Emule

Számítógép, programok, és minden ami ide sorolható

Ismered az Emule-t? Szoktad használni?

Igen
81
59%
Nem
56
41%
 
Szavazatok száma: 137

szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Hali!

Igen elégedett vagyok a progival, látva, hogy ki mennyit kínlódik!
A 0.45b volt eddig fent, és bizony a 80-90 az átlag, ha kevés file van, akkor megy 40-50 környékére, de nem ritka a 100 feletti!!! Mármint letöltési sebesség.
Most felraktam a legújabbat, kíváncsian várom az eredményt!
Router mögül, SP2, 1 megás ADSL Invitel területen (bár Axelerós vagyok).
Semmi mod, csak a puszta progi.

A nagy kérdés az, mikor ér el a Nagy Testvér keze az emule-hez?! Árnyékos hírek keringenek...

-----

A Cfos Speed használatát ADSL-hez nyomatékosan ajánlom! Nekem a 2.02 megy kifogástalanul (emule-ről töltve), és azóta nem csak a feltöltési vonal símult ki teljesen, nyilván javítva a csomagok visszaigazolását, de 1000%-al javult a nethasználat emule mellett! Korábban kín volt netezni (nyilván a feltöltés miatt, most könnyedén lehet, akár fóniázni is!!!
Tehát, nem a letöltési sebesség lesz nagyobb, hanem a netezés könnyebb!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta: A nagy kérdés az, mikor ér el a Nagy Testvér keze az emule-hez?! Árnyékos hírek keringenek...
Hello!

Amint bevezetik a készítők a Magnet Linkeket, nem lesz szükség szerverekre, ezután pedig már csak titkosítani kell az adatot egy egyszerű eljárás segítségével és már nem tudnak tenni semmit...

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Amint bevezetik a készítők a Magnet Linkeket, nem lesz szükség szerverekre
Hm... visszaolvastam úgy az ötvenes oldalig, de ezzel nem találkoztam!
Lenné szíves erről valami bővebbet mondani, vagy azt, hogy hol találom?
Köszi!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:
Amint bevezetik a készítők a Magnet Linkeket, nem lesz szükség szerverekre
Hm... visszaolvastam úgy az ötvenes oldalig, de ezzel nem találkoztam!
Lenné szíves erről valami bővebbet mondani, vagy azt, hogy hol találom?
Köszi!
Mint írtam, amint bevezetik...
Még nem rakták bele az Emule-be, csak tervezik hogy belerakják...

A legújabb Azureus-ban (Bittorrent kliens) már megtalálható, és nagyon jól működik...
Segítségével ha nem működik a tracker, akkor is tudok csatlakozni userekhez...:)

Nos ennek a bevezetését tervezik, és ez a módszer képes arra, hogy ne kelljen többet szervereket használni, hanem csak KAD-ot...
Ezután valószinűleg a szervert max keresésre fogják használni, bár mostanában a KAD is elég gyorsan keres...

edit: A titkosítást sem rakták még bele, de előbb-utóbb az is benne lesz...

CHRONOS
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Sziasztok!

Következő kérdésem: :D
Kb 1 nap működés után azt írja ki az emulém, hogy a 4662es portom (tcp) nem elérhető. Tehát megáll a letöltés. Ha újraindítom az emulét, akkor ismét mükszik. Ez mitől van, illetve lehet-e tenni ellene?

(A letöltési sebességem pedig 1 nap után se több 20 Kb/snél. 50ről, sőt 100ról nem is merek álmodni. :neutral: )
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szevimat írta:Sziasztok!

Következő kérdésem: :D
Kb 1 nap működés után azt írja ki az emulém, hogy a 4662es portom (tcp) nem elérhető. Tehát megáll a letöltés. Ha újraindítom az emulét, akkor ismét mükszik. Ez mitől van, illetve lehet-e tenni ellene?

(A letöltési sebességem pedig 1 nap után se több 20 Kb/snél. 50ről, sőt 100ról nem is merek álmodni. :neutral: )
Változtasd meg a portokat valami másra...

CHRONOS
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

136.8 lett azúj csúcsom! 1 megás vonalon!
Úgy tűnik, beválik a 0.46a. Igaz, most azért jól behúzogattam.
Szuper!
szaki58
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szaki58 írta:136.8 lett az új csúcsom! 1 megás vonalon!
Úgy tűnik, beválik a 0.46a. Igaz, most azért jól behúzogattam.
Szuper!
Ha 1 megásod lenne, akkor max. 120-al tudnál letölteni, úgyhogy valószinűleg gyorsabb...:)

Grat az új csúcshoz!

CHRONOS
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Lehet összehasonlítgatni. :wink: Duplázás óta 3 Mbites vonalon vagyok, semmiféle mod-ot vagy hasonlót nem használok. Pure 0.46a.
szaki58
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2004.02.24. 21:20

Hozzászólás Szerző: szaki58 »

Ha 1 megásod lenne, akkor max. 120-al tudnál letölteni, úgyhogy valószinűleg gyorsabb...
Valószínű!
Átlagosan 130-al tudok ftp-ről tölteni. érdekes, hogy amíg 512-esem volt, addig az elméleti 64 helyett 57 volt a max! Mióta dupláztak (ez még nem a májusi Matávos emelés, merthogy Axelerós vagyok, de Invitel területen, és az ott élők bizony négerek - erről jut eszembe, milyen undorító volt a UPC nyilatkozata az emeléssel kapcsolatban), azóta 131 volt az ftp-s max!

Szívesen tennék be a grafikonról képet, de nem jöttem rá, hogyan?!

A sebesség bizony objektív valóság, az érdem nem engem illet! Ez van, én pedig elfogadom. Inkább csak azért írtam, hogy biztassak, mindenkit, mert valahogyan biztosan meg lehet találni a hibát, hogy mi okozza ezt a gyenge letöltési sebességet! Gépfüggő lenne?: 600-as celeronom van (ne röhögjetek ki, internetre használom, kis fogyi+halk működés!), szoftver?: Azt írtátok sp2 ne! Nekem az van! Router? Van (persze Chronos ajánlása alapján 1000 körüli portot állítottam be, TCP/UDP 10 eltéréssel) Tűzfalam nincs-ott van a router + egy NOD 32.
Nosza, rajta! Meg kell annak a hibának lenni!!!

Bocsi, hogy ilyen hosszú voltam, csak biztatni szeretnék mindenkit, hogy ne adja fel!!! Csak valami apróság lehet a probléma, és nem mindig a szolgáltatónál keresném!
szaki58
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Sziasztok!

Megkérdezhetem, hogy mi az a proxy, és mire jó? (gondolom vmi evidens dolog, de eléggé amatőr vagyok...) És arra is kíváncsi lennék, hogy miért az 1000 körüli portok jók.

köszi, üdv!
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

szevimat írta:Sziasztok!

Megkérdezhetem, hogy mi az a proxy, és mire jó? (gondolom vmi evidens dolog, de eléggé amatőr vagyok...) És arra is kíváncsi lennék, hogy miért az 1000 körüli portok jók.

köszi, üdv!
A proxy használata magyarok számára "szinte teljesen" fölösleges, hacsak nem magyar cuccokat akarsz Emule-vel letölteni...

Nem csak az 1000 körüli portok a jók...
pl. én BThez a 9000-es portot használom és tökéletes...
A port csak annyit számít a sebesség növelésének érdekében, hogy nem szabad meghagyni az Emule alap portját, mert sok külföldi ISP tiltja őket...

CHRONOS
Quantumleap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.03.16. 13:27

Hozzászólás Szerző: Quantumleap »

Ha az Emule-ban a töltendő fájl fölött megjelenik egy piros felkiáltójel, az ugye olyasmire utal, hogy a fájl rossz. De ez a rosszaság egész pontosan milyen értelemben veendő? Neadjisten vírusos az adott fájl?
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Csupán nem felel meg a valódi tartalomnak.
szevimat
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.04.10. 10:03

Hozzászólás Szerző: szevimat »

Üdv!

Emule-ban a webszerver engedélyezése mire szolgál?

ismét köszi a választ!
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Saját szervert üzemeltethetsz a gépeden, amire aztán felcsatlakozhatnak a haverok, és húdejó hogy egy szerveren vagytok. Nekünk az égvilágon semmit sem ér, hisz úgyis ugyanazon a hálózaton belül maradunk mind.
Avatar
BadAss
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.05.21. 17:04
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: BadAss »

Sziasztok!

lenne egy nagy gondom.Low ID-m volt eMule 0.46a-val de átolvasgattam a fórumot és beállítottam mind a tűzfalat, mind a routeremet, és működött is a dolog...
Ma azonban totál elszállt az egész és kiírta, hogy fatal error miatt nem tud csatlakozni, újraindítottam, de azóta akármit csinálok megint low ID-m van...
PLÍZ HELP!!

üdv:Bad

-----

Hoppsz..

megoldódott a dolog, a húgommal volt IP cím ütközésem, mert ő is rólam netezik...

THX
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Hello!

A követekező lenne a kérdésem!

Berakom ugye egy pár embert emule-ba barátnak, rá megyek az üzenetekre... akkor ugye ott van balra a lista...

Na most én azt szeretném ha a barátok jobban tölthetnének rólam...

Jobb fül az egyik barátomra... protekciós letöltést bexelem
rákattanak mégegyszer (ugyanarra a barátra), és ekkor ugyanennek a sornak megváltozik az ikonja egy pipára (gondolom hogy ekkor van neki biztositva a protekciós letöltés)...

na már most ha rákattanok a következő barátomra... akkor ott viszont nincs pipa, ha berakom neki, akkor ki vesz a másiktól

Tehát egyszerre csak 1 barátnak lehet protekciós letöltést biztosítani? vagy van erre valami más beállítás!

vagy esetleg valami olyasmi, hogy ha kilép a protekciós, akkor más kapja meg ezt a jogot...

köszi!

(jah, sima emulém van, legújabb)
Üdv
Csontikka
Quantumleap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.03.16. 13:27

Hozzászólás Szerző: Quantumleap »

Most már látom, mit jelent, ha nem felel meg a valódi tartalomnak.
Viszont lenne egy új kérdésem:

Elkezdtem letölteni egy 700,12 megás filmet. Meglepetésre baromi gyorsan kezdte tölteni, úgy nézett ki, 10 perc alatt lent van az egész. Ilyet még nem láttam. Ám 686,52 megánál megállt (tegnap este) és azóta is várakozik. Ti találkoztatok már ilyennel? El fog indulni valamikor a töltés? Eetleg ez csak valami kamufájl?
Avatar
BadAss
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.05.21. 17:04
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: BadAss »

Quantumleap írta:Most már látom, mit jelent, ha nem felel meg a valódi tartalomnak.
Viszont lenne egy új kérdésem:

Elkezdtem letölteni egy 700,12 megás filmet. Meglepetésre baromi gyorsan kezdte tölteni, úgy nézett ki, 10 perc alatt lent van az egész. Ilyet még nem láttam. Ám 686,52 megánál megállt (tegnap este) és azóta is várakozik. Ti találkoztatok már ilyennel? El fog indulni valamikor a töltés? Eetleg ez csak valami kamufájl?

Ne aggódj előbb, utóbb tuti lejön. Nekem is vagy 20 album van 80% fölött, ami télleg rohadt idegesítő, de ha türelmesen vársz és vannak források, akkor tuti meg lesz....
NEW day SAME shit
Avatar
Yuber
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2003.11.04. 17:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Yuber »

Quantumleap írta:Most már látom, mit jelent, ha nem felel meg a valódi tartalomnak.
Viszont lenne egy új kérdésem:

Elkezdtem letölteni egy 700,12 megás filmet. Meglepetésre baromi gyorsan kezdte tölteni, úgy nézett ki, 10 perc alatt lent van az egész. Ilyet még nem láttam. Ám 686,52 megánál megállt (tegnap este) és azóta is várakozik. Ti találkoztatok már ilyennel? El fog indulni valamikor a töltés? Eetleg ez csak valami kamufájl?
Már találkoztam ilyennel, 10 perc alatt megvolt (Vmi 600 MB-s videó), mpként megák jöttek le. De végül nem nyílt meg a file sehogy sem (Can't open file), de a vinyóról lehúzta a helyet.
De azért várd ki a végét.
Kép
Avatar
BadAss
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2005.05.21. 17:04
Tartózkodási hely: Bp

Hozzászólás Szerző: BadAss »

Sziasztok!

Nem tudjátok mitől szálhatott el nálam a kad hálózat elősször teljesen, most meg már csak félig-meddig??
Elősször nem is tudott felkapcsolódni, aztán mostmár sikerült, de csak sárga nyilacskával, és nem működik rendesen, pedig eddig semmi baja nem volt...............

Kad Hálózat
Állapot: Tűzfal
IP cím:Port: 217.197.177.56:4672
ID: 3653611832
Buddy: None
Indexed:
Source: 52
Keyword: 234

ezt írja ki,, ja a portok rendesen működnek, so plíz help! :shock:
NEW day SAME shit
Quantumleap
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2005.03.16. 13:27

Hozzászólás Szerző: Quantumleap »

Sziasztok!

Vannak még dolgok, amiket nem vágok az Emule-ban.
A mostani kérdés:

A naplónál "a letöltött szelet sérült", illetve, "sérült szelet helyreállítása" üzenetet kaptam. A fájl tulajdonságainál pedig így néz ki:

Sérült: 9,20 Mb (1,6%) Helyreállított: 1 részek

Tömöríés: 1,50 Mb (0,3%)

Ez a sérülés tulajdonképpen mit is jelent? És ha így áll a helyzet, akkor mire számíthatok?
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Quantumleap írta:Sziasztok!

Vannak még dolgok, amiket nem vágok az Emule-ban.
A mostani kérdés:

A naplónál "a letöltött szelet sérült", illetve, "sérült szelet helyreállítása" üzenetet kaptam. A fájl tulajdonságainál pedig így néz ki:

Sérült: 9,20 Mb (1,6%) Helyreállított: 1 részek

Tömöríés: 1,50 Mb (0,3%)

Ez a sérülés tulajdonképpen mit is jelent? És ha így áll a helyzet, akkor mire számíthatok?
Hi! Semmi rosszra! emule ellenőrzi a letöltést, sérült volt a szelet amit letöltött, ezért részekre szabdalta és megnézte hogy melyik rész(ek) jött(ek) le hibásan. A hibás részeket kitörölte, a jókat megtartotta. Ez nem befolyásol semmit, a letöltéset mindenképp jó lesz, mivel a végén még1X leelenőrzi az egészet, tudomásom szerint hibás letöltés nem fordulhat elő!

Igazából ezt csak azért írta ki, hogy tudd hogy milyen okos :)
Üdv
Csontikka
Csontikka
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2004.05.27. 11:50

Hozzászólás Szerző: Csontikka »

Huha huha!

nekem viszont ha lehet sos segítség kellene
most vettem észre a következőt:

várakozo ügyfelek 1906 (1008 kitiltva)
1009, 1010

mindenkit kitilt a kliensem... érti valaki ezt?
akit pedig nem annak a letöltése max 10-20 mp ig megy, aztán megszakad
ujrainditom, pár percig jó, aztán megint kezdi...

legujabb LSD

csinált már ilyet másnak is? mi a megoldás?

előre is köszi
(ja a letöltés szépen megy...)

ja, most visszaraktam sima emulet, helyzet változtatlan...
Üdv
Csontikka
Válasz küldése