Fighting Anime

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Tényleg jó az art, bár ami igazán tetszett, az az, hogy a negyedik kötettől kezdve a borítók egy bazi hosszú, összefüggő képet alkotnak. :)
Kdanni írta:...a mangában megölt karakterek csak elfutnak...
Akkor ennyit arról, hogy én valaha belenézzek az animébe, ez a "4Kids stílusú" lebutítás az, amitől instant nyílik a bicska a zsebemben. Oké, nem muszáj panelenként követni a mangát, sőt, de ha mangában valami egy véres fighting, akkor animében ne "A Rakéta csapatot megint megdádázták!" legyen belőle. (Bár ezt írhatnám ecchire, vígjátékra, akármire, minden műfajban rühellem a "finomítgatást". Ez alól persze kivétel, ha a cucc még így is szórakoztató tud maradni, de ahogy itt mesélitek, a NuraMago-nál ez nem sikerült. :dirr:)
Kdanni írta:A tradicionális japán démonok moe és bishi alakban történő ábrázolása biztos sokakban előítéleteket kelthet. ;)
Nálam még bónuszpont is, már ha jól csinálják. :) Az ötlet mindenesetre poén. :D
Kdanni írta:Az art viszont szerintem egész kiemelkedő, és nem a moe része miatt, pár a már korábban feltöltött oldal közül: -1- -2- -3- -4-
Tényleg jól néz ki. :)
Kdanni írta:...de Rave Mastert én is jobban szeretem, és teljesen véletlenül a Rave Masterből is van fel töltve egy kedvenc jelenetem.
OK, ez most konkrétan RULEZ volt. :D (Mondom én, hogy nem egy rossz cucc ez, csak én nem győztem kivárni a végét. XD)

Péter: Neked Yu-Gi-Oh mangát kéne olvasnod, igaz egy tucat hibát találnál abban is (kezdve azzal, hogy "fúj merch!" XD), de a végén konkrétan így néz ki benne a démoni főellenség. Ha ez sem elég kemény, akkor tényleg jobb, ha végleg abbahagyod az animézést. XD (A mangából akartam képet linkelni, ott még jobban néz ki, de sajnos most is beigazolódott, hogy "there is no Yugioh manga on the internet".)

Mordályos nyul: Persze hogy van, eredetileg én pl. a Star Drivert csak a "for the lol" miatt kezdtem el nézni, meg mások is mondták, hogy jót röhögtek az első epizódon, aztán jelenleg úgy állunk, hogy a szezon legjobbja. Ehhez persze nyilván az is kell, hogy az ember egyrészt nyitott maradjon az újdonságok felé, másrészt ha mondjuk 5 perc után feltűnik benne egy kislány, akkor ne rakja rögtön "dropped"-ra a cuccot, csak azért, mert "ja, ez ilyen lolis szarság lesz, már most látom". (Mielőtt bárki kérdezné, hogy miért pont én mondom ezt: lehet, hogy szoktam ilyet csinálni, de 2-3 részt még ezeknek a sorozatoknak is adok általában.)
Péter írta:Ha pedig már egy szereplőt badass, chaotic evilnek akarnak eladni, akkor nézzen is már ki annak, és viselkedjen is úgy. Mert ami jól áll egy izmos machonak, az egy öltönyös bishinél már röhejes lesz.
OK, de ezt te most pár belinkelt kép alapján máris megállapítottad a NuraMago-ról? XD Vagy Kdanni "moe/bishi" példája ütött így ki? XD Ha csak általánosságban írod, akkor oké, de mintha egy csöppet már megint "vérszemet" kaptál volna, mert valaki ajánlani mert egy cuccot. XD
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Szerintem ilyen esetben az a tény, hogy elvileg nem lehetne képes XY dologra valaki, és mégis, az emeli a hatást. (Már azok számára, akik... majd kitalálom, ha megkerül az agyam :knife: de számodra nem, ez tény ) Vegyünk egy extrém példát: Az ördögűzőben is ijesztő lenne egy nagy füstölgő, vörös (vagy akármilyen) ördög, de pont azért durvább a film, mert az egészet egy kislány csinálja.
Ez tényleg extrém példa volt, de az alapvető hatás máshol is ez: a kigyúrt állattól elvárjuk hogy erős legyen (általában mégis ők hullanak el elsőre a nemdragonball és nemFotNS fighting animékben, nem véletlenül), viszont ha egy látszólag gyenge emberről derül ki, hogy vagy nagyon jó harcos, vagy megmagyarázhatatlanul erős, esetleg természetfeletti ereje is van, az... különleges. Mármint nem az animék között, mert ott megszokott, hanem az adott anime világában, vagy összehasonlítva a valósággal. És a különleges felkelti az emberek érdeklődését. :)
Persze neked más az ízlésed, ezt tiszteletben tartom, csak olyan sokszor mesélted már el az álláspontodat, hogy gondoltam vársz valamiféle választ, vagy nemtom. ::japtoun::
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:OK, de ezt te most pár belinkelt kép alapján máris megállapítottad a NuraMago-ról? XD Vagy Kdanni "moe/bishi" példája ütött így ki? XD Ha csak általánosságban írod, akkor oké, de mintha egy csöppet már megint "vérszemet" kaptál volna, mert valaki ajánlani mert egy cuccot. XD
Általánosságban írtam le a véleményem, konkrétan Nurarihyon no Magoval az volt a problémám, hogy egyszerűen nem fogott meg és nem kötött le. Nem tudom miért hiszi mindenki, hogy indulatból ragadok billentyűzetet, vagy a kelleténél komolyabban veszem a témát... =D

