Általános

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Surci »

Infósok, segítségre lenne szükségem, mégpedig amiatt hogy egy csomó régi dokumentumomnak, amik txt-ben vannak elmentve, megváltozott a karakterkódolása, amikor az XP-s asztali gépemről áthoztam őket Win7 alá a laptopomra. Valahogy így néz ki most egy szöveg:

"Nemek és nemek kِzِtti kapcsolatok mangلban és animében

A manga és anime, bلrmennyire is hيvogatَnak és nyitottnak tûnnek is, alapjلban véve a Japلn kultْra termékei. Technolَgiai elُrehaladottsلga ellenére, Japلnnak valahogy sikerül megُriznie tِrténelmi karakterének nagy részét, a Nyugatrَl rل gyakorolt, jelentُs hatلs mellett. "


Ha jól tudom Ascii-ről kellene átállítani UTF-8-ra, hogy visszakapjam az ékezetes betűket. Notepad++ al is próbáltam már, nem sikerül maradéktalanul, a fele megmarad krikszkraksznak. van esetleg valakinek valami ötlete? Megköszönném.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Áthoztam ide.
iskariotes írta: Mondjuk azt továbbra sem tudom, hogy hogyan kell úgy vidit linkelni, hogy pont az adott perctől induljon. (Ha esetleg ezt a tudást is megosztaná velem valaki akkor hálás lennék érte. Nálam chipset/egyéb sós rágcsát lehet kapni.)
Verzió.1.: A megfelelő odőpontban jobbklikk a videóra, és ott kell lennie egy olyan lehetőségnek, hogy Copy video URL at current time.
Verzió.2.: Leállítod a vidit a megfelelő időpontban, Rányomsz a Share gombra, és becsekkolod, hogy Start at: [ ]. A link megváltozik, hogy az adott időpont legyen a végén
Verzió.3.: Az alaplink végére odabiggyeszted, hogy &feature=youtu.be&t=8s, a piros rész jelzi a kezdési időpontot másodpercben.

Szólj, ha nem sikerül!

Azt is meg lehet valahogy oldani, hogy TÓL-IG legyen linkelve, de ahhoz már több trükk kell, nekem is utána kell néznem mindig, amikor kszükségem van rá. :/
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára A mordályos nyul 2016.02.05. 09:09-kor.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Köszönöm a segítséget :) ahogyan próbáltam sikerült is. Jár a süti/csoki/chips/rágcsa amit kérsz.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1643
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A munkahelyi gépemre fel lett rakva a Win 10. Nem vagyok informatikai zseni, szóval részleteket ne várjatok. Megy rajta minden rendesen, kicsit gyorsabb, mint a Win 7 volt. Egyedül az új Start menü felépítést kell szokni, mintha érintőképernyőre tervezték volna, bár még mindig jobb, mint a Win 8 "csempéi".
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudjátok véletlenül, hogy Facebookon van-e olyan beállítás, hogy a különböző csoportokba postolt üzenetek ne jelenjenek meg a "fő falon"? Úgyis kapok róluk felül értesítőt a "földgömbnél", illetve a csoportok mellett ott a szám, ami mutatja, hogy hány új post született a távollétemben. Nekem ez a kettő bőven elég lenne figyelmeztetőnek, nem igényelném, hogy a hírfolyamom is az egyes csoportok postjaival/képeivel legyen tele, miközben úgy kell vadászni köztük azokat, amikért a főoldalt olvasnám: a felvett ismerőseim megosztásait.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nyisd meg a csoportot, nyisd le a Joined fület, és ott van olyan, hogy Unfollow. A Joined fültől jobbra meg a Notifications látható, így biztosra mehetsz (legalábbis felhasználóként feltételezheted/remélheted), hogy a kettő egymástól függetlenül kapcsolható, és úgy is fog működni. Bug mindig van valahol. :(

Asszem ezt az unfollow-t a falon közvetlenül is meg lehet csinálni, a poszt jobb felső sarkában a kis lefelé mutató nyílra kattintva, de a fenti talán tisztább módszer.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Köszi, pont erre gondoltam és egyelőre úgy néz ki, hogy működik is. :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

OMG, a Youtube Recommended részlegem kész káosz. XD Mint egy kispiac. (Ezt először a Milyen zenét hallgatsz topicba szántam, de aztán átcsúsztam más témába.)

Állítólag a Spotify-nak kifejezetten jó algoritmusa van arra, hogy az ízlésünknek megfelelő dolgokat ajánljon. Használja valaki? Mik a tapasztalatok? Nekem korábban az volt a reakcióm, hogy "minek, ha ott a youtube", de egy pár infót már kaptam, pl. hogy offline is használható.

Bár akkor meg lementi nekem a fájlokat, igaz? Eh, az se jó, mert a mobilom nem csak okos, de egy makacs dög is, és nem lehet SD kártyára telepíteni appot. Szóval az lehet a megoldás, ha a mappát appon belülről át lehet tenni.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Be lehet szólni az ISP-nek, hogy engedje már át a VPN-kapcsolatomat? Vagy nem ők állítanak be ilyesmit? Oké, hogy már így sem egészséges a work-life unbalance-em, de néha jól esne tudni, hogy akár hétvégén vagy fenetudjamiértkelleneotthonmaradni esetén is be tudnám fejezni a feladatomat. :(
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: paTKany »

A mordályos nyul írta:Be lehet szólni az ISP-nek, hogy engedje már át a VPN-kapcsolatomat? Vagy nem ők állítanak be ilyesmit? Oké, hogy már így sem egészséges a work-life unbalance-em, de néha jól esne tudni, hogy akár hétvégén vagy fenetudjamiértkelleneotthonmaradni esetén is be tudnám fejezni a feladatomat. :(
Be lehet (akadt már olyan ISP amelyik szűrte az IPSEC forgalmat), de azért nem árt ha előtte a routeren/tűzfalon is bekapcsolod a VPN passthrough-t.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

paTKany írta: Be lehet (akadt már olyan ISP amelyik szűrte az IPSEC forgalmat), de azért nem árt ha előtte a routeren/tűzfalon is bekapcsolod a VPN passthrough-t.
Köszi szépen!

Bár tudnám, miért kell VPN kapcsolat ahhoz, hogy a saját gépemről a saját gépemen lévő szervert elérjem, ráadásul még az adatbázis is a gépen van... Józan ésszel azt hinném, hogy offline is mennie kéne. Ez nekem valahol nagyon magas.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Megint én a Facebookkal. XD Pár hónapja Zucker kitalálta, hogy nem elég, hogy mondjuk olyan jellegű ajánlásokat látsz oldalt, amilyen jelegű oldalakra rá szoktál kattintani, hanem beugrott neki, hogy lehet ezt az egészet jóval pofátlanabb módon is csinálni, úgyhogy most már ott tartunk, hogy pörgeti az ember a hírfolyamát és két, barátja által megosztott/like-olt link közé Zucker bedob neki egy ilyen "suggested pages/ajánlott oldalak" linket, ami egyébként jellemzően valami marhaság és egyáltalán nem úgy hangzik, mint ami tényleg érdekelné az embert, inkább emlékeztet azokra a gagyi, likevadász oldalakra, Szabadonébredőktől kezdve a Tudnodkell-el bezárólag. A kérdésem egyszerű: be lehet valahogy állítani, hogy ezek a szarok ne jelenjenek meg egyáltalán a falamon, vagy ha már muszáj, legalább valami "oldallinkben", ne a fő hírfolyamomon? Múltkor majdnem reflexből rányomtam egyre, az utolsó pillanatban csekkoltam, hogy ezt nem valamelyik ismerősöm rakta ki, hanem kvázi a beépített "reklámprogram".
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Sajnos végleges megoldásom nincsen, de a tünetek enyhíthetőek.
Meg kell tanítani Zuckerbergnek, milyen ajánlott oldal az, amit még elviselsz.
A két route ugyanoda visz, de azért leírom:

Route 1.) Ha legközelebb látsz ilyet, nyisd le a kis szürke háromszöget a poszt jobb felső sarkában, és nyomj arra, hogy "Why am I seeing this?" (Adblock ezt blokkolja valamiért). Abban lesz egy link, hogy "Manage your ad preferences" ->

Route 2.) Settings -> Ads
Namármost itt első ránézésre úgy tűnhet, hogy kikapcsolhatóak a reklámok, de ha elolvassa az ember a mellékelt szövegeket, látható, hogy nem erről van szó. Ha "On", akkor a lájkokat=facebook aktivitásokat felhasználja a Zuckerberg a reklám tartalmának irányítására. Ha "Off", akkor ugyanannyi reklámot látsz majd, csak teljesen random. (Mittomén, kedvezményes autómosás meg sztárpletykák)
Javaslatom: Ads based on my preferences -> Edit ->Visit ad preferences ->


------> "Megoldás": nézd át a listát és hagyd meg azt a néhányat, amivel elvagy*. Nem lesz kevesebb reklám, ha mindet kikapcsolod! Sőt, még annak is van értelme, hogy gyorsan belájkolsz olyan oldalakat pluszban, amikről feltételezed, hogy reklámokhoz van közük, és saccper érdekel. Ettől függetlenül ha az aktuális aktivitásod és lájkolt oldalak alapján nem tud N/nap mennyiségű reklámmal feltölteni, akkor más adatokhoz nyúl, pl életkor, nem, lakhely.

*Legalábbis ez volt az első gondolatom, mert legutóbb volt egy fullos, minden témát érintő (shopping, kert, mittomén), default checked lista. De ehelyett most már eleve a lájkolt dolgokból válogat elsősorban. Érdekes.

Nekem most pl. megjelent a Mannaszappan reklámja. Ránéztem miért: mert 20 és 60 év közötti nő vagyok Magyarországi lakhellyel. De végülis ez nálam maradhat, natúr krém, nem pedig valami "Dögös Szempillaspirál".


Nincs ingyenebéd. :(
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, akkor úgy látom, nem lehet ezeket teljesen kikerülni (mint ahogy a maileknél külön van spam mappa, mert nekem ezek a hirdetések kb. annak számítanak), de azért köszi a tippeket! :)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Egyébként ha már ad blokkolás jött elő, ma munkában egy remek kis trükkre bukkantam, amivel egy OpenWRT vagy ekvivalens routeren meg lehet szabadulni a Youtube mobilapp meg Chromecast reklámoktól, amikor tehát a uBlock Origin nem elérhető. Ehhez csak le kell húzni egy megfelelő domain listát, és dnsmasq-al NXDOMAIN hibát tolni rájuk. 3 parancs volt az egész SSH-n:

1. wget -O /etc/dnsmasq.conf.ads-yoyo "http://pgl.yoyo.org/as/serverlist.php?h ... =plaintext"
2. echo "conf-file=/etc/dnsmasq.conf.ads-yoyo" >> /etc/dnsmasq.conf
3. /etc/init.d/dnsmasq restart
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Havi "Technikai Analfabéta" rovatunk következik Titkossal. :D

Szóval épp full új gépem lesz, a hardveres része már rendben van, sőt, szokatlanul simán ment eddig, úgyhogy kellett valami csavar, jött is: állítólag a Win 10 (sőt az XP után az összes) már marhára nem olyan, hogy egyszer leszedsz belőle egy tört verziót, azt felrakod és utána akármeddig használhatod, max nem engeded frissülni, nehogy a program "észrevegye", hogy nem eredeti a Win-ed. XD Nos, nekem ma azt mesélték, hogy az újabbakkal ezt már nem lehet eljátszani. Vannak ugyan crackek, de azok csak így ideig-óráig működnek és nem lehet tudni, hogy melyik havi frissítésnél fog "letiltódni" a Wined. Ha ez megtörténne, vadászhatsz új crackre, ami egy darabig megoldja a problémádat, de ez ugye azt is jelenti, hogy szépen le kell szedned a régi, "lebukott" Wined és felrakni az újabbat. Ez nagyon jó ám, amikor a régire már felpakoltál 20 különböző programot, a hardver drivereket, meg ilyesmi... :dirr: (Hogy legyen a dolognak további pikantériája, állítólag a crack még vírusos is lehet, vagyis minden ilyen próbálkozásnál megvan az esélye, hogy magadat is beszopatod.) Persze ha kellően eleged van ebből a "játékból", akkor "laza" 40.000-ért megvehetsz egy eredeti Win 10-et és nem kell tovább ezzel szenvedned, viszont mivel Bill is nagy szemét, állítólag ezeket már úgy állította be, hogy egy legális Win-t is csak egy gépre rakhatsz fel. Tehát ha mondjuk X évvel később ismét gépet újítana az ember, mert már szaggatnak a játékok, meg ilyesmi, akkor a korábban megvett Wineddel szart sem érsz és megveheted megint kvázi ugyanazt a Windowst, amit anno, pusztán azért, mert egy új gépre szeretnéd felrakni azt. (Gondolom marha nehéz lenne ám úgy megoldani, amit pl. a Blizz csinál, hogy minden egyes megvett programjukhoz tartozik egy kód, amit ha aktiválsz, akkor az a felhasználói fiókodhoz kötődik hozzá és onnantól akár 100 gépre is letöltheted és felrakhatod. De mondhatnám a Steam boltot és annak játékait, ami kb. full ugyanígy működik. De neeem, Mr. Billnek faszkodnia kell a vásárlóval, a számtechpiac teljes kisajátítása úgy tűnik, még nem okozott neki kellő kielégülést, úgyhogy most kezdődik a "customer SUCKport". :dirr:)

Szóval ez a fenti sztori komoly? Mivel mi pl. kapásból egy "torrent nemzet" vagyunk, én kevés magyarból nézném ki, hogy 40k-kat kidob erre, de ez a "crackeld újra random hónapokban" meg nonszensz. Szóval nem lennék meglepődve, ha a ravasz hackerek már erre is kitaláltak volna egy megoldást, csak gondoltam rákérdezek már, mert elvileg itt már csak én használok XP-t, ergo ilyen-olyan formában mindannyiótoknak találkoznotok kellett ezzel a "durvított" Win eredetiség védelemmel. (Kivéve Cruelt, ő Linuxosként most kényelmesen hátradőlhet. XD)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk az se volna fair, ha húszan összedobják a pénzt egy Winre, és mindenki feltelepíti magának. Sőt, ócsóért még másoknak is, és még ők keresnek rajta. A WOWot hiába teszed fel 20 gépre, accountod csak egy van.

A kérdésre sajnos nem tudok konkrétumokkal válaszolni, de eddig amiket hallottam, az alapján nem úgy tűnt, hogy bárkinek gondja lenne a tört winnel. Sőt, nagy windows szakértő ismerősöm szerint nem a Home verziók egyenkénti eladogatásából van az igazi bevétele a Microsoftnak, így annyira nem is görcsölnek rá. De ez sajnos nem egy önkéntes alapú emberségességi mozgalom, hanem üzlet.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Megint én a Facebookkal. XD Pár hónapja Zucker kitalálta, hogy nem elég, hogy mondjuk olyan jellegű ajánlásokat látsz oldalt, amilyen jelegű oldalakra rá szoktál kattintani, hanem beugrott neki, hogy lehet ezt az egészet jóval pofátlanabb módon is csinálni, úgyhogy most már ott tartunk, hogy pörgeti az ember a hírfolyamát és két, barátja által megosztott/like-olt link közé Zucker bedob neki egy ilyen "suggested pages/ajánlott oldalak" linket, ami egyébként jellemzően valami marhaság és egyáltalán nem úgy hangzik, mint ami tényleg érdekelné az embert, inkább emlékeztet azokra a gagyi, likevadász oldalakra, Szabadonébredőktől kezdve a Tudnodkell-el bezárólag. A kérdésem egyszerű: be lehet valahogy állítani, hogy ezek a szarok ne jelenjenek meg egyáltalán a falamon, vagy ha már muszáj, legalább valami "oldallinkben", ne a fő hírfolyamomon? Múltkor majdnem reflexből rányomtam egyre, az utolsó pillanatban csekkoltam, hogy ezt nem valamelyik ismerősöm rakta ki, hanem kvázi a beépített "reklámprogram".
Nemrég jött ki, eszembe jutott róla a hozzászólásod.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Havi "Technikai Analfabéta" rovatunk következik Titkossal. :D
Gondoltál arra, hogy kiegyezz egy Win Héttel? Már ha ez a nehézség a Tízzel tényleg fennáll. Én egy tört Hétről frissítettem anno, ezzel nem volt gondja később sem.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

scineram írta:Gondoltál arra, hogy kiegyezz egy Win Héttel? Már ha ez a nehézség a Tízzel tényleg fennáll. Én egy tört Hétről frissítettem anno, ezzel nem volt gondja később sem.
Igen, ezt igazából azóta már ketten is kérdezték máshol és nekem különösebb bajom nincs is vele (pontosabban: mivel sem a 7-et, sem a 10-et nem ismertem, mert egészen idáig XP-m volt, ezért nálam mindkettő tiszta lappal indult XD), de hogy mégis miért döntöttem a 10 mellett, azt leginkább két dolog indokolja:

-Ha hihetünk Gates-nek, ez lesz az utolsó Win, a továbbiakban már csak ezt fogják upgradelgetni, de nem fog kijönni "Win 11", vagy bármi hasonló. (Mondjuk én ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok, de most tegyük fel, hogy igazat mondott és komolyan is gondolta. XD)

-Általában ha egy Wint felrakok és megszokok, után a világvégéig is kitartok mellette. XD Na most akkor célszerű a legfrissebbet választani, amivel azért úgy az elkövetkezendő 5-6 évben még el tudok majd lenni minimum, nem pedig a 7-et, amit jó eséllyel az XP után először fognak nyugdíjba küldeni.

-Illetve mivel épp ma jött meg a gép és 10 van rajta, most már végképp nem raknék rá másik Wint. XD

Na, viszont ha másnak is ilyen problémája lenne, máshol másokkal már sikerült úgy-ahogy kiokoskodnunk a dolgokat, mert továbbra sem voltam hajlandó elhinni, hogy ne létezne olyan Win, amit egy gépnél többre ne lehetne felrakni, ez ugyanis a vásárló olyan szintű megszopatása lenne, amit számomra még az sem tesz elfogadhatóvá, hogy "dehát ez üzlet". Kiderült, hogy természetesen van is kiskapu, rögtön legális és illegális változatban is. XD A legális az, hogy az ember több hónapnyi spórolt pénzből megvesz egy Profession változatot a Win 10-ből, ami ugyan kétszer annyi, mint a Home, de korlátlanul pakolhatod akármelyik gépre. (Vagyis azt el tudom képzelni, hogy van valami felső limit rá, mi tudom én, tíz gépnél többre azért nem rakhatod fel, de nyilván ha ez csak otthonra kell valakinek, illetve arra, hogy egy esetleges alaplapcsere után is újra fel tudja pakolni ugyanazt a Wint, akkor valszeg évekig ellesz vele, hiszen alaplapot azért nem szoktunk csak úgy párhavonta cserélgetni. XD) Az illegális verzió kb. ugyanez, azzal a különbséggel, hogy nem megveszed, hanem valakitől elkéred ezt a típusú Wint, sőt, állítólag lehet, hogy elég a CD key is hozzá. Persze itt kérdezhetitek, hogy "oké és ha újra akarom installálni, akkor megint kuncseroljam el ugyanattól a fazontól ugyanazt a kódszámú Wint?", de szerencsére nem kell, ugyanis elvileg a Win olyat is tud, hogy egy üres lemezre rárakja magát, tehát kis túlzással onnantól már "gyárthatsz" magadnak egy saját Win 10 Profession lemezt. :D Persze ezek még ilyen elméleti fázisban lévő ötletek, amiket másokkal sütöttünk ki, de legalább már van egy irány, amerre elindulhatunk, ha a crackelt változat holnap esetleg megdöglik. XD
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Mivel én egy AMD RyZen processzort várok, gyakorlatilag hamarosan (é.: a következő negyedévben) én is cserélni kényszerülök az asztalit. Az öreg Athlon64-es egymagos felett eljárt (jócskán) az idő, gondoltam benézek ide, hátha olvasok valami érdekeset, és akkor láttam meg mit írt Titkos.
Titkos írta: 2016.12.12. 02:41Ha hihetünk Gates-nek, ez lesz az utolsó Win, a továbbiakban már csak ezt fogják upgradelgetni, de nem fog kijönni "Win 11", vagy bármi hasonló. (Mondjuk én ezzel kapcsolatban szkeptikus vagyok, de most tegyük fel, hogy igazat mondott és komolyan is gondolta. XD)
Viszont egész biztos a W10 az utolsó, hiszen a rolling release ezt takarja. Minden komolyabb kernelfrissítés (ami az XP esetében a 3 Service Packot, vagy a 98 esetében a Second Editiont jelentette) megjelent lemezen is, és ott kellett a másik név, alcímezés, különben honnan a frászból tudnád, hogy az újabb? Közben ott volt a már meglévő alaphoz a netes letöltés, ami akkoriban még nem muzsikált olyan szépen hatalmas méretek esetén. Ma meg már, olyan helyekkel, mint Litvánia, ahol alanyi jogod a gyors és szélessávú internet... nem igazán éri meg mellékesen a fizikai példány megjelentetését. Most csak netes van. Ha megint fejlődik annyit a hardverszekció az informatikában, mint a Vista idején volt a többmagos processzorok bejövetelekor (ezért is sikerült félre a Vista: felskálázott órajelű egymagos procikhoz tervezték, így nem tudta a többmagosokat rendesen kihasználni, illetve a 64-bites dolog is gyerekcipő volt programozás terén, ami meg a több memóriatárhely kezeléséhez szükségeltetik, illetve a többszálas adatfeldolgozáshoz), akkor jó eséllyel kap "Első Hatalmas Service Pack" névre keresztelt Kernel-frissítést. (Ha nem számítjuk, hogy a fejlesztői bemutató oprendszerről tényleges 10-essé felpatchelő frissítést.) Akkor viszont komolyan át kell dolgozniuk a korábbi szegmenseket, ami a programverziójában is relatív komoly ugrást fog eredményezni, de a rolling release megoldás miatt nem fog szemet szúrni. Viszont, a fizikai adathordozó kiadásának és terjesztésének költségeit legalább le tudták faragni.
Titkos írta: 2016.12.12. 02:41állítólag a Win 10 (sőt az XP után az összes) már marhára nem olyan, hogy egyszer leszedsz belőle egy tört verziót, azt felrakod és utána akármeddig használhatod, max nem engeded frissülni, nehogy a program "észrevegye", hogy nem eredeti a Win-ed. XD Nos, nekem ma azt mesélték, hogy az újabbakkal ezt már nem lehet eljátszani. Vannak ugyan crackek, de azok csak így ideig-óráig működnek és nem lehet tudni, hogy melyik havi frissítésnél fog "letiltódni" a Wined. Ha ez megtörténne, vadászhatsz új crackre, ami egy darabig megoldja a problémádat, de ez ugye azt is jelenti, hogy szépen le kell szedned a régi, "lebukott" Wined és felrakni az újabbat. Ez nagyon jó ám, amikor a régire már felpakoltál 20 különböző programot, a hardver drivereket, meg ilyesmi...
Így igaz, ez a fejlesztői kiadás volt, a developer programból, ami még kvázi egy használható alpha-verzió volt. Talán még be lehet adni azt, hogy van neked erről, és csak most patcheled fel, de nem igazán hiszem. Ahhoz elég volt egy tört Win7-et feltenni tisztán, minden upgrade nélkül, azt aktiválni, majd úgy elkezdeni a "Válts W10-re!" programot. Azok után a hamis kulccsal került letárolásra, és azóta gondtalanul megy nálam is a laptopon. És nem is kell különösebben a KMS-re hagyatkoznod. (Mondjuk én amúgy is veszek egy telepítőlemezt, mert a szopás nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé... érthető okokból. :dirr: )

Előtte sokáig szívtam a laptopon a Win8-cal és a Win8.1-gyel. Eredetileg 7-esem volt azon is, "gyári" (pontosabban, gyári lemez, valódi kód, csak épp egy raktárból lett elemelve :dirr: ). Viszont már akkor élcelődtem az asztali felbuherálásával, csak pénzem nem volt rá, amikor meg volt, akkor épp a lengyelországi 2 hetem vitte el, és az egyetem kötelező kerekerdő-dombocska típusú ámokfutásai. (Később meg havi nettó 40k-ból akarj valamit, ha a munkába járásod 10k. Közalkalmazotti félállás über alles.) Így a laptopon tartottam magam naprakészen az oprendszerek használatában, funkcióiban, térdre kényszerítésében és ribancommá tételében --- minden komolyabb frissítés alkalmával, mikor kidobta, hogy "nem jogtiszta az oprendszer" (igazi "YOU DON'T SAY?!" pillanatok voltak, mikor rendre benyögte). A W10 az elején kicsit sokat képzelt magáról, de egész könnyen idomítható. :)

Viszont, amire érdemes lesz figyelned, hogy ne akarj minden frissítést azonnal letöltetni vele. Várasd meg egy pár napot, esetleg egy hetet. Már kétszer is előfordult olyan biztonsági frissítés, amiből reinstall kellett legyen a végszó, olyan nemes és kifogástalan munkát végeztek. Ez pedig a rolling release kiadástípus szépséghibája.

Érdekességként megjegyzem, hogy a frissítésekben igen érdekes "jelenségek" is meg szoktak esni. Ugye, mint említettem, az asztali gép egy Athlon64-es gép, 2 GHz, 2 GB DDR1-es RAM, vagyis egy olyan Vaslady, akinek már kilométerekről "csókolommal" kell köszönni. Ezen most Win7-es fut, és egy ideje, olyan másfél éve egész pontosan, abbamaradt a frissítése. Sokáig nem tudtam az okát, de nem is érdekelt különösebben. Aztán gondoltam, "Háh, tök jó, a rendszerkövetelményeket W10-hez teljesíti.", és elkezdtem leszedni, telepíteni. 12 óra telt el a legnagyobb netes csúcsforgalom és letöltőszerverkínzás közepette, mire kiderült, hogy nem használhatom rajta, mert 4 olyan funkció, amellyel a mai processzorok már alapfelszereltségben bírnak, nincs meg ebben a jószágban. Aztán ráeszméltem, hogy ez akasztotta meg a frissítéseket is, mert ezekre hagyatkozó kódelemek jöttek volna le. Gyakorlatilag a W10 azt mondta az asztali gépemnek, hogy "Ráncos vén k**va vagy te, jobban lóg a melled, mint az akasztott ember, de még k*félni akarsz? Felőlem, de nem velem." :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6173
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Értem, köszi a válaszokat. :) Amúgy végül én is arra jutottam, hogy bár egyenlőre semmilyen "tünetet" nem mutat a gép, de a biztonság kedvéért azért beszerzek majd egy eredeti Win 10-et. Nem mondom, kellemesebb/hasznosabb dolgokra is tudnám költeni azt az 50k-t, de ahogy te is gyönyörűen összefoglaltad a lényeget egyetlen mondatban:
Ricz írta: 2017.01.10. 16:04(Mondjuk én amúgy is veszek egy telepítőlemezt, mert a szopás nem tartozik a kedvenc elfoglaltságaim közé... érthető okokból. :dirr: )
Úgyhogy ja, ami így meg van bonyolítva, annál én is már reflexből úgy reagálok, hogy "Csesszétek meg, inkább fizetek érte!" :dirr:
Ricz írta: 2017.01.10. 16:04Viszont, amire érdemes lesz figyelned, hogy ne akarj minden frissítést azonnal letöltetni vele. Várasd meg egy pár napot, esetleg egy hetet. Már kétszer is előfordult olyan biztonsági frissítés, amiből reinstall kellett legyen a végszó, olyan nemes és kifogástalan munkát végeztek. Ez pedig a rolling release kiadástípus szépséghibája.
Oké, köszi, ezt is észben tartom majd. :)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Nyugi, a win7 frissítéseket nem az öreg hardver akasztotta meg, hanem egy vissza-visszatérő bug, ami valahogy mindig előkerül, és szétcseszi a frissítéseket és zabálja a processzoridőt (és a delejt a konnektorból, tehát még pénzbe és környezetszennyezésbe is kerül). Évek óta ismert, a MS már számtalanszor "kijavította", de valahogy csak folyton felüti a fejét. Itthon az egyik gép most is szenved vele, pedig egyszer már kikúráltam belőle. Ráadásul szinte új rajta a rendszer, és a gép se annyira "ráncos vén qrwa", mint a tied :drop:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: Ricz »

No, megvoltak a tesztek, adatok is kipörköltek a netre, én meg összeraktam a konfigomat, lassan meg is veszem (csak mindig valami éppen hiányzik belőle: elfogyott ez, elfogyott az, így ekkor meg ekkor lesz legközelebb belőle, én meg egyben venném át, mert ne tolja meg hátulról a kutya, hogy félgép megvan, csak mondjuk a kakaóautomata hiányzik hozzá). :drop:

Viszont a korábbi elképzelésemet felülírtam annyiban, hogy nem az R5-ös Ryzen szériával megyek, hanem akkor már R7 1700-as. Az úgy 5-6, esetleg 7-8 évig jó is lesz, amilyen szinten egyébként is használom.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Általános

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Ricz írta: 2017.04.11. 13:50 Viszont a korábbi elképzelésemet felülírtam annyiban, hogy nem az R5-ös Ryzen szériával megyek, hanem akkor már R7 1700-as. Az úgy 5-6, esetleg 7-8 évig jó is lesz, amilyen szinten egyébként is használom.
Nekem 9 évig jó volt a core 2 duo, most is csak azért van sandy i3, mert találtam a szemétben :dirr:
Válasz küldése