Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Sajnálattal hallom hogy így tönkretették a Getsuyobit, mondjuk így hogy teljes stábváltás történt nem túl meglepő. Kár mivel az eredetit nagyon szerettem.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Tsuki to Laika to Nosferatu 1-2

Bár a szezonból a Heikét szándékoztam nézni, de aztán valahogy ebbe kukkantottam inkább bele. Érdekesnek érdekes a fikcióba átitatott valóság az űrversengéssel, a szovjet nagyhatalommal (pláne az igazság ferdítésével), a történelmi sarokpontokkal, a kiképzéssel, ráadásul a vámpírcsaj küldetésbe vonása is egész jól meg lett magyarázva, nem csak valami alibizés, mert éppen skarlátszemeket, meg pointy füleket akartak rajzolni. Ugyanakkor gyorsan ki is nyírták az immerzió minden helyi értékét a szokásos animés baromságok, például ez a valami a kötelező vinnyogással, vagy a főhős csávó óramű "leperverzezése" és a többi hasonló kontent, szóval látszik, hogy a nagyobb célközönség elérése érdekében muszáj az ilyesmit is erőltetni...

Nem tudom, hogy merre hogyan alakul a sztori, viszont az az érzésem, hogy ez a cucc főleg a két főszereplőn fog múlni, akikre viszont ráférne némi árnyalás, mert Irina eddig nem több, mint a szokásos szezonális anime waifu nr. 3706, a csávó meg a melléje kirendelt platósík self-insert. Ja, és Hayashibara Megumi yaay, meg minden, de néha nagyon erőltetett, amit produkál. Főleg akkor volt látványos, mikor a kutya sírjánál beszélgetnek.

Nagyon pengeélen táncol, gyorsan mutatnia kell valami szebbet magából, különben továbbküldöm.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2021.10.15. 14:17Ugyanakkor gyorsan ki is nyírták az immerzió minden helyi értékét a szokásos animés baromságok, például ez a valami a kötelező vinnyogással, vagy a főhős csávó óramű "leperverzezése" és a többi hasonló kontent, szóval látszik, hogy a nagyobb célközönség elérése érdekében muszáj az ilyesmit is erőltetni...

Nem tudom, hogy merre hogyan alakul a sztori, viszont az az érzésem, hogy ez a cucc főleg a két főszereplőn fog múlni, akikre viszont ráférne némi árnyalás, mert Irina eddig nem több, mint a szokásos szezonális anime waifu nr. 3706, a csávó meg a melléje kirendelt platósík self-insert. Ja, és Hayashibara Megumi yaay, meg minden, de néha nagyon erőltetett, amit produkál. Főleg akkor volt látványos, mikor a kutya sírjánál beszélgetnek.
Ánya a light novelben is eléggé fejhangúnak van leírva, ami részint abból adódik, hogy rohadt lelkes és nem tudja magát tűrtőztetni. A srác is kicsit több, mint egy mezei self-insert, ezt a 3. részben villantották meg a tancinénis elősztorival valamelyest, de több még az LN első 3 angolul elérhető fejezetéből sem derült ki (és valszeg nem fog több, a fordítása 3-4 éve áll). Annyi extra ahhoz, hogy szerette azt a tanárnőjét és ezért voltak annyira nagy hatással rá az, amit mondott illetve az, hogy a helyi KGB elvitte. Hasonló a helyzet Irinával is, hogy az LN-fejezetekben is látszik, hogy enged azok felé, akik emberszámba veszik, de nagyon mélyebbre az elején sem ástak. Az említett jelenetek meg ott is megvannak, mert hát, mégis csak fényregény, azon belül is erősen tinédzserkor közepére tehető stílussal, amikor már nem elég, ha valami edgy sztorielemek összehányása (jelen esetben zsarnokság, kommunizmus, korrupció és velejárói), de azért valamelyest felnőttebb módon össze vannak fűzve, kifejtve, értelmük is van. Szal, amolyan "tranziens mű".

Amire én kíváncsi vagyok, hogy a helyi Hruscsov párttitkár-elvtárs, Gergiev, de főleg a sajtótitkár tanácsadója, Lyudmilla milyen szerepet fog kapni a maradékban, mert azutóbbiről csak annyit tudtunk meg, hogy szereti nagyon szexin enni az eperdzsemet.

Szerk.: Amúgy nekem még mindig a műorosz és álcirill kiírások basszák a szemem. "STOP" helyett "GDOR", "kioszk" helyett "kiork" (és ez volt még a legközelebb álló az eredeti szóhoz). Azért nem tartom olyan nagyon vállalhatatlan dolognak, hogy legalább tényleg használjanak egy orosz szótárat hozzá, de asszem az "Argento Soma" címének elírása (AΠHENTO ΣOMA - Apgento Soma) után már nincs nagyon mit meglepődni. Meg akkor talán nem lenne olyan, hogy egyik-másik betű egymást helyettesítgeti két snitt közt, hogy mi helyett áll.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2021.10.21. 20:46 Osama bin Ranking (bocs) ep2

(Lehet kéne neki külön thread...)
Moderátori közlemény: Junchi javaslatára most már külön topicja van az Anime részlegen belül, ott lehet diskurálni tovább a kiskirályfi kalandjairól. :D
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Belle (Ryuu to Sobakasu no Hime)

Erős kezdés után gyenge folytatás, majd még gyengébb zárás, az impact teljes hiánya. Nem szeretnék nagyon hosszasan értekezni róla, mert nem ér ennyit, de mondjuk azt, hogy van egy jókora tl;dr a fejemben, aminek a kvintesszenciája a következő: A film leg-leg-legnagyobb hibája, hogy lövése sincs, mi a frászt akar üzenni a képsoraival. Nincs egy kitűzött, de konkretizált cél, sem centrális témája, sem egy mag, ami köré fel lehetne húzni a történéseket, csak a szokásos jelenetek egymásutánja.
A karakterek abszolút jellegtelenek és egy-dimenziósak, a sztorinak pedig (az előzőek fényében talán nem meglepő módon) semmi értelme nincsen. Én végig azt hittem, hogy arra fog felépülni a film, amit az első 20 percben prezentál: Suzu gyerekként elveszti az anyját, mert neki fontosabb volt egy vadidegen kiscsajt kimenteni a folyóból, mint a saját lánya, amit a film karakterei is megjegyeznek, de végül nem kezdenek semmit a miértekkel. Oké, így történt, fogadjuk el, c'est la vie.
A jelenben aztán látjuk, hogy még középiskolásként sem heverte ki teljesen a traumát, énekelni sincs már kedve, mellette még kődurván introvertált is, szóval adná magát valami irány, ami felé mehetnénk és amihez mankó lehet a film apropója: A U-világ... ami a szokásos, kissé sci-fis beütésű, de inkább a közeljövőt idéző szféra, ahová bárki rácsatlakozhat, akinek megvan hozzá az app + az a fülbe rakható kütyü. Itt kapsz egy biometrikusan kreált avatart, a body-sharingnek köszönhetően pedig voltaképp teljes valóddal becsatlakozol ebbe a gigantikus internet-közösségbe, ahol aztán lehet mindenfélét csinálni. Én naiv azt hittem, a sztori a következő lesz: a csaj nem tudja feldolgozni a valós élet traumáit, ezért (via eszképizmus) elmerül inkább ebben az online világban, ahol újra azt csinálhatja, amit szeret: énekelhet. Szépen-lassan aztán elkezd teljesen elszakadni a valóságtól, esetleg Kon Satoshit megidéző módon lehetett volna keverni a kettőt, hogy már tényleg nem tudja a csaj (és vele mi), hogy mi valódi és mi virtuális, amit egy görbe tükör elé helyezett társadalomkritikába lehetett volna csomagolni, egy csipet technofób körítéssel, legalábbis, ami a veszélyeket illeti.
Nyomokban kapunk is valami hasonlót, de az ígéretes premissza után rá kell döbbennünk, hogy ez a film azért messze nem ilyen ambiciózus. A negyede körül bevág egy random sárkányalakot a U-ra ilyen "boy meets girl" húzással, kapunk egy sokadik "Szépség és a szörnyeteg" klónt, egy zilált, hektikus, plot-hole-okkal tarkított történetet és egy feleslegesen túlnyújtott, semmiből jövő, abszolút anti-karizmatikus klimaxot.

A U-world? Abszolút kihasználatlan, teljesen üres, lóg a levegőben szinte minden komponensében. Maximálisan érzi a néző, hogy ez is csak arra kellett, hogy meglehessen a film "látványos" része, a sok kis színes avatarral, épülettel, dísszel, effekttel, meg egyéb szir-szarral. Semmit nem tudunk meg róla: Hogyan működik, miért van 5 milliárd felhasználója, miért éri meg itt lenni - semmit!

Szóval igen, rendezőnk megcsinálta a maga Disney-filmjét, ami látványosnak látványos, hangzatosnak hangzatos, épp csak a legfontosabb dolgok hiányoznak belőle: kompetens forgatókönyv, jó karakterek és dialógok, tökös rendezés, kreativitás és tartalom, illetve lélek. Azt mindenesetre sikeresen elérte, hogy innentől kezdve, ha meglátom kiírásban, hogy "rendezte: Hosoda Mamoru", már csak legyintsek egyet, hogy aztán azzal a lendülettel tovább is álljak, mert szerintem az, amit ez a fazon művel itt már hat éve, az egy nagyon látványos, ám de valahol szomorú leépülése egy egyébként tehetséges és izgalmas ember életpályájának. (Összehasonlításul: a TokiKake a mai napig az egyik kedvenc anime-filmem, amit nem csak a nosztalgia éltet - pár éve újráztam és ugyanúgy megvolt a varázsa.)

3amimajdnem2/10
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2021.11.28. 08:11-kor.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Tsuki to Laika to Nosferatu #07

És lezárult az első sztoriív. Megtörtént a fellövés, sikerrel le is zárult, és elég megkapó vége lett.

Lev és Irina olyanok, amilyenek. A tsundere vámpír felengedett, bár ehhez kellett az is, hogy
SPOILER
az életére törjenek azt remélve, hogy a halálával bukik a program, és el tudják távolítani a parancsnokot.
Meg egy sor egyéb dolog, de legalább szépen fokozatosan történt, és így már picit több értelmet nyer az, hogy lépten-nyomon elénk tosznak egy időkódot, hogy aznap hány óra van, vagy épp milyen napot írunk. Nem tűnik annyira elsietettnek, bár játékidőt nézve meg igen, de gondolom már nem volt mivel elhúzni a 10-11. részig a végig szóban forgó kilövést.

