Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2021.10.14. 02:43illetve lehet önmagával próbált versenyezni, hogy tud-e még "elméretezettebb" karit rajzolni, mint Lucoa. Tudott. :dirr: XD
El tudom képzelni, ahogy áll részegen a tükör előtt, elbeszélget magával erről, és azt mondja a tükrnek, hogy "'fogd meg a söröm", majd leül rajzolni.

Egyébként a Kobayashi pont egy olyan mű, ahol az adaptálásnál a finomítás még pont, hogy a javára is válik. Egy shota-femdom páros ide, egy loli-leszbo rapist páros oda (ugye Kanna és a barátnője), vagy épp a folyamatos "edd meg a farkam" innuendó áthallásos részek Tohru és Kobayashi közt.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2021.10.14. 02:43 Az anime úgy-ahogy próbált "finomítani" a dolgokon, így abból annyira talán nem jön át, de ez a mangaka eléggé szereti fullba nyomni az ecchit. (Sőt, mit "ecchit", seinen "majdnemhentai" cuccokat... XD) Egy az, hogy amikor nem éppen Dragon Maidezik, akkor ilyen mangákat rajzolgat (itt a borító már mindent elmond... XD), a másik meg az, hogy amúgy a Dragon Maid sem annyira "szelíd" mangaként, mint animeként, pl. ha onsen jelenet van, ott simán repkednek a cicik, meg ilyenek. Szóval ennek fényében már Ilulu dizájnja sem volt olyan meglepő számomra, a fazon nála szimplán csak "fullba nyomta a hentait", illetve lehet önmagával próbált versenyezni, hogy tud-e még "elméretezettebb" karit rajzolni, mint Lucoa. Tudott. :dirr: XD
Köszi, ezt nem tudtam, én csak abból indultam ki, hogy halovány emlékeim szerint az első sorozatban Lucoát leszámítva nem volt túl hangsúlyos a fanservice.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Shinchou Yuusha: köszi az ajánlást Dodgers, jól elszórakoztatott a sorozat. Kicsit tartottam attól, hogy a központi gimmick hamar unalmassá válik, de szerencsére ez a 12 rész pont elég rövid idő volt ahhoz, hogy ez ne következzen be (bár ez azért szubjektív). Az utolsó két rész megkomolyodását feleslegesnek éreztem, bár tény, hogy utólag visszagondolva voltak utalások a múltban történtekre.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Leara »

Boku no Hero Academia 5. évad: őszintén szólva a véleményeket olvasgatva én valami sokkal rosszabb évadra számítottam. Az azonban igaz, hogy az első kb. 10 rész rettentően unalmas. Tele van a sorozat érdekes karakterekkel és villainnel, erre az évad majdnem felében azt kell nézni, ahogy a két osztály versenyzik egymás ellen? Miért? Oké, bemutatja, hogy mindegyikük fejlődött valamit, de ezt inkább nézném éles csatákban.
A második fele már szerencsére jobb volt, bár Endeavor eléggé megosztja az érzéseimet... látom benne a karakterfejlődést, de mégis úgy vagyok vele, mint a fia, hogy azért ennyi alapján nehéz megbocsátani neki a korábbi viselkedését :D. Aztán amikor a villainek kerültek középpontba, onnantól éreztem megint valamennyit abból, hogy tud izgalmas is lenni ez a sorozat. Végül 5/10-re értékeltem, mert tényleg kb. a fele jó-fele uncsi arány jött ki a végére, remélhetőleg a következő évad már jobb lesz.

(Bakugot viszont továbbra is rühellem és mindig sokat ront számomra a sorozat élvezhetőségén, amikor szerepel)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Urasekai Picnic: ha az első három rész nem fogott meg, van értelme folytatni?
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

SaiyaGin írta: 2021.11.04. 19:44 Urasekai Picnic: ha az első három rész nem fogott meg, van értelme folytatni?
Szerintem kifejezetten jó anime minden hibájával együtt, de ha téged 3 rész alatt nem sikerült megfognia, akkor ez nem neked való.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

ZeroProcess írta: 2021.11.04. 20:22
SaiyaGin írta: 2021.11.04. 19:44 Urasekai Picnic: ha az első három rész nem fogott meg, van értelme folytatni?
Szerintem kifejezetten jó anime minden hibájával együtt, de ha téged 3 rész alatt nem sikerült megfognia, akkor ez nem neked való.
Köszi!
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Neko Neko Fantasia (1991)

Közeleg a seggbe mászó fenyőtüskés ünnep, és hát a kollégák keresgélnek alkalomhoz illő tartalmat, mit lehetne elkészíteni. Ez volt az egyik ajánlás. Nos, egy 24 perces rövidke OVA-ról van szó, ami... Hát... Finom leszek és nőies: bitangpusztulatosan ótvar, vacak, tömény szirupos lélekgyilkosság.

Az alapsztorija az, hogy van egy család: apa, anya, középiskolás lány, meg egy kismacska. A főszereplőink ők lesznek, de különösen a fekete macskusz, akinek Shiro (fehér) a neve. A lány nagyban kötöget, hogy imádott senpaijának meglegyen a sállal, anyuka számolgatja a költségvetést, hol kell megszorítani a gatyamadzagot és mennyire, míg az apa - aki történetesen retteg a macskáktól, de hogy miért vagy hogy mi köze van ennek az OVA sztorijához, azok olyannyira a történelem nagy kérdéseihez tartozik, minthogy hol van a nácik aranyvonata elrejtve, Hasfelmetsző Jack/a zodiákus gyilkos valódi kiléte, a roanoke-i kolónia örökre eltűnt lakói vagy az Oak Islanden lévő "kincses akna" - azon igyekszik törni a fejét, milyen ajándékot vegyen a családnak pár ezer jenből. Az összekötő kapocs pedig a macska lesz, aki éjszaka azt kéri a Holdtól, hogy hadd tudjon ajándékot adni ő is a családnak. A Hold meg varázslattal csinál belőle egy 4-5 éves forma kislányt.

(Részletes OVA cselekményleírás jön.)
SPOILER
Másnap reggel a fater menne dolgozni, a kislánnyá vált macska meg ráakaszkodik. Folyamatosan apuzza, gyakorlatilag rátapad, nem ereszti, és a bevásárlóutcában csinál neki egy kis felfordulást. Megtetszik ez, az, amaz, és hozza is el fizetés nélkül. Esküvői ruha, ékszerek, egy nagy tonhal, plüssök, ami bolt van az utcában, megjárja, a fater meg próbál szabadkozni, és csak az menti meg a helyzetből, hogy a boltosok egymásnak esnek, hogy melyiküket fizesse ki előbb a milliós jenes "nagy bevásárlásból", majd elég szolidan közli a kislánnyá vált macskával, hogy a nagy impulzus vásárlás nem jó ötlet karácsonyra, az a jó, ha olyat adunk, amit a másik szívesen fogad, kíván, visel stb.

Ezt követően lépünk át az iskolába, ahol a fater dolgozik, de ahova egyébként a lány is jár. De most a lánnyal kezdi a dolgot, meg tudja tőle, hogy fiúbarátot szeretne, majd megzavarva a tanórát követeli a fogalom (a fiúbarát) jelentését, amihez átmegy a fater tanórájára. Ott kiderül ki az a srác, akit a lány imád, majd kötözött sonkaként a lány elé cibálja. Ekkor jön az, hogy a lány érzései az egész osztály előtt nagy hírré válnak a srác iránt, de még a neki szánt sálat is a kislány a srác kezébe nyomja. A nagy lány pedig egy csöppet megsemmisül, és bezárkózik a női vécébe, mintha csak frissen olvasta volna, mi volt az öreg Tót megoldása a naphosszat tartó dobozolásra Örkénynél.

Persze, kell konfliktus is, ami itt az, hogy a nagylány a bezárkózás előtt mond egy szépet a kislánynak, aki azt nagyon a szívére veszi és elkóborol. Odahaza a nagylány a takaró alá bújva duzzogva gubbaszt a szobájában, az anya megemlíti, hogy a kiscicájukat amúgy egy ideje nem látni, eltűnt (ami lol, mert talán éjszaka láthatta utoljára, és még be sem sötétedett aznap igazán), a fater viccelődik azzal, hogy lehet shamisent csináltak a bundájából, de végső soron... A lányt kicsalja az anyja azzal, hogy keresik telefonon és soha vissza nem térő lehetősége van most (a srác hívta fel), a fater meg elmegy megkeresni a macskát a környéken, és meg is találja egy kupac hó alatt. Hazamennek, felmelegítik, nagy örömködés, ajándékozás,
és pá puszi csá, vége ennek a borzalomnak.

Hogy mi a bajom vele, mikor ez elvileg egy kedves és aranyos történet? Pont ez. Többek között. Angolszász területen szoktak azzal viccelődni, hogy ez amolyan Hallmark-színvonal, itthon pedig Pesti TV/Budapest TV lenne talán a legmegfelelőbb, de azóta sokkal nagyobb szennycsatornák is létrejöttek, amelyek képesek a saját tartalom előállítására is - pont, mint a Hallmark. (Szóval, aki az Izaura TV-t szereti, megnyugodhat, ezúttal nem kerül az ekevas elé.) Ez a nívó pedig nagyon sok területen meglátszik.

A szövegkönyv borzalmas. Mintha kiadták volna egy ovis nagycsoportnak, hogy írjanak egy ünnepi romkomot, és használhatják a hozott referenciaanyagot, ami egy zsáknyi giccsromantika és a legbénább ünnepi családi filmek tömkelege. Nem is a faékegyszerű történettel van a baj itt, hanem a tálalással. Jó és figyelmes gondolat az, amit az apa megfogalmaz, és még a saját részéről tanulságnak tökéletes is... LENNE, ha lenne vonzata. Mert ugye a nagylány reszortján nem tanulunk semmit, de legalábbis nincs az arcunkba mondva, hogy ne cselekedjünk a másik helyett, ne lőjük le azok meglepetését... vagy valami. Akkor legalább következetes lenne, ehelyett durcázásokat látunk mind a nagylány, mind a kicsi részéről, aki nem érti, mit tett rosszul. De emellett a kisfilm fele töltelékmondatok halmaza is, amiknek sokszor nincs szerves kapcsolatuk az adott jelenettel. Vagy csak önismétlő jelleggel belekerült, hátha másodjára viccesebb lesz. És ó, igen, a humor... Mert hogy az is van. Elcsépelt és klisés slapstick, a legvalószerűtlenebb meglepődésekkel, túlreagálásokkal, sokszor amolyan érzéssel, mintha szánakozva és könyörögve mondaná nekünk azt, hogy "most kéretik hahotázni, én ezt viccnek szántam". Mert a csattanó az valami burzsuj luxus minden bizonnyal.

Ugyanilyen a deus ex machina-szerű befejezés, hogy hirtelen kiscicává visszaváltozva találja meg a fater (talán a kettő közt 12 óra sem telt el, de jó, ha 16 igen, szóval még a klisés egy nap se volt meg), vagy a "csak azért hozzuk be ezt a kettőt és mondatunk velük egyetlenegy sort és nevesítjük őket, hogy lássuk, a cicának is vannak ám macskabarátai, akiket eddig se nem láttunk, se nem hoztak szóba.

Erre még rájátszik a hang és az animáció. Az előbbi java részt fülsértő, főleg a macska. Nem egyszerűen nyávog, hanem fejhangon visít, minden második mondata egy kiabálás, ami úgy szól, mintha épp tényleg shamisent nyúznának belőle. A többi szereplő amolyan elmegy, nézhető szintet produkál, csak ez a töppedt, idegesítő obnoxious kullancs nem képes rá (ó, hogy mennyire nem szerettem? hát csak tele tudtam volna nyomni a száját Technocol Rapiddal, majd megkötözve kilógatni a legfelső emeletről a lábánál fogva), holott mennyivel nézhetőbb lenne az összes bugyutasága ellenére is. Viszont ott a leggyengébb része, az animáció. Ha nem tudtam volna, hogy '91-es, simán '78-asnak mondtam volna, olyan és annyi jellegű klasszikus hibát, vétséget, és over all minőséget produkált magából. Mintha hazudtak volna az animátoroknak a büdzsé létezéséről. És azok csinálták, akik az ugyanekkor készült mérföldekkel szebben kivitelezett Arslan Senki és Guyver II OVA-kat, a 4 évvel korábbi Black Magic M-66 OVA-t, a 2 évvel korábbi Guyver OVA-t, a 2-vel későbbi Alita animét... de még övéké volt a Gall Force széria, a Tokyo Babylon. Szóval nem egy nevenincs kis stúdió, ennek ellenére látványos a kényszerkészítés rajta.

Overall 3/10, inkább a COVID kerülgessen az ünnepek alatt, ne ez.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Zombilány Szaga*
avagy baby's grumpy old man's first idol anime. Az őszi conon beszélgettünk Junchival a 2010-es évek szubjektív toplistájáról, és a Steins Gate kapcsán megemlítettem, hogy mennyire jól szoktam szórakozni Miyano Mamoru viccesebb szerepein, amire ő javasolta nekem a Zombieland Sagát, ahol emberünk egy idolcsapat lökött menedzserét alakítja.
A középiskolás Sakura nagy álma, hogy énekes idol legyen belőle, ám egy meghallgatásra indulva a kertjükből az utcára lépve elüti őt egy teherautó, így a meghallgatásból meghalás lesz**. Évekkel később a lány egy ismeretlen épületben tér magához, ahol rajta kívül csak zombilányok élnek - majd kénytelen konstatálni, hogy ő maga is zombivá vált. A lányok zombivá változtatásában a fent említetett menedzser, Koutarou keze van, a végtelen önbizalmú önjelölt zseni azt tervelte ki, hogy a lányokból idolcsapatot farag, és segítségükkel életet visz az elöregedőben lévő Saga prefektúrába (amely Japán egyik délnyugati régiója). A sikerhez persze (ahogy az már csak lenni szokott) rögös út vezet, a különböző személyiségű, hátterű és korszakokból származó (19. századi kurtizántól 21. századi sztárokig) lányoknak össze kell barátkozniuk egymással, meg kell szokniuk a számukra ismeretlen modern világot, és a többségük olyan helyzetbe is belekeveredik, amelynek során szembe kell néznie halála körülményeivel és fel kell dolgoznia azokat (hiszen mindannyian fiatalon haltak meg) - mindeközben persze az énekesi és táncosi képességeiket is fejleszteniük kell, hogy minél nagyobb közönséget tudjanak koncertjeikre bevonzani. Az első sorozat főleg arról szól, hogyan próbálják meg felhívni magukra a figyelmet, és hogyan birkóznak meg az első fellépések izgalmával.
A hét lány mindegyikét sikerült megkedvelni, mindegyikük kapott legalább egy részt, amelyben jobban megismerhettük őt, de a karakterspecifikus részek szerencsére nem azt jelentették, hogy közben a többi szereplő háttérbe szorult volna. A karakterek mellett az anime fekete humora is nagyon bejött (milyen más stílus is illene egy zombikról szóló sorozathoz?). Váratlan módon pont az a menedzser vált az általam legkevésbé kedvelt szereplővé, aki miatt elkezdtem a sorozatot: az ő szerepe (főleg eleinte) sajnos sokszor abból állt, hogy ok nélkül bunkón ordibált a lányokkal - nem megoldhatatlan, hogy egy hülyén ordítozó szereplő vicces legyen, de Koutarou esetében a rendező nem találta meg azt a pontot, amikor a karakter még vicces, és nem pedig már irritáló (bár meg kell hagyni, hogy voltak olyan jelenetei, ahol kiderült, hogy tud normális is lenni, ha akar). A másik gyenge pont a CG volt: a koncerteken a hagyományos 2D-s animáció helyett a karakterek ábrázolására használt CG borzasztó gyenge volt - nem sok zenés animét láttam, de arra emlékszem, hogy a Macross Frontierben például nagyon ügyeltek arra, hogy a koncertek jól nézzenek ki. Értem én, hogy valahol spórolni kell, de miért pont azokon a jeleneteken muszáj, amivel a legjobban meg lehetne fogni a jó animációt fontosnak tartó nézőket?
A második szezon egy erőteljes váltással indul (mintha a készítők úgy érezték volna, hogy a meglévő formulát már nem tudnák további 12 részén át úgy továbbvinni, hogy az ne menjen a minőség rovására), és így a koncertekre való készűlés helyett újra a különféle egyéb tevékenységekre kerül a hangsúly. Ebben a szezonban többet megtudunk a lányok zombivá változtatásának hátteréről. A folytatás nagy előnye, hogy némi jellemfejlődés után Koutarou is lenyugodott, valamint a CG-n is sikerült javítani.
Mindent összevetve a sorozatról alkotott benyomásom egyértelműen pozitív, akár azt is megkockáztatnám, hogy a Zombieland Saga volt az idén általam látott animék legjobbja.

*büdi
**érdekes módon a ZLS nemcsak idolos animéből volt az első számomra, hanem a híres-nevezetes Truck-kunt is most láttam először akcióban.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

SaiyaGin írta: 2021.12.14. 21:47 Zombilány Szaga
Based. Nem is véletlen, hogy abban a bizonyos "2010-es évek legjobb animui" threadben kapott tőlem egy helyezést, mert bár eleinte inkább egyfajta guilty pleasure címként tekintettem rá, de aztán rájöttem, hogy ez messze nem (olyan) guilty, pleasure-nek viszont annál inkább, amit az idei Revenge csak megerősített.
SaiyaGin írta: 2021.12.14. 21:47A sikerhez persze (ahogy az már csak lenni szokott) rögös út vezet, a különböző személyiségű, hátterű és korszakokból származó (19. századi kurtizántól 21. századi sztárokig) lányok
A cucc egyik nagy vonzereje, hogy olyan látványosan köp bele a standardizált idol-szellemiség levesébe, rúgja fel a tipikus idol-konvenciókat (egy részét legalábbis), hogy az nem szégyen. Nem is véletlen, hogy ennek a cuccnak jóval diverzebb rajongótábora van, nem úgy, mint például a javarészt sztereotip otakukból álló Love Live-nak, ahol minden karakter szinte tök ugyanúgy néz ki és a jellemeik is kődurván az otaku-igényeket szolgálják ki. Szóval itt kapásból van egy majdnem 30 éves agyhalott nő, egy sukeban, egy oiran, egy transz karakter és két erősen leszbi-gyanús csaj. Nem is véletlen, hogy elég nagy rajongótábora van az LGBTQ-közösség berkeiben, egyúttal egy remek példa, hogy meglehet a progresszivitást oldani erőltetett, bele-a-pofádba stílus nélkül is.
SaiyaGin írta: 2021.12.14. 21:47A karakterek mellett az anime fekete humora is nagyon bejött (milyen más stílus is illene egy zombikról szóló sorozathoz?).
Indeed, bár ha valamiben kicsit gyengébbnek éreztem a Revenge-t az alapsorozatnál, akkor az a humora. Mintha jócskán visszább vettek volna belőle vagy én nem tudom.
SaiyaGin írta: 2021.12.14. 21:47A másik gyenge pont a CG volt: a koncerteken a hagyományos 2D-s animáció helyett a karakterek ábrázolására használt CG borzasztó gyenge volt
Ez az a pont, amiben fandomszerte teljes a közös megegyezés. Ugyan sokat javul már menet közben is, a Revenge-re pedig egy egészen elfogadható szintet is képes megütni, de az a bizonyos harmadik epizód az első szériából bizony tud okozni néminemű kultúrsokkot.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Junchi írta: 2021.12.15. 10:14
A cucc egyik nagy vonzereje, hogy olyan látványosan köp bele a standardizált idol-szellemiség levesébe, rúgja fel a tipikus idol-konvenciókat (egy részét legalábbis), hogy az nem szégyen. Nem is véletlen, hogy ennek a cuccnak jóval diverzebb rajongótábora van, nem úgy, mint például a javarészt sztereotip otakukból álló Love Live-nak, ahol minden karakter szinte tök ugyanúgy néz ki és a jellemeik is kődurván az otaku-igényeket szolgálják ki. Szóval itt kapásból van egy majdnem 30 éves agyhalott nő, egy sukeban, egy oiran, egy transz karakter és két erősen leszbi-gyanús csaj. Nem is véletlen, hogy elég nagy rajongótábora van az LGBTQ-közösség berkeiben, egyúttal egy remek példa, hogy meglehet a progresszivitást oldani erőltetett, bele-a-pofádba stílus nélkül is.
Igen, azt sejtettem, hogy egy átlagos idolos animében nem mernék szerepeltetni ezeket a karaktereket. Szerk.: azt se felejtsük ki, hogy az egyikük előre eltervezetten, szándékosan gyilkolt.
Junchi írta: 2021.12.15. 10:14
Indeed, bár ha valamiben kicsit gyengébbnek éreztem a Revenge-t az alapsorozatnál, akkor az a humora. Mintha jócskán visszább vettek volna belőle vagy én nem tudom.
Talán valóban visszavettek, de hát a Revenge elején ott volt a sikertelen koncert és az ezzel járó adósság, a végén pedig a természeti katasztrófa, szóval olyan helyzetből is kevesebb volt, ahova illettek volna a poénok.
Junchi írta: 2021.12.15. 10:14 Ez az a pont, amiben fandomszerte teljes a közös megegyezés. Ugyan sokat javul már menet közben is, a Revenge-re pedig egy egészen elfogadható szintet is képes megütni, de az a bizonyos harmadik epizód az első szériából bizony tud okozni néminemű kultúrsokkot.
Igen, engem is a harmadik epizód sokkolt annyira, hogy mindenképp meg akarjam említeni a CG-t, mint negatívumot.
Avatar
Sailor
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.04.20. 17:45
Nem: Férfi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sailor »

Naoko no Tropic Angel: Hyouryuu

Ez a rövidebb egyrészes hentai OVA a nyolcvanas évek közepéről a műfaj egyik legelső képviselője és szvsz nem is kifejezetten rossz.
Őszintén úgy akadtam rá hogy Matsui Naoko szerepeit nézegettem mert a Gundam ZZ-s Roux Louka óta nagyon kedvelem a hangját és ez a pályája eleji hentai szerepe egész kis különlegességnek tűnt.
A Kingmenu elvileg csinált hozzá angol feliratot de azt a Nyaa hentai részlegén nem találtam szóval RAW-ba néztem de így is teljesen érthető volt a sztori.
Lényegében két lány és egy srác repülőgépe lezuhan méghozzá úgy, ezt utólag olvastam róla, hogy egy Twilight Zone utalásnak lehetünk szemtanúi ahogy egy lila démon cucc szétszedi a gép szárnyát és hárman végül egy szigeten kötnek ki.
Innentől pedig szépen beindul a mandula, a fülledt erotika ahogy végigthreesomeozzák az egész ott töltött idejüket és ez az ami úgy van bemutatva hogy van egy különleges álomszerű beütése a sztorinak amihez hozzátesz még a Matsui Naoko karakterének a narrációja.
A végére persze megmenekülnek és mindenki úgy tesz mintha mi sem történt volna de persze örömmel emlékeznek vissza az élményre.
Ami még igazán tetszett az a grafika ami nagyon is szép pedig egy horribilis VHSrip érhető csak el az animéhez :wwall:
Meg ami még érdekes lehet hogy az egyik csaj angolul beszélt csak és olyan szinten kimaxolták az engrisht hogy öröm volt hallgatni XDDD

Mindegy a lényeg hogy sokkal emberibbnek hatott ez a retro hentai is számomra mint akármelyik a mostani felhozatalból szóval jóindulattal kap tőlem egy 7-est.

Szerk.: Ja és sikeresen rávett az anime hogy végignézzem az egész Cream Lemon hentai antológia sorozatot amiből eddig 3 részt láttam és már az alapján meg tudtam állapítani hogy az egész széria egy kimaxolt hullámvasút élményhez lehet hasonló XD
"The sunset on my back and a seagull perched on my shoulder, I blow out a whistle"
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Promare

Eddig valahogy kimaradt nekem ez a film, de a hétvégén műsorra tűzte az egyik német tévécsatorna, és gondoltam, ha már leadják, nem hagyom ki. Úgy látom, hogy erősen megoszlott a véleményetek a cuccot illetően. Én az elégedettek táborába tartozom: igen, a történet és a karakterizáció nem valami mély, de annyira látványos volt az egész, hogy amikor beindult az akció, akkor megfeledkeztem a negatívumokról, és szájtátva bámultam a tévét. Ha a Promare egy sorozat lenne, akkor nyilván szükséges lenne a mélyebb történet, de ez a hossz még pont elég rövid volt ahhoz, hogy anélkül is lekössön.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Sakasama no Patema: az alapötlet jó volt, de valahogy mégis unalmasra sikeredett.
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Fushigi no Umi no Nadia

Tavaly év végén láttam, hogy az egyik német tévécsatorna le fogja adni a sorozatot, és mivel emlékeztem, hogy tavaly néhányan hosszabb beszélgetést folytattok róla, rövid gondolkozás után, bár a mérsékelten pozitív kritikák nem voltak túl bátorítóak, de úgy döntöttem, teszek vele egy próbát én is.

Négy rész után az volt az érzésem, hogy erre a sorozatra nem úgy kell tekinteni, hogy ez egy "Gainax anime", hanem úgy, hogy ez egy "gyerekeknek szóló rajzfilm". A maga módján nem volt rossz, de persze felnőttként nagy rajongást azért nem váltott ki belőlem. Aztán hirtelen eltűntek a poénok, és Nadia meg Jean az országút közepén találtak egy brutálisan meggyilkolt házaspárt, akiknek az ájult kislányát a már kihűlt anyja karjai közül kellett kiszedniük. Az atlantisziak megjelenésével járó sötétebb hangulat már sokkal jobban megfogott, így kimondottan rosszul esett, amikor a velük megvívott első csata után a sorozat újra stílust váltott, hogy Grandis és Electra háremanimébe való stílusban vitatkozzon egymással (az irántuk egyáltalán nem érdeklődő) Nemo miatt… Emellett eddigre már Nadia harcos vegánizmusa és pacifizmusa is egyre fárasztóbb volt. Innentől a cucc a hasonló jeleneteket keverte a komolyabb, minőségibb részekkel. Ha nem azért kezdtem volna el a sorozatot, mert tudom, hogy bizonyos szempontból egy híres rendező híres művének a prototípusának tekinthető, szinte biztosan dobtam volna azután a jelenet után, ahol Nemo lelőtt egy atlantiszi katonát, aki épp meg akarta ölni Nadiát, és erre a lány szörnyetegnek nevezte Nemót (ez az anime harmadánál volt btw). Némileg eltérve a tárgytól: Shinji sokat kapott a nézőktől amiatt, hogy voltak helyzetek, amikor nem akart beszállni az Evangelionba vagy megszökött, mert a Nerv tagjai úgy bántak vele, ahogy, vele szemben Nadia viszont azért lépett le, mert a Nautilus tagjai képesek voltak olyasmit enni, aminek a fogyasztásával ő nem ért egyet (de közben amúgy mindenki kedvesen bánt vele, továbbá mindig megmentették őt).
A híres-hírhedt fillerekből az első részt néztem csak meg, a többit csak áttekertem, és végül eljutottam az utolsó részekhez, amelyekről tudtam, hogy az interweb népe ezt tartja a sorozat csúcsának. Ezek nem is okoztak csalódást, nekem is ezek tetszettek a legjobban. Sajnos ez a néhány epizód arra nem volt elég, hogy elfelejtesse velem az előző 30+ rész gagyiságait.

Az utolsó részről:
SPOILER
elég fura volt, hogy miután Nadia annyit angstolt azon, hogy a kő hatalma az egész világot elpusztíthatja, egy nyamvadt halottfeltámasztás után annyi lett a kő erejének. Az is meglepett, amikor kiderült, hogy a vén középkorú kecske is megnyalta a sót, jó lett volna, ha lett volna erre valami minimális utalás. Helyette 30+ résznyi ignorálás után bedobták, hogy "ja, egyébként gyereket várunk". Az epilógusban bemutatott másik párról csak annyit, hogy amikor megláttam őket, csak azért nem kezdtem el sokkos állapotban ordítozni a tévével, mert már korábban belefutottam ebbe a spoilerbe. (Gondolok itt arra, hogy a Nadia nemcsak az Evangelion prototípusa, hanem az Usagi Dropé is).
(Nem tudom, hogy egy 30 éves sorozatnál mennyire illik használni a spoiler gombot, de biztos, ami biztos alapon ne maradjon el.)

Pár szó a karakterekről: Nadia végig elég idegesítő maradt, a Vinland Saga óta nem láttam ilyen irritáló főszereplőt. A többiek elmentek, ha meg kellene neveznem pár kedvenc szereplőt, akkor , Sansont, Hansont és Kinget (annyira aranyos volt, hogy kezdem úgy érezni, nekem is kellene egy ilyen szőrös jószág) mondanám.
Meg kell még említenem a háttérzenéket, a Nautilus és az atlantisziak témája igencsak emlékezetesre sikerült.

Összegezve: volt potenciál ebben a cuccban, de a műfajok keverése, a hangsúly el nem találása nagyon nem tett jót neki. 5/10
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Chikyuugai Shounen Shoujo

Én azt gondoltam, hogy ez majd egy Kanata no Astra-hoz hajazó sorozat lesz, de végül nem így lett. Persze ez még nem feltétlen baj és nem is emiatt gondolom a végeredményt gyengének.

Sajnálatos módon enyhén szólva nem lett jó az anime, ami több mindennek is köszönhető. A legnagyobb probléma, hogy az írók minden egyes éppen az agyukon átfutó ötletüket belehányták a sorozatba, zavarossá és inkoherensé téve azt. Alapjáraton egy katasztrófa film lenne, ahol a sérült űrhotelben rekedtek küzdenek a túlélésért, de közben átváltunk világ megmentésbe olyan szálak és témák kíséretében, mint terrorizmus, űrtelepeseket ért diszkrimináció, génmanipuláció, mesterséges intelligencia lázadása, vagy éppen a mai kornak fricskát mutató social media függőség és stb és stb. Mindezt tetézi az is, hogy az egyes témákhoz és tudományos dolgokhoz ritka bugyután állnak hozzá, mintha csak egy gyerek írta volna, akinek nem sok fogalma van ezekről. Az egyik kedvencem, hogy a történet a nem túl távoli jövőben játszódik, ahol már nem a ma ismert ENSZ létezik, hanem annak utódja az ENSZ 2. Most engedjük el azt, hogy már a számozás mekkora hülyeség, de a sorozat végére, ahol van egy kisebb időugrás már megalakul az ENSZ 3 mert a 2 nem volt jó. És még lehetne sorolni a fájó ostobaságokat.

Ha pedig mindez nem lenne elég akkor a sorozat főszereplői gyerekek, akiknek fele a kifejezetten idegesítő kategóriába esik.

Aztán érdemes megemlíteni, hogy bár ez egy 6 részes sorozat, de igazából olyan mintha csak egy jó hosszú egész estés filmet daraboltak volna fel. Mivel az egyes részeknek nincs ívük és a végükön csak szimplán események közben vágnak egyet és bejön az ed.

A megvalósítás az egyetlen, amibe nem lehet belekötni mert az jó volt.

Összességében kár érte, ha nem akartak volna ennyi mindent beleszuszakolni és nem ilyen bugyuta hozzáállással, akkor akár lehetett volna egy szórakoztató űrkatasztrófa is.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

佐々木と宮野 avagy Sasaki to Miyano PG-13

Nemrég befejeződött boys love (BL) anime. Mondanom sem kell, egy nap alatt végigpirultam az egészet.
Helyszín egy csak fiúk középsuli.
Két középiskolás fiúcskáról szól, akik még a szekrényben vannak mi ennek a magyar megfelelője?. Senpai és kouhai közötti kölcsönös felismerés lesz a téma, mely úgy kezdődik, hogy kouhai BL mangákat olvas és azt adja kölcsönbe.

Olyan egyszerű és nagyszerű volt ez a sorozat. És hihetetlenül aranyos. Kouhaiunknak ez az első szívmelengető tapasztalata középiskolásként, így kifejezetten cuki. Valahol az anime felénél nekem Horimiya flashbackjeim voltak. Ez legalább feleannyira jól van megcsinálva mint a Horimiya, de átlag romantikus vagy BL animéhez képest szerintem így is kiemelkedően jó. A történet körülbelül másfél évet foglal magába és ez alatt az idő alatt megkapjuk a szokásos iskolai eseményeket is: fesztivál, vakáció, karácsony, stb.
A mellékszereplőkért is érdemes megnézni az egész animét, egy csupa fiú iskolában, elég jó képet kapunk arról, hogy kinek min jár az esze, persze itt is az aranyosság/ártatlanság a faktor, így van egy Rómeónk aki kouhai osztálytársa és Júliánk, akit nem látunk, de sok mindent megtudunk róla, nagyon remélem, hogy a második évadban, már ő is képernyőn lesz, de rengeteg poén özönlik ezekből a kisebb nagyobb mellékszereplőkből. Ők is ugyanannyira érdekelni fognak, mint a főszereplőink.

Ahogy párom foglalta össze: szóval pirulnak végig aztán a végén LEHET, hogy megcsókolják egymást? Igen. Ennyi az egész sorozat. : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Odd Taxi

Az animu, amit ha Catrin nem ajánl be, zicher, hogy a közelébe nem mentem volna. Soha. Egyrészt yaay, előítéletek, másrészt... yaay, előítéletek? Szóval ha van "műfaj"... bár legyen inkább stíluselem. Szóval ha van stíluselem, aminek látványosan kerülöm az összes körzetes társaságát, akkor azok az állatszereplős cuccok, lett légyen az antropomorf stílusban előadott, hogy viszolygásom egy erősebb hatványkitevőre kerüljön. A legfőbb okom erre a "miért állatok, mikor emberek is lehetnének ezzel az erővel?" című gondolatfüzér köré épül, vagyis ha már emberi sorsokat, társadalmi problémákat, valós helyszíneket hoz, akkor minek ezt az állatos baromságot erőltetni? Oké, a varázsszó megint a STÍLUSELEM lesz, szóval vágd ki alóla az egyetlen fát, amin kapaszkodik és a büdös életben senki nem fog rá emlékezni. Ja, a Zootropolis is hasonló egzisztenciák miatt/mellett maradt még mindig életben, máskülönben hol lenne bárhol máshol is előszedve?!

Azt, hogy mitől különleges az Odd Taxi, nem kívánom külön részletezni, mert Catrin elvtársasszonyság már megtette (itt ni!), szófordulatait pedig nem szándékozom lenyúlni, mert csak sűrű ismétlés kerekedne belőle, inkább azt az aspektusát emelném ki, ami a "jól előadott krimi, az ötletes párbeszédek, a helyenként tűpontos társadalomkritika, a kiváló karakterek és a lendületes cselekmény" intézményein túl húzódik: Miért nem volt ezúttal nagyon nem mindegy, hogy itt állatszereplők vannak. Azaz tenném, ha nem spoilerezném szénné az egész sorozatot, ami bűn lenne, méghozzá eredendő. Szóval annyit tennék hozzá, hogy a már eleve meglepően jól működő, bár a szettinget masszívan szokni kényszerülő jómagam egy teljes pontszámmal emelt a sorozat értékén az utolsó epizódnak hála, mert ez a bizonyos jómagam továbbra is kényeztetve érzi magát, ha az addig látottakat teljesen át- és újra kell értelmezni a klimaxnak hála. Gyengém a dolog, ez a sorozat pedig profin ráérzett.

Ilyenkor érzem úgy, hogy a kivétel néha tényleg erősíti a szabályt. Legyen mondjuk a tavalyi év elmulasztott legjobbja, ha már az Ousama Ranking úgyis csak csalódni volt jó. 8/10
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Sidonia no Kishi: Ai Tsumugu Hoshi

Anno az első két évad olyannyira magával ragadott, hogy az alapjául szolgáló mangát is végig olvastam, mely után örömmel konstatáltam, az anime sorozat nem csak önmagában hanem adaptációként is megállja a helyét. Persze halás alapanyag állt az anime alkotók, hiszen a történet feldolgozott része (kb az első 10 kötet) a manga erősebb szakasza. Csakhogy a sztori a mangában pont ezután indult el a lejtőn és az utolsó, 15. kötet végére érve sajnos vegyes érzésekkel álltam föl mellőle. Ugyanis a manga vége össze van csapva: maradtak megválaszolatlan kérdések, félbehagyott történet ívek, feleslegesen behozott elemek, amikkel aztán nem lett kezdve semmi, stb, stb. Ezek után reménykedtem benne, hogy ha esetleg valaha elkészül az anime folytatása, az ezeket a hibákat majd mondjuk egy következő 2 évvaddal, majd javítani fogja. Ezért is volt az, hogy örültem mikor bejelentették az anime folytatódni fog tovább. Aztán minden remény szerte foszlani látszott, amikor kiderült, hogy egy film lesz ami pontot tesz a történet végére. Csak egy valami adott kicsi bizakodásra okot, h a filmet azzal hirdették, jelentősen eltér a mangától és pár dolgot vesz csak át. Mint kiderült ez bullshit volt.

Ugyanis kérem szépen a film az utolsó 3 kötet jelentősebb eseményeit foglalja magába, bődületesen gyors tempót diktálva ezáltal. Szal adott volt egy összecsapott lezárást, amit aztán a film még jobban összecsapott. Mondjuk azt érdemes megjegyezni, h amit átvett a film az alapanyagból azt hűen tette, még akkor is ha nem feltétlen pozitív elemeket adoptált.

Az egyetlen egy jelentősebb eltérés a mangától a totálisan felesleges 10 éves időugrás 2. évad utolsó részéhez képest. Nem csak, hogy totál indokolatlan eleme lett a filmnek de még újabb hibákat szült. Ilyen például, hogy Tanikazen kívül senki más nem öregedett. Aztán a nagyobb gond, hogy ezzel behoztak 4 új karaktert, akikkel a film nem kezd semmit. Szinte alig tudunk meg róluk valamit, cserébe a kevés játékidő egy részét elveszik.

De, hogy ne csak ekézzem a filmet essen szó a pozitívumokról is. Örültem, hogy egy, a korábbi két évad során kimarad dolgot most bepótolt az anime, még ha ezt egy rövid visszaemlékezés keretében tette. Nevezetesen azt, amikor látjuk miként szerezték meg Sidonia lovagjai a kabi-kat. Aztán a mérleg pozitív oldalára kell tenni, hogy több jobb szegmensét is átvette a mangának, még ha esetleg megkurtítva is. Például szó esett Lala és Ochiai kapcsolatáról, illetve megmutatták Lala valódi alakját. Vagy aminek kifejezetten örültem, hogy vászonra került, mikor
SPOILER
a meggyötört Tanikaze egymagában van és sír Tsugumi elvesztése miatt. Persze ebben a jelentben van egy fordulat ami miatt pozitív kicsengése lesz a látottaknak. A mangában ez a pont nálam felért egy kisebb katarzis élménnyel. Sajnos az animében ez nem jött át az elsietett előzmények miatt, amik így nem voltak képesek kellő érzelmi alapot szolgáltatni. De még így is jó, hogy adoptálva lett.

Természetesen nem lehet elmenni a megvalósítás mellett sem, ami újfent príma lett. Van egy-két olyan látványos rész, ami miatt szívesen megnéztem volna a moziban ezt. (De irigykedem én a japánokra ilyenkor).

Összességében a film a manga nem túl erős végének egy kivonatolt változata, aminek azért meg vannak a maga pillanatai. Aki kíváncsi a sztori végére annak érdemes megnéznie, de aki a részletekre is kíváncsi annak a mangával kell beérnie.
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

SaiyaGin írta: 2022.02.25. 19:44 Tribe Nine 1-2.: eddig pont az a gondolkodást nem igénylő agyatlan coolság, amire egy fárasztó munkanap után szükségem van.
Végül úgy alakult, hogy márciusban elkezdtem bepótolni az SnK-ban való lemaradásomat, és csak most fejeztem be a Tribe Nine-t. Sajnos a kezdeti lelkesedésem hamar alábbhagyott, a későbbi részek nagyja nem tudta tartani az első két rész hangulatát.
6/10
Avatar
Felé Kardnyúl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2022.03.19. 21:28
Tartózkodási hely: Yharnam

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Felé Kardnyúl »

Junchi írta: 2022.04.09. 11:36 Odd Taxi
Az animu, amit ha Catrin nem ajánl be, zicher, hogy a közelébe nem mentem volna. Soha. Egyrészt yaay, előítéletek, másrészt... yaay, előítéletek? Szóval ha van "műfaj"... bár legyen inkább stíluselem. Szóval ha van stíluselem, aminek
Felirtam korabban az Odd Taxit es igen, tenyleg jok a dialogusok (mar amennyire most igy egy resz utan dontest hozhatok) erdekel a sztori, de zavar a 3d es a hatterek (gondolnam foto, gyors retus, filter)... Valoszinu, hogy most mar ez az olcsobb/gyorsabb/latvanyosabb irany, mint a klasszikus parallax retegek es kimerevitett eletkepek, de azert sajnalom.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Liz To Aoi Tori revaccs
SPOILER
Kép

Nagyjából olyasmi lehet nekem ez a film, mint itt a lányoknak a Doukyuusei. Mindössze csak ki kellett szórni a sztoriból azt a négy szerencsétlent, akik a Hibikében szerepeltek, meg persze kellett hozzá egy Yamada Naoko.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Kamiari no Kodomo

A tavalyi anime filmek közül az egyik olyan önálló cím volt ami érdekelt, bár vhogy elkerülte a figyelmem, hogy ez netflixes megjelenést kapott, ezért is csak mostanság néztem meg.

A sztori szerint a főszereplő kislány Kanna már egy éve elvesztette édesanyját, kinek halálát a mai napig nem tudja teljesen feldolgozni, ezért nem képes szenvedélyének a futásnak élni. Azonban ezt próbálja leplezni így részt vesz az iskolájában tartott futóversenyen, amin nem képes nyerni és még az apjával is összeveszik mely végett elszalad. Az egyik szentélynél köt ki, hol különös dolgok kezdnek el történni, köszönhetően annak az általa viselt amulettnek amit az anyjától örökölt. Kiderül anyja nem egyszerű halandó volt, hanem egy Idaten-shi, ki minden évben összegyűjtötte az istenek felajánlásait az istenek lakomájára. Kanna egy félreértés miatt azt gondolja, ha idén ő teljesíti a feladatot akkor újra találkozhat elhunyt édesanyjával, így hát belevág. Csakhogy kevés idő áll rendelkezésére így kérdéses, hogy sikerül-e és ha igen valóban beszélhet-e újra az anyjával.

Ezeket után már nem meglepő, hogy a történet végül is arról szól miként képes egy gyermek feldolgozni egyik szülőjének elvesztését. Ezt pedig a film egész jól bemutatja. Viszont én úgy éreztem nem minden potenciált aknáztak ki ebből, illetve a folklór részéből. Utóbbi volt amúgy ami leginkább megfogott az előzetesekben a különböző felvonultatott szentélyekkel és természetfeletti lényekkel. Nem csalódtam ezen a téren csak ahogy említette szerintem még lehetett volna többet is kihozni ebből és a történetből is.

Azonban amivel mindenképp teljesen elégedett vagyok az a lezárás.
SPOILER
Ugyanis örültem, hogy nem lépték meg a klisét, mely szerint Kanna a végén találkozik az anyjával. Helyette Kanna az utazás során ismeri meg jobban anyját és vele való kapcsolatát az ilyen-olyan elhangzott történetekből és magából a küldetésből. Egyetlen egy olyan momentum van a filmben ami értelmezhető úgy, h valójában az anyja segítette a túlvilágról. Viszont közvetlenül anyja és lánya már nem találkozott többé.

Vizuális téren szép az anime, viszont az aláfestések eléggé semmilyenek lettek.

Összességében tanúságos film, ami ha fölkeltette az érdeklődésedet akkor egyszeri megnézésre alkalmas, csak nem kell tőle túl sokat várni.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Dahuoji Yu Gongzhu Qun (Lighter & Skirt vagy Lighter & Princess Dress)

Egy rövid részekből álló, 13 epizódos kínai animációs sorozat (fent van a teljes évad yt-on angol felirattal). A kivételesen friss és újszerű (kac-kac) történet szerint adott egy gólya egyetemista lány és egy fiú, mindketten programozónak tanulnak. A lány a szorgalmas/okos szemüveges hercegnő kategóriát képviseli, míg a fiú látszólag lezser és pökhendi, de a hátrányos helyzete miatt valójában szintén szorgos zseni. Banális dolgok miatt összekülönböznek még a sorozat elején, de hamarosan elismeri a srác a lány programozói tehetségét, és meghívja a saját fejlesztői csapatába. Ezt követően közös erővel leszámolnak egy diákokat rabszolgamód dolgoztató oktatóval, majd továbbfejlesztik a random gyógyszergyárnak készülő alkalmazásukat, közben pedig a lány anyjának tiltakozása ellenére komoly románc szövődik a két fiatal között (olyan felnőttes dolgokra kell itt gondolni, mint az ingyen kutyakaja osztogatása a csapattagjaiknak vagy egy ölelés; csók az nincs, annyira azért nem hardcore a cucc). Komoly karakterfejlődésre nem kell számítani, a csaj egyetemistaként kezdi meg pianissimóban a tinédzserkori lázadását, míg a srác rájön, hogy talán nem muszáj mindent egyedül megoldania + lehet, hogy adhat egy esélyt a szerelemnek is. Az animáció 3D, stílusában számomra a Lie Huo Jiao Chou-t idézte, de az jobban tetszett (azért ez sem borzalmas). Mivel modern közegben játszódó sorozatról van szó, ráadásul az egyetemisták nem hordanak egyenruhát, elvártam volna, hogy ne mindig ugyanazt az öltözetet viseljék a karakterek, ezzel szemben csak a két főszereplő cserélte le a ruháit egy-két alkalommal (a srácnak még rendes kabátja sem volt, így nem csoda, hogy megfázott). A karakterdizájnnal kapcsolatban még annyit szeretnék megjegyezni, hogy a színválasztás miatt nem tudtam a csaj hajában a masnit nem farfallénak nézni. :lol: Az OST kellemes zongoraszó, de nem nyújt maradandó élményt. A szinkronszínészek szerintem jó munkát végeztek. A főszereplőnőt alakító Shanxin olyan szerepekből lehet ismerős, mint TGCF donghua Xuan Ji, MDZS AD Wen Qing, TYQHM AD Xuan Congxin, QQGK AD 021-es vizsgabiztos vagy Devil Venerable Also Wants to Know AD Shu Yanyan. A főhímet Chenzhang Taikang szinkronizálta, őt már MDZS dongua Lan Sizhuiként hallhattuk korábban. A karakterek jelentős része kihasználatlan, de ez megbocsátható, mivel egy regény alapján készült a donghua, és nagyon úgy fest, hogy csak a történet eleje fért bele ebbe a röpke 13 részbe. Az eredeti művet adaptálták egyébként manhua, illetve idáig még le nem vetített live action sorozat formátumban is. Ha valaki nem veti meg az olykor kínos ifjú egyetemista románcot, az bátran tegyen egy próbát ezzel az összesen <2,5 órás sorozattal. 5/10
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animeajánló, milyen animét nézel mostanában?

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Back Arrow

Történetünk egy fallal körülvett világban játszódik, főszereplőnk egy Kaji Yuuki által alakított fiatalember, akinek legfőbb célja az, hogy eljusson a falon kívüli világba. A célja megvalósításában az segíti, hogy szükség esetén egy óriási testet tud megidézni maga köré, ezzel veszi fel a harcot ellenfeleivel.

Szerencsére a Back Arrow nem egy egészen pofátlan Shingeki-koppintás, hanem a Code Geass rendezőjének és a Gurren-Lagann forgatókönyvírójának egy tavalyi mecha sorozata, és a fentebb említett óriási test egy mecha, ugyanis a szereplők egy Bind Warper nevű karperec segítségével meg tudnak idézni maguk köré egy mechát, amelynek képessége az illető meggyőződésétől/életfilozófiájától függ. Arrow és mechája felborítják a világ két nagyhatalma közötti kényes kapcsolatot, és hamarosan csata csatát, fordulat fordulatot követ.

Nehéz értékelnem ezt az animét, mert tele volt olyan dolgokkal, amiket szeretni szoktam a mecha animékben, volt benne ELSZÁNTSÁG, volt benne GATTAI, voltak egyre magasabbra növekvő tétek*, volt benne nem kevés abszurditás, de valahogy mégsem tudott rajongást kiváltani belőlem, valami hiányzott belőle (vagy csak én öregedtem ki a műfajból?). Egyetlen nagy hiányosságot tudok csak megnevezni, azt, hogy a nyaktörő sebességgel haladó történet során ritkák voltak az olyan nyugodt pillanatok, amikor az anime foglalkozhatott a szereplők jellemével, emiatt végül azt éreztem, hogy hiába volt 24 részes a sorozat, mégsem ismertem meg igazán a karaktereit.
*ebben az idő múlásával egyre jobban emlékeztetett a Gurren-Lagannra

Más: arra jöttem rá, hogy Kaji Yuuki egészen elviselhető, amikor nem szerencsétlen balekokat vagy edgelordokat játszik. Nem mondom, hogy emlékezetes, de legalább elviselhető.

A BA befejezésével kipipálhatok még egy animét a 2021-es évből, de a mostani sebességemet elnézve jó, ha nyár végére eljutok oda,hogy leírhassam a saját véleményemet a "Mi(k) volt(ak) számodra a 2021. év animéje(i)?" topikba. :drop:
Válasz küldése