Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

keszako

Hozzászólás Szerző: keszako »

Na hello...ujra itt...ujra használok emule-t(már ugy 5 orája)...nincs többé LOwId-m...jhol megy a töltögetés is...DEE... kifagy a szamaram(10,20,30,60 percenként)MIért?

Tudom hogy nem vagytok médiumok,és nem láttok bele a gépembe...bla bla bla...de ha bárki tud valami érdemlegeset mondani azt tegye.

Valahogy most nincs kedvem végig probálni ezer modot,és végig nézni a forumot...szoval csak röviden:AMD-m van és mezei xp pro-m;fél giga memoria,és természetesen mezei emule-t használok.ÉS Már MEGINT kifagyot,ÉS ááá a lábam is begörcsölt,hát hiába itt a hideg)

THX
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Re: keszako

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

keszako írta:Na hello...ujra itt...ujra használok emule-t(már ugy 5 orája)...nincs többé LOwId-m...jhol megy a töltögetés is...DEE... kifagy a szamaram(10,20,30,60 percenként)MIért?

Tudom hogy nem vagytok médiumok,és nem láttok bele a gépembe...bla bla bla...de ha bárki tud valami érdemlegeset mondani azt tegye.

Valahogy most nincs kedvem végig probálni ezer modot,és végig nézni a forumot...szoval csak röviden:AMD-m van és mezei xp pro-m;fél giga memoria,és természetesen mezei emule-t használok.ÉS Már MEGINT kifagyot,ÉS ááá a lábam is begörcsölt,hát hiába itt a hideg)

THX
AMD - pHoeniX - ez az en vesszoparipam.. nekem is kifagyogattak regen meg az alap eMule-ok is (0.41 tuti), de miota raleltem pHoeniX-re , azota nem is volt mas mod-om ;]. Halkan jegyzem meg, hogy az 1.11-es eleg friss ;)
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

keszako

Hozzászólás Szerző: keszako »

Aham tudod ez vicces,mert még azelött hogy erre felhivtad volna a figyelmem,én már elkezdtem használni a phoenixet,és igy kifagyogat.Valami olyasmit ad ki hogy küldjem ela hibajjelentést,na de ez mindegy...Szoval más??Vagy elsiklottam valami fölöt??
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Re: keszako

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

keszako írta:Aham tudod ez vicces,mert még azelött hogy erre felhivtad volna a figyelmem,én már elkezdtem használni a phoenixet,és igy kifagyogat.Valami olyasmit ad ki hogy küldjem ela hibajjelentést,na de ez mindegy...Szoval más??Vagy elsiklottam valami fölöt??
Most igy hirtelen nem tudok erdemben hozzaszolni a dologhoz.. talan nem is kene :D de mar mind1 :] ..... win-nel minden rendben?
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Keszako

Hozzászólás Szerző: keszako »

Hát gondoltam már régi a rendszer és attol hal meg az emule,hát ujjat telepittem,de ugyan az lett,kifagyot és eltávozott.Na meg még azt elmondom hogy mikor lowid-s voltam sose csinált ilyet és ugyan az a rendszeren Magas ID-vel kifagy vagyis valami fatal error van,hogy kidobja az xp hibajelentés küldöjét.Szoval Se mezei emule se phoenix nem müködik.
Én sajnos nem láttom az össze fügéseeket. :?
De azért nem áltam meg a modoknál,és kiprobáltam az LSD-t(az szar :-P),majd az emule plus-t ami most nem fagyogat ki(hálá isten).De sajnos nem vagyok ettöl nyugot lélek,mert keresem még a probléma okát,vagy más alternativát.

Az emule plussal nekem az a bajom hogy hol van benne a kadamila?Auto matikusan csatlakozik a szerverrel?mert én ezt olvasom ki az also ikonkából.
ÉS még azt kérném hogy adjatok tippeket modokra,mit érdemes kiprobálni,ki mit ismer,mert van egy csomo.

THX Decayer-9
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: Keszako

Hozzászólás Szerző: Chronos »

keszako írta:Az emule plussal nekem az a bajom hogy hol van benne a kadamila?Auto matikusan csatlakozik a szerverrel?mert én ezt olvasom ki az also ikonkából.
ÉS még azt kérném hogy adjatok tippeket modokra,mit érdemes kiprobálni,ki mit ismer,mert van egy csomo.

THX Decayer-9
Emule plus-t nem ismerem...:)
Talán próbáld ki a Stormit modot...

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Köszi, Decayer-9!
Üdv
Csontikka
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Regeltem egy irc szobat a trefort.net-en (#eMule :roll:)
nov.1. ota csak 1 ember jobb be es akkor pont away voltam :lol:
szal ha gondoljatok...
DrGonzo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.11.12. 12:26

Hozzászólás Szerző: DrGonzo »

Sziasztok,

az lenne a problémám, hogy mióta fennt van a service pack 2 nagyon lassan jön minden (eMule v0.44b), ha routerrel használom, ha nem routerrel, akkor minden ok. Az sp2 előtt nem volt gond a router. Ha tudjátok mit kell beállítanom... akkor légyszi írjátok meg a kzsomborr@freemail.hu -ra. köszi
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Félreértések elkerülése végett: ez itt nem flame.

Legalapabb kérdésem, hoyg miért frissítenek emberek operációs rendszert, ha annak (fogjuk rá) nincs semmi komolyabb baja. SP1-es winXP-m van, amit minden installkor úgy be tudok lőni, hogy napokon, heteken át egy restart nélkül képes futni, mialatt én emule-t, ftp klienst, irc klienst, Opera netböngészőt, winampot, és még millió kis fityfenét futtatok. VIdeókódolásnál és vágásnál azért elkell a restart, de ezzel csak nagyon ritkán foglalkozom. DVD írás előtt midnenképp, de azt addigra tartohgatom, mikor már 10kb helyem sincs a vinyón. Imho fölös SP2-re update-olni az XP-t, a tűzfalat úgyis lekapcsolod, mert jobban bízol a saját kezed álltal beállított, saját magad álltal kiválasztott firewallban, mint az operációsrendszerben alapban bentlévőben, azon kívül meg max bugosodik az os. Ez csak windowsról szólt, linuxról annyit tudok, mint a néger nők köldökéről.. van sokféle, de még nem nagyon próbálgattam. :-P
DrGonzo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2004.11.12. 12:26

Hozzászólás Szerző: DrGonzo »

Szerintem frissítsd Te is, mert nagyon jó a pop-up killere. De, ha routered van, és eMuleozol, akkor előbb várd meg, amíg valaki megoldja a problémámat :)
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

DrGonzo írta:Szerintem frissítsd Te is, mert nagyon jó a pop-up killere. De, ha routered van, és eMuleozol, akkor előbb várd meg, amíg valaki megoldja a problémámat :)
Operának is nagyon jó a popup killere. :-P
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Na, ez az igazi!

Sziasztok!
Segítséget kérek!!!
Semmi problémám nem volt eddig (na jó, néhányat leszámítva, amiken én ma már mosolygok, ha föteszi valaki, de a mai föltevésemen ugyanígy fogtok Ti mosolyogni), tűzfallal internetezten, eMuléztem, mentem 30-40-nel (512 ADSL), de vettem egy ROUTERT! (D-Link DI 604)
Ismerős számotokra, mert általánosan elterjedt router.
Chronos azt mondta egy korábbi hozzászólásom kapcsán, hogy a portokat ( amerikai megfontolások miatt) állítsam át! Megtettem- 1100/1110). Helyeselte! Ment is, mint a ...
A routeren ugyanezeket a portokat engedélyeztem (TCP/UDP).
A kérdésem, MIÉRT KAPOK LOWID-et????!!!!
Ha lehet, gyors választ kérek, mert itt állok megfürödve!
A fórumot el kezdtem olvasno az elejétől, de a tizennegyedik oldalnál úgy gondoltam, ez gyorsabb!
Ha oldalszámot mondtok, az is jó!
Köszi!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Routeren kell engedélyezni a portokat, ha ezek után sem megy, akkor a tűzfalon....:)

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Nos, én is a fagyással küzdöttem hasonlóan Decayer.9-hez, amikor 2000-em volt, és valóban akkor jött elő, amikor a szervízpakkot letöltöttem!
Most XP SP2 van routerrel, és némi küzdelem árán ügy tűnik, rendben mennek a dolgok! Talán egy kicsit mintha lassabb lenne, mint 2000-el és router nélkül. Akkor 30-45 között voltam, most azért inkább 25-35 között. Na majd idővel az átlag kijön.
Valahol olvastam a D-Link beállításáról. TCP-1100, UDP-1110-et állítottam be, és engedélyeztem a TCP 4673-at (ha jól emlékszem) , mert azt írták, hogy az kell a kademliához.
Ha valaki perfekt ebben, nem ártana egy valóban részletes beállítási útmutatót (az olyan hülyék kedvéért, mint én vagyok) feltenni. vagy nem jó ötlet?
Esetleg, ha valaki tudja, hol lehet eMule-re kihegyezett beállítást találni, akkor a lelőhelyet mondja meg!
A tűzfal babrálásába bele sem mertem kezdeni, mert örülök, hogy most valamennyire megy a dolog. (most éppen 32-vel)
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta: Ha valaki perfekt ebben, nem ártana egy valóban részletes beállítási útmutatót (az olyan hülyék kedvéért, mint én vagyok) feltenni. vagy nem jó ötlet?
Esetleg, ha valaki tudja, hol lehet eMule-re kihegyezett beállítást találni, akkor a lelőhelyet mondja meg!
Én szívesen csinálnék, csak sajnos azt tapasztaltam, hogy minden gépen más beállítások működnek jól.... :shock:
Szóval egy fix beállítás vagy jót tenne, vagy rosszat, nem lehet tudni.... :neutral:
Kad portot meghagyhatod, amin van, TCP/UDP-t pedig egy véletlenszerű számra, pl. 1678
Egy ilyen portot kell engedélyezned a routeren, a tűzfalon pedig a routert kell engedélyezned.... :)

Még valami:

Az én modomban van egy ilyen dolog, hogy MSS állítás....[MSS=Max Segment Size]
Három értéket lehet megadni, és ott van mellette egy link, ahol ezt meg lehet nézni....
Nekem 1300-ra volt állítva, és azt írta a honlap, hogy 1420 kéne, úgyhogy átállítottam 1405-re....:)
Rögtön sebességnövekedést tapasztaltam, nem sokat, de Emule-nél minden +kb jól jön...:)

CHRONOS
Avatar
maowl3
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.12.04. 16:23

Dícséret

Hozzászólás Szerző: maowl3 »

Hi mindenki!
Most találtam rá erre a fórumra és nagyon jónak tűnik megszállott eMule-os vagyok 2 és fél hónapja és csomó kérdésemre találtam választ itt!
Azért még lenne egypár fehér folt!
1: Volt szó a mod-okról. (Pl phoenix mod) Én ezekről nem találtam semmit! Pár szót mondjatok róluk! :oops:
2: Az eMule-on van csevegés meg üzenet lehetőség de ezeket eddig nem nagyon tudtam használni. Ennek oka az hogy mások sem használják? :shock:
3: Az olyan letöltéseket amik egy hétnél több ideig "pirosak", nem érdemes tovább várni? :wink:
Az eMule0.44c-t használom nemrég jött ki elégedett vagyok vele meg az egész progi szuper mióta használom mindig megy egész napokat és MINDEN megtalálható rajta amit régebben Napsteren vagy Bearshare-en ezerszer kerestem de eredménytelenül!
Mindenkinek ajánlom az eMule-t aki "letöltésfüggő" nekem NAGYON bejött!
ThXXX a válaszokat - MAOWL
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Re: Dícséret

Hozzászólás Szerző: Chronos »

maowl3 írta:Hi mindenki!
Most találtam rá erre a fórumra és nagyon jónak tűnik megszállott eMule-os vagyok 2 és fél hónapja és csomó kérdésemre találtam választ itt!
Üdvözletem! :)
Azért még lenne egypár fehér folt!
1: Volt szó a mod-okról. (Pl phoenix mod) Én ezekről nem találtam semmit! Pár szót mondjatok róluk! :oops:
Phoenix-et most használom, és konstans 50-60 kb-al töltök le...:)
Szóval ajánlom, mellesleg úgy tűnik, most ez a legjobb mod....:cool:
2: Az eMule-on van csevegés meg üzenet lehetőség de ezeket eddig nem nagyon tudtam használni. Ennek oka az hogy mások sem használják? :shock:
Nagyon kevesen használják, sokak szerint fölösleges....
3: Az olyan letöltéseket amik egy hétnél több ideig "pirosak", nem érdemes tovább várni? :wink:
Nos van amikor igen, de általában nem....
Nekem volt már olyan, hogy hirtelen ott lett egy egész forrás, de ez nagyon ritka sajnos...:(
Én ilyenkor keresek másik fájlt letöltésre....:) (van bőven mit letölteni :))
Az eMule0.44c-t használom nemrég jött ki elégedett vagyok vele meg az egész progi szuper mióta használom mindig megy egész napokat és MINDEN megtalálható rajta amit régebben Napsteren vagy Bearshare-en ezerszer kerestem de eredménytelenül!
Mindenkinek ajánlom az eMule-t aki "letöltésfüggő" nekem NAGYON bejött!
ThXXX a válaszokat - MAOWL
Én is ajánlom mindenkinek...:)
A modok annyiban jobbak, hogy sok kiegészítő beállítást tartalmaznak....:)
Én most 44.b-t használok, Phoenix moddal...:)
Egyelőre meg vagyok elégedve, bár már jól jönne egy 45-ös Emule....:)

[ui: bocs a sok a smilie-ért :)]

CHRONOS
Avatar
maowl3
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.12.04. 16:23

Még pár kérdés

Hozzászólás Szerző: maowl3 »

Hi! :cool:
Még van pár kérdésem Chronos! :lol:
1. Neked általában hány letöltés van benn egyszerre? Nekem 30-35 mindig. Ez sok vagy kevés? :idea:
2. Hogy érhetek el gyorsabb letöltési sebességet? Ha engedem a feltöltéseket vagy ha nem?
3. A prioritásról olvastam itt de nem igazán fogom. Lényegében mindegy hogy a letöltéseket Magas-ra vagy Automatikus-ra állítom?
4. Ha videót töltök van hogy bele enged nézni még nincs kész, van hogy nem(WindowsMediaPlayerrel). Úgy vettem észre attól függ megvan e az eleje. Tudsz olyan lejátszót amivel bármikor belenézhetek? :?: Bosszantó hogy töltöget egy hétig az eleje nincs meg nem tudok belenézni és a végén derül ki hogy tök hülyeség amit letöltögettem.
5. Már itt a eMule0.44d Érdemes átváltani rá vagy nem?
Kösz az előző válaszokat!
Peace - MAOWL
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Re: Még pár kérdés

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Hi! Bar nem tolem kerdezted, azert beleszolok, hatha nem mondok, akkora hulyesegeket :]
maowl3 írta:1. Neked általában hány letöltés van benn egyszerre? Nekem 30-35 mindig. Ez sok vagy kevés? :idea:
van hogy sok, van hogy keves :] nekem foleg attol fugg, hogy kb osszesen mennyi source-om van (3000 fole ritkan megyek - stat-ban szepen latszik -transfer/download/session/found sources)
tehat van, hogy 10 file-t inditok csak el, es van mikor 60 fut, mert mindre csak 10 source kb. :]
maowl3 írta: 2. Hogy érhetek el gyorsabb letöltési sebességet? Ha engedem a feltöltéseket vagy ha nem?
Szerintem engedd, ahogy tudod.. annal tobb credited lesz masoknal, ezalltal + az ido elteltevel egyre nagyobb leptekkel tudsz elore jutni masok soraban es hamarabb toltenek fel neked.
maowl3 írta: 3. A prioritásról olvastam itt de nem igazán fogom. Lényegében mindegy hogy a letöltéseket Magas-ra vagy Automatikus-ra állítom?
ha mindet magasra teszed, akkor mind1, mert uaz, mintha mind low-n lenne.. leven 1 szinten vannak... a file-oknal, amiket te toltesz a prioritas csak akkor jon szamitasba, ha pl. a DL limited 40kB es van 2 file-od, ami jon is es tudjak is tolni teszem azt akar 40-el fejenkent.. az ugy 80 lenne, dehat a limit az 40 nalad.. igy ha a ket file azonos szinten van prioritas szerint, akkor 20-20kB lesz, ha pl. az elso file high, a masik low, akkor az elso akar johet 40-el is a masik pedig 1-2k .. tehat eMule beosztj a savot... ha auton hagyod, akkor a kevesebb source-al rendelkezo file kap magasabb prioritast, mert ugy annak kevesebb az eselye, hogy hamarabb lennt lesz, tehat, ha tudjak kuldeni, akkor kuldjek... ez arra is jo, hogy a ritka file-ot tovabb "keringenek". Remelem vilagos voltam :]
maowl3 írta: 4. Tudsz olyan lejátszót amivel bármikor belenézhetek?
http://www.emule-project.net/home/perl/ ... pic_id=138 - ezen leiras alapjan viszonylag konnyen beallithato a VLC, en nagyon meg vagyok vele elegedve..
meg annyit, hogy itt sem art, ha az elso es utolso szeleted meg van a file-bol [Preferences/Files - try to dl preview ... ezt jelold be! persze nem feltetlenul igy tolti, de nagyobb a valoszinusege!] - persze .mpg-be barmikor belenezhetsz.. de .avi .ogm, .mkv, .m2v .. mar mas teszta, de alt. viszi ezeket is.
maowl3 írta: 5. Már itt a eMule0.44d Érdemes átváltani rá vagy nem?
Kösz az előző válaszokat!
Peace - MAOWL
sajna nem neztem a valtozasokat.. en varom a kovi pHoeniX-et :]
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Thx Decayer-9 a segítségért...:)

maowl3:

Utolsó kérdésedre a válasz:

Nem, csak akkor ha win98-at használsz....
A 44.d egy hotfix, az Emule készítői sokszor kiadnak 1-2 ilyet....:) [Ez a hotfix a unicode-ot javítja]

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Sziasztok!

Egy file megjegyzésénel a következőket olvastam:
[Removed by Rage]

1. webcache: proxy.or3.marketscore.com auf port 80
2. w3cahce.tpnet.pl port 8080

ez elvileg vmi olyasmit jelent nem hogy a filet onnan is tudnám vhogy szedni az emule... vagy rosszul gondolom? mintha vhol olvastam volna ilyet, vagy hasonlót...

Tehát mit is tudok ezekkel a cimekkel kezdeni? és hogyan ?

Előre is köszi
Üdv
Csontikka
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Helyre billent a világ sora!
Sikerült a router beállítása (nem is volt olyan nehéz, mert találtam egy számomra is érthető leírást, ime: http://www.helixcomputer.hu/web/helixhelp.html)
Letöltöttem a 0.44d változatot. Nagyon jó. 512-es ADSL-el (ami Invitel területen 57kB/s!!!! és nem tudom miért nem 64, mint a Matáv-nál?) 40-es átlagom van!!!
KÁNAÁN!!!
Azért lehet, hogy a router tisztábban tartja a gépet, mint akármiféle tűzfal. Én így érzem, mert mindenem gyorsabb, mióta használom.
Axelerós vagyok Invitel területen, ez az igazi hátrányos megkülönböztetés, nem a roma-helyzet! Ugyanazért a pénzért a matáv-axelerós 1 Mbitet kap, én pedig csak 512-őt. Megdögölhetne a koncessziós rendszer, meg aki elkövette. Bocs, ez nem ide tartozik, de kibuggyant belőlem!
Nos, a kérdésem: ha a nagyhatalmú Invitel is átlép a 21. századba, és megnöveli a sávszélességet, meg fog-e nőni a letöltési sebességem, azaz mennyit enged az eMule max letöltési sebességnek?
szaki58
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

szaki58 írta:mennyit enged az eMule max letöltési sebességnek?
Amennyit beállítasz (ez természetesen csak min. 10 kB/s-re állított feltöltés mellett érvényes. :cool: ).
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Ezt akis progit most töltöttem le és egyelőre tetszik... valaki tudna adni egy pár címet hozzá püben? Előre is köszönöm... ::jbow::
Válasz küldése