Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Sárkánybaby írta:
alvaro írta:...és most hova tovább? :weh:
Írja is cikk, Skype.
Igaz, már rég nem használom aktívan az MSNt (és nem azért, mert más megy helyette), de ez a húzás akkor is elég szar.
Ez alatt érthetem azt, hogy a useremet átmigrálják skype-ra? Meg mindenki másét is? :drop:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Én ezt erősen kétlem. Az MSN Microfos kézben van, a Skype-pal meg összeálltak, mint a lovak kánikulában. A kettő nem kompatibilis egymással. A francba, a MS az utóbbi időben (Vista és fölfelé) még a visszafelé kompatibilitást sem oldja meg, nem hogy account migrálás...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Magyarul akkor megvárom, min lehet elérni a jónépet eztán, és ahhoz keresek toolt, meg csinálok account.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:A "csodás" új YouTube-on hol lehet beállítani, hogy ha a kedvencek listájából választok ki egy videót, akkor csak azt játssza le, ne kezdjen el végigmenni automatikusan a listán?
Nem tudom, megoldódott-e azóta, de a képernyő alján feljövő vezérlőcsíkon lehet állítani az automatikus lejátszást. Nekem elég volt egyszer kikapcsolni, megjegyzi.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerencsés vagy, neked még "régi típusú" Youtube-od van. Az új verzióban nincs alul vezérlőcsík. :?
Geri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011.12.10. 00:35

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Geri »

Sárkánybaby írta:Én ezt erősen kétlem. Az MSN Microfos kézben van, a Skype-pal meg összeálltak, mint a lovak kánikulában. A kettő nem kompatibilis egymással. A francba, a MS az utóbbi időben (Vista és fölfelé) még a visszafelé kompatibilitást sem oldja meg, nem hogy account migrálás...
de igen. már be lehet lépni msn accounttal is a skypeba.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

a) az a post viszonylag régi, akkor még a fene tudta, hogy lesz
b) ki gondolta volna, hogy a Skype és a Winfos ilyen szoros párkapcsolatban élnek (nekem kellett volna, olvastam róla egy cikket vagy egy éve)
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Geri
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2011.12.10. 00:35

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Geri »

... de igazából nem működik, a kontaktok nálam önkényesen nem jelennek meg. nem nagyon találkoztam még olyannal, akinek normálisan sikerült volna a migrálás.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

OFF
amikor megjelent az első hír azzal, hogy meghal az MSN egy pár napig gyásozltam, majd kiírtam személyes üzibe, hogy akinek kellek skypeon, meg úgy továbbra is, az szóljon és megadoma skype címem.

...

senki nem szólt rám.
Aki meg nekem jóbarátom volt és napi siznten csevegtünk annak már amúgy is megvolt a skype címe, csak az volt a különbség, hogy addig mi csakis fájlküldésre használtuk.

2 hét után leléptem msnről és uninstalláltam. Én köszönöm szépen jól vagyok full skypeon. kaptam értesítőt, hogy egyesítsem meg minden, de nem érdekel. Így mostmár tényleg csak olyan emberek vannak a listában akikkel beszélek is. Plusz ezzel egyidőben a yahoot is kilőttem. Kellemes meglepetés volt, ott vagy 3-4 ember elkérte a skype címem.

A legnagyobb GÁZ a skypeban a smileyjai és hogy nem lehet átszínezgetni kedvedre. Máskülönben jó cucc.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Készülök venni egy egyterrás külső vinyót, a kétféle méret közül a kisebbiket, csatlakozóból meg minimum 2.0-ásat, asszem más preferenciát nem kell róla írnom, de szóljatok, ha kihagytam valamit. Igazából annyi lenne a kérdésem/kérésem, hogy tudtok-e mondani egy jó márkát, vagyis valami megbízhatót, aminél kisebb az esélye, hogy egy nap bekrepál, aztán pápá adatok. (Persze ha más miatt a kedvencetek ez vagy az a márka, az is okés, sőt, ha csak random felsoroljátok a kedvenceiteket, az is segítség, mert én ehhez tök hülye vagyok. XD) Előre is köszi! :)
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

nekem még nincs ilyesmim, de úgy tudom a Seagate-ek jók...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Gyárt még egyáltalán vinyót bárki a Seagate-en meg a WD-n kívül? Úgy elfogytak az utóbbi időben, emlékszik még valaki olyanra, hogy Quantum, Maxtor, IBM, Hitachi (poszt-IBM), vagy újabban a Samsung? Mind túladtak a vinyógyártáson vagy beleolvadtak egy fennmaradó gyártóba. Ehh.

A magam részéről nagyon szeretnék teljesen SSD-re váltani, de egyelőre nem igazán adottak a feltételek, ahhoz kéne megfizethető, mondjuk 1TB+ méretű SSD. Rendszerlemeznek már van egy pár éve, és nagyon élvezem: alig eszik (tehát alig melegszik), semmi hangja, a gyors elérést meg nagyon meghálálja a rendszer :)

Viszont nekem is célszerű elgondolkodnom valami USB-s vinyón, backupnak. Nagyon kényelmes, csak rádugja az ember a gépre, és már menthet is rá, külön íróprogram nélkül...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi mindkettőtöknek, végül egy Toshibát vettem, majd elválik, hogy szuperál.
alvaro írta:Gyárt még egyáltalán vinyót bárki a Seagate-en meg a WD-n kívül? Úgy elfogytak az utóbbi időben, emlékszik még valaki olyanra, hogy Quantum, Maxtor, IBM, Hitachi (poszt-IBM), vagy újabban a Samsung? Mind túladtak a vinyógyártáson vagy beleolvadtak egy fennmaradó gyártóba. Ehh.
Ismerősömtől idézek, hátha segít:

"A márkák:
Western Digital
Seagate
Toshiba
ez a három saját winchestert használ, ők a nagy gyártók

HGST - Hitachi, a WD tulajdona
Samsung - a Seagate tulajdona egy ideje
ezek gyártók voltak régen mára csak márkaként maradtak meg

a többi a listában
Adata, LG, Gigabyte, Bestmedia, Transcend, Sandisk, Verbatim
az előzőek hdd-it használják, csak a külső tokot gyártják hozzá.
Esetleg garanciában és hozzáadott szoftverben (pl biztonsági mentés alkalmazás) adhatnak többet."
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Megint én (ki másnak lenne gépproblémája ugye...? XD), sajnos már egy hete ilyen, szóval ez már nem fog magától rendeződni. XD A következő a történet: az Adobe Flash képtelen frissíteni magát. Első körben a Firefox blokkolt mindent, ami Flash (YouTube videókat és társaikat is), azzal a szöveggel, hogy elavult verziót használok, ezért az "veszélyes". Oké, semmi gond, akkor menjünk fel a honlapra és töltsük le az újabbat belőle. Kár, hogy amikor az install elindul, a felénél megszakadt és kiírja, hogy "probléma lépett fel, nézze meg a help rovatunkat!" Kösz b+... A help-be bemenve írnak mindenfélét, de a legtöbb ilyen "nézze meg, hogy nincs-e letiltva az Adobe bővítmény a böngészőjében!", meg hasonló tanács. Na mindegy, ha már bővítmények, bementem azok közé is, na most az a helyzet, hogy a Firefox valóban letiltotta, de nem is engedi a tiltást feloldani, amíg nem frissítem a progit, amit ő ugye "veszélyesnek" gondol. Frissíteni viszont nem tudom, mert az install nem fut végig rendesen. Szal ez nekem eléggé ilyen 22-es csapdájának néz ki, de várom az ötleteket, hátha van rá megoldás. :D Amúgy én már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy a Win XP-re szimplán nem fejlesztik tovább és azért nem tud feltelepülni? Pl. Java-ból is "lejárt" verzióm van, de ők kerek-perec meg is írták a honlapon, hogy "Mivel a Microsoft már nem ad ki frissítéseket Win XP-re, ezért mi sem, vegyél új Windows-t!" :dirr:
Kép
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Titkos írta:Megint én (ki másnak lenne gépproblémája ugye...? XD), sajnos már egy hete ilyen, szóval ez már nem fog magától rendeződni. XD A következő a történet: az Adobe Flash képtelen frissíteni magát. Első körben a Firefox blokkolt mindent, ami Flash (YouTube videókat és társaikat is), azzal a szöveggel, hogy elavult verziót használok, ezért az "veszélyes". Oké, semmi gond, akkor menjünk fel a honlapra és töltsük le az újabbat belőle. Kár, hogy amikor az install elindul, a felénél megszakadt és kiírja, hogy "probléma lépett fel, nézze meg a help rovatunkat!" Kösz b+... A help-be bemenve írnak mindenfélét, de a legtöbb ilyen "nézze meg, hogy nincs-e letiltva az Adobe bővítmény a böngészőjében!", meg hasonló tanács. Na mindegy, ha már bővítmények, bementem azok közé is, na most az a helyzet, hogy a Firefox valóban letiltotta, de nem is engedi a tiltást feloldani, amíg nem frissítem a progit, amit ő ugye "veszélyesnek" gondol. Frissíteni viszont nem tudom, mert az install nem fut végig rendesen. Szal ez nekem eléggé ilyen 22-es csapdájának néz ki, de várom az ötleteket, hátha van rá megoldás. :D Amúgy én már arra is gondoltam, hogy lehet, hogy a Win XP-re szimplán nem fejlesztik tovább és azért nem tud feltelepülni? Pl. Java-ból is "lejárt" verzióm van, de ők kerek-perec meg is írták a honlapon, hogy "Mivel a Microsoft már nem ad ki frissítéseket Win XP-re, ezért mi sem, vegyél új Windows-t!" :dirr:
Milyen telepítőt használsz? Ha a webest, akkor próbáld meg leszedni helyette a fullosat, hátha az jobb. Tűzfal nem blokkol valami reklámszart ami kell hozzá? Végső soron gyaluld le a Foxot meg a flasht, registry tisztítás és utána tedd fel őket megint. Sok sikert! :wink:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Megint én. :dirr: Először is Kayamának köszönöm a múltkori segítséget, végül sikerült rájönnöm a dolog "trükkjére": böngészőben ugyan nem engedte frissíteni a flasht, ellenben amikor még csak betöltött a Win és kaptam egy "frissítő ablakot" böngészőtől függetlenül, azzal már megoldódott a dolog. XD

Viszont itt egy újabb finomság: egyre több oldalra írja azt az Avast Free Antivirus 2015-öm, hogy:

"Az Avast Web védelem blokkolta a hozzáférést az oldalhoz, mert a következő tanúsítvány érvénytelen: ssl256220.cloudfaressl.com"

Ha jól emlékszem, a Piratebay-el kezdődött, de ez a valami "szaporodik", mert azóta észleltem már MyLittlePony fórumon, Kickasstorrentsen, Kurucinfón és a Sankakucomplex egyik képénél is. :dirr: (Tudom, én is jó helyekre járok... XD) Persze ha ez csak egy hibaüzenet lenne a képernyő sarkában, lehet nem is izgatna a dolog, azonban az Avast ilyenkor meg sem nyitja az oldalt, mintha le lenne állva az internet, csak tölti-tölti, de nem történik semmi. Érdekes, hogy volt, aminél második-harmadik próbálkozásra méltóztatott betölteni az oldalt, van, amire viszont hetek óta felmennem sem sikerül, pl. a Piratebay pont ilyen, azt mintha valami "permabanra" rakta volna az Avast. És akkor még örülni kell, hogy Firefox alatt legalább kiírja ezt, ugyanis Operával is megpróbáltam, ahol az Avasttól nem is jött üzenet, csak a böngésző írta ki azt, hogy:

"A weboldal nem elérhető

A(z) https://thepiratebay.se/ címen található weboldal ideiglenesen leállt, vagy véglegesen áthelyezték egy új címre."

Na ez ugye kamu, hiszen jelenleg is működik, de az összes olyan oldalra ezt dobta az Opera, amire a Firefoxnál hibaüzenetet dobott ki az Avast, szóval ez valami böngészőkön átívelő hiba lehet. Már arra gondoltam, hogy lehet bekaptam egy vírust, ami úgy terjed, hogy szépen "hozzáragasztja" magát különböző honlapokhoz, elérhetetlenné téve azokat a felhasználó számára. Persze Avastban is van olyan lehetőség, hogy beállíthatja az ember, hogy milyen honlapokat ítél biztonságosnak és akkor azt engedi megnyitni (gondolom én, a gyakorlatban még nem próbáltam... XD), de itt nem egy konkrét honlapról van szó, hanem ahogy írtam, ez az izé "szaporodik", szóval ezzel szerintem csak a tünetet kezelném, nem a "betegség" okát (meg hülyén is nézne ki, ha a végén már a fél internetet kivétel-listára kellene raknom... XD), másrészt meg még abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán mi ez, ha tényleg veszélyes, nem kéne csak úgy engedélyeznem, hogy aztán összevírusozza a gépet. (Vagy ehhez már amúgy is késő? XD)

Valami ötlet? :D Nézzem át a teljes gépet, hátha talál vírust (mondjuk az nem két perc lesz... ^^" XD), frissítsem az Avastot és nézzük meg, hogy megvan-e még a hiba, vagy ez valami más lesz?
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Titkos írta:"Az Avast Web védelem blokkolta a hozzáférést az oldalhoz, mert a következő tanúsítvány érvénytelen: ssl256220.cloudfaressl.com"
Bár személyesen nem ismerlek, de feltételezem, hogy vagy annyira értelmes ember, hogy ha random mód feldobja a géped, hogy ezt a valamit szeretnéd-e futtatni, akkor azt mondod rá, hogy nem, ha nem te kezdeményezted a dolgot. Ha ez megvan, akkor praktikusan szerintem a legegyszerűbb ha a következőket teszed:
- ha van telepítve Java plugined böngészőkben azt letiltod (valszeg manapság már csak évezredenként egyszer van szükséged rá)
- flasht meg vagy szintén vagy letiltod és amikor kell engedélyezed (én kb. így élek, és egész jól megy), vagy mindig a legfrissebb verziót tartod meg
- kikapcsolod az avast web védelem modulját :dirr:

Annak a valószínűsége, hogy így valami "fertőzőt" kapsz egy weboldaltól annélkül, hogy te aktívan részt vennél és letöltődés után nem kapná el az amúgy folyamatosan aktív vírus írtód az kb. nulla.

ui: Esetleg ha használsz valamilyen reklám blokkolót (AdBlock plus, uBlock stb.) akkor az EasyPrivacy című blokk listát is beteheted és akkor nem csak vírustól, de nem kívánt trekkingtől is védve leszel.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

*random rant*
Olvastam múltkor, hogy a különböző oldalak annyira megsínylik a reklámblokkolókat, és a "Lécci, oldd fel a blokkolást :( " kérések annyira nem működtek, hogy egészen komoly intézkedések kezdenek elterjedni annak érdekében, hogy csak reklámostul lehessen elérni a honlapokat. És még meg is érteném, ha nem lennének égbekiáltóan, arcbaverően idegesítőek ezek a hírdetések.
Ha a Youtube Csajkovszkij 1. zongoraversenyének kellős közepébe illeszt be egy bárgyú autóreklámot, az az igénytelenségnek egy igen magas foka. Bár meg kell hagyni, bármely más videó közepén is kellően taszító megoldás. Maximum annyit érnek el vele, hogy a fejemhez kapok, hogy erre a böngészőre még miért nem tettem fel a blokkolót.
Egyébként én a szomorúarcocskás kéréseket általában meg is fontoltam, de ha túl idegesítőek voltak a reklámok, akkor gyorsan átértékeltem a döntésemet. Ha lenne valamiféle jóizlésük az döntéshozóknak(?) a netes hírdetéssel kapcsolatban, akkor blokkoló nélkül is el lehetne lenni, így viszont alapvető mentálhigiénés kellék.
*random rant vége*
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Windows 10 felhasználók vagytok itt? Vélemények?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Windows 10 felhasználók vagytok itt? Vélemények?
Ez engem is érdekelne, mert én meg jövőre készülök váltani, eddig hősiesen kihúztam idáig XP-vel, de most már kénytelen leszek. Csak valóban nem mindegy, hogy mire.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:eddig hősiesen kihúztam idáig XP-vel
Komoly? 15 évesre vered, mintha To Love Ru lenne? :dirr:

Amúgy stabil, és gyorsabb, mint a 7. Bár a dizájnja nem olyan jó, de ez engem nem annyira zavar. Viszont a szar Metro rendzserappok mehetnének a búsba!
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:
Titkos írta:eddig hősiesen kihúztam idáig XP-vel
Komoly? 15 évesre vered, mintha To Love Ru lenne? :dirr:
Amíg egy oprendszer okés, addig használom, amíg használhatatlan nem lesz. :D (Tehát már nem futnak rajta a játékok, nincs hozzá frissítés, vagy az új hardware nem támogatja. XD) Emlékszem, anno meg, amikor az XP volt a "divat", én még javában Win 95, vagy 98-oztam. XD

Ja, de ha már felhoztad, visszatérve az "alapsztorimra": nem fogjátok kitalálni, kihoztak egy frissítést az Avasthoz és hirtelen minden megjavult. :dirr: Nem mondom, kemény, hogy egy tetves vírusirtó hogy szét tudja cseszni a gépet, ha baja van. (Szal itt olyanokra gondolok, hogy komplett lefagyásokat is produkált miatta a számítógép, jó kis gépházból jövő sípolással kísérve, már néztem, hogy elkezdte vajon megenni a procit, vagy mi a franc? :dirr:)
Kép
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Vree »

Nálam 7 fut, amivel elégedett vagyok.

10ről nem hallottam jókat, a telefonizált Start menüt is szidják sokan, meg azt is, hogy nem elég kiforrott még, a közönségen bétatesztelnek sok mindent.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Persze, mert egy distupgrade után az X rossz drivert akarna betölteni, és a kijelzőket is összekeverné, a Pulseaudio rossz kimenetre küldene mindent, a programok egyik harmada a glibc, másik a GTK, harmada a QT frissítésébe halna bele. És az összes font is bűn ronda lenne megint.
Kép
Válasz küldése