Ánya szerepe eléggé lecsökken a részekkel, az utóbbi párban már csak asszisztált jóformán Levnek és technikai csapatnak. A hetedik részben már konkrétan pár sornál több nem jut neki, de az előzetes alapján még komolyabban visszatér ezek után, mert a következő részben Irinával lesznek javarészt kettesben, ünnepelni a sikert.

Nataliáról nem ejtettünk szót korábban, se én, se Junchi, ennek pedig az az oka, hogy mit beszéljünk a konyhásnéniről? Nos, a 7. részben kiderült róla egy egy eléggé érdekes dolog, ami megmagyarázza a karakterét és a báros részben (4.) a hirtelen felbukkanását és jó szándékú figyelmeztetését. Ezek után kérdés, hogy mit kezdenek vele, de eddig elég súlytalan volt, holott ilyen háttérrel lehetett volna még mit kezdeni az esetében.

Lyudmilla meg továbbra is a rezidens szexi dög. Már nem csak az eperdzsemmel izgatja a férfinézőt, de cukorkapörgetéssel is, de ennél több szerep és súly továbbra sem jutott neki, legfeljebb az, hogy helyenként Gergiev helyett jár el (pl. szemlét tartani az űrkutatási városban).

A műorosz meg új szintre emelkedett. Két dolog:
1) A 6. részben két kiíráson is szakadtam, mennyire nem erőltették meg magukat. Az egyik a véres üveg, a másik a szénsavas ásványvíz logója. Előzőre angolul volt cirillesítve felírva, hogy "blood", a másikra meg ugyanígy "mineral water carbonated".
2) A 7. részben rejtjelezésnek recepteket használnak, ez lesz a "Medvecukor főzőműsor". Ha megállítjátok a receptről készült közeli képet, akkor japán szavakkal teletűzdelt angol szöveget olvashattok cirillesítve. És ha elkezditek tényleg olvasni, akkor azon fog jojózni a szemetek, hogy a cirill Š (Ш) egyszerre lehet W és M, szóval még a konzisztencia sem sikerült. Vagyis most már arra se adnak, hogy valami oroszul szerepeljen. Kaptunk a 4. részben egy "lunny kament" (лунный камень), ami "holdkő" (ezt is úgy sikerült megtudni, hogy találtam egy cseljabinszki szállót ezen a néven, mert a szótárban nem szerepel), meg az egyes nevek, mint a Parušniy rakéta ([szabályt] szegő), a Mečta űrprogram (álom/képzelet), vagy a tömény szesz, amit zhizninek hívnak (vagyis életnek - és ez az egyedüli jelentése), vagy a jazz bár, aminek Zvezda a neve (csillag), aztán kész, kifújt. Ja, de... A 7. részben Medvecukor (lycoris) lesz Irina kódneve a fellövés alatt, a földi központé meg północ, de az meg lengyel (ami jelent éjfélt, delet és északot is).
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ricz írta: 2021.11.17. 08:58 Nataliáról nem ejtettünk szót korábban, se én, se Junchi, ennek pedig az az oka, hogy...
...ki a frászt érdekel, mikor ott van a MILF sajtófőnök? :D

Viccet félretéve egész szépen felküzdötte magát ez a sorozat "tisztes középszer" szintre.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Új Kenshin animeszéria készül hamarosan.

Ennek a hírnek alapból nagyon örülnék, tekintve, hogy a régi animeadaptációk nem igazán voltak a toppon abból a szempontból, hogy megfelelően adaptálják a manga hangulatát, mondanivalóját, szellemiségét. Ott volt a TV sorozat, ami a Shishio arcot leszámítva filler volt az elején, filler volt a végén és igazából abban sem vagyok biztos, hogy egyáltalán azt az egy arcot végigvitte-e. (Most "csalok", mert én Kenshinből csak a mangát olvastam, azt is csak odáig, ameddig magyarul kiadták, így az animét csak hallomásból "elemzem". XD) Valamint ott volt az OVA, ami meg élvezettel tocsogott az angstben, a drámában és a fájdalomban, mert hát a manga is pont erről szólt ugye...ja várj, nem! :dirr: Tehát ellentétben pl. egy Legend of Galactic Heroes-al, itt jóval kevésbé merül fel az a kérdés (legalábbis nálam), hogy: "Hmm, vajon sikerül-e ha megugrani nem is, de legalább elérni a régi nagy előd szintjét?" és csupán az a kérdés marad, hogy: "Hmm, vajon sikerül-e ezt a most már igazi "retro-klasszikus" címnek számító mangát a mai korban megfelelő módon adaptálni animére?" A JoJo TV sorozata óta tudjuk, hogy ez utóbbi sem lehetetlen küldetés, csak egy hozzáértő stúdióra van szükség, aki sem a tehetséget, sem a pénzt nem sajnálja az adaptálás során és még érti is az egész alapmű lényegét. Na és itt jön be a képbe a két aggodalmam a bejelentés kapcsán:

1. Lidenfilms. Azért ők nem éppen az "A+-os" animestúdiók táborát erősítik, elég csak megnézni hogy eddig miket alkottak és az egyszem Killing Bites-on kívül én sem voltam annyira túlzottan hasraesve tőlük. Az ilyen "B mangákat" persze elég jól hozzák, ez kétségtelen, viszont a Kenshinhez szerintem egy komolyabb/erősebb gárda kellene.

2. A Kenshin esetében egy 28 kötetes mangáról beszélünk, ami ugyanakkor már rég véget ért, ergo ideális alany lenne egy afféle Naruto-Bleach-One Piece hármashoz hasonló "végtelen" shounen animéhez, amiből hetente jönnek ki az újabb epizódok megszakítás nélkül, míg végül elérnénk a százvalahanyadik részig, ahol megkapnánk a befejezést is, mivel ahogy írtam, ez a manga már le van zárva. Mindezt fillerek és hülye időhúzás nélkül, mit mondjak a tíz ujjamat megnyalnám egy ilyen után. :D Ehelyett kb. előre borítékolom, hogy mi lesz: szépen szét fogják vágni 12-24 részes kis "blokkokra" (vagy azért, mert manapság már eleve a japánok sem nagyon mernek hosszabb sorozatokat egyben bevállalni, vagy ha mégis, a nyugat majd szépen "rásegít" és lebeszéli róla, lásd most a JoJo Stone Ocean esetét a Netflix miatt...), amik aztán majd határozatlan időközönként jelennek meg, közben esélyt adva a nézőknek, hogy egy-egy ilyen "hiatus" alatt szépen elfeledkezzenek róla/ráunjanak/ráfüggjenek valami másra/stb., illetve amikor valamit így elhúznak évekig, ott ugye bejátszanak egyéb dolgok, meghalhatnak a seiyuuk, kirúghatják a rendezőt, komplett stúdióváltás 1-1 "szezon" között, mert csak, stb. Nem vagyok egy nagy Studio Pierrot, vagy Naruto-fan, de ott pl. nagyon jó okuk volt rá, hogy inkább 100 résznyi fillert bevállaltak egyhuzamban, csak mindenképp képernyőn akarták tartani a sorozatot. Magamon is nem egyszer észrevettem már, hogy simán követek valamit, amíg jönnek kifelé a részek sorban, addig úgymond "bennem van a bugi", aztán elég elérnem a szezon végét és amíg hónapokat várok a folytatásra, simán előfordulhat, hogy vagy ráunok és már nem érdekel, vagy mást nézek azóta, stb-stb. Ugye a legtöbb animének erre az szokott lenni a mentsége, hogy az eredeti manga/LN is fut még és ha egyben meganimálnák egészen odáig, ahol jelenleg tart, akkor egyből beérnék és utána nem hónapokat, hanem éveket kellene várni, mire kaphatnánk egy esetleges második szezont. Original cuccoknál pedig arra szoktak hivatkozni, hogy nem mernek egy teljesen új IP-ből legyártani 100 részt előre, mert ha 10 rész után bukta lesz, akkor futhatnak a pénzük után. Nos, a Kenshinnél szerintem egyik eset sem áll fent, egy bejáratott, népszerű brandről beszélünk és ahogy már írtam, a forrásmű is rég készen van végig, úgyhogy örülnék, ha legalább ezúttal nem csesznék el a dolog ezen részét a kedves japánok.

Szóval reménykedem benne, hogy ezen két fenti félelmem nem, vagy legalábbis nem túlzottan fog beigazolódni, mert egyébként eléggé fel vagyok hypolva a hírtől. :D

Ja és ha már beszéltem itt fentebb neverending shounen szériákról, akkor nézzétek, kinek jött ki szintén az első trailere? :D Nekem a Bleach amúgy mindig is egy teljesen "semleges" sorozat volt, nem rajongtam érte, de nem is utáltam, csak úgy tisztában voltam vele, hogy létezik, ő volt a "másik kardos csávó" Inuyasha mellett, csak fehér helyett narancs hajjal. XD Viszont ez a trailer 10/10, így kell sok év után egyből visszarántani a nézőket a képernyő elé, komolyan, ha Bleach-fan lennék már háromszor végigrohantam volna a lakást fanolásom közepette. XD Az animetrailerek valahogy nálam ritkán szoktak betalálni, de végre itt az üdítő kivétel. :D (Oké, a Shingeki tavalyi szezonjának trailere is nagyon ütött, de a Shingekiben nálam jellemzően minden üt, így ott szinte ez volt az elvárás... XD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2021.12.20. 15:05-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta: 2021.12.20. 08:04 Ja és ha már beszéltem itt fentebb neverending shounen szériákról, akkor nézzétek, kinek jött ki szintén az első trailere? :D Nekem a Bleach amúgy mindig is egy teljesen "semleges" sorozat volt, nem rajongtam érte, de nem is utáltam, csak úgy tisztában voltam vele, hogy létezik, ő volt a "másik kardos csávó" Inuyasha mellett, csak fehér helyett narancs hajjal. XD Viszont ez a trailer 10/10
Tegnapelőtt egyik csaj ismerősöm átküldte, aztán twitteren is találkoztam vele és be kell valljam, mikor felcsendült a jól ismert Number One, elkapott egy kis nosztalgia. Négy évig voltam ennek a cuccnak a keményvonalas fanboya, szóval talán nem múlt el nyom nélkül a dolog.
Mondjuk azt szinte kizártnak tartom, hogy ezzel a látvánnyal futna a kész produkció, szóval mind jól ismerjük a Pierrot-t ahhoz, hogy tudjuk, ők messze nem ilyen igényes banda. Eleve már az gyanús, hogy a mozgásból szinte semmit nem látunk, meg ezek a jelenetek nekem egy-az-egyben a manga képkockái átmentve, szóval majdnem biztos vagyok abban, hogy ez kimondottan ehhez a trailerhez készített változat, a végleges meg inkább valami olyasmi lesz, mint amit láttunk anno. Ne legyen igazam, de... őszintén meglepne, ha tévednék. : P

