Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Emberek!
Ez nem egy flame topic...
Ha nem tetszik az Emule, nem kell használni...
Én tökéletesen megvagyok elégedve vele és szerintem 100x "felhasználó barátibb" mint a "gagyi" ShareAZA...
Bocs a flame-ért, de a shareaza-t 1 ember fejleszti, az emule-t pedig több mint 30 db ember...(persze csak ha a moddereket is fejlesztőknek vesszük)

A hashről tudok, lol... :-P
Rosszul fogalmaztam meg magam abban a postban, azt akartam írni, hogy más hashel, de ugyanaz a fájl...
Ugyanis ha egy fájlt kicsomagolsz, majd becsomagolod újra de egy másik tömörítővel, az hoppá!! új hashkódot kap...:)
Remélem most már érthető voltam...

Egyébként meg: Emule: 2.5 millió felhasználó, DC: átlagosan egy "hubon" (rotflol) 100+ user...
Szóval erről ennyit...
Egyéb hírek:

Shareaza-t bannolta az emule, mert illegális dolgokat művel...
Tudniillik, a shareaza az emule felhasználóktól tölt le, de olyan módon, hogy meghamisítja a sorbanállást (Fake Queue Rank) és baromi keveset tölt fel...
A másik részben-bannolt rendszer az Overnet, ami szintén hamisít...
Shareaza-t kibannolták a nagyobb torrent siteokról, mondván, hogy a bittorrent kliensük "lopja az erőforrásokat" a trackertől...
Overnet spyware-t telepít a gépre, és bannereket futtat letöltés közben...

Ez a bannolás dolog egyébként függő, egyes modok nem bannolják a shareaza-t és az overnetet, mások igen...(de a többség igen)

Emule-n bármit megtalálok, lehet az egy 1960-as film is...
Nem hiszem, hogy a magyar "hubon" (cotflgoahaha) megtalálható lenne 1960-as film, vagy zene...

Ennyit akartam mondani, bocs mindenkinek a flame-ért, de egyszer az életben ki akartam fejteni a véleményem erről a témáról, ezt a postot nyugodtan törölhetitek, nem flame-elek többet...
rca852 írta:A régi edonkey 2000-ben ki lehetet kapcsoni a horde szolgáltatást. Szerencsére az emuleban nem lehet kikapcsolni.
Még ehhez a hosszászóláshoz szeretnék "hozzászólni"...:)
Az Emule nem használ horde-t, köze sincs hozzá...
A horde úgy működik, hogy azokat az embereket, akik kb. ugyanakkora uploaddal rendelkeznek és ugyanazt a fájlt kérik, azokat egy helyre nyomja, ezzel csoportokat alakít ki, és pl. egyes emberek akik alacsonyabb uploaddal rendelkeznek, nem mehetnek be a gyorsabb csoportba...
Emule engedi, hogy bárki bármilyen neteléréssel is rendelkezik, letölthesse a fájlt...:)
Overnet nem...
Ha nem éred el a kivánt sebességet, akkor maradsz a tömegsorban(szó szerint) és várod míg 4-5 óra alatt elindul a letöltés...
Miért jó? Tételezzük fel, hogy egy forrás van a fájlból, és te éppen letöltöd. Ekkor, ha egy másik felhasználó is ugyanazt a fájt akarja letölteni, akkor nem fog sikerülni, hiszen most te töltesz le. Tehát sorba kell állnia. Viszont, ha nálad is megosztásra kerül a fájl letöltés közben, akkor tőled töltheti a meglévő darabot, és közben sorba áll az eredeti forrásnál. Tehát ez a szolgáltatás a fájlok gyors elterjesztését szolgálja.

Megfigyelésem szerint még azt is elősegíti, hogy a kevés forrással rendelkező fájlok hosszabb ideig legyenek elérhetőek. Ilyenkor a teljes (hiánytalan) fájl csak egy-két embernél van meg, viszont a felhasználóknál lévő dirib-darabokból visszaállítható a tökéletes eredeti fájl. :->
Pontosan, a Bittorrent is ezt csinálja, csak kisebb chunk részeket használ, ha jól emlékszem 64/128 kb-osokat, míg az Emule 9.28 mb-os chunkokat használ, ezért kell órákig sorban állni...

