Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Hi!
A sok mod probalgatasa es cserelgetese eredmenyes volt.. rajottem, hogy a szamomra leginkabb megfelelo mod a pHoeniX 1.8 ... ami nem meglepo, azt vesszunk, hogy 1.3-at hasznaltam :D:D:D Valoszinusitem, hogy mar csak akkor cserelek, ha 1.9-es is lesz :] Egyebkent nezegetve a statisztikat 2300 emberbol 8 hasznalja ezt a mod-ot... nem tul nepszeru :D
tsl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.07.05. 21:03
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: tsl »

Helló!
Az emule eszközök/hivatkozások/verzió frissitéssel sikerült a dolog, maga az emule töltötte le egy csomó helyről a programot tegnap kb. két óra alatt. Sok sikert nektek is.
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Hi! Lenne egy kerdesem, megpedig az, hogy van-e olyan hely - feltetelezem, hogy letezik :) - ahol rendszeresen frissul az IP filtel...?
[ha ez a ~41. lapon irt link lenne, akkor targytalan] Elore is koszi.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Decayer-9 írta:Hi! Lenne egy kerdesem, megpedig az, hogy van-e olyan hely - feltetelezem, hogy letezik :) - ahol rendszeresen frissul az IP filtel...?
[ha ez a ~41. lapon irt link lenne, akkor targytalan] Elore is koszi.
Igen a 41.oldalon írt link mindig a legfrissebb IPfiltert tartalmazza...:)

CHRONOS
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

i don't understand

Hozzászólás Szerző: keszako »

Mé van az ha felmegyek egy olyan serverre ahol mondjuk csak 132 ezer felhasználo van;és of course magas id-t add.Ha meg felmegyek oda ahol mondjuk 500 ezer ember és of course alacsony id-t add.Technikai magyarázat?

A paramétereim:
-emule 0.43b(hotfix)
-384/64 sáv sávszéleség
-nincs xp tûzfal,viszont van egy átalakitot swich(nem tom hogy igy kell irni,sorry)routeré(ugyszint nincs nálam számtech szotár),a bratyom valami ilyet hagyovált,bár lehet hogy baromság,mert egy másik báytánk csinálta;hárman vagyunk netre...az az hamarosan négyen,de csak én töltök.
-általában 10-vel szedek le,és 5-vel töltök fel,de hamagasabbra álitam a feltöltést akkor meg már nem is tudnék szedni
-max forrás fájl:800(de csak három szokot összejönni mindig)
-max csatlakozások:400

U.I.:lehet hogy a kérdésemnek igazából nincsis jelentösége?Tetü lassu ez az emule,ahhoz képest hogy azt olvasom hogy most menyivel gyorsabb lett,legalábbis nekem,egyszer már abba hagytam de most adok neki még egy esélyt.

Tsáó ALL!!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: i don't understand

Hozzászólás Szerző: Chronos »

keszako írta:Mé van az ha felmegyek egy olyan serverre ahol mondjuk csak 132 ezer felhasználo van;és of course magas id-t add.Ha meg felmegyek oda ahol mondjuk 500 ezer ember és of course alacsony id-t add.Technikai magyarázat?
Ehhez nem kell technikai magyarázat, csak logika...(no offense)
Több user = nagyobb leterhelés = több lowid
Ha más szerveren magas idet kaptál, akkor nem a routerrel lesz a gond...:)
A paramétereim:
-emule 0.43b(hotfix)
-384/64 sáv sávszéleség
-nincs xp tűzfal,viszont van egy átalakitot swich(nem tom hogy igy kell irni,sorry)routeré(ugyszint nincs nálam számtech szotár),a bratyom valami ilyet hagyovált,bár lehet hogy baromság,mert egy másik báytánk csinálta;hárman vagyunk netre...az az hamarosan négyen,de csak én töltök.
Ööö... én egy ilyen "lassú" netre nem mernék 4 usert csatlakoztatni...
Nekünk 512/128 van, ketten osztozunk rajta, és eléggé elfogadhatóan megy...:)
-általában 10-vel szedek le,és 5-vel töltök fel,de hamagasabbra álitam a feltöltést akkor meg már nem is tudnék szedni
-max forrás fájl:800(de csak három szokot összejönni mindig)
-max csatlakozások:400
Én 14 kb/s-el töltök fel (16k a max) és 50-60 kb/s-el töltök le, és ez nekem nagyon is megéri...:)
1000-2000 user között az adat általában állandóan folyik föl és le...:D
Nagyon fontos, hogy mennyi user van egy fájlra, amit letöltesz éppen...
A népszerűbb fájlokra több user van, így ezek gyorsabban fognak lejönni...
Töltöttem már le olyan fájlokat is, amikre 1 forrás volt, és igaz hetek múlva, de a fájl lejött és nagyon ritka volt...:)
Nos, 5 kb-os feltöltés mellett téged az Emule ISDN felhasználónak hisz, és így bizony nem fogsz elérni gyors sebességeket...
Végülis, ha belegondolsz, már most is 2x akkora sebességgel töltesz le, mint amennyivel feltöltesz, vagyis 100%os nyereséged van...:)
U.I.:lehet hogy a kérdésemnek igazából nincsis jelentösége?Tetü lassu ez az emule,ahhoz képest hogy azt olvasom hogy most menyivel gyorsabb lett,legalábbis nekem,egyszer már abba hagytam de most adok neki még egy esélyt.

Tsáó ALL!!
Nem az Emule a lassú, hanem a userek...:)
De most viccet félretéve, az Emule tényleg nagyon sokat gyorsult, ezt tudja mindenki aki legalább fél éve használja ezt a p2p rendszert...
A gond az alacsony forrásszámmal és az alacsony feltöltéssel van...

Sajnos azt kell mondanom, hogy ha a nem bírod megoldani a nagyobb feltöltést, akkor hagyd ott az Emule-t, és használj valami kevésbé bonyolult programot, például Overnet vagy Bittorrent...

CHRONOS
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Hozzászólás Szerző: keszako »

Hát igen most meg erösitettél abban amit már korábban is gondoltam...
Viszont a Bit Torrent lelkes felhasználoja vagyok már majdnem egy fél éve és ott tényleg jönn normálisan,hogy közben még töltis valamit fel.
És általában csak én töltök,vagy meg kérnek rá a bratyoim,mert én foglalkozok "nem legális beszerzéssel".Emule-val nem rég kesztem el foglalkozni,és tényleg nagyon jho forrás,csak én még kevés vagyok hozzá,meg nem vagyok tul türelmes is.Majd egy év mulva nagy valoszinüséggel,lesz nagyobb kapcsolatom(+egy nagyobb vincsi sem fog ártani),akkor meg biztos fogok ide irni...

Tsáó ALL!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Sok szerencsét! :)

CHRONOS
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Re: i don't understand

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

-általában 10-vel szedek le,és 5-vel töltök fel,de hamagasabbra álitam a feltöltést akkor meg már nem is tudnék szedni
-max forrás fájl:800(de csak három szokot összejönni mindig)
-max csatlakozások:400
Én 14 kb/s-el töltök fel (16k a max) és 50-60 kb/s-el töltök le, és ez nekem nagyon is megéri...:)
1000-2000 user között az adat általában állandóan folyik föl és le...:D
Nagyon fontos, hogy mennyi user van egy fájlra, amit letöltesz éppen...
A népszerűbb fájlokra több user van, így ezek gyorsabban fognak lejönni...
Töltöttem már le olyan fájlokat is, amikre 1 forrás volt, és igaz hetek múlva, de a fájl lejött és nagyon ritka volt...:)
Nos, 5 kb-os feltöltés mellett téged az Emule ISDN felhasználónak hisz, és így bizony nem fogsz elérni gyors sebességeket...
Végülis, ha belegondolsz, már most is 2x akkora sebességgel töltesz le, mint amennyivel feltöltesz, vagyis 100%os nyereséged van...:)
Ami azt illeti en sem tudok 5k-nal jobban tolteni, de min. 3x a download-om (van hogy 4)... ha a win-em nem szivat be es jol "jatszok" a prioritasokkal, akkor jol jon igy is :) es nekem a 15-20k boven megfelel ... erdemes varni.. varni... :D
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: i don't understand

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Decayer-9 írta: ... erdemes varni.. varni... :D
Teljesen egyetértek! :)

CHRONOS
Eraser

Emule fagyi...

Hozzászólás Szerző: Eraser »

Üdv!

Van egy kis gondom az Emule progival, nem tudok vele hoszabb távon letölteni, egyszerűen megakasztja az internetforgalmamat. A program is kifagy egyedül úgy tudok kilépni ha megszakítom az internet kapcsolatot, de még igy sem mindig, valamikor az egész rendszert magával rántja. A kapcsolatom ADSL, a rendszer WinXP, ZAPro legújabb. Próbáltam már MOD-okat is, de nem segített. Előre is kösz a segítséget!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: Emule fagyi...

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Eraser írta:Üdv!

Van egy kis gondom az Emule progival, nem tudok vele hoszabb távon letölteni, egyszerűen megakasztja az internetforgalmamat. A program is kifagy egyedül úgy tudok kilépni ha megszakítom az internet kapcsolatot, de még igy sem mindig, valamikor az egész rendszert magával rántja. A kapcsolatom ADSL, a rendszer WinXP, ZAPro legújabb. Próbáltam már MOD-okat is, de nem segített. Előre is kösz a segítséget!
A Zone Alarmmal lesz a gond, olvastam valahol, hogy az újabb Zone Alarmok mindenféle hibát jeleznek amikor az Emule fut, és tönkretesznek pár dolgot...

Szerintem pakolj fel egy régebbi ZA-t, vagy egy másik tűzfalat...
Nekem működik az Emule, 3.1-es a ZA-m...
Remélem tudtam segíteni valamit...:)

CHRONOS
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Re: Emule fagyi...

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Nekem is csak "regi" ZA -al ment, az megoldas lehet.
... mar nincs ZA >-)

kerdes:
hasznalt mar itt valaki aMule-t? (foleg debian alatt erdekelne a dolog, tapasztalatok, stb.)
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Most tettem fel az eMulet, és lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: Nem lehet a megosztás kijelölésénél egyben az alkönyvtárakat is kijelölni? Már vagy fél órája kattingatok, és amíg végig hasheli azt a 120GBt, az is eltart egy darabig...
pls help!
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Még valami: Nem csatlakoztam sehova, csak elindítottam az eMulet. Hogyan kezdtek el tölteni tőlem?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

MOndjuk be van kapcsolva az autoconnect at startup...? Vagy KAD hálózathoz csatlakoztál, akkor nem kell szerveren lenned..
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Luminas írta:Most tettem fel az eMulet, és lenne egy nagyon egyszerű kérdésem: Nem lehet a megosztás kijelölésénél egyben az alkönyvtárakat is kijelölni? Már vagy fél órája kattingatok, és amíg végig hasheli azt a 120GBt, az is eltart egy darabig...
pls help!
A Ctrl a "varazsbillentyu", amit keresel :).
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Decayer-9: THX :D:D:D:D

Nem csatlakoztam semmihez, de már rájöttem, hogy valszeg amiatt volt, hogy akik az előbb bent voltak, azok IP alapján még bejöttek. (eMule start, connect, quit, eMule start, és ekkor volt)
Köszi mindenkinek!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Luminas írta:Még valami: Nem csatlakoztam sehova, csak elindítottam az eMulet. Hogyan kezdtek el tölteni tőlem?
Source exchange...:)
Ahhoz nem kell szerver...:)

CHRONOS
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Helló!
Tudna valaki adni egy anime-server címet? Az alap kiszolgálókon nem talál semmit :(
Stag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.08.04. 14:47

Hozzászólás Szerző: Stag »

Sziasztok!
Pár napja minden szerverre kiírja nekem, hogy úgy tűnik ez halott, vagy úgy tűnik ez tele van. Néha kiírja, hogy low id-m van.
Eddig tökéletesen használtam az Emulét, most napok óta gyakorlatilag egyáltalán nem tudom. Van valami ötletek mit kellene csinálnom?
Köszi:
Stag
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Stag írta:Sziasztok!
Pár napja minden szerverre kiírja nekem, hogy úgy tűnik ez halott, vagy úgy tűnik ez tele van. Néha kiírja, hogy low id-m van.
Eddig tökéletesen használtam az Emulét, most napok óta gyakorlatilag egyáltalán nem tudom. Van valami ötletek mit kellene csinálnom?
Köszi:
Stag
nekem 2 hete van ez :-/ ... csatlakozz csak KAD-ra. Neha nezz ra, mert pl nekem is (meg nem jottem ra miert) hajlamos a jobb also rarokban a "nyilacska" atvalltani sargara a zoldrol [a "Recheck Firewall" utan ujra open lesz (ha tenyleg az :))]
Stag
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.08.04. 14:47

Hozzászólás Szerző: Stag »

Köszönöm. Megpróbálom.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Valamit ti szúrtatok el, de nagyon. Nekem füt az öszvér, KAD hálón és Animereactor szerveren van jelen pillanatban, s elégedett vagyok a 2 napja átlag 8/27-es ul/dl párosatással.:]
Válasz küldése