Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Zelmor írta:Megvárom a hotfixet. :^_^:

HEHEHEHE,asszem én is,ahogy eddig csinálták a srácok 1 hét és itt a hotfix! :):)

És IGeeeeeeeeeeen,szeretni fogjuk! :P:P:P:P,mellesleg a game amivel annyit szenvedtem,lengyel nyelvű :P:P:P:P,hát..izé,de legalább megvan :-P
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:
Zelmor írta:Megvárom a hotfixet. :^_^:

HEHEHEHE,asszem én is,ahogy eddig csinálták a srácok 1 hét és itt a hotfix! :):)

És IGeeeeeeeeeeen,szeretni fogjuk! :P:P:P:P,mellesleg a game amivel annyit szenvedtem,lengyel nyelvű :P:P:P:P,hát..izé,de legalább megvan :-P
:D :D :D
A hotfix szerintem is jönni fog...:)
Addig meg örülök ennek az újításnak:
.: Introduced additional new hashsystem (AICH Hashs) which will reduce the average amount of dataloss when a part is corrupted from
4.64MB (with ICH) to 180KB. The system is most effective when using links with attached AICH hash, which eMule can now also create
Please refer check the helpfiles/onlinehelp for more information about this new feature.
IMPORTANT: Due to the additional hash algorithm, eMule has to rehash all your shared files - this is a one-time thing, which can't be avoided.
Ja igen, újra kell hashelni a megosztott fájlokat, viszont gyorsabb lesz a hashelés...:)
Ez egy új hashelési rendszer, az ún. farendszer... :wink:
Itt a lényege:

Kód: Egész kijelölése

Example tree:
FileSize: 19506000 Bytes = 18,6 MB

       X (18,6)                                   MasterHash
       /     \
      X (18,55)   \
    /  \        \
                  X(9,28)  x(9,28)   X (0,05MB)         PartHashs
     /      \    /       \        \
 X(4,75)   X(4,57) X(4,57)  X(4,75)   \

     [...............]
X(180KB)   X(180KB)  [...] X(140KB) | X(180KB) X(180KB [...]      BlockHashs
        v
      Border between first and second Part (9.28MB)
Tehát mint ahogy láthattuk, a blokkok többsége 180 kb-ot foglal el...:)
Lehetséges, hogy a kisebb chunk méretet végül így oldották meg...
Még le kell tesztelnem, mert ha tényleg úgy van, ahogy gondolom akkor mindenkinek érdemes a legújabb változatra várnia...

Megvárom míg kijön a portfix (hotfix :)) és utána megvárom míg kijön egy "értelmes" mod, majd tesztelem...:D

A lényeg, hogy megint nagy újítások történtek, mint mindig, megint szép munka volt... :thumb:

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Ti milyen szerverekre szoktatok csatlakozni?
Nekem a razorback2 jön be, de hátha vannak még több userrel rendelkező helyek.

Előre is thx! :wink:
Razorback2 a legnagyobb kapacitású szerver, ennél nagyobbat nem fogsz találni...:)
Én is a Razorback2-t használom, mert nagyon gyorsan tudok forrásokat keresni/szerezni, így gyorsabb a letöltés is... :-P

CHRONOS
phr0zen

Hozzászólás Szerző: phr0zen »

Razorback2 a legnagyobb kapacitású szerver, ennél nagyobbat nem fogsz találni...:)
Én is a Razorback2-t használom, mert nagyon gyorsan tudok forrásokat keresni/szerezni, így gyorsabb a letöltés is... :-P

CHRONOS
Ilyen laza 15 perceket szokott szórakozni a felcsatlakozással. Gyakorlatilag még nem láttam olyat, hogy a Razorback 2 ne lett volna teljesen tele. :dirr:
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Engem pedig 5 sec alatt felenged.:P Old meg, hoyg ne legyen "marha nagy lowID-d" (:lol:) és menni fog az rendesen.:)

Én vala @: KAD, Razorback2, Anime Reactor #3

Nick: Zelmor[ARC]
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

...na igen... en sem allok at 1-, varom a nekem valo jo kis pHoeniX MOD-ot :cool:

Chronos: thx a reszletesebb infot :]

Razorback 2-re nalam is a gyorsasag jellemzo, de a KAD-ot nem hagynam ki en azt is eleg gyorsnak velem soxor, meg a sourceExchange is eleg hamar megtortenik ;)
Mazarin

Hozzászólás Szerző: Mazarin »

Hello! Nekem is lenne egy kérdésem. Kiválasztottam egy filmet, van elég forrás, sötét kék a csík is, minden rendben, mégis azt írja ki, hogy várakozás, és nem hajlandó megkezdeni a letöltést. Mi lehet ennek az oka?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Mazarin írta:Mi lehet ennek az oka?
Az, hogy nem olvastad végig a topicot. -_-
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Mazarin írta:Hello! Nekem is lenne egy kérdésem. Kiválasztottam egy filmet, van elég forrás, sötét kék a csík is, minden rendben, mégis azt írja ki, hogy várakozás, és nem hajlandó megkezdeni a letöltést. Mi lehet ennek az oka?
Talán meg kellene várni, míg rádkerül a sor. Tood itt nem úgy van, hogy rábökök és már szedi is. Lesd emg hanyadik vagy a sorban, némi emule használat után kikalkulálhatod, hogy ideális esetben mikor kerülsz te sorra.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Nos, kijött a bugfix, vagyis az Emule 0.44b :)

Apró újítások a unicode-on, és pár kad hiba kijavítva...:)
Lehet fogyasztani...:D

Changelog itt

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Üdvözlök mindenkit!

Régóta használom az eMule-t, és a használat során rendszeresen felmerül egy probléma, ami nem szorosan csak az eMule-hez kapcsolódik. Nevezetesen, ha megszakad az ADSL, akkor a progi nem tud automatikusan visszakapcsolódni, így ha magára hagyom öt-tíz órára, előfordul, hogy csak öt percet tölt le. Erre természetesen akkor jövök rá, ha bekapcsolom a monitort egy csomó idő mulva!
Javasoljatok, legyetek szívesek egy ujratárcsázó progit, esetleg be lehet-e erre állítani az eMulet, mint pl. a FlashGet-et?
(ne mondjátok: hogy-hogy megszakad! Megszakad, és kész, nem ez a kérdés!)
Köszi!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Üdvözlök mindenkit!

Régóta használom az eMule-t, és a használat során rendszeresen felmerül egy probléma, ami nem szorosan csak az eMule-hez kapcsolódik. Nevezetesen, ha megszakad az ADSL, akkor a progi nem tud automatikusan visszakapcsolódni, így ha magára hagyom öt-tíz órára, előfordul, hogy csak öt percet tölt le. Erre természetesen akkor jövök rá, ha bekapcsolom a monitort egy csomó idő mulva!
Javasoljatok, legyetek szívesek egy ujratárcsázó progit, esetleg be lehet-e erre állítani az eMulet, mint pl. a FlashGet-et?
(ne mondjátok: hogy-hogy megszakad! Megszakad, és kész, nem ez a kérdés!)
Köszi!
Nos, nekem routerem van, és az automatikusan újracsatlakozik, ha megszakad az adsl...:)

Az Emuleben lévő "ledobás esetén újracsatlakozás" opció megvédi az emule-t attól, hogy neked kelljen az emuleben is újracsatlakozni...
Ha tudod, hogy mikor dob le, akkor pedig az "ütemező" megoldja a dolgot...

Persze ettől még a probléma nem oldódott meg, de rengeteg program van a neten ami képes újracsatlakozni, akár megadott időközönként is...
Ha jól emlékszem, maga a Windows XP is képes erre, de ezzel nem próbálkoztam...

Ennyit tudok segíteni...

Edit: Még valami...
Adslnél nem mondjuk azt, hogy újratárcsázás, mivel nem is tárcsáz...:)
Legyen inkább újracsatlakozás, az szebb...:)

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Köszönöm a segítséget!
Megerősített abban a régen érlelődő gondolatomban, hogy venni kell egy routert. Ez persze pénz kérdés, nem pedig elhatározásé. Ezért átmenetileg lennék TOVÁBBRA IS kíváncsi néhány programnévre, AMIRE RÁ TUDOK KERESNI, ami átmenetileg kisegít!
Win 2000-em van, nem XP.
Köszi!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Köszönöm a segítséget!
Megerősített abban a régen érlelődő gondolatomban, hogy venni kell egy routert. Ez persze pénz kérdés, nem pedig elhatározásé. Ezért átmenetileg lennék TOVÁBBRA IS kíváncsi néhány programnévre, AMIRE RÁ TUDOK KERESNI, ami átmenetileg kisegít!
Win 2000-em van, nem XP.
Köszi!
Egyelőre ezt találtam, szerintem működni fog...:)

CHRONOS
zsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.09.20. 05:00

Hozzászólás Szerző: zsoca »

Az eMule-ban ha nincs meg egy filenak az összes darabja (pl. 77-ből csak 68-at talál meg), akkor mi a teendő? Menjek át másik szerverre, hátha ott meglesz?
zsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.09.20. 05:00

Hozzászólás Szerző: zsoca »

Kipróbáltam. Átmentem több másik szerverre (Razor2-őn voltam eredetileg), de így sem találta meg a hiányzó darabokat.

Sajnos itt az eMule-ban nem találok olyan menüpontot, hogy Find more sources....pedig lehet, hogy sokat segítene...
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Ha egy fájlnak hiányzik egy része, akkor 2 dolgot tehetsz:

-Felmész Kad-ra is...
-Ha ott sincs, akkor sajnos hiányzik...:(

A "find more sources"-ről annyit, hogy az Emule 3 helyről szedi a forrásokat: Kad, server, és source exchange...:)

Megkapod a szerverről a forrásokat, aztán megkapod kadról és később "forrás cserével" a többi szerverről...:)

Magyarul az Emule az összes szerver összes forrását megkeresi 1-2 órán belül...(az adott fájlra természetesen)

Megesik, hogy egy adott fájlra hiányzik pár részlet...sajnos. :neutral:
Ez ellen nincs mit tenni, valószinűleg előbb-utóbb valaki feltéved a teljes forrással, vagy ami még valószinűbb hogy valaki felrakja a fájlt csak más néven...:)

CHRONOS
zsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.09.20. 05:00

Hozzászólás Szerző: zsoca »

Chronos írta:Ha egy fájlnak hiányzik egy része, akkor 2 dolgot tehetsz:

-Felmész Kad-ra is...
-Ha ott sincs, akkor sajnos hiányzik...:(
...
Megesik, hogy egy adott fájlra hiányzik pár részlet...sajnos. :neutral:
Ez ellen nincs mit tenni, valószinűleg előbb-utóbb valaki feltéved a teljes forrással, vagy ami még valószinűbb hogy valaki felrakja a fájlt csak más néven...:)

CHRONOS
Mi az a Kad? Én kezdő eMule felhasználó vagyok, így nem nagyon értem.

Szóval magyarul azt tanácsolod, hogy a letöltés elején már nézzem meg, hogy megvannak-e a darabok. Ha nincsenek, akkor már eleve ne fogjak hozzá a letöltéshez, hanem keressek másik file-t?
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Üdv mindenkinek


eMule szerver listát hol tudok letölteni?(nem a neten elérheti .de :oops: címekre gondolok)Tudtok magyar eMule vagy eDonkey szerver címet? Csak azért kérdezem,mert most egyszerre használom a bcdc++ - t és a emule-t, de egyelőre nagyon hányadék lassú az utóbbi(persze tudom,ha kínai tölt(mint most) :cool: rólam,akkor is nem csoda).

Ui:a keresőben a %-os elérhetőség jelenti azt,hogy a filenak melyik 'szelete' alapból elérhető?

Előre is köszi
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

http://www.emule-project.com/home/perl/ ... pic_id=131

Ne használj egyszerre dc-t és emule-t, sok filecserélő nagyon leszívja a kapcsolatot. Max egy winMXet érdemes mellette futtatni, az nem dolgozik akkora kapcsolatszámmal, mint a másik két letöltő.

A keresőben a százalék pedig azt jelenti, hogy a talált forrásoknak hány százaléka teljes.
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Köszönöm Zelmor,
Ezennel teljesítetted mai jócselekedeted. :wink: Azt hiszem most már tisztábban látok hála néked.A processzorok Istene védjen utadon.
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

zsoca írta: Mi az a Kad? Én kezdő eMule felhasználó vagyok, így nem nagyon értem.

Szóval magyarul azt tanácsolod, hogy a letöltés elején már nézzem meg, hogy megvannak-e a darabok. Ha nincsenek, akkor már eleve ne fogjak hozzá a letöltéshez, hanem keressek másik file-t?
Igen, szerintem várj vele egy fél órát, és utána nézd meg, hogy a fájra még mindig nincs-e forrás...(kb ennyi idő, míg az emule megtalálja a forrásokat az egész rendszerben)
Ha hiányzik egy rész, nem érdemes letölteni a fájlt...

Akkor érdemesebb keresni más fájlok után, ugyanis rengetegszer megesett már velem, hogy egy fájl máshogy elnevezve ugyanaz a fájl volt...

Edit: Kad az a Kademlia szónak a rövidítése...:)
A Kad egy szerver nélküli hálózat, vannak felhasználók akik csak Kad-ra mennek fel, szerverre nem, ezért nem találod meg őket forrásként és sokszor lehet hogy náluk van a teljes fájl...:)

CHRONOS
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Ohio gozaimasz -t mindenkinek,

Sajna én egy problémás ember vagyok :hammer: és egy utolsó kérdéssel szeretném bombázni a fórum minőségi táborát :whelp: az eMule-vel kapcsolatban:

Miért kezdik el rólam azon file-ok letöltését amelyek még nem is komplettek és ráadásul nem is a megosztott könyvtáraimban találhatóak?Szerény véleményem szerint azért olyan kaka lassú a letöltésem(átlag összesen 12-15K),mert olyan még nem teljes file-t kérnek tőlem,amit én magam is csak 20-25%-ban töltöttem le.Tehát a kérdés az,hogy az incomplete file-ok miért szerepelnek a megosztás fül alatt?

Előre is thx
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
rca852
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2004.09.18. 00:29
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: rca852 »

Maxipocak írta: Miért kezdik el rólam azon file-ok letöltését amelyek még nem is komplettek és ráadásul nem is a megosztott könyvtáraimban találhatóak?Szerény véleményem szerint azért olyan kaka lassú a letöltésem(átlag összesen 12-15K),mert olyan még nem teljes file-t kérnek tőlem,amit én magam is csak 20-25%-ban töltöttem le.Tehát a kérdés az,hogy az incomplete file-ok miért szerepelnek a megosztás fül alatt?
A régi edonkey 2000-ben ki lehetet kapcsoni a horde szolgáltatást. Szerencsére az emuleban nem lehet kikapcsolni.

Miért jó? Tételezzük fel, hogy egy forrás van a fájlból, és te éppen letöltöd. Ekkor, ha egy másik felhasználó is ugyanazt a fájt akarja letölteni, akkor nem fog sikerülni, hiszen most te töltesz le. Tehát sorba kell állnia. Viszont, ha nálad is megosztásra kerül a fájl letöltés közben, akkor tőled töltheti a meglévő darabot, és közben sorba áll az eredeti forrásnál. Tehát ez a szolgáltatás a fájlok gyors elterjesztését szolgálja.

Megfigyelésem szerint még azt is elősegíti, hogy a kevés forrással rendelkező fájlok hosszabb ideig legyenek elérhetőek. Ilyenkor a teljes (hiánytalan) fájl csak egy-két embernél van meg, viszont a felhasználóknál lévő dirib-darabokból visszaállítható a tökéletes eredeti fájl. :->
Chronos írta:Igen, szerintem várj vele egy fél órát, és utána nézd meg, hogy a fájra még mindig nincs-e forrás...(kb ennyi idő, míg az emule megtalálja a forrásokat az egész rendszerben)
Ha hiányzik egy rész, nem érdemes letölteni a fájlt...
Egyetértek a fentiekkel. Viszont, ha a "keresésnél" a "források befejezése" mezőnek "1" értéket adunk, akkor csak azok a találatok fognak megjelenni, amelyeknél a teljes fájl rendelkezésre áll. Ekkor már nem kell figyelni, hogy piros-e a fájl, biztosan meg fogja találni az összes részt.
Chronos írta: Akkor érdemesebb keresni más fájlok után, ugyanis rengetegszer megesett már velem, hogy egy fájl máshogy elnevezve ugyanaz a fájl volt...
Nana! Mivel a fájlok keresése nemcsak név, hanem hash alapján is megtörténik, hiába nevezi át valaki a tökéletes eredeti fájlt, az emule ugyanúgy meg fogja találni. Eltérő fájlnévvel csak akkor találhatja meg, ha binárisan eltérő a két fájl. Ekkor viszont felesleges is "egyesíteni" ezeket a letöltéssel (nem is engedi a program).

Régen a DC++ sajátossága volt, hogy az azonos méretű fájlokat azonosnak vélte. Na, ekkor összekeverte a két fájlt. :( Mindez a gyenge hash miatt volt. Mára javítottak a hashon, de még mindig nem éri el az emule színvonalát. :)
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Régen a DC++ sajátossága volt, hogy az azonos méretű fájlokat azonosnak vélte. Na, ekkor összekeverte a két fájlt. :( Mindez a gyenge hash miatt volt. Mára javítottak a hashon, de még mindig nem éri el az emule színvonalát. :)[/quote]

Kedves rca852,

Először is köszi,hogy mindenre kiterjedő (mondhatni taxatíve :) )válaszoddal felhomályosítottál,de azt hiszem meg fogok válni az eMule-től. :hammer:
:neutral: 1A DC++ nekem jobban bejött,mert a magyar hubokról tényleg azt tölthetem le ami nekem kell(valóban,csak 1 forrásból,és csakis akkor - legyen az T3-as is - ha a felhasználó online.
:wink: 2A DC++ nem szeletekben gondolkozik, - lehet hogy konzervatív vagyok,talán ezért csipázom inkább az FTP-t - de csakis azt osztja meg,amit én megadok neki.Nem szeretem,ha a gép gondolkozik helyettem ilyen téren.
:lol: 3Letöltöttem egy másik 2p2 progit,nevezetesen a Shareaza - t,ami lényegesen felhasználó barátibb(tudom, az eMule-ben kb.2Millió ember van fennt-de mindez halottnak a csók ha hetekbe kerül a 1 ki*****tt file-nek a letöltése,ha egyáltalán megvan minden szeletkéje).Úgy gondolom hogy az eMule túlságosan összetett ahhoz,hogy hatékonyan lehessen használni(mindez persze ADSL 384/64-es kapcsolatnál),túl sok forrást keres,ahol a 123423143524.vagy a QR-ben.Én annak a híve vagyok,hogy inkább lassabban(legyen az 24óra) töltsek le valamit minthogy 3órát kelljen várnom arra,hogy50K-val tölthessek.

Köszönöm hogy elolvastad szerény eszmefuttatásomat,
Trinity védjen utadon
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
Válasz küldése