Linux

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Cleetus
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2008.02.29. 13:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: River City Highschool /Mah Boi! Inc.

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cleetus »

Én a helyedben nem vacakolnék a wifivel,a linuxnak egyik gyenge pontja ez,fórumokon rengetegember írja,hogy a wifie nem megy.
Nekem pl most a gameport beizzítása kérdéses,pontosabban arra egy gamepadot beállítani,nintendo emulátorhoz kellene,és nem jöttem rá hogy kell beállítani.A menü megvan,de ott aztán elvesztem.
Mah Boi! This peace is what all true warrior strive for!
The King,Spaceninja88 powa.
Youtube profilom:youtube.com/CleetusSilversurfer
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Ubuntu vagy suse-t érdemes használni? elvileg mindkettőről jókat mondanak.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Én Ubuntu párti vagyok, de leginkább csak azért mert Susevel rossz tapasztalataim voltak. Bár kétségtelen tény, majd 3 évvel ezelött.
Ubuntunál ha a hardvered támogatott, akkor minden megy. Tehát zárt videókártya driver települ első indításkor. Rányomsz egy bármilyen letöltött videó vagy hangfájlra, máris települ a hozzá tartozó kodek. Susenél talán nem ennyire egyszerű az eset.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cruel Angel 2009.08.27. 13:32-kor.
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

oks. köszi nekiállok barátkozni vele/velük.
Marvelous
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 38
Csatlakozott: 2012.01.11. 23:06
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: a GokaiGalleon fedélzetén
Kapcsolat:

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Marvelous »

Én azt hallottam, hogy aki igazán jó Linuxot akar használni, és megbízhatót is, az a Linux Mint-et próbálja ki, mert az Ubuntun Alapszik, egy szép, praktikus felhasználói felülettel, és elképesztő megbízhatósággal, ami az Ubuntuból ered.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Én vagyok az akinek egy rossz tapasztalata van Linux Mint-tel: A saját szoftver centerjük marha instabil volt amikor próbáltam. Persze tegyük hozzá ez egy éve volt.
Per pill ráadásul Gnome Shell alapú környezettel érkezik, ami 3D gyorsítás nélkül nem indul el, így szépnek nem szép, legfeljebb praktikus környezetet kap mindenki aki nem alapból működő 3D gyorsítással rendelkező gépen teszteli. (Nem tudom mi a helyzet pl. ha nvidia kártyája van az embernek. Ilyenkor Ubuntun alapból a közösség által fejlesztett driverrel indúl a rendszer, ez némi 3D gyorsítást bír, majd jelzi, hogy ha akarja a felhasználó telepítheti a hivatalos, ám de zárt forrású drivert mely teljesítménye jobb. Mintnél alapból az utóbbi van a csomagban? Vagy az előbbivel is elindul Gnome-Shell?)

Én részemről Ubuntu párti vagyok. De.
De az ő új Asztali Környezetük (Unity) bár szép, és sok jó, és hasznos dolgot is hoz, messze kevésbé testre szabható mint a régi Gnome 2. Ha valaki új felhasználó én ennek ellenére a Unitys Ubuntut ajánlom, nézz meg, próbálja ki, lássa, hogy ez nem a Windows, lássa, hogy van benne jó, érdekes, egyedi. Ha valaki ennek ellenére a testre szabhatóság, illetve a "régi típusú" linuxos asztali környezetre vágyik, annak ott a Xubuntu. Ez utóbbi az Xfce környezettel érkezik, ami kevésbé erőforrás igényes, nincsenek benne alapból az Ubuntu olyan dolgai, amiktől egyes felhasználók falramásznak, de talán valamivel modulárisabb.

Én terveim szerint a következő - áprilisi - Ubuntu kiadásnál (mely LTS, ami mostantól 5 éven keresztül lesz támogatott!) valszeg Xubuntuból fogok kiindulni, mindazt ami tetszik a Unityből azt felhúzom magam (globális menü, overlay görgetősávok, egy unity quicklisteket használó dokk, lightdm bejelentkező képernyő, compiz ablakkezelő), mindazt amitől a falat kaparom (dash indító) nem.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én még nem is gondolkodtam rajta, hogy mi legyen, ha megjön az új LTS Ubuntu. :shock: Eddig képeket láttam csak az új felületről, és nem mondom, hogy tetszik, de lehet hogy megszokom. Eddig csak simán örültem, hogy jön az új verzió, mert a mostaniban nem lehet pl. Firefox verziót frissíteni. -__-; (Vagyis lehet nagy Linuxbűvészek tudnak, de nekem nem sikerült)

Na meg tartalékrendszernek van fenn a gépen Mint is, de eddig talán kétszer, ha beléptem. XD Nem igazodom ki a KDEben. XD
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Mint mondtam igazából az új felület nem rossz. Sőt. Kifejezetten szép, jó új funkciókkal megáldott és modern. Tehát szerintem nyugodtan próbáld ki, nézd meg, hátha neked bejön. Ha a korábbi környezetet sem szabtad testre, hanem magadat idomítottad a környezethez, akkor valószínűleg ezzel is menni fog.

Nagyon sok die-hard linux használó azonban egyszerűen rosszul van a gondolattól is, hogy nem úgy néz ki, ahogy régen. Pl. nem lent található az ablakváltó és nem olyan mint a win95 óta megszokott tálca. Hogy nincs egy sima, egyszerű menü ami tartalmazza az alkalmazásokat és egy másik tiszta, egyszerű menü ami meg a kedvenc mappákat, partíciókat. Mi az, hogy a görgetősávok csak akkor foghatóak meg, ha közel viszem az egeret? Hogyhogy nincs az alkalmazásoknak saját menüje az alkalmazás ablakán belül?

Én részemről 11.04-et használok mind a mai napig az asztali gépemen, mivel 11.10-nél egyszrészt a compiz ablakkezelő nem igazán szeretett engem. Másrészt az új alkalmazás és egyéb keresésekre alkalmas indító "menü", a Dash szerintem nem jó. Kétségtelen arra elég gyors, hogy ha lenyomom a hozzátartozó gyorsbillentyűt és elkezdem gépelni az alkalmazást vagy fájlt szinte azonnal meg is lesz. Ugyanakkor egérrel navigálni messze lassabb mint egy egyszerű menüt, ráadásul a fájl keresője jobbára csak a megnyitott fájlok között képes keresni, ezért általános, gyors fájlkereső/megnyitónak sem kifejezetten alkalmas. Nem lennék teljesen elzárkózva attól, hogy jelen legyen a rendszeremen, de egyrészt mivel az asztali környezet része ezért permanensen erőforrást fogyaszt (nem sokat, de mégsem szeretem ha valami fölöslegesen van, főleg majd a laptopomon), másrészt mivel ha használnám is úgy is csak a gyorsbillentyűjével ezért a hatalmas ikonjára a launchernek nevezett jobb oldali dokkon/tálcán nincs szükség. (11.04-ben még a felső panelen volt a gombja.)
A másik bajom Unityvel a munkaterület váltó. Gnome panelhez (és Xfce panelhez is) van egy olyan munkaterület váltó kisalkalmazás ami egyrészt akárhova elhelyezhető, másrészt reprezentálja az aktuális állapotát a munkaterületeimnek. (Hol van ablak, hány munkaterület van, milyen sorrendben elhelyezve.) Ehhez képest Unity-ben egy fix ikon van a már említett launcheren, ami egy statikus ikon (tehát nem mutat semmit) és csak ha rákattint az ember akkor válik láthatóvá az összes többi munkaterület. Ehelyett használhatnék én egyéb klasszikus jellegű munkaterület váltót (pl. awn dokk), de akkor megint csak fölösleges a launcheren egy ikon a munkaterület váltónak amit nem használok, plusz ha úgy is futtatok egy másik dokkot, akkor nincs szükségem a launcher-re, amit elrejteni elrejthetek, de ő mivel megint csak az asztali környezet része ezért ki nem kapcsolható.

Amúgy Firefox nagyjából mostantól minden még támogatott kiadásnál frissülni fog az aktuális verzióra. (Beleértve a legutóbbi 10.04-es LTS kiadást is!)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nem biztos, hogy ez a megfelelő téma ennek, de...
Az első alkalom, hogy komolyan hiányolom a Windowst, pontyosabban a Word-öt. Rájöttem, hogy az OpenOffice nem alkalmas komoly szövegszerkesztésre. Gyakorlatilag csak két szóközt ismer, a normált, meg a nemtörőt, nekem viszont 1/4-es szóközre lenne szükségem. Jó, elvileg valahogy bele lehet ügyeskedni, hogy ha találunk olyan betűtípust, ami támogatja (ez is milyen már?), de egyrészt én nem találtam a saját készleteim között ilyet, és egyébként is meg van szabva, hogy Times New Roman-t kell használnom.
Most már nem fogok tudni átállni ezzel a doksival, de egyébként van ennél okosabb opensource word processor valahol?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

1. LibreOffice, ami egy OpenOffice fork. (Újabb ubuntukban már ez található, régebbihez ppa... ugye jól rémlik, h Ubuntut használsz?)
2. Van a Calibre suite, ami szintén egy irodaicsomag. (És újabb ubuntukhoz van ppa.)

Viszont... fogalmam nincs, hogy tudnak-e egynegyedes szóközt. Sőt, őszintén szólva egy perccel ezelőttig fogalmam sem volt, hogy létezik olyan, hogy egynegyedes szóköz. Szóval kíváncsi érdeklődéssel kérdezem, h mi az? Mire kell használnod? Ha Wordben lehet, ott hogy lehet létrehozni?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Lucid Ubuntut használok (talán hamarosan frissítek az új LTS-re, de mostanában nem volt időm ezzel foglalkozni. Majd lehet segítséget kérek hozzá, mert egyedül nem merem majd megcsinálni :shock: )
A program-ajánlót köszi, majd rájuknézek!

Húha, nem is tudod, hányféle szóköz létezik? :D
http://www.cs.tut.fi/~jkorpela/chars/spaces.html
A Word elvileg alapból négyet ismer, bár gondolom a többit is bele lehet varázsolni.
egy doksi az írásjelek használatáról írta: keskeny szóköz (n-szóköz)
normál szóköz (fél n-szóköz)
spácium (1/4 n-szóköz)
széles szóköz (2n szóköz)
(Ez a doksi az n betű szélességéhez viszonyít, de általában az m-hez szokták viszonyítani ezeket.)
Amúgy a Word-ben a különleges karakterek beszúrásánál vannak ezek. Most megnéztem anyám gépén, ott nem is n-hez, hanem gondolatjelhez viszonyítják. Fő a következetesség.

Az 1/4-eset szokták a számok ezres tagolásánál használni, valamint idézem "szerzőpárok teljes nevének kiírásánál a gondolatjel két oldalán"
Mindenesetre úgy oldottam meg a dolgot, hogy beraktam egy nemtörő sorközt, és azt levittem subscript-be. ^^;

Arra még át sem néztem a doksimat, hogy a kötőjel-gondolatjel-elválasztójel kérdés jól van-e kezelve. ::jcrazy:: Itt meg az a baj, hogy több "vonalkát" ismer a program, mint én, és nem tudom eldönteni, melyik kell. Mondjuk ez talán nem olyan fontos, de ha lesz még időm ilyesmivel foglalkozni, akkor utánanézek...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Barom voltam feljebb
Calligra Suite, nem Callibre (az egy ebook gyűjtemény kezelő szoftver)

Viszont (ahelyett, hogy tanulnék) találtam neked egy kicsit lol, ám lehetséges megoldást.
Megnéztem, hogy LibreOfficeban Beszúrás/Különleges karaktereknél megtalálom-e a keresett töredék hosszú szóközeid, és nem találtam őket. Közben wikipedián utánuk kerestem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Space_%28p ... in_Unicode
A display oszlopban a ][-k között ott vannak a különböző hosszúságú szóközök, melyek innét kimásolhatóak, és LibreOfficeba beilleszthetőek, ahol TNRoman betűtípussal és szemlátomást változó hosszúságúak. Remélem ez megoldja a problémád.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Wow, köszi! :thumb:
Bár végül az egyik helyen maradtam a subscript non-breaking verziónál, mert pont sorvégre esett a szám, és ha a 60 000 ketté van törve, az hülyén néz ki.
Avatar
snowcat
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2012.08.14. 20:22
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: snowcat »

Én nagyon szeretem^^ gyorsabb sokkal,mint a Windows.(ki-bekapcsolásnál,pl.) Nekem jelenleg Debianom van :} A gyorsasága miatt ajánlom nagyon [legalább egyszeri kipróbálásra.] ha jobban megtetszik szerintem érdemes áttérni rá:}
a levelező rendszere jó,biztonságos,nekem eddig semmi problémám nem volt vele. sokkal jobban és gyorsabban tudtom személyre szabni,a saját ízlésemnek megfelelően alakítani :) ::jsmile::
Légy önmagad. Jobb egy fura figurának lenni mint egy olyasvalakinek aki nem te vagy."- Reita-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az anime eljövetelére való tekintettel megpróbáltam telepíteni a Little Busters!-t, de nem nagyon boldogulok vele. :( Ubuntura telepíteném. Mountolom az ISO-t (AcetoneISO-val), felnyílik a mappa, ahonnan indítom a telepítőt. Minden rendben is van még a legelején, viszont amikor kéri a második lemezt, akkor nem tudom sehogy elérni, hogy megtalálja. Amikor a Neverwinter Nights-ot telepítettem, akkor sikerült elérni, de igaz, ott mindkét lemez valódi volt (meg valamiért végül a cinematicnál tovább nem is vitte a játékot, de mivel elmúlt a játszhatnékom, le is töröltem).

Az elvet tudom: mivel Wine-nal indítom a telepítőt, ezért a Wine beállításainál kell megadni, hogy melyik mappát érzékelje CD-meghajtónak. Lehet csak annyi a baj, hogy nem tudom, hogy az ABC melyik betűjének kellene lennie a lemezmeghajtónak, na meg hogy pontosan melyik mappát kellene megadnom (változtatják ám magukat, vagy csak nekem tűnik úgy?).

Van valakinek valami ötlete? :( Első körös guglizás nem járt sikerrel, bár lehet nem jó keresőszavakkal próbálkoztam.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Mordályos: Én két hete próbáltam guild wars 2-t telepíteni (valódi lemezről), de esélytelen volt a második cdt bevarázsolni, ameddig az elsőről futott a telepítő. Illetve rémlik régebbről is, hogy volt már ilyesmi bajom. Helyedben nem nagyon fűznék hozzá reményeket. ... Próbáld meg másképp. Keresgélj mondjuk egy lemezes telepítőt (DVD?), esetleg telepítsd fel egy virtuális Windowsra VirtualBox-szal, majd a feltelepített játékot tartalmazó mappát dobd át a valós gépre.
BTW. Itt http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... ngId=43857 meg itt http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... ngId=29094 van némi ajánlás a telepítéshez, de nem látom, h említené a két cds problémát.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sejtem már egy ideje, hogy be kéne indítanom a VirtualBox-ot, de a beállítások legelején mindig elbizonytalanodom. Amellett meg most marhára nincs hely a gépemen; majd írtani kellene, most már azt is sejtem, hogy honnan. Ugye jól gondolom, hogy a VirtualBox is igényel x-valamennyi helyet? Majd utána kellene néznem, hogy mennyit - meg úgy általában, hogy hogyan is kell ezt a progit kezelni. :drop:

Azon gondolkodom, hogy lehet könnyebben meg tudnám oldani a dolgot, ha kiírnám a lemezképeket. A Neverwinter Nights-szal is sikerült...
Kérdés: ugye ha a szoftverközpontból telepítek valamit, akkor az a rendszerpartícióra megy?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Az nem működne, hogy egy mappában egymásután másolod a két CD tartalmát?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Köszi, ezt mindenképp ki fogom próbálni! :D Egyelőre a témát elhalasztom; miközben írtam ki pár dolgot, feltűnt, hogy van még pár visual novel a gépemen, próbálkoztam velük, és mivel az Umineko gond nélkül felment, egyelőre maradok ennél.
Annyi jelentősége lett volna a dolognak, hogy a Little Busters-t megpróbáltam volna japánul vinni (még úgy is, hogy 3x lassabban haladtam volna vele XD ), de az Uminekonál az az érzésem, hogy angol patch nélkül esélyem sincs. XD
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:... de az Uminekonál az az érzésem, hogy angol patch nélkül esélyem sincs. XD
[off]Ha netán végzel dobsz majd föl bővebb értékelést vn topikba? Kiváncsi vagyok véleményekre.[/off]
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:... de az Uminekonál az az érzésem, hogy angol patch nélkül esélyem sincs. XD
[off]Ha netán végzel dobsz majd föl bővebb értékelést vn topikba? Kiváncsi vagyok véleményekre.[/off]
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ááá, segítség! :( Képernyőkímélőt akarok telepíteni, név szerint a kanjisaver-t. A gép azt jelzi, hogy fenn van (synapticcal), sőt, még odáig is eljutottam, hogy az xscreensaver-t is feltelepítettem, mert elvileg sima gnome képernyővédővel nem jó, de nem jövök rá, hogyan érhetném el, hogy a kanjisaver működjön. :( Xscreensaver listájában nincsen, és a Google sem a barátom. Vagy lehet hogy csak nagyon inkompetens vagyok a témában.
Vagy lehet, hogy eleve a gnome környezet nem alkalmas hozzá?

No, hogy kicsit részletezzem a problematikát: leszedtem nemsynapticcal is egy csomagot kanjisaverhez, de ennyi információ volt benne a telepítésre vonatkozóan:

Kód: Egész kijelölése

Release users:
./configure
make
sudo make install


Darcs repository users:
make -f Makefile.cvs
./configure
make
sudo make install

Enjoy :- )
Hát ez nekem kábé semmit nem mond, a sima ./configure parancsra futott valamit, de aztán

Kód: Egész kijelölése

checking for X... configure: error: Can't find X includes. Please check your installation and add the correct paths!
Szóval ez a helyzet. De mondom, synaptic szerint telepítve van, szóval most nemtommivan. :(

(Cruel: feltétlen szólok, ha bármi lesz Uminekoval, egyelőre nem volt időm vele játszani... időőőőőőőő :knife: )
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

@Mordályos: Így távolról én kiváncsiságból megnézném, ha synaptic azt mondja, hogy telepítve van, hogy milyen fájlok is vannak telepítve és hova. (Jobb klikk a csomagra synapticban, van ott valami tulajdonságok, vagy nem tudom mi ahol van fájlok listája szerintem egy fülön.) Látsz-e dolgokat olyan mappa alatt, hogy /usr/bin ? (btw. Sosem telepítettem képernyővédőtt linuxra, egy néhányszor a gnomeosokat beállítgattam magamnak, de kb. ennyi.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Köszi! Ezen a vonalon sikerült elindulnom, most már megjelenik a xscreensaver listájában a kanjisaver! Igaz, részletezett beállításokat nem enged (ez a kisebb gond), és ha elindítom az előnézetet, akkor BadAccess hibát ír ki. Mindegy, elvileg másnál is előjött a hiba, de nem okozott gondot, meg nem halok bele, ha alacsonyabb szintű kandzsikat is mutogat majd. :)

Köszi szépen a tippet!

(Most már majd arra kell rájönnöm, hogy hogyan érhetném el, hogy a Rikaisama mentsen Anki-ba... Örök kaland vár a számítógéppel! :D )

Szerk: na, még a beállításokat is megtaláltam, úgyhogy most már a megfelelő szintű kandzsikat nézegethetem, ha visszaülök a géphez. :D Az Ankinál is rájöttem, hogy túl régi verziót telepítettem elsőre - ennyit a szoftverközpontról, nem is tudom, miért ott néztem először. ^^;
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Linux

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Megint én, és még mindig nem olvastam a Linux for Dummies-t, se semmi hasonlót, pedig most már kéne... :oops:

Szóval a szituáció:
Laptop, három partícióval. Mind a két rendszerpartíción egy-egy linux van, de csak az Ubuntut használom; a biztonság érdekében (hátha nagy n00bságomban elrepítem az Ubuntut) telepített Mintre eddig kétszer léptem fel, de akkor sem használtam, mert minek? Úgyhogy gondoltam, hogy sajna úgyis "kell" néhány dologra (Go Beryllium!), szóval a Mint helyett Win7-et raknék fel.
Hogy mi a kérdés?
Az Ubuntut is kellene frissítenem, mert szerintem én valamit nagyon elrontottam, és nem akar Szoftverfrissítéseken keresztül magától átállni a 14.04-re. :( Valami hibaüzenet felugrik, és én magamtól nem találok rá megoldást, szóval mindenképpen szakértő segítségét kérem majd az update-ben. Azt hallottam, hogy a Windows nem nagyon szeret társult oprendszer lenni. Befolyásol vajon valamit a sorrend, hogy mikor telepítem a Windowst, és mikor frissítem az Ubuntut (ami lehet, hogy a beakadás miatt totál újrarakás lenne), vagy nem érdeklik egymást?

Ha egyéb tipp, tanács, figyelmeztetés akad, amit jó lenne tudnom, feltétlenül szóljatok! :)
Válasz küldése