BitTorrent

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sikeresen letöltődött az eddigi legnagyobb torrentem, ami az Urusei Yatsura a maga 39.1 gigájával (és ebben még nincsenek benne az OVA-k, és a Movie-k). Két hét és három nap volt, mire lejött az egész.
Már csak időt kell találnom rá, hogy végignézzem. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Nekem kétszer kellett letöltenem,de megéri,szerintem baromi jó sorozat,nagyon kevés benne az üresjárat.Megint le kell majd szednem amúgy,mert teljesen le kellett gyalulni a gépemet. ::jtears::
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: anubys »

Felőlem nyugodtan szedheted, folyamatosan seed-elem vissza, igaz otthonról, tehát nem villámsebességgel, de már így is majdnem háromszor visszatöltöttem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Tud valaki jó SeggbeRúgás alternatívát, akár privátban?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Tud valaki jó SeggbeRúgás alternatívát, akár privátban?
KalózÖböl?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Na igen, szoktam nézni, csak néha nekem úgy tűnt, a másikon több dolgot megtaláltam. Igaz, most nincs aktuális keresnivalóm, szóval lehet majd akkor térek vissza a kérdésre. :oops: Köszi!
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: scineram »

NMagra nem vagy regelve? Kicsit savanyú, de a miénk.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sajna nem. :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Két dologban kérnék segítséget/infókat:

1. Nektek mi a "No. #1 torrent oldalatok" (Ncore kivételével, arról majd a második pontban beszélek XD), amikor le akartok tölteni valamit, ami nem anime? (Persze olyan is jöhet, amin animék is vannak, de azokra egyenlőre nekem a Nyaatorrents tökéletes, eddig kb. minden fent volt rajta, ami kellett.) Gondolok itt pl. arra, hogy Junchi biztos nem DVD-n veszegeti a horrorfilmeket sorozatban, pláne nem úgy, hogy a legtöbbjük jellemzően olyan szutyok élmény, amiért az ember pénzt nem ad. XD Szal ilyen filmes/játékos/zenés/stb. torrent oldalra gondolok. Nekem a Piratebay/Kickasstorrents páros szuperált jól nagyon sokáig, de utóbbit kivégezték pár éve (bár ez is olyan, hogy sokszor nagyon hamar újraalakulnak, csak azt már nem kötik túlzottan a közönség orrára, pl. ha emlékeztek rá, a Nyaa-t is megölték pár éve, aztán kemény 1-2 hétig volt ténylegesen halott, vagy addig sem és utána új címen ment tovább a kaland XD) és előbbi is meglehetősen döglődik (ilyen csodákat produkál, mint hogy rákeresel ugyanarra a címre fél órás különbséggel, elsőre kiad négy oldalnyi találatot, második próbálkozásra viszont csak fél oldalt és a kettő még csak nem is azonos...), szóval érdekelne, hogy mi most az a "nagy torrent oldal", ami esetleg már ezeknek a helyébe lépett? Vagy nincs ilyen és ezzel kell beérni?