Flegmázást meg hanyagold inkább. =)
A mordályos nyul írta:És a különleges felkelti az emberek érdeklődését. :)
Változó, belőlem az esetek nagy többségében valami olyasmit vált ki, mint amikor a merch animékben a kis preteen srácok ultimate szörnyekkel csatáznak. Megint más amikor egy démon megszáll egy gyermeki testet és azon keresztül tevékenykedik, mint amikor a gyerek valami random indokkal tesz szert hatalomra, amit kénye-kedve szerint használ. De ez még a jobbik eset, ami ennél is jobban kiakaszt, amikor tizen x évesen osszák a bölcsességet. :vigyor:
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Ha pedig már egy szereplőt badass, chaotic evilnek akarnak eladni, akkor nézzen is már ki annak, és viselkedjen is úgy. Mert ami jól áll egy izmos machonak, az egy öltönyös bishinél már röhejes lesz.
Nem tudom, szerintem sokkal hátborzongatóbb amikor a kedves angyalarc mögött egy szadista állat bújuk meg, mint amikor már ránézésre is szadista állatnak néz ki a szereplő. ::^_^::

A NuraMagot meg azért érdemes olvasni, mert nagyon sok érdekes dolgot meg lehet tudni belőle a japán mondavilágról, gyakran nem csak neveket, hanem teljes legendákat felhasznál a történetben a mangaka, a rajzstílus pedig tényleg szép és részletgazdag, főleg a JUMP-os mangák viszonylatában.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:Nem tudom, szerintem sokkal hátborzongatóbb amikor a kedves angyalarc mögött egy szadista állat bújuk meg, mint amikor már ránézésre is szadista állatnak néz ki a szereplő. ::^_^::
Egy krimiben vagy egy horrorban igen, de nem egy fight cuccban, ahol a hangsúly azért mégiscsak a bunyón lenne. Egyébként előbbi kettőnél jobban preferálom az átlagos kinézetű emberkéket, mint a bishiket.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kedves angyalarc alatt nem feltétlenül lányosan szépfiús külsőre gondoltam, hanem arra, amikor a karakter első ránézésre kedvesnek és jó szándékúnak tűnik, mint mondjuk Aizen a Bleach elején.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Aizen pont az egyik olyan char a Hypoban, akiért sok fangirl odavan, nyilván nem véletlen. =D Persze értem mire gondolsz, ez is egy ellenség típus, aki ártatlannak tűnik, aztán egy ponton kiderül/felfedi magát, hogy ő is a rosszakkal van, vagy hogy valójában kegyetlen, stb. Nyugati cuccban amúgy csajokat osztanak be erre a szerepkörre.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Aizen pont az egyik olyan char a Hypoban, akiért sok fangirl odavan, nyilván nem véletlen. =D
És? Azért mert a lányok szemében vonzó, már rögtön lányos szépfiúnak minősül? :weh:

