AnimeStars Magazin

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

siklara írta:A fanartok úgyis totál közkézen forognak, meg fanok rajzolják fanoknak, a magazinban meg sehol nem állították, hogy saját kreálmányuk; az lenne az igazi lopás. :-P A rajzoló mindenesetre büszke lehet, hiszen a műve bekerült egy animés magazinba XD
Amivel más pénzt keres...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Nem csak az a lopás, ha azt állítod, hogy te készítetted... :roll: Ennyi erővel nem lopás, ha elveszem más pénzét, amíg nem állítom, hogy én magam nyomtam a pénzt. :/ Az is lopás, hogy más munkáját engedély nélkül elveszed és máshol megjelenteted, arról nem is beszélve, hogy ez esetben még pénz is van a képben.

Ezekkel a fanartokkal a készítők (nagyrészt japánok fanok ráadásul) sokat dolgoztak, és nem azért, hogy közkézen forogjanak (ld. 4chan), hanem hogy kirakják a saját oldalukra, ahol mások megnézhetik. Az egy dolog, hogy ezeket a képeket fanok rajzolják fanoknak, de ez nem jogosít fel senkit, hogy azt csináljon velük, amit akar - ebből a szempontból a fanartok semmiben nem különböznek pl. a fan-fordításoktól, webcomicoktól, stb. Persze akinek még nem nyúlták le munkáját, amibe időt és energiát fektetett, az könnyen mondja, hogy "hát ez nem nagy szám", de el lehet hinni, hogy elég szar érzés, és kifejezetten sértő is. Arról nem is beszélve, hogy a fanartok ilyen felhasználása baromi amatőr dolog, és egy olyan beállítottságról tesz tanúbizonyságot, amit ki nem állhatok. (Ld. "mások tollával ékeskedni" - lusták voltak elérhető rajzolókat keresni és néhány e-mailt megereszteni, inkább letöltöttek pár random képet a netről. Yay.)

Egyébként, a rajzolók nem hiszem, hogy büszkék lennének arra, hogy a képük az engedélyük nélkül bekerült egy tök ismeretlen újságba, amivel, ahogy Hikari is mondta, valaki más pénzt keres. Btw a japán fanart-rajzolók általában nem törik magukat, hogy újságba kerüljön a képük - megtehetnék, de nem ezért rajzolják őket. Nem éreznék magukat különösebben megtisztelve, ha erről tudomást szereznének. (A dolog azért is a heppem, mert túl sok fanart-oldal szűnt már meg azért, mert kedves 4chanosok és egyebek folyamatosan lopták/direktlinkelték a képeket.)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára mufurc 2007.01.26. 17:22-kor.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Most hogy így tüzetesebben olvasom az újságot,meg kell jegyeznem hogy sok az elírás.Csak fog ez alakulni,végre már van ilyen is M.o-on.Ideje volt
Kép
Kép
Kép
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Ráadásul ha elég sarkítva megnézzük a dolgot, még egy érdekesség is felvetődik: mi a poén abban a magyar rajongóknak, hogy pénzért megvegyenek egy újságot, amiben ugyanazok a képek vannak, amiket a neten / saját gépükön bármikor megtalálnak? Egy újságba egyedi tartalom kell, különben nincs értelme az egésznek. Persze lehet, hogy csak én látom így...

Ezzel persze nem akarom azt mondani, hogy rajzoljanak a szerkesztők képeket, és készítsenek saját animét, csak a felhasznált fanartokat, képek 50%-át ki lehet hagyni, és helyette szöveggel megtölteni az oldalakat, ami értéket képvisel (főleg, ha nincs tele hibával).