2. Ncore meghívója van valakinek? XD De inkább kezdem az elején: vagy öt éve már annak, hogy haver anno megdobott eggyel, bár én előre mondtam neki, hogy valamiért a torrent kliensem nem tölt vissza. Ergo letöltök ilyen 3000 kb/s sebességgel (azóta már a sokszorosával, mert javult a netem, a héten valami 8000 volt az eddigi rekord XD), de a feltöltés jó, ha 100-ig felmegy, vagy addig sem. És nem, nem hiszem, hogy a beállítások miatt, direkt mindig korlátlanra állítottam a feltöltést is, de mégsem töltött soha vissza annyit, amennyit kellett volna, hogy legalább az 1-1 arány meglegyen. De haver mondta, hogy ez már nem probléma, mivel az arányt elvileg már rég nem nézik, csak annyi a lényeg, hogy miután letöltesz valamit, minimum 48 órányi időtartamban még seedeld vissza. (Ez nekem mondjuk elég furán hangzik, aki jelenleg is használja az oldalt, meg tudná ezt erősíteni?) Na, de a lényeg, hogy bár az arányom valóban nem volt a legszebb, ez semmi problémát nem okozott, pláne azért sem, mert nem onnan töltöttem le mindent orrba-szájba, hanem tényleg csak azokat a ritkaságokat, amik sehol máshol nem voltak elérhetőek, vagy legalábbis szinkronosan nem. Aztán végül pont ez a "takarékosságom" ütött vissza, amikor egy nap kaptam tőlük egy mailt, miszerint 2-3 hónapja nem jelentkeztem be, úgyhogy inaktivitás miatt törölték az accountomat. Aham, először is az anyukájuknak kívánok minden szépet és jót, másfelől meg nem úgy működne ez egy normális helyen, hogy először kapsz valami figyelmeztetést? Ja, a szabályt meg utólag módosítgatták? Mert amikor először kaptam meghívót, azért alap volt, hogy átolvastam az oldal szabályzatát és nekem nem rémlett semmi arról, hogy X naponként kötelező belépned, különben bukod az egészet, amit így sem könnyű megszerezni. (Aki jobban benne van, az biztos tudja, de ha jól tudom, a meghívók számát is erősen korlátozzák most már, nem úgy megy, hogy aki tag, az boldog-boldogtalannak küldhet akármennyit, ameddig kezességet vállal értük.) Szóval ez gyakorlatilag olyan, mint egy Blizzard játák, ahová napi/heti szinten minimum egyszer nem árt belépni, plusz rendszeresen olvasgatni a változó "patch notes"-okat (szabályzat XD), mert különben hátrányba kerülsz, sőt, ki is rúgnak? XD (Én amúgy nem nézném ki a jelenlegi több ezer felhasználóból, hogy ők ezt munkaszerűen mindig megteszik, de mindegy. XD) Szóval igazából az érdekelne, hogy van-e innen valakinek meghívója (már olyanokat is hallottam, hogy jelenleg prémium tagság kell hozzá, amit nem lehet csak úgy megszerezni, vagy sok ezer pontot kell összegyűjteni, vagy ilyesmi, szóval ez agyon lett már bonyolítva az oldal v1-es kezdő változatához képest), vállalná-e a kockázatot, hogy esetleg a szar arányom miatt ő is bajba kerülhet (mert így nekem sem kell, annyira nem fontos, hogy azzal is kicsesszek akár önkéntelenül, akitől a meghívót kaptam), esetleg ha ez nem járható út, van-e valami alternatívája Ncore helyett, ahonnan a magyar szinkronos filmeket lehet letöltögetni és ritkaságok is fent vannak?
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2018.08.02. 01:16 1. Nektek mi a "No. #1 torrent oldalatok" (Ncore kivételével, arról majd a második pontban beszélek XD), amikor le akartok tölteni valamit, ami nem anime?
nCore. : P Nekem annyira megfelel, hogy nem is tudom, van e másik hazai site, ami akár csak felvehetné vele a versenyt (akár ingyenes, akár regisztrálós/meghívós).

A külföldi torrent-oldalak közül Piratebay alap, illetve én még Skytorrentset szoktam néha-néha elővenni, bár itt inkább csak az ismertebb címek vannak fent, tehát a következő Bergman filmet biztos nem itt keresném, viszont a korábbi horror filmek javát innen szedtem le, egész szép számmal seedelték némelyiket.
Titkos írta: 2018.08.02. 01:16csak annyi a lényeg, hogy miután letöltesz valamit, minimum 48 órányi időtartamban még seedeld vissza. (Ez nekem mondjuk elég furán hangzik, aki jelenleg is használja az oldalt, meg tudná ezt erősíteni?)
Ez így van, seed-kötelezett az összes torrent, amit lekapsz, és le is töltesz, a 48 óra meg valóban egy minimum, ugyanis ehhez még hozzájön a tényleges fájlméret (gigákban) * 0,4 (asszem, most nincs kedvem ellenőrizni) óra. Tehát, ha letöltesz egy alig több mint 1 gigás filmet (ugye ezek jellemzően SD felbontásúak, többnyire avi-k), akkor olyan 48,5 órát kell legyen seedben, máskülönben hit 'n run-olsz, azt meg hamar büntetik 2-3 napos banokkal, de én a kezdeti időkben kaptam már egy hónapot is.

