Pszichológiai témájú animék

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.

Melyik a kedvenc pszichológiai animéd?

Haibane Renmei
14
30%
Boogiepop phantom
3
7%
Alien Nine
2
4%
Pranoia Agent
5
11%
Lain
22
48%
 
Szavazatok száma: 46

Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Nekem a BP tetszett a legjobban... Lain-t is imádtam, de szerintem
valahogy kicsit túl kibogozhatatlanra sikerült, bár lehet, hogy csak
az én agyam nem volt elég elvont hozzá...
A BP szerintem még valamennyire átlátható, elképesztő jók benne
a hanghatások és úgy általánosan az alaphangulat. Tetszik, hogy
minden megnézésre egyre több dolog kerül a helyére benne.
Lehet, hogy Lain-nek is neki kéne esnem még párszor, mert hát
elég rég láttam utoljára...

OFF:
Úgy kb. 2 héttel ezelőtt a kolis szobatársam felvett egy
pólót, amin legnagyobb meglepetésemre az a Lain-es kép volt rajta,
amiből a régi avataromat csináltam. Neki persze halvány fogalma
nem volt arról, hogy mi fán terem az a Lain, szóval kikerestem a
NET-ről a képet és nem győzött csodálkozni, hogy a pólója köré
japánok egy egész filozofálgatós sorozatot szőttek... :)
\OFF:
Kép
Avatar
Bomber
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2008.02.26. 15:55
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Bomber »

Fúh, miért nem tettél be egy 'egyik sem' kategóriát??
Nah, mindegy...

Amúgy szeretem az elgondolkodtató, filozófiai tartalmú animéket; de mint mindenben, ilyen téren is naggyon válogatós vagyok.

Ezek közül konkrétan csak egyet láttam, a Serial Experiments Laint, amit azóta se' szerettem meg. :roll:
There are no coincidences in this world, only illusion of 'em...
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egyenlőre azért nem szavaztam, mert erről a listáról még nem "teljesítettem" a Paranoia Agent-et, pedig már csak Kon Satoshi személye miatt is illene...
Alien 9 szerintem minőségileg kilóg a sorból (lefelé)
Ha most kéne dönteni, a Haibane Renmei-re szavaznék, bár a Lain is nagy kedvenc, csak "csöppet" megterhelő. Boogiepop-al meg az volt a gondom, hogy olyan szinten volt nyomasztó számomra, hogy egyszerre max fél részt tudtam megnézni...

Amúgy érdekelne Bomber, hogy akkor te mit ajánlanál, mint tartalmas, elgondolkodtató, pszichológiai anime?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

Nem rossz ez a lista amúgy, de pl a Neon Genesis Evangelion nincs rajta (ahogy sok más pszichó anime sem, de lehetetlen is volna mindet beletenni), pedig a vége felé olyan pszichológiai részek, elmélkedések vannak benne, hogy a fülünk kettéáll tőle.
Amúgy nekem ezek közül a Lain a favorit egyértelműen, de pl. a Boggiepop-ot és az Alien 9-et nem láttam, ezért róluk nem tudok nyilatkozni. A többiek viszont alapművek, egyértelmű. :)

Egy kérdést szeretnék azokhoz intézni, akik látták a Laint!!! Fontos lenne, már napok óta ezen töröm a fejem.
Szóval, Lain a való világban is isten lett, nemcsak a cybertérben?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bevallom elég régen láttam a Laint, de nekem nem rémlik, hogy bárhol is Isten vált volna belőle... :oops:

Mindenesetre már jóideje be van tervezve az újranézése, mert sajna már nem sokra emlékszem belőle.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

Jó, ezt csak az olvassa, aki már látta a Laint, vagy rohadtul nem érdeklim ha elspoilolom.
[Volt benne egy gonosz bácsi, aki azzal áltatta Laint, hogy nincs egyedül, mert ő vele van. Istennek nevezte magát. De végül kiderült, hogy ő csak egy hamis Isten, és Lain az igazi. Több ponton volt arra utalás, hogy Lain Isten.. Pl. mikor a villamosban azt mondta, miért nem tudtok csendben maradni, mindenki elhallgatott. Az égen is megjelent egy Lain-alak, és a világhálón is mindenki az ő képében jelent meg egy részben, sőt, Lain mindenhol jelen tudott lenni. És az apjával folytatott diskurzusban megjegyezte az "apja", hogy eljutottál egy pontra, ahonnan már bármivé válhatsz, amivé szeretnél.
Szóval, elég God-skilljei vannak. Ráadásul az a memóriatörlős dolog sem volt semmi.

A villamosos rész juttatta eszembe a fő kérdésem, hogy ő most mindkét világban Isten, vagy csak a cybertérben? Mert az, h az utóbbiban az, számomra egyértelmű.
]
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Valami halványan dereng, de nekem olyan rémlik, mintha "háttérbe húzódott" volna, tehát nem amolyan cselekvő/beavatkozó Istenként, hanem csak szemlélődőként.De mondom, nagyon homályosak már az emlékeim, úgyhogy ha újranéztem, mondok valami konkrétabbat is.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

Köszi! Szeretném minél több ember álláspontját megismerni, szóval, várom!
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

A felsorolt listából nem láttam sokat, mivel nem vagyok nagy rajongója a műfajnak.
Eddig a Haibane Renmei-t néztem végig és az tetszett. Bár az utolsó rész elég nagy haluzás volt és maradtak kérdések is, de tulajdonképp nem volt egy elborult mű, egészen emészthető. A helyszín, a karakterek és az egész légkör olyan nyugodt volt, mintsem zavarodott. Ha választanom kéne, erre adnám le a voksomat.

A Lain-ből anno láttam kb. a felét, de nem bírtam tovább. Számomra már túl mély víz volt. :o_O:
A Paranoia Agent-nek eddig csak az első részét láttam, de egészen kíváncsivá tett, hogy folytassam is. :D Bár az OP totál creepy és a karakter design sem tartozik a kedvenceim közé, de úgy érzem érdekes történet/mondanivaló kerekedhet még ebből.

Amit jelenleg nézek és igencsak pszichológia témájú anime, az a Kaiba. Elsőre félrevezető lehet az Osamu Tezuka stílusú karakterábrázolás, ám ez a sorozat korántsem gyerekeknek készült! Egy olyan világban játszódik a történet, ahol chipek őrzik egy ember emlékeit/tudatát és ezt a chipet bele lehet ültetni bármilyen testbe. Ezáltal a fizikai halál nem vet véget az életednek, mivel a chip megmarad és beültethetik egy másik testbe. Azon kívül, hogy hasznos, még divatot is teremthetsz a testcserével, hiszen a gazdagok folyton újabb és szebb testekre cserélik a sajátjukat... Egy ilyen utópisztikus (vagy inkább disztópikus...?) világban követjük nyomon a főszereplőt, aki amnéziával ébred és jár bolygóról bolygóra, hogy megtudja ki is ő valójában. Szimbolizmus jellemzi az egész sorozatot, de konkrét társadalmi és magánügyi problémákat tesz terítékre. Engem nagyon meglepett, hogy mennyire el lett találva ez a sorozat, hiszen mint említettem: nem vagyok a műfaj rajongója! :D Egy szó mint száz, ajánlom azoknak, akik képesek átlátni az elsőre zavaros látványvilágon és szeretik az elgondolkodtató és tragikus/nyomasztó hangulatú sztorikat.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

Pal-chan írta:Haibane Renmei
10/10 :)
Pal-chan írta:Lain
All-time favourite. De tényleg igazi mindfuck.
Pal-chan írta:A Paranoia Agent-nek eddig csak az első részét láttam, de egészen kíváncsivá tett, hogy folytassam is. :D Bár az OP totál creepy és a karakter design sem tartozik a kedvenceim közé, de úgy érzem érdekes történet/mondanivaló kerekedhet még ebből.
Nézd tovább mindenképp, nem fogod megbánni! Sztem simán emészthető darab, de mégis elgondolkoztató, és minden szempontból érdekes és értékes. Azért a szimbólumok itt is befigyelnek, majd meglátod. :)
Pal-chan írta:Kaiba
Nahh, igen, ez is az egyik nagy kedvencem.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Pal-chan írta:Amit jelenleg nézek és igencsak pszichológia témájú anime, az a Kaiba. Elsőre félrevezető lehet az Osamu Tezuka stílusú karakterábrázolás, ám ez a sorozat korántsem gyerekeknek készült! Egy olyan világban játszódik a történet, ahol chipek őrzik egy ember emlékeit/tudatát és ezt a chipet bele lehet ültetni bármilyen testbe. Ezáltal a fizikai halál nem vet véget az életednek, mivel a chip megmarad és beültethetik egy másik testbe.
Nagyon hasznos, és mindig WTF voltam egy kicsit az alapszituációval szemben: ha egy ilyen világban valaki amnéziával ébred, és aztán testet cserél, akkor ő most kicsoda? :shock: Az emlékei, nos azok éppen nem játszanak. A teste az megint cserélhető alkatrész. Persze végül előjönnek az emlékei, de valahol az egész világrend egy kicsit sántít, úgy érzem: mintha maga az anime is arra utalna, hogy az emlékeken túl van még több is. Na de vonatkozik-e arra a backup? :drop:
Egyébként a sorozat nagyon ottvan, tartalmaz néhány igen megrázó történet és részt. Eléggé a hatása alá kerültem anno. A végéből pedig mikor már azt hittem, kezdem érteni, nem néztem meg többször, szóval megint fura. Arra emlékszem, hogy monumentális volt, valamint nem kicsit elvont, és nem mondtam utána, hogy elcseszték.
Lain az szintén tartalmazott WTF elemeket, és talán újranézve jobban fognám, de az nem küzdötte föl magát akkora kedvencnek, hogy élvezettel vessem bele magam újra. Talán még sor kerül rá. Tulajdonképpen tetszett a vége. Nem olvastam utána, de saját értelmezésem szerint a helyére került.
Paranoia Agentnek pláne sikerült igazán mély benyomást tennie rám, megnéztem, lekötött, de ennyi :drop:
A Haibane Renmei ellenben múlhatatlanul a top 1 még mindig. Neki is állok megint, tél van, annak van ideje! (Ja, majd ha hazamentem hétfőn. Meg egy kis téli motorozást is rá kéne dobni a feeling kedvéért, meg hogy Teresa edzésben maradjon :thumb:) Egyike azon sorozatoknak, ahol a vége jól ül a történeten. Sőt, igazából egészen lerombolt és újjáépített...
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

alvaro írta:valahol az egész világrend egy kicsit sántít, úgy érzem: mintha maga az anime is arra utalna, hogy az emlékeken túl van még több is.
Többek vagyunk- e az emlékeinknél?
Erre keres választ a Dark City c film is, ami szintén zseniális, ha lehámozod róla a kötelező akció és sci-fi réteget, vmint nem idegeled fel magad a logikai bakikon. :)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

Az EVA mellett a Kaiji a kedvenc pszichó témájú animém. Akit nem zavar az ilyen expresszionista art, tegyen vele egy próbát, megéri.

http://otakuanblog.files.wordpress.com/ ... waggle.jpg
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Befejeztem a Casshern SINS-t, és részben az is jöhet ezek közé.
A Lain-nek meg tervezem, hogy hamarosan ismét nekiinduljak. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Láttad már a 2. részt? Ha igen, kíváncsi lennék, mit mondasz az esetről, mi okozta/okozhatta az erekciózavarát.

Sztem a gyermekkorban keresendő az ok, egy túlkontrolláló anyára gondolok, párom pedig a válást, mint fel nem dolgozatlan krízist említette. Vagy mind a kettő. :)

Amúgy nézi még valaki?
Megnéztem. :)

Szerintem nem kell túl koránra visszamenni. Az én véleményem szerint tisztán a válás volt az oka a problémájának. Nem tudta kezelni a benne lévő agressziót és ilyen formában manifesztálódott. Ezt látszik alátámasztani az a jelenet, mikor kisétál a közös képükről, mintegy végre elengedve a volt feleségét. Ezután múltak el a tünetei.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Jéé, ezt a témár még én nyitottam anno :LOL:
AMúgy meg End Of EVA újranézve harmadszorra, még mindig üt :thumb:
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Szerintem nem kell túl koránra visszamenni.
Nahh, igen, a Trapeze nagy vonzereje az, hogy testközelbe hozza a pszichológiát, és egyik részben sem kell leásni a gyökerekig. Azóta végignéztem, és azt kell mondjam, az egyik legjobb anime, amit valaha láttam. 10/10

A pszichológiai témájú animék közé mehet a sima gamble címke mögé bújtatott hármas is:
Akagi, Kaiji és One Outs.
Utóbbit most fejeztem be: nagyon nagy!!!
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eddig hat részen vagyok túl a Trapeze-ból. Fantasztikusnak találom, igyekszem szépen adagolni magamnak, nehogy túl hamar a végére érjek (bár ez nem lesz egyszerű, a rövidsége miatt).

Viszont van pár dolog, amit nem értek:

Irabu miért váltogatja az alakját, egyáltalán melyik alak mit jelent, mert én nem láttam meg a jellemző momentumot, mikor melyikre vált.
Az injekció után mit jelentenek az állatfejek?

Az Akagi és a Kaiji amúgy nagyon régóta a listámon vannak, és ha tetszeni fognak, akkor ezek szerint a One Outs-ot is érdemes lesz megnéznem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem már csak 2 rész van hátra, de én is hasonló véleményen vagyok a sorozatról. Sajnos a lassú adagolás nem jött össze, pedig én is úgy akartam nézni. :vigyor:

Arra hogy Irabu miért váltogatja az alakját nekem sincs tippem, az állatfejek viszont szerintem a betegek belső problémáit hivatottak szimbolizálni pl. a magát felvállalni képtelen férfi kaméleon fejet kapott, a kiöregedett gyereksztár meg fóka lett, bár a kedvencem a szűkölő öleb fejű yakuza. ^^
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Irabu miért váltogatja az alakját, egyáltalán melyik alak mit jelent, mert én nem láttam meg a jellemző momentumot, mikor melyikre vált.
A macifejes alak lökött, a kisfiú igazi cinikus, a homi meg a támogató, empatikus alak. Igazából, a sorozat legelején még nem kiforrott, hogy mikor melyik alak jelenik meg, de a közepétől észrevehető mögötte a logika. Amikor a pácienst ki kell zökkenteni, meg kell hökkenteni, akkor jön a macifejes dilinyós, amikor szembesíteni kell a hülye viselkedésével, jön a shota, amikor megértésre van szüksége, jön a bishi. Mindegyik alakban közös, hogy alapvetően jóindulatúak, és a doki (mint ember és mint segítő szakember) különböző oldalait tükrözik. Az is megfigyelhető, hogy sokszor nincsenek is igazából jelen, csak a beteg képzeli őt oda, talán eljátszik a gondolattal, hogy mit mondana most erre a pszichiáter.
anubys írta:Az injekció után mit jelentenek az állatfejek?
A problémát szimbolizálják, ahogy Mariko mondja, de valójában mindegyikük kanári. (Majd meglátod, zseniális lesz.) ;)
Például a nyüszítő kiskutya, vagy a kaméleon, a fóka (sokszor tanítják be cirkuszi mutatványokra), a folyton kezet mosó mosómedve, a kopácsoló harkály, stb... mind-mind tök jól szimbolizálják a problémával küszködő ember eltorzult viselkedését, jellemét, a tüneteket.
anubys írta:Az Akagi és a Kaiji amúgy nagyon régóta a listámon vannak, és ha tetszeni fognak, akkor ezek szerint a One Outs-ot is érdemes lesz megnéznem.
Nekem nagy kedvencem mindhárom úriember. ::^_^::
Mariko írta:a kedvencem a szűkölő öleb fejű yakuza.
Az nagy volt, főleg, amikor találkozott a másik yakuzaman-nel. :vigyor: Nekem az utsó két rész az all-time favorite, de mindegyik iszonyatosan jóóóó!!! 10/10
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

zebra írta:A macifejes alak lökött, a kisfiú igazi cinikus, a homi meg a támogató, empatikus alak. Igazából, a sorozat legelején még nem kiforrott, hogy mikor melyik alak jelenik meg, de a közepétől észrevehető mögötte a logika. Amikor a pácienst ki kell zökkenteni, meg kell hökkenteni, akkor jön a macifejes dilinyós, amikor szembesíteni kell a hülye viselkedésével, jön a shota, amikor megértésre van szüksége, jön a bishi. Mindegyik alakban közös, hogy alapvetően jóindulatúak, és a doki (mint ember és mint segítő szakember) különböző oldalait tükrözik. Az is megfigyelhető, hogy sokszor nincsenek is igazából jelen, csak a beteg képzeli őt oda, talán eljátszik a gondolattal, hogy mit mondana most erre a pszichiáter.
És tényleg! :D Amikor néztem a sorozatot ez fel sem tűnt, de így hogy leírtad, már összeállt a kép.
zebra írta:Az nagy volt, főleg, amikor találkozott a másik yakuzaman-nel. :vigyor: Nekem az utsó két rész az all-time favorite, de mindegyik iszonyatosan jóóóó!!! 10/10
Az utolsó előtt rész nálam nagyobbat ütött, mint az utolsó, az is jó volt, de a 10. rész végén leesett az állam. A vinnyogó kutya-yakuza páros meg a legjobb poén volt a sorozatban. XD
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Amikor néztem a sorozatot ez fel sem tűnt, de így hogy leírtad, már összeállt a kép.
A közepétől már egészen átlátható, mikor melyik alak miért lép színre, de néha még itt is meglepődtünk párommal, miért pont az adott alak szájába adták azt a mondatot, ami egy másikébe illett volna?
Mariko írta:de a 10. rész végén leesett az állam
Nem véletlenül nem volt állatfeje. ::^_^:: Jahh, én is megdöbbentem. Azért a vége milyen aranyos volt, amikor a riporterek azt kérték tőle, hogy tanítsa őket.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Andro »

Kedvencek:

- Serial Experiments Lain
- Haibane Renmai
- Perfect Blue
- Higurashi no naku koro ni
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sajnos én is a végére értem a Trapeze-nek. Abszolút 10/10-es lett nálam, majd valamikor tavasszal (ha végére értem az összes, 2009-es sorozatnak) tervezek egy áttekintést, de úgy tűnik, hogy ez lesz számomra az év animéje.
És persze garantált, hogy újra fogom nézni. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Lina94
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2010.07.12. 07:12
Nem:

Re: Pszichológiai témájú animék

Hozzászólás Szerző: Lina94 »

Én nem tom milyen mert még nem láttam ilyen animet.
:D:D:D:DLina94:D:D:D:D
Válasz küldése