Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
maowl3
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2004.12.04. 16:23

Hozzászólás Szerző: maowl3 »

Sziasztok!
Először is: jelenlegi és jövendő eMule rajongók Kellemes ünnepeket!
Másodszor: köszi a múltkori válaszokat
Harmadszor: lenne még pár kérdésem.
No1: A múltkor is volt róla szó és erősen gondolkozom a váltáson: mennyivel jobb az eMule Plus mint mondjuk egy eMule v0.44c? Megéri átváltani rá?
No2: A letöltések színei. piros sötétkék világoskék szürke ezeket értem.
De! Mit jelöl pontosan a vékony zöld csík a "tetején"? Sziasztok!
egy eMule v0.44c? Megéri átváltani rá?
No3: Beszéltetek a Phoenix szerverről is többször. Még mindig ez a legjobb vagy van jobb már? Pontosan írjátok le hogyan telepítsek egy új kiszolgálót mint a Phoenix.
Előre is THXXX a válaszokat.
MAOWL
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

maowl3 írta:Sziasztok!
Először is: jelenlegi és jövendő eMule rajongók Kellemes ünnepeket!
Másodszor: köszi a múltkori válaszokat
Harmadszor: lenne még pár kérdésem.
No1: A múltkor is volt róla szó és erősen gondolkozom a váltáson: mennyivel jobb az eMule Plus mint mondjuk egy eMule v0.44c? Megéri átváltani rá?
No2: A letöltések színei. piros sötétkék világoskék szürke ezeket értem.
De! Mit jelöl pontosan a vékony zöld csík a "tetején"? Sziasztok!
egy eMule v0.44c? Megéri átváltani rá?
No3: Beszéltetek a Phoenix szerverről is többször. Még mindig ez a legjobb vagy van jobb már? Pontosan írjátok le hogyan telepítsek egy új kiszolgálót mint a Phoenix.
Előre is THXXX a válaszokat.
MAOWL
A Phoenix nem egy szerver hanem egy mod, mint ahogy az emule plus is az...:)
Én azért nem ajánlom az emule plus-t, mert nem hajlandóak megosztani a forráskódot... :roll:
Ha jól emlékszem, a vékony zöld csík a fájl befejezését jelzi, tehát minél kisebb a csík, annál kevesebb jött le a fájlból...:)

Én szeretem a modokat, mert van bennük egy csomó extra beállítás...
Tény viszont, hogy a hivatalos verziókban kevesebb a hiba...
Szerintem érdemes kipróbálni a modokat, és ha valamelyik jól működik, akkor azt nem lecserélni egy jó ideig...:)

CHRONOS
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

maowl3 írta: A múltkor is volt róla szó és erősen gondolkozom a váltáson: mennyivel jobb az eMule Plus mint mondjuk egy eMule v0.44c? Megéri átváltani rá?
Az eMule Plus neve megtévesztő, ugyanis szimplán csak egy modról van szó, semmi többről. Ráadásul *khm* elég kétes híre van, aki annak idején olvasta az eMule fórumokat, annak talán ismerős lehet a "Yeah, the eMule Plus gave me the incredible 7 kB!" szöveggel ellátott post és screenshot. (A történet nagyjából annyi volt, hogy a user 20 GB-ot töltött fel az eMule Plus-szal rendelkező tagnak, akinek modja ezt mindössze 7 kB feltöltésével "hálálta meg", holott a teljes file a birtokában volt.)

Az már csak "hab a tortán" :dirr:, hogy ez a mod nem egyszer tiltólistára is került a hivatalos eMule kliensekben és az elismert modokban is.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

keszako

Hozzászólás Szerző: keszako »

Én az emule plus-t használom.

És ennek egyetlen ok van:ez az egyetlen mod ami nem lép ki hiba üzenettel állandóan,mint az emule és a többi mód.

Enyi...amugy nem tom hogy rosszabul jártam vele...mert mint mondtam ha akarnék se tudnék mást használni...Bár többször is probáltam rá jönni az okára...
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Na háj 'denkinek!

Én most az új LSDmod-ot használom,csak megjegyzésként:)

Viszont nekem SOHA nem lépett ki hibaüzenettel(és anélkül sem:) ),ami asszem elég jó statisztika:)

csak ennyi,így dögfáradtan:P

pááá:

ekho
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:Na háj 'denkinek!

Én most az új LSDmod-ot használom,csak megjegyzésként:)

Viszont nekem SOHA nem lépett ki hibaüzenettel(és anélkül sem:) ),ami asszem elég jó statisztika:)

csak ennyi,így dögfáradtan:P

pááá:

ekho
Most írjam le hogy hány mod nem lépett ki nekem hibaüzenettel? :)
Az egész csak beállítások kérdése...:)
Viszont tényleg vannak olyan modok, amik pl. csak intel processzoron fut simán, és van olyan, ami csak amd-n, stb...

CHRONOS
keszako
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.05.28. 15:51

Keszako

Hozzászólás Szerző: keszako »

...majd egyszer lefotozom nektek.Meg sokk mindent nem lehet álitgani rajta,mert ha nektek nem lépet ki hibaüzenettel akkor én honna tudja hogy nekem miért is....pedig...szinte szûz mindig a beállitások,azaz nem barmoltam még szét SOHA.Amugy igaz nem probáltam ki minden modot,mert nem tartottam a többit hasznos,kivéve az LSD-t és a Phonixet,de ezek is kiléptek hibaüzenettel.De kikötöttem valahogy a Plusnál,és ez most müködik,és aszem ennél meg is állok,lusta és hülye vagyok állitgani.NA erre varjatok gombot. ENYI.
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Sziasztok!

Opera 7.54-et használok böngészni.
az a gondom hogy ha csak simán rákattanok egy ed2k-s linkre akkor kiirja hogy ismeretlen, nem támogatott tipus, vagy vmi ilyesmit... ha jobb fül, másoláolás vágólapra -- akkor bekapja az emule.

hol kell beállitanom hogy akkor is elkapja a csacsi, ha csak simán rákattanok a böngészőben?

Előre is köszi
Üdv
Csontikka
labruhinn
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.12.11. 13:53

Hozzászólás Szerző: labruhinn »

Sziasztok!

Az a problémám, hogy ma délben kikapcsoltam az emulet, és most nem akar működni. Eddig a 80-as porton ment, de a test port szerint nem megy. Leszedtem, majd felraktam, de a default (asszem) 4662-porton keresztül sem megy. Próbáltam proxyt beállítani, de azzal végképp nem megy.

Mit tegyek? PLS HELP!!!

-------

Üdv!

Este sikerült beindítanom, de reggelre megint leszakadt.
Ez van a logban:

2004.12.30. 12:19:14: Kapcsolódás a következőhöz: SciFi-Network Server (69.50.228.50:4646)...
2004.12.30. 12:19:16: Kapcsolódás Project Grande (213.158.119.104:4661), bejelentkezési kérés küldése
2004.12.30. 12:19:35: SciFi-Network Server (69.50.228.50:4646) Úgy tűnik, ez halott.
2004.12.30. 12:19:35: Kapcsolódás a következőhöz: Byte Devils (66.98.192.99:3306)...
2004.12.30. 12:19:39: Nem sikerült csatlakozni időtúllépés miatt a következőhöz: "Project Grande"
2004.12.30. 12:19:39: Kapcsolódás a következőhöz: Razorback 2 (195.245.244.243:4661)...
2004.12.30. 12:19:39: Nem sikerült csatlakozni időtúllépés miatt a következőhöz: "Razorback 2"
2004.12.30. 12:19:39: Kapcsolódás a következőhöz: NNov Russian Donkey Server (217.106.18.150:4661)..

Miért???
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

labruhinn írta:Üdv!

Este sikerült beindítanom, de reggelre megint leszakadt.
Ez van a logban:

2004.12.30. 12:19:14: Kapcsolódás a következőhöz: SciFi-Network Server (69.50.228.50:4646)...
2004.12.30. 12:19:16: Kapcsolódás Project Grande (213.158.119.104:4661), bejelentkezési kérés küldése
2004.12.30. 12:19:35: SciFi-Network Server (69.50.228.50:4646) Úgy tűnik, ez halott.
2004.12.30. 12:19:35: Kapcsolódás a következőhöz: Byte Devils (66.98.192.99:3306)...
2004.12.30. 12:19:39: Nem sikerült csatlakozni időtúllépés miatt a következőhöz: "Project Grande"
2004.12.30. 12:19:39: Kapcsolódás a következőhöz: Razorback 2 (195.245.244.243:4661)...
2004.12.30. 12:19:39: Nem sikerült csatlakozni időtúllépés miatt a következőhöz: "Razorback 2"
2004.12.30. 12:19:39: Kapcsolódás a következőhöz: NNov Russian Donkey Server (217.106.18.150:4661)..

Miért???
pontosat en sem tudok, csak sokak szerint a R I A A (es masok ;]) keze van a dologban.. ezert hal a gnutella is, neha torrent is... ami igazan boszant, hogy a KAD is :-/ ami fura, hogy van, hogy 1 ora utan "megjavul"v. hogy fel napig sem...
ed2k guruk.. valami pontosabb es hasznosabb info? :D .. az lehet, gaz, hogy a stat-om szerint az emberek 75%-a a default port-ot hasznalja? ;]
labruhinn
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.12.11. 13:53

Hozzászólás Szerző: labruhinn »

Ez a RIAA dolog meglepő lenne, mert 3 hónapig ment mint a kisangyal, aztán tegnap hirtelen elromlott.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

labruhinn írta:Eddig a 80-as porton ment
Hmm, szerintem nem szerencsés a szabvány HTTP-porton (80) futtatni alkalmazásokat, de ha neked ment... :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
labruhinn
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2004.12.11. 13:53

Hozzászólás Szerző: labruhinn »

EDdig ment. Most már sehol sem megy.

---

Ja, és a Kad mindvégig működik.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Decayer-9 írta:ed2k guruk.. valami pontosabb es hasznosabb info? :D .. az lehet, gaz, hogy a stat-om szerint az emberek 75%-a a default port-ot hasznalja? ;]
Info sajnos nincs...:)
Viszont a default portos dolog valós...:)
Nagyon sokan nem "mernek" nyúlni a beállításokhoz... :?

CHRONOS
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Chronos írta:
Decayer-9 írta:ed2k guruk.. valami pontosabb es hasznosabb info? :D .. az lehet, gaz, hogy a stat-om szerint az emberek 75%-a a default port-ot hasznalja? ;]
Info sajnos nincs...:)
Viszont a default portos dolog valós...:)
Nagyon sokan nem "mernek" nyúlni a beállításokhoz... :?

CHRONOS
aki nem mer hozzanyulni, az ne hasznaljon eMule-t :D elvesziti a lenyeget :D
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Decayer-9 írta: aki nem mer hozzanyulni, az ne hasznaljon eMule-t :D elvesziti a lenyeget :D
Pontosan... :wink:

CHRONOS
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Üdv!
Szerintem jó program ez az emule!
Én most eMule v0.44d-t használok, idáig minden rendben, tudtam letölteni, a tűzfallal se volt probléma, de mostanában, pl. ma is egyszerüen megszakatt a kapcsolat a kiszolgálóval, és nem tudom miért. Aztán újra kapcsolodok egy másikhóz annál meg vagy azt irja ki hogy Nem sikerült csatlakozni időtulépés miatt, vagy pedig sikerül csatlakozni, de mégse tölt semmit, és néhány perc mulva újra megszakad a kapcsolat!
Erre tudtok valami megoldást? Elöre is kössz!
Mui
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.12. 23:08
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mui »

Én is már elég régóta hazsnálom!Nem volt semmi próbléma.Mindig jött a cucc 50-60-al!De lett egy kis baki a géppel, és újra kellett az emulet is telepítenem.Azóta nem akar jó lenni!Nekem sem akar csatlakozni stb!
Mi a baj?
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Na én megoldottam a problémám! :)
A tűzfalban volt a hiba, most mindent engedéjeztem.
Viszont egyvalami még mindig nem tiszta, ha valoban a tűzfal a hibás akkor hogy-hogy eddig normálisan müködött, és csak most kezte el blokkolni az emulét...
Na erre válaszoljon valaki :cool:
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Norrec írta:Na én megoldottam a problémám! :)
A tűzfalban volt a hiba, most mindent engedéjeztem.
Viszont egyvalami még mindig nem tiszta, ha valoban a tűzfal a hibás akkor hogy-hogy eddig normálisan müködött, és csak most kezte el blokkolni az emulét...
Na erre válaszoljon valaki :cool:
Source-exchange akkor is működik, ha nem vagy se szerveren, se KADon...:)
Lowid-el pedig mindenképpen tudsz letölteni, néha gyorsabban, néha lassabban mint high id-el...:)
Ezenkívül a KAD mindig működik, függetlenül a tűzfaltól...:) (max. lowid-et kapsz ott is)

ui: hogy a tűzfallal mi volt a gond, azt nem tudom :) (nem lehet hogy egyszer véletlenül egy áramszünet, stb...?)

CHRONOS
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Mui írta:Én is már elég régóta hazsnálom!Nem volt semmi próbléma.Mindig jött a cucc 50-60-al!De lett egy kis baki a géppel, és újra kellett az emulet is telepítenem.Azóta nem akar jó lenni!Nekem sem akar csatlakozni stb!
Mi a baj?
Próbáld meg a tűzfalat állítgatni, esetleg az emule TCP/UDP portjait is megváltoztathatod...

Ha routered van, akkor ott kell engedélyezni az emule portjait... (és a tűzfalon természetesen)

CHRONOS
Avatar
Tamao
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2005.01.05. 15:25

Hozzászólás Szerző: Tamao »

Hello!

Ezek szerint hirtelen mindenkinek egyszerre kattant meg az eddig tökéletesen működő tűzfala... :weh: Egy ideje engem sem enged csatlakozni semmilyen szerverhez, a Kadon meg lowIDem van vmi rejtélyes okból.

Most komolyan, mi a fene folyik itt?? ::argh::
Részemről a teljes káosz.
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Hát ez nem igaz megint kezdi! Már megint megszakadt a kapcsolat, pedig tegnaptól egészen máig jó volt, ezt mostmár végkép nem értem a tűzfallal szerintem minden rendben. Ahogy láttom nem csak nekem van hasonló problémám, mi folyik itt???
"Here i come, and the Hell's come with me"
Mui
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.12.12. 23:08
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mui »

Hát nekem is gáz!Pedig még reggel, és egész délelőtt jó volt!
De mire hazaértem mostanra megint kész!!!
Pedig nekem is minden jónak tünik!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Állítólag Ipfilter hiba, hamarosan kijavítják... :roll:

CHRONOS
Válasz küldése