Meghívóm amúgy nincs (pont pár hete adtam ki, ami volt), a kitiltós baromságba meg húgom is belefutott, bár szerintem ennek a lépésnek a szükségességét is egy trendy adatvédelmi szöveg mögé bújtatták.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Titkos írta: 2018.08.02. 01:16 2. Ncore meghívója van valakinek? XD
Nekem nincs és nem is lesz, mert nem tudok elég feltöltést összeszedni. A pontjaimból önmagában kijönne vagy 4, de kellő feltöltés nélkül nem kapok olyan rangot ami a meghíváshoz kéne. Hasonlóan hozzád én sem tudok seedelni, de a 48 óra valóban működik, csak azért vagyok még ott életben, meg mert pár hetente belépek, hogy ne töröljenek.
Úgy egyébként nem is használom, csak ha magyar tartalom kell. Az is inkább arra korlátozódik ha magyar készítésű tartalom kell, mert én magam nagyon ritkán nézek szinkronizált filmeket (Bud Spencer életmű persze más tészta, de ott ráadásul csak is az igazi szinkron játszik... :D ).

Animéhez nyaa, usteam ftp vagy horriblesubs xdcc...
Ha angol nyelvű film kell akkor https://yts.am/ Elsősorban a kis fájlméret melletti lehető legjobb minőségre optimalizálnak 720p és 1080p release-ekkel. Ide pl. tudok visszatölteni is bár nyílt a tracker (amióta zárt a bakabt-re se megy vissza semmi). Akik durva feltöltéseket csinálnak azok úgy is 0-24-ben seed szerverrel nyomják, úgy se tudnék velük versenyezni, de a tisztes visszatöltést megejteném...

A piratebay is elő-elő kerül néha, főleg nem angol, idegen nyelvű filmekre (mostanában svéd) és úgy általában zenére.

Van még két hely, ahonnan NFL meccseket szoktam vadászni, bár a múlt szezonban valamiért lassabb lett a kiadás és azért inkább ncore-ra mentem... :roll:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2018.08.02. 12:42Skytorrentset szoktam néha-néha elővenni, bár itt inkább csak az ismertebb címek vannak fent, tehát a következő Bergman filmet biztos nem itt keresném, viszont a korábbi horror filmek javát innen szedtem le, egész szép számmal seedelték némelyiket.
Egyenlőre ez teljesen jó alternatívának tűnik arra az esetre, ha a Piratebay gyengélkedne, köszi! :) Most speciel pl. rákerestem az RWBY-re (épp ennek a szezonjait gyűjtögettem most a napokban) és körülbelül ugyanazok a torrentek fent voltak belőle itt is, amik Kalózon, ha nem több. :)
Junchi írta: 2018.08.02. 12:42Ez így van, seed-kötelezett az összes torrent, amit lekapsz, és le is töltesz, a 48 óra meg valóban egy minimum, ugyanis ehhez még hozzájön a tényleges fájlméret (gigákban) * 0,4 (asszem, most nincs kedvem ellenőrizni) óra. Tehát, ha letöltesz egy alig több mint 1 gigás filmet (ugye ezek jellemzően SD felbontásúak, többnyire avi-k), akkor olyan 48,5 órát kell legyen seedben, máskülönben hit 'n run-olsz, azt meg hamar büntetik 2-3 napos banokkal, de én a kezdeti időkben kaptam már egy hónapot is.
Ehh... :/ Tehát akkor 48 óra kötelező seed + a fájl méretéből adódó idő? És utóbbit milyen matek alapján váltja át, honnan jön pl. az, hogy egy egygigás film = 5 óra seed? XD Meg ez a 48 is olyan, hogy miután lejött, kötelezően menjen a gép non-stop két napig? Vagy vissza lehet seedelni mondjuk 12 órás időintervallumokban is, úgy, hogy azért éjszakára kinyomja az ember a gépet?
pintergreg írta: 2018.08.02. 20:05Úgy egyébként nem is használom, csak ha magyar tartalom kell. Az is inkább arra korlátozódik ha magyar készítésű tartalom kell, mert én magam nagyon ritkán nézek szinkronizált filmeket (Bud Spencer életmű persze más tészta, de ott ráadásul csak is az igazi szinkron játszik... :D ).
Amúgy igen, Ncore nekem is szinte csak a magyar szinkronos filmek/sorozatok miatt kellene, csak akkor itt van köztünk egy lényeges különbség, hogy én minden olyat szinkronnal nézek, amiről tudom, hogy jó, de legalábbis vállalható magyarul. :) Tehá Star Wars, Marvel/DC cuccok, Disney/Pixar/Dreamworks, meg úgy az animációs CG mozifilmek általában, stb-stb. XD Eredeti hanggal én leginkább csak rajzfilmsorozatokat szoktam nézni (értelemszerűen animék + nyugati darabok közül az ilyenek, mint Pony, Korra, stb.), de ezeket is főleg csak amiatt, mert vagy eleve nem készült hozzájuk szinkron, vagy tapasztaltam, hogy amihez készült is, az is valami brutálisan dilettáns munka. (Rémálmaimban ne jöjjön elő, amit pl. az MLP-vel műveltek, nem is annyira a hangok, inkább a fordítás terén, szerintem aki azt csinálta, valami gimis angolóra után csöppenhetett bele a fordítói székbe...)
pintergreg írta: 2018.08.02. 20:05Animéhez nyaa, usteam ftp vagy horriblesubs xdcc...
Jaja, köszi, ezek mind megvannak. :)
pintergreg írta: 2018.08.02. 20:05Ha angol nyelvű film kell akkor https://yts.am/ Elsősorban a kis fájlméret melletti lehető legjobb minőségre optimalizálnak 720p és 1080p release-ekkel. Ide pl. tudok visszatölteni is bár nyílt a tracker (amióta zárt a bakabt-re se megy vissza semmi). Akik durva feltöltéseket csinálnak azok úgy is 0-24-ben seed szerverrel nyomják, úgy se tudnék velük versenyezni, de a tisztes visszatöltést megejteném...
Ja igen, jó is, hogy emlékeztettél, ez szintén egy jó oldal, én még a Piratebay révén találtam rá (eléggé feltűnő volt, hogy akármilyen filmből keresem a legjobb 720p-s/1080p-s változatot, rendre az ő torrentjei vannak legfelül :D), csak aztán emlékszem, hogy egy időben őt is elkapták a jogvédők, vagy kik (jó, hát ha majdnem egész Hollywood fenn van neked a gépeden és ingyen osztogatod, akkor nem csoda... ^^" XD), de úgy látom, azóta ő is újraalakult és folytatja tovább. :D Szal igen, ha angol film, akkor ő valóban az egyik legjobb, ráadásul nem csak a legújabb, legkommerszebb cuccok vannak fent nála, hanem ritkább darabok is. Seedelésről mondjuk annyit, hogy bennem sajnos megvan az a rossz tulajdonság, hogy hacsak nem vagyok Ncore-módon rákényszerítve, olyan hit & runokat nyomok, hogy hajjaj... ^^" Persze nem feltétlenül szemétségből, szimplán csak úgy vagyok vele, hogy amint megvan, leállítom, mert vagy nem akarom, hogy még tovább töltögessen, vagy máris indítom a következő torrentet. (Sőt, ahol nem nézik a seedelést, ott még feltöltést le is veszem a lehető legkisebbre, de azt is csak azért, hogy a letöltés menjen minél gyorsabban.) Persze ha mindenki ilyen lenne, kb. nem működne a torrent, szóval ezzel nem magamat akarom mentegetni, amikor ezt egyik havernak meséltem a WoW-os korszakomban, ő el is nevezett "Leech King"-nek, avagy a gonosz leechelő, aki miatt sorban meghalnak a torrentek, mert nem seedeli vissza... :dirr: :lol: Persze mondom, nyilván egy regizős oldalon, ahol figyelik ezeket a dolgokat, ott én is rendesen csinálnom, szóval pl. Ncore-on sosem mertem ilyesmit megjátszani, az más kérdés, hogy valamiért maga a kliens nem akart rendesen visszatölteni.
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Titkos írta: 2018.08.03. 03:13 Meg ez a 48 is olyan, hogy miután lejött, kötelezően menjen a gép non-stop két napig? Vagy vissza lehet seedelni mondjuk 12 órás időintervallumokban is, úgy, hogy azért éjszakára kinyomja az ember a gépet?
Nem folyamatosan kell 48 órának lennie, hanem a trackernek be kell regisztrálnia, hogy 48 órát seedben volt. Nekem nem megy 0-24 a gép, tehát kell pár nap, hogy ez leteljen.
Azt is megfigyeltem, hogy ha mégis tudok seedelni pár 10 esetleg 100-200 megát (ezt főleg a kiadás után azonnal indított NFL meccsek esetében szokott összejönni), akkor a feltöltés arányában csökkenti a szükséges 48 órát. Nem néztem meg a szabályzatban, csak saját okoskodás, hogy 48 óra a 100%, ha 10%-ot visszatöltöttél akkor 4,8 órával csökken a szükséges idő...

De most megnéztem és idemásoltam neked.
ncore wiki írta: Mik a seed követelmények?
Minden olyan torrentre, amelyből minimum 5%, vagy minimum 200 MB le lett töltve (amelyik korábban elérésre került), seed kötelezettséget ró ki a rendszer. Ezt a kötelezettséget alapvetően két féle módon lehet teljesíteni:
• Visszatöltött adatmennyiséggel (1.0-s arány)
• Seedben töltött idővel (minimum 48 óra a torrent méretétől függően)

A visszatöltendő mennyiség megegyezik az adott torrentből letöltött adatmennyiséggel, tehát az 1.0-s torrentenkénti arány elérése a cél. A minimum seedidő 48 óra, amihez még hozzáadódik a letöltött adatmennyiség GB-ban számolt méretének 0.4-szerese órában, illetve az imént említett torrentenkénti aránnyal dinamikusan csökken.

Hátravan=(1-arány)*(48+0.4*letöltött adatmennyiség)-seedben töltött idő

• arány -> az adott torrenten elért arány
• letöltött adatmennyiség -> az adott torrentből letöltött adatmennyiség
• seedben töltött idő -> szintén az adott torrentre vonatkozik

A kötelezettséget bárhogy lehet teljesíteni, akár egyben, akár megszakításokkal. A rendszer csak a hónap végén ellenőrzi a seedkötelezettséget, tehát minimum 2 hét, maximum 6 hét van a teljesítésre. Ekkor (és csak ekkor) dönti el a rendszer, hogy az adott torrent megfelelően vissza lett-e töltve, vagy sem (visszaseedelt torrentek száma, hit’n’run-ok száma). A hónap végén, minden 14 napnál régebben letöltött torrent, törlődik az aktivitás menüből.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Így már minden világos, köszi! :)
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Risa »

Az ncore-ral én is így jártam egyszer, hogy töröltek, mert nem léptem be x ideig. :'D Ki is voltam akadva, mert ugye ez nyilván egy automatikus email, amit küldenek, úgyhogy igazán kiküldhetnének egy automatikus emailt egy héttel a törlés előtt is, hogy héé, ember, aktívkodjál már néha.

Meghívót néha szoktak adni a usereknek ünnepek (pl. karácsony) környékén, de mondjuk tavaly szerintem nem adtak. Lehet, hogy most már nem is fognak. :neutral:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megkönnyebbültem, amikor olvastam, hogy nem csak én jártam így ncore-ral. Még soha nem vallottam be, mi történt, mert cikinek éreztem. Ha valaki szóba hozza, mindig azt mondom, nem is voltam oda beregisztrálva. ^^""""

Amúgy pont a visszatöltés miatt szoktam inkább fájlmegosztós oldalakról beszerezni a filmeket. Tudom, hogy nem 10 perc alatt jön le, hanem 1-1,5 óra alatt, viszont nekem ennyit megér. Ha ritkaságot kutatok, szólok egyik haveromnak, neki már mit tudom én milyen prémium tagsága van ncore-on (talán már a visszatöltési kötelezettség alól is fel van mentve, vagy legalább is részben), úgyhogy emiatt sem kell aggódnom. Bár volt, hogy valamit pont én találtam meg, mert torrentre nem tették fel. :D

Animére pedig a Nyaa tökéletesen megfelel.
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Akosss »

8 hét inaktivitás után törlik a profilodat, úgyhogy havonta egyszer elég ránézni. Amúgy egyszer az enyémet is törölték, én meg emailben visszakönyörögtem magam és visszaállították. :vigyor:
Meghívóm sajnos nekem sincs. Prémiumosnak vagy rangban magasabbnak kell lenni hozzá (azaz baromi sokat kéne visszaseedelni), pedig a pontjaimból nekem is kijönne pár.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta: 2018.08.04. 20:01 Megkönnyebbültem, amikor olvastam, hogy nem csak én jártam így ncore-ral. Még soha nem vallottam be, mi történt, mert cikinek éreztem. Ha valaki szóba hozza, mindig azt mondom, nem is voltam oda beregisztrálva. ^^""""
Szerintem ez nem nekünk ciki, hanem nekik, mégpedig ezért:
Risa írta: 2018.08.04. 18:36Az ncore-ral én is így jártam egyszer, hogy töröltek, mert nem léptem be x ideig. :'D Ki is voltam akadva, mert ugye ez nyilván egy automatikus email, amit küldenek, úgyhogy igazán kiküldhetnének egy automatikus emailt egy héttel a törlés előtt is, hogy héé, ember, aktívkodjál már néha.
Honnan a fenéből kellene az egyszeri felhasználónak kitalálnia, hogy egyáltalán van egy ilyen "8 hét inaktivitás után törlünk" szabály? (Nem hinném, hogy túlzottan reklámoznák, ahogy itt olvasom a topicban, majd' mindenki megszívta már velük emiatt.)
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Akosss írta: 2018.08.05. 11:03 Amúgy egyszer az enyémet is törölték, én meg emailben visszakönyörögtem magam és visszaállították. :vigyor:
Hasonlóan voltam én is. Gyakorlatilag 8-10 hetes account-omról volt szó, írtam egy (teljesen korrekt) levelet, hogy WTF? Kaptam egy ejnye-bejnyét, hogy olvassam a szabályzatot, de visszakapcsoltak.

Egy másik - azóta elvileg megszűnt - hazai, zárt trackeren viszont a sokéves, elég tekintélyes feltöltéssel rendelkező (ahhoz képest, hogy akkortájt volt vagy 3, esetleg 5 Mbit letöltésem és töredék feltöltésem) accountomat törölték a 6 hetes (ott asszem annyit volt) inaktivitás végett, de úgy, hogy abban a 3-4 hónapban vezethették be azt a szabályt, amikor valóban elhanyagoltam az oldalt (ott még a fórumra is felnéztem néha). Azon feb@sztam magam.
Titkos írta: 2018.08.05. 14:02 Honnan a fenéből kellene az egyszeri felhasználónak kitalálnia, hogy egyáltalán van egy ilyen "8 hét inaktivitás után törlünk" szabály?
Ugye elvileg regisztrációkor elolvasod és elfogadod az oldal szabályzatát... :D Ráadásul a szabály nem ismerete nem mentesít a betartása alól, de a figyelmeztető e-mail hiányát én is hülyeségnek tartom.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Titkos »

pintergreg írta: 2018.08.05. 19:29Ugye elvileg regisztrációkor elolvasod és elfogadod az oldal szabályzatát... :D Ráadásul a szabály nem ismerete nem mentesít a betartása alól, de a figyelmeztető e-mail hiányát én is hülyeségnek tartom.
Ez tény, de szerintem itt lehetett valami "trükközés" (pl. hogy valamikor utólag került bele ez az "apró" módosítás a szabályzatukba és nem is igazán reklámozták), mert ha csak ezt a topicot nézem, kissé sokan jártak még ugyanígy, mint én, és nem feltételezem, hogy mindenki trehány disznó lett volna, aki el sem olvasta a szabályzatot. :D (Én pl. tisztán emlékszem, hogy amikor először kaptam meghívót, szépen végigrágtam magam az egészen, az más kérdés, hogy utána valóban nem azzal telt az életem, hogy napi/heti szinten belogoljak rá és azt nézzem, hogy most vajon mivel egészült ki a dolog.)
Kép
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Az nCore-ral én is megjártam, de másképp. Nekem az a bajom, hogy egyszerűen nem tudom visszaseedelni a torrentet, amit leszedek. Hiába hagyom ott, akár hetekig is, de a legtöbb esetben senki nem csatlakozik rá. És többször volt már, hogy letöltésmegvonásban részesültem, és ez azért szemétség, mert nem látja, nem érzékeli, hogy ott hagyom a kliensben a torrentet, és nem akadályozom, hogy csatlakozzanak rám, semmi eredménye nincs. Most vagyok 15 napos megvonásban, azt írják, hogy ha még egy ilyen hónap lesz, akkor végleg megvonják tőlem a letöltés jogát. Pedig tettem fel én is letöltést, nem is keveset, és ez sem segít a helyzeten. Úgyhogy eléggé rossz ez a rendszer is.

Amúgy én tudtam arról, hogy ha valaki 8 hétig lép be, azt törlik, de legalább azt megtehetnék, hogy szólnak E-mailben 1, 2, 4 héttel ezelőtt, hogy ennyi ideje nem léptél be, ha nem szeretnéd, hogy rendszerünk töröljön, lépj be ismét.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Ricz »

supermario4ever írta: 2018.10.11. 07:24 Az nCore-ral én is megjártam, de másképp. Nekem az a bajom, hogy egyszerűen nem tudom visszaseedelni a torrentet, amit leszedek. Hiába hagyom ott, akár hetekig is, de a legtöbb esetben senki nem csatlakozik rá.
Éna BakaBT-vel vagyok így, hogy le tud jönni az anyag, fel nem.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
supermario4ever
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2007.05.28. 05:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: supermario4ever »

Az nálam is megvan. Minden olyan torrent oldal, amelyik regisztrációs, nem tudok rendesen vissza tölteni. Nem tudom, hogy miért van így, vagy hogy másoknak miért megy.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Az lenne a kérdésem, hogy van-e még az nCore mellett értelmezhető hazai tracker, ami ráadásul annál jobb méret/minőség arányú szinkronos tartalmat kínál?

Részletesebben kifejtve a problémámat: jellemzően eredeti hang + felarat módon fogyasztok filmet, de időnként, egyes címek esetében szeretem a magyart. Viszont nCore-on mindösszesen két végletet találok -gyakorlatilag mindegy mit keresek:

1. SD, azaz 1 giga körüli, de értelmezhetetlenül alacsony felbontású anyag ilyen ~640x275 és társai, vagy
2. HD, azaz 10-32 giga körüli 720p vagy 1080p.

Ehhez képest egy YTS egészen kulturált minőségű release-eket ad ki, ahol a 720p-s anyag (gyakorlatilag 720p-t szedek mindenből) 0,8-1,2 giga között mozog (nyilván hossztól függően). Emiatt felmerül bennem, hogy i) a magyarok nem tudnak a kornak megfelelő release-t csinálni, vagy ii) ez az nCore előírásából jön...
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: BitTorrent

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Gondoltam megpróbálom: Még decemberben kivágtak az nCore-ról a 8 hét inaktivitás miatt, emailre nem is válaszoltak és egy vagyon visszajutni (asszem 4000 forintért kell prémiumot venni), van esetleg valakinek meghívója? Vagy valami tippje, hogy honnan tudnék magyar szinkronos cuccokat leszedni jó minőségben? Anyáméknak töltenék dolgokat, én már jó ideje eredeti nyelven nézek filmeket így azt más helyen is megtalálom, vagy a családi Netflixet/HBO Go-t használom és ott nézek dolgokat, úgyhogy most kicsit bajban vagyok. xD
Válasz küldése