CHRONOS
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chronos 2004.09.23. 17:36-kor.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

@Maxipocak:

Ez "eszmefuttatásod" igencsak kiváló volt (kb. olyan, mintha az FTPt a HTTPvel hasonlítanám össze, és kijelenteném, hogy az FTP jobb :dirr:), de (már ne is haragudj) szerintem először tanuld meg, hogy kell leírni azt, hogy P2P (Peer-to-Peer), majd azt is, hogy "felhasználóbarát".

Ezzel azt szeretném javasolni, hogy ha már érveket hozol fel, hogy a DC miért jobb, mint az eMule, először kicsit járj utána a dolgoknak, majd utána postolj. (A "T3" kifejezésen pedig jót mosolyogtam. :dirr:)

Köszönöm a figyelmet.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Chronos!

Valóban megoldódott az ADSL megszakadásos problémám, mégpedig az XP-re való átállással! (idöszerű volt már) Hamarosan routert is veszek.
Van egy pici megjegyzésem a fenti vitával kapcsolatban: az eMule nem gyors, de tele van különlegességekkel! Ez a lényeg!
Még egy apró megjegyzés: nagyon elterjedt a TV-ben is az, hogy az embereket nem főre, hanem darabra mérik! Hm?!

Van egy kérdésem, amire a választ nem volt türelmem visszakeresni. Nos, a letöltésnél és a feltöltésnél is lehet állítani a prioritást. Mi az egyiknél és mi a másiknál a hatás, és melyik a jobb: az alacsony, vagy a magas prioritás a letöltés gyorsítása szempontjából?
Volt már szó róla sokkal korábban, de akkor még nem figyeltem rá, ezért elnézést!
szaki58
zsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.09.20. 05:00

Hozzászólás Szerző: zsoca »

Előre elnézést kérek az off-topicért (vagy flame vagy mittomén), de tényleg nem bírom megállni, hogy ne szóljak hozzá a DC++ témához.

A véleményem:

A DC++-t nem tegnap óta használom. Régebben, a kezdetek kezdetén tényleg fantörpikus lehetőség volt, azonban úgy vélem, mára teljesen lecsörömpölt. Egyetlen értelmes (vagy értelmetlen) dolgot sem bírok letölteni róla hónapok óta. A T1-es, T3-asok teljesen használhatatlanok, mert folyamatosan 0 slotosak, a többiektől meg alapból nem érdemes tölteni.

Gyakorlatice oda redukálódott az egész, hogy ha nagy nehezen rátalálsz is valamire (a legújabb filmeket, játékokat is alig lehet magyar HUB-okon fellelni már), berakod a letöltésbe, majd az automata kereső rákeres az alternatívákra, vagy te magad rákeresel, aztán hurrá örülhetsz a rengeteg 0 slot-os forrásnak (jó esetben), de letölteni soha nem fogsz tudni róluk! Olyan az egész, mint kutyának a gumicsont...

Szóval a DC++ ma már egy nagy nulla! És ha nem fognak a rendszerén változtatni, vagy a felhasználók nem fognak másképp állni a dolgokhoz, akkor rövidesen be fog fulladni az egész (már most is be vannak a magyar HUB-ok).

Ha megfigyelitek egyébként a DC klónok fejlesztésének folyamatát, egyre inkább elmennek a torrentes és eMule-hez hasonló irányba (több szálú letöltés, források automata keresése, stb.), de sajnos egyik klón sem működik rendesen. Amelyik esetleg műxik, azt meg tiltják a magyar HUB-okon.

A torrentes letöltők kb. annyit érnek, mint a DC++....semmit! A Shareaza is bejön néhány emberkének, meg más torrentesek is, de csak azoknak, akik már nagyon-nagyon régóta használják. Én nagyon sokszor próbáltam már torrentes letöltőket is. Hónapokig görcsöltem, aztán lemondtam róluk, majd ha kijött új verzió, újra megpróbáltam, aztán megint kiderült, hogy nem érnek semmit....és ez így ment ezidáig.

