Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.01.15. 16:26...
Nos, gyorsan feltöltöttem egy 2 perces "gameplay-t" nem nyilvánosan a Saya no Utából, mert ugye, az a leggyerekbarátabb tartalom, amit csak ki lehet találni egy necces Postal 2 futam után. Beraktam a gyerekbaráti megjelölést, és igen, ezzel együtt jár a kommentszekció tiltása is. Is, mert a célzott reklámok, az értesítések (why?), az ajánlott tartalmak szűkülési lehetősége is benne van. Csak ezt a feltöltéskor az információs doboz kegyeskedik nem említeni. Meg ugye, van egy guide line is, hogy mi számít gyerekbarátnak, de őszintén... De a büntetési tételeket nem látom hozzá, valszeg ez is olyan lesz, mint a szerzői jogos strike rendszer. "Abuse the shit out of it."
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, akkor erre azt tudom mondani, hogy "néha utálom, amikor igazam van", ez most pont egy olyan helyzet. ^^" Részemről akkor maradok egyelőre "jelöletlen", ha pedig végképp kikényszeríti belőlem a YT, akkor bizony inkább bevállalom, hogy "18+-os" a csatornám (még ha ez amúgy rohadtul nincs is így XD), de a kommentálási lehetőséget ne vegyék el tőlem (meg mástól sem), az az életem. :lol:
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Egyszerűen muszáj itt kérdeznem, mert nem találok rá választ és már minden szart kipróbáltam és felbasz: pár napja úgy játszik le minden gépemen lévő videót a gép, hogy nézhetetlenül be van zoomolva az egész. Először a lejátszón belül szórakoztam (MPC-HC), de aztán Windows Media Playerben is ugyanígy volt, úgyhogy gondoltam itt most más lehet a baj. Újratelepítettem a kodekem legfrissebb verzióját is, semmi. Netes fórumokon bárhogy keresek rá, kb. mindenhol böngészős problémáról beszélnek, de nekem ott semmi problémám nincsen, Youtube-n meg más oldalakon is tökéletes, nekem a gépen lévő videófájlok baszakodnak. Mkv, mp4, avi, minden.
Arra jutottam, hogy talán a videókártya baszakszik, de mikor legutoljára letöltöttem az AMD Radeon videókártyámhoz egy drivert, olyan szinten tönkrebaszta ezt a szar régi laptopot, hogy csak az újratelepítés segített. Úgyhogy most meg vagyok lőve, hogy mit csináljak, mert nekem az a kevés tudásom, ami van, itt megállt. :drop: :computer:


