Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Örülök, hogy négyünknek is sikerült időben megnézni! :'D

Kicsit vidámabb vagy könnyedebb "nyári" filmet vártam én is tőle, de tetszettek a felvetett problémái, és szókimondó, lényegre törő mozzanatai. Azt nem mondanám, hogy kár, hogy nem lettek bővebben kifejtve (lehet úgy még fárasztóbb lett volna), és talán így a mangát is jól adaptálta, de kicsit más arányokkal szerintem jobban működött volna.
Nem tudtam megkedvelni én sem a karaktereket, de az tetszett, hogy reálisabban bénáskodtak, nem lettek vészesen túl idealizálva... Inkább csak rájuk fért, és nyilván jó döntés volt a happy end.^^ 6/10


Leara régebben választott - ajánlj nekünk valamit júniusra!
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Akkor júniusban legyen a Hello World (bocsi Catrin, te már láttad :D).
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

XDD Olyannyira, hogy 2020 augusztusában is ez volt a havi kihívás!^^ Nightbird választotta, de csak én írtam róla akkor... X'DDDD (bár ahogy látom, én sem akkor néztem meg... XD hmm, van vmi spin-offja, lehet arra majd rálesek!)
Catrin írta: 2020.08.31. 11:02 Aug.: Hello World

Uhh, erre most tényleg nincs időm, csak jelzem, hogy én láttam korábban. Méghozzá azért, mert Nozaki Mado írta a sztoriját... XD Róla azt kell tudni, hogy a Seikaisuru Kado és a Babylon műveit vitték a közelmúltban animére... és hát mindkettőt masszívan lehet utálni.XD Úgy értem, elég bosszantó és wtf cuccok, a maguk betegségeivel, de én valamennyire kedveltem, és érdeklődve követtem mindkettőt. A Kado tulajdonképpen tetszett, amíg el nem jött a szerintem borzalmas zárás (kezdek megbékélni vele, már csak az ott behozott kliséi irritálnakXD). A Babylonról nem mondhatnám, hogy tetszett, de jó volt végignézni, mit is akar kihozni belőle... hogy aztán ismét rájöjjek: ezt a pasit csak vmi perverz guilty pleasure-ös módon lehet kedvelni.XD

Nah, és akkor kiderült, hogy itt egy movie is tőle. Áhh, szerintem eddig ez a legkönnyedebb és fogyaszthatóbb munkája/adaptációja. A páros egész kedvelhető benne, a virtuális múlt/tér érdekes megoldás, ami egy ideig működött, aztán a végére szerintem fárasztóvá vált az egész. A zárása viszont szerintem okés, valamennyit javít ennek a mármeginthatásvadászvagyok és addig csaravom a dolgokat, amíg szét nem esnek Nozaki műnek a végén.

Egyébként én különösebben nem ajánlom senkinek ezt a cuccot (a Kadót inkább), mert szumma felejthető. Szerintem csak az író iránt ilyen kíváncsi vagy a sci-fi cuccokra - nem túl kritikusanXD - kiéhezett egyének azok, akiknek érdekesebb lehet.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Leara írta: 2022.06.02. 17:41 Akkor júniusban legyen a Hello World (bocsi Catrin, te már láttad :D).
A borító láttán egyből bejelzett a még korábban eBayről rendelt "Shinkai-riasztó" és micsoda véletlen, hogy a lenti ajánlások közül is épp a Tenki no Ko és a Kimi no na Wa vannak legelöl.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Catrin írta: 2022.06.03. 18:05van vmi spin-offja, lehet arra majd rálesek!)
Az igazából tekinthető az előzménynek/prológusnak, a címe Another World. Valójában e nélkül nem is tudom mennyire van értelme megnézni a filmet. Persze utóbbi érhető önmagában is, de az Anathor World-sokat dob az összképen, sőt a történet ezen része jobb, mint a film béli fele.

Sztem egész jó, egyszeri megnézésre mindkettőt ajánlom, bár én most nem újrázom, AA-n anno ezt írtam róla:

Another World:
Nagyon hangulatos kis spin-off volt, bár inkább tűnt úgy mintha a filmből gyűjtöttek volna össze kisebb részleteket s ezért nincs ennek az ONA-nak vége. A sztori alapját azt képzi, hogy Naomi a középiskolás éveiben összejön Ruri-val, azonban kapcsolatukban szomorú fordulat következik be, ugyanis a lány kómába kerül. Ezt követően Naomi minden erejét és idejét arra fordítja, hogy szerelmével újra együtt lehessen, még ha közben évek is telnek el. Elég érdekes témát feszeget ez a kis rövidke ONA, melyet remélem a filmben jobban fognak bontani.
Az eddig látottak alapján szerintem:
SPOILER
valószínű, hogy az a gép amit Naomi-ék fejlesztenek, egy virtuális valóságot hoz létre amire majd a kómában fekvő Ruri-t rákötik és így fog Naomi fog vele újra találkozni.

E kis ízelítő alapján egy igen hangulatos és drámai filmnek nézünk majd elébe Hello World címen, s csak remélni tudom, hogy minél hamarabb elérhető lesz.


Hello World
Kissé csalódtam, az Another World után jobb filmre számítottam. Ugyanis az végig feszült és drámai volt egy remek hangulattal karöltve és nagyszerűen tudta átadni Naomi elkeseredett küzdelmét, megpróbáltatásait, hogy újra együtt lehessen a kómában fekvő párjával. Sőt abban sokkal jobban átjött kettőjük kapcsolata, mint ebben a filmben. Egyszerűen az ova mély érzelmekkel és gondolatokkal teli tartalmát a filmre ledegradálták “szörny” csépelésre. Persze a filmnek is vannak érzelmes és vagy elgondolkodtató pillanatai, sőt a vége már elérte az ova szintjét, csak sajnáltam, hogy a film kissé eltolódott az akció irányába.

Maga sztori összességében érdekes és fordulatos, a finálé pedig elgondolkodtató volt. Itt az én magyarázatom a történtekre:
SPOILER
Valójában Naomi volt kómában és őt kellett felébreszteni. Ezt pedig Ruri úgy érte el, hogy a balesetet a virtuális világban megmásította, vagyis hogy Naomi helyett ő került kómába. Ugyanis a gyermek Naomit nem lehet a felnőtt Naomi testébe szinkronizálni, ezért kellett, hogy a virtuális világban Naomi felnőjön. Viszont a virtuális világban felnőtt Naomi érzelmei, megváltoztak, a “virtuális” Ruri-ért folytatott elkeseredett küzdelmében, így pedig nem lehetett visszahozni a való világba. De mivel a felnőtt Naominak is sikerült létrehoznia virtuális világot (ami ugye a virtuális világon belüli virtuális világ), így képes volt újra látni Ruri-t, mely során az érzelmei is kezdtek jobban előtörni. Miután meg kihozta “virtuális” Ruri-t a virtuális világból, már még jobban közel tudott kerülni hozzá. És mivel a felnőtt Naomi világa is virtuális ezért lehetett, hogy követték azok a lények. Amikor pedig a “virtuális” Ruri megölelte a felnőtt Naomit, akkor az érzelmileg már olyan állapotba került, hogy képessé vált a szinkronizációra. Így mikor az a lény elnyelte őt, a valóvilágbeli Ruri képes volt kihozni, ugyanis így végre a felnőtt testbe egy felnőtt lélek került, aki azonban érzelmileg megegyezik a valóvilágban a baleset előtti Naomi-val.
Ugye azt mondanom, sem kell, hogy a valóvilágbeli Ruri a virtuális világban a kék madárként tűnt fel és hatott az eseményekre. Illetve a virtuális világ az végül egyfajta párhuzamos világ is volt egyben, ezért lehet az, hogy a fiatal Naomi és Ruri is életben maradt.
Igazából csak azt nem értem minek kellett a holdbázis.

A karakterek szimpatikusak voltak, a látványra egy rossz szavam nem volt, igaz az aláfestés nem volt emlékezetes.

Összességében szerintem kicsit visszalépés volt az Another World-höz képest, viszont ennek ellenére egy jó film volt.

Mellesleg a sztori hasonlít a Forráskód című filmhez.
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Catrin írta: 2022.06.03. 18:05 XDD Olyannyira, hogy 2020 augusztusában is ez volt a havi kihívás!^^ Nightbird választotta, de csak én írtam róla akkor... X'DDDD (bár ahogy látom, én sem akkor néztem meg... XD hmm, van vmi spin-offja, lehet arra majd rálesek!)
Ó, bocs, vissza se néztem :D. De akkor nyugodtan válasszon más, az én listámon nem igazán vannak már olyan rövid cuccok, amiket ne látott volna rajtam kívül kb. mindenki :D. Részben ezért se nagyon veszek már rajta részt, csak most volt egy felesleges órám a mostanira XD.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leara 2022.06.04. 09:06-kor.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

ZeroProcess írta: 2022.06.03. 19:08
Catrin írta: 2022.06.03. 18:05van vmi spin-offja, lehet arra majd rálesek!)
Az igazából tekinthető az előzménynek/prológusnak, a címe Another World.
LOL, most, hogy a beszámolódat olvastam, elbizonytalanodtam... Lehet láttam ezt is, csak elfelejtettem jelölni?! :") Azért meglesem újra, biztos, ami biztos.XDDD
Leara írta: 2022.06.03. 19:18 Ó, bocs, vissza se néztem :D. De akkor nyugodtan válasszon más, az én listámon nem igazán vannak már olyan rövid cuccok, amiket ne látott volna rajtam kívül kb. mindenki :D.
Szerintem nyugodtan lehet többször ugyanaz a cím, pláne ilyen távlatban... hátha most többen megnézik! XDD
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Jó, akkor ha a többiek se bánják, maradjon a Hello World, így legalább két résztvevő már biztos van + hátha most mások is kedvet kapnak hozzá :).
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Nekem jöhet a Hello World. Nem tudom tavaly miért nem néztem meg, de idén már többször majdnem belekezdtem.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Hello World:

Nos, erre valahogy megint azt tudom mondani, hogy sokkal jobb is lehetett volna. Lehet, hogy érdemes lett volna tényleg megnézni előbb az ONA-t, de végül is működik anélkül is a film. Csak valahogy úgy érzem, hogy egy sorozat formájában sokkal jobban átjöhetett volna a sztori. Több idő lett volna arra, hogy kibontsák a főszereplők kapcsolatát és akkor talán a dráma is jobban működött volna (mondjuk lehet, hogy velem van a baj, mert az utóbbi időben valahogy alapból nem sok dráma talál be nálam XD).

Az animációval kapcsolatban fura kettőség volt jelen számomra: gyönyörűek voltak a hátterek, viszont a karakterek mozgása nekem valahogy sokszor furcsának tűnt.

Egyébként egy estés kikapcsolódásnak teljesen jó volt, de nálam összességében egy 6/10-et ért.

(Amúgy kb. egy hete rájöttem, hogy én nem is ezt a filmet akartam ajánlani a kihívásra, csak összekevertem őket XDDD).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Leara 2022.07.02. 08:52-kor.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Hello World / Another World

Hát, ez nagyon meta volt. Ahogy Leara is írta, volt benne potenciál, hogy jó legyen, de ezt nem sikerült igazán megragadni.

Én egyébként néztem az ONA-kat, méghozzá: elvileg megfelelő sorrendben: ONA 1, film, ONA 2-3. A harmadik ONA így is úgy is gyenge lett, a másik kettőnek volt hozzáadott értéke.

Bár a másodikban egy leginkább nyomorúságos karakter rajzolódik ki. Ez ugyan hozzáad a filmbeli cselekedeteihez, de összességében mégiscsak azt láttam, hogy túl kellett volna lépnie a dolgokon. A lehetőséget is felkínálta neki az élet. Persze az ilyet észrevenni nehéz abban a helyzetben.
Leara írta: 2022.06.25. 10:05 Több idő lett volna arra, hogy kibontsák a főszereplők kapcsolatát és akkor talán a dráma is jobban működött volna
Az első ONA magyarázza el, hogy miért megy az egész. Ettől függetlenül a kritika még így sem alaptalan.

A végső csavar nálam nem ütött akkorát. Mármint tulajdonképpen helyénvaló, majdnem, hogy elvárt, és pont emiatt egy kicsit mű.

Voltak benne hibák
SPOILER
senkit nem zavar, hogy magánkísérletekkel megnyomorítja magát?
és sci-fi-nek is megalapozatlan helyenként, de egy estére jó volt. Nálam is 6 pont.

szerk: A Devs minisorozat hasonló témát feszeget, totál más megközelítéssel (közelebb áll a Black Mirror részekhez), csak annak meg totál más buktatói vannak.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Úgy látom, nem lett népszerűbb ez a film :D. Júliusra válasszon valamit pintergreg :).
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Akkor legyen a Omoi, Omoware, Furi, Furare

9anime.id-n is fönt ha valaki nem szeret torrentezni.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Omoi, Omoware, Furi, Furare

Nos, meg is néztem. Szerintem egy bűbájos, keserédes, néhol romantikus, néhol humoros, néhol szomorkás film az első szerelemről. Olyan érzés, amin mindenki átesik, ki előbb, ki később. Tetszett, hogy bemutatta egy új barátság kezdetét, a bizonytalanságot - Vajon elmondhatom neki, hogy érzek? -, a visszautasítást, valamint, hogy a karakterek támogatták egymást. Mind a négy főszereplő külön-külön egyéniség volt, akik talán pont emiatt voltak olyan jóban. És talán pont emiatt alakultak úgy a párok, ahogy. Ez a movie se több, se kevesebb, mint négy felső-középiskolás diák első szerelmének, útkeresésének története. De nem is akar többnek látszani.
A grafika nagyon szép, a színek kellemesek, a film nem túl pergő, de ennek ellenére egy pillanatig sem unatkoztam. Pedig kinőttem már a tinikorból, de ez nem zavart. A zenéje is nagyon szép, a vége pedig bár borítékolható, kissé talán sablonos, de pont jó volt ez így. Klisés, igen, de a kliséket is jól használja a film, a seiyuuk is illettek a karakterekhez.

Én mindenkinek csak ajánlani tudom, aki még nem látta, mert egy igazán kellemes, amolyan nyári filmecske. Kikapcsolódásnak pontosan tökéletes. ::jsmile::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

GentleRain írta: 2022.07.09. 05:42 Én mindenkinek csak ajánlani tudom
Én meg senkinek. Mondjuk már itt dobnom kellett volna, de aztán végigszenvedtem. Mindenféle szuggesztivitást és impozáns hatást mellőző, végtelenszer ugyanazokat a köröket futó, rendezői ambíciókat hevesen ellenző alkotás, a világ talán legunalmasabb karaktereivel és interakcióival. (Most komolyan, a filmes csávón kívül a többi olyannyira statikus, hogy papíron kiterjedés nélküli pontok lennének, mert még vonalnak sem tudnám őket felavatni, hogy legalább csak egyetlen dimenzióban létezzenek.) A zavaros szerelmi n-szöget is nehéz volt követni eleinte. Meg később is.

Greg, nem tudom, szándékos volt-e a havi merénylet (és hogy miért éppen most szálltam be a játékba...), de vagy tudtál valamit előre, hogy rárepülök mint szó szerint légy a legszószerintebb szarra vagy előre eltervezett trollkodás áll a művelet hátterében, de az biztos, hogy ezt részemről nagyon gyorsan elakarom most felejteni. Kettőpertíz. Ilyet még Shinkai sem tud...
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

@Junchi: Ízlések és pofonok. Hála égnek, nem vagyunk egyformák. Amúgy nekem tök8 a stúdió, ha élvezem az adott alkotást.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Omoi, Omoware, Furi, Furare

Én valahol Junchi és GentleRain véleménye között vagyok. Egyáltalán nem érzem ezt különösebben rossznak, abban viszont egyetértek, hogy tele van klisével, épp ezért különösebb meglepetést sem okoz. Ha épp nincs jobb dolga az embernek, akkor egy estés mozinak egyszer elmegy. Azt viszont néztem, hogy a manga 12 kötetes és állítólag az egyik páros sztoriját kb. teljesen átírták + a vége is más lett, szóval el tudom képzelni, hogy jobban kibontva ez akár jobb is lehet. A legnagyobb bajom most is az volt, hogy mind a 4 karakter teljesen hidegen hagyott, szóval részemről mindegy volt, hogy ki kivel és egyáltalán összejön-e.

Az animáció viszont nagyon szép volt, bár nem tudom, manapság ezt mennyire érdemes kiemelni :D.

Részemről 5/10.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Azt megkérdezhetem, hogy megy ez a "Mit nézzünk következő hónapban dolog?" dolog? Úgy értem, hogy van eldöntve, hogy ki választ filmet?
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2022.07.28. 21:13
Greg, nem tudom, szándékos volt-e a havi merénylet (és hogy miért éppen most szálltam be a játékba...), de vagy tudtál valamit előre, hogy rárepülök mint szó szerint légy a legszószerintebb szarra vagy előre eltervezett trollkodás áll a művelet hátterében, de az biztos, hogy ezt részemről nagyon gyorsan elakarom most felejteni. Kettőpertíz. Ilyet még Shinkai sem tud...
:vigyor:

Nem volt szándékos. A legutóbbi talin mondtam, hogy kényszerből jött ez a cím, mivel amit eredetileg akartam arról -- már a poszt írásakor -- derült ki számomra, hogy egy AnoHana alternatív verzió és ez elvette a kedvem.

Nem tudom már pontosan miért, de a Totsukuni no Shoujo-t is elvetettem. Talán nem gondoltam, hogy sokakat érdekelne egy ilyen komorabb témájú cucc és utána random találtam ezt a könnyed limonádénak tűnő izét. Bár engem nem nagyon érdekelt, így meg sem néztem. :roll:

Junchi, ajánlasz nekünk valamit? Lehet bosszú is, bár nem garantálom, hogy megnézem. :D
GentleRain írta: 2022.08.01. 05:26 Azt megkérdezhetem, hogy megy ez a "Mit nézzünk következő hónapban dolog?" dolog? Úgy értem, hogy van eldöntve, hogy ki választ filmet?
Az a rendszer, hogy aki feladta az adott havi címet választ valakit azok közül akik megnézték.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

pintergreg írta: 2022.08.04. 07:53
GentleRain írta: 2022.08.01. 05:26 Azt megkérdezhetem, hogy megy ez a "Mit nézzünk következő hónapban dolog?" dolog? Úgy értem, hogy van eldöntve, hogy ki választ filmet?
Az a rendszer, hogy aki feladta az adott havi címet választ valakit azok közül akik megnézték.

Értem, köszi! ::jeye::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

pintergreg írta: 2022.08.04. 07:53 Junchi, ajánlasz nekünk valamit?
Legyen akkor valami olyan, ami - nyárra való tekintettel - gyorsan bedarálható. Nagyon gyorsan. (Mondjuk ennek hátránya, hogy cserébe nagy diskurzusokat nem fog generálni az általam választott cucc, bár nem mintha ez a veszély fennállt volna a korábbi havi alanyok kapcsán az elmúlt három évből...)

Puparia. Össz-vissz 3 perc (még én sem láttam amúgy), de beletekerve egészen pazar vizuális és audiális megoldásokkal bír, szóval, ha szuggesztívan kicsit is tud hatni az emberre, már elérte a célját. (És én is a sajátomat a választással.) Torrenten van, YT-n is, ízlés szerint.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Puparia megnézve. Nem tudom, mit láttam, de olyan volt az egész, mint egy trailer. Egy olyan trailer, amiből az ember szívesen megnézne egy egész estés filmet. Gyönyörű a látvány, élénkek a színek, a grafika egyszerűen varázslatos. Nem tudom pontosan, hogy miről is szólt, de az egész úgy nézett ki, mintha mindenki várna valamire, ami be fog következni, de senki sem tudná, hogy mi az. Nekem különösen a szemek tetszettek, annyira kifejezőek, mint az igazi emberi szem. Vagy még inkább. A zene a végére kissé idegesített, mert nem igen bírom az ilyen klang-klang hangokat hosszú ideig. És nekem három perc ilyen zenéből már hosszú.
Magamtól biztosan sosem néztem volna meg, de van egy különleges hangulata, az biztos.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Most az e havi kihívásba a rövid játékidő végett úgy gondoltam én is beszállok:

Puparia

Vizuálisan szemkápráztató, a nézőt magával ragadó, hangulatos 3 perces anime. Ezt tény. Azonban a mögöttes üzenet, az egyes jelenetek jelentése már egyáltalán nem ilyen egyértelműen kijelenthető. Az biztos, hogy a képsorokból áradó tudatosság végett nem lehet azt írni, hogy az alkotó csak úgy random absztrakt jeleneteket dobált volna egymásra és hagyta volna mindenki számára azt lásson bele amit akar. Persze akár többféle képen is lehet értelmezni, de van egy, ami az alkotó, Shingo által közvetített. A kérdés már csak az, hogy mi az.
Nem egyszer néztem újra és gondolkoztam el, mit is látok valójában. Lett pár ötletem, de a végső csak azután formálódott meg, miután láttam Shingo-val készített interjút, melyben e anime elkészültéről beszél. Fun fact e 3 perc 3 évébe került.

Mindezek után szerintem az alábbi a helyzet, persze nem kizárt, hogy tévedek:
(spoiler-be rakom, hogy ne befolyásoljam azon leendő nézőket, akik maguk is el akarnak gondolkodni ezen)
SPOILER
Az animében egy életút különböző szakaszait látjuk.
A nyitójelenet a maga színkavalkádjával a lehetőségeket szimbolizálja, vagyis, hogy az ember számára rengeteg lehetséges út áll előtte. Ezt követően amikor a lány ül, majd feláll azt testesíti meg, hogy saját elhatározásból melyik úton kezd el az ember járni. Shingo esetén ez konkrétan azt jelenti, hogy elkezd az anime iparban dolgozni. Ezután már azt láthatjuk, ahogy ezen az úton haladva már nem saját elhatározásból nyitja ki az újabb és újabb ajtókat azaz halad előre, hanem a lény vagyis a kényszer hatására. Shingo-nál oda lett a kezdeti lelkesedés és már csak azért ezt csinálja mert ez a munkája. Amúgy e utóbbi két fázis közti folytonosságot jól szemlélteti az is, hogy a lány miután feláll jobbra indul el, majd ez követően a férfi bal oldalról sétál be. Amikor a férfi hezitál kinyitni az ajtót az az a pont, mikor az alkotó kiégett és egyáltalán nem akarja így folytatni. A lány ki felemeli a kezét és mutat egy irányba, akkor valójában azt láthatjuk, hogy emberünk rájön nem muszáj az eddigi utat folytatni, mehet másfelé is. Ez és a következő fázis szintén vizuális erősen egybe van kötve. A piros ruhás lány ugyanis a kép bal oldala felé mutat, majd a vágást követően azt látjuk, hogy a lány és a jószág a kép jobb szélén állnak míg a kép baloldali nagyobb része szabad, ahol a különböző színű valamik tartanak a horizont felé. Vagyis itt már az látható ahogy az új lehetőségeket kémleli, amik felé már megtette az első lépést. Ezt onnan tudni, hogy a lány kitűnik az embertömegből, vagyis azok közül akik, ugyanazon a pályán vannak amin még korábban ő is volt. Azonban az alkotó szeretne segíteni azokon, akik hozzá hasonló cipőben járnak (kiábrándultak az anime iparból), melyet az fejez ki, hogy a lényt előre engedi és visszafordul a többiek felé, majd újfent előre fordul ezzel azt sugallva, hogy kövessék őt. Ennyi.

Ha nem is gondolkodik el az ember rajta, attól függetlenül érdemes megnézni a lebilincselő látványa miatt, amire mindössze csak 3 percet kell szánni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

ZeroProcess írta: 2022.08.20. 20:09 (...)
Ebben az az érdekes, hogy ezt a postodat mind megírni (gondolom), mind elolvasni (mondom) több időt vett igénybe, mint maga az anime, szóval jah, a készítők már elérhették a céljukat.

Én valamikor a hónap elején láttam, kábé akkor, mikor feldobtam témának, de nekem valahogy pont az volt a benyomásom, hogy ez a cucc inkább éreztetni akar valamit, semmint mondani. Legalábbis nagyon erősen szuggesztív, mind képileg, mind zeneileg erős, szinte már hipnotikusan hat az ember tudatalattijára vagy én nem tudom, de minimum éreztem. Experimental audivizuális élménynek nem rossz, na.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Ez a jó abban, mindenkire más benyomást tesz ez a kis filmecske. Szerintem ez függ attól is, hogy milyen hangulatban nézed.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Válasz küldése