Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Catrin írta: 2023.02.03. 17:42
Junchi írta: 2023.02.01. 21:25 bármit is ajánl, megnézem
Hát ezt hamar feladtad!X'D ráadásul vmi érthetetlen érvvel...
You took my post way too seriously. :D
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Most akkor melyik filmet kell megnézni a kettő közül? Elbizonytalanodtam. ::jcrazy::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

:D amelyiket szeretnéd, de ha belefér, akkor mindkettőt!
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Inu-Ou-ból egyelőre csak ilyen web-dl van (ami részemről felejtős), szóval Shinka lett.
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Catrin írta: 2023.02.04. 09:34 :D amelyiket szeretnéd, de ha belefér, akkor mindkettőt!

Köszi! ::jeye::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Február: Inu-Ou

Valószínűleg még hatásosabb lett volna számomra ez a musical abban az esetben, ha ismerem a kort, amiben játszódik, de így is egy élmény volt végignézni, ahogy a két főszereplő rátalált a saját útjára
SPOILER
(kár, hogy ez az út ennyire rövid volt).
Catrin szépen összefoglalta, amit érdemes elmondani erről a műről.

7/10
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

: DD örülök, hogy tetszett, ahogy látom Junchinak a másik nem XD (nem lepődtünk meg XDD)

Mindenesetre a többiek, akikkel moziban lestük az Inu-Oh-t, hol vannak? : D Tessék írni róla! Illetve azóta már a BD verzió is felkerült nyaa-ra.^^ Szóval hajrá-hajrá! :vigyor:
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: scineram »

Catrin írta: 2023.02.27. 19:36Mindenesetre a többiek, akikkel moziban lestük az Inu-Oh-t, hol vannak? : D Tessék írni róla! Illetve azóta már a BD verzió is felkerült nyaa-ra.^^ Szóval hajrá-hajrá! :vigyor:
Oké, rajtam ne múljon! Az ezt megelőző utolsó Yuasa film élményem a közösen átszendvedett Kimi to, Nami ni Noretara volt. Ezek után igyekeztem különösebb várakozások nélkül nekiállni az újabb műnek, de azért mégis a kevés információ alapján valami hasonló műfajra számítottam, mint a Bakemono no Ko. Hogy végül az Inu-Ou nálam ekkora sikert aratott, az több dologból tevődött össze.
Először is az erőteljes zenei műfajjal csak sikerült eléggé meglepni. És ha már zenék, akkor a musical darabokat nagyon eltalálták. Szerintem remekül hatott a modern és a hagyományos elemek keveréke, emellett a táncok és performanszok koreográfiája, animációja is lenyűgöző volt.
Azonban ezek nem csak vákuumban léteztek, hanem az egész történet köréjük épült. Egyrészt ugye jelen volt a művészi kifejezés szabadsága a cenzúra ellenében mint téma, ami elég örökzöld dolog, és sokan azonosulhatnak vele. Másrészt annak a kérdése, hogy miről is énekeltek. Itt nekem nagyobb szerencsém volt, mint annarancsnak. Mivel viszonylag friss emlék még a Heike Monogatari, így teljesen megvolt a sztori történelmi kontextusa. Ez ráadásul egy nekem igencsak kedves műfajom. Ezeknek történelmi alapú drámáknak, mint a Heike vagy akár a Baraou no Souretsu, van egy ilyen hús-vér szaga, ami miatt emberileg sokkal gazdagabbak, mint rengeteg modern műanyagtörténet, és ettől jóval fajsúlyosabbak is. Ugyanez állt erre filmre is. Így az emberek vágya, hogy megörökítsék őseik dicsőségét és tragédiáját, az engem komolyan megindító téma. Mindez megspékelve a szeretett japán folklór néhány fantasztikus elemével nyerő kombinációt alkotott.
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Scineram nagyon szépen összefoglalta a dolgot; és igen, a Heike Monogatari kellően megalapozta a történelmi hátteret, ami szintén segített.
Amit még kiemelnék, hogy nekem nagyon tetszett benne hogy „mérnöki oldalról” is bemutatták -- ha más nem egy-egy snitt erejéig -- hogyan oldották meg a színpadtechnikát a korabeli eszközökkel. Ez alól kivétel az utolsó, palotában játszódó előadás. Ott már hagyták, hogy a fantáziavilág uralja a képernyőt.
A hagyományos japán hangszerekkel játszott modern rock/metál zene szintén jól sikerült. Igazából kellene pár ilyen banda amúgy (oké, ott a mongol The HU), lehet kicsit utánanézek.
Kb. minden szinten jól összerakott darab.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

🥰
Azért remélem, hamarosan többen is megnézik.

Az év végi összefoglalómból én két dolgot hagytam ki:
- az elsőt szándékosan: egyfajta fujo-szemüveget, a két főszereplő barátságát illetően, de objektíven is úgy gondolom, hogy a másság is egyfajta témája a filmnek,
- a másik pedig a "biwa monogatari" kulturális elemek mellett a nó színjátszás megjelenése, ami főként a végén lesz igazán hangsúlyos, így spoileresebb elemnek véltem.

De akkor még leírom, hogy számomra az egyik leghatásosabb jelenet a maszk lekerülése volt! A zene, a jelentváltások, az apa maradványai... Katartikus! De több más pontját is annak vélem... Pl. Inu-ou döntését a végén, pláne a másik "fényében".


Márciusra ajánljon valamit Scineram.^^
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ok. Ha jól értem egy film vagy OVA kellene. Talán amit régen láttam, és megérne egy újranézést. Vagy egy frissebb cuccot, amit csak halogattam egészen idáig. Bár ezekből elég sok mindent lekaszáltatok az előző oldalakon. Legkésőbb szombatig kitalálok valamit.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: scineram »

Végül is találtam pár ígéretes címet, amik még nem voltak. Legyen akkor a Kaijuu no Kodomo, amit eddig csak terveztem. Úgyhogy semmilyen garanciát nem vállalok. Hajrá! A többit felírom talonba.
Kép
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Március: Kaijuu no Kodomo

Kicsit ugyan megkésve, de megnéztem a márciusi filmet. Igazán szemkápráztató volt a rajzolás és az animáció, a zenékre sem lehet panasz, a történet viszont attól tartok, hogy nem jött át teljesen számomra. Az eredeti manga 5 kötetben/43 fejezetben valószínűleg jobban kibontja a karaktereket, illetve a sztorit is érthetőbben meséli el, egyszer majd elolvasom talán.

?/10
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Megszűnt a kihívás?
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

GentleRain írta: 2023.10.23. 08:37 Megszűnt a kihívás?
Éppenséggel feléleszthetjük. :') Bár scineram nem reagált, de Anna választhatna valamit novemberre.^^
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Catrin írta: 2023.10.27. 17:15
GentleRain írta: 2023.10.23. 08:37 Megszűnt a kihívás?
Éppenséggel feléleszthetjük. :') Bár scineram nem reagált, de Anna választhatna valamit novemberre.^^
Az jó lenne. ::jsmile::
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Akkor ha nem bánjátok, novemberben nézhetnénk a változatosság kedvéért egy újabb kínai animációs filmet: The Legend of Hei :D
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

annarancs írta: 2023.10.28. 01:07 Akkor ha nem bánjátok, novemberben nézhetnénk a változatosság kedvéért egy újabb kínai animációs filmet: The Legend of Hei :D
Nekem rendben. Hála égnek, meg is találtam a filmet angol felirattal.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

November: The Legend of Hei (Luo Xiao Hei Zhan Ji)

A film a 2011-es azonos című webanimáció előzménye, és a címszereplő fekete macska eredettörténetét meséli el. Sem a sztori, sem az üzenete, sem pedig a karakterek nem különösebben bonyolultak vagy újszerűek, de azért működik a dolog. A rajzolás szintén viszonylag egyszerű, az animáció viszont (valószínűleg részben pont a letisztult karakterdizájnnak köszönhetően) kiváló, a harcjelenetek látványosak. Kicsit érdekes élmény volt a végső csatát éppen a Jujutsu Kaisen második évadának legutóbbi epizódja után nézni... :'D
Összességében egy igen aranyos filmről van szó, amitől csodát nem kell várni, de szórakoztató, kellemes kikapcsolódást nyújt. Készült hozzá japán szinkron is, de az eredeti kínai hanggal is bátran ajánlom az érdeklődőknek, remek munkát végeztek a színészek. 7/10
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

November: The Legend of Hei (Luo Xiao Hei Zhan Ji)

Nem volt rossz, de nem igazán jött be, hogy úgy mondjam. Mivel magát a történetet amúgy nem ismerem, minden új volt. Mondjuk, ez egy előzménytörténet volt, tehát nem volt szükség előismeretre. Aranyos, de nagyjából ennyi. Egynek elment, de nem kaptam kedvet tőle hozzá, hogy megnézzem a 2011-es filmet is.
A rajzolása nem nagyon jött be, bár a harcok egészen pofásak lettek.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Végül működött megint a kínai ajánlat vonzereje XDDDD szóval belefért a hónapba a The Legend of Hei film nálam is. Mondjuk a sorozatához én sem kaptam kedvet, de egyszer majd..... pótolható.
Egyébként egyszernézős cuki film. Az akció valóban jó volt, de nem fogott meg egyik karaktere sem, a sztori pedig szokványos. Csak ismételni tudok.
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Senki többet harmadszor? Akkor a december GentleRainé. :D
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Oké, rendben, akkor a választásom erre a filmre esett. Nem tudom, ki látta már, de én még nem.

https://anilist.co/anime/125838/Misaki-no-Mayoiga/
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

December: Misaki no Mayoiga

Nos, úgy tűnik, én vagyok az első, aki megnézte a hónapban a filmet. Nem erre számítottam, de nagyon tetszett. Elsőre egy kedves kis slice-of-life, ahol három idegen valahogy egymás mellé keveredik egy tsunamival egybekötött földrengés után. Az egyikük egy nyolc éves kislány, aki nem elég, hogy a szüleit, de minden hozzátartozóját elveszítette. Ez pedig akkora sokként érte, hogy megnémult. A másikuk egy kamaszlány, aki erőszakos, bántalmazó apjával él együtt, míg egy nap meg nem szökik otthonról. A harmadikuk egy idős nő, aki magához veszi a két elárvult lelket. A film egy része arról szól, hogy ők hárman ott élnek egy különleges házban, miközben kapunk pár legendát, amikről kiderül, talán valósak. A természetfeletti szál nagyon jól volt adagolva, beleillett a történetbe. Valamint szép volt a jellemfejlődés, a traumák feldolgozása, picit beleláttunk Yui és Hiyori múltjába is. Kiwáéba nem, de róla is sok minden kiderül a végén.
A grafika szép, a karaktereknél egyszerűek, de a tájak, az épületek, vagy maga a Mayoiga - kiderül, mi is az -, nagyon gyönyörű volt. A film vége persze borítékolható, de izgalmas lett. Én mindenkinek csak ajánlani tudom.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

December: Misaki no Mayoiga (The House of the Lost on the Cape)

Viszonylag kellemes film volt, sokat nem tudok hozzátenni GentleRain írásához, az viszont nem világos számomra, hogy azon túl, hogy ők a főszereplők, miért
SPOILER
volt elegendő a két lány támadása a főellenség legyőzéséhez? Az addig rendben van, hogy "An evil born of human hearts can only be defeated by humans.", de kicsit túlzásnak éreztem, hogy egymaguk leterítették a szörnyet, amivel a makirit használó, a természetfelettivel szoros kapcsolatot ápoló idős hölgy sem bírt.
6/10
Válasz küldése