Az eMule volt az első, aminél már egy hét használat után is kézzelfogható eredményt értem el. Még nem ismerem teljesen a rendszerét (nem is nagyon érdekel túl mélyen), de a lényeg, hogy bár csordogál az anyag lefelé, de stabilan és kiszámíthatóan jön lefelé.

Egyetlen gondom ugyanaz az eMule-vel, ami a torrentes letöltőkkel is általában: ha megszakad az ADSL kapcsolat, tökmindegy, hogy újra felcsatlakozik akár 1mp múlva, a letöltés a nulláról kezdődik. Megint lehet órákat várni arra, hogy beinduljon rendesen. Mire beindul rendesen, addigra meg megint jön a szakadás...
Evvan...
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Chronos!

Valóban megoldódott az ADSL megszakadásos problémám, mégpedig az XP-re való átállással! (idöszerű volt már) Hamarosan routert is veszek.
Örülök neki... :)
Van egy pici megjegyzésem a fenti vitával kapcsolatban: az eMule nem gyors, de tele van különlegességekkel! Ez a lényeg!
Pontosan erről van szó, meg arról, hogy az Emule-t másfél havonta frissítik kb...:)
Nem tudom, hogy ez elmondható-e a többi p2p-ről... :wink:
szaki58 írta:Van egy kérdésem, amire a választ nem volt türelmem visszakeresni. Nos, a letöltésnél és a feltöltésnél is lehet állítani a prioritást. Mi az egyiknél és mi a másiknál a hatás, és melyik a jobb: az alacsony, vagy a magas prioritás a letöltés gyorsítása szempontjából?
Volt már szó róla sokkal korábban, de akkor még nem figyeltem rá, ezért elnézést!
OK...:)
Az automatikus feltöltés prioritás úgy működik, hogy azokat a fájlokat, amikre a legkevesebb az érdeklődés, azokat magas prioritásúra rakja...:) (tehát könnyebben kerülnek feljebb a sorban a userek)
Letöltésnél viszont csak annyit számít, hogy teljes sáv esetén (értsd: 60 kb/s-el jön le az anyag) melyik fájlra rakjon nagyobb terhet...:)
Teljes sáv esetén ugyanis ha az egyik user éppen fel akarna neked tölteni, de érzékeli az Emule, hogy teljes a sáv, akkor az a user nem tölt fel neked...:)

Feltöltésnél van egy olyan prioritás, hogy felold...:)
Ez a legmagasabb prioritás, lényegében aki ezt a fájlt kéri az rögtön az első helyet kapja meg a sorban... :-P

Nos szeretném ha több vita nem lenne a DC és Emule között, mert van akinek a DC a jó, van akinek az Emule a jó...:) (ez olyan kb. mintha azon vesznénk össze, hogy az Intel vagy az Amd a jó)
Szóval értelme nincsen, aki megszokta a DC-t és jól bevált neki az használja azt, aki pedig megszokta az Emule-t, az használja azt... :cool:

Köszönöm... :)

Zsoca: Köszönöm a véleményedet, jó kis leírás volt, kb. nekem is ez a véleményem, és ha valaki nem tudná, annak idején én is DCvel kezdtem... :neutral:

CHRONOS
Maxipocak
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.21. 07:24
Tartózkodási hely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: Maxipocak »

Ahoy poblacsek,

Assszem kollektíve le kéne basznom mindenkit,aki kioktatott,de mégsem fogom tenni. :-P No problemo emberek.
Hangsúlyozni szeretném,hogy egy :!: adott üzenetre válaszoltam,és ha valakit ezzel megbántottam,akkor bocsánatot kérek,mert nem ez volt a szándékom.Kezdőnek számítom magam,DE nem szeretem ha kioktatnak (és nem a tanácsokra gondolok,mert azokat szivesen veszem).Mindenesetre örülök,hogy egy kicsit felbojjjjjdítottam így a fórum legénységét.

Üdvözlök mindenkit :wink:
-Itt maradsz köztünk Amigo.Mi a neved?
-Lusta Dick.
-Ricardo keblemre,barátunk vagy.
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Akadt még egy problémám!
Azt tapasztaltam, hogy mind a 2000-nél, mind pedig az XP-nél a frissítések letöltése után az eMule egy idő múlva leáll, és hibaüzenet jelenik meg, naplózni akar, majd az eMule eltűnik.
Arra gondolok, hogy a biztonsági frissítések közül valamelyik betart az eMulenek. Jó lenne kiszűrni melyik az, mert a többit azért érdemes lenne letölteni.
Mit szóltok hozzá, találkoztatok-e ezzel a problémával?
szaki58
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Halihó:)

Hmm nem,még nem találkoztam ezzel :oops:

//off: ftp acc+ emule = 99%ban minden megvan ami kell...//

on:

leszedtem az új lsd-t hááát... annyi cucc van ott hogy hagytam békén defaultként mindent....


//még egy kicsit off:
emlékeztek még a beígért szamurájos képre,nah erőt vettem magamon és elkezdtem a weightmapeket,szóval lesz anim is ha bob is úgy akarja:P:P,de lehet hogy csak állókép,majd meglássuk:P:P:P

//


ennyiii:)

byez
Kép
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

szaki58 írta:Akadt még egy problémám!
Azt tapasztaltam, hogy mind a 2000-nél, mind pedig az XP-nél a frissítések letöltése után az eMule egy idő múlva leáll, és hibaüzenet jelenik meg, naplózni akar, majd az eMule eltűnik.
Arra gondolok, hogy a biztonsági frissítések közül valamelyik betart az eMulenek. Jó lenne kiszűrni melyik az, mert a többit azért érdemes lenne letölteni.
Mit szóltok hozzá, találkoztatok-e ezzel a problémával?
Nekem mar joideje egy SP2-es XP van fent ("integralt"), semmi gondom vele, de korabban sem tapasztaltam hasonlot, vhol mashol lehet a bibi... :-/ (egyebeknt ntom szamit-e de AMD-re optimalizalt pHoeniX 1.9.1 MOD-ot hasznalok)
zsoca
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.09.20. 05:00

Hozzászólás Szerző: zsoca »

szaki58 írta:Akadt még egy problémám!
Azt tapasztaltam, hogy mind a 2000-nél, mind pedig az XP-nél a frissítések letöltése után az eMule egy idő múlva leáll, és hibaüzenet jelenik meg, naplózni akar, majd az eMule eltűnik.
Arra gondolok, hogy a biztonsági frissítések közül valamelyik betart az eMulenek. Jó lenne kiszűrni melyik az, mert a többit azért érdemes lenne letölteni.
Mit szóltok hozzá, találkoztatok-e ezzel a problémával?
Igen, én néhány nappal ezelőtt találkoztam ezzel. Mivel többmindent futtattam egyszerre, ezért nem az eMule-nek tudtam be a hibát, úgy gondoltam, összeakadhatott vmivel.
Azóta egyébként még nem volt ilyen gondom, persze lehet, hogy nem is ment a frissítés. :wink:

Valaki mondja meg legyen szíves, hogy itt az eMule-ban mi értelmük a szervereknek? A megosztás is ezeken keresztül megy, vagy csak a keresésnél van szerepük és a letöltés megy ezek nélkül is úgyanúgy? Tudom, nagyon lamer a kérdés, de én még nagyon kezdő eMule felhasználó vagyok.

Azért is kérdem, mert ha menet közben szervert váltok (vagy épp nem vagyok szerveren), úgy látom a le- és feltöltésre semmilyen hatással nincs (vagy csak később jelentkezne).
A keresésnél viszont kézzelfogható különbségek vannak szerver és szerver között.

Az is érdekes, hogy a lowid problémát megoldottam tökéletesen, mégis van úgy, hogy néha (tényleg ritkán) bizonyos szervereken lowid-et kapok, másokon meg nem. Egyébként lowid-el is jön az anyag lefelé, mint a meszes, szóval nem találok különbséget. :)
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

zsoca írta:Valaki mondja meg legyen szíves, hogy itt az eMule-ban mi értelmük a szervereknek? A megosztás is ezeken keresztül megy, vagy csak a keresésnél van szerepük és a letöltés megy ezek nélkül is úgyanúgy? Tudom, nagyon lamer a kérdés, de én még nagyon kezdő eMule felhasználó vagyok.
Ha nem lenne szerver, akkor lassabban kapnál új forrásokat, ennyi...:)
A szerver indexeli az összes megosztott fájlt és kezeli a forrásokat...
Ha nem lenne szerver, akkor órákat kéne várni, mire megtalálná Kadról az összes forrást az emule, így viszont hogy van szerver, pár perc múlva már meg is vannak...:)
Kadon a felhasználók küldik át egymásnak a fájllistát, mivelhogy nincs szerver...:)
Azért is kérdem, mert ha menet közben szervert váltok (vagy épp nem vagyok szerveren), úgy látom a le- és feltöltésre semmilyen hatással nincs (vagy csak később jelentkezne).
A keresésnél viszont kézzelfogható különbségek vannak szerver és szerver között.
Igen, pont ezt mondtam el vagy már 100x, hogy az Emule előbb-utóbb az összes szerveren lévő forrást is eléri a source exchange miatt...:)
Azért érdemes a nagyobb szerverre felmenni, mert gyorsabban kapod meg a forrást, tehát gyorsabban állsz sorba...:)
Az is érdekes, hogy a lowid problémát megoldottam tökéletesen, mégis van úgy, hogy néha (tényleg ritkán) bizonyos szervereken lowid-et kapok, másokon meg nem. Egyébként lowid-el is jön az anyag lefelé, mint a meszes, szóval nem találok különbséget. :)
Igen, egyes szerverekről kaphatsz lowid-et, vagy ha a portod blokkolva van, akkor is...

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Üdv mindenkinek!

Lenne 1 kérdésem

a kiszolgálók fülön alul van egy olyan hogy webszerver - letiltva

a beállításoknál is van 1 olyan hogy webkiszolgáló /ami szintén ki van kapcsolva/

kérdésem hogy ez mire használható? /ha használható/

előre is köszi
Üdv
Csontikka
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Behányt ez a K... eMule!!! Mostmár nem csak a frissítés után, hanem önhatalmúlag!!!
Nekiállok, és lépésről lépésre kiderítem, mi okozhatja a hibát! Ha módom lesz rá, akkor egy "Print screen"-t is küldök!
Nem hiszem, hogy csak nálam van ez.
Ez csak megjegyzés, kérlek, ne adjatok MOST tanácsot, majd, ha minden részletre fény derül.

--------

Utóirat: Régóta (több, mint egy éve) használom, ezért tudom, mit beszélek! Uff!!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Csontikka írta:Üdv mindenkinek!

Lenne 1 kérdésem

a kiszolgálók fülön alul van egy olyan hogy webszerver - letiltva

a beállításoknál is van 1 olyan hogy webkiszolgáló /ami szintén ki van kapcsolva/

kérdésem hogy ez mire használható? /ha használható/

előre is köszi
Hello! :)
Ezzel tudsz saját emule szervert létrehozni, vagyis úgy emulálja a géped, mintha az is egy szerver lenne...
Arra szokták használni, hogy pl. a baráti kör felmegy a te szerveredre, és akkor egy szerveren vagytok...több értelme nincsen. :)

Ha valódi szervert akarsz létrehozni, ahhoz külön szoftver kell, a Lugdunum szoftver...
Nem tudom, valaki figyelte-e, de minden szerver csatlakozásnál az Emule kiírja, hogy milyen verziószámú Lugdunum szoftverrel működik a szerver...:)

-------
szaki58 írta: Ez csak megjegyzés, kérlek, ne adjatok MOST tanácsot, majd, ha minden részletre fény derül.
OK, türelmesen várunk... :neutral:

CHRONOS
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Lényeg a lényeg, emule rulez! :cool:
Bármit keresek, fél másodpercen belűl megtalálom, igaz a sorbanállás kicsit hosszabb folyamat, dehát általában ha netezek mindig fut a progi. :)

Na, lenne egy jelentéktelen kérdésem is. :-P

Mitől függ, hogy vki a kitiltásra kerűl nálam? 1-2 user mindig kiharcolja, bár nem tudom mi rosszat tehet. :)
Kép
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Yuber írta:nem tudom mi rosszat tehet. :)
Fake queue rank, credit stealing, leechermod-stealthing. Csak a példának okáért. :cool:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Rage írta:
Yuber írta:nem tudom mi rosszat tehet. :)
Fake queue rank, credit stealing, leechermod-stealthing. Csak a példának okáért. :cool:
Igen, + verziószám módosítása, konfigurációs fájlok átírása, vagy éppen hacker modul beépítése az emule-be...
De láttam már szerverbeállításokat hackelő emule-t is, és csak a community string-el (lásd. [ARC]) ellátott emule felhasználónevűeknek feltöltő emule-t is... :roll:
Sok példa van rá, hogy a RIAA és MPAA hackerbotjairól ne is beszéljünk...(még szerencse, hogy az ipfilter szűri a "nagy részüket", ugyanis naponta raknak fel újabb és újabb botokat)

CHRONOS
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Hi all!
Mielott befagy a topic megirom, hogy vegre kijott a hon vart pHoeniX 1.10-es mod :) sott mar par napja hasznalom is, es bar gyanitom, hogy az eredeti eMule 0.44b-ban tortentek a valtozasok a savszelesseg kezeleset tekintve...... naha alenyeg, hogy el vagyok ragadtatva ;) 384/64 (ami tapasztalati uton inkabb csak /40 :-/) vegre tudok egyszerre akar 4e source-t kezelni es mellette 28k-val DL-olni, eddig szamomra ez alom volt, pedig probaltam mar mindent ;] (korabbi "stabil" max 18-19k volt) szal: ::taka::
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Decayer-9 írta:Hi all!
Mielott befagy a topic megirom, hogy vegre kijott a hon vart pHoeniX 1.10-es mod :) sott mar par napja hasznalom is, es bar gyanitom, hogy az eredeti eMule 0.44b-ban tortentek a valtozasok a savszelesseg kezeleset tekintve...... naha alenyeg, hogy el vagyok ragadtatva ;) 384/64 (ami tapasztalati uton inkabb csak /40 :-/) vegre tudok egyszerre akar 4e source-t kezelni es mellette 28k-val DL-olni, eddig szamomra ez alom volt, pedig probaltam mar mindent ;] (korabbi "stabil" max 18-19k volt) szal: ::taka::
Igen, a Phoenix tényleg egy nagyon jó mod, csak sajnos nálam befagy, ezért használok mást... :-P

CHRONOS
tékozló
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.10.26. 13:20

Hozzászólás Szerző: tékozló »

sziasztok segitsetek ki egy kicsit töltenék egy 4x 800 megás cuccost, de
nemszoktam emule-zni, 3 x 800 mega meg van de a negyedik csak 2 napig volt elérhető, azóta (2004 10 20-óta) folyamatosan piros. Érdemes e várni, bár eddig is egy örökkévalóság ez a 3x800 mega.
Előre is kösz ha tudtok segiteni:cry:
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

tékozló írta:sziasztok segitsetek ki egy kicsit töltenék egy 4x 800 megás cuccost, de
nemszoktam emule-zni, 3 x 800 mega meg van de a negyedik csak 2 napig volt elérhető, azóta (2004 10 20-óta) folyamatosan piros. Érdemes e várni, bár eddig is egy örökkévalóság ez a 3x800 mega.
Előre is kösz ha tudtok segiteni:cry:
Ha már több mint 1 hétig nem talál az Emule forrást se az ED2K-n se a KAD-on, akkor szerintem már nem érdemes vele foglalkozni... :?

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Sziasztok!

a következő lenne a kérdésem, nincs valami olyasmi Emule-ban hogy keresésnél ne jelenitse meg azokat a találatokat amibe benne van bizonyos kifejezés?

pl azt szeretném keresni hogy "sing", de nem szeretném látni azokat a találatokat amikbe benne van hogy "rain"

megoldható ez?

Előre is köszi!
Üdv
Csontikka
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Csontikka írta:Sziasztok!

a következő lenne a kérdésem, nincs valami olyasmi Emule-ban hogy keresésnél ne jelenitse meg azokat a találatokat amibe benne van bizonyos kifejezés?

pl azt szeretném keresni hogy "sing", de nem szeretném látni azokat a találatokat amikbe benne van hogy "rain"

megoldható ez?

Előre is köszi!
Hali! Lehet bizony. Boolean operatorokat kell hasznalni. Harom operator megengedet az AND (default, ha 3 szot beirsz, akkor mindharmat keresi 1 nevben), OR (egy ugye a vagy), es a NOT (Not AND - ez kell neked, ez kizarja azokat a talalatokat, amik tartalmazzak az utanna levo kulcsszot)
Mindig nagybetuvel kell irni az operatorokat, kulonben kulcsszokent kezeli az eMule. Hasznalhatsz zarojeleket is es NOT-nak van a legnagyobb precedenciaja.

pl:
eMule search: Keyword1 Keyword2 OR Keyword3 Keyword4 NOT Keyword5
Boolean szerint: (Keyword1 AND Keyword2) OR ((Keyword3 AND Keyword4) NAND Keyword5)
magyarul pedig minden file, ami 1-2 kulcsszavakat tartalmazza VAGY a 3-4 -et, de csak akkor, hogy ha az nem tartalmazza a 5.-et (mert ugye a NOT "felsobbrendu" muvelet mint az OR)

Ha nem voltam ertheto, akkor itt van official help: eMule help - features / searching for files[/url]

ui: asszem volt mar rola szo ;)
tékozló
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.10.26. 13:20

Hozzászólás Szerző: tékozló »

Chronos!

Ne szomotits el, bizok a szakértelmedben , a 3 részt folyamatosan töltik, hogy lehet kiturkálni , hogy kinek volt meg , visszaosztás céljából, igy az egész dvd értéktelen :-(((
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

tékozló írta:Chronos!

Ne szomotits el, bizok a szakértelmedben , a 3 részt folyamatosan töltik, hogy lehet kiturkálni , hogy kinek volt meg , visszaosztás céljából, igy az egész dvd értéktelen :-(((
Nem bírod visszakeresni, hogy "kinek volt meg", csak azt tudod megnézni, hogy mikor kaptál legutóbb adatot...
Bár ez nem segít sokat...(jóformán semmit)

A hálózatra a fájlok úgy kerülnek általában fel, hogy valami sokat látogatta linkmegosztó honlapon valaki felrakja a linket, ezután ez az illető kb. 1-2 hétig megosztja és ha úgy látja, hogy van már egy rakás teljes forrás, akkor nem osztja tovább, hanem oszt mást...

Ilyenkor megeshet, hogy azok az emberek, akiknek megvolt a teljes forrás, azok szintén nem osztják tovább és a fájl meghal...
Ekkor azon a helyen, ahol megosztották a fájlt, kérni szoktak egy RESHARE-t (újramegosztás) és akkor az illető újramegosztja a fájlt...

DE: ez nem minden siteon működik sajnos...
Esetleg a fájlnév tartalmazhatja a megosztó nevét, pl: [shared by akarki] stb...
Vagy a honlap nevét, pl: [akarmi.avi[shareconnector]]

Ha ezek sem segítenek, akkor írd be nyugodtan melyik fájlt akartad letölteni, megnézem én is, és meglátjuk hátha találok rá egy "alternatív" forrást...(értsd: más fájl = ugyanaz a tartalom)

CHRONOS
Válasz küldése