Update: először beadtam a derekam és letöltöttem egy videókártya drivert, de a telepítésnél kékhalált nyomott a gépem. :drop: Úgyhogy végső elkeseredésemben visszaállítottam a gépet alaphelyzetbe (csak baromira utálok minden programot újratelepíteni), de most legalább minden videó szuperül megy.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akkor jövök én is, úgyis rég volt már gépes bajom. :dirr: Az elmúlt napokban többször is frissítette magát a Win 10 és tegnap óta elkezdett panaszkodni a Windows defender, hogy a Bitcomet torrentkliens szerinte "veszélyforrás". Oké, leszedjük akkor, úgyis egy régi, több éves verzió volt már, lehet tényleg rágják a netférgek, vagy mit tudom én... XD Szedjük le a legújabbat! Hát semmi változás, arra is jelez, sőt, fel sem kell telepítenem, elég, ha letöltöm az install file-t és máris nyavalyog a Win. :dirr: Utána kipróbáltam UTorrent-el is, hátha csak magára a Bitcometre pikkel, de nem, ott is nyafog. Mindenesetre most beraktam arra, hogy "engedélyezés az eszközön", de érdekelne, hogy más is tapasztalt hasonlót?
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akosss írta: 2020.08.15. 17:30 Update: először beadtam a derekam és letöltöttem egy videókártya drivert, de a telepítésnél kékhalált nyomott a gépem. :drop: Úgyhogy végső elkeseredésemben visszaállítottam a gépet alaphelyzetbe (csak baromira utálok minden programot újratelepíteni), de most legalább minden videó szuperül megy.
Elsőre nekem is driverhibának tűnt (bocs, hogy nem írtam előbb, csakhogy én is kerestem a megoldást közben :drop: ), de legalábbis valamik összeakadtak ezen a téren, amihez a komponensek clean installja is elég lehetett volna. Az a baj, az "egy videókártya driverrel", hogy ha rosszat szedsz le, akkor könnyen ilyen helyzetben találod magad. Az NVidiának és az AMD-nek egyaránt vannak saját kiegészítő frameworkjei (a GeForce Experience és a Catalyst Control Center), szóval a drivereket érdemes azokon keresztül frissíteni.
Titkos írta: 2020.08.19. 16:40 Akkor jövök én is, úgyis rég volt már gépes bajom. Az elmúlt napokban többször is frissítette magát a Win 10 és tegnap óta elkezdett panaszkodni a Windows defender, hogy a Bitcomet torrentkliens szerinte "veszélyforrás". Oké, leszedjük akkor, úgyis egy régi, több éves verzió volt már, lehet tényleg rágják a netférgek, vagy mit tudom én... XD Szedjük le a legújabbat! Hát semmi változás, arra is jelez, sőt, fel sem kell telepítenem, elég, ha letöltöm az install file-t és máris nyavalyog a Win. Utána kipróbáltam UTorrent-el is, hátha csak magára a Bitcometre pikkel, de nem, ott is nyafog. Mindenesetre most beraktam arra, hogy "engedélyezés az eszközön", de érdekelne, hogy más is tapasztalt hasonlót?
Nem feltétlen a netférgek rágják, hanem egyszerűen a verzió nem kedvelt darab, nem stabil vagy épp egyéb hibája van. Az uTorrent 3.x.x verziószériája pl. azért fog neked bejelezni, hogy használod, mert adware-malware bujkál benne, és emiatt trójainak van jelölve. UTorrentből amúgy én a 2.2.1-et használom, ez stabil is, biztonságos is, sőt, máig használják kliensnek különféle torrent site-ok. Szóval azt a verziót javaslom vagy Deluge-et.
Egyébként a Defender és a SmartScreen egyaránt fog nyafogni, de ezek alapból megteszik minden harmadik féltől származó programra. A SmartScreent ezért ki szoktam kapcsolni. A Defender heuresztikáját meg letolom a semmibe, mert másik, jobb védelmet használok úgyis (ESET).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ricz írta: 2020.08.19. 16:53 Nem feltétlen a netférgek rágják, hanem egyszerűen a verzió nem kedvelt darab, nem stabil vagy épp egyéb hibája van. Az uTorrent 3.x.x verziószériája pl. azért fog neked bejelezni, hogy használod, mert adware-malware bujkál benne, és emiatt trójainak van jelölve. UTorrentből amúgy én a 2.2.1-et használom, ez stabil is, biztonságos is, sőt, máig használják kliensnek különféle torrent site-ok. Szóval azt a verziót javaslom vagy Deluge-et.
Egyébként a Defender és a SmartScreen egyaránt fog nyafogni, de ezek alapból megteszik minden harmadik féltől származó programra. A SmartScreent ezért ki szoktam kapcsolni. A Defender heuresztikáját meg letolom a semmibe, mert másik, jobb védelmet használok úgyis (ESET).
Eléggé megkésve, de köszi a választ! :) A verziót passzolom, kipróbáltam a legújabb uTorrenttel, illetve Bitcomettel is, mindkettőre nyafogott. Úgyhogy maradtam végül a "lusta verziónál" és beraktam Win Defenderben a Bitcometet "kivételbe", hogy azt ne nézegesse állandóan és sírjon miatta, akárhányszor megnyitom. XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Gondolom unalmas már, hogy mindig csak szoftverhibákkal jövök, jöjjön most némi hardver! :D (Ami mondjuk nem kizárt, hogy végül szintén szoftverhiba lesz, de máris elmagyarázom. XD) Úgy egy jó fél éve már, hogy az egerem szaraxik. Egy Genius optikai egérről van szó (nem tudom, ez fontos-e) és konkrétan csinált már mindent:

1. Random "kijelentkezés", vagyis hirtelen megszakad a kapcsolat közte és a gép között, mintha kihúztam volna a gépből, az egérkurzor eltűnik a képernyőről és a lézerfény is kihuny az egérből, szóval olyan, mint ami nem kap áramot. (Ezt csinálta már "50%-os kiadásban" is, vagyis volt olyan, hogy a lézerfény ereje a felére csökkent, tehát még kapott áramot, de a kurzor a képernyőről ugyanúgy eltűnt.)

