Legyilkolt klisék animékben

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Legyilkolt klisék animékben

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Sziasztok!
Szerintem érdekes volna olyan témákról is beszélgetni, amik a nyugati filmvilágban agyoncsépelt klisék, de animékben egészen máshogyan bukkantak fel.
Az Asatte no Hokou jó példa erre: a két főszereplő szerepet cserél, de az eredmény nem pár hétig tartó móka és kacagás - ahogy megszokhattuk - hanem némi romantikus dráma.
Írjatok még hasonlóakat, kíváncsi vagyok...
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

:wtf:

Én nem értem ennek a témának a lényegét... De szerintem kár különválasztani a másik klisés témától...
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én asszem értem. :) A másik topic arról szól, amik agyonhasznált klisék animékben, ez meg inkább azokról, amikor egy néző által már sejthető klisé helyett valami totál más sül ki a dologból. :D
Mondok pár kedvenc példát.
1. Inu Yasha legeleje. Kagome ugyebár kiszabadítja IY-t, azonban ő nem az FY-ből és más shoujókból elvárt módon cselekszik (csúnya szörny lerúgása, coolos póz, bishi nézés stb.). A szörnyet ugyan megöli, de utána "kedvesen" közli a lánnyal, hogy ha nem adja neki a gyöngyöt, ő is megkapja a magáét. :D (és utána majdnem be is váltja a szavát) Kagome még meg is lepődik, és magában valami olyasmire gondol, hogy "Nem neki kellene a hősnek lennie?" Hát amúgy de, csak nem ebben a sztoriban. :D XD
2. D.Gray-man-ben a legtöbb "semmire sem vagyok jó, öljetek meg, I'm an angstman" rész. Ugye a legtöbb sorozatban ilyenkor legalább a fél epizód arról szól, hogy a szereplő önmagát marcangolja, a társai pedig hihetetlenül sajnálják. Itt általában nem ez történik, a többiek szépen helyreteszik társukat, ha kell akkor olyan stílusban, hogy "A francba, ne angstelj már, amíg te ezzel vagy elfoglalva, mindannyiunkat lemászárolnak!". XDD (Nem ezt mondják, de a stílus tisztára ilyen. XD)
3. Ranma 1/2 bármelyik olyan epizódja, ahol sanszos, hogy "ZOMG it's the attack of the century!" jelenet jön. :D Sok ilyen van benne, de kapásból most a Happo Fire Burst ugrik be. Erről a hihetetlenül veszélyes, és félelmetes támadásról csak annyit tudunk, hogy annyira pokoli, hogy a pontos leírását maga a mester zárta el, nehogy később megtalálja, mivel a múltban szörnyű kárt okozott a használatával, amit nem tudott magának megbocsátani. Ennek hallatán mindenki egy Genki Dama szintű cuccra számít igaz? :D Nem egészen, a Happo Fire Burst egy óriási gyújtóbomba, a "múltban okozott katasztrófa" pedig az volt, hogy az öreg legutóbb szénné égetett vele egy melltartót (vagy lehet, hogy az egy egész fehérnemű-gyűjtemény volt, rég láttam már XD), és mivel erősen fehérneműfétise van az öregnek, az ő szemében ez az emberölésnél is nagyobb bűnnek számított. XD

Most egyelőre ennyi jutott eszembe, írjatok még, mert szerintem az alapötlet nem rossz. :) (Már ha sikerült jól megértenem. XD)
Kép
Avatar
Sephiroth
Profi
Profi
Hozzászólások: 324
Csatlakozott: 2006.09.26. 09:30
Tartózkodási hely: In the Lifestream

Hozzászólás Szerző: Sephiroth »

Jó, most már én is értem miről van szó.... nem anime, hanem manga, de sztem az animeváltozatba is átemelhették:
Árnybíró legeleje. Gonosz helytartó sanyargatja a földet és a szereplő kiscsajt, de megjelenik Magányos Vándor (tm), akiről ordít hogy nem az akinek mondja magát, és gondterhelt arccal hallgatja a meséket hogy egy Árnybíró jön a városba, és hogy na az majd jól helyrerakja a gonosz helytartót, de biztos álruhában jön majd....
Na ezen a ponton majdnem leraktam az egészet, lévén ez 10 éve a Kenshinben még eredeti volt (talán), de hogy egy az egyben lemásolják az intrót--- Guess what, nem ez történik! Magányos vándor a gonosz helytartó álruhában, és mikor az árnybíró VALÓBAN megjelenik, hát, tényleg nem számítani rá hogy ő lesz az! REmek felütés, tudatos - ám elég kockázatos - harc a Shounen klisék ellen. Ez amúgy az első pár kötetben még erős, ezért is kaptam rá a sorozatra, de az utóbbi időben kicsit ellaposodott ez a vonal, kár érte.
God's in his heaven, All's right with the world
Avatar
sergyu
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2007.09.14. 18:52
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sergyu »

Igen, valami ilyesmire gondoltam. Nehézkesen fogalmazok, nem túl szerencsés dolog :?
Animekritikák, cikkek, minden héten sok friss olvasnivaló:
http://animecomment.blog.hu

AnimeComment - Animékről kritikus szemmel
Válasz küldése