(Mellesleg magyar rajzolók biztos örömmel beleegyeznének hogy felhasználják a munkáikat.)
Avatar
siklara
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2006.10.18. 12:49
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: siklara »

Oké-oké, meg sem szólaltam, igazatok van... De a fanart-gyűjteményemet akkor sem törlöm le a gépről, élek tovább tolvajként XD

OFF-oldó: úgyis meghírdettek az újságban egy fanart-fanfic versenyt, reménykedjünk, hogy ezen kritikák után a következő számban talán már csak hazai és engedélyezett alkotások lesznek. ^^
Kép
"Gankutsuou is awesome because of the following: trap, gayness, space elf vampire psychotic french possessed drug addict noble with a top hat." (Anonymous)

Személyes-publikus agyrémtár
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Hikari írta:Ráadásul ha elég sarkítva megnézzük a dolgot, még egy érdekesség is felvetődik: mi a poén abban a magyar rajongóknak, hogy pénzért megvegyenek egy újságot, amiben ugyanazok a képek vannak, amiket a neten / saját gépükön bármikor megtalálnak? Egy újságba egyedi tartalom kell, különben nincs értelme az egésznek. Persze lehet, hogy csak én látom így...
576 Konzol is ilyen és már több éve a legsikeresebb újságnak számít.
Mivel játékoknál sem zavar senkit, hogy képek a neten is fent vannak, akkor itt sem fog.
Újságot könnyebb is olvasni, mert azt akár ebédszünet alatt is lehet, buszon, suliba, stb . Netezni meg azért nem. Arra kevesebb idő jut.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

siklara írta:Oké-oké, meg sem szólaltam, igazatok van... De a fanart-gyűjteményemet akkor sem törlöm le a gépről, élek tovább tolvajként XD
Letölteni és otthon nézegetni egy dolog, kirakni nyilvános helyekre meg egy másik. Nyilván senkinek nem fáj, ha letöltöd, amíg nem pakolod ki a netre vagy bárhová máshová.... :roll:
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Elhaym írta:576 Konzol is ilyen és már több éve a legsikeresebb újságnak számít.
Mivel játékoknál sem zavar senkit, hogy képek a neten is fent vannak, akkor itt sem fog.
Ez így igaz, nem is azt mondtam, hogy zavaró, hanem hogy erre nem lehet építeni. A konzol esetében simán a cikkek miatt jó az újság (amit magam is rendszeresen olvasok) és nem arra építenek, hogy telepakolják képekkel az egészet, és majd ezért megveszik az emberek.
Több ember által írt, változatos, sokszor vicces, valódi tapasztalatból írt cikkek tartják el az 576 konzolt, (ami mellesleg nagyon olcsó is) és ez valóban követendő példa.

Egyszerűen ha a cikkek minősége még a legalapvetőbb szintet sem éri el (=tele hibával), akkor csupán a képek miatt lehet hogy nem fogják venni az emberek (vagy ha igen, nem értem, miért).
Szal plusz 3 chibi fanart helyett inkább mégegyszer olvassák át a szöveget XD
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Na, én is sikeresen beszereztem az újságot. Meg kell hagyni, az első benyomás igazán pozitív volt. Fényes papír, dizájnos külső, egyedül a tartalomjegyzéket találtam kicsit egyszerűnek és… nagynak (meg a J-Pop CD-knél az értékelést sikerült jól eldugni :D). Mondhatni kellemesen csalódtam. Azonban néhány cikk elolvasása után rá kellett döbbennem, hogy közel sem tökéletes.

Persze, előfordulnak gépelési, tördelési hibák más újságokban is, még a stilisztikai hibák fölött is szemet lehet hunyni, de azért annyira legyünk már igényesek, hogy utána járunk, hogy amit leírtunk, az valóban úgy is van. Gondolok itt olyanokra, hogy azt írták, a Warcraft manga első kötete Sárkány hajsza címen jelent meg magyarul, L az Interpol vezetője és a Death Note-ba írt személyek 30 másodpercen belül meghalnak, a White Day április elején van, a Princess Ai-t Yazawa Ai mangája (akinek szegénynek még a nevét is elírták :(), és hogy végül is ki írta az FMP novellákat, mert egyszer Chigira Koichit, máskor Gatou Shoujit nevezik meg íróként. És ez csak a jéghegy csúcsa sajnos. (Emellett én egy kicsit feleslegesnek éreztem a Death Note manga ajánlását, hisz ugyanazt írták le, mint az animénél, de ez teljesen mellékes.) Apróságoknak tűnhetnek, de számomra nagyon illúziórombolók voltak. Ha ezeket nem vesszük figyelembe, akkor egy elfogadható újságot kaptunk, a Cowboy Bebop cikk tetszett (bár ott sem értettem, miért azt írják "ezt hívják angolul "terraformingnak"", ahelyett, hogy azt írták volna, hogy ez a terraformálás vagy vmi. Ha jól emlékszem a KG-ben szerepelt magyarul). Remélem sikerül minél előbb 80 oldalasra bővíteni a terjedelmet, akkor már az ár is sokkal barátságosabb lesz.
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Miért fáj az neked, ha mások még csak most ismerkednek lelkesen a műfajjal?

