Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ez most csak így hirtelen ugrott be, de fogalmam nincs eddig hogy kerülhette el az animeadaptációt az egyikkedvenckönyv Battle Royale c. gyilkolászós-belezős-edgy trash-és popkulturális ikonnak számító cucc. Már megélt egy mangafeldolgozást, amit fél kötet után kukáztam a borzalmas art miatt, és két filmet, amiket még a létezésből is ki kellene törölni, oly förtelmesek és nevetségesek (ahogy a japán horror-thriller-egyéb anime-mangafeldolgozásként futó filmek 99%-a). Komolyan, sokért nem adnám, ha egyszer normális karadesignnal (nem lolik, stb...), rendes animációval és 101%-ig a forráshoz ragaszkodva készítenének egy animét ebből a könyvből.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ezt, épp most kezdtem újraolvasni. Itt írtam róla annak idején részletesebben úgy két éve.

Emellett bár childlish, de magam részéről egy relatív könyv hű Harry Potter anime feldolgozást is el tudnék képzelni amolyan 12-26 rész / könyv, hosszúságtól függően.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Surci írta:Bármiféle Dumas-anime-adaptációra kapható lennék (Gankutsuou ugye ).
A Három muskétásból készült több anime feldolgozás is, de nem hiszem, hogy ez pont azok lennének amire te gondolsz.
http://myanimelist.net/anime/2333/Anime_Sanjuushi
http://myanimelist.net/anime/2334/Anime ... _no_Bouken
http://myanimelist.net/anime/8214/Tekka ... atari_yori
Cruel Angel írta:áh én barom, hogy felejtkezhettem meg róla? szóval Asimov bácsi utsó két Alapítvány kötetét (Alapítvány Peremén, Alapítvány és Föld) kifejezetten szívesen megnézném. De bármely egyéb Asimov művet feldolgozhatnának.
Hát csak Alapítvány manga létezik, de ebből én is szívesen néznék meg egy animét.

És akkor egypár inaktív tag régi kívánsága (hát ha más is kíváncsi rá, meg hát ja sok szabadidőm van)
Shin írta: Én azt imádnám, ha az Anne Rice könyvekből (Interjú, Lestat a vámpír, Kárhozottak királynője, Armand, satöbbi...) csinálnának animét!!!
Hát ahogyan a legtöbb esetben itt is csak manga létezik, anime még nem készült belőle.
Jaaku írta:Egyébként ami érdekes lenne még az Orwelltől az 1984
Orwell mestertől sajnos csak 1984-es manga van a piacon.
Narumi írta:Egykét Verne-regényt el tudnék még képelni animében (pl. Kétévi vakáció).
Létezik a klasszikus 80 nap alatt a Földkörül. Tizenöt éves kapitány is kapott egy feldolgozást. Valamint a Két évi vakáció is kapott két teljesen külön álló feldolgozást. Egyik és a másik
Namiyo Kaminaga(Qinga) írta: De lehetne a Lassie hazatér is:D
Ebből speciel van anime sorozat és az aztösszefoglaló film is

Magam részéről, ha magyar írót kell megneveznem, akkor Rejtő világát különös képen Piszkos Fredre gondolva, el tudnék nézegetni egy kis sorozatot. Szintén a humornál maradva Svejk is szóba jöhetne, mint alapanyag. Ezeken kívül jó lenne látni verseket meg animálva. No, itt nem olyan giga versekre gondolok, mint pl.: Illiász vagy a Zrinyi veszedelme (bár mind kettőt meg lehetne animésíteni). Sokkal inkább ilyen rövid kis alkotásokra gondolok, mint pl.: Poe: Annabel Lee (Lee Annácska).
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára iskariotes 2016.02.22. 22:42-kor.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Surci írta:Ez most csak így hirtelen ugrott be, de fogalmam nincs eddig hogy kerülhette el az animeadaptációt az egyikkedvenckönyv Battle Royale c. gyilkolászós-belezős-edgy trash-és popkulturális ikonnak számító cucc.
Ezen amúgy én is elcsodálkoztam anno, mert tutira vettem, hogy amekkora hypeot kapott, előbb-utóbb, jön majd az anime feldolgozás is, aztán csak nem jött. (Mondjuk nem mint hogy ha ez akkora baj lenne, mert IMHO, nem volt valami nagy eresztés.)

