AnimeStars Magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

:troll: Kitakarítottam a felgyűlt hordalékot. :troll:

Az újságnak sem több sem kevesebb vásárlója nem lesz attól, hogy egymás torkának esnek itt páran. Remélem lesz hamarosan saját fórumja is az asmagazin.hu-nak ahol az ilyen kérdéseket meg lehet (vagy nem) majd vitatni.

/ragenote: A topikot holnap újra megnyitjuk.
Kép
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

mikortól lehet letölteni az Animestars oldalról ???
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Miért lehetne letölteni...? Ez egy pénzért vásárolható újság, mi hasznuk lenne belőle, ha letölthetné bárki? o_o" (vagy én maradtam le megint valamiről...)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nem hiszem, hogy lemaradtál volna valamiről, én se hallottam még olyat, hogy letölteni a magazint, de tényleg semmi értelme nem lenne a dolognak.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

A Trillan készleteit feltöltötték, újra kapható náluk, úgyhogy, most már én is beszereztem egyet (bár már korábban is belenéztem). :)
Egész komoly, színvonalas kiadvány, a Bebop elemzés, meg a GitS cikk volt talán, ami a legérdekesebbnek tűnt, bár ez erősen szubjektív vélemény. :mrgreen:
Kár, hogy az anifestről lemaradtak, jól jött volna egy pár oldalas összefoglaló, interjú a vendégekkel...stb, talán majd jövőre...
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

nem az újságra golndoltam,hanem az animestars.animehq.hu -ra...
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Az AnimeStars oldallal kapcsolatos kérdéseket ott tedd fel, mi nem tudunk ebben segíteni.
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Most végülis akkor egy egész jó akármit kaptunk?
Az "ellen táborból" (lásd témában jártasabb) volt már valakinek a kezében? Ynah, mufurc?
Let's begin, de gozaimasu!
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Szerintem vedd meg vagy kérd kölcsön valakitől és dönsd el te magad.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Én is megnéztem, elolvastam, a véleményem nem változott. Shiny papír, csinos külső - soványka tartalom, faktuális hibák, helyesírási és fogalmazási gondok (nem, nem tudok fejből példákat mondani, ha valaki ad egy példányt, akkor fogok tudni), a cikkek minősége erősen változó, a review-k és értékelések nem sokat érnek (kb. az "EZ RULZ" szintjén van mindegyik, ami se nem igazán profi, se nem különösebben nagy segítség az érdeklődő olvasónak), a poszterek minősége meg... sz'al értékelem, hogy van poszter, de ha már raknak bele, akkor igazán nézhetne ki jobban is. Mármint úgy minőségre. A "manga" meg... sz'al nem igazán értem, mi értelme volt ezt a két oldalt így belerakni. o_O Inkább csináltak volna egy kis bevezetőt, kedvcsinálót a cucchoz, képekkel meg minden, az is kitett volna két oldalt, és nem vette volna ki magát ennyire cikisen.

Akinek tetszik, annak egészségére, az én szememben túlságosan amatőr kiadvány az árához képest. Fanzinnak kiváló lenne, de profi lapnak nem éppen az. 1000 forintot egyszerűen nem ér meg, kéthavonta sem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Bocs,hogy csak most válaszolok,de nagyban zajlik a főiskolai életem és kicsit lefoglal a latin nyelv tanulása is.
Azt hiszem mufurc is egyetért velem abban, hogy nem vagyunk "ellentábor". Magát az újság létrehozását én is támogatom csak a végeredménnyel vannak gondjaim amiket el is mondtam már itt. Nem akarom ismételni magam.
Amúgy volt a kezemben, kiadtam rá a pénzt, bár inkább vettem volna belőle cigit. De ezt hagyjuk.
Nem tetszik. Sem a külcsíny sem a belcsíny. Úgy gondolom, hogy nem fér bele abba a kategóriába amit én sajtóterméknek nevezek, legalábbis nálam nem. Mindenkinek szíve ügye eldönteni mire ad ki pénzt. Én erre többet nem. Tudom, hogy minden kezdet nehéz és, hogy a sok akadékoskodó majom mint pl én is csak dumál bele a nagyvilágba hogy hogyan kellene csinálni. Így is lehet nézni. meg úgy is, hogy pont azért nem állt eddig neki senki, mert nagyon kemény és komoly munka összehozni egy minőségi lapot ami specifikusan csak az anime-manga műfajra specializálódik. Több okból. Az egyik az az, hogy nagyon kevés olyan ember van, aki színvonalas ismertetőket tud írni az animékről, ezek az emberek már most is publikálnak, na nem az animestarsban, de nem akarok itt reklámozni senkit. A másik oka pedig az, hogy jelenleg - mivel még nem túl elterjedt ez a műfaj - nagyon nehéz megszerezni a jogokat az illusztrációk kiadásához, megjelentetéséhez. És persze még nincsen megfelelő rálátás sem itthon ehhez a műfajhoz csak komoly utánajárással és munkával lehet tényszerűen megírni a dolgokat.A fanartokat meg inkább hagyjuk. Teljesen egy húron pendülök mufurccal a kérdésben!