KB 6 éve ismerkedtem meg az animék/mangák világával. ÉÉÉS nem is ez volna a lényeg... nekem talán csak az fáj hogy a naaagy anime"fan" utánpótlásnak már minden a szájába van rágva. XD Mármint, amikor a "régi motoros" animefanok elkezdtek ismerkedni ezzel a műfajjal akkor nem volt az hogy "He! Bekapcsolom az A+ -t, megy már a Trigun" Vagy "Lemegyek a Béla bá újságos standjához és megvaszem az új AnimeStar magazint ^.^"
Biztos csak a "féltékenység" beszél belőlem XD Hát ennyi volnék...
Avatar
Raisu
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 485
Csatlakozott: 2004.05.02. 17:47

Hozzászólás Szerző: Raisu »

Szóval, ha nekik sz@r volt, akkor legyen másnak is az? Nem mondom, biztos sokkal nehezebb volt leráncigálni a netről/kölcsönkérni a neked tetsző sorozatokat, mint most bekapcsolni a tv-t, és nézni azt, amire a csatornának pénze van. Amúgy valóban, régen nem úgy ment, hogy bekapcsolom az A+-t, én pl. régen bekapcsoltam az RTL2-t... Jó, az A+ magyar, az RTL2 meg német, na bumm, ez van. Ha azért lenézed a fiatalabb fanokat, mert nem kellett annyit "küszködniük" (ami részben néhány régi motoros rajongónak köszönhető), mint neked, akkor csak gratulálni tudok... :roll:
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Ez már erősen off, úgyhogy a témát itt be lehet fejezni. Ha Rage jónak látja, akkor folytathatjátok az Anime helyzete kishazánkban topicban.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

akkor a magazin: sikerült megvennem, mindenféle postaköltségtől megkímélve magam ugyanis a K.C.-ban lehet kapni szerencsére :)
szal: hát már sokszor elhangzott hogy vannak benne hibák- nem baj, elsőre semmi sem tökéletes.- és az enyémben már volt egy cetli amin bocsánatot kértek, és helyesbítések meg lemaradt dolgok voltak rajta ^^
én annak is örülök hogy pl. nem az van mint németországban- hogy az ezzel a témával foglalkozó lapok 99%-a a 13-as áltagéletkorú gyereket célozza meg és inkább csak azokkal az animékkel foglalkoznak amiket náluk is lehet látni a tv-ben- a mi kis animelapunk meg azért inkább az idősebb közönségnek szól, nem csak "hazai" animékről. sztem jó lesz ez ha belerázódnak, részemről várom a következő számot! én már attól is boldog vagyok hogy van egy magyar anime-magazin ^^
egyetlen fájó pont: az a DVD reklám a CB poszteren- na azért kár volt
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Oh oké akkor újság: úgy nézz ki, hogy érdemes előfizetni, de szerintem majd várok a 2. szám megjelenéséig, s leszürőm h kell-e vagy nem :mrgreen:
zárójelben: (ami azokat a fanartokat illeti, azokat már valamilyen módón pulikálták, szal az újság nem szeg meg semilyen szerzői jogot azzal, h leközli amíg nem állitja azt, h saját termés, s ha feltüntetik, h honnan szedték a képeket akkor meg minden ok)
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