A filmet mondjuk megnéztem belőle, de az valami rémesen kínos volt. :D
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

iskariotes írta:Orwell mestertől sajnos csak 1984-es manga van a piacon.
Hogy mik nincsenek...! Na ezt meg kell lesnem valahogy...
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Nemrég gondolkodtam el azon, hogy a Pál utcai fiúkból (amelyik amúgyis az egyetlen 10/10-es kötelező olvasmány és Japánban is az ajánlott/kötelezők között van iskolától függően) több jóféle anime feldolgozást is lehetne csinálni. Szigorúan ragaszkodva az eredeti műhöz Free!-i magasságba emelné a cucc fujo-potenciálját. Az Áts Feri × Nemecsek Ernő pairing még a könyvet olvasva is ordítóan adja magát. Genderbent szereplőkkel meg simán megállná a helyét bármelyik CGDCT között, a gitt egylet, a törökméz árus meg a múzeum kerti golyózás egytől-egyig olyan zseniális jelenetek amelyeket szívesen megnéznék cute girl előadásban is.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Gyorsan rákerestem, reméltem, hogy hátha egyszer valaki valamikor készített belőle egy mangát vagy legalább egy jól kidekorált könyvet, de sajnos nem :( De azért találtam pár japán kiadás, szóval íme Nemecheku -ék ábrázolása Japánban:

1. Vegyes borítás
2. Elég extrém grundvár ábrázolás
3. Sima könyvborítás
4. Egy belső kép
5. Zöld Pöttyös az igazi

Végezetül akit ez tényleg nagyon érdekli azoknak ajánlom eme magyar blogbejegyzést:
http://fubito.blogspot.hu/2014/08/magya ... panul.html
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Szeretnék már látni egy W40K animét (hogy meg valosuljon minden császári szolga rémálma :D)

EataTau (webcomic) szerintem remek alapanyag lehetne gyakorlatilag rendelkezik azokkal az "elemekkel" amivel el lehetne érni egy decens néző számot.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mai kihívásos kérdésről eszembe jutott hogy mennyire megnéznék egy animét a Végtelen Történetből. Itt aztán minden adott amiből egy kiváló adventure-akció-fantasyt lehetne készíteni.

Valamint egy (vagy tíz) Lovecraft-adaptációt, de a pszichológiai horror és nem a moelolifanszervíz (Nyaruko -_-) vonalon. Kiterjedt univerzum, misztikus-baljós hangulat, és azért is lennének alkalmasak még, mert kevés bennük az animékben komolyanvehetetlen gore és trancsírozás, viszont egy hozzáértő rendező kiváló pszichothrillereket tudna belőlük összerakni. Sajna még film se nagyon akaródzik készülni belőlük, úgyhogy ez is magmarad a vágyálom-kategóriában. :(
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Hát ugye a Végtelen Történetből már van egy animált feldolgozás, persze ez amcsi verzió és nem anime. Gondolom a probléma az lehet, hogy Michael Ende könyvét eddig csak egyszer 1982-ben adták ki Japánba, így már bőven elfelejtődött és kvázi újra fel kellene fedezni a japánoknak vagy legalább egy producernek.