És még egy. Jó dolog ha megvan a pénz és a lelkesedés egy lap elindításához de ez kevés! Egy valódi, hús-vér vevőcsalogató lap kiadásához tartalom kell. Méghozzá hozzáértő, színvonalas tartalaom és itt ezt értem a cikkekre, a kritikákra, az oldalak tördelésétől elkezdve a képek szerkesztéséig.
nem vagyok ellene a lapnak és csak remélem, hogy jobbak lesznek. Bár ennél csak jobbak lehetnek. Talán!
Kép
Avatar
ak
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2006.02.16. 08:26
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: ak »

Természetesen nem szó szerint értettem és nem személyre szólóan az "ellentábor" kifejezést, de ahogy eddig lejött nekem, vágtok egy s mást a lapokkal kapcsolatban, láttatok már mindenfélét és tudjátok, h mi hogy van.... csak ezért. :) és épp ezért adok a véleményetekre)
Let's begin, de gozaimasu!
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Nah, jó későn de én is megvettem...

1000 Forintot egyáltalán nem ér meg az újság, de valahol el kell kezdeni. Remélhetőleg vagy olcsóbb lesz, vagy a tartalom fog bővülni és a minőség fog javulni.

A következő havit is valószínűleg megveszem még ennyiért, ha látok egy kis fejlődést is, akkor majd eldöntöm, érdemes-e támogatni az újságot annak megvételével.

A borító megtévesztő tud lenni... a design ugyanis szerény véleményem szerint siralmas lett. Ezen van még mit javítani. A Fogalmazás is rezgő lábakon áll, de ezt feljebb már mindenki elmondta.

Igazából amit nem érzek az az átütő erő. Az hogy ez az újság tulajdonképpen miért KELL nekünk...

Ami tetszett benne az az, hogy van keresztrejtvény meg egy kis quiz. Bár a keresztrejtvény kivitelezése nem éppen a legjobb, azért örülnék ha a továbbiakban is lenne majd ilyen. A Quiz meg aranyos volt... de sajna a design itt is egy Donald Kacsa magazin színvonalán van.

Amin viszont megakadt a szemem, az a Mangajánló: Death Note: Akció 5/5... most ne arról nyissunk vitát h a deathnote akció anime vagy sem, de itt megbicsaklott a bizalom... tudják miről írnak?

Szóval... én tényleg nagyon örülök hogy ilyen van., de azért ennél többet kéne felmutatni... hosszú még az út... remélem a zötyögős kezdés után már simább lesz...
Kép
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Inuyasha elemzés FTW!

Amúgy tényleg nem olyan nagy szám az első száma ennek a magazinnak, de remélhetőleg majd javulni fog ez is.
Még tényleg nincs az 1000 forintos szintjén, de egy kis javítással simán elérheti. Egy két helyesírási hibát láttam benne, meg néha nehezebben lehetett egy két szöveget elolvasni a háttér miatt, de összeségében én ilyesmire számítottam (sem pozitív, sem negatív hangvétel :D)
Kép
raz86
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2005.11.08. 07:30
Tartózkodási hely: a monitor előtt

Hozzászólás Szerző: raz86 »

Engem leginkább a poszteren lévő reklám zavar.Mondjuk arra kiváncsi vagyok lessz-e majd egyszer benne Elfen Lied bemutató? :?
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Mayer írta: Az hogy ez az újság tulajdonképpen miért KELL nekünk...
Erre az újság nem neked vagy nekem kell. Erre az újságra azoknak az idegen nyelveket nem értő embereknek van szükségük, akik nyelvtudás híján csak belföldön tudják elkölteni az animére szánt pénzüket. És elnézve az A+ fórumát, vagy az animeaddikcon mindenhez magyar feliratot kéregetőket ők vannak többen. Logikus, hogy az újság is őket tekinti az elsődleges fogyasztóinak.

Ha majd egyszer itt Veszprémben is lehet kapni, biztos belenézek majd, de kétlem, hogy olyan újdonsággal tudna szolgálni ami nem érhető el az interneten már hónapokkal korábban.
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Teljesen igazad van, jobban belegondotlam és tényleg...

Habár nemtudom hogy ez mennyire elégíti ki az igényeket, hiszen nem felriatokat kap az emebr, de legalább információt kedvenc animéjükről... valóban igazad van, ebbe bele sem gondoltam... így érthető.

Csak azért remélem hogy lesz majd egyszer oylan minőségen az újság, hogy nekünk is legyen benne olyan ami miatt meg akarjuk venni (Mondjuk megasize love hina poster vagy akármi :3)
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Mondhatom szép! Végül úgy döntöttem, hogy megveszem a magazint, erre odamegyek a Trillianhoz és le van húzva a redőny. :evil:

Azért remélem, még kinyitnak valamikor.
Mindenesetre a második szám elvileg egy hét múlva érkezik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Lehet, hogy fent van neten is a leírások, de az mégsem magyar, meg míg újságot lehet olvasni buszon, munkahelyen, orvosnál , suliban. Netezni azért nem mindenhol. Ha igen kevés is az idő rá. Anyukámnak pl netre sincs ideje, így őrül, hogy újságban olvashat animékről.
Meg szeretem az újságokat. Animestarst is meg az 576 konzolt is.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

hát azzal egyáltalán nem értek egyet h vkinek nem tetszik h hány %ra értékelik az animéket. pl ha lenne benne mai-hime akkor én tuti 90% fölöttit adnék neki, de vki lehet h csk 60%ot mert szerinte túl csöpögős és sablonos a történet. szal ez mindenkinek az egyéni véleménye!
a másik meg h miért nem segítetek be az újságíróknak? ezt ne gúnyolódásnak vegyétek! de ha egyszer tényleg úgy érzitek h van hozzá "tehetségetek" akkor miért nem egyeztek meg velük vhogy. pl küldjék el a cikkeket és akkor ti meg átnézitek a helyesírási és gondolati hibákat stb...
ahhoz meg h más nyelven nem tudó embereknek szól.. hát nem tudom. látott itt már vki első számot mondjuk a mos 100. számnál tartó újságokból? mert nem hiszem el h azok az újságok az első számukban nem "híresebb" animét tettek be (pl ami az ő országukban éppen futott)! bár lehet h én vok ostoba azért mert úgy gondolom h először a vevőtábort kell toborozni és utána a hardcore fanokat. sorry! majd szép lassan a hangsúlyt átfordítani a hardcore fanok által szeretett animékre/mangákra. de ezt csak én gondolom így!
az meg h miért jobb kezünkben fogni egy újságot minthogy neten keresztül olvasni: mindenki gondoljon csak a mangagyűjteményére.
és visszatérvén az idegen nyelvű kiadványokra: okés. veszek én minőségi újságot hisz a pénz nem gond (->ez most feltételezés). na de hol? menjek fel pestre? köszi inkább nem. postaköltséget fizessek? minek? annyit nem ér meg a dolog! mert ha csak azért kell egy külföldi újság h minőségi cikket olvassak akkor megnézem a neten! ahogy mondták már itt! viszont ha már van benne olyan poszter ami érdekel... akkor talán kifizetném a pk-t. de az igazat megvallva inkább megveszem a mangát minthogy sem egy anime/manga magazint csak pár cikkért meg képért!
magyar újság: még nem olvastam bele, ma jött meg. a poszternél nekem sem tetszik h ott a reklám, dehát ez van. csak olyan benyomásom van tőle mintha magát a dvd-t reklámozó plakát lenne, amit egy videótékából hoztam, minthogysem egy poszterra ami egy újságból van. de ez a kisebbik zavaró tényező... a nagyobb az az h NEKEM hiányzik nagyon sok anime az újságból amit szeretek. mondhatni még egy sem szerepelt ami a szívemhez annyira közel áll. még csak egy ici-pici kép sem. ez azért elkeserít... viszont a pozitívum az h nagyon tetszett h tettek bele paradise kiss egy oldalas "posztert". ezek a kis apróságok az újsághoz nagyon jó ötlet lenne ha mindig lenne... most ne nagy dologra gondoljon senki, de pl szerintem az nem lenne rossz megoldás, ha ilyen egyoldalas (mint a paradise kiss) lenne a magyaro-n megjelent dvdk "reklámja", ami most ugye végülis az újságban lévő poszter. és az újságban meg rendes poszterek lennének! mondjuk kevésbé híres animékből (mármint amit nem adott a tv magyaro-n vagy a hardcore fanokon kívül más nem igazán ismeri).
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Láttam a honlapjukon, hogy megjelent a 2. szám.
Javult valamit az újság? Úgy látom, hogy sokan aztmondták, hogy még rossz, de halad...
(Próbáltam kölcsönkérni az első számot, csak akit kérdeztem és közel lakik, azok nem vették meg... ::bawl:: )
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

2. szám nagyon jó lett. Mindenképp érdemes beszerezni. Mirage cikk és a Japán töri leírás pl nagyon jó lett.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Renia: Szerintem nem változott semmit. Továbbra is vannak fogalmazási és helyesírási hibák, illetve nem egyszer előfordul, hogy téves információt közölnek. Bár 20 oldallal hosszabb, így már "annyira" nem sok érte az a 990 Ft.
Avatar
Kyuu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2007.03.25. 06:25
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kyuu »

Húú ezt a magazint mindehol kerestem de nem találtam egy újság árusnál sem... :( Nem tudja valaki hol lehet megszerezni ezt a magazint győrben?
Ha itt nincs akkor majd pesten megnézem ott biztos meg lehet venni valahol :)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tegnap beszereztem a második számot, még nem mélyültem el benne, de elsőre egészen minőségi hatása van.
A terjesztésről találsz infokat a magazin honlapján:
http://www.asmagazin.hu/
Győrben is simán beszerezhető, úgyhogy nem lesz gondod. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése