Linux

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Linux

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ma (vagyis tegnap) szereztem be magamnak egy Linuxot, amit nagy nehezen raktam fel. Mármint Xandros Linuxot, ami asszem ugyanaz, mint a Linux, csak kapok hozzá ingyen progikat. Tapasztalataim: gagyik az ingyen programok, internetet be tudtam állítani, sima hálózatot nem, leszedtem egy pár linux progit netről, egyik se működött, beépített instant messenger a jelszavaimra azt mondja, hogy rosszak, nem lett felismerve egyből a hangkártyám (halászhatok netről).
Kérdéseim, hogy tényleg jó-e a Linux, és ha igen, akkor miket érdemes még leszednem, vagy változtatnom hozzá?
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Remek kis vallashaborunak nezunk elebe. ((-:
Jelentem en linuxot hasznalok, es eddig minden problemaval megtudtam birkozni. Velemenyem szerint igenis jo linuxot hasznalni, de ezzel nincs mindenki igy. A linux-disztrobuciok es a linux ugy altalaban nem csodaszer vagy varazspalca, egzotikusabb hardwareval mindig jatszani kell hogy megmozduljon. A legtobb nem mukodik / nemjo / nem* problemat meg lehet oldani de ehhez tobb energiat kell belefektetni mint a "next-next-finnish" nyomkodasa. En szemely szerint csak igen eros mazohista hajlamokkal megaldott egyeneknek merenem ajanlani. (igen ez itt egy figyelmeztetes)
A melyik disztobucio kerdesre a valaszom, (csak a mar emlitett mazohista hajlam meglete eseten) kezdoknek a mandriva -t tudnam ajalnalni.
distrowatch info
Ennek a xandos-nak a leirasa is nagyon juzerbaratnak mondja magat igy szerintem sok kulonbseget nem erzekelnel, valoszinuleg nem is erdemes a valltassal veszodni, inkabb annak kene utanajarni hogy mit lehet kezdeni azzal amid mar megvan.
A masik amit ajanlani tudnek (marha vannak meg folos lemezeid), hogy tolts le egy elive cd-t, link en mindenhova ezzel maszkalok es az eddigi osszes gepen sikerult eletre kellteni, ammellett igazi eye-candy ablakkezelo van hozza.
Kép
Avatar
LordLynxx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.09. 13:56
Tartózkodási hely: Másutt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LordLynxx »

Ha kötözködni akarnék megkérdezném "A csodás Linuxban nincsenek ékezetek?" Nos, nem teszem. A nem oly távoli múltban (múlt hónap) én is rászántam magam, hogy kipróbáljam a linuxot. Hallottam, hogy sokféle verzió (shellek vagymi) létezik, szóval úgy döntöttem, hogy legyen a véletlen ami mutatja utamat. Így leszedtem az Ubuntu Linuxot. Nem szeretném részletezni hosszú órányi bénázgatásaimat amig ki nem nyirtam szegény grafikus felületét. Nos ha már egérrel széjjelszedtem az egészet 4 nap alatt akkor mondanom se kell, hogy a konzolos játszadozásról inkább lemondtam. (Arról nem si beszélve, hogy 30Gb particiót amin WinXP volt formáznom kellett, mert nem tudtam azt se hogy kell GRUB-ot leszedni..)
Szóval, ezek voltak első Linuxos élményeim. De nem adom fel, ajánlották nekem a régi UHU-Linuxot. Már megvan a cd csak ki kell próbálnom.
Szóval "Lynxx approves this topic". Remélem sok újat hallok majd itt.
Kép
dudu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.10.23. 13:11
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: dudu »

Vannak ekezetek (öüóőúéáű) csak rossz szokasom nem hasznalni oket. Nem celom flamelni es mivel mas kerdes nem hangzott el a tobbit nem kommentalom. Ha konkret kerdes merul fel pu-ben / email-ben / forumon / irc-n elerheto vagyok.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én megpróbálkoztam a Suse 10.3-as verziójával,szépen fel is ment,működött,csak a videokártyát nem volt hajlandó felismerni rendesen,és nem bírtam állítani a képernyőfrissítést sem,60Hz-en pedig nagyon zavarja a a szemem a monitor képe.Még a hangkártyával is gondok voltak,pedig egy SB Live! volt benne,amit illene felismernie,és indítania.Amúgy tetszett,nagyon jól nézett ki az egész linux.És gyors is volt.
Aztán volt még egy esetem egy live linux-szal,ami 50 MB volt.Kipróbáltam mindenféle gépen,pentium I-en már nem indult el,de afölött igen.Netezni lehetett vele,meg letöltést vezérelni, teljes programok is voltak mellette szövegszerkesztő,meg mindenféle cucc,egész kellemes volt az is.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Részemről október óta Ubuntu felhasználó vagyok. Gyakorlatilag teljes megelégedettség. Mindent felismert, még ha megkértem rá a TV tuner kártyát is. Nuff said.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Akkor nekem is ez lehetne a megoldás... Nem mintha a windows idegesítene, de ki akarom próbálni a linuxot is.A játékok miatt maradna a windows,meg a hálózat miatt(csak azért,mert a letöltőgépen lejönnek a dolgaim,és nincs kedvem kiszedegetni a vinyókat belőle,és átrakosgatni belőle az enyémbe,majd másolgatni,egyszerűbb a gépemet cipelni,aztán ott mindent elintézni.)Egyébként milyen géped van?Lehet hogy csak az enyémben van valami egzotikus cucc.
A másik kérdésem,hogy nehéz progikat és drivereket telepíteni Ubuntu alatt?
Ha valakit ismersz,aki meg tudná oldani a windows-linux hálózatot egy egyszerű crosslink kábellel(nincs pénzem routerre.. :mad: ),annak nagyon tudnék örülni,akár csak egy leírásnak is...
(Ha tudsz,akkor ne pü.-ben válaszolj,hátha valaki másnak is segít.Köszi.)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

HAHAHAHA, csak azt nem mondja senki, h ez véletlen, de komolyan, a PH!-n is csak pislognak, h mi ez az újonc áradat.. ennek vagy ciklikusnak kell lennie, vagy vmi más oka (vista) oka kell, h legyen..

Hála ENNEK a leírásnak, kezdem magam "otthonosan" érezni magam az ubuntumban. :)

PH! ubuntu linux topik:itt
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Cleetus: Gyakorlatilag pont azt tudtam volna elmondani rövidebben, amit ak belinkelt, legalábbis az ügyben, hogy hogy telepítünk programot. A Synaptic csomagkezelőben gyakorlatilag minden van, ami szemszájnak ingere, és nem túl egzotikus. Pl. GBA, SNES, PSX emulátorokat találtam a listájában, vagy 4 féle torrent klienst, PSPs lemez (UMD) képfájlt tömörítőt, az Opera böngészőt, mp3 kódolót, többféle zene és videó lejátszót.

Ennek ellenére azért meg kell jegyezni, hogy ami Synaptic listájában alapból benne van, az nem mindig tökéletes, nem mindig az adott program legújabb verziója.

Pl. Deluge torrentnek egy régebbi verziója volt fönt, amihez még nem volt web UI, vagy az ONscripter (egyes visual noveleket lejátszani képes alkalmazás) valami random hibával elszáll.

Nos, hogy hogyan telepítünk külső alkalmazásokat, az már nehezebb ügy. Ha szerencséd van, találsz egy .deb csomagot, azt simma kettő kattintással tudod telepíteni, ha nincs akkora szerencséd, pl. nekem volt Emesene fantázianevű MSN klienssel. (Van több más msn kliens ne aggódj, csak én erre pályáztam, és megállapítom, hogy számomra tökéletes) Őt némi config fájl átirogatás és parancsorozgatás után tudtam helyretenni.

Összességében ha találsz egy neked szimpatikus (magát komolyan vevő) linuxos alkalmazást a neten, és nincs benne Synapticban akkor biztos, hogy lesz az alkalmazás oldalán valami fajta help, hogy hogy juthatsz hozzá különböző disztribúciókon, pl. Ubuntun is. (Per pill ubuntu a legnépszerűbb disztró.)


