feliratkozó se semmi, nem hogy 110ezer. Ha ezeknek csak egy töredéke megjelenik a rendezvényen, az már egy létszám. Ne abból indulj ki, hogy mi mennyire hallottunk vagy nem hallottunk ezekről. Meeten olyan tagokra fanolnak, hogy csak lesek, hogy mikor öregedtem így meg. Az se biztos, hogy a facebook-os visszajelzések bármit jelentenek.

Amúgy az anime/game/képregény/film/sorozat/youtube/webakármi/cosplay/stb halmaz közönsége eléggé összemosódott, már nem ördögtől való a programok ilyen kapcsolása se.
Titkos írta:(De ha már itt tartunk, még gamer-videósok közül sem a népszerűbb TheVR, BTurbo, Isti, stb. vonal, hanem kb. a "sokadikok a sorban", mint amikor filmet rendezel, de csak B-színészeket van pénzed szerződtetni. XD)
Ez a példa is találó, ugyanis az általad soroltaknak valóban brutális tiszteletdíjuk van, meg erősen korlátozó (ha nem kizárólagos) szerződéseik menő cégekkel. Ha meg elmennének, hová tennék a szervezők a tömeget? Valami nagyobb helyre, de az meg még sokkal többe kerül, illetve sokkal nehezebb megszerezni (srsly, még Debrecenben is nehéz helyet bérelni), de akkor egy sima youtube-találkozó talán nem is elég egy akkora tömegnek, és kész is az adósságspirál.
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:A westend hol romkocsma?
Nem az a romkocsma, hanem az Anker't
Jajó. Jó helynek látszik am.
Titkos írta:
A mordályos nyul írta:"Rendezzenek egyből komplett cont" lol Hogy kibírják-e az anyagi bukást, az attól függ, hogy kiről van szó, milyen feltétellel és mennyi pénzt kapott honnan, stbstb. Nem hiszem, hogy a ComicCon franchise egy egységes pénzeszsákként terül szét a világban, és az egyes rendezvények édes egyenlőségben szívhatnák a közös bankszámla csecsét.
Így elnézve, hogy Bécsben micsoda nemzetközi bulit szoktak csapni, én azért nem hiszem, hogy egy esetleg veszteséges, Mondocon-szintű pesti rendezvény után a híd alá kerülnének. XD
Lásd az általad beidézett rész. "Hogy kibírják-e az anyagi bukást, az attól függ, hogy kiről van szó, milyen feltétellel és mennyi pénzt kapott honnan, stbstb." De ezt fentebb Bélával már kifejtettem.
Titkos írta:Itt most nem értem, miről beszélsz, én csak azt mondtam, hogy az átlagmagyar a hónap utolsó hetére már bőven elszórja a fizetését olyan szinten, hogy ami maradt is neki, azt nem rendezvényekre fogja költeni, hanem kajára. :dirr: Persze van sok beosztó ember, meg néhányan gazdagok, de nem véletlen, hogy pl. Mondóék is mindig tizenvalahanyadikára teszik a conjaikat. Tudod, akkorra már a számlák, stb. be vannak fizetve, de még azért maradt némi pénz partizni is, mielőtt mindet elcigizi/elissza/eleszi az ember. XDDD (Meg úgy általában is, menj be pl. egy plazaba a hónap első és utolsó hetében, aztán nézd meg, hogy hányan flangálnak, a különbség azért érződni fog. XD) Persze ez inkább akkor fontos, ha már a plázás dumálásért is fizetni kell majd, ezt még nem tudjuk.
Tudom, hogy sokan így csinálják, de attól még nem logikus szerintem.
Titkos írta:én egyre inkább úgy érzem, hogy nincs itt szó semmiféle "keleti nyitásról", egyszerűen az van, hogy november 20-án lesz a bécsi conjuk és előtte "turnéznak" picit külföldön, hogy esetleg onnan is "átcsábítsanak" pár vendéget majd jövő hónapra.
Tényleg! A linkelt videók tényleg így beszélnek az eseményről. Előtte nem jutott eszembe ez a cél. Pestről ilyen laza az átruccanás arrafelé? :D
BTW, ha a bécsi conra toboroznak látogatót, akkor meg pláne nem azokat célozzák, akiknek be kell osztaniuk a pénzüket.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Nem értem, most akkor Béla ott lesz a bécsi conon, vagy becsődölt az étterme?! ::jhuh::
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

