Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jiang Ziya

Tegnap végül csak beszorítottuk a napba. xdd
Nehéz eldönteni, hogy jobban tetszett-e a Nezhánál - karakterek tekintetében mindenképp: JZ, mint felnőtt (istenné váló/elbukó) férfi jóval szimpatikusabb főszereplő volt, mint a kis ördögfióka, bár az itteni történet(vezetés is) még egyszerűbb, és még szűkszavúbb. Szóval jobban tetszett a világ (itt még inkább szerettem a már ismert kínai fantasy elemeket), és a komolyabb hangvétel is, ugyanakkor így laposabb, kissé üresebb lett számomra a film, vagy csak szimplán nem szórakoztatott időnként annyira, mint a Nezha.
Újabb mitológiai szeletnek persze jó (csak a nyugati nézőknek lehetne még beszédesebb/részletesebb XDD), a zárása kimondottan tetszett, szokásosan hatásos jelenet. A kilencfarkú lehetett volna változatosabb karakter, de kedveltem a kecses csúfságát.XD A látványra tehát tényleg nincs panasz, az akció itt is végig jó volt, az elején pedig a kis rajzolt bevezető szépre sikerült... (ilyen animációból kéne több!)

Szóval bár engem annyira nem fogott meg sem ez, sem a Nezha, és inkább közepes filmek számomra, de objektíve jól összerakták mindkettőt.
És valóban egymástól függetlenül működnek, más történeteket mutatnak be, a harmadik, talán jövőre elkészülő Shenhai film szintén...
Itt is csupán egy mókásnak szánt cameo volt Nezháékról a legvégén, amitől én kissé hülyét kaptam. XD
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Szeptember: Jiang Ziya

Eredetileg ezt néztem ki legutóbb, amikor én választhattam a havi kihívás tárgyát, de mivel nem tudtam, hogy mennyire szorosan kapcsolódik a trilógia(?) első filmjéhez (Nezha Zhi Mo Tong Jiang Shi), nem mertem azonnal ezt ajánlani. Azóta már világossá vált, hogy egy teljesen önálló alkotásról van szó (a Nezha karakterei csupán a legvégén, a kínai újéves extrában vendégszerepelnek néhány jelenet erejéig).
A film látványra lenyűgöző (az első néhány percben a 2D-s bevezető *chef's kiss*, de később a 3D is szép, ráadásul nem zavaróan természetellenesek a hajkoronák! [igen, rád nézek, Yan Wushi xd]), és itt az OST is nagyon bejött, mindig remekül megteremtette a hangulatot. A harcjelenetek talán nem egészen annyira lendületesek, mint a Nezhában, de azért itt is becsületesen meganimálták őket. A történetet tényleg nem bonyolították túl, de én így sem unatkoztam, ráadásul valószínűleg a célközönségnek többet mondhat ez az alkotás, mint nekünk, ugyanis egy időszámításunk előtti kínai dinasztia bukását feldolgozó, híres shenmo [istenes, démonos] regény (egy részletének) újragondolása (így lényegében az animációs film főszereplőjét is egy valós történelmi személyről mintázták). A komolyabb hangvétel és a gyönyörű aláfestő zenék miatt nekem ez a film jobban tetszett, mint a Nezha. Kíváncsian várom a trilógia harmadik tagját. 7/10

Miután megint nagy volt az érdeklődés a kínai mesém iránt, ismét Catrinnak adom át a stafétát. :'D
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszi! Uhm, jelentős agyalás(X'D) után egy retro darab jön... xdd
Rájöttem, hogy Tezuka Animerama trilógiájából én még csak a Cleopátrát láttam, amivel jól elvoltam pedig. XD Így nem ártana pótolni az 1001 éjszakát és a Belladonnát is...