No a driverek az más tészta. Az egy CDnyi csomagban alapból benne van minden fontosabb, ám nyílt driver. Ez azt jelenti, hogy ha telepíted az OSt, akkor valszeg mindenedet felfogja ismerni leszámítva talán egzotikusabb wlan kártyákat, nyomtatókat, scannereket. Ugyanakkor ki fogja valószínüleg írni, hogy a videókártya driverből van hivatalos, ám zárt driver, akarod-e telepíteni. Ha kipipálod, akkor letölti, és telepíti, újraindulás után már azt fogja használni. Ennyi az egész. (Nyílván hasznosabb a hivatalos videókártya driver, mivel hiába nem nyílt, viszont pl. nvidia vidkari a 3D hatásokat csak hivatalossal képes kezleni, nem hivatalos még nem tart ott.)

Akkor itt fűzném hozzá, hogy azért volt nekem is hardverem, ami nem ment magától. Egész pontosan kettő. Az egyik az a windows hálózaton megosztott nyomtató, hiába láttam, nem voltam képes sikeressen nyomtani vele, a másik az új gépem alaplapba integrált hangkártyája. Meg voltam lepve, mivel már két másik gépre installáltam ubuntut, és ott gond nélkül ment. Hát itt most nem. Rövid google keresés eredménye az volt, hogy a dolog egy apró bug. Egy config fájlban ki kellett húzni egy sort, azóta megy.

Most igazából a kérdés az az, hogy ha neked van valami egzotikusabb hardvered (wlan kártya, scanner, printer), és nem ismerte föl, akkor mi a helyzet. Van-e egyáltalán linuxra jó driver hozzá, és ha van akkor azt hogyan is operálod bele ubuntuba. Google is your friend, mást nem tudok mondani. Valószínüleg egzotikus hardverhez nem fogsz találni alkotó cég oldalán letölthető drivert linuxhoz. (Általában egzotikus cuccok drivere még windowson se megy rendesen ugye. =.=)


Crosslink kábeles dologhoz nem tudok hozzászólni szorri. Nekem routerem van, másik gép windowsos megosztásait gond nélkül látom.

Ja még valami, ha netán ezekután Ubuntut akarsz használni, akkor azt tanácsolom várj még 19 napot, akkor jön ki az új verzió.
Ubuntuból félévenként új verziót adnak ki, de ez ami most jön ez LTS jelzésű, azaz Long Term Support, szóval egyrészt valószínüleg stabilabb, mint az ezt megelőző és az ezt követő verzió, ugyanakkor egészen 2011 áprilisáig lesznek hozzá automatikus frissítések, javítások.

Ha felraktad és valami gond lenne, engem nyugodtan böködhetsz (itt, püben, msnen, emailen), hátha tudok segíteni.
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Na írnék egy rövid kis tesztecskét.Röpke linux teszt volt,kettőt néztem meg,mindkettő leszedhető az origo szoftverbazisáról.
Mandriva és PclinuxOS.
Mandriva:A grafikus felülete be sem indult,parancssort nem tudok használni.Ennyi.Poztívum a csillagos logó.Nagyon ari.
PCOS:Egész pofás,bár nem lehetne megkülönböztetni egy opensuse,vagy egy akármilyen kde-s linuxtól.A magyar nyelv támogatásról nem beszélnék,a gombok magyarok, a többi nem... :lol:
Eddíg még nem találtam olyan linuxot,ami rendesen,elsőre felismerte volna az ati kártyámat.(x1650 pro) És net nélkül nézheti az ember az 56-meg 60 herzet.
Az ubuntu jó,csak két kattintással elrontottam.Videokártya itt is beüt.Ha lessz netem,kipróbálom a sudo-t is.
Na röviden ennyi.
Most jön le a fedora 9-es,hátha az jobb lesz.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Claetus: no igen... ubu valóban akkor villantja ki bájait, ha van neted, és minden neked szimpatikus csomagot le tudsz szedni kedvedre
amm... a sudo parancs, az super user do rövidítve, szóval idáig kipróbálhatod net nélkül is, de gondolom valami csomagletöltő parancsot akartál vele futtatni

*továbbra is aktív Ubuntu felhasználó*


Edit: hozzászólás módosítva Rage-senpai felszólítására
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2008.06.04. 07:08-kor.
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Cruel Angel írta:a sudo parancs, az super user do rövidítve
Fixed.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Még a PC OS-hez:Megtaláltam a vezérlőpultot,van benne Synaptic(nem tudom a pontos nevét :roll: ),szóval ezzel is lehet ügyködni,remélem a magyar csapat,aki készítette,még nem oszlott fel,és van még progijuk ehez a linuxhoz.Azt is meglepőnek találom,hogy a videokarikat ati ban,csak 8500-as íg ismeri,pedig ez egy 2007-es disztró.. :weh: Egyébként tényleg magyarul van benne minden,csak én nem szántam elég időt a felfedezésére.OPlusz pont,hogy a médialejátszó alapból ismeri a matroska videókat.De az oprendszerból teljesen kihagyták a játékokat.
Az ubuntu csomagkezelőjében vannak videokártya driverek?Tudom,hogy csak engem ez érdekel a linuxban pillanatnyilag,de a kijelzési frekire érzékeny az amúgy sem jó szemem,és az xmoto sem indul el vesa beállításokkal. :lol:
Van még esetleg a jelenlevők közül valakinek linuxos és működő winampja?Vagy olyan skint használni tudó zenelejátszója?Nekem ez eléggé egy egyszerűen kezelhető valami,és nagyon hozzászoktam. :)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Cleetus írta:van benne Synaptic(nem tudom a pontos nevét :roll: )
Most vagy tudod a nevét a grafikus csomagkezelőnek és Synapticnak hívják, vagy nem tudod, de akkor nem synaptic? ^^' (Talán YaST?)
Cleetus írta:Az ubuntu csomagkezelőjében vannak videokártya driverek?
Vannak zárt forráskódú hivatalos driverek. Azt mondjuk nem tudom, hogy az ati driverek milyenek, én részemről csak nvidia kártyákkal próbálkoztam eddig, viszont velük nem volt eddig semmi gondom. (Első bútkor bárbeszédablak közli, hogy van zárt driver, kéred-e, azt mondod igen, letölti a netről, rebút és már megy is.)
Cleetus írta:Van még esetleg a jelenlevők közül valakinek linuxos és működő winampja?Vagy olyan skint használni tudó zenelejátszója?
XMMS mindenképp winamp skin kompatibilis de régebbi program, Audacious újabb, winamp jellegű kinézete van, azt viszont nem tudom, hogy skinjeivel kompatibilis-e vagy sem
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Akkor én meg abba kérdezek bele, hogy és foobar-szerű van-e? Az meg nem skines, hanem érdekesen variálható felületű, de az ördög a támogatott formátumokban és a szemléletben van (library és több playlist).
Kaptam egy 64 bites ubuntu live cd-t, majd otthon kipróbálom. Hát, hogy mennyi és milyen driver van rajta, az jó kérdés (8600gt és x-fi a két lényegi elem) :weh:
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@alvaro: hmm foobar... i dunno. Magam részéről sosem használtam windózon szóval nem értek hozzá, első ránézésre azt mondanám, hogy az alapból felrakott Rythmbox talán hozzáhasonló. De nem esküszöm rá meg.

a Live CD pont azért LiveCD, hogy lehetőleg minél több féle gépen elinduljon, szóval a zártforrású hardverspecifikus driverek létezését és minőségét csak egy "rendes" install után tudod meg. Ha netán nem akarnál még neki külön particiót szentelni csak a próbálkozás kedvéért, akkor használj wubit. Ez a cucc windows alól, windózós partición egy lemezképfájlra instalál, amiről amúgy teljesen normálisan tud bútolni. (Tehát nem virtualizáció, hanem natív!)

Wubi rajta van a Ubuntu 8.04 CD-n, szóval elindítod Wint, berakod a CDt, és megkeresd rajta a wubi .exe-jét. Ha Ubuntu 7.10-es LiveCDt kaptál, akkor ahhoz neten fogsz valszeg találni wubit. Régebbiekhez nincs, de ez sem nagy gond, mivel a netről letöltött wubi.exe le tudja tölteni a CD képfájlt, és a CD KIÍRÁSA NÉLKÜL IS képes róla wubis installt készíteni.