::japhaha:: Jogos.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Igazából ennél a hírnél nem tudom eldönteni mi az ami jobban meglep. Az hogy egy olyan országban ahol kvázi nincs központi kormányzat mégis tudnak Cont rendezni vagy az, hogy embereket rabolnak el csupán azért mert kedvelik az animéket.
Maga a hír
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ricz »

iskariotes írta: 2017.11.06. 23:21Az hogy egy olyan országban ahol kvázi nincs központi kormányzat mégis tudnak Cont rendezni vagy az, hogy embereket rabolnak el csupán azért mert kedvelik az animéket.
Engem az előbbi. Az utóbbi nem meglepő nekem, hiszen erős az iszlamista vonulat attól még a régióban. Pár éve az volt meglepetés nekem, hogy vannak arab animés site-ok, fórumok, letöltőhelyek (bár ez utóbbiból egyet ismertem, igazi ritkaságok voltak rajta, de megszűnt, többek közt, mert a MegaUploadot is elvágták, rengeteg anyag elveszett, a hely meg szépen lassan kihalt, ahelyett, hogy a bázis újraépítette volna), sőt, fansub csapatok is (AniDB a tanúm rá).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
A francia portálokon szoktam arab animésékkel találkozni, szóval tudtam, hogy léteznek csak meglepett, hogy pont ebben az országban kerül sor ilyesmire. De hát Szaúd Arábiában is volt már "Comic Con".
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Külföldi animés rendezvények

Hozzászólás Szerző: Ayla »

London MCM Május Expó

Én nem voltam, hanem haverom, aki nálam lakott míg itt járt. Három napon át hallgattam a "beszámolóját".

Röviden: gáz. nagyon gáz.

Hosszan:
Pénteki napon elmondása szerint semmilyen olyan program nem volt, amire a rendezvényen belül kedve lett volna keresgélni és megnézni, mert mind unalmasnak tűnt. Amúgy ő és ismerőse lejárták a lábukat és tényleg megtettek mindent, hogy élvezzék a cont. Minden nevesebb videojáték előtt órákon át ugyanaz az 5 ember játszott (?!), tele volt a rendezvény kis gyerekekkel, de állítólag olyan szinten, hogy az a videojátékos teremben elviselhetetlen volt és rontotta az egész con-hangulatot.
Az egész con inkább csak egy piac volt, ahol minden drágább, mint amazonon. Sőt, elmondása szerint minőségi holmikat nem is talált.

Itt elmondom, hogy haverom LARPos, viszonylag Marvel MCU rajongó és kb félévente megnéz két animét. Tehát nem elkötelezett rajongója egyik szubkultnak sem.

Cosplayerekről annyit mondott, hogy a pénteki felhozatal egyenesen gagyi volt és hogy igazából több szőrös lábú felnőtt férfi volt japán iskoláslánynak beöltözve, mint amennyi általános rendes cosplayer.

Szombaton megjelentek az igazi cosplayerek, akik viszont soha nem voltak a con területén, hanem a kinti zöldövezetben fotózkodtak egész nap. :D Ugyanitt elmondta azt is, hogy itt nem divat megállítani a cosplayest, hogy bocsi, csinálhatok rólad/veled egy képet, állítólag az nagyon udvariatlan. Bent lettek programok, de főleg meet and greet jellegű sorbanállós aláírós izéj volt és semmi extra. Voltak vetítések, de semmi extra. AMV vetítést keresett is, nem talált.
A piac felhozatalának a fele meg már el volt tűnve mára, szal ha nem mentél pénteken venni dolgokat, szombaton már hiába mentél. Itt megjegyezte, hogy a felvásárlás után még látványosabb volt mennyi mindent lehetett ott vásárolni, aminek semmi köze nem volt sem a fantasyhez, sem az animékhez sem a képregényekhez vagy videojátékokhoz. Like, why???

Vasárnap
eltökélte, hogy szocializálódni fog, aminek az lett a következménye hogy leült asztali szerepjátékozni valami random emberekkel, ahol a játék végére kiderült, az is csak egy reklám volt, és vedd meg az illető asztali szerepjátékát....
Ezután hazajött délután 3-kor.

Amúgy ha valaki innen jár otthon Mondoconokra, akkor az az a srác, aki Nazgúlnak öltözve gumicukrokat osztogat otthon, a conon :D Jófej, ha látjátok, simán menjetek oda köszönni neki, hogy Ayla kipakolt Aoira :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése