Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ricz írta: 2017.04.11. 13:50 Viszont a korábbi elképzelésemet felülírtam annyiban, hogy nem az R5-ös Ryzen szériával megyek, hanem akkor már R7 1700-as. Az úgy 5-6, esetleg 7-8 évig jó is lesz, amilyen szinten egyébként is használom.
Kurva jó, hogy újra lehet nyilvánosan AMD procit venni. :lol: Pedig én még pár éve Kaveri rendszert építettem. :drop: Egyelőre jól elvagyok, de a Ryzen APU felhozatal alapján mindenképpen megfontolok majd egy frissítést, főleg ha nagyobb felbontást kell majd kihajtani.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

scineram írta: 2017.04.12. 20:31Kurva jó, hogy újra lehet nyilvánosan AMD procit venni. :lol: Pedig én még pár éve Kaveri rendszert építettem. :drop: Egyelőre jól elvagyok, de a Ryzen APU felhozatal alapján mindenképpen megfontolok majd egy frissítést, főleg ha nagyobb felbontást kell majd kihajtani.
Én a fogyasztás miatt mindig is jobban szerettem, meg azért jobb volt az ár-érték aránya, annak ellenére, hogy nagyon durva melléfogásaik is voltak (mint a híres-neves "lakásfűtő-sorozat"), meg a cég eleve olyan, mint az őrült tudós: mindig kísérletezik valamivel. :lol: Bár a nagyon bluboi-ok (az Intel rendíthetetlen hívei) azok ugyanúgy röhögnek a mutatókon, hogy egyes 7700K darabok ugyanúgy jobbak egy hajszálnyival, csak épp a számokat nem nézik, vagy ha igen, akkor mindenütt úgy vannak vele, hogy a nagyobb a jobb. :roll:

Amúgy szerintem nyugodtan várj egy kicsit, mert mindenképp ki kell forrnia a dolognak (én is csak azért merem meglépni, mert így is több éves elmaradásban vagyok, mire azt pótlom, legalább megint rendesen karban tudom tartani, nem egy komplett új gépet kell vennem érte), és mondjuk egy-két sorozatszámmal újabbak jobbak is lesznek, mert most két dolog fogja kicsit vissza a procit: egy Windows bug, ami az SMT-t (simultaneous multi-threading; egyidejű több-szálkezelés) fogja meg, bár lehet ezt azóta patchelték (ilyen anno az Intelnél is volt a hyper-threadinggel), illetve az nVidia driverek erősen visszanyesik valamiért a teljesítőképességet. Másodsorban, jövőre ígérték a DDR5-öt a DDR4 kiváltására, amiről azt ígérik most, hogy 2x olyan gyorsabb lesz, mint a 4-es széria. Hát, ez a DDR-generáció nem húzta valami sokáig, ha azt vesszük mennyi ideig volt a 3-as vagy bármelyik korábbi generáció.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha a monitorom kb. félpercenként magától feldobja a kezelőfelületét (vagy mi az a menü, ahol fényerőt, meg ilyesmit lehet beállítani...), az azt jelenti, hogy a végét járja? (Mondjuk nem lennék meglepve, kb. 10 éves és mondták is, amikor a gépet újítottam, hogy ezt is le kéne cserélni.) Egy idő múlva magától el is tűnik, de utána újra visszajön. :dirr: Próbáltam már ki-bekapcsolni a monitort is, meg az egész gépet, megnéztem, nincs-e kilazulva egy kábel, a monitorgombokkal bezártam a menüt, stb., de állandóan újra megjelenik.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2017.05.25. 13:14 Ha a monitorom kb. félpercenként magától feldobja a kezelőfelületét (vagy mi az a menü, ahol fényerőt, meg ilyesmit lehet beállítani...), az azt jelenti, hogy a végét járja? (Mondjuk nem lennék meglepve, kb. 10 éves és mondták is, amikor a gépet újítottam, hogy ezt is le kéne cserélni.) Egy idő múlva magától el is tűnik, de utána újra visszajön. :dirr: Próbáltam már ki-bekapcsolni a monitort is, meg az egész gépet, megnéztem, nincs-e kilazulva egy kábel, a monitorgombokkal bezártam a menüt, stb., de állandóan újra megjelenik.
Ja, akkor kezdi megadni magát a megjelenítő.
Nálam ugyanez volt egy időben lila átszíneződéssel. Tudod milyen fasza volt bármit is nézni a lila 50 árnyalatában? :lol:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz írta: 2017.05.25. 16:42 Ja, akkor kezdi megadni magát a megjelenítő.
Nálam ugyanez volt egy időben lila átszíneződéssel. Tudod milyen fasza volt bármit is nézni a lila 50 árnyalatában? :lol:
Lilulás az simán lehet egyszerű érintkezési hiba vagy megtörés a "zöld" vezetéken, ha mozgatod és be-bevillan a jó színezet, akkor tuti ez van.

Az menük önhatalmú bedobálása sokkal rosszabb, nem is tudok hozzászólni. Főleg, ha amúgy a gombokra reagál, mert akkor valószínűleg máshol van a porbléma.

Az enyém meg bekapcsolás előtt vibrál-rángatózik-szétesik, olvashatatlan és a színek is szétcsúsznak ezalatt. 15 perc után ki-bekapcsra minden jó megint. Ez is 10 éves múlt, kifele áll a rúdja rendesen. Workaround: első negyed órában alacsony felbontásban kell használni, pl. retró géppel, utána ráengedni csak az 1920x1200-at. Mostanában elég sokszor ezt csinálom :hammer:

Egyébként évek óta ilyen hülye, de csak nem akar elhullani. Mondjuk talán jobb is, nem nagyon telik újra :neutral:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

alvaro írta: 2017.05.25. 17:22 Lilulás az simán lehet egyszerű érintkezési hiba vagy megtörés a "zöld" vezetéken, ha mozgatod és be-bevillan a jó színezet, akkor tuti ez van.
Voltaképp ezzel kezdtem annak idején, de nem. Mondjuk nem is lepődtem meg túlzottan, tekintve, hogy kábé annyi idős volt az a CRT monitor, mint én. (És lenne most is, ha működne. :roll: )


Nem tudom ki mennyire ismeri ezt a csatornát, de szerintem elég jól elmagyaráz pár informatikai dolgot az ahhoz annyira nem értőknek. (A linkelt videó épp a ransomware-k kivédéséről a WannaCry nyomán, és egy most felfutóval, az EternalRocks-ról, illetve, hogy mi várhat még ránk a témában. Ez meg valljuk be: igen csak aktuális kérdés.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz írta: 2017.05.25. 17:39 ...tekintve, hogy kábé annyi idős volt az a CRT monitor, mint én. (És lenne most is, ha működne. :roll: )
Afranczba. Én ezt a legelső CGA monitorról (1981) se mondhatom el :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a válaszokat! :) Btw, azóta már a gombra sem mindig reagál. :dirr: Van, hogy igen és akkor legalább kilövöm a menüt, de van, hogy várnom kell, mert a gombokra is cseszik és csak magától tűnik el egy idő után. :dirr: Szal szerintem sanszosan monitor lesz, vagy valami ahhoz tartozó kábel, átalakító, ilyesmi. Megjegyzem, nagyon remélem is, hogy csak az, mivel a gép egyéb részei mind fél éve lettek újítva, szóval elég gáz lenne, ha már elkezdene hülyéskedni valamelyik fél éves alkatrésze.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bocs, ha kérdeztem már (bár szerintem még nem), de tud valaki egy jó képfeltöltő oldalt? (Főleg Surciban reménykedek, aki minden második animét screenshotol, amit néz. XD) Eddig a Photobucketet használtam, de kb. ez is úgy járt, mint a Yahoo mail: amikor anno regisztráltam rá úgy 10-15 éve, még teljesen jó volt, viszont azóta minden egyes újítással, csak gagyibb/bonyolultabb lett.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Photobucketet hagyjátok a francba, tele van felesleges és összevissza bonyolított beállításokkal, ráadásul lehúzós banda is (full ingyenesnek hirdetik, de 30 nap után már csak előfizetéses felhasználók linkjeit jeleníti meg).

Leginkább a postimages.org-ot ajánlom, az teljesen ingyenes, egy szimpla reg elég rá, nem látom hgy cenzúrázna (nyelvezős loligif-jeimet nem törölték :D), és úgy általában megvan minden amit feltöltöttem, pedig már több mint 1 éve fenn van a nagy részük, ergo (eddig) nem töröltek semmit, és linkelni is tudok.

A másik az imgsafe.org, ami hasonló elven működik, de fél év után törlés van ahogy elnézem (Illyás epblogból pár rész onnan volt linkelve és azok elvesztek, afrancba -_- ), de a regem továbbra is él.

Ill. ha random 1-2 képet akarsz gyorsban átliklésre feltölteni, akkor az imgur is megfelelő, de itt nem tudom hosszútávon mi megy, olyan gyakran nem használom - viszont az a pár kép, amit oda töltöttem pár éve, még mindig elérhető, élő linkekkel bír.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.09.26. 12:56A Photobucketet hagyjátok a francba, tele van felesleges és összevissza bonyolított beállításokkal, ráadásul lehúzós banda is (full ingyenesnek hirdetik, de 30 nap után már csak előfizetéses felhasználók linkjeit jeleníti meg).
Mondjuk a másodikat én nem tapasztaltam (persze, mert nem nézegettem vissza egy hónapnál régebbi linkeket XD), viszont a "felesleges és összevissza bonyolított beállítások" pontosan elegek voltak ahhoz, hogy megunjam a hülyeségeiket.
Surci írta: 2017.09.26. 12:56Leginkább a postimages.org-ot ajánlom, az teljesen ingyenes, egy szimpla reg elég rá, nem látom hgy cenzúrázna (nyelvezős loligif-jeimet nem törölték :D), és úgy általában megvan minden amit feltöltöttem, pedig már több mint 1 éve fenn van a nagy részük, ergo (eddig) nem töröltek semmit, és linkelni is tudok.
Köszi, akkor szerintem erre váltok majd. :) Nem szoktam én amúgy annyira sűrűn képeket feltöltögetni, csak amikor mégis szükség volt rá (most pl. Ricznek kellett privátban egy Hearthstone screenshotot linkelnem XD), olyankor egyre inkább untam, hogy a Bucket hülye beállításai miatt percekig szórakozok vele míg feltöltöm/linkelem. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, újabb finomságot hoztam nektek (ha létezne olyan, hogy "számtech detektív", aki Kudo Shinichi megszállottságával vadászná az újabb és újabb megoldandó ügyeket, akkor engem tuti imádna, heti/havi szinten szolgáltatnám neki a problémákat... :lol: ), ezúttal nem csupán egy szimpla Firefox frissítés, hanem az egész oprendszerre kiterjedő probléma. Történt ugyanis, hogy a tegnapi, szokásos hóközépi Win 10 frissítés után megjelent a képernyő jobb alsó sarkában ez a felirat. Kissé utánakeresve a hibakód alapján eljutottam ehhez a szöveghez:

"Ez a hibaüzenet akkor jelenhet meg, ha a Windows Enterprise kiadásához tartozó termékkulcsot adott meg a Windows 10 Home vagy Windows 10 Pro kiadások aktiválásához. Adja meg az eszközön található Windows-kiadásnak megfelelő termékkulcsot."

Oké, bevallom, azt sem tudom, mi az a Windows Enterprise (nem, ezt a Wint nem én telepítettem, egy srácot bíztam meg vele, szóval passzolom, hogy ő milyen "trükkökkel" imádkozta fel a gépre az oprendszert... XD), de ha jól értem, ez konyhanyelven annyit tesz, hogy a Win felismerte, hogy bizony tört verziót használok. XD (Mondjuk ahhoz képest egész sokáig "rejtőztem", hogy jövő hónapban lesz egy éves a cucc... XD) Na most erre az említett srác is figyelmeztetett már rögtön a felrakása után, valahogy úgy, hogy "nem tudom, meddig fog működni és melyik frissítés után krepál be", úgyhogy el is kezdtem intézni egy jogtiszta Win beszerzését, viszont addig is érdekelne, hogy:

1. Van-e arra mód, hogy ezt a feliratot ne lássam, vagy ez direkt lett eltüntethetetlenre csinálva a Microsoft által, kvázi ez a "bosszú", hogy ha már nem eredetit használsz, minden nap szembesítsenek vele, afféle "walk of shame"? XD

2. Azon túl, hogy örökké ott marad a fenti bűntudatot keltő felirat (XD), lesz ebből még egyéb baj? Pl. nem frissül tovább a Win, esetleg leáll a Windows Defender, aztán a vírusok szétrágják a gépemet, vagy egyes programok futtatását tagadja majd meg (Blizzard játékok letiltása = instant agyvérzés Titkosnál XDDD) stb.? Mert igazából egy átlag csaló magyart (XD) önmagában ez a felirat szerintem nem fog feszélyezni, ellenben ha hosszútávon szétkúródik az egész rendszer, az már igen... XD

3. Ha végre eljön az idő, hogy jogtisztára cseréljem a Wint, van arra mód, hogy ezt a mostani verziót teljesen kipucoljam a rendszerből és az újat rakjam fel? Azért kérdezem, mert annyira ugyan még nem ástam bele magam a Win telepítés titkaiba (amikor utoljára foglalkoztam ilyesmivel, még az XP volt a menő, ahol eleve nem volt ennyire túlbonyolítva, mint hogy az adott Win az adott alaplaphoz kötődik, illetve a tört verziók is simán voltak ugyanolyan jók, mint egy eredeti), de lehet most már nem is CD/DVD-ről települ, hanem csak a CD Key-t kell beírni és úgy tölti le magát, vagy tudom is én... Az meg gondolom további gebaszokhoz vezethet ha mondjuk a franctudjamilyentörtverziósStarshipEnterpriseCaptainKirk Windowshoz írom be a bolti eredeti változat CD kulcsát, szóval akkor gondolom már elsőre a jogtisztát kéne felrakni, a törtet meg leszedni. Erre egyáltalán van mód, vagy ha egyszer felrakod, az utána úgy "egybeforr" az adott alaplappal, hogy alaplapot is kell cserélni előtte?

És ez most tényleg a rövid változat volt, szóval az olyan marginálisabb érdekességekkel már nem is untatnálak titeket, mint hogy a frissítés után megjelent egy KMSpico nevű mappa az Asztalomon, ami egyrészt a frissítés előtt még ott sem volt (imádom, amikor a gép öntudatra ébred... XD), másrészt utánaolvasva ez egyrészt pont arra szolgálna, hogy átverje a Wint és ne érzékelje, hogy kamu verziós (gondolom a srác többek között ezzel ügyködhetett XD), ugyanakkor viszont legalább olyan veszélyes is lehet, ha nem megfelelő helyről szerzed be, mert különböző vírusokat, malware-eket, stb-ket pakolhat a gépedre. :dirr: (Amúgy sem árt gyanakvással kezelni minden olyan dolgot, amiben szerepel a "Pico" szó... XDDD)

Apropó malware: ez független a fenti problémámtól, mert legalább egy hete fennáll már, de Win 10-re tudtok ajánlani valami jó, ingyenes vírusirtót, vagy a Windows Defender futtatása elvileg leszed mindent? Csak azért kérdezem, mert gyakorlatilag kb. egy hete azt látom, hogy akármilyen oldalra felmegyek, a Rókába beépített AdblockPlus nem győzi blokkolni a bejövő reklámokat, ráadásul úgy néz ki, hogy minél tovább vagyok egy adott oldalon, annál inkább szaporodnak. Mondok egy példát: most egy órája elkezdtem nézni YouTube-on Critic "Top 11 Dumbest Lord of the Rings Moments" című videóját. Azt a fület nézés után nem zártam be, közben elugrottam zuhanyozni, meg egyéb dolgokkal eltököltem úgy kb. fél órát, majd amikor visszaültem a gép elé, azt látom, hogy 91(!) blokkolt reklám gyűlt össze időközben csak azon az egy lapon. O_O (Amúgy a Win is jelzett pár napja, hogy valami vírust érzékel, amit leszedtem, de aztán volt, hogy egy nap múlva megint visszamászott, igaz, teljes rendszervizsgálatot nem csináltam még a Defenderrel, meg amint láthatjátok, a Win sincs túlzottan a toppon, mivel ahogy írtam, épp lelki válságát éli, miután megtudta, hogy ő bizony nem eredeti. XD)

Edit: Közben havernál érdeklődtem Skype-on, ő a következőket mondta:
Titkos írta: 2017.11.18. 16:512. Azon túl, hogy örökké ott marad a fenti bűntudatot keltő felirat (XD), lesz ebből még egyéb baj? Pl. nem frissül tovább a Win, esetleg leáll a Windows Defender, aztán a vírusok szétrágják a gépemet, vagy egyes programok futtatását tagadja majd meg (Blizzard játékok letiltása = instant agyvérzés Titkosnál XDDD) stb.? Mert igazából egy átlag csaló magyart (XD) önmagában ez a felirat szerintem nem fog feszélyezni, ellenben ha hosszútávon szétkúródik az egész rendszer, az már igen... XD
Erre azt mondta, hogy amennyire ő tudja, miután felbukkan ez az "aktiválja a Windowst!" üzenet, 30 napja van az embernek az aktiválásig, különben az egész oprendszer használhatatlanná válik, tehát ja, "szétkúródik az egész rendszer". :dirr:
Titkos írta: 2017.11.18. 16:513. Ha végre eljön az idő, hogy jogtisztára cseréljem a Wint, van arra mód, hogy ezt a mostani verziót teljesen kipucoljam a rendszerből és az újat rakjam fel? Azért kérdezem, mert annyira ugyan még nem ástam bele magam a Win telepítés titkaiba (amikor utoljára foglalkoztam ilyesmivel, még az XP volt a menő, ahol eleve nem volt ennyire túlbonyolítva, mint hogy az adott Win az adott alaplaphoz kötődik, illetve a tört verziók is simán voltak ugyanolyan jók, mint egy eredeti), de lehet most már nem is CD/DVD-ről települ, hanem csak a CD Key-t kell beírni és úgy tölti le magát, vagy tudom is én... Az meg gondolom további gebaszokhoz vezethet ha mondjuk a franctudjamilyentörtverziósStarshipEnterpriseCaptainKirk Windowshoz írom be a bolti eredeti változat CD kulcsát, szóval akkor gondolom már elsőre a jogtisztát kéne felrakni, a törtet meg leszedni. Erre egyáltalán van mód, vagy ha egyszer felrakod, az utána úgy "egybeforr" az adott alaplappal, hogy alaplapot is kell cserélni előtte?
Erre meg azt, hogy szerinte valóban alkatrészt kell cserélni, csak nem alaplapot, hanem vinyót, mert az alaplaphoz regisztrálódik a Win, viszont a vinyóról töltődik be ez is, mint minden más program. Szerinte úgy nem lehet lepucolni egy vinyót házilag, hogy a tört Wint teljesen kiirtsuk belőle, mert a registry-től kezdve mindenbe belemászik, max szervizben tudják teljesen kiüríteni, de azok meg simán megcsinálhatják, hogy elkérik a munkáért a pénzt, aztán ugyanúgy tört Wint raknak rá, még akkor is, ha a kezükbe nyomom az eredeti Win lemezt, hogy "ezt rakjátok fel!" Szal akkor már tényleg jobban jár az ember, ha egyszerűen vinyót cserél és otthon újrarakja. (Majd még a számtechboltban érdeklődöm, mert amúgy is leszek náluk más ügyekben is, csak ott meg elég hülyén venné ki magát egy olyan kezdetű mondat, hogy "Szóval a tört Wint szeretném eredetire cserélni a gépemen és..." :dirr: XD)
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Teutsche Telekom és Iskariotes

Az elöző gépemet 2009 augusztusában vettem egy Toshibát Vistaval megáldva. Zárójel: nekem soha semmi problémám nem volt a Vistaval, zárójel bezárva. Idén úgy határoztam, hogy lecserélem a gépemet. Ennek leginkább az volt az oka, hogy a gép nagyon gyorsan felmelegedett és folyamatosan hűtést igényelt amit csak hangosan tudtam megoldani. A másik, hogy a Vista mivel nem kap frissítéseket így egyre több program nem akaródzott rajta jól menni (pl.: Chrome). Illetve a HD minőségű videókat csak szakadozva akarta lejátszani. Mivel platina és magentás ügyfél vagyok gondoltam megkeresem a T-t, mert egyrészt kamatmentesen tudok tőlük venni gépet, de ami igazán vonzóvá tette számomra a dolgot, hogy az office-t ingyé adják. Erre az office-os dologra több ügyfélszolgálatnál is rákérdeztem, ahol kivétel nélkül azt mondták, hogy ha nem cég vesz gépet akkor ingyen van az office.
Miután sikeresen kiválasztottam egy gépet - amit még egy informatikus doktorandusz barátom is áldását adta - leadtam a rendelést. Ekkor jött az első kellemetlenség: elutasították a kérelmemet. Rögtön hívtam a 1414-et, hogy wtf a válasz az volt, hogy hát igen a magentás csomagomban a a tévé részcsomag már egy régebbi típus így arra nem lehet rendelni, cseréljem le. Oké belementem, gondoltam amúgy is szeretek tévézni plusz lesz egy-két olyan csatorna ami amúgy is kedvelek miért ne? Végül a megrendelés után 16 nappal ki is szállították a gépet. Nagyon tetszett és szép meg minden, erre lépnék be a Szó-ba amikor kiírja, hogy: A, Office 365-t használják, vagy B, Írjam be a termékkulcsot vagy C, Vegyem meg az officet.
Újból hívtam őket: első reakció: hívjam fel a gyártót majd ők. Oké hívtam a céget és mint kiderült az Asus telefonos ügyfélszolgálata azon kívül, hogy gyors, meglepően tiszteletlen is. A tag közölte, hogy legyek boldog, hogy egyáltalán van rajta windows és hát az, hogy office 365 is találok rajta, hát valami igazán szerencsés vagyok és érezzem magamat megtisztelve.
Erre jött a második telefon a Telekomnak, elmondom, hogy mi a bajom és az miért fáj (lévén beígérték az officet). Erre jött a válasz: Hát ők igazat mondtak, az office ténylegesen rajta van és az ők tök ingyen tették rá, szóval ingyen van, de azt nem kérdeztem meg tőlük, hogy termékkulcsot is kapok -e hozzá? - függöny -

Gondoltam leírom, ne hogy valaki úgy járjon ahogyan én.

UI: Legalább a tévés csomagom tényleg jobb lett!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Amúgy így a kettőnk példája alapján (meg úgy egyébként is) én már úgy vagyok az ilyen szoftveres dolgokkal, hogy inkább egyszeri alkalommal fizetek többet (és veszem meg akár a 80k-ba kerülő jogtiszta Win 10 Pro-t is), mint belemenjek mindenféle olcsóbb, meg kedvezményes megoldásba, mert utóbbiaknál úgyis mindig az a vége, hogy kiderül, hogy nincs hozzá kulcs, csak X ideig működik, stb-stb. és a végén úgyis rá kell fizetnem, akkor meg már inkább egyszer csinálok egy nagy beruházást, de utána évekig nincs rá gondom. (Ez a Win 10 Home is mekkora átverés basszus! Oké, mákom volt, hogy nem vettem meg és előtte rendesen informálódtam, de egyáltalán hogy van pofája bárkinek olyan programot házi használatra ajánlani, ami az alaplaphoz regisztrálja magát? Volt olyan gépem, amit újonnan vettem, de mit ad Isten, pont az alaplapot kellett pár héten belül cserélni rajta, mert azzal volt valami gebasz. Ha tegyük fel azon eredeti Win 10 Home edition lett volna, akkor 40k-ért abból is vehettem volna egyből egy másikat? Őrület...)
Kép
Avatar
Foma
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 68
Csatlakozott: 2017.11.04. 20:58
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Foma »

Titkos írta: 2017.11.23. 23:04 Amúgy így a kettőnk példája alapján (meg úgy egyébként is) én már úgy vagyok az ilyen szoftveres dolgokkal, hogy inkább egyszeri alkalommal fizetek többet (és veszem meg akár a 80k-ba kerülő jogtiszta Win 10 Pro-t is), mint belemenjek mindenféle olcsóbb, meg kedvezményes megoldásba, mert utóbbiaknál úgyis mindig az a vége, hogy kiderül, hogy nincs hozzá kulcs, csak X ideig működik, stb-stb. és a végén úgyis rá kell fizetnem, akkor meg már inkább egyszer csinálok egy nagy beruházást, de utána évekig nincs rá gondom. (Ez a Win 10 Home is mekkora átverés basszus! Oké, mákom volt, hogy nem vettem meg és előtte rendesen informálódtam, de egyáltalán hogy van pofája bárkinek olyan programot házi használatra ajánlani, ami az alaplaphoz regisztrálja magát? Volt olyan gépem, amit újonnan vettem, de mit ad Isten, pont az alaplapot kellett pár héten belül cserélni rajta, mert azzal volt valami gebasz. Ha tegyük fel azon eredeti Win 10 Home edition lett volna, akkor 40k-ért abból is vehettem volna egyből egy másikat? Őrület...)
Na igen, a Micronak ez az undorító faszsága sajnos sokak szemét csípi. Nekem is gondom lesz ebből egy éven belül, mivel már tíz éves lesz a gépem, viszont a win7-et nem szeretném egyelőre cserélni. Amúgy egyik ismerősöm rengeteget foglalkozott a Micro baromságaival foglalkozási ártalomként, így azt mondta, hogy nem kivitelezhetetlen az alaplaphoz regisztrál op-rendszer átmentése új alaplapra, de majd hiszem, ha látom.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Azon kívül, hogy szeptemberben beújítottam a gépem, - most meg vettem áron alul ismerőstől egy GTX 1050Ti videókarit (vagyis most már nem ezen áll vagy bukik a játék), ma meg megyek a DVI-D -> VGA átalakítóért, - szereztem egy kábé 10 éves modellű laptopot (eMachines e525). Aránylag jó kis gép, a faterom pont ilyet használ(t?), szóval ismerem a korlátait. Gyári Win7-tel jött, ennek ellenére a W10 frissítés beledöglött (pedig az Accessability Program keretében még idén december 31-ig ingyen beszerezhető, utána ez a kiskapu is be lesz zárva). Úgy kellett clean installálni a régebbi insideres dev bétát, persze ez azt is jelentette, hogy azt az aktivált 7-est, amivel jött, szintén buktam. Szal majd ki kell valami aktiválós cuccot találnom rá.
Foma írta: 2017.11.23. 23:18 Amúgy egyik ismerősöm rengeteget foglalkozott a Micro baromságaival foglalkozási ártalomként, így azt mondta, hogy nem kivitelezhetetlen az alaplaphoz regisztrál op-rendszer átmentése új alaplapra, de majd hiszem, ha látom.
Van egy tippem: a registry-ben kell egy beállítást babrálni.
Hasonlóan a 2009-es Medal of Honornál, amit megveszel Steamre. Előferdül, hogy spanyolul települ, az lesz a fő nyelv, és nem lehet változtatni rajta, amíg nem babrálsz a registry-ben pár beállítást, és akkor már élvezheted angolul is a játékot. De ahhoz is valami félórát kellett szenvednem , hogy átpöccintsem, mert az istennek nem akart eleinte váltani.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Btw, az én fenti kálváriám meg rendeződött közben: egy jogtiszta új Win 10 + egy teljesen "szűz", gyári vinyó megoldotta a problémámat. :) Nem volt olcsó, de igazából amit itt Ricz is vázolt fentebb a Winjével való "szórakozásról", az csak megerősített abban, hogy mégis megérte ez a vétel, én nem vágyom hasonló "kalandokra". XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ricz a jövőben lehet zaklatlak a registryben való pepecselésről, privátban, mert az nekem is jó szokásom.

Hogy mindig el kell viselni, hogy a microsoft megerőszakoljon az összes updatejének, mindenféléjével, ha kell, ha nem! hurr, durr.
A legutolsó update előtt is backup ment 2 HDDre meg egy 32GBs USB-re, mert olyan paranoid vagyok. Anno mikor megvettem a gépem jött a legit WIN10 proval és mindhárom updatenél shift delete lett a végeredmény a meghajtóimon, mert amúgy a mai napig a Microsoft még mindig nem tud olyan updatet összehozni, hogy az kompatibilis legyen a videokártyáddal és annak szoftjával a multiple kijelzőkről nem is beszélve. Most is black screenbe fagyott a gépem a legutolsó updatenél. Majdnem 5 órán át hagytam hadd, updateljen, de le volt fagyva. Mindig egy gamble, hogy amikor visszakapcsolom elindul a winyó vagy sem :"D
---

Mellesleg azért írok ide, hogy nem, nem Kongóba költözöm, csak megint avagy továbbra is költözöm és most egy olyan házba ahol a kemény NCoreozásnak köszönhetően az egyik brit netszolgáltató eljárást indított illegális internet aktivitásért meg hasonlók :D A figyelmeztető levélben külön ki van emelve, hogy a nagy mennyiségű FELtöltést érzékelték, ami ugye jelenleg kivizsgálás alatt van, hogy legális-e, de mindannyian tudjuk, hogy nem és hogy NCore.

Ezért hadd álljon ez itt:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1

Ahányszor tölteni akarok, vagy 20+ percig keresgélek egy működő proxyt.....
Még szomorúbb, hogy azon az internetgyorsaságon ami itt van, nem lehet házi VPNt összehozni, mert akkor egy hétig töltöm a heti 1 részt.... :dirr:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Facebookon van valami, ami kijelzi az ismerőseimnek, ha épp fenn vagyok az oldalon? Van ugye a chat a jobb sarokban, aminél azt írja, hogy "kapcsold be, hogy lásd, épp ki van online!" Én ezt már kb. azután kikapcsoltam, amint anno bevezették, mert pont nem akartam, hogy amint felnézek a hírfolyamra, egyből mindenki rám írogasson, viszont újabban az egyik ismerősöm így is mindig rendre megtalál kb. 1-2 percen belül, szóval kezdek attól tartani, hogy ez a chat kikapcsolás egyirányú volt, tehát attól, hogy én nem látom, hogy épp kik vannak fent, mert kikapcsoltam, ők még lazán látnak engem. Vagy ha nem ez, akkor valamelyik másik opció mutatja, passz. A lényeg, hogy valahogy be kéne állítanom, hogy folyamatosan "offline"-nak tűnjek, mert ez így hosszútávon nagyon nem lesz jó, van erre mód?
Kép
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Risa »

^ Erre én is kíváncsi lennék. :drop:
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Szerintem nem lehet, én is próbálkoztam már vele többször. Le is teszteltem anyum telefonjával és azt vettem észre, hogy a chatről valóban elrejt téged, tehát az elérhető listában nem vagy benne és a neved mellett sincs a zöld pötty, de ha külön rámennek a nevedre, hogy írjanak neked, akkor a felugró chatablakban a neved alatt megjelenik, hogy mikor is voltál elérhető/most elérhető vagy-e. Azaz hiába nem jelenik meg a zöld pöttyöcske a neved mellett a listában, ha valaki arra vár, hogy rádírhasson és meglátja, hogy a chatablakban a neved alatt azt jelzi, hogy elérhető vagy, akkor így megtalál. :drop:
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Risa »

Köszi, Ákos. <3 Hát ez szomorú hír. Rohadt facebook. :knife:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszönöm én is, ezek szerint így jártunk, eleve így van megcsinálva és nem lehet ellene mit tenni. ^^" Van 1-2 ilyen hülyesége a Face-nek, ami már nálam ütközik az ember magánszférájával, pl. annak sem látom sok értelmét, hogy bármit kiírhatsz akármelyik barátod idővonalára.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Aoi Anime oldal

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Áthoztam ide a választ.
Titkos írta: 2018.01.22. 20:50 Ez szerintem is Gmail lesz, én Indafotón jártam ugyanígy. Elfelejtettem a jelszavam a képtáramhoz, kértem, hogy küldjék el mailben, sem az inboxban, sem a spam mappában nem volt levél, pedig vagy háromszor is eljátszottam ezt. Ha tényleg Gmail, akkor van erre valami orvosság, vagy ez is a szokásos "evvan, szar a rendszer"?
Hát, szo-szo. A Gmail heuresztikája egy csöppet botrányos, már hogy mit jelöl spamnek, mit nem. És az még a hagyján, hogy ha csak a spambe teszi (mint egy ideig az RRFs összes levelét, privát értesítőtől kezdve az aktiválóig), és akkor is volt, amit nem vitt ki. Másokat meg igen. De hasonló volt a cipő a Citromaillel anno. Van, akinek semmi baja nem volt vele, másoknak meg rendre szarakodott. Mégis Citróra és indamailre mentek ki a leginkább a leveleink, a Freemailre meg speckó egyáltalán nem. Ilyenkor igazából egy másik kérdés jön szóba: az oldal saját mail szervere, vagyis amit a tárhelyszolgáltató nyújt. Mert nálunk a problémát ennek a lecserélése szüntette meg egy SendGrid nevű szerverre, azóta nincs is ezzel gond (lényegében a Google valamiért szűrte a Servage-ről érkező dolgokat és nem biztonságosnak minősítette - ellenvetésnek meg helye, ahogy a gugelnél szokás, nincs). Szóval, lehet érdemes lenne Hikarinak tesztjelleggel ezzel az ingyenes megoldással próbát tennie. Mert ha a kód szintaxisa jó (általában ezzel szoktam csekkolni, ezen túl már csak spéci nyígjai lehetnek), akkor valóban nem kell gondot okoznia (bár erről is tudnék mesélni, hogy milyen esetekben erősítette meg a kivétel ezt a szabályt). Ezen túlmenően csak a szolgáltatások vannak igazából, amelyekkel gond lehet: egyik végen és másik végen.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Surci »

Segítséget kérnék olyanoktól, akinek van tapasztalata dual-SIM okostelefonokkal: melyik márkát érdemes venni?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Válasz küldése