Szamurájos animék

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Egyik kedvenc témám az animékben: a szamurájok, a ninják, a Shinsengumi, A Tokugawa sógunátus kora és bukása...stb.
Ide kapcsolódó animék: Samurai Champloo (a kedvenc, a cowbob bebop rendezőjétől hip-hop stílusban akciózzunk Mugen módra)
Kenshin: egyelőre csak az OVÁhoz volt szerencsém, meg a manga első 4 kötetéhez, eddig nagyon bejön
Samurai Deeper Kyo: erős közepes :P
Basilisk: Nagyon király sorozat tele szőrös orrú őrültekkel
Samurai Shodown, hmm inkább a játék
Peace Maker: mégegy kedvenc amely bemutatja Shinsengumit, azaz a Shinszen osztagot
Otogizoushi: Gondolom kevesen hallottatok róla, de érdemes megnézni még később kitárgyaljuk
Bakumatsu: még csak az első részt láttam
Ninja Scroll: egy "klasszikus" movie
Shigurui: szemgolyó és mellbimbó evő szamurájok félbehagyott története
Hijikata Toshizo Shiro no Kiseki OVA: ez egy ilyen kis fél órás történelmi összefoglaló Hijikatáról. Bemutatja a Shinsengumi történetét elejétől a végéig.

Ha tudtok még jó kis szamurájos animéket légyszi osszátok meg velem!
(ja és bocs a komolytalanságért)
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

A témakörben én most a Kurozuka-t nézem és igen jónak találom, bár a Samurai Champloo trónja nincs veszélyben.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Igeeen? Én is azt nézem :D De leragadtam asszem a 6. résznél, mert nem nagyon csinálják a feliratokat.
De direkt nem irtam bele ebbe a topicba, mert nem pont szamurájos műfajba sorolnám. Inkább valami poszt-apokaliptikus sci-fi cucc.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Igen, elékpzelhető, hogy "kicsit" leegyszerüsítettem a dolgokat azzal, hogy kardoznak benne = szamurájos. :roll:

Az általad felsoroltak közül a Samurai Champloo, amit végig láttam, a Shigurui-ból, és a Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto-ból pedig az első részt fogyasztottam el, de nem is fogom őket befejezni. Az Otogizoushi-val viszont már régóta szemezek. Ha nyugodt lélekkel tudod ajánlani, akkor lehet, hogy jövő év elején én is belenézek...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kimaradt a listából, a magyarul is beszerezhető Kai Doh Maru, mondjuk max. közepesre lehet értékelni, egyesek szerint egyenesen sz@r, de sztem annyira azért nem volt borzasztó.

A fentiek közül egyedül a Kenshint és a Samurai Champloot láttam, mindkettő nagy kedvenc lett, de elég sok van közülük fen a megnézendőim listáján.
Kép
Avatar
freeszeki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2008.05.11. 18:05

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: freeszeki »

Szerintem érdemes megemlíteni az Afro Samurai-t is.
Nekem nagyon bejött és alig várom a folytatását (most láttam hogy januárban lesz).
// Ha lenne xbox 360-asom akkor még a játékot is megvenném, de ez drága mulatság lenne :( //
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Goofy »

A KAi Doh maru-t egyszer letöltöttem, de az angol szinkron miatt egyből törlés lett a vége. Az Afro Szamurájt még nem mertem megnézni...képeket láttam róla meg már a címe is alapból taszít :D
Otogizoushi-t meg ajánlom mindenkinek: anubys neked tuti tetszene, marha jó.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Köszönöm, szerintem még a héten le is szedem. :D

A Kai Doh Maru megvan, de még nem néztem meg. AniDB szerint Pont az Otogizoushi egyik karaktere szerepel benne, úgyhogy ha azzal végeztem, ezt is megnézem.

Az Afro Samurai tipikus eye-candy, elképesztő animáció társul nulla tartalommal, és nevetséges pozőrködéssel. Azért érdemes lehet megnézni, hogy mit tudnak kihozni az animátorok magukból (persze sok pénzért), de ettől eltekintve 0/10-es a sorozat.