Ami pedig Lovecraft illeti. Anime létezik tőle, de lehet, hogy ez egy kicsit underground stílusú.
Mangaban pedig egy Tanabe Gau nevű tag garázdálkodik, aki már négy kötetet is megjelentett a szerző munkáiból.
The Haunter of the Dark
H.P. Lovecraft's The Hound and Other Stories
The Colour Out of Space
At the Mountains of Madness
Valamin Lovercraft szerepelt mint karakter a Bungo Stray Dogs 2-ben is.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Egy MOBA-s animét szívesen megnéznék, pl. ha ez létezne, de nyilván nincs ekkora mázlim. :( De amúgy most viccen kívül beugrott, hogy igazából nem értem, egy hasonló setting miért ne működhetne pl. sportanimeként? Volt már úszósrácoktól kezdve a műkorcsolyázókon át mindenféle sport cucc (sőt, ugye van most már szumós, meg búvárkodós is azóta... XD), simán beleférne valami MOBA, vagy akármilyen gamerversenyes sportanime is, a fenti videó meg gyakorlatilag fel is vázolja a forgatókönyvet nagy vonalakban: XY-chant, a félénk lányt beszervezik a suli MOBA-klubjába, ahol nem kisebb a tét, mint megnyerni az egyik népszerű MOBA játék Japánban esedékes regionális bajnokságát. XY-chan persze eleinte azt sem tudja, mik azok a lane-ek, minionok, push, stb., de idővel egyre inkább belejön, meg Z-kunnal is elkezd szövődni a románc köztük (akinek a kedvéért egyáltalán belement ebbe a "hülyeségbe"... XD), sőt, még pozitív üzenetként a sorozat játékon kívüli, slice of life jeleneteiben azt is láthatnánk, ahogy XY-chan a MOBA-ban elért sikerélmények hatására a való életben is egy magabiztosabb, nyitottabb személyiséggé válik. :D (A bajnokságot pedig természetesen megnyernék, de ahogy a jó sztorikban, úgy itt sem a végpont, hanem az oda vezető út lenne a lényeg... :D) Nem beszélve arról, hogy gamer szempontból is jóval több értelme lenne már egyszer látni egy ilyet, mint a hatszázadik "a játékban ragadtunk, de úgyis van velünk egy vérprofi/cheater/diktátor/stb., aki simán "végigviszi" az egészet". Na? Naaaa? :D

Japán: Bocs, nem hallak a nyögésektől, amiket az Araiya-san!-os csajok adnak ki magukból, épp annak animáljuk a totálisannemhentai jeleneteit.

Titkos: Japán, néha úgy tudlak utálni... -___-
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Bár nem egyben egy amit keresel, de azért én tennék vele egy próbát: Quan Zhi Gao Shou.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2019.05.10. 20:01 Bár nem egyben egy amit keresel, de azért én tennék vele egy próbát: Quan Zhi Gao Shou.
Köszi, mintha rémlene, hogy anno erre mondták páran, hogy "SAO done right". Majd lehet ránézek. :)
Kép
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Egy idol "BL" animét. Egy sport "BL" animét. Egy fantasy "BL" animét. Egy kalandozós "BL" animét. Esetleg ugyanez yuriban.

Igen, kicsit egyoldalúnak tűnik, de mindjárt megmagyarázom. Ha gay párokról van szó animékben és mangákban (férfixférfi és nőxnő párok esetében egyaránt), akkor az általában semmi másról nem szól csak a romantikáról és nagy részben akkor sem az egészégesről. Nincs más téma. Tudom, hogy a shoujo alapokon nyugvó műfajokon nem szabadna számon kérni ezt, de egy idő után az ember megunja, hogyha van is valami körítés hozzá, nem számít. Márpedig én szeretnék néha kicsit változatosabban nézni. Egyrészt vigyék ki a gay viszonyokat a való világban. A gay pár tagjainak legyenek barátai, családja, munkája, élete, ne legyenek elszeparálva. Legyenek természetes részei a világnak, ahogy a hetero románcokban is látjuk, hogy a pár tagjai közösségek részei és ezer másféle viszonyaik is vannak. BL mangák kapcsán egyszerűen imádom, mikor a baráti társaság vagy család is része a mangának, még ha ez azt is jelenti, hogy a romantika lassabban halad. Vagy akár kerüljön szóba, milyen hátrányokkal küzdenek a meleg és leszbikus párok, legyen reálisabb, merészebb témákkal. Másrészt keveredjenek kalandokba, és ne csak annyiba, ami kimerül a suli-munkahely-ágy háromszögben. Legyenek más témák is, mint csak a szerelem ötven - néha nagyon szürke - árnyalata.