Egyébként nem nem feltétlenül arra gondoltam, amikor egy jónak hitt karakterről hirtelen kiderül, hogy nagyongonosz, hanem amikor kegyetlen dolgokat képes kedves udvariassággal előadni pl. amikor Aizen kifejtette, hogy csak puszta szívjóságból szúrta le Hinamorit, mert milyen rossz lett volna neki nélküle.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Nem azért szépfiú, mert a lányok egy része vonzónak találja, hanem mert egyszerűen az. Lányosnak speciel nem mondanám, de teljesen nyilvánvaló, hogy kiket céloztak meg vele elsősorban, és miért. Aizenel nekem nem volt különösebb bajom, semleges volt számomra, mint ahogy maga a Bleach se különösebben érintett meg, még ha anno egy darabig néztem is.
Mariko írta:Egyébként nem nem feltétlenül arra gondoltam, amikor egy jónak hitt karakterről hirtelen kiderül, hogy nagyongonosz, hanem amikor kegyetlen dolgokat képes kedves udvariassággal előadni pl. amikor Aizen kifejtette, hogy csak puszta szívjóságból szúrta le Hinamorit, mert milyen rossz lett volna neki nélküle.
Azért is volt ott a vagy, mert vannak olyan gonoszok is, akik Angol Lordokhoz illően viselkednek, mégis gonoszak. Még a warhammerben is van ilyen, lásd Eliphas.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hát ilyen szemmel három férfiszereplő van az egész Bleachben, akikkel nem a lányokat célozták meg, Kenpachi, Ganju és Komamura, de az utóbbi már határeset, mert a lányok többsége szereti ölelgetni való plüsskutyákat. :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Általánosságban írtam le a véleményem, konkrétan Nurarihyon no Magoval az volt a problémám, hogy egyszerűen nem fogott meg és nem kötött le. Nem tudom miért hiszi mindenki, hogy indulatból ragadok billentyűzetet, vagy a kelleténél komolyabban veszem a témát... =D
Mondjuk úgy, hogy ami nem jön be, azt élesen kritizálod oldalakon keresztül, sokszor ugyanazt sokadjára is, amiből sokaknak ez jöhet le. :dirr:
Péter írta:Flegmázást meg hanyagold inkább. =)
Jó bocs, de a YGO-val kapcsolatban nem volt igazam? XD Az "...akkor jobb, ha abbahagyod az animézést" részt meg arra értettem, hogy Zorc kb. az a karakter, aki animékben a legközelebb áll a te "démonfogalmadhoz" (legalábbis azok közül, akik most így hirtelen beugranak): speciális cuccokkal kellett megidézni a mi síkunkra, az embereket kihasználva hatalmat ad nekik, cserébe kölcsönveszi testüket stb., és idézése után vagy egy oldalon keresztül arról dumál, hogy "szárnyaim egyetlen csapása letépi az ember csontjáról a húst, leheletem pedig a csontokat is elporlasztja" stb. A képet meg linkeltem, na rá szerintem senki nem mondaná, hogy bish vagy cuki. :dirr: (És még azt sem lőtték el, hogy valaha ember volt, és van egy jó oldala, pedig animékben népszerű klisé.) Szóval chaotic evil a javából, ennél csak "bénább" démonokat látsz majd. XD
Péter írta:Változó, belőlem az esetek nagy többségében valami olyasmit vált ki, mint amikor a merch animékben a kis preteen srácok ultimate szörnyekkel csatáznak. Megint más amikor egy démon megszáll egy gyermeki testet és azon keresztül tevékenykedik, mint amikor a gyerek valami random indokkal tesz szert hatalomra, amit kénye-kedve szerint használ. De ez még a jobbik eset, ami ennél is jobban kiakaszt, amikor tizen x évesen osszák a bölcsességet. :vigyor:
Egyébként ez a sok "fiatal szereplők a hősök" általában azért van, mert a célközönség is annyi éves, és könnyebben azonosulnak egy velük egykorúval, mint mondjuk egy 40 éves palival. (Seinen cuccokban ugyanezért szokott általában 20+ éves férfi lenne a főszereplő többnyire.)
Péter írta:Van is belőle annyi yaoi AU... =D
Miből nincs? :D (Pl. a Tsubasa kapitányból, ami egy "sima" sportanime, nem tudom hányan néznék ki, hogy az egyik legtöbb yaoi doujint szülő cím volt anno. XD) Amúgy a "fanjai vannak" témához egy aranyszabály: ha egy szereplő egy fokkal szebb az ördögnél, már lesznek fanboyai/fangirljei. XD (Amúgy Mariko, ha tudnád, hány Kenpachi-fangirl van... XD Persze lehet, hogy őt mint karaktert fanolják, és nem a külsejét, de... XD)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Mondjuk úgy, hogy ami nem jön be, azt élesen kritizálod oldalakon keresztül, sokszor ugyanazt sokadjára is, amiből sokaknak ez jöhet le. :dirr:
Nem mondom, hogy nem szeretem hangoztatni a véleményem (egy fórum erre is való) viszont azt cáfolom, hogy oldalakon keresztül kritizálnám, mert oldalakon keresztül inkább a vita megy, ami nem baj, csak személyeskedni fölösleges.
Titkos írta:Jó bocs, de a YGO-val kapcsolatban nem volt igazam? XD Az "...akkor jobb, ha abbahagyod az animézést" részt meg arra értettem, hogy Zorc kb. az a karakter, aki animékben a legközelebb áll a te "démonfogalmadhoz" (legalábbis azok közül, akik most így hirtelen beugranak)
A merchandisingból már kinőttem, a kártyás, golyós cuccok nem az én műfajom. A "démonfogalmam"pedig nem az én "démonfogalmam" hanem máséi, mert sikeres és népszerű fantasy világok működnek ezen elv alapján, már persze eltérések vannak, mert egyik ezt preferálja, a másik meg azt. Jó démon még Zodd, más most nem nagyon jut eszembe. =)
Péter írta: Egyébként ez a sok "fiatal szereplők a hősök" általában azért van, mert a célközönség is annyi éves, és könnyebben azonosulnak egy velük egykorúval, mint mondjuk egy 40 éves palival. (Seinen cuccokban ugyanezért szokott általában 20+ éves férfi lenne a főszereplő többnyire.)
Ezt értem én is, bár relatív, mert az akció filmek főhősei meg általában meglett férfiak, és a tizenévesek, tíz év alattiak azokat is elég sűrűn nézik. Jó az más műfaj persze.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:A "démonfogalmam"pedig nem az én "démonfogalmam" hanem máséi, mert sikeres és népszerű fantasy világok működnek ezen elv alapján, már persze eltérések vannak, mert egyik ezt preferálja, a másik meg azt. Jó démon még Zodd, más most nem nagyon jut eszembe. =)
Jó, de ennyi erővel "sikeres és népszerű mangák működnek a nyálbish démonfigurák felhasználása alapján", de ettől még sem az amcsi, sem a japán ábrázolás nem lesz valami kőbe vésett törvény, hogy "ez az igazi démon, a többi meg gagyi megszentségtelenítése az eredetinek". :wink:
Péter írta:Ezt értem én is, bár relatív, mert az akció filmek főhősei meg általában meglett férfiak, és a tizenévesek, tíz év alattiak azokat is elég sűrűn nézik. Jó az más műfaj persze.
Is, meg az akciófilm szerintem pont egy olyan műfaj, aminek úgy kamaszkortól egészen a halálig kb. minden fiú/férfi a célközönsége, itt a készítők nem is törekednek arra, hogy csak egy X éves korosztály számára gyártsák a filmeket. Ha ennek a mangás jelenségnek a nyugati példáját akarnám keresni, akkor talán a fiataloknak szóló fantasy regényeket/filmeket hoznám fel. Lásd Harry Potter, ott sem véletlen, hogy a legfőbb szereplők 14, illetve a végén 17 éves gyerekek, és a felnőttek legfeljebb "supporting cast"-nek vannak ott. (De mondhatnám az Eragont, a Villámtolvajt, a Varázslótanoncot, a Narniát, stb., rengeteg van.)
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Jó, de ennyi erővel "sikeres és népszerű mangák működnek a nyálbish démonfigurák felhasználása alapján", de ettől még sem az amcsi, sem a japán ábrázolás nem lesz valami kőbe vésett törvény, hogy "ez az igazi démon, a többi meg gagyi megszentségtelenítése az eredetinek". :wink:
Nem kőbe vésett törvény, de azért azt is vegyük már figyelembe, hogy egyetlen manga, anime világ se bír olyan részletességgel, mint mondjuk egy Warhammer, Elder Scrolls, Forgotten Realms, és még sorolhatnám, nem is hasonlíthatók egymáshoz. Továbbá a Nyugati fantasy világok javarészt az európai nemzetek mitológiája, kultúrája alapján lettek összerakva, érintőlegesen esetleg egy kis közel-keletivel. Vagyis több különböző nemzet dolgaiból lett összetéve egy valami, ami nagyrészt homogén, például az ork, elf satöbbi kitalált fajok egységesnek nevezhető elv alapján vannak felépítve, mint ahogy a démonok is. Ebből kiindulva ez egy jóval nagyobb, jóval elterjedtebb, jóval meghatározóbb valami, mint a japán, ami egyetlen kultúra, és nagyon sok dolgot még az is a Kínaiaktól na és persze Nyugatról vett át. Ilyen alapon pedig a nyálbishi démon ha nem is megszentségtelenítés, de mindenképp egy gagyi, elcsépelt kreálmány a Nyugati darabokhoz képest. És igen, iszonyatos mennyiségű szemét van Nyugati oldalon is, de közel sem annyi, mint a Japán oldalon.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta:
Titkos írta:Mondjuk úgy, hogy ami nem jön be, azt élesen kritizálod oldalakon keresztül, sokszor ugyanazt sokadjára is, amiből sokaknak ez jöhet le. :dirr:
Nem mondom, hogy nem szeretem hangoztatni a véleményem (egy fórum erre is való) viszont azt cáfolom, hogy oldalakon keresztül kritizálnám, mert oldalakon keresztül inkább a vita megy, ami nem baj, csak személyeskedni fölösleges.
Igen, oldalakon keresztül a vita megy, viszont ha leül, akkor hamarosan ott, vagy egy másik topicban úgyis felhozod ugyanazt, és nem értjük, hogy miért kell újra és újra. :drop: Bocsi. Amúgy persze, a fórum arra való, hogy eszmét cseréljünk, és leírjuk, esetleg ütköztessük a véleményünket. Csak...