Ami a Kenshint illeti: Nem lenne rossz egy teljes értékű, igényes adaptáció, mert ez pont az a shounen cucc, amit azért a mai napig nagyon bírok, de ahhoz túlságosan sok mindennek kéne klappolnia, ami már-már ilyen "csakis a bolygók együttállása esetén" kategória. Szóval jah, a korábbi animéket teljesen el kellene felejteni hozzá (mind az agyonfillerezett, semmitmondó, félbehagyott sorozatot, mind azt a kriminálisan túlértékelt OVAt), Kenshinnek adni egy hangot, amivel komolyan lehet venni (nem nőit!!), egy stúdiót, akik tudnak adaptálni ÉS animálni, illetve egy rendezőt, aki - az előző komákkal ellentétben - érti is, hogy miről szól ez a manga. Úgyhogy részemről megmaradok inkább szkeptikus, távolról figyelős üzemmódban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2021.12.21. 08:42-kor.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2021.12.20. 10:55Mondjuk azt szinte kizártnak tartom, hogy ezzel a látvánnyal futna a kész produkció, szóval mind jól ismerjük a Pierrot-t ahhoz, hogy tudjuk, ők messze nem ilyen igényes banda.
Ahhoz képest, hogy mióta van preprodukciós fázisban, és éppenhogy nem jövő ilyenkorra dobják be, ad némi esélyt. A Pierrot tud, ha akar, vagy ha olyan csapatának adja a stafétát. Na meg ki tudják menedzselni a forrásból és időből, nem futószalagon kell gyártani a részeket.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2021.12.20. 08:04 Ja és ha már beszéltem itt fentebb neverending shounen szériákról, akkor nézzétek, kinek jött ki szintén az első trailere? :D Nekem a Bleach amúgy mindig is egy teljesen "semleges" sorozat volt, nem rajongtam érte, de nem is utáltam, csak úgy tisztában voltam vele, hogy létezik, ő volt a "másik kardos csávó" Inuyasha mellett, csak fehér helyett narancs hajjal. XD Viszont ez a trailer 10/10, így kell sok év után egyből visszarántani a nézőket a képernyő elé, komolyan, ha Bleach-fan lennék már háromszor végigrohantam volna a lakást fanolásom közepette. XD Az animetrailerek valahogy nálam ritkán szoktak betalálni, de végre itt az üdítő kivétel. :D (Oké, a Shingeki tavalyi szezonjának trailere is nagyon ütött, de a Shingekiben nálam jellemzően minden üt, így ott szinte ez volt az elvárás... XD)
Az Isshin és Masaki múltjáról szóló részeken kívül nem terveztem megnézni a folytatást, de be kell vallanom, hogy ez a trailer egy kicsit kedvet csinált hozzá. (Úgyhogy most szépen elkezdem ismételgetni magamban a retcon, asspull, bullshit szavakat, hátha így sikerül lenyugodni. :drop: )
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kaptunk egy új trailert a januárban érkező japán szinkronos Link Clickhez. Alapvetően örülök, hogy megtartják a főcímdalokat (még mindig odáig vagyok az eredeti kínai openingért és endingért), de egyelőre picit lagymatagnak tűnik a PV alatt is hallható japán verzió.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Azért a Kenshinnél azt se felejtsük el, hogy 2016 óta fut a Hokkaido-hen című folytatás is ugyanúgy Watsuki Nobuhiro tollából, szóval akár azt is adaptálhatják, nem feltétlenül rebootról van szó, bár mivel nem adtak hozzá alcímet, még az is lehet. Mondjuk ahogy adaptálta a Lidenfilms a 36 kötetes Mugen no Juunin-t 24 részben valamelyik évben, nem biztos, hogy ez nem vmi összesűrített, elkapkodott valami lenne tőlük ismét.
Sokat elmond egyébként Japánról, hogy miután elkapták Nobuhirot gyermekpornográfia birtoklásával pár éve, csak egy kis bírságot kapott és nemcsak, hogy folytathatta a mangáját, de 2 live-action film is jött ki idén és még új animét is bejelentettek a Kenshinből, mintha semmi nem történt volna.

A Bleach trailer egyébként még nekem is nosztalgikus, mert jövőre lesz 10 éve, hogy én is elkezdtem nézni, csak aztán az Arrancar arcig se jutottam, mert a Bounty arc el vette minden kedvemet a folytatástól. :drop: Nem is tudom, mi ütött belém akkor, hogy úgy döntöttem, hogy fillerekkel együtt végignézem az animét, mikor simán skippelhettem is volna őket és még talán a végéig is eljutottam volna. Egyébként tényleg odatették rendesen a trailert, még nekem is megjött a kedvem hozzá. Kíváncsi leszek mondjuk, hogy a sztorihoz hozzányúlnak-e bármilyen szinten, vagy mondjuk adaptálják képkockáról képkockára az eredetit. Amiket hallottam meg olvastam az utolsó arcról itt is, meg máshol is, az alapján az egyetlen értelme az utolsó arc adaptálásának az, ha a Pierrot hozza azt az animációt, ami a trailerben van. Ha már valami fos, akkor legyen szép. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2021.12.20. 10:55Tegnapelőtt egyik csaj ismerősöm átküldte, aztán twitteren is találkoztam vele és be kell valljam, mikor felcsendült a jól ismert Number One, elkapott egy kis nosztalgia. Négy évig voltam ennek a cuccnak a keményvonalas fanboya, szóval talán nem múlt el nyom nélkül a dolog.
A postom alfa/béta/rendezői/stb. változatában még amúgy az a mondat szerepelt, hogy: "Ez a trailer annyira jól sikerült, hogy Junchit is egyből visszaülteti a Bleach elé. :D", csak ezt utólag kiszedtem, mert rémlett, hogy amikor még felröppentek erről az első hírek és ezzel kezdtünk "froclizni", akkor valahogy úgy reagáltál, hogy: "Srácok, már kb. 10 éve annak, hogy teljesen tiszta vagyok és nem szívok Fehérítőt, ne próbáljatok újra bűnbe vinni!" (Oké, ezen most "picit" színeztem, de így viccesebb. XD)
Junchi írta: 2021.12.20. 10:55Mondjuk azt szinte kizártnak tartom, hogy ezzel a látvánnyal futna a kész produkció, szóval mind jól ismerjük a Pierrot-t ahhoz, hogy tudjuk, ők messze nem ilyen igényes banda. Eleve már az gyanús, hogy a mozgásból szinte semmit nem látunk, meg ezek a jelenetek nekem egy-az-egyben a manga képkockái átmentve, szóval majdnem biztos vagyok abban, hogy ez kimondottan ehhez a trailerhez készített változat, a végleges meg inkább valami olyasmi lesz, mint amit láttunk anno. Ne legyen igazam, de... őszintén meglepne, ha tévednék. : P
Na igen, ha pl. valaki emlékszik még rá, amikor anno a Narutóban véget ért a kb. 100 részes filleráradat, kezdődött a Shippuden és Pierroték jól bepromózták, hogy "A KIRÁLY VISSZATÉR!!!!444", az is egy jó kis parasztvakítással indult, ugyanis az első rész elejére bevágták a Sasukés találkozást (ami vagy másfél arccal később következett csak... XD), de közel mozifilm-minőségű animációval, mire a fanok egyből megették, hogy "whoooa, ez a sorozat végig ilyen minőségű lesz? :D", aztán persze igen hamar visszatért a megszokott Pierrot-quality, olyannyira, hogy egyes epizódok még a sima Narutót is kenterbe verték ebből a szempontból, lásd pl. a méltán híres-hírhedt Pain vs Rókarutó fightot. Visszatérve a Bleachre: a "manga képkockái átmentve" részben amúgy teljesen igazad van, lásd ezt és ezt.
Junchi írta: 2021.12.20. 10:55Kenshinnek adni egy hangot, amivel komolyan lehet venni (nem nőit!!)
Igaz is, elfelejtettem, hogy ő is a "Goku treatment"-ben részesült a japán szinkronban... ^^"
Ricz írta: 2021.12.20. 11:35A Pierrot tud, ha akar, vagy ha olyan csapatának adja a stafétát.
Csak sajnos jellemzően az a tapasztalat, hogy ha shounen fight animéről van szó, akkor valamiért látványosan "nem akarnak" a legtöbb esetben. ^^" És ezt nem is a Naruto-Bleach párossal kezdték, szal amikor az A+/Animaxon ment a Yu Yu Hakusho, ott is nem egyszer olyan quality animáció, vagy fejvágás figyelt be, hogy csak lestem, hogy a "nagy testvér" Dragonballból azért ilyen szintű amatőrségre nem emlékszem, majd ezt követte egy évtized múlva a "One Piece vs Naruto/Bleach" összehasonlítás, ahol megint csak a Toei üdvöskéje került ki jellemzően győztesként. (Sőt, azon külön röhögtem, hogy még a két utóbbi címnél is látszott, hogy rendszeresen a Bleach-felé megy a részrehajlás, szóval azért az valahol mindig egy fokkal a Naruto fölött volt animáció tekintetében, ilyen stúdiót még nem láttam, amelyik majdhogynem a minőséggel jelzi, hogy melyik sorozatról mi a véleménye... XD) Aztán tény, hogy amikor tényleg "akartak", akkor meg ilyen Hikaru no Go-k születtek, aminél csak lestem, hogy "WTF, ez Pierrot? O_O Élénk színvilág, gyönyörű animáció, mi a franc??? XDDD"
Akosss írta: 2021.12.20. 22:54Azért a Kenshinnél azt se felejtsük el, hogy 2016 óta fut a Hokkaido-hen című folytatás is ugyanúgy Watsuki Nobuhiro tollából, szóval akár azt is adaptálhatják, nem feltétlenül rebootról van szó, bár mivel nem adtak hozzá alcímet, még az is lehet. Mondjuk ahogy adaptálta a Lidenfilms a 36 kötetes Mugen no Juunin-t 24 részben valamelyik évben, nem biztos, hogy ez nem vmi összesűrített, elkapkodott valami lenne tőlük ismét.
Igen, ahogy írtam, elsőre rendesen felhypolódtam, így az a tény már csak második olvasásra tűnt fel, hogy igazából még csak azt sem tudjuk, hogy ez rendes TV sorozat lesz-e, vagy pontosan micsoda, csak annyit, hogy "adaptáció a manga alapján":

"...Rurouni Kenshin manga is getting a new television anime project at LIDEN FILMS. The event did not reveal any other details about the anime."

Na most ez alapján, ha pechünk van, kaphatunk akár valami háromrészes ONA-t is, aztán ennyi. ^^" XD
Akosss írta: 2021.12.20. 22:54Sokat elmond egyébként Japánról, hogy miután elkapták Nobuhirot gyermekpornográfia birtoklásával pár éve, csak egy kis bírságot kapott és nemcsak, hogy folytathatta a mangáját, de 2 live-action film is jött ki idén és még új animét is bejelentettek a Kenshinből, mintha semmi nem történt volna.
Sajnos ilyenek időről-időre előfordulnak, tavaly az Act-Age mangakájáról derült ki hasonló, pár hete pedig az Oshiete! Galko-chan-éról. Csak gondolom mivel Watsuki mangája "kicsit'" híresebb, mint ez a másik két cucc, ezért ő olcsóbban megúszta, vagy nem tudom... Az meg már egy külön topic témája lehetne, hogy akiről ilyesmi derül ki, azt pontosan hogyan és mivel büntessék, meddig legyenek "cancel culturizálva" a művei, stb.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.12.28. 22:47 Csak sajnos jellemzően az a tapasztalat, hogy ha shounen fight animéről van szó, akkor valamiért látványosan "nem akarnak" a legtöbb esetben. ^^" És ezt nem is a Naruto-Bleach párossal kezdték, szal amikor az A+/Animaxon ment a Yu Yu Hakusho, ott is nem egyszer olyan quality animáció, vagy fejvágás figyelt be, hogy csak lestem, hogy a "nagy testvér" Dragonballból azért ilyen szintű amatőrségre nem emlékszem, majd ezt követte egy évtized múlva a "One Piece vs Naruto/Bleach" összehasonlítás, ahol megint csak a Toei üdvöskéje került ki jellemzően győztesként. (Sőt, azon külön röhögtem, hogy még a két utóbbi címnél is látszott, hogy rendszeresen a Bleach-felé megy a részrehajlás, szóval azért az valahol mindig egy fokkal a Naruto fölött volt animáció tekintetében, ilyen stúdiót még nem láttam, amelyik majdhogynem a minőséggel jelzi, hogy melyik sorozatról mi a véleménye... XD) Aztán tény, hogy amikor tényleg "akartak", akkor meg ilyen Hikaru no Go-k születtek, aminél csak lestem, hogy "WTF, ez Pierrot? O_O Élénk színvilág, gyönyörű animáció, mi a franc??? XDDD"
Nem egészen, mert a Naruto és a Bleach a leginkább akkor volt szar, amikor már nagyon sokadik hete dolgoztak a heti részen, és hiába voltak kánon anyag közepén, nem hiatust vetettek ki velük, hanem fillermaratont rendeztettek. Ez a Bleach-re különösen igaz volt a Hueco Mundo-arc alatt (pedig ott igyekeztek húzni is az időt, ahol lehetett, mint a híres-hírhedt epizód, amikor a fele másból sem áll, csak Orihime sikoltozza, hogy "Kurosaki-kun!"). Aztán gondold, hogy már ott vagy 200+ része, robotolsz vele határidőre, és ha nem jön össze, akkor bizony az animációkészítésben kimarad egy-két lépés, úgy mint utómunkák, ellenőrzés. A Pierrotnál ezek voltak a neverending shounen fightjaik alatt, Egy szó mint száz, össze lettek csapva azok a részek. Ehhez képest a recap epizódok viszont eléggé szórványosak voltak vagy éppenséggel inkább mondjuk úgy, nemlétezőek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

A most véget ért sorozatok közül mit ajánlanátok leginkább?
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

SaiyaGin írta: 2021.12.30. 10:18 A most véget ért sorozatok közül mit ajánlanátok leginkább?
Az őszi szezonban 10 animébe kezdtem bele és végül mindegyiket végig néztem. Szóval most megosztanám ezekről a véleményen a legrosszabbtól a legjobbig haladva, melyek közül talán találsz vmit magadnak:

Deep Insanity: The Lost Child

Mobil játék adaptáció vagy ahhoz reklám lenne az anime, szóval nem voltak nagy elvárásaim felé. Azonban az előzetesek egész ígéretesek voltak és egyfajta Made in Abyss-t sejtettek csak sci-fiben. A végeredmény azonban közelében sincs ennek.

Egyből az első rész megmutatja, hogy jól teszi az ember ha nem rakja magasra a lécet, lévén már a kezdés igencsak gyengére sikeredett a gyér animáció és a harmatos történetnek köszönhetően. Maga a sztori inkább tűnt egy Monster Hunter kaliberűnek az eleje alapján, ahol hőseink lemennek a lukba és ölik a csúf teremtményeket aztán meg vissza jönnek a felszínre. De ez csak az első néhány részre igaz, mert utána bérgyilkosos irányba halad a történet egy pár részig, amíg nem vált újfent irányt az utolsó harmadára.

Mit ne mondjak piszkosul próbára tett a sorozat, mert nem egyszer dobni akartam, amit végül leginkább azért nem tettem meg mert a többi animét amibe belekezdtem végig néztem a szezonból és nem akartam, hogy csak ez maradjon félbe. Az első fele a műnek rohadtul unalmas. Ugyanis egy-egy epizódban közelebbről megismerjük a csapat tagjait és hátterüket, azonban egyrészt elég unszimpatikusak, másrészt igencsak érdektelenek, harmadrészt ez idő alatt nem halad előre a történet semmit. Minderre pedig rátesz egy lapáttal a főszereplő, ki messze legutálatosabb és legidegesítőbb egyénje az anime. Nyámnyila lúzer, ki olyan naiv motivációval rendelkezik, hogy unta az életét és inkább mindenkit megmentő hős akar lenni. Igaz a végére azért meg fog változni és elviselhetőbb lesz.

Mindezek után rá is térnék mi volt a másik ok, ami miatt végig néztem. Az anime a felénél kíváncsivá tett, mivel a bérgyilkosos szálban nem maga az eset vagy a célpont volt az érdekes, hanem az, hogy Vera kapitány kapitány miért ragaszkodik a küldetés végrehajtásához, minden kudarcot figyelmen kívül hagyva. Vele kapcsolatban gyűltek a rejtélyek, aminek hátterében az anime egyetlen egy vmennyire értékelhető fordulata állt és meglepett, hogy végül ilyen irányba ment el a sztori. Mint kiderült
SPOILER
Vera kapitány folyamatosan újrázta az eseményeket halálakor és variált rajtuk, hogy elérje a kívánt eredményt. Például a főszereplő eredetileg nem az ő osztagába került, de az egyik loop során rájött kell neki egy mesterlövész is és véletlenül belefutott a másik osztagban lévő Daniel-be. Onnanstól pedig a többi loop-ban már nála szolgált. Viszont végül őneki nem sikerült elérnie a célpont halálát, így átadja azt a dolgot Daniel-nek amivel ismételni tudta az időt. Az utolsó részekben pedig már főhősünk éli újra és újra a dolgokat, mely során még mindig nem értem, hogy miért vált sérót és ruházatot, amivel amúgy elég badass-nek tűnik.

Mellesleg az időutazósdi mellett még kiderül, hogy a célpont (ki egy fiatal lány), az valójában Vera kapitány maga. És azért akarja magát megölni, mert ő vmi szuper erővel rendelkező egyén/istenség akit nehogy gyerekként rosszra használják fel. A bökkenő itt az, h a fiatal Verát minden loop-ban sikerül az ügyeletes gonosztevőnek vmi furcsa szörnyé változtatnia, ami rohadt erős, vagyis nem kellene léteznie a felnőtt Verana-k. Persze erre lehetne az a magyarázat, h ugye az utolsó részben Danial főhősünk végül sikerrel jár, azonban nem öli meg a fiatal kapitányt, hanem csak megakadályozza annak átalakulását és így megérheti a felnőtt kort. Ebben az esetben a felnőtt Verának, ki visszamegy a múltba már tudnia kell hogyan kerülheti el tragikus végkimenetelt, vagyis nem kellene állandóan visszamennie az időben. Szóval nem teljesen átgondolt ez a része se a történetnek.
Viszont mindez sem tudta már menteni az animét, aminek nemcsak a sztorijával vannak gondok, hanem az animációjával is. Egyértelműen látszott hogy egy low budget produkcióról van szó. Lett is csúf jelenet dögivel.

Nem is firtatnám tovább az animét, mert minden szempontból gyenge produkció, ami nagyrészt unalmas és érdektelen. Az unszimpatikus karakterekről pedig nem is beszélve. Nem ajánlom senkinek.


Mieruko-chan

Nem voltak magas elvárásaim a sorozat felé, ugyanis jómagam bár szeretem mind a horror, mind a vígjáték műfaját, azonban a kettő együtt nem szokott jól elsülni. Mint végül kiderült sajnos ez esetben sem.

Maga a sztori annyi, hogy egy nap a középiskolás Miko elkezd a franc se tudja miért rémálomba illő teremtményeket látni és kész. Komolyan nem szól többről a cucc. Igaz a kezdeti felállás megfelelő alapot nyújtana egy tényleg humoros és jó animéhez, csak épp semmit se kezdenek vele az alkotók. Ugyanis csak annyira futotta, hogy Miko meglát egy ilyen lényt, megrémül és végül sikerül tovább állnia. A humor forrást pedig szinte teljes mértékben ezek a találkozások szolgáltatnák. Az első egy-két ilyen alkalom még megmosolyogtató, de aztán a többi, már nem, mert hamar elcsépelté válik. Az előbb pedig csak azért írtam szintét, mert van két másik helyzet, mikor nem ilyen találkozás a poén forrása, hanem a copfos kiscsaj Yuria ahogy félreértelmezi az adott helyzetet. De összességében leírható az, hogy az anime egyáltalán nem vicces, így vígjátékként nem állja meg a helyét. A horror faktor pedig egyáltalán nincs is.

Habár az alapvető műfaji besorolásának semmilyen szinten nem tesz eleget, még menthető lett volna a helyzet, ha a természetfeletti témát érdekesen és jól körbejárja. Ahogy már sejthető sajnos nem így alakult. Szinte semmit se tudunk meg a ezekről a lényekről, még annyit se próbál közölni róluk a sorozat, hogy ezek amúgy a japán folklór részei-e és vmilyen yuire-k/youkai-ok-e vagy teljesen a készítők által kitalált valamik. Van egy-két kicsit érdekesebb találkozás, de semmi több. Valójában ezek a pillanatok azok, amik megmentik az animét, hogy teljes unalomba fulladjon, mert a néző reménykedik, hogy na akkor hát ha most kicsit több minden kiderül, de végül csak kis sejtéseket kapunk a dolgokat illetően.

A sztorit nem is firtatnám tovább, felszínes, borzasztóan repetitív és céltalan. Egy alkalommal tudott meglepni, mikor kiderült, hogy a főszereplő egyik közeli hozzátartozója valójában egy szellem.

Karakterek terén sem remekel a sorozat, de egy horror-vígjátéktól mondjuk nem is várom el, hogy összetett érdekes figurákat mutasson így ezt nem rovom fel. Bár azt azért érdemes megjegyezni, hogy a főszereplő az ég egy adta világon semmit se változik a tizenkét rész alatt. Továbbá annyi mindent tudunk meg róla, mint az egyik epizódban felbukkant néger csávóról.

Az animáció terén nem érheti panasz az animét ugyanis az szép, a karakter design pedig kellően egyedi. Viszont az aláfestések elég semmilyenek, illetve nekem az OP, ED nem jött be.

Mindent összegezve volt egy jó alapötlet amivel semmit se kezdtek, melynek eredményeként egy rettentően repetitív, semmit mondó történetet kapunk ami ráadásul még se nem félelmetes se nem vicces. Ajánlani nem tudom senkinek sem.


Muv-Luv Alternative

A szezon legjobban várt címe volt nálam, hiszen előtte, nyáron olvastam végig a visual novel-t és az egyből a kedvencem lett, mivel egy kiemelkedő műről van szó. Nem is véletlen, hogy egyesek szerint minden idők legjobb vn-je. Viszont ettől függetlenül visszafogott elvárásokkal ültem le elé, hiszen mint tudjuk a vn feldolgozások általában finoman szólva nem szoktak jól sikerül. Mint végül kiderült ez sem lett egy bezzeg példa.

Kezdeném sort azzal, hogy szerintem egy adaptációnak önmagában is meg kell állnia a helyét. Azonban az Alternative anime helyzete kicsit komplex, mivel két féle képen lehet megközelíteni az előbbi kijelentést. Ugyanis az alap Muv-Luv története három felvonásból áll: Extra, Unlimited és Alternative, melyek összesen kb 110 órányi játékidőt ölelnek fel. Szóval egy igencsak hosszú darabról van szó, aminek első két felvonása nem, csak a záró felvonása az Alternative kapott most animét. Ezért tágabb és szűkebb értelemben is nézhetem azt, hogy megállja-e a helyét. Előbbi esetén az előzményt nem ismerők számára is jól és érhetően át tudja-e adni miről szól a teljes Muv-Luv? Míg utóbbi esetén az előzményt ismerők számára jól és érhetően át tudja-e adni miről szól az Alternative rész? A válasz pedig lelombozó, ugyanis egyik esetben sem.

Persze ez a 12 rész nem vitte végig az Alternative-ot, csak az elejét, így a második esetőség esetén még lehet javulás, viszont már most rengeteg mindent nem vagy csak nagyon felületesen érintettek. Ez pedig köszönhető annak, hogy az évad első fele kibaszottul össze van csapva. Olyannyira végig rohannak ott az eseményeken, hogy azt gondoltam ezek képesek lesznek ledarálni a teljes vn-t 12 részben. Hál égnek nem így lett és a második fele az évadnak már elfogadható tempót diktált, amit már jó volt nézni.

Én azon a véleményen vagyok, hogy az alkotók nem is a vn-ből sokkal inkább a manga adaptációból indultak ki. Hiszen bizonyos esetekben egy az egyben a manga megközelítését alkalmazzák, illetve a vn-ben nem, de a mangában mutatott események is bekerültek. Ez nem probléma, sőt jobb is, csak akkor jobban is ragaszkodhattak volna a mangához, mert perpill az sokkal jobb adaptációja a vn-nek.

Hogy ne csak ekézzem az animét, a humoros részeket és az ütközeteket kifejezetten jól tudták vászonra vinni. Igazából az akcióknak ilyennek kell lennie, kellően feszültek és epikek.
Továbbá a karakter design-okat is nagyon jól eltalálták, tetszett mindenki animés rajzolása. Sajnos a szinkronnál már nem ilyen fényes a helyzet. Nem rosszak az új hangok, sőt egy kettő hasonlít a vn-ben megszólalókéra (mint pl Meiya-é), viszont számomra messze az eredeti mű szinkronja a legjobb. Magukról a karakterekről itt nem sokat lehet írni, hiszen az anime a főszereplő Takerun kívül igazából senki mást nem vezet fel és őt is csak úgy ahogy.

A látvány elég vegyesre sikeredett. Az ütközeteknél nincs gond, látványosak és a CGI mecha-k sem lógnak ki. Továbbá általában a hátterek is szépen és részletesen vannak megrajzolva. Azonban a karakterek legfőképp az arcuk nagyon sokszor torzulnak melyek kifejezetten illúzió rombolóak.
Az aláfestések nem rosszak van egy-két jó szám, de egyelőre az alapanyagéhoz nem érnek fel.

Összességében azoknak akik nem ismerik a teljes alapanyagot egyáltalán nem ajánlom az animét. Viszont akik végig olvasták a vn-ket, azoknak érdemes megnéznie, mert minden hibája ellenére egyfajta fan service-nek jó. Csak kár, hogy nem sikerül animés fronton is megmutatni, hogy milyen nagyszerű mű a Muv-Luv.

A folytatást azért várom, bár meglepett, hogy ennyi idő múlva jön.


Takt Op. Destiny

Őszintén szólva én ezt az animét csak a piros ruhás szöszi csaj (Unmei) karakter design-ja miatt kezdtem el nézni. Ezért, illetve mert látszott, hogy ez inkább csak egy látvány anime lesz nem is voltak magasak az elvárásaim.

A sztori alapját az képezi, hogy egy nap a világűr végtelenjéből alászállnak az idegen szörnyek, amik elkezdik kigyomlálni az emberiséget a Földről. Nem túl eredeti, bár egy egész jó alap. Azonban az alkotóknak sikerült egy kis eredetiséget bele csempészniük, azzal h a szörnyek a zenére ugranak rá, melyek ellen a zene erejét használó különleges harcos duókat vetnek be. Csakhogy így a korrekt alapot totál nevetségessé teszik ezzel a ritka nagy blődséggel, mely átgondolatlanságokat és ellentmondásokat is beemel a képbe. Persze látszik tisztában voltak ezzel az alkotók is, így próbálták minimálisra szorítani az ezzel kapcsolatos magyarázatokat.

Na de mi is az a zene ereje meg az ezt használó harcosok? Hát az a szegmense az animének, ahol az írók úgy gondolhatták kurva mélynek, intelligensnek és műveltnek fog tűnni az anime, ha a szörnybunyós történetre ráhúzzák a zenét, mint témát. Ami annyit tesz, hogy a mű alatt össze vissza dobálóznak zenei kifejezésekkel, továbbá a harcok alá komolyzenéket játszanak le. A zene ereje alatt pedig azt kell érteni, mikor a harcoló pár egyik tagja hadonászik a karmesteri pálcával, míg a másik különböző fegyverek garmadájával csépeli az ellent. Az anime egyetlen pontja ahol a zene, mint tényleges téma valóban megjelenik és foglalkoznak vele, mikor a főszereplő zongorázik, de ezen kívül egyáltalán nem képzi szerves részét az animének, mert csak parasztvakításnak használják.

Amúgy az anime kb első kétharmada road movie stílusú ahogy szelik át hőseink az USA-t, hogy elérjék céljukat. Ezen részek alatt lehetett volna igazán mélyíteni és érdekessé tenni eme világot, csakhogy az esetek többségében mihelyst erre kerülhetne a sor inkább bedobnak pár szörnyet, hogy legyen akció. Emiatt pedig kihagyott ziccernek tartom ezen szakaszát a sorozatnak.
A sorozat utolsó harmadában bekövetkezik egy nem túl eredeti fordulat, aminek azonban én örültem, lévén néhány dolgot így jól megmagyaráztak általa. Persze örömöm nem tartott sokáig lévén utolsó részben kiderült
SPOILER
csávókánk nem magának akart létrehozni egy disztópikus világot, hanem ő mindvégig az emberiség érdekeit nézte és a jót szolgálta. Na ezt a kínos húzást az én gyomrom nem vette be.
Mondjuk a 12.rész amúgy is az anime messze legrosszabb epizódja. Kriminális amit abban a végső leszámolásban művelnek. Egyrészt látszik, csak azért került bele, hogy legyen mindent überelő csata, másrészt, hogy kitöltsék a játék időt. Csak fogtam a fejem, amikor
SPOILER
Unmei pár öklössel kivégzi a csajt, aki amúgy előtte lazán túlélte azt, hogy deréktól fölfele elporlasztották a testét.
Továbbá ugyancsak nem tetszett, hogy nem merték meglépni azt az alkotók, hogy legalább a
SPOILER
párosból az egyikük meghaljon. Bár szerintem az lett volna a legjobb ha Takt és Unmei élete véget ér egyfajta lezárásként szolgálva kettőjük történetének.
Azt viszont pozitívumnak tartom, hogy kapott egy lezárást a történet. Bár nyitva hagyták az ajtót egy esetleges folytatásnak, azonban nem gondolnám, hogy ezt anime formában kapnánk meg, lévén készül a mobil játék. Illetve az abban szereplő karakterek az utolsó epizódokban egy-egy snitt erejéig már itt is felbukkantak.

A főszereplő hármas egész jó kis csapat, komáltam őket. Bár a köztük lévő kapcsolat míg szelték át az országot nem igazán fejlődött. Utána is Takt és Unmei viszonya volt, mely végül újabb szintre lépett és onnanstól már szépen összecsiszolódtak, mely az anime egyik érdemi része lett. Viszont eközben a végére Anna-val látványosan nem tudtak mit kezdeni és szinte teljesen a háttérbe szorult. Holott, mint kiderült
SPOILER
ez az évad az ő történetének a felvezetése.
Lenny a fel fel bukkanó mellékszereplő egy érdekes figura, kinek háttértörténetét is egész jól kidolgozták.
Ha már karaktereknél tartok nem lehet szó nélkül elmenni amellett, hogy az alkotók képesek voltak két felszínes gonosztevőt beleszuszakolni az évadba egy jól kidolgozott helyett. Ugyanis először felvezetik Shindler-t, mint magas rangú tisztet, aki kellően manipulatív és méltó ellenfelének tűnik Takt-téknak. Hogy aztán pár résszel később szánalmas módon kiírják, ezzel átadva a stafétát egy még kidolgozatlanabb ellenfélnek.

A megvalósításra nem lehet panasz, látványosnak látványos a sorozat, még ha nem is feltétlen a szezon leglátványosabbja. A harcos csajok karakter designja mindvégig tetszetős. Az aláfestések egynek elmennek, néhányszor még egész jó kis hangulatot is sikerül létrehozniuk. Viszont az OP, ED páros számomra teljesen felejthetőek.

Mindent összegezve eléggé egyszer nézhetőre sikeredett látvány anime, aminek vannak jó és ugyan ennyi ha nem több kifogásolható pillanatai is. Ezért nem érdemes sokat várni tőle.


Kyoukai Senki

Az előzetesek alapján egy tipikus tizenéveseknek szóló mecha sorozatnak tűnt, mindennemű egyediség nélkül. Azonban így a megtekintése után azt kell, hogy írjam az előző megállapítással sejtetett színvonalnál azért egy-két fokkal jobb lett.

A történet alapját az képzi, hogy a jövőben Japán gazdasága romokban hever, a népesség súlyosan elöregedett és ha mindez nem lenne elég, akkor még a szuverenitását is elvesztette, azaz bekövetkezett a japán rémálom. E Japánban él középiskolás főszereplőnk Amou, ki titokban egy talált mecha-t bütykölget, míg egy nap az erdőben nem talál egy AI-t Gai-t, ami segít befejezni a munkálatokat. Azonban mihelyst elkészülnek az elnyomó erők rájuk találnak és tüzet nyitnak rájuk, mely végett menekülni kényszerülnek. Innen veszi kezdetét kettőjük kalandja, mely arról szól miként válnak a Japán ellenállás tagjaivá és harcolnak az elnyomók ellen, védelmezve a rászorulókat.

Nem túl egyedi felállás , viszont nem nézi hülyének a közönségét és az elvárthoz képest reálisabban vannak kezelve az egyes problémák. Sőt próbálják árnyalni a dolgokat, illetve a döntéseknek kellő súlyt ad ni. Tetszett a partizán vonal, illetve hogy bemutatják az átlag emberek miként élik meg a helyzetet. Viszont utóbbira néha túl sok időt szántak ami, nem mindig lett kifejezetten érdekes, így számomra túlságosan leülepedett az anime és unalmassá vált. Továbbá kissé csapongónak éreztem a történetet és nem tudtam eldönteni, hogy pontosan mi a fő irány, amerre haladni szeretne.

Meglepett, hogy nem 13 részesre tervezték a történetet. Persze amennyi mindent behoztak a vége felé, hogy nem is lehetett volna ennyi részben lezárni normális. Kíváncsi vagyok hova fogunk majd kilyukadni a folytatásban, ami valamikor jövőre jön.

Mondjuk arra is kíváncsi lennék, hogy Japán pontosan, hogyan is bukott el amikor a sufniban nem is egy szuper mecha-juk van.

Sajnos az anime egyik gyengesége a karakterek, akiket egyáltalán nem sikerült szimpatikussá tenni számomra, így nehezen tudtam kötődni hozzájuk. Az dicséretes, hogy a főszereplő Amou nem egy ostoba, naiv srác, aki egyből hős akar lenni és mindenkit megmenteni. Hanem igen is félti az életét és vívódik egy-egy döntés előtt. Viszont én úgy érzem, hogy át estek vele a ló túloldalára és túlzottan érzékeny kis nyámnyilát csináltak belőle, ki igencsak nehezen akar tököt növeszteni. Gai pedig kifejezetten idegesítő lett, de majdnem mindegyik felbukkanó AI-ra is igaz ez. A többi mecha pilóta hátterét és motivációit is egész jól kidolgozták, de mégis olyan semmilyennek hatottak, ami lehet a klisés elemeknek tudható be. Az ellenfél egyénjeiről már nem is beszélve, ők aztán totálisan elcsépeltek. Bár pozitívumként azért érdemes megemlíteni, h nem minden ellent ábrázolnak szimpla gonoszként, hanem azért kissé vannak ott árnyalva egyesek.

A látvány pöpec, de az aláfestések azok amik igazán remekelnek. Ugyanis szerintem a szezon legjobb battle song-jait sikerült megkomponálniuk. Továbbá érdemes megemlíteni az old school mecha desing-t is, ami nekem annyira nem jött be, de el tudom képzelni, hogy másnak ez kifejezetten tetszik.

Summázva a dolgokat, eddig egyszer nézhető anime, mely nem ott vét hibákat ahol elsőre elvárnánk. Ugyanis a sztori kellő komolysággal rendelkezik, kifejezetten jó összecsapásokkal, azonban hajlamos csapongani és unalomba fulladni. Továbbá szimpatikus karaktereket sem képes felmutatni.

A folytatást mindenesetre nézni fogom, már ha nem feledkezek meg addig róla.


Sakugan

A szezon egyik érdekes darabja, mely első ránézésre a Made in Abyss-ra hasonlít, hiszen szintenként haladnak főszereplőink az ismeretlen cél felé. Csakhogy kb ennyi is a hasonlóság, ugyanis a motiváció más és ahogyan haladunk előre jövünk rá, hogy az oda vezető út, nem olyan vad és felfedezetlen, mint az említett műben. Persze e világnak is megvan a maga rejtélye, mely apránként kiderül, ami által nagy vonalakban képet kapunk arról, hogy miként került az emberiség ezekbe a tárnákba.

Továbbá a világ megismerése egy mellékes szál, ugyanis az anime valójában arról szól miként ismeri ki és érti meg egymást apa és lánya, eme kalandos utazás során. E téren kifejezetten jó a sorozat, mely képes egy-két megkapó pillanatra is.

Viszont én egy kicsit sajnáltam, hogy a világból nem kaptunk többet, illetve a kolóniák lehettek volna változatosabbak is. Arról nem is beszélve, hogy néha ökörködéssel húzzák el az időt.
Persze a történet a 12.résszel még közel sem ért véget és reméljük lesz folytatása, mert még jócskán van megválaszolandó kérdés.

Az apa lánya páros elsőre elég idegesítőnek tűnhet, de valójában nem így van. Egy kellően furcsa és szórakoztató páros, kiknek szépen fejlődik a kapcsolatuk. Persze nem csak egyedül utaznak, hiszen csatlakozni fognak hozzájuk még ketten, illetve kalandjaik során egy-egy epizód erejéig másokkal is megismerkednek. Azonban látszik, hogy a hangsúlyt a főszerepló duóra összpontosították, így a többiek kevésbé érdekesek.

A látvány remek és az aláfestések is egészen jók. Sőt a Because of you betétdal nagyon tetszett. Viszont az OP-ED páros annyira nem fogott meg.

Összességében egy szórakoztató, kalandos sorozat, ahol az apa lánya párosé a főszerep. Csak sajnos nincsen befejezve, ami miatt folytatásra szorul.


Tsuki to Laika to Nosferatu

No én nekem, aki szereti az űrkutatással kapcsolatos dolgokat és az alternatív történelmes műveket igazi csemege volt ez az anime. Persze az előzetesek alapján már látszott, hogy nem egy For All Mankind kaliberű címről lesz szól, lévén ez egy könnyedebb hangvételű mű.

Maga a történet hidegháborúban zajló űrverseny elejét meséli el annyi különbséggel, hogy ebben a világban másnak hívják az országokat, illetve itt léteznek vámpírok. Ugyanis egy ifjú vámpír hölgy, Irina lesz az egyik főszereplő kinek küldetéseként neki kell lennie a világ első kozmonautájának.
Tetszett ahogyan a sztori kezeli a vámpír mítoszt és dönti meg a legtöbb hiedelmet, ezáltal egy érdekes képet festve e világ vámpírjairól. Azt érdemes tudni a vámpírokat a rendszer igen keményen elnyomja, ezáltal főszereplőnk Irina sem szabad. Kap is egy felügyelőt Lev-et, ki egyben kiképzője is lesz és az anime gerincét valójában az ő kapcsolatuk jelenti, mivel egy idő után gyengéd érzelmeket kezdenek táplálni egymás iránt. Ami a bonyodalom forrása is, hiszen a rezsim Irina-t csak egy feláldozható tárgynak tekinti, kire a küldetés után már nincs szükség. Evégett az elején még kifejezett víg hangulatot az idő elteltével egyre többször vált fel feszült, drámai pillanatok. Persze megmarad egy naiv szemléletnél az anime ami nem lenne baj.

Csakhogy az utolsó részben átestek ezzel a ló túloldalára és az összes feszültséget, meg drámát kibasszák az ablakon. Számítani lehet rá, hogy happy ending lesz, de nem ennyire. Egyszerűen borzalmas az utolsó rész, ahogyan túlzottan naiv, bárgyú módon oldja meg a konfliktust, ahol totálisan elfeledkezik arról, hogy eddig egy olyan országot mutatott be, ahol azért elég kemény diktatúra és kommunizmus uralkodik. Egyszerűen annyira látszik, hogy a készítőknek halvány lila fingjuk se volt miként lehetne megoldani a problémát ezért inkább elhúzzák az ostoba mézesmadzagot. Mivel az ln még mindig fut, így szinte biztos vagyok benne, hogy az utolsó rész 100%-ig anime original.

Még egy gondolat erejéig maradva a történetnél, tetszett, hogy az utolsó részt kivéve próbálták a legreálisabban bemutatni a kommunista országot, mind társadalmi, mind technológiai szinten. Illetve, hogy az űrverseny eseményei nagyrészt követték a valóságban történteket. Mondjuk amit kicsit sajnáltam, hogy az amcsik oldaláról nem kaptunk semmit. Igaz ha mi történelmünket vesszük alapul, akkor ők még ez időben jócskán le vannak maradva és ugye majd csak a holdra szállásnál fog fordulni a kocka. Kár hogy úgy zárták le az animét ahogy, mert ezt az időszakot is végig követtem volna Irina-ékkal.

Nos karakterekről Irina-n meg Lev-en kívül nem igazán lehet beszélni. Rajtuk kívül a többieket elég felszínesen mutatták be, bár 12 rész nem biztos, hogy elég lett volna rájuk. Azonban Irina és Lev kellő időt kaptak és szépen kifejtették, hogyan is alakult a kapcsolatuk.

A látvány rendben volt, kivéve az ocsmány CGI Földet, mely eléggé illúzió romboló volt. Az OP-ED elment, viszont a My Beloved című szám nagyon tetszett.

Mindent összegezve egy jó anime volt, amit a téma iránt érdeklődőnek szívesen ajánlok, ha nem zavarja őket a romantika.


Gyakuten Sekai no Denchi Shoujo

A szezon azon címe volt, melyről egyáltalán nem tudtam eldönteni, hogy mit is várhatnék. Így hát nem raktam magasra a lécet, amit végül igencsak magasan sikerült megugrania. Olyannyira, hogy az egyik olyan animévé vált nálam, melyet kifejezetten vártam hétről hétre.

A történet szerint egy nap a párhuzamos világ birodalmi Japánja megszállja a mi világunk Japánját és betilt mindent, ami az otaku kultúrához köthető. A főszereplő Hosomichi egy sor véletlen folytán az ellenálló otakuknak kénytelen dolgozni, ahol pár aku csajjal összehangolódva egy mecha-t vezet az elnyomók ellen. Tovább nem is firtatnám a sztorit, ugyanis ez csak alapot szolgáltat, annak, hogy az anime a lehető legelvetemültebb módon parodizálja ki a klasszikus mecha, shounen és szuperhősös sorozatokat. Zseniális ahogy egy-egy klisét precízen ellőve kifigurázza azokat. Arról nem is beszélve, hogy egyszerre élteti és állítja görbe tükör elé az otaku kultúrát, melynek egyes alakjait ritka bizarr lényekként képes ábrázolni az anime. Ha pedig ennyi nem lenne elég jó pár kikacsintással és utalással rendelkezik, továbbá képes a nosztalgia hullámait is meglovagolni, egy-egy mára már retróvá vált elem kijátszásával.

Ritka nagy ökörség az anime, ahol a kifejezetten agyzsibbasztó részek, remek poénok és komolyabb elgondolkodtató pillanatok remekül megférnek egymás mellett.

Hosomichi nem a szokásos főhős figura, ugyanis rákényszerítik arra, hogy segítsen az otakuknak, kik előtt így kénytelen megjátszania magát. Persze aztán -kis spoiler- megkedveli a lányokat és kiderül élvezi, hogy segíthet nekik. A három aku csaj kellően változatos egyéniségek, kik mind más okból kifolyólag segítenek az ellenállásnak. Én csíptem őket és a többieket is. Mert az otakuk oldalán még van egy-két érdekes figura, akikről egyébként egy-két kisebb meglepő dolog is kiderül a részek folyamán. Maradjunk annyiban, hogy Mimi cosplay alakja mindent vitt.
Mondjuk az felróható az animének, hogy az elnyomók oldalán lévő karakterek, igencsak felszínesek lettek.

A látvány pazar, az aláfestések jók és az OP-ED páros is nagyon bejött.

Nem mindenkinek fog bejönni a sorozat humora, illetve valóban vannak nagyon infantilis részek, viszont akik már az első részen jót szórakoztak, azoknak érdemes végig nézniük.

Magam részéről szívesen nézném még tovább.


86: Eighty Six Part 2

Mivel az éved ezen fele még nincs befejezve ezért, nem térnék ki most rá. Egyelőre csak annyit írnék, volt olyan jó, hogy a szezon 2. legjobb animéje legyen nálam.


Ousama Ranking

Egyértelműen ez lett a top 1 az őszi felhozatalból, melyről ugyancsak nem térnék ki részletesen mert még fut. De ha érdekel az eddigi véleményem róla lesd meg a Mi(k) volt(ak) számodra a 2021. év animéje(i)? topikot ahol röviden összefoglaltam a gondolataimat az eddigiekről.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

(Igen, sikerült jó korán felkelnem...)

Hogy Titkosnak jól induljon az év: Új Urusei Yatsura anime jön idén, négy szezonnal, David Productionnel, noitaminA programblokkal, Kamiya Hiroshival, Uesaka Sumirével.

Anno csúnyán otthagytam az eredeti sorozatot, de ebbe lehet még én is belenézek. (Ez az official art hozzá meg damn... veszélyesen jó lett.)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

ZeroProcess írta: 2021.12.31. 15:19 Az őszi szezonban 10 animébe kezdtem bele és végül mindegyiket végig néztem. Szóval most megosztanám ezekről a véleményen a legrosszabbtól a legjobbig haladva, melyek közül talán találsz vmit magadnak
Köszönöm, nagyon hasznos volt a hozzászólásod! :thumb:

Takt Op. Destiny: ezen gondolkoztam annak idején, de az ismertetőd alapján valószínűleg jobb, ha kihagyom.
Kyoukai Senki: ha kijött a folytatás, majd egymás után megnézem mindkettőt.
86 S2: szintén.
Tsuki to Laika to Nosferatu: ezt anno elkezdtem nézni, ideje lesz folytatnom.
Gyakuten Sekai no Denchi Shoujo: erről korábban nem hallottam, de kedvet csináltál hozzá.
Ousama Ranking: erről már több helyen is jókat olvastam, idővel mindenképpen sort kerítek majd rá.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Risa »

Én is írnék az őszi szezonos animékről picit. :D

Blue Period

Sajnos az anime kidolgozottsága elég sok kívánnivalót hagy maga után, pedig a téma nagyon is indokolná a gondos, szép artot és animációt. Ezzel együtt viszont a történet annyira inspiráló, hogy még így is megadtam rá a 8/10-et. Tetszik az üzenet, hogy nem kell született tehetségnek lenned ahhoz, hogy jó művész lehessen belőled. Szerettem, hogy rengeteg gyakorlati tippet ad a mű kezdő művészeknek, és nemcsak eszközhasználat és rajztechnikák, hanem hozzáállás, mindset, illetve az egyetemi felvételi elvárásainak tekintetében is. Öröm volt nézni Yatora elszánt vágyát a fejlődésre, ami meg is hozta a gyümölcsét.
Plusz pont Yatora haverjaiért, akik nem is voltak olyan semmirekellők, mint amilyennek első ránézésre tűntek. Más művekben az ilyen karakterek az első pár rész után eltűnnek a süllyesztőben, de itt végig ott voltak a háttérben, és a maguk módján ők is támogatták Yatorát. Yuka/Ryuuji karaktere is nagyon érdekes.
És még az animét is sikerült egy kielégítő ponton befejezni, így az ember nem is hiányolja annyira a folytatást (bár persze nem lenne rossz, nyilván az egyetemi évek is izgalmasak lesznek).

A neten fellelhető rajongói angol feliratot viszont nem nagyon ajánlom, sajnos tele van pontatlansággal, kihagyásokkal és helyenként apróbb félrefordítások is vannak benne. Kicsit rontott is nálam az élményen, mert ez a művészeti szakzsargon nekem sincs meg japánul, és itt-ott úgy éreztem, abszolút nem az lenne a mondat értelme, mint amit a fordító odaírt. És mivel ez a felirat főként a manga rajongói fordításából készült, az sem lehet az igazi... A [Netflixsucks]-féle felirat jó, de az még nincs fent végig.


Heike Monogatari

Olyan volt ez az anime, mintha egy történelemkönyvet akartak volna illusztrálni. Nekem ez azért volt még így is relatíve érdekes, mert anno ezt az egyetemen tanultam japán töriből, de abszolút nem tudtam követni. :'D Emlékszem, csak kapkodtam a fejem, hogy most ideköltöztetik a mikadót, most oda, Taira no Kiyomori (vagy épp Go-Shirakawa) még mindig él, és még mindig keveri a szart, ezt a lányt hozzáadják ehhez, amazt ahhoz, stb-stb. Viszont így, hogy az alapok részben megvoltak, csomó mindent tisztába tett nekem az anime.
De nem hiszem, hogy a volt japán szakos külföldieknek szánták ezt az animét, pedig szerintem kb. ez az a réteg, amelyiknek ez így működött. :drop: A nem japán szakos külföldieknek jóval kevésbé. A japánoknak meg bizonyára alaposan megtanítják ezt az iskolában, ezért nekik is az lett volna az érdekes, ha kidolgozottabbak a karakterek, és jobban belemennek a részletekbe, nemcsak így említésszerűen.
Biwával se sokat kezdett az anime, pedig lehetett volna miről beszélni vele kapcsolatban is, főleg ha sikerül szervesebben beleilleszteni a történetbe.

Ezzel együtt voltak emlékezetes és hangulatos pillanatai az animének, és nagyon különleges volt a karakterdizájn és az artstílus is, úgyhogy nincs szívem 7/10-nél kevesebbet adni rá.

Sankaku Mado no Sotogawa wa Yoru

Hát nem nyűgözött le a cucc. :drop: Az eleje még egész szórakoztató és könnyed volt, főleg Hiyakawa kétértelmű szövegeinek köszönhetően, de aztán egyre zavarosabbá vált az egész, és olyan volt, mintha a történet sem tudta volna, hogy tulajdonképpen hová is szeretne kifutni. Pedig volt benne potenciál, és bár elég problematikus volt a főszereplők kapcsolata, még ez is tök érdekes lehetett volna, és pont emiatt bőven lehetett volna hová fejleszteni. De a karakterek sem voltak valami rokonszenvesek. Még Kousuke anyukáját bírtam a legjobban. :') És nemtom, lehet, hogy bennem van a hiba, de időnként konkrétan értelmetlennek találtam a párbeszédeket. Élek a gyanúperrel, hogy kihagyhattak dolgokat az eredeti műből, mert a látottak alapján többször is úgy éreztem, mintha valamiből kimaradtam volna.

A seiyuuk ellenben nagyszerűek voltak, Hatano Watarunak mindig örülök, főleg ha még az OST-ben is közreműködik. De nekem ez 5/10, és szerintem még jószívű voltam.

Senpai ga Uzai Kouhai no Hanashi

Aranyos, kellemes kis sorozat. ::^_^:: A viszonylag kevés karakternek köszönhetően szinte mindenkire jutott annyi idő, hogy megkedvelje az ember. Mondjuk nem bántam volna, ha Igarashi és a mackója kapcsolata kicsit messzebb jut az anime végére, de Sakurai-san és Kazama-kun bimbózó románca valamelyest kárpótolt. 7/10, tudnám még tovább nézni. Ja, és az opening nagyon édes.

Taishou Otome no Otogibanashi

Na ez volt minden héten a lélekgyógyító sorozatom. ::^_^:: Bár az alapötlet -- valljuk be -- nem túl ízléses, de történelmi kontextusban nyilván van realitása, és ahhoz képest nagyon kis wholesome románcot hozott ki belőle a szerző. Noha Yuzu karaktere egyértelmű pandering a japán férfiaknak (pici, törékeny és kislányos, de nagymellű, és igazi anyatípus, akinek még a kimonóját is lehányhatod, akkor se haragszik meg), valahogy mégis sikerült úgy eltalálni nála az arányokat, hogy az ember (lánya is) szétolvad tőle. Senki sem túl bonyolult, Tamahiko apjával meg szerintem kicsit elvetette a sulykot a mangaka - olyan szívtelen és rideg, hogy egy Grimm-mesébe jobban passzolna (a japánoktól kissé kevésbé fekete-fehér jellemeket várok), a történet sem egy nagy vasziszdasz, de valahogy mégis működik az egész, talán pont a kora 20. századi miliő miatt. A Taishou-kori környezet és divat eleve sokat dobott az animén, ahogy a zene is. A Tsuki nakimi sora ni... kezdetű dalt azóta is dúdolgatom.

7/10-et nekem megér.

Dobtam: Komi-san (az első rész után úgy éreztem, hogy ezt már vagy háromszor láttam), Mieruko-chan (nagyon kizökkentettek az első rész pantsu-shotjai, és mások véleményéből ítélve nem sok mindenről maradtam le később se), Kyuuketsuki wa Sugu Shinu (nagyon fárasztó volt nekem, és csak mérsékelten találtam viccesnek, két és fél részt bírtam ki), Takt. Op (felszínes látványanime, csak a komolyzenei betétek miatt kezdtem bele, de maradásra ez sem tudott bírni)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nocsak-nocsak, micsoda "blast from the past"! :D Ha volt franchise, aminek a visszatérésére még az UY-nél is kevésbé számítottam, akkor az pl. ez a cím. XD (Jó, ez is pont évfordulós, konkrétan a harmincadik, szóval ha tippelnem kellene, akkor itt is ez lehetett a fő szempont.) Mondjuk ezzel szemben már jóval kevésbé vagyok bizakodó, mint az UY esetében, egyrészt a Netflix fennállása során már jópárszor bizonyította, hogy legalább annyira tud "miss" lenni, mint amennyire "hit", ergo 50-50% az esélye, hogy korrekt adaptáció, vagy legendagyalázás lesz a végeredmény, másrészt van itt még 1-2 intő jel, pl. hogy a Cross Angéla dizájnerét alkalmazzák egy Bastardhoz (azok az anorexiás, Code Geass-re hajazó karik nem igazán passzolnak szvsz a Bastard világába és DS valóban elég nyeszlettül is néz ki azon a karibemutató részen, de majd meglátjuk, a sorozat nézése közben ez mennyire lesz zavaró), valamint érdekes, hogy ez is Lidenfilms, mondjuk egy ilyen "vér, fanservice & fantasy" cuccot ezerszer hamarabb mernék rájuk bízni, mint egy ennél azért komolyabb Kenshint, csak érdekelne, hogy nem lesz ez így kicsit sok? Ha jól értem, akkor most egyszerre csinálják ezt és a Kenshint is? Nehogy aztán a minőség rovására menjen a dolog... (Mint a már emlegetett Pierrot, akik egyszerre vitték a Narutót és Bleachet, aminek kb. az lett az eredménye, hogy lehetett vitázni a fanoknak hétről-hétre, hogy melyik sorozat heti etapja volt gázabbul animálva a kettő közül. ^^") Persze azért várós a cím, illetve hogy valami pozitívumot is mondjak a végére: a poszter mondjuk durván jól néz ki, egy az egyben hozza a feelinget. :D (Csak miután a szintén Netflixes új HE-MAN esetében is hasonló "etetőkampány" volt, már ilyen "promótrükköknek" sem hiszek, csak ha kijött a tényleges sorozat. XD) Plusz Takanashi Yasuharu-t is mindig örömmel látom a zeneszerzői székben kb. a Killing Bites óta. :)

Edit: Ja, a lényeg kimaradt: kíváncsi vagyok, voltaképpen mit is fog ez az új sorozat/OVA/akármi feldolgozni. Ha megint csak a történet legelejét (ergo full ugyanazt, amit a '92-es OVA anno már megtett), akkor sok értelmét nem látom, mivel a régi változat többségében rendben volt, szóval nem az a helyzet, mint a Kenshinnél, ahol reméljük, hogy végre "kijavítják" a korábbi animék "hibáit". Manga-alapanyag van bőven, szóval méltányolnám, ha legalább egy darabig továbbvinnék a sztorit a régi OVA-hoz képest, csak van egy olyan érzésem, hogy nem hosszútávra terveznek ezzel az egésszel a készítők. (Pedig amennyit láttam belőle, ez is egy olyan manga, hogy minél inkább halad a sztori, annál elborultabb poénok és húzások jelennek meg benne. XDDD Az eleje még majdhogynem ilyen standard dark fantasy, de később már van itt minden, pl. "You ain't never had a friend like me!" jelenetet előadó Sátán/démon, vagy EVA-01 + Ikari Gendo cameo, stb... XDDDD Ha ezeknek csak egy része belekerülne az animébe is, már elégedett lennék. :lol: )
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Csak ezúttal nem 6 OVA lesz rá, hanem 24 résznyi TV epizód. Nem igazán nevezném hibajavításnak, inkább adnak neki egy esélyt. Viszont ez lesz a probléma: TV-széria. Sok minden le lesz jószerével tompítva várhatóan. A Kenshinnél meg nem tudni még, hogy remake, folytatás vagy euritmikus animált táncelőadási átirat lesz.

A Lidenfilms-t meg nem kell félteni ez ügyben, mert a Production I.G. letett egyszerre 2 nagy költségvetésű Fate-filmet + egy Ginga Eiyuu Densetsu remake-et (ami meg újból 3 filmnyi anyag egyelőre - és ez lesz csak az Iserlohn vs. Geiersburg-összecsapás, míg a Ragnarök-hadművelet már a következő 3 film) szinte "back to back", és a stúdió hasonló méretű. A minőségi kérdés inkább arra vonatkozhat, hogy kikkel alvállalkoznak a produkciós részfolyamatokra, mint tette a Getter Robo Arc esetében a Bee Media a Studio A-CAT-tel, és lett az eredmény felemás, mert az A-CAT szar CGI-t alkalmazott, miközben a rajzolt részek pazarul néztek ki.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ééés hivatalos: Valóban lesz Nier Automata anime.

Csak nem nekem, kizáró okaim a következők:
1. A-1 stúdió
2. Mi a frászt akarnak eleve ezzel a cuccal, mikor echte a videójátékos médiumra lett szánva, annak minden húzásával együtt?!
3. A-1 stúdió
4. Mivel ez a sztori az egyik legfontosabb fiction ever lett számomra, így nagyon háklis lennék (értsd: az átlagnál is jobban), ha valamit átírnak benne, elvesznek belőle, hozzáköltenek, újraértelmeznek, stb., amire bizonyosan sor fog kerülni, lásd 2-es pont.
5. Azt említettem már, hogy A-1 Pictures? Na most ha van anime stúdió, akiknek semmilyen módon nem vagyok kíváncsi a produkcióira, akkor azok ők. Valamiért az egyetlen szem Uchuu Kyoudai éppen összejött nekik, de egyébként kontár, a minőségre semmit nem adó banda, és nem tartom valószínűnek, hogy ehhez a projekthez máshogy állnának majd.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Junchi írta: 2022.02.23. 12:29 Ééés hivatalos: Valóban lesz Nier Automata anime.
6. A-1 stúdió.
7. Átírni se kell, el se kell venni, hozzákölteni sem, vagy újraértelmezni, elég ha csak túltömörítenek. Minden ott van, de nincs elég idő kifejteni. Lásd Sors/Apokripta második fele. Tetézzük ezt 12, azaz tizenkettő, vagyis egy tucat résszel, de a 24 sem jobb, lásd megint, Sors/Apokripta.
8. A-1 stúdió.
9. Vagy ha az alapstúdió másik stúdiót kezd el imitálni, lásd Sors/Apokripta első fele, ahol az A-1 stúdió "E.T. - A földönkívüli asztal"-nak képzelte magát.
10. És azt mondtam már, hogy A-1 stúdió? Nem? Akkor...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Junchi írta: 2022.02.23. 12:29 A-1 stúdió
Ez még egyelőre nem megerősített infó. De ha A-1 is akkor ha hozzák a 86 színvonalát nem lesz gond.
Junchi írta: 2022.02.23. 12:29Mi a frászt akarnak eleve ezzel a cuccal, mikor echte a videójátékos médiumra lett szánva, annak minden húzásával együtt?!
Na igen azért a játék élményét nehezen adják majd vissza. De én nem tartom lehetetlen feladatnak. Ha hozza a játék hangulatát, vissza köszönnek a jól ismert dallamok, megkapjuk az eredeti szinkront mindezt egy jó sztorival nyakon öntve akkor már elégedett leszek.
Amúgy van manga adaptáció is ami nem a játék sztoriját dolgozza föl és mégis az első egy-két fejezetet olvasva nem rossz (igaz távol áll a kiemelkedőtől).
Kép
Válasz küldése