2. "Laggoló effekt". XD Erre nem tudok jobb hasonlatot mondani, ugyanis pont olyan, mint játékokban a lag: húzom az egeret ilyen-olyan irányba és a kurzor csak késve követi, de nem úgy, hogy szimplán lassabb, vagy ilyesmi, hanem egy darabig egyhelyben áll, mint ami lefagyott, majd hirtelen "odateleportál", ahová normális esetben szépen "csúszva" kellett volna érkeznie. XD Nem tudom ezt szemléletesebben leírni, de aki pl. WoW-ban látott már ilyet, hogy egy darabig egyhelyben állva fut egy karakter, majd hirtelen egy "ugrással" 20 méterrel odébb kerül, az szerintem el tudja képzelni, hogy most az egérkurzor csinálja ugyanezt a képernyőn. XD

3. Meghülyülő kurzor. :D Ó, ez a kedvencem! XD Hirtelen mindenféle előjel nélkül az egérkurzor Parkinson-kórossá változik és remegve lemegy a képernyő jobb szélére. (Érdekes amúgy, hogy jellemzően mindig ebbe az irányba. :D) Ez nagyon "fun", mivel egyrészt tényleg úgy remeg össze-vissza egy kb. bélyeg méretű területen, mint aki stroke-ot kapott, viszont a remegés közben még MOZOG is, mintha az egeret megszállta volna az ördög, vagy öntudatra ébredve úgy döntött volna, hogy mostantól tőled függetlenül vándorútra indul a képernyőn, bár mondom, általában valamiért mindig a jobb alsó sarkot nézi ki, oda húzódik vissza "aludni". :lol: Ebben a jelenségben még az is érdekes, hogy ameddig az egér teljesen az egéralátéten helyezkedik el, addig nem indul el ez a "kórság", ám mihelyt akár csak egy fél milliméterrel is megemeled az egeret, kezdődik a remegés. (Itt most jöhetne a jogos kérdés, hogy "De akkor ezt hogy veszed észre? Játék közben emelgeted az egeret, mint más a súlyzót?" Öhm...részben igen, néha ilyen hülye kényszeres vagyok játék közben, felemelem, hogy lesöpörjek egy odahullott szőrszálat az alátétről, vagy ilyesmi, illetve igazából egy picit az irányításnál is érezni, ha épp meghülyült, emelgetés nélkül is, mert hirtelen kevésbé lesz pontos a kurzor, ez főleg ismét WoW-ban mutatkozik meg a legjobban, ahol a kis minibélyeg-méretű spell ikonokat kellene a kurzorral pontosan eltalálni, mert ugye marhára nem mindegy, hogy healing wave vagy earth shock spellt sütsz épp el. XDDD De mielőtt mondanátok, hogy "Ez nem valami WoW-only hiba?", nem, mert simán jártam már úgy is, hogy csupán böngészgettem, vagy épp a szövegszerkesztőbe irkáltam, nem is az egérre figyelve, mire egyszer csak hallom a jellegzetes Wines "kihúztál egy USB-t!" hangeffektet és látom, hogy "ja, eltűnt az egérkurzor, kezdődik megint...")

Na és most jön pár "ínyenc tény" még ehhez az egészhez, csak hogy minden számteches kellő kihívást kapjon... XD

-Már a harmadik egérrel "tesztelem" ezt a dolgot, mindegyik csinálja. Ebből kettő volt itthon korábbról, az egyiket meg direkt a boltból vettem újonnan, mondván: "ha esetleg az egér lenne szar, akkor ez csak jó lesz". Biztos jó is, csak éppen a hibák továbbra is jelentkeznek, szóval azt hiszem, innentől teljes bizonyossággal kijelenthetjük, hogy valószínűleg nem az egér a rossz, legalábbis nem mind a három. XD

-Kipróbáltam azt is, hogy hátha az USB csatlakozóval van valami és máshová dugtam az egeret, pl. felcseréltem a nyomtatóval. Ott is kezdte ugyanezt, vagy ha nem pont ezt, hasonlókat. Szóval innentől valszeg nem is az USB lesz a ludas, vagy ha igen, akkor valami központi vezérlő, ahová az összes USB befut és nem maga az egyes port.

-Érdekesség viszont, hogy átmenetileg mivel lehet orvosolni az ilyen jellegű meghülyülést: egyszerűen kihúzom az egeret, majd visszadugom ugyanoda. Ilyenkor egy darabig megint "rendes", de teljesen random, hogy milyen a hangulata: volt már, hogy zsinórban 2-3-szor kellett ki-be dugdosnom, mire hajlandó volt újra normálisan működni, míg máskor akár egy fél nap/egy nap is eltelik anélkül, hogy meghülyüljön és végig normálisan működik. Általánosságban azonban elmondható, hogy minimum napi egyszer bejátszik 1-1 ilyet, ami igényli ezt a "kihúzom-visszadugom" metódust.

A Win 10-em eredeti és folyamatosan frissítem egyből, mihelyt szól, hogy jött valami új patch, a Blizz játékokat (már amelyiket még tolom XD) szintén, illetve ugyanez elmondható az Nvidiás videókártya driveremről is. Szóval nem tudom, mi lehet a gond, esetleg valami egyéb driverre gondoltam még, de szokás szerint ez az egész nem igazán az én asztalom, szóval várom az ötleteket. ^^" Vagy lehet valami érintkezési hiba is, de akkor micsoda? Az egész alaplap elromlott? Vagy mi vezérli/érzékeli a gép USB portjait? Mondjuk mivel lassan a finishbe érkezik a WoW Classic, meg jönnek az ünnepek, meg covid van, meg ez, meg az, ezért az ilyen "szedd szét a fél gépedet" jellegű megoldásoktól most eltekintenék, de a brainstorming, meg kisebb próbálkozások addig is mehetnek nyugodtan. :D Igazából maga a jelenség még annyira nem is lenne zavaró, csak egyrészt mintha egyre gyakrabban jelentkezne, másrészt meg nem akarnám, hogy hirtelen mindenféle jelzés nélkül esetleg örökre "meghalna" és többet nem érzékelné az egeret a gép, hiába dugdosom ki-be, mert az a jelenlegi helyzetben "picit" agyvérzést okozna számomra. :dirr:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.11.18. 01:24 Egy Genius optikai egérről van szó (nem tudom, ez fontos-e)
Szoktak előfordulni gyártó vagy szériaspecifikus problémák, de általában ez az összetettebb egerekre igaz, amelyeknek további makrógombjai vannak, vagyis nem csak a bal-jobb és a görgős/középső.
Titkos írta: 2020.11.18. 01:24 Vagy lehet valami érintkezési hiba is, de akkor micsoda? Az egész alaplap elromlott? Vagy mi vezérli/érzékeli a gép USB portjait?
Ha érintkezési hiba lenne, akkor csak egyes USB portokon jelentkezne vagy maga az egér produkálná. De miután más (gondolom hátlapi) portokon is előfordult az eset, több egérrel is, ez kizárható.

Olyasmire lenne szükség most, hogy próbálkozz más hátlapi portokkal (pl. egyes alaplapoknak van külön egérnek és billentyűzetnek szánt USB-portja: ezt a legkönnyebb megtalálni, ugyanis rendszerint párban járnak és a többitől távolabb fekszenek, általában a gép tetejéhez közel); vagy ha van, akkor előlapival. Ezzel kiszűröd, hogy mely porthalmazokra igaz ez, mert külön szálakon kezeli ezeket az alaplap. A nyomtatóval felcserélni azért sem célszerű ellenőrzés gyanánt, mert nem használod olyan gyakran és hosszan azt, így az ehhez hasonló produktumot nem feltétlenül fogod tapasztalni.
(Példának okáért, nekem 3 kötegem van: 1 db előlapi, 1 páros gép tetejéhez közeli alaplapi és egy 3 párból álló tömb minden másnak.) Hibás porthalmazok esetén alaplapi lesz a probléma. (Egyébként azt is megírhattad volna, így legalább be tudjuk lőni, hogy mikori gyártás, amiből megsaccolható, hogy várható meghibásodás ez, vagy különleges, idő előtti elhalálozási jel, mert korábban kapott egy vagy két komolyabb pofont a villamoshálózaton keresztül.)