És még szerencse, hogy szerinted a doujinshik és fanartok mennyiségéből és milyenségéből lehet következtetni az eredeti céljára, mert akkor a Dragon Ball is hentai cuccnak készült, keményvonalas yaoi szállal. :wink: Képeket mindenki lelki üdve érdekében nem linkelnék. És lefogadom, hogy a Hokuto no Kenből is létezik yaoi manga.

A kedvesen mosolygós, angyalarcú gyilkológépekről nekem simán ő jutott eszembe. Okita a Kenshinből. Még csak a manga elején járok, de egy pillanatig sem volt kétséges, hogy melyik oldalon áll. Hogy később mi lesz, azt nem tudom, de most nem is érdekes, ha babamosollyal képes gyilkolászni.

Az ifjú harcosokról meg már Titkos leírta kb amit én is gondolok, plusz hozzátenném, hogy fontos szempont lehet, hogy "Jé, ez nem sokban különbözik tőlem, és mégis mi mindenre képes!" ami talán löketet adhat a gyereknek, hogy higyjen magában, és ne darálja be a japán iskolarendszer pl. A lányoknak meg megint más lesz a gondolata, de ebbe ne menjünk bele. Az ő számukra is van egy csomó "oh-so-ordinary" főhősnő, akivel lehet azonosulni.

Ja, és amikor tízévesen osztják a bölcsességet (amúgy konkrétan mire gondolsz?) akkor lehet mondani, hogy a mangaka szócsövei, mert valahogy le kell vonni a tanulságot.


És más téma:
Fighting animékben azt "bírom" nagyon, amit a fight közben leművelnek a "nézők". Osztottképernyős/ osztottoldalas lesokkolódások hogy a főellen, vagy éppen a főhős milyen megdöbbentő és váratlan új képességgel állt elő; vagy aminek a mangákban még van is értelme, animében viszont az agyamra megy: kommentálás!!! Ha más nem is, de egy kommentátor akad, aki futballközvetítés módjára elmeséli, hogy éppen mit is látunk. De nem kell, nekem is van szemem! Mangában van értelme, mert ott pár panel alapján nem biztos, hogy egyértelmű, hogy éppen milyen mozdulatsor történik, ez valamikor a médium sajátosságaiból adódik, néha viszont a mangaka hiányosságaiból. :P (Tény, hogy ha jó a mangaka, nincs szükség kommentálóra, mert úgyis egyértelmű, hogy mi zajlik)

Ezt meg csak mert poén. XD
:DJé, Péter, viccen kívül, találtam neked egy avatárnakvalót! (szmájliban) Szerintem poén XD

Ja, és szó sincs arról, hogy Japánban ne lenne kidolgozott fantasy világ. ;)
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ti is újra meg újra ugyan azt daráljátok le, szóval ez vice versa. :wink: A kommentre meg senkinek sem kötelező reagálni, mert aki engem nem érdekel, annak a véleményére sem adok. Ha tudom valakiről, mi az álláspontja, akkor nem állok le vele 66odjára is ugyan arról vitázni, mert úgysem tudom meggyőzni, mint ahogy ő se engem. Totál feleslegesen jött elő már megint ez az egész, de majd a moderáció úgyis gondoskodik róla.
A mordályos nyul írta:És még szerencse, hogy szerinted a doujinshik és fanartok mennyiségéből és milyenségéből lehet következtetni az eredeti céljára
És ezt ki a franc mondta? 99%-ban mindenből készül doujinshi és H fanart is, más kérdés a mennyiség, amikor kérés nélkül is nyomják az arcomba a yaoit, például arra a szóra, hogy Aizen.
A mordályos nyul írta:Ja, és szó sincs arról, hogy Japánban ne lenne kidolgozott fantasy világ. ;)
Én se azt mondtam, hogy nincs, hanem hogy Nyugaton csöppet több és jelentősebb cím van.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:A kedvesen mosolygós, angyalarcú gyilkológépekről nekem simán ő jutott eszembe. Okita a Kenshinből. Még csak a manga elején járok, de egy pillanatig sem volt kétséges, hogy melyik oldalon áll. Hogy később mi lesz, azt nem tudom, de most nem is érdekes, ha babamosollyal képes gyilkolászni.
És ahogy már Mariko is magyarázta, emiatt még ijesztőbbek is lehetnek, mint mondjuk a hörgő, kétkezes baltákkal dual-vieldező, kigyúrt állat. (Főleg, ha hörgés helyett ilyen ártatlan mosollyal öldököl, az még azt is feltételezi, hogy agyilag nincs teljesen rendben, amitől megint csak ijesztő lesz.)
A mordályos nyul írta:Ja, és amikor tízévesen osztják a bölcsességet (amúgy konkrétan mire gondolsz?) akkor lehet mondani, hogy a mangaka szócsövei, mert valahogy le kell vonni a tanulságot.
Nem válaszolt, de gondolom azokra a cuccokra célzott, amikben tizenéves karik szerepelnek, és van valami érzelmi töltete, mondanivalója. Pl. ha a Code Geass-ben Lulu és Suzaku azon vitáznak, hogy melyik államforma lenne a jobb, és az egyik arról mesél, hogy belülről kell megváltoztatni a rendszert, a másik meg totális lázadást szeretne. (Vagy még jobb példa, amikor a végén Lulu mesél arról az apjának, hogy "rájöttem, a Geass a gonosz ereje", stb.) Mivel elég sok animében szerepelnek fiatalok, és minimum valami érzelmi konfliktust gyakran behoznak a sztoriba, így sok "bölcsességosztó" sorozat van, amit Péter rühellhet. :D Persze ez csak tipp, de én így értelmeztem.
A mordályos nyul írta:Mangában van értelme, mert ott pár panel alapján nem biztos, hogy egyértelmű, hogy éppen milyen mozdulatsor történik, ez valamikor a médium sajátosságaiból adódik, néha viszont a mangaka hiányosságaiból. :P (Tény, hogy ha jó a mangaka, nincs szükség kommentálóra, mert úgyis egyértelmű, hogy mi zajlik)
Jut eszembe, a Naruto mangában jót röhögtem azokon a chaptereken, amikor Narutón kívül a másik három haverja csak a "pálya" széléről nézik a "meccset", és kommentálnak, de kb. helyette izzadnak/koszolódnak. XDDD (A kommentálás mondjuk ott tényleg nem árt, Kishi "artja" mellett szerintem is szükség van rá... :dirr:)
A mordályos nyul írta: Ezt meg csak mert poén. XD
:DJé, Péter, viccen kívül, találtam neked egy avatárnakvalót! (szmájliban) Szerintem poén XD
Mindkettő win. :D
Péter írta:És ezt ki a franc mondta?
"Csak" úgy 3-4 alkalommal jöttél eddig azzal, hogy "höhö, hát is van belőle yaoi AU fic! :D", mintha ez tényleg bármit jelentene az eredeti cucc minőségére nézve. (Kb annyit, mint a "hát vannak is fangirljei!", amiről már fentebb írtam, hogy miért nem túl nyomós érv.)
Péter írta:99%-ban mindenből készül doujinshi és H fanart is, más kérdés a mennyiség, amikor kérés nélkül is nyomják az arcomba a yaoit, például arra a szóra, hogy Aizen.
Szóval most a téged ért sérelem miatt megint általánosítasz, mert beírtad a Google-be, hogy "Aizen", és volt egy yaoi az első 10 találat között, vagy hogy volt? :D
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Nem válaszolt, de gondolom azokra a cuccokra célzott, amikben tizenéves karik szerepelnek, és van valami érzelmi töltete, mondanivalója. Pl. ha a Code Geass-ben Lulu és Suzaku azon vitáznak, hogy melyik államforma lenne a jobb, és az egyik arról mesél, hogy belülről kell megváltoztatni a rendszert, a másik meg totális lázadást szeretne. (Vagy még jobb példa, amikor a végén Lulu mesél arról az apjának, hogy "rájöttem, a Geass a gonosz ereje", stb.) Mivel elég sok animében szerepelnek fiatalok, és minimum valami érzelmi konfliktust gyakran behoznak a sztoriba, így sok "bölcsességosztó" sorozat van, amit Péter rühellhet. :D Persze ez csak tipp, de én így értelmeztem.
Nem az érzelmi konfliktus, töltet, mondanivaló a probléma, hanem amikor olyan monológok hangzanak el egy 13-14 éves gyerek szájából, amiket kábé egy 30 éves lenne képes így megfogalmazni, annál az egyszerű oknál fogva, hogy egy ilyen korú gyerek felfogása, fogalmazási készsége teljesen más, mint mondjuk egy 30 évesnek.
Titkos írta:"Csak" úgy 3-4 alkalommal jöttél eddig azzal, hogy "höhö, hát is van belőle yaoi AU fic! :D", mintha ez tényleg bármit jelentene az eredeti cucc minőségére nézve. (Kb annyit, mint a "hát vannak is fangirljei!", amiről már fentebb írtam, hogy miért nem túl nyomós érv.)
Titkos írta:Szóval most a téged ért sérelem miatt megint általánosítasz, mert beírtad a Google-be, hogy "Aizen", és volt egy yaoi az első 10 találat között, vagy hogy volt? :D
Az ember a tapasztalatai alapján általánosít, ha egyre több az Aizen kinézetű karakter, és emellett egyre több a yaoi, akkor az egy folyamat eredménye. Én erra akartam rávilágítani, amit amúgy merem feltételezni, mindenki lát, ha akar. Az hogy az eredeti mű minőségén nem változtat, az igaz, én is tudom.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Nem to'om, de én sokkal jobban kajálom shounen(-fight) cuccokban azokat az antagonisztokat, akiknek van stílusuk.

Most az, hogy bishi vagy izomfazon az adott krapek, az marhára nem izgat... A nyálasképű főgonoszoktól ugyanúgy felfordul a gyomrom, mint az ilyen kigyúrt, agyonszteroidozott figuráktól, ellenben, ha van stílusa valamelyiknek, akkor leszarom, hogy hány fangirl bálványa. (Megjegyzem, az ilyen "200 kiló izommal operálok" karakterek meg minden második fanboy bálványai, szal ezzel az erővel ők se jobbak, max nem készül belőlük annyi yaoi-dj.)

Vegyük például Aizent: Az egyik kedvenc karakterem (volt) Bleach-ből. Mesterien mozgatta a szálakat a háttérben, eljátszotta a halálát is, majd ahogy felfedte magát SS-arc végén, az volt a Bleach egyik legepic-ebb jelenete. (Mondjuk más kérdés, hogy idővel a folyamatos "just as planned"-jei kivágták nálam a biztosítékot, de FKT-arc közepéig az egyik legjobb főgonosznak tartottam.)

Másik, akivel ilyenkor pedálozni szoktam, az Naraku. Rohadtul bírtam benne ezt az ultrageci, "senkit nem kímélek" stílusát, ráadásul VÉGIG kőgonosz volt, és nem lett belemagyarázva végül semmi "igenis jó vagyok, csak meghalt a kiskutyám, pusztuljon a Világ", á la Pein (Naruto).

De persze vannak még epic, karakterrel (is) rendelkező rosszarcok, példának okáért én Grimmjow-t is nagyon komálom, vagy ott van Crocodile a One Piece-ből, aki MEGAWIN, vagy Bakura a YGO-ból, de mondhatnám a Pride-Wrath-Fater triumvirátust is az FMA: BH-ból.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:A nyálasképű főgonoszoktól ugyanúgy felfordul a gyomrom, mint az ilyen kigyúrt, agyonszteroidozott figuráktól, ellenben, ha van stílusa valamelyiknek, akkor leszarom, hogy hány fangirl bálványa.
Pontosan, ez a kulcsszó.
Junchi írta:(Megjegyzem, az ilyen "200 kiló izommal operálok" karakterek meg minden második fanboy bálványai, szal ezzel az erővel ők se jobbak, max nem készül belőlük annyi yaoi-dj.)
Igen, szóval én ritkán jövök a fanokkal, de a "tökmindegy, hogy mi a sztori, amíg Gatts aprít"-fanboyok semmivel sem jobbak, mint a "kit érdekel, hogy már rég nem a manga alapján megy, amíg van Sebastian x Ciel fanservice" fangirlök. (És persze a Berserk mangára sem miattuk mondom, hogy mostanra tényleg egy szánalom lett, hanem amiket már írtam korábban.)
Junchi írta:Vegyük például Aizent:
Na igen, még akik úgy is vannak vele, hogy az összes Bleach kötetet tűzre kéne vetni, amiket Kubo SS arc után rajzolt, azok is elismerik, hogy amit ott a végén művelt Aizennel, az abszolút váratlan volt, illetve akinek SS után már minden fórum lespoilerezte, és úgy olvasta végig, még az is elismerte, hogy van annak a bizonyos "I'll stand in the sky" jelenetnek egy feelingje, ahogy kb. a végén mindenkit lemos, és kioktat. (Részben szerintem pont ez is lett a dolog "veszte", túl magasra tette ezzel Kubo a lécet sztori szempontjából, és ekkora ármánykodást azóta sem sikerült összehoznia Aizennel vagy más gonosszal. De ez már nem ide tartozik, ezért van a Bleach topic. XD)
Junchi írta:Másik, akivel ilyenkor pedálozni szoktam, az Naraku. Rohadtul bírtam benne ezt az ultrageci, "senkit nem kímélek" stílusát, ráadásul VÉGIG kőgonosz volt, és nem lett belemagyarázva végül semmi "igenis jó vagyok, csak meghalt a kiskutyám, pusztuljon a Világ", á la Pein (Naruto).
Ő meg az a gonosz, akit tényleg szívből gyűlöltem. Kevés ilyen szereplő van még animében is, de egyszerűen egy köcsög rohadék, erre mást nem lehet mondani. Persze pont ez lenne a lényeg, elvégre a gonosznak a vesztét kell kívánni, nem együttérezni vele, vagy szurkolni neki. Persze egy jól megírt múlt/motiváció azért sosem árt, de szvsz Naraku karakteréhez ez végképp nem illett volna, és én is ott szurkoltam egészen a végéig, hogy "csak Rumiko elő ne hozza ezt a "dehát csak rossz gyerekorom volt!" vagy hasonló baromságot...", mivel annak fényében, amiket végig csinált, az egész dolog hiteltelen lett volna. (Jó, előjött a végén az a "Kikyou, I miss you!", de szerencsére semmit nem vont le a dologból. :D) Nem akarom, hogy Péter ezt is magára vegye, szóval leszögezem, hogy a Fushigi Yuugi nálam "a" shoujo anime, de ott pl. überfail volt, hogy Nakago múltjáról egy büdös szó sem esik X részen át, majd a legutolsó epizódban bedobják ezt a "jajj, az anyám, jajj a múltam!" dolgot. Ez így nem működik, nem várhatják el, hogy az ember egy olyan rohadékkal szimpatizáljon, aki előtte a sorozat 99%-ában alig mutatott emberi érzelmeket, már ha egyáltalán... Örültem, hogy Narakunál kikerülték ezt a csapdát. :) (Ha meg már így említed, Narutóban pont ettől kapok lassan(?) hülyét, hogy a legutolsó, tanyáról jött, huszadrangú ellenfélnek is kötelező jelleggel beraknak mindig valami többfejezetes flashback arcot, ahol kiderül, hogy a szülei meghaltak, a kutyáját elvitte a sintér, a házát lefoglalta az adóhatóság, neki pedig 8 órás váltott műszakokban kellett dolgoznia a helyi Mc Donald's-ban. :dirr: És ez természetesen feljogosítja arra, hogy nagy emózásában boldog-boldogtalannak nekimenjen. XD)
Junchi írta:Bakura a YGO-ból
Na igen, neki volt még egy stílusa, bár ha YGO, akkor én Pegasus-t bírtam, azok az amcsi rajzfilmes szörnylapok mindent vittek. XDDD FMA-s homonculusok meg szintén jók, csak úgy, mint D.Gray-man-es Noah család, élükön a Millenium Earl-el, aki nálam a "No. #1 shounen főgonosz" jelenleg. :3 (Bár ezt már írtam a stílusos gonoszok topicban. XD)
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Jé, ezt a topicot még nem pucolta ki paTKany? :vigyor: Itt-ott már beletöröltem, de még nagyon sok az alakítanivaló rajta. - paTKany megj.
Péter írta:Nem kőbe vésett törvény, de azért azt is vegyük már figyelembe, hogy egyetlen manga, anime világ se bír olyan részletességgel, mint mondjuk egy Warhammer, Elder Scrolls, Forgotten Realms, és még sorolhatnám, nem is hasonlíthatók egymáshoz.
Valahogy úgy érzem, hogy nem fair egy RPG univerzumot összehasonlítani egy anime/manga világával. Míg egy RPG esetében maga a világ az elsődleges, ahol a játékos kedve szerint alakíthatja a történetet, addig egy film/könyv/anime/manga esetében maga a történet a lényeg, a világ pedig csak keretként szolgál hozzá, és nem lehet minden szerző annyira megszállott, mint Tolkien volt anno.