(A mai Ubuntu reklámunkat hallották. :dirr:)
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Synapticos a drága,eszembe jutott,yast nincs benne.Majd megpróbálom még egy teszt alá vetni a PCOS-t és az ubit is,és eldöntöm,nekem melyik felel meg jobban.
Megnézem azt az xmms-t,köszi a tippet, a winamp linux átirata sok fórum szerint elég vacak,csak dísznek van.Aláírom ezt,mert nekem suse alatt se jött be még a telepítője sem.Csak azér kérdeztem,mert van egy ari chobitsos skin,és azt akarom használni linux alatt is.
Ez az egész amiatt aktuális nekem,hogy sikerült az xp-nek kiütnie magát,nem tom mi hatással van rá,ha grub-ban kivettem a linux bottolás lehetőségét,csak az xp-t lehet válsztani.Na mindegy.Linux talán stabilabb.
(XP-t a játékok miatt rakok fel megin.)
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

8.04, szóval kell legyen rajta wubi, de igazából ha nincs, az se baj (sőt), rendszeresen hagyok üres helyet valamelyik vinyón, csak azért, hogy ha rámjön a linuxozhatnék, tudjak csinálni partíciót ;) ...aztán legfeljebb egy évig nem csinálok vele semmit... A letöltővinyóm vége most is üres :)

Lejátszót ami illeti, TAK formátum (aranyos kis újdonsült lossless codec, két éve figyelem a fejlesztését, kb. flac sebességű, csak jobban tömörít) egyelőre semmilyen linuxos player alatt nincs támogatva, de elvileg a foobart is össze lehet lőni wine alatt, szóval akár hajrá :D Kicsit az x-fi-től tartok, a creative egy nagyon hüje cég, még talán az is kitelik tőlük, hogy jogilag elássák, aki linuxos drivert mer fejleszteni (a múltkor audigys-vistás ügy óta kinézem belőlük...)
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Minden bajlódás nélkül sikerült felrakni a pcos-t.A monitoromat sikerült bele megetetnem,videokarit nem.Amarok működik,mplayer nem hajlandó videót lejátszani,egy fatal error video out hiba miatt.Lehet hogy a vesa vga miatt rikácsol.Az egy külö szám,hogyan fogom beállítani a wlant,ha lesz routerem. :lol: Azután jön majd a többi.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Hopsz, télleg, nekem is wifin van rákötve a háló... akkor mi lesz, letölti hozzá a drivert? :dirr:
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Az mitől lehet,hogy leszedtem az ati drivert,minden nagyon jól megy,csak a játékok nem.Itt gondolok az xmoto az Open Arena stb.Utóbbi be sem indul, a másik meg rettenetesen akad,és minden baja van.Pedig nem régi a gépem.
Aztán lehet hogy a netkapcsolat hiánya miatt lassult be a linux betöltése,egy szakasznál megáll,és 2-3 percet gondolkodik,aztán tölt be rendesen,témát se nagyon tudok rendesen adni a bejelentkezőképernyőnek.Még ugye nagyon kezdő vagyok,sikeresen túltettem magam a synapticon,a telepítéseken. :lol:
Esetleg még szívesen fogadnék olyasmi írásokat,mint pl a parancssor használata,parancsok,szóval ilyen kézikönyv féleséget.Mert szeretném tudni a parancssort is kezelni valamilyen szinten.DOS parancsokkal nem sokra megyek az biztos.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

parancssor ügyben itt van egy két puska:
http://ubuntu.hu/forum/kozosseg/kezdokn ... efkartyaja
Kép
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Arigato Cruel Angel-sama! ::jbow:: Talán így majd eligazodom a parancssorban.
Az külön öröm volt,hogy a linux lejátssza az Urusei Yatsura-t,mert a windows nem akarta,azt mondta hibás a fájl.Linux barátom pedig fittyet hány erre,és lejátssza!Megmenekült 40 giga anime.
:D
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: scineram »

Kétlem, hogy ezt Linus The Ass javára kellene írni. Talán inkább az mplayernek vagy Xinenek vagy VLC Playernek köszönheted.
Kép
Csigaa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2008.01.31. 15:00

Hozzászólás Szerző: Csigaa »

Na igen, a Windowst sem árt ésszel használni, "csodákat lehet vele művelni" hogy egy klasszikust idézzek ;)

Nekem win és linux is van, egyikkel sincs semmi gondom.
Have you tried turning it off and on again?
Válasz küldése