Hikari írta:Ráadásul ha elég sarkítva megnézzük a dolgot, még egy érdekesség is felvetődik: mi a poén abban a magyar rajongóknak, hogy pénzért megvegyenek egy újságot, amiben ugyanazok a képek vannak, amiket a neten / saját gépükön bármikor megtalálnak? Egy újságba egyedi tartalom kell, különben nincs értelme az egésznek. Persze lehet, hogy csak én látom így...
egy egyszerű példa erre: az emberek miért vesznek mangát ha úgyis fennt van a gépükön? és egy mégegyszerűbb válasz (belőlem kiindulva): mert más az érzés! mit érsz vele ha a gépeden fennt vannak a képek ha nincs nyomtatód vagy éppenséggel van, csak nem egy újságminőségű oldalt tud kinyomtatni (pl poszternél ez igen is zavaró lehet!) amúgy meg annyira hülye kérdés ill kijelentés volt ez már elnézést. hány jól menő magyar újság van Magyaron? és szerinted ők honnan veszik a képeket? vagy netről vagy pedig a német (vagy akár más nyelvű) változatpól. utóbbira példa a popcorn! szóval nem értem ezt a kérdést.. most miről beszélünk is?!

-----
Hikari írta:
Egyszerűen ha a cikkek minősége még a legalapvetőbb szintet sem éri el (=tele hibával), akkor csupán a képek miatt lehet hogy nem fogják venni az emberek (vagy ha igen, nem értem, miért).
Szal plusz 3 chibi fanart helyett inkább mégegyszer olvassák át a szöveget XD
áhh. mostmár világosabban fogalmaztál. (tudod én sorba megyek a hszeken és úgy válaszolgatok általában ^_^") amúgy amikor vki egy új dologba kezd akkor nem hiszem h elsőre tökéleteset alkot!

a magazinnal kapcs: nekem még mindig az a véleményem h aki nincs elkényeztetve a külföldi (húúú de tökéletes csak azért mert az külföldi és mert már megy vagy 2 éve és ezalatt az idő alatt kiforrta magát) újságokkal annak ez is bőven meg kell h feleljen! főleg h az első rész a hibáktól el lehet tekinteni. bár én még nem fogtam a kezemben külföldi (kifejezetten) anime újságot. szal lehet h ezért nem mondom el minden sz@rnak a magyart. a másik ami nem igazán az újsághoz kapcsolódik: kezdem észrevenni h mennyire menő kezd lenni az h minden ami külföldi hurrá, meg tök jó és minden ami magyar milyen sz@r, és hogy az a király aki a magyar cuccokat leszólja. mert nem így kellen csinálni, nem ezt a mangát/animét kellett volna kiadni. hát tessék! itt a lehetőség! lehet bizonyítani! szal hajrá nagyszájú emberkék mutasd fel h mit is tudtál felmutatni amit más még nem! elégítsétek ki az emberek óhaját! egy elsőosztályú anime újságot ugyebár a legkönnyebb dolog összehozni! gyerünk! mutassátok meg! és természetesen a leghíresebb és legmenőbb animét és mangát is adjátok már ki légyszi. gondolom van annyi lóvétok ha ekkora a szátok! nem ülni kell a seggeteken h kiszolgáljon a világ titeket, hanem igen is tenni azért amit el akartok érni! akartok egy jobb minőségú anime magazint??!! hát tessék felkerekedni! megmondani h "én is szeretnék beszállni az egészbe" és jobbá tenni a magazint! nem pedig azon lovagolni h húú de sz@r, meg h húú de hülyék akik csinálják mert erre meg arra nem is gondolnak. mert ha olvasom ezt a fórumot és egy KICSIT még hozzáteszek akkor ez jön ki egyes hsz-ekből. és igen, kicsit túlzok csak nem nagyot! tudjátok nem értem h miért csak ülnek a seggükön a nagyszájúak és várják a csodát, ahelyett h ők maguk tennének is vmit érte. csak a szájukat jártatják! bazz. én úgy fogom fel a dolgokat h legalább van, még ha nem is tökéletes! majd elválik úgyis h miyen lesz, nem az első számból látszik meg... és ezt senki ne vegye személyeskedésnek! csak elegem van már abból h a magyar emberek nagy része mindig leszólja a magyar cuccokat. csak tudnám h miért?? talán mert el van kényeztetve h havonta az utolsó petákját is a külföldire költi, mert az nem magyar...

más: sorry a gépelési hibáért de gyorsan begépeltem a gondolataimat. (tudjátok... vakon írás.. gépírás.. nem pedig fél óráig pötyögés egy rövid szöveg miatt)
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hikari »

viewtopic.php?p=113584&highlight=#113584

Szerintem a fenti hozzászólásomból kiderül, hogy egy állásponton vagyunk. A sokak által említett helyesírási hibák miatt lett negatívabb a hozzáállásom (hogy Raisu észrevételeit már ne is említsem), mert talán az az egyetlen dolog, amihez nem kell sem pénz, sem jogok, se semmi. Csak ált. isk. 7. osztály, legalább annak a személynek, aki átolvassa a szöveget a nyomda előtt.
De valószínűleg csak én harapok ennyire a helyesírási és félregépelési hibákért. És az is igaz, hogy az aoin is van belőlük jópár, de mégis... azt utólag bármikor javíthatom, nincs kinyomtatva.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Még mindig nem kaptam kézbe a magazint. (hátha ma :))

Egyébként a helyesírási hibákért én is harapok. Én el tudom fogadni azt, ha valakinek nincs annyira érzéke a helyesíráshoz, mert bizony, ahhoz kell érzék. De akkor már nézesse már át a szöveget olyan valakivel, aki legalább ért is hozzá. Vagy vegyen a kezébe egy Magyar helyesírás szabályai könyvet, én már rájöttem, hogy hasznos. Érdemes használni.
Félregépelés? Mindenhol megesik, de az is kiszűrhető azzal, ha valaki átolvassa.

A sok-sok vélemény és egyéb után már nagyon kíváncsi vagyok az újságra, de ha úgy fogom róla vélni, hogy ez msot nem a legjobb, akkor is venni fogom. OMG magyar animés újság!! Tök jó!! Emlékszem, amikor 10 éve :!: (de rég volt már T_T) először kimentem Froba, és ott vettem francia animés újságot (hát akkor számomra nagy szám volt, hogy a Sailor Moon-on kívül van más valami, akkor még eléggé kezdő voltam a témában, de hát tetszett). Máig egy kukkot sem értek belőle, de.. van. Azóta kicsit szétesett szegénykém, de akkor is van. Juj, az egyikben Trigun van a címlapon, a másikon Gundam Wing. ^^ Ezek voltak a kiemelt animék, de volt bennük AnC is. ^^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Tudja esetleg valaki, hogy a Trillianban kapható-e már?
Avatar
Rorimack
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 70
Csatlakozott: 2005.07.31. 05:02

Hozzászólás Szerző: Rorimack »

yetithebeast írta:zárójelben: (ami azokat a fanartokat illeti, azokat már valamilyen módón pulikálták, szal az újság nem szeg meg semilyen szerzői jogot azzal, h leközli amíg nem állitja azt, h saját termés, s ha feltüntetik, h honnan szedték a képeket akkor meg minden ok)
Ez így hülyeség. Akkor kiadhatok egy japán képregényt magyarra fordítva, elég azt beleírnom, hogy ebből és ebből a kötetből vettem a képeket, a szöveget meg fordítottam, és minden rendben lesz?
Avatar
vadooc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2004.03.16. 15:56
Tartózkodási hely: hát itt

Hozzászólás Szerző: vadooc »

Hikari írta:viewtopic.php?p=113584&highlight=#113584

Szerintem a fenti hozzászólásomból kiderül, hogy egy állásponton vagyunk. A sokak által említett helyesírási hibák miatt lett negatívabb a hozzáállásom (hogy Raisu észrevételeit már ne is említsem), mert talán az az egyetlen dolog, amihez nem kell sem pénz, sem jogok, se semmi. Csak ált. isk. 7. osztály, legalább annak a személynek, aki átolvassa a szöveget a nyomda előtt.
De valószínűleg csak én harapok ennyire a helyesírási és félregépelési hibákért. És az is igaz, hogy az aoin is van belőlük jópár, de mégis... azt utólag bármikor javíthatom, nincs kinyomtatva.
jó mondjuk az tény h engem is zavar a helyesírási hiba, de csak annyiban h van h egy mondatot többször el kell olvasnom h értsem h mire gondolhattak. de amúgy nem igazán izgat. csak azért vok ennyire heves mert bár az osztrák határ nagyon közel van hozzám mégsem jártam át venni semmilyen fancuccot, és igenis minden egyes dologért komolyan meg kellett "kűzdenem". és ha belegondolok h most meg magyarul magazin meg manga is... :cool: szal jobb mint ha semmi sem lenne és nem kívánom senkinek se azt az állapotot ami kb 5-6 évvel ezelőtt volt (=0). és tényleg gomen a kemény és erőteljes kifejezésekért. elragadott a hév. :roll:
Egy magányos szív mindig a saját útját járja. Mit sem számít neki, hogy a világ ellene van.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Rorimack írta:
yetithebeast írta:zárójelben: (ami azokat a fanartokat illeti, azokat már valamilyen módón pulikálták, szal az újság nem szeg meg semilyen szerzői jogot azzal, h leközli amíg nem állitja azt, h saját termés, s ha feltüntetik, h honnan szedték a képeket akkor meg minden ok)
Ez így hülyeség. Akkor kiadhatok egy japán képregényt magyarra fordítva, elég azt beleírnom, hogy ebből és ebből a kötetből vettem a képeket, a szöveget meg fordítottam, és minden rendben lesz?
Arról nem is beszélve, hogy fanartok és egyéb fancuccok esetében nem szerzői jogokról van szó, hanem alapvető etikáról. Mások munkáját nem veszem el és használom fel az engedélyük nélkül, csak azért, mert megtehetem. Ennyi. Akár odaírom a forrást, akár nem.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
drwest
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.10.31. 10:17
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: drwest »

Saját kérdésemre válaszolva: aTrillianban lehet, hogy kapható, a bolt viszont biztos, hogy zárva van. :)
Nagy pakolás folyik, állítólag csütörtökön nyitnak.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Végre, kezemben van a magazin! ^_^ Első benyomásra: tök jó. Beleolvasgattam már, de annyira még nem mélyedtem bele (majd a buszon jó lesz). Azért elég jó minőségű, nem hiszem, hogy hamar szét fog esni. Bár ez attól függ, hogy mennyit fogom olvasni. xD;
A keresztrejtvény ---> :thumb: csak kár, hogy nem tudom megfejteni. xD Meg egy kicsit kusza, meg egy kicsit össze-vissza, de azér' még jó. :D
Sz'al most örülök. Kezdetnek akkor sem rossz.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Zelslayer
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2007.01.05. 10:41
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Zelslayer »

Tegnap sikerült a King Comicsnál beszereznem a magazint. Vannak pozitív és negatív dolgok de többségében pozitív.

Negatív: sok a DVDs reklám, de ez érthető elfogadható (hiszen minden újságban van reklám). Vannak helyesírási hibák, de nem akkora számban hogy elvegye a kedvem az olvasástól.

Pozitív: a papír minősége elég jó, kb. a Szakuhoz hasonló. Elsőre elég jól van tematizálva, persze lehet jobb is ahogy halad az idő. A részletes bemutató stílusa tetszik sok új dolgot tudtam meg belőle (pl. Spike és én egy napon születtünk).

Lényeg, hogy engem meggyőzött az első szám, valószínű a következőt is megveszem.

(Aki nem ért velem egyet azt megértem, hiszen szubjektívan itéltem meg az újságot.)
A profik építették a Titanicot, hülye Noé meg a bárkát...
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

nah én még 1-etlen 1 kritikát nem olvastam... (csak átfutottam mangazinon 1-2 hozzászólást...) szóval mit se tudva, csak mint egy egyszerű olvasó, megírtam a véleményemet... a blogunkon olvasható...

...

tény hogy DN-en kívül (meg technika meg japános cuccokon kívül) anime ügyileg semmi sem kötöt le, de minimum ösztönzőleg meg fogom venni a következőt... ^^
Kép
Válasz küldése