BTW: Ajánlom a Five Star Stories című manga megkukkantását, félelmetesen részletesen kidolgozott világa van, szerintem a szerző Tolkienhez hasonló szinten megszállott. ::^_^::
Péter írta:Ilyen alapon pedig a nyálbishi démon ha nem is megszentségtelenítés, de mindenképp egy gagyi, elcsépelt kreálmány a Nyugati darabokhoz képest.
Nyugaton is megvannak a "nyálbishi démonok" megfelelői, csak a mostanában népszerű romantikus fantasy regények környékén kell keresni őket. Más célcsoport, más ábrázolásmód, egy szarvas-patás démon elég nehezen lehetne dögös szerető. :wink:
A mordályos nyul írta:A kedvesen mosolygós, angyalarcú gyilkológépekről nekem simán ő jutott eszembe. Okita a Kenshinből. Még csak a manga elején járok, de egy pillanatig sem volt kétséges, hogy melyik oldalon áll. Hogy később mi lesz, azt nem tudom, de most nem is érdekes, ha babamosollyal képes gyilkolászni.
Na ő jó példa. ^^ Okita egy igazi kis szociopata, mondjuk ő még annyira nem is szadista.
Junchi írta:Vegyük például Aizent: Az egyik kedvenc karakterem (volt) Bleach-ből. Mesterien mozgatta a szálakat a háttérben, eljátszotta a halálát is, majd ahogy felfedte magát SS-arc végén, az volt a Bleach egyik legepic-ebb jelenete. (Mondjuk más kérdés, hogy idővel a folyamatos "just as planned"-jei kivágták nálam a biztosítékot, de FKT-arc közepéig az egyik legjobb főgonosznak tartottam.)
Sajnos az utóbbi időben Azen már tényleg nem az igazi, úgy néz ki őt is utolérte az Adzsite komplexus. Ráadásul attól tatok, hogy Kubo most Vegitát akar csinálni belőle, és átállítja Ichigo oldalára.
Titkos írta:Igen, szóval én ritkán jövök a fanokkal, de a "tökmindegy, hogy mi a sztori, amíg Gatts aprít"-fanboyok semmivel sem jobbak, mint a "kit érdekel, hogy már rég nem a manga alapján megy, amíg van Sebastian x Ciel fanservice" fangirlök.
:goodpost:
Titkos írta:Nem akarom, hogy Péter ezt is magára vegye, szóval leszögezem, hogy a Fushigi Yuugi nálam "a" shoujo anime, de ott pl. überfail volt, hogy Nakago múltjáról egy büdös szó sem esik X részen át, majd a legutolsó epizódban bedobják ezt a "jajj, az anyám, jajj a múltam!" dolgot. Ez így nem működik, nem várhatják el, hogy az ember egy olyan rohadékkal szimpatizáljon, aki előtte a sorozat 99%-ában alig mutatott emberi érzelmeket, már ha egyáltalán...
Nakago túl népszerű volt, úgyhogy kellett valamit villantani a múltjáról. XD Mondjuk nekem sem sikerült megkedvelnem őt ettől.
Amúgy én is rühellem, amikor úgy próbálnak egy szereplőből „háromdimenziós” karaktert csinálni, hogy a halála előtti 20 perccel bedobnak egy falshbacket arról, hogy mennyire szereti a lányát, vagy hogy mindent csak a kishúgáért csinált, és elvárnák a nézőtől, hogy ettől megkedvelje és sajnálja. :roll:

BTW 2: Ha már Fushigi Yuugi… Péter ha te ennyire fújsz a bishouenenekre, akkor hogyan tudtál 9 pontot adni a Fushigi Yuugire, ami ugye fordított hárem sorozat és emiatt tele van bishikkel? Ott nem zavartak a szépfiúk meg a BL subtext?.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:Valahogy úgy érzem, hogy nem fair egy RPG univerzumot összehasonlítani egy anime/manga világával. Míg egy RPG esetében maga a világ az elsődleges, ahol a játékos kedve szerint alakíthatja a történetet, addig egy film/könyv/anime/manga esetében maga a történet a lényeg, a világ pedig csak keretként szolgál hozzá, és nem lehet minden szerző annyira megszállott, mint Tolkien volt anno.
Egy RPGben a szerepjátszás az elsődleges, a világ és az abban játszódó történet a körítés. Amúgy ahogy írtam is, nem hasonlíthatók egymáshoz, de nem is én hoztam fel a témát.
Mariko írta:Nyugaton is megvannak a "nyálbishi démonok" megfelelői, csak a mostanában népszerű romantikus fantasy regények környékén kell keresni őket. Más célcsoport, más ábrázolásmód, egy szarvas-patás démon elég nehezen lehetne dögös szerető. :wink:
Ahogy írtam, irdatlan mennyiségű szemét van Nyugati oldalon is, főleg már ma, de az ilyen Stephenie Meyer (csak példa volt) kaliberű lecsúszott írók műveit én nem igazán tekintem mérvadónak.
Mariko írta:BTW 2: Ha már Fushigi Yuugi… Péter ha te ennyire fújsz a bishouenenekre, akkor hogyan tudtál 9 pontot adni a Fushigi Yuugire, ami ugye fordított hárem sorozat és emiatt tele van bishikkel? Ott nem zavartak a szépfiúk meg a BL subtext?.
A Fushigit majdnem 5 éve láttam, az első eredeti nyelven nézett animéim között volt a még minden poén új időszakom kellős közepén. Az pedig, hogy én hány pontra értékeltem egy olyan weblapon, ahová már kitudja mikor léptem be utoljára, nem tudom mit is befolyásol, vagy egyáltalán miért is számít.

Egyébként még egyszer leírom, mert láthatóan sokan nem fogták fel, egy jóképű legény/bishi teljesen más egy romantikus, krimi, vagy horror cuccban, mint egy fight animében, ahol a bunyón van a hangsúly.
Azt hiszem az egész 3. oldal mehetne a lomtárba, mert sikerült totál eltérni a témától, és már megint egymás ízlését tiporni, feleslegesen.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Egyébként még egyszer leírom, mert láthatóan sokan nem fogták fel, egy jóképű legény/bishi teljesen más egy romantikus, krimi, vagy horror cuccban, mint egy fight animében, ahol a bunyón van a hangsúly.
Ez esetben sorry, de az Ellenszenves animeszereplők topikban elég sok bishit lebuziztál (függetlenül attól, hogy milyen animében szerepelnek), amiből én tévesen azt a következtetést vontam le, hogy úgy általában van bajod a bishounenekkel.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Egy RPGben a szerepjátszás az elsődleges, a világ és az abban játszódó történet a körítés. Amúgy ahogy írtam is, nem hasonlíthatók egymáshoz, de nem is én hoztam fel a témát.
Pedig így visszaolvasva úgy látom, hogy te hoztad fel (ismét...) a "Warhammer, Elder Scrolls, Forgotten Realms" példákat, persze oda is írod, hogy "össze sem hasonlítható", csak tudnám, akkor miért mindig ezzel állítod párhuzamba egyik-másik animét

(Btw, az FY oké, hogy shoujo, de abban is ment rendesen a fighting, de én már ilyenekbe nem megyek bele, YYH is csodálom, hogy bejött, amikor ott meg Kurama 5 mostani bishounennel ér fel, Hiei meg kb. egy bishounenizált Vegita. :D)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Fighting Anime

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Péter írta:Egyébként még egyszer leírom, mert láthatóan sokan nem fogták fel, egy jóképű legény/bishi teljesen más egy romantikus, krimi, vagy horror cuccban, mint egy fight animében, ahol a bunyón van a hangsúly.
Na de mit tegyenek szerencsétlen mangakák és anime direktorok, ha egyszer erre van igény manapság? :3

Szal ahogy én látom a dolgokat, a Dragon Ball-nak például volt egy korszaka, ami akkoriban jelentette azt, amit jelent ma a One Piece, a Bleach, a Naruto, az etc. Akkoriban az volt a shounen-fight-ok mércéje, ma meg már nem. A mangakák meg jobb híján alkalmazkodnak a mai fogyasztói társadalom elvárásaihoz, mert egyszerűen nem tehetnek mást. Szal most hiába dönt úgy Tarou Tuurou, hogy "márpedig én izomoldalról fogom ismét megragadni a témát", valszeg nem éri el vele az áhított célt, mert manapság már nem ez kell a népnek.

De ez persze nem csak a shounen-fight műfajra igaz, hanem az animékre úgy általában. Szal a magam részéről például sohasem magukat az animéket támadom, hanem azok nézőit, hogy lazán beérik K-On-nal, moe-val, tucatecchivel és hárem-festtel. (...) "Megszoksz vagy megszöksz" jelenség. Vonatkozik ez az alkotókra és anime-nézőkre egyaránt.
Válasz küldése