Ha pedig ennek ellenére is jelentkezik, akkor beszélhetünk arról, hogy a W10-es eszközillesztőt újra kéne telepíteni vagy alaphelyzetire állítani.
Ugyan azt írod, hogy féléve tart a dolog, de alapvetően nem mostani a hír, hogy a Microsoft le akar számolni a hibás, a harmadik felek által készített és a többi biztonsági és stabilitási problémát okozó eszközillesztőkkel. Ha az egerednek valami spéci driverje van, ez könnyen megeshet, de ugyanez igaz az USB vezérlőkre is, mert sajnos volt már arra példa, hogy a netes driver a gyártó honlapján hibás vacak volt amúgy, és csak a gyári CD/DVD drivere volt 100% működőképes.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi a válaszokat Ricz! :)
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16Olyasmire lenne szükség most, hogy próbálkozz más hátlapi portokkal (pl. egyes alaplapoknak van külön egérnek és billentyűzetnek szánt USB-portja: ezt a legkönnyebb megtalálni, ugyanis rendszerint párban járnak és a többitől távolabb fekszenek, általában a gép tetejéhez közel);
Amúgy most sanszosan ebbe is van dugva. :)
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16vagy ha van, akkor előlapival.
Van olyan is és abban még nem teszteltem, majd akkor kipróbálom. :)
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16A nyomtatóval felcserélni azért sem célszerű ellenőrzés gyanánt, mert nem használod olyan gyakran és hosszan azt, így az ehhez hasonló produktumot nem feltétlenül fogod tapasztalni.
Igazából elsőre pontosan ez lett volna a terv. XD Nem annyira megjavítani, mint "elodázni" akartam a dolgot (tudom, rossz szokás és a végén úgyis mindig visszaüt... XD), ezért úgy voltam vele, hogy kicserélem a nyomtatóval, elvégre a nyomtatót nem használom napi 8-12 órán át folyamatosan, ergo kicsi az esélye, hogy pont akkor hülyül meg, amikor 5 perce nyomtatok vele valamit. XD Csak aztán ez tökmindegy volt, mert továbbra is hülyült az egér.
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16Hibás porthalmazok esetén alaplapi lesz a probléma.
Oh nice... :dirr:
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16(Egyébként azt is megírhattad volna, így legalább be tudjuk lőni, hogy mikori gyártás, amiből megsaccolható, hogy várható meghibásodás ez, vagy különleges, idő előtti elhalálozási jel, mert korábban kapott egy vagy két komolyabb pofont a villamoshálózaton keresztül.)
"Mikori gyártás", olyan értelemben, hogy magát a modellt mikor gyártották, vagy hogy én mikor vettem? XD Mindegy, inkább leírok róla mindent. :D Szóval én 2016 novemberében ruháztam be a gépre, a két vinyója kivételével az összes többi alkatrésze akkor lett vége. Szóval négy éve használom őket és mivel még a számtechbolt mailjét is sikerült megtalálnom a számlával együtt, ezért még az is meg tudom mondani, hogy három év garancia volt az alaplapra (meg úgy minden másra is, esetleg annyi sem, csak 1-2 év), szóval akármi döglik be, innentől csak az új vásárlása marad opcióként sajnos. Az alaplap egyébként: Gigabyte Intel LGA1151 B150M-DS3H microATX

De lehet Face-en átdobom az egész pfd számlát, azon minden alkatrész rajta van, hátha átbogarászva kiderül, hogy ha X alaplapot Y egyéb alkatrésszel használom egy gépben, akkor előjön ez az ismert egér-bug, vagy ilyesmi... XD
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16Ha pedig ennek ellenére is jelentkezik, akkor beszélhetünk arról, hogy a W10-es eszközillesztőt újra kéne telepíteni vagy alaphelyzetire állítani.
Ez még így is jobban hangzik, mint új alaplapot venni... XD
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16Ugyan azt írod, hogy féléve tart a dolog...
Minimum, de lehet van az egy év is, csak érdekes, hogy anno pl. még egy egércsere mintha átmenetileg megoldotta volna, ha jól emlékszem.
Ricz írta: 2020.11.18. 08:16...de alapvetően nem mostani a hír, hogy a Microsoft le akar számolni a hibás, a harmadik felek által készített és a többi biztonsági és stabilitási problémát okozó eszközillesztőkkel. Ha az egerednek valami spéci driverje van, ez könnyen megeshet, de ugyanez igaz az USB vezérlőkre is, mert sajnos volt már arra példa, hogy a netes driver a gyártó honlapján hibás vacak volt amúgy, és csak a gyári CD/DVD drivere volt 100% működőképes.
Őszintén szólva a fene tudja, én felraktam az eredeti Win 10-et a "szűz vinyókra" (értsd: azokon sem volt még semmi, újonnan lettek véve a boltból, többek között pont azért, mert eredetileg tört Win 10 volt a gépen, aztán nem akartam, hogy bármi abból visszamaradó izé esetleg problémát okozzon később az új rendszerben), a hardverekhez pedig simán felraktam azokat a drivereket, amiket a gép akart, vagy nyafogott, hogy kell neki. Videókártyához azt a zöld felületű Nvidiásat, de speciel az egérnél nem is emlékszem, hogy ott mi volt, lehet azt a Win magának állította be, vagy a fene tudja. Az tuti, hogy én külön semmilyen "extra drivert" nem raktam fel hozzá. Egyébként valahol meg lehet nézni a rendszerben, hogy konkrétan melyik hardverhez milyen drivert használ jelenleg a gép? (A fangirlöknek persze könnyű, felrakják az Adam Drivert és jóság van...elnézést, tudom, hogy fájt. :dirr:)
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Mivel az idei év már így is csodás, ezért úgy döntött a fejhallgatóm, hogy itt az ideje kipurcannia. Szóval most fejhallgatókat keresek a neten, illetve igyekszem minél több ember véleményét is kikérni. Ezért itt is felteszem kérdésként, hogy milyen mikrofonos fejhallgatót ajánlanátok egy szemüvegesnek, ami hosszabb viselés ideig tartó viselés után nem lesz kényelmetlen, de zajszűrős és tartós is? 20-40 ezer között szánnék rá.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Jelentkezem a lassan menetrendszerű "Titkos vs. számítógép" harc újabb fordulójával. XD Szóval mivel a Twitter egy ideje kitalálta, hogy amennyiben nem vagy náluk regizve, még read-only módban sem nézegetheted senki falát (jobban mondva igen, csak ha felmégy bárkire és a legfelső 2-3 postnál lejjebb is tekernél, már a képedbe vág egy ablakot, hogy: "kérjük regizz, ha folytatni szeretnéd a nézelődést"), ezért ezzel sikeresen belezsaroltak abba, hogy végül most hétvégén rászánjam magam a regisztrációra. Nagyjából rendben is ment volna, azonban amikor ahhoz a részhez értünk, hogy: "írd be a telefonszámod, mi meg elküldjük neked a hitelesítő kódot, amit Twitteren beírva aktiválhatod az accountodat", ott sajnos megrekedt az ügy, mivel semmilyen SMS nem jött. Beírtam a számom 06-al, +36-al, sőt, úgy is, hogy ezeket lehagytam és eleve a 30-astól kezdtem el csak beírni, de egyik módszer után sem kaptam semmilyen SMS-t. Ezután megpróbáltam azt a változatot, hogy alapból "összekötöm" a Google mailemmel a Twitter fiókomat, mert láttam, hogy van ilyen lehetőség is és gondoltam, azzal ki lehet váltani ezt az egész telefonos hülyéskedést. Nos, pechemre nem ez a helyzet, bár a maillel is lejátszotta ezt a "küldünk neked egy kódot, amit majd vissza kell írnod a Twitteren nekünk", ez ott sikerült is, de utána megint az a rész jött, hogy "jó, akkor most ugyanezt telefonnal is!" A 6-8 próbálkozás közül (többet nem tudtam, mert szólt, hogy túl sokszor próbálkoztam adott időn belül) talán egyszer kiírt valami olyasmit, hogy "nem használható szám", vagy valami hasonló, sajnos azt nem írtam fel, hogy mi volt a pontos szöveg.