Egyelőre akkor a korábbi (és kevesebb aois által ismert) Senya Ichiya Monogatarit választom októberre. A'szem még nem volt a havi kihívások között (remélem xdd), viszont jó hír, hogy Iskariotes, Ricz és Sailor már látták, így bízom benne, hogy legalább ők írni fognak pár sort. XDDD

(Amúgy azt álmodtam, hogy nyitottam egy mindenki által szerkeszthető ggl drive excelt a havi kihívás eddigi animéinek, hogy ne kelljen fórumon visszalapozni, ami nem is rossz ötlet, de egyelőre nem volt kedvem hozzá, nem mintha igényelné a topic. XDD)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Szeptember: Jiang Ziya

Úgy gondolom a kínai animátorok beletörődtek abba a ténybe, hogy nem tudnak érzelmeket kifejező arcokat készíteni, ezért úgy próbálnak meg filmet készíteni, hogy az egész hatalmas nagy totálok sorozata legyen. Ami persze iszonyat jól mutat, csak hát nem lehet lespórolni a közeliket és akkor jönnek a problémák. Mint például történetvezetési kérdések, karakterek mélységének be nem mutatása.

Szóval értem én, hogy a főszereplő nagyon szomcsi, de az egész film alatt olyan mintha a szomorú Liam Neeson nézett volna rám. És egy idő után ez már unalmas volt. Jó hát ott voltak a többi karakterek is, bár az egész filmben 5 percet szereplő párduc önfeláldozása miatt vagy a kis izé (qiling?) hősi halála oka miatt nem volt katartikus élményem.

De a látvány nagyon rendben volt, a történet könnyen követhető volt. A filmet lehet ajánlani mindenkinek aki szeretne ilyesformában ismerkedni a kínai mondavilággal.

A horgászásról pedig azt ajánlom: http://hungarian.cri.cn/1/2009/06/30/2s112092.htm
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Catrin írta: 2021.10.07. 17:34 Köszi! Uhm, jelentős agyalás(X'D) után egy retro darab jön... xdd
Rájöttem, hogy Tezuka Animerama trilógiájából én még csak a Cleopátrát láttam, amivel jól elvoltam pedig. XD Így nem ártana pótolni az 1001 éjszakát és a Belladonnát is...

Egyelőre akkor a korábbi (és kevesebb aois által ismert) Senya Ichiya Monogatarit választom októberre. A'szem még nem volt a havi kihívások között (remélem xdd), viszont jó hír, hogy Iskariotes, Ricz és Sailor már látták, így bízom benne, hogy legalább ők írni fognak pár sort. XDDD

(Amúgy azt álmodtam, hogy nyitottam egy mindenki által szerkeszthető ggl drive excelt a havi kihívás eddigi animéinek, hogy ne kelljen fórumon visszalapozni, ami nem is rossz ötlet, de egyelőre nem volt kedvem hozzá, nem mintha igényelné a topic. XDD)
Jaj a Senya Ichiya Monogatari :DDD

Én az Animerama trilógiát 2016 ősszel már végigtoltam és nagyon kedves helyet foglal el a szívemben mind a három film.
Újranézni ezt most nem fogom, mert amiket terveztem nézni csoda ha azoknak végére érek, de mivel látom hogy azóta ehhez is van BD verzió lehet felírom magamnak az újrázást. Na mindegy, de amire emlékszem belőle hogy eszméletlenül smooth volt benne az animáció és ez már az elején megfogott. Meg igazából tök izgalmas volt az egész sztori, Yamamoto Eichi itt is jó volt rendezőként.

Ami még vicces volt hogy a szexjeleneteket egy rózsaszín háttéren kirajzolódó vonalakkal oldották meg kissé absztrakt módon. Meg ami érdekesség lehet hogy ezen Sugino Akio és Dezaki Osamu egyaránt dolgozott animátorként. A karakterábrázolás nagyon szép volt először konkrétan azt hittem hogy Sugino a karakterdizájner mert az ő stílusára emlékeztetett, de aztán most nézem hogy az a csávó felelt a posztért aki az Anpanman(!) szerzője szóval ez is érdekes lehet. Ja igen meg volt benne az a rózsaszín kis űrlény csaj akit nagyon bírtam XD

Mindenesetre nekem nagyon jó élmény volt, kapott tőlem 8/10 pontot ami azóta is rajta van, bátran ajánlom nektek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sailor 2021.10.12. 14:40-kor.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Nekem újra kéne nézni, mert valamikor 7-8 éve láttam, és halovány emlékeim sincsenek róla. Mondjuk egyébként is aktuális, mert beszéltem Meglinek egy Yamamoto Eichi emlékcikkről, a kérdés csak az, hogy átmegy-e.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Sailor írta: 2021.10.12. 13:52 Yamamoto Eichi
Ettől a fazontól csak a Kanashimi no Belladonnát láttam (azt sem most...), és bár alapjáraton vevő szoktam lenni az avantgárd, szürreál, a main streamtől nagyban eltérő képi megoldásokra és történetvezetésre, de a Belladonna határozottan kellemetlen élmény volt számomra. Egyedül talán a zenéje maradt meg, a többi erősen l'art pour l'art okozta ingerküszöb-súrolás.
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Junchi írta: 2021.10.12. 16:22
Sailor írta: 2021.10.12. 13:52 Yamamoto Eichi
Ettől a fazontól csak a Kanashimi no Belladonnát láttam (azt sem most...), és bár alapjáraton vevő szoktam lenni az avantgárd, szürreál, a main streamtől nagyban eltérő képi megoldásokra és történetvezetésre, de a Belladonna határozottan kellemetlen élmény volt számomra. Egyedül talán a zenéje maradt meg, a többi erősen l'art pour l'art okozta ingerküszöb-súrolás.
Iggen a Belladonna nagyon hit or miss sok embernél, amit teljesen megértek, ennek ellenére szerintem egy fontos mérföldkő az anime történelemben ezért is én általában inkább ajánlani szoktam de szigorúan felkészítéssel hogy mire lehet számítani:D
Igen a dalok nagyon jók benne, sokszor hallgatom őket újra, különösen azokat amelyeket Nakayama Chinatsu énekel, mert ő volt Takahata Jarinko Chie filmjében a főszereplő és azóta vagyok rajongója hogy ennyire változatos hangmunkára képes.

Egyébként az Animerama többi tagja teljesen eltér a Belladonnától, Yamamoto nem csak ahhoz az ultra absztrakt stílushoz ért, a Cleopatra és a Senya Ichiya abszolút vidámabb poénkodós megközelítése a két történetnek erotikus jelenetekkel, szóval teljesen másra lehet azoktól számítani.
Meg ugye Yamamoto rendezte az Odin című Yamato klónt is ami nekem szintén nagyon tetszett különösen a Vicos Bolba Tamás-Somlai Edina szinkronnal, na az meg megint pl egy teljesen Belladonna jellegtől eltérő filmje. Egyébként kifejezetten meglepő hogy tényleg az az egyetlen ilyen szuper művészi filmje ami globálisan is elismert.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Ahogy korábban már írtam:

Senya Ichiya Monogatari: Tezuka rendezte és megpróbálta a jelentősebb/ismertebb 1001 éjszaka meséit egyetlen 128 perces filmmé összegyúrni. Jelentem nem sikerült a próbálkozása, de legalább volt egy-két igazán leleményes animációs megoldása.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Sailor »

iskariotes írta: 2021.10.31. 19:37 Ahogy korábban már írtam:

Senya Ichiya Monogatari: Tezuka rendezte és megpróbálta a jelentősebb/ismertebb 1001 éjszaka meséit egyetlen 128 perces filmmé összegyúrni. Jelentem nem sikerült a próbálkozása, de legalább volt egy-két igazán leleményes animációs megoldása.
Hmm én úgy tudom hogy Yamamoto rendezte, mindenhol ezt írják, Tezuka csak ötletgazda meg script.

Amúgy ha már 1001 éjszaka akkor muszáj promózzam egy kicsit az egyik kedvenc animémet, az 1975-ös Sindbad no Boukent ami szerintem teljesen hiánypótló alkotás a témában, és leginkább a főszereplőknek köszönhetően nagyon nézeti magát. Rengeteg legendás seiyuu feltűnik benne ettől még külön érdekes.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Senya Ichiya Monogatari

Nos, mókás volt, de túlságosan hosszú... Kb. a felénél néztem meg reménykedve, hogy ugye már nincs sok belőle....... Ehehe.... Aztán a vége felé visszalelkesedtem. XD
Először amúgy másféle adaptációt vártam, tényleges 1001 éjszaka kerettel, de nem bántam ezt a mix halmazt, egybefűzött cselekményként.
A látvány vegyesen működött nálam, mindig jót mulattam a makettes és élőképes megoldásokon, viszont a rózsaszín szexjelenet a sok testrész és mozgás egymásba fonódó és egymásból következő nagggyon művészi tálalásával egész szép csúcspont (btw Sailor emlegette is fentebb, de csak egy volt ilyen a közepén, ettől még a többit is érdekesen oldották meg xddd), de alapvetően végig jó a dizájn.
A zenében csak egy jazz számtól kaptam hülyét, a többit megszoktam. XD
A kevéske futurisztikus elem sem lepett meg, már a Cleopatra miatt sem, szomorú, hogy arra már alig emlékszem, de úgy rémlik, jobban lekötött/tetszett. Ez egészen lefárasztott. Jó hír, hogy a Belladonna rövidebb. XD

Remek, hogy végre megint írtatok többen is.^^
Novemberre válasszon Sailor, azt hiszem, ő még nem volt.
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Catrin írta: 2021.11.01. 20:24 Senya Ichiya Monogatari

Nos, mókás volt, de túlságosan hosszú... Kb. a felénél néztem meg reménykedve, hogy ugye már nincs sok belőle....... Ehehe.... Aztán a vége felé visszalelkesedtem. XD
Először amúgy másféle adaptációt vártam, tényleges 1001 éjszaka kerettel, de nem bántam ezt a mix halmazt, egybefűzött cselekményként.
A látvány vegyesen működött nálam, mindig jót mulattam a makettes és élőképes megoldásokon, viszont a rózsaszín szexjelenet a sok testrész és mozgás egymásba fonódó és egymásból következő nagggyon művészi tálalásával egész szép csúcspont (btw Sailor emlegette is fentebb, de csak egy volt ilyen a közepén, ettől még a többit is érdekesen oldották meg xddd), de alapvetően végig jó a dizájn.
A zenében csak egy jazz számtól kaptam hülyét, a többit megszoktam. XD
A kevéske futurisztikus elem sem lepett meg, már a Cleopatra miatt sem, szomorú, hogy arra már alig emlékszem, de úgy rémlik, jobban lekötött/tetszett. Ez egészen lefárasztott. Jó hír, hogy a Belladonna rövidebb. XD

Remek, hogy végre megint írtatok többen is.^^
Novemberre válasszon Sailor, azt hiszem, ő még nem volt.
Jaj azért a Belladonnához is kell egy lelkiállapot mert különben dögunalom lehet a mindfuck ellenére is XD

Jaj köszönöm szépen akkor legyen a legkedvencebb anime filmem ever a Grimm Douwa - Kin no Tori ez úgy is kb csak ötven perc:) A látványvilág amit a Madhouse varázsolt neki szerintem lélegzetelállító és abszolút egyedülálló, emellé a karakterek irdatlan aranyosak és szerethetőek, a seiyuuk szintén csodásak és ha ez mond valakinek valamit az Unico rendezője felel a műért:)
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

2021. Június: Nezha Zhi Mo Tong Jiang Shi

Mivel szóltak, hogy írjak erről a műről így eleget teszek eme felkérésnek.

A mozi nagyon szórakoztatóra sikeredett. Én élveztem minden percét - tán csak az altesti poénokat nem. De az egész film alatt azt éreztem, hogy a készítők jól akarták magukat érezni. Semmi görcsölködés, semmi maximumra való törekvés, de pont ez által lett a film élvezhető. Ami kifejezetten jó volt benne, hogy nem akart a "nagyobbakhoz szólni" és nem akart "mély üzenetet átadni". Ez tipikusan az a film amit 5-7 éves kis srác elmegy az apukájával megnézni a moziba és a két pasi jól érzi magát alatta.

Az igaz, hogy a főszereplő srác feje nem a legszebb, de azért elmegy. Az OST-re én sem emlékszem.

Végül is én 8 pontot dobtam rá kiváltképp azért mert ÉLVEZTEM.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Kin no Tori:
Valahogy sikerült időben megnéznem, pedig majdnem elfelejtettem ezt is! :')
A látvány/rajzolás tényleg végig szép és kreatív, pláne a hátterek; persze a története egyszerű, cuki mese, így engem különösebben nem fogtak meg a karakterek erre a szűk egy órára. Ugyanakkor hamar elment vele az idő, nem unatkoztam, a zenei betéteken kiégtem, főként a táncon, amikor a banya lombikozott (WTF?! Tomiyama Kei játszotta????!!!!!!!! :thumb: ). XDDD De mókás volt.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Bár én már láttam egyszer, de újra kellett néznem mert totál kihullott a fejemből az OVA. Aranyos kis mese ami a magyar mesevilágban az "A csodás szőlő(tő)" vagy amit talán többen ismernek és amiből rajzfilm is készült az a A rókaszemű menyecske.

Nagyra értékeltem a robotok hatalmas vonulását és megjelenítésüket.

És a legendás tánc.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Jaj örülök hogy nektek inkább tetszett azért mint sem:D

Én továbbra is tartom magam ahhoz hogy 10/10-es top 1 animefilm nálam, Hirata Toshio fantasztikus rendezése, a gyönyörű hátterek és animáció a Madhousetól és az imádni való karakterek mind hozzájárulnak ehhez. Tomiyama Kei a banyaként zseniális, Katsue Miwa Hansként perfect casting, már Unicoként is imádtam őt, Fujita Toshiko pedig örök kedvenc seiyuum, ezért is Lulu szerepe is nagyon jól állt neki nálam.

Egyébként félelmetes mennyire kevesen ismerik és hogy mennyire alul van értékelve szegény mű, pedig számomra minden szempontból, de ha full objektíven nézzük akkor is vizuális megjelenés szempontjából mindenképpen időt álló remekmű, és örülök hogy Iskariotes felhozta a Magyar népmeséket, mert látványvilág szempontjából tényleg, leginkább a Jankovics Marcell által rendezett részekre hasonlít szerintem.
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Hmm, úgy látom többen nem vettek most részt, de én reménykedem hogy hátha befut még valaki:D
Mindegy, következő hónapra akkor válasszon Iskariotes :vigyor:
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Köszönőm eme megtiszteltetést Sailor!

Ajánlatom a Belladonna of Sadness, ha már múltkor felmerült ez a film.

De aki nem szeretné ezt megnézni vagy aki már látta és valami újdonságra vágyaik vagy csak simán érdeklődő azoknak ajánlom a III. Lupin 2 szériájának 145 és 155. részeit. Tessék megnézni mert Miyazaki rendezte őket és mivel a sorozat epizodikus így nincs az, hogy az ember nem értené a cselekményt. Az 145-ös rész végtelenül akciódús és kábé minden benne van ami a rendező védjegyének számít. A 155-ös rész pedig egy kellemes kis rész amibe a Laputa dizájnja is beköszön. Szóval tessék csak megnézni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

iskariotes írta: 2021.12.03. 21:00 Ajánlatom a Belladonna of Sadness, ha már múltkor felmerült ez a film.
Nem tudom, akarjam-e nézni. Anno lazán-f@szán lehúztam egy kritikaversenyről lemaradt videóban, de valahol kíváncsi vagyok, mennyit romlott az ízlésem hozzá. :D

Egye kavics, két dipimunkás ámokfutás között rávetem magam. :banan:
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Belladonna:
Uhm, hát nálam sem működött, emiatt a trilógia leggyengébb darabjának tartom... Látványos minden szempontból, de kicsit sajnálom, hogy ennyire sok volt benne a picture drama elem, hiába szépek a képek. A sztori pedig jobban működött volna kevésbé elvontan. Azért a sok-sok erotikus túltengés mókás lett, csak sokszor inkább csapott át szimbólum fröcsögésbe, igazi hatásosság és dráma helyett. Azért örülök, hogy végre pótoltam ezt is. XD
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Kanashimi no Belladonna: Az animációja nagyon egyedi, az egész, mint valami álomkép lenne, ami hol láz, hol rém, hol pedig vágy álmot sodorna a néző szeme elé. Viszont a nyitó zenéjét mindenkinek tudom a figyelmét ajánlani.

Sajnálom, hogy a népeknek nem jött be ez a film, még az olyanoknak sem akik valamilyen érthetetlen oknál fogva Masaaki Yuasa-t animációit jónak tartják.

Kizárásos alapon higashikata kapja meg a staféta botot.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

iskariotes írta: 2022.01.06. 14:16 Sajnálom, hogy a népeknek nem jött be ez a film, még az olyanoknak sem akik valamilyen érthetetlen oknál fogva Masaaki Yuasa-t animációit jónak tartják.
Hogy jön ide Yuasa Masaaki? :roll:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2522
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

pintergreg írta: 2022.01.07. 10:10
iskariotes írta: 2022.01.06. 14:16 Sajnálom, hogy a népeknek nem jött be ez a film, még az olyanoknak sem akik valamilyen érthetetlen oknál fogva Masaaki Yuasa-t animációit jónak tartják.
Hogy jön ide Yuasa Masaaki? :roll:
+1

A másik dolog (érzem, hogy kissé megszólítva vagyok, ezért is reagálok), hogy annak, hogy nem jött be a Belladonna, semmi köze ahhoz, hogy a Yuasa cuccok látványvilága meg igen (vagy úgy egyáltalán a Yuasa cuccok, de itt most kimondottan az animációra hivatkoztál). Nekem egy ordas nagy l'art pour l'art erőlködés ez a film, amit ráadásul sem a sztori nem indokolt, sem az, ahogy ezt végül elmesélték.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Példának hoztam fel a rendezőt. A hangsúlyom inkább azon van, hogy itt vagy alkotás ami erősen kilóg kommersz anime látványvilágból. A filmet pedig ezért támadják oly sokszor. Eközben más rendezőket pedig dicsőítenek azért mert ő másképpen rajzol. Kicsit furcsállom ennyi az egész. Nem kell, hogy valakinek tetsszen, de el nem ismerni az erényeit érdekes.

Ha jól számolom a Kanashimi no Beradonna-n kívül talán a Tenshi no Tamago a másik japán animációs film ami megengedhette magának azt a luxust, hogy története és képi világa ne foglalkozzon az üzleti szempontokkal és csak a művészetre koncentráljon. Nem tudom mi az erőlködés, de ilyen alapon az összes többi anime művészeti megoldás erőlködésnek tudd hatni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

iskariotes írta: 2022.01.06. 14:16 Kizárásos alapon higashikata kapja meg a staféta botot.
Sorry az inaktivitásért, mostanában egy tudományos cikkbe dolgozok be a témavezetőmnek és alig látok ki ebből a vállalásból. ^^"

No, ha eddig nem volt, akkor beajánlom az egyik személyes kedvencemet, a Dantalian no Shokát . Ha netán volt már, akkor sorry. ^^"
Válasz küldése