Ott volt a Yuri!!! on Ice, valami olyasmi, de tökösebben, ha szabad így fogalmaznom. A YoI, minden szerelemmel együtt, néha baromi gyáva volt. Nem kell mindig konkretizálás, de még csak egy valaki is van, aki rá tudja fogni, hogy Yuuri és Viktor kapcsolata brománc, addig igen, megalkuvónak érzem. Márpedig még mindig van ilyen. A közel egy időben futott Gundam sorozat, a Tekketsu no Orphans ilyen szempontból sokkal beválallósabb volt, más tészta, hogy ott meg más miatt esett kútba a hőn áhított viszonyom.

Vannak egészen jó mangák ilyen téren, de azok soha nem kapnak animációs feldolgozást. Leszámítva a most bejelentett Saezurut, ami pontosan hozza, amit én szeretnék látni. Yoneda Kou mangájában a romantikus rész halad a leglasabban, mert ez a jó értelemben vett lélektani munka. A főhős Yashiro egy iszonyatosan összetett figura. A felszínen egy kissé szarkasztikus, önirónikus fazon, eszméletlen kisugárzással és hanyag eleganciával, de a mélyben nagyon sok minden rágja. És bár a maga módján tudja kezelni, mert sok minden, de egy elveszett fiugra nem, a történet egyes pontjai során rendre derül, hogy nem úgy működik, ahogy azt kellene. Ráadásul maffiafőnök, akinek a saját érzelmei mellett meg kell küzdeni az alvilági kavarásokkal, márpedig abból van rendesen.

Kicsit ironikus, hogy a tajvani és thai BL élőszereplős sorozatoktól ezt jobban megkapom sokszor, lásd akár a most futó Trappedet, amiben rendőr és maffiafőnök kapcsolata kerül a középpontba, ami annyit tesz, hogy van nyomozás, van akció, verekedés, lövöldözés, amit megkoronoz a két főszereplő viszonya.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Risa »

Igen, vicces, hogy pont a kínaiak vették észre ezt a piaci rést, vagy hogy mondjam, akiknél meg animeformában nem nagyon tudjuk, mire számíthatunk. :drop: Merthogy ezért visítok annyit MXTX regényein - szerteágazó, izgalmas fantasy történetek, kidolgozott karakterek és karakterek közötti kapcsolatok, és emellé jön csak be a slowburn, de abszolút konkrét, kimondott gay románc. Talán az Akatsuki no Yonához tudnám hasonlítani az élményt, csak nem hetero a fő páros. Csak hát ki tudja, mennyit fogunk ebből viszontlátni az adaptációkban... De azért tessék megnézni azt az MDZS-t! :) A kínai nyelv hangzása nem kifogás. XD
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Talán azért nem nyitják meg jobban a történeteket, mert akkor igencsak kellemetlen dolgokról kellene beszélni. Például a középiskolai bántalmazásokról, kiközösítésről, belső küzdelmek, család elfordulás. Ezek ugye valós és létező problémák csak, ugye ezeket bemutatni nem lenne szép. Így maradnak a közhelyes történetek, ahol a szerelmeseknek semmi problémájuk nincs maximum az, hogy nem egy helyen akarnak tovább tanulni.
Valamint bele kellene mélyedni az LMBTQA+, vagy legalábbis a meleg kultúrába. Bemutatni a bárokat, a rendezvényeket, a pride felvonulásokat, a jogi harcokat. De, hát ez kutatást jelentene meg hasonlókat.
Ameddig ezeket nem teszik meg, a meleg párok szerepeltetésének pont annyi az értelme mint amikor egy történetbe isekai száll jelenik meg. Jó pofa, érdekes és nem a szokványos gimi a háttér.

A kínai helyzetről pedig ezt három írást ajánlom:
Jó fiú, de soha nem lehet meleg
Kínában mindent leradíroznak a netről, ami kicsit is meleg
A másság ára - Ezt különösen ajánlom mert ez a CRI-n jelent meg, szóval ezt a cenzúra hivatal is jóváhagyta.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Kicsit jobban összeszedtem, hogy milyen sztorit látnék szívesen.

- A Koutetsujou no Kabanerinél kifogásoltam a sorozat második felé,t hogy miként b*sztak el egy ígéretes alapot. Ott pl. szívesen átírtam volna olyan nyomasztóra, hogy szerintem sokan otthagyták volna, akik a shounen miatt szálltak fel a hype vonatra. Hogy mindenki szenved a vonaton (a terhes anya pl. elvetél, a gyerek vasszívűként születik, kirágja magát vagy valami, szóval a gore-ral se fukarkodtam volna), lázadás tör ki a szűkös készletek miatt, hogy nem tudnak megállni sehol pihenni, mindenki a végét járja, fáradt, a rajtaütések és támadások folyamatosak, és egyedül az utolsó reménység tartja egyben a szerelvényt, hogy a paradicsomi védett városban majd megmenekülnek. Ja, és aki félig vasszívű, az csak átmeneti erőt nyer belőle, de azon az áron, hogy lassan felemészti a vírus és a saját állapota már alapból, de az erő használatával egyre gyorsabban... Szóval bye-bye Mumei meg sablon shounen főszereplőnk (tényleg, hogy is hívták? totál felejthető volt a csóka), És akkor jött volna a végső csapás: a város réges-rég felégett, kihalt, egyetlen hatalmas fészek, amibe bemasíroztak. És akkor az utolsó rész egy last stand lenne, amit senki se él túl...

- A mostani Dororónál bejátszottam volna azt íróként-rendezőként, hogy a jó és oltalmazó démon valójában a legnagyobb gonosz a hamis hitben ringatással, az emberek megvezetésével, és a reménységeiken való élősködéssel, ami a tényleges démonokat és szörnyeket tette volna emberibbé azzal, hogy végül is egy áldozatért cserébe tartják a szavukat, az egyezséget, míg a jók csak élősködnek, és ők okozzák a nyomort, hogy a fohászból erősödhessenek a többiekhez képest.

Szóval a igen, valami ilyesmi csavarokat, elemeket látnék szívesen, amik tényleg merész megoldások lennének ebben a kényszeres "mindig kell valami klasszikusan jó" felfogásban. Valami, ami kicsavarja a nézőt, kihozza a komfortzónájából, de nem puszta shock value, mint a Koboldgyakó első részének húzása a nemi erőszakkal. Az egy elég olcsó húzás volt ebből a szempontból, ami csak azért lett betolva, hogy felkeltse a figyelmet, és amikor lankadna az, akkor egy kis vérengzéses akciót benyomtak, hogy élvezetes maradhasson.

Vagy olyat, mint ami a Yomigaeru Sora: Rescue Wings volt a katonai (helikopteres) mentőalakulatokkal, csak mondjuk tűzoltókkal egy hatalmas tűzvész kapcsán. Akár történelmi környezetben, akár modernben. Bár az előbbiben nagyobb potenciál van a városokat felemésztő lángokkal, lehet játszani a menekülés minden egyes pillanatával... De abba nem kell semmilyen genya csavar, hogy mégse jutnak ki/élik túl, megégnek... Önmagában is, jól kivitelezve, elég izgalmas tud lenni. Mint a most futó Csernobil sorozat, az a hangnem is rendkívül adná.

Ami meg a romantikát érinti... Nekem máig a legreálisabb a Yosuga no Sora képzete arról, hogy mit jelent egy párkapcsolat, tökmindegy milyen nemekről beszélünk. Olyan, ami tényleg a törődésről szól, de mellőzi az érzelmeket, helyette pedig inkább azzal foglalkozik, hogy lehetne valamit kihozni úgy, hogy neki is és nekem is jó legyen, és erre alapozza az indítékait, nem arra, hogy "mert szeretem/vonzónak találom". Hanem ami azt mutatja meg, hogy lehet ezt racionálisan is végezni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Te milyen történetet látnál szívesen animében?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha már a híres-neves Shelterben nem látott az A-1 Pictures annyi fantáziát, hogy egy komplett animesorozatot, vagy legalább valami rövid OVA-t kihozzanak belőle (jó, tudom, kell a pénz a sokadik SAO szezonra... -___-), akkor ebből esetleg nem akar valamelyik stúdió egy szokásos 12 részes, kommersz, school life yuri áthallásos izét kihozni? XD Nem? XD Jó, csak úgy kérdeztem, mert több értelme lenne, mint pl. ami végül a Citrusból kisült, de ha nem, hát nem... XD
Kép
Válasz küldése