Úgyhogy most van egy "majdnem kész" Twitter accountom, mert az ilyeneken, mint azonosító, jelszó, mail, stb. már mind túl vagyunk, épp csak használni nem lehet, mert ahhoz még kéne a telefonra küldött kódjuk, amit viszont nem kapok meg SMS-ben. (Ja, a mobilom mondjuk alsó hangon van úgy 10 éves, ha nem több, nem tudom, ez számít-e.) Sokaknak van innen Twittere, szóval hátha tudtok segíteni. :) (Bár ha tippelnem kéne, itt az lesz a gáz, hogy amikor ti regiztetek, még valószínűleg tizedennyire nem volt a Twitter account sem túlbonyolítva, valszeg kellett egy azonosító/jelszó, azt maximum visszaigazoltátok mailben, aztán ennyi, ez a telefonos hülyéskedés szerintem később jöhetett be, mert pl. a Google mail is kérdezgeti néha tőlem, hogy nem adnám-e meg a számomat, csak mondom neki, hogy "nope", a már regisztrált Gmailemet meg ettől még tudom használni.)
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Titkos írta: 2022.03.28. 02:06mivel a Twitter egy ideje kitalálta, hogy amennyiben nem vagy náluk regizve, még read-only módban sem nézegetheted senki falát (jobban mondva igen, csak ha felmégy bárkire és a legfelső 2-3 postnál lejjebb is tekernél, már a képedbe vág egy ablakot, hogy: "kérjük regizz, ha folytatni szeretnéd a nézelődést"), ezért ezzel sikeresen belezsaroltak abba, hogy végül most hétvégén rászánjam magam a regisztrációra.
Nem muszáj regisztrálnod, csak telepítsd a Breakthrough Twitter Login Wall kiegészítőt (Chrome | Firefox) és voálá!, már tudsz görgetni tovább és nézni a többi posztot. Nekem van Twitterem (de minek?), de ahelyett, h bejelentkeznénk inkább ezt a kieget szoktam használni és bevált.

Am asszem mikor én reggeltem már akkor is kérte Twitter bácsi a teló számot és nálam működött. Nem lehet h a te készülékedben van a probléma? Ha mást nem írj rá a Twitter supportra.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

ZeroProcess írta: 2022.03.28. 10:04
Nem muszáj regisztrálnod, csak telepítsd a Breakthrough Twitter Login Wall kiegészítőt (Chrome | Firefox) és voálá!, már tudsz görgetni tovább és nézni a többi posztot.
:goodpost:
Nem akartam regisztrálni a twitterre, úgyhogy nagyon jól jött nekem ez a kiegészítő, köszönet érte!
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Titkos írta:amikor ahhoz a részhez értünk, hogy: "írd be a telefonszámod, mi meg elküldjük neked a hitelesítő kódot, amit Twitteren beírva aktiválhatod az accountodat", ott sajnos megrekedt az ügy, mivel semmilyen SMS nem jött
Úgy emlékszem, hogy amikor én regisztráltam, nem kért még telefonszámot a művelethez a Twitter. Tavaly szerettem volna egy második fiókot is létrehozni, akkor viszont ugyanúgy jártam, mint te... /sigh Szólj kérlek, ha kiderül, mi a megoldás! :D
Avatar
Felé Kardnyúl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.03.19. 21:28
Tartózkodási hely: Yharnam

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Felé Kardnyúl »

Nem ugy van, az hogy csak ugy regisztralgatunk telefonszam, szemelyi igazolvany es anyakonyvi kivonat nelkul! En amugy at szoktam irni a twitter.com-ot nitter.net-re (ami egy titter crawler/stripper/anonimizer/akarmi), ha sajnalatos modon szembejon egy titter link. Regelni par eve probaltam, hasonlo sikerrel.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos, legyél jó Karen és küldjél nekik reklamáló izét, ahová csak tudsz. HELP FAQ CHAT WITH US akármi amit lehet

Én minden siteon ezt csinálom, általában már a bot tud segíteni.

Telefonszámot pedig 0036xyzként kell minden nemzetközi oldalra beírni.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Ayla írta: 2022.04.03. 12:51Telefonszámot pedig 0036xyzként kell minden nemzetközi oldalra beírni.
Én +36-tal szoktam és általában működik (pl Twitter esetén is).
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az az undorító, hogy a digis mobil számot meg nem fogadják el. A kurva anyjukat!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

The Sims 4

Játszanám, de hiába vettem meg, offline nem lehet játszani :'D

Szóval én utoljára Simset a legelsőt torrenteztem le, van ilyesmi még? Mert rendszeresen nincs internetem és nekem ebből elegem volt.

Apropó a kalóz Simset lehet aztán offline játszani? Úgy képzelem el, hogy egyedülállóan lakik a gépen, nem a nyavalyatöréses gamer applikációkon keresztül.

Úristen de ideges vagyok.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése