Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

[nem off ;] ]
humm.. sracok.. aniDB ugy 3 honapja nincs, es azota alig lattam anime-ot is :( ... merre van valami hasonlo, vagy legalabb 1-2 fokkal rosszabb ed2k-s lap? nem nagyon talalok jokat, amit meg nem zarattak be :D
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Decayer-9 írta:[nem off ;] ]
humm.. sracok.. aniDB ugy 3 honapja nincs, es azota alig lattam anime-ot is :( ... merre van valami hasonlo, vagy legalabb 1-2 fokkal rosszabb ed2k-s lap? nem nagyon talalok jokat, amit meg nem zarattak be :D
Nekem működik...:)

AniDB
AnimeReactor

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Bocs! Pontatlan voltam!
Két fajta szürke van, és nem írtam melyikre gondolok! Feltételezem (lehet, hogy rosszul) ,a sötétebb szürke, ami nincs meg az illetőnek, de akkor mi a világos szürke?
Elnézést ezekért a kérdésekért, bár régóta emulézek, de csak most merültek fel ezek a kérdések. Remélem, másnak is segítek vele.
Nem vagyok perfekt angolos,(csak ami rám ragad) és ezért nem máshol nézek ezeknek utána.
szaki58
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Hello!

Routeren hol, ill. hogyan tudom engedélyezni a megfelelő portokat, vagy megnézni, hogy engedélyezve vannak-e?
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

szevimat írta:Routeren hol, ill. hogyan tudom engedélyezni a megfelelő portokat, vagy megnézni, hogy engedélyezve vannak-e?
Olvasd el a használati utasítást. A router IP-címén szokott lenni a beállításokat tartalmazó "site".
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Sziasztok!

A következő kérdés merült fel bennem: (emule 0.45b)

Sokáig kerestem 1 albumot, ami emulen nincs fenn, végre megszereztem máshonnan, gondoltam megosztom, mert tudom hogy van rá igény.

Meg is osztottam annak módja szerint és beállitottam a feltöltési prioritását FELOLD-ra (tehát ugye akkor ez mindennel szemben elsőbséget élvez) És mégsem töltik, pedig ha beirom a keresőbe, akkor kiirja hogy megvan 10 embernek és 10%-nak van meg az egész (tehát akkor ugye 9-en szeretnék szedni) (és a feltöltéseknél is érkeznek a kérések szép számmal)
És helyette mindig olyan dolgokat tölt fel a program, amiknek a prioritása sokkal kisebb...
Miért? Hogy lehetne hogy ne igy legyen és tényleg megkapja ez a feltöltést az adott prioritás?
Üdv
Csontikka
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Csontikka írta:Sziasztok!

A következő kérdés merült fel bennem: (emule 0.45b)

Sokáig kerestem 1 albumot, ami emulen nincs fenn, végre megszereztem máshonnan, gondoltam megosztom, mert tudom hogy van rá igény.

Meg is osztottam annak módja szerint és beállitottam a feltöltési prioritását FELOLD-ra (tehát ugye akkor ez mindennel szemben elsőbséget élvez) És mégsem töltik, pedig ha beirom a keresőbe, akkor kiirja hogy megvan 10 embernek és 10%-nak van meg az egész (tehát akkor ugye 9-en szeretnék szedni) (és a feltöltéseknél is érkeznek a kérések szép számmal)
És helyette mindig olyan dolgokat tölt fel a program, amiknek a prioritása sokkal kisebb...
Miért? Hogy lehetne hogy ne igy legyen és tényleg megkapja ez a feltöltést az adott prioritás?
Ez természetes jelenség, én is utálom... :-P

Legegyszerűbb az, ha a letöltés könyvtárból átrakod egy másik könyvtárba az összes file-t a FELOLD prioritásún kívül... (ugyanazon a meghajtón belül, így nem csökkenti a merevlemez méretet)

Nehezebb és jóval kiszámíthatatlanabb megoldás a PowerShare használata...(ráadásul rosszul is működik)

-----
szaki58 írta:Bocs! Pontatlan voltam!
Két fajta szürke van, és nem írtam melyikre gondolok! Feltételezem (lehet, hogy rosszul) ,a sötétebb szürke, ami nincs meg az illetőnek, de akkor mi a világos szürke?
Elnézést ezekért a kérdésekért, bár régóta emulézek, de csak most merültek fel ezek a kérdések. Remélem, másnak is segítek vele.
Nem vagyok perfekt angolos,(csak ami rám ragad) és ezért nem máshol nézek ezeknek utána.
Utánajártam...
Mind a kettő ugyanaz, és az adott szelet prioritásától függ, hogy világos vagy sötét szürke a szín...(feltételezem, hogy ilyen esetben mindig a sötétebb szín jelzi a nagyobb prioritást... mint pl. ha a kék csík sötétebb, akkor több usernek van meg az adott szelet)

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Chronos írta:
Csontikka írta:Sziasztok!

A következő kérdés merült fel bennem: (emule 0.45b)

Sokáig kerestem 1 albumot, ami emulen nincs fenn, végre megszereztem máshonnan, gondoltam megosztom, mert tudom hogy van rá igény.

Meg is osztottam annak módja szerint és beállitottam a feltöltési prioritását FELOLD-ra (tehát ugye akkor ez mindennel szemben elsőbséget élvez) És mégsem töltik, pedig ha beirom a keresőbe, akkor kiirja hogy megvan 10 embernek és 10%-nak van meg az egész (tehát akkor ugye 9-en szeretnék szedni) (és a feltöltéseknél is érkeznek a kérések szép számmal)
És helyette mindig olyan dolgokat tölt fel a program, amiknek a prioritása sokkal kisebb...
Miért? Hogy lehetne hogy ne igy legyen és tényleg megkapja ez a feltöltést az adott prioritás?
Ez természetes jelenség, én is utálom... :-P

Legegyszerűbb az, ha a letöltés könyvtárból átrakod egy másik könyvtárba az összes file-t a FELOLD prioritásún kívül... (ugyanazon a meghajtón belül, így nem csökkenti a merevlemez méretet)

Nehezebb és jóval kiszámíthatatlanabb megoldás a PowerShare használata...(ráadásul rosszul is működik)

CHRONOS
köszi!, hát ez szomorú :( remélem előbb utóbb azért javítják...
Mondjuk sok értelme nincs hogy átrakosgassam, mivel legtöbbször azokat a fileokat uploadolja az emulém, amiket még én is szedek... azokkal meg nem tudok mit csinálni...
Egyébként ez a powershare mi is lenne pontosan?
Üdv
Csontikka
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Utánajártam...
Mind a kettő ugyanaz, és az adott szelet prioritásától függ, hogy világos vagy sötét szürke a szín...
Chronos!

Én is utánajártam, és most megkövetlek mindazok nevében, akik felteszik a hülyébbnél hülyébb kérdéseiket ahelyett, hogy lenyitnák a Help-et, és vennék a fáradságot, hogy el is olvassák!
Ha valaki (mint én is) töri az angolt, attól még használhat szótárt, MoBiMouse-t + a fejét!
Mégegyszer bocs, és ezután csak olyanról kérdezek, amivalóban nem egyszerűen található meg!
Nos, az általuk ezüstnek, míg általam világosszürkének nevezett csík azt jelenti, jogy az adott usernek még ez hiányzik, a sötétszürke pedig azt, ami neki és nekem is megvan, míg a kék azt jelzi, hogy neki megvan, de nekem még nincs, majd csak ezután, ha a Nagy Emule is úgy akarja.
Mégegyszer elnézést a felesleges zaklatásért!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:Nos, az általuk ezüstnek, míg általam világosszürkének nevezett csík azt jelenti, jogy az adott usernek még ez hiányzik, a sötétszürke pedig azt, ami neki és nekem is megvan, míg a kék azt jelzi, hogy neki megvan, de nekem még nincs, majd csak ezután, ha a Nagy Emule is úgy akarja.
Mégegyszer elnézést a felesleges zaklatásért!
Semmi baj, most legalább ezt is tudom...
Thx! :)

------
Csontikka írta:Egyébként ez a powershare mi is lenne pontosan?
Bonyolult és mint mondtam "nem működik rendesen"...
A lényeg, hogy elvileg van a FELOLD és a POWERSHARE FELOLD...
A Powershare-es felold erősebb prioritású mint az eredeti...(ami baromság, mert már az eredeti FELOLD is a legnagyobb prioritás)

Na mindegy...

CHRONOS
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Chronos írta: Bonyolult és mint mondtam "nem működik rendesen"...
A lényeg, hogy elvileg van a FELOLD és a POWERSHARE FELOLD...
A Powershare-es felold erősebb prioritású mint az eredeti...(ami baromság, mert már az eredeti FELOLD is a legnagyobb prioritás)

Na mindegy...

CHRONOS
Hát igen ez elég értelmetlenül hangzik, köszi azért... :)
Üdv
Csontikka
Avatar
Decayer-9
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2004.04.18. 16:18
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Decayer-9 »

Chronos írta:
Decayer-9 írta:[nem off ;] ]
humm.. sracok.. aniDB ugy 3 honapja nincs, es azota alig lattam anime-ot is :( ... merre van valami hasonlo, vagy legalabb 1-2 fokkal rosszabb ed2k-s lap? nem nagyon talalok jokat, amit meg nem zarattak be :D
Nekem működik...:)

AniDB
AnimeReactor

CHRONOS
waaa.. mekkora noob vagyok.. miert hasznalom a Favorites linket? miert nem gondolkodok? :D koszi... bar a reactor meg most sem jon be, de fel siker :D
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Ez a piros bogár, kaktusz, vagy micsoda, mit jelent a név előtt? :D
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Yuber írta:Ez a piros bogár, kaktusz, vagy micsoda, mit jelent a név előtt? :D
Az egy BUG...:)
Vagyis valaki a fájlt hibásnak/bugosnak jelölte meg...

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Na halihó!

Rég jártam errefele:P:P

No de most sem csak úgy poénból:((:(:(

Mostanában állandóan low-idt kapok, a router firmwaret frissítettem,és azóta... a portok forwardolva vannak rendesen és baromira nem értem,hogy miért lehet:(

tipp esetleg?
Kép
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:Na halihó!

Rég jártam errefele:P:P

No de most sem csak úgy poénból:((:(:(

Mostanában állandóan low-idt kapok, a router firmwaret frissítettem,és azóta... a portok forwardolva vannak rendesen és baromira nem értem,hogy miért lehet:(

tipp esetleg?
Ha van virtual server funkció, oda is megadhatod az ipket...:)

Ha nincs, akkor a szokásos tűzfal/portok megváltoztatása/stb...

CHRONOS
Avatar
ekho
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2003.08.21. 01:52
Tartózkodási hely: :yleh isádokzótrat
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ekho »

Na jah ,de Chronos most őszíntén,nem vagyok elég öreg róka szerinted?:)Mármint emuleban:P

Kipróbáltam virtualservert is és kakukk:(
Tűzfalakat lelőttem,úgyis kakukk:(
Emule újrarrak (hátha alapon) és úgyis kakukk:(
Portokat is állítottam és persze úgy se megy,szóval... :weh:

Passszzz,várok egy új firmwaret és akkor hátha megjavul ehheheh,na jóóó,nem,de bahh több ötletem nincs:(

-----

Na jó....most meg megint elindítottam ,és megy rendesen.... :? pedig semmit nem csináltam :D
Kép
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Sziasztok!

Köszi a segítségeket, sikerült a routeren is engedélyeznem a portokat. Végre high id-em van! Viszont a sebesség olyan nagyon sokkal nem nőtt. De lehet, hogy ennél nem is nagyon lehetne jobb... (5 Kb/s az átlag, de sokat áll, viszont ritkán a 10-20Kb/s-t is tartja)

Már csak egy valami bosszant: a log fül alatt, mikor indítom az emulét, a sok jó hír mellett ez az egy rossz is megjelenik: " Error: Invalid part.met fileversion! (008.part.met => )" Ez mi? Törődjek vele? Éspedig?

Köszi az újabb segélyt, ha jön.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

ekho írta:Na jah ,de Chronos most őszíntén,nem vagyok elég öreg róka szerinted?:)Mármint emuleban:P
Dehogynem...:)
Na jó....most meg megint elindítottam ,és megy rendesen.... :? pedig semmit nem csináltam :D
:cool:
szevimat írta: Már csak egy valami bosszant: a log fül alatt, mikor indítom az emulét, a sok jó hír mellett ez az egy rossz is megjelenik: " Error: Invalid part.met fileversion! (008.part.met => )" Ez mi? Törődjek vele? Éspedig?

Köszi az újabb segélyt, ha jön.
Szerintem töröld le azt a fájlt a tempben, keresd meg hogy melyik fájl volt az, és töltsd le újra ha szükséges...

CHRONOS
Quantumleap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.03.16. 13:27

Hozzászólás Szerző: Quantumleap »

Szevasztok!

Egy kérdésem lenne.

Ha a letöltés után megjelenik egy piros felkiáltójel, az ugye azt jelenti, hogy rossz a fájl. Ezesetben akkor állítsam is le a letöltést?
:?:
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

Quantumleap írta:Szevasztok!

Egy kérdésem lenne.

Ha a letöltés után megjelenik egy piros felkiáltójel, az ugye azt jelenti, hogy rossz a fájl. Ezesetben akkor állítsam is le a letöltést?
:?:
Ajánlott...

CHRONOS
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Hello!

Hogyan lehet törölni a legördülő listáról, hogy mikre kerestem rá? (mármint emule-ban természetesen)
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szevimat írta:Hello!

Hogyan lehet törölni a legördülő listáról, hogy mikre kerestem rá? (mármint emule-ban természetesen)
Nem emlékszem rá, de valaki már biztos megválaszolta ezt ebben a topicban... :cool:

CHRONOS
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Köszi!

Elkezdtem visszanézni a topicot 1 évvel ezelőttől, és a 7. oldalon már meg is találtam! ( AltGr+Del )

Esetleg sebességnövelésben tudna vki segíteni? Meg egyáltalán lehet?

Letöltés kapacitás 64 Kb/s, most 54-en van.
Feltöltés kapacitás 16Kb/s, most 12-őn van.
Max forrás szigorú korlát: 800
Kapcsolatok max száma: 400
Kad csatlakozva.

A sebesség így 2 és 10 Kb/s között mozog, néha tartja (nem sokáig) a 15-25 Kb/s-t. (high ID mellett)

Viszont 4 gép van egybe kötve, tehát nem lenne jó, ha a netet lassítaná.

Nem tudom pontosan, hogy most milyen az internet kapcs. Hol tudom megnézni? Az origo.hu letöltéssebességmérője 53440 kbps írt az én kapcsolatomra, ami kicsit hihetetlen. Vagy ezt: Infinity kbps. Máshol meg ezt: 97.9 kbps. Szóval hol áll, hogy valójában mennyi? Van router, és egy adsl bridge is. ( a proci 3Ghz)

Köszi
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szevimat írta: Viszont 4 gép van egybe kötve, tehát nem lenne jó, ha a netet lassítaná.
A beállítások jók, már csak várni kell...
Próbáld meg sokáig futtatni az Emule-t, én naponta több mint 10 órát futtatom és a nap végére már 30-40 kb/s-el szokott menni a letöltés, de volt már hogy 120 kb/s-el ment...

CHRONOS
Válasz küldése