A Blade of the Immortal-t elfelejtettem említeni, bár az eddig megtekintett 5 rész alapján elég gyenge a teljesítménye...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Ritkán nézek szamurájos animéket, viszont a Kazemakase Tsukikage Ran annyira tetszett amikor először láttam, hogy később DVD-n is megvettem. Talán ez annak is köszönhető, hogy nem csak verekedésről szól, hanem a kulturált szeszesitalfogyasztásról és a kulturálatlan szakévedelésről.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ja, a Tsukikage Ranról teljesen el is felejtkeztem! Nekem iszonyatosan nem tetszett, képtelen voltam nevetni rajta, sőt egyenesen untam. De hát ízlések és tökön rúgások...
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

A Shigurui annyira tetszett, hogy meg is írtam róla az értékelőt ide (http://www.aoianime.hu/?anime=727) illetve a Samurai Champloot is letaszította a trónról. A kettőt mondjuk nehezen tudom azonos nevezőre hozni. Az egyik egy ízig-vérig popcorn-anime jól behatárolható karakterekkel, míg a másik egy történelmileg hiteles(ebb) komoly alkotás.

Láttam pár új és érdekes címet a felsorolásaitokban. Utánuk járok, előre is köszönöm az infót.
Yoc159
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2009.01.29. 23:40
Nem: Férfi

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Yoc159 »

Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Jól hangzik :D 2009 nyarára jön japánban, addig még várhatunk kicsit.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Yoc159 írta:Erröl valaki tud valamit esetleg?
http://www.productionig.com/contents/wo ... index.html
Ejha. Ilyen nevekkel ebből nem nagyon lehet egy közepes anime. A történet meg egyértelműen a legnépszerűbb szamurájmese. Nagyon várom, mit sikerül kihozni belőle. Egyébként elkezdtem a Peace Maker-t. Az első részen könnyesre röhögtem magam:) Kíváncsi vagyok milyen lesz a továbbiakban.
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Hát nem lesz gyenge anime, kihagyhatatlan. Ghost in The Shell meg Otogi ZOushi rendezője, Samuari Champloo-s meg Kill Bill-es karakterdizájn :shock:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azért ebből a témából igazán ki lehetett volna hozni egy 26 részes sorozatot. Mondjuk furcsa is, hogy eddig pont az anime adaptáció kerülte el. :o_O:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hát én elsö helyre a Gintama-át raknam habár annyira nem azon van a lényeg de az anime tele van samurai-okal :D

Samurai 7 szeretném még megemliteni, a fenomenális Kurosawa Akira (Seven Samurai) filmröl lett csinálva! Persze megfelelö változásokkal de igy is nagy élvezetel néztem! Kyuuzou a kedvencem :D

Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto - egy gyönyörü történelmi mese, amit ugyesen összekvertek démonokal és super power-ral, és a zene fenomenális.

Amatsuki - Inkább lányok kedvence lehet ez az anime, de mindenki más aki szereti a Parallel Universe, mitológiját szerintem tetszeni fog neki, persze ha nem alergiás a bishounen karakterokra!
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

ElemenT írta:Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto - egy gyönyörü történelmi mese, amit ugyesen összekvertek démonokal és super power-ral, és a zene fenomenális.
A zene tényleg fenomenális, főleg az OP, de szerintem nem sikerült igazán jól összehozniuk a megtörtént eseményeket a fikcióval (mondjuk még mindig jobban csinálták itt, mint a Hakuoukiban).
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

@Mariko
Hakuouki-t nem néztem de terveben van, majd lassan egyszer :)
Ami a Bakumatsu-t illeti nekem csak az elsö fele volt kicsit unalmasabb, a másik fele tiszta WIN :D
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A Bakumatsunak nekem is jobban tetszett a második fele, főleg azok a részek, amikben Hijikata szerepelt, ő volt a kedvencem a szerelők közül. ^^

A Hakuoukit viszont nem ajánlom, a szépfiúkon kívül gyakorlatilag semmi sincs benne, és te még lány se vagy, hogy legalább ezt értékelni tudd. :D
Inkább nézz helyette Kenshint, ha ég nem láttad volna (bár azt is csak a fillerekig ajánlom).
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

^ heh Hijikata fangirl :)
De valójában igy igaz, a megjelenése javitott az anime-n.

Hakuouki - hát pedig nagyon terveztem megtekinteni, addig még csak bishounen van benne nem nagyon izgat a dolog de ha már valami Shounen Ai akkor átugrom. Remélem nincs harag, de megnézem majd az anime-t :)
Mariko írta:Inkább nézz helyette Kenshint, ha ég nem láttad volna (bár azt is csak a fillerekig ajánlom).
Ami a Rurouni Kenshin-t illeti, kicsit fura de megnéztem a 2 OVA-t meg a filmet, de a TV sorozatot nem,
meg nem is terveztem mert hasonlót mondtak, hogy a fillerekel tönkrevan téve az anime.

Esetleg valami mást? :)
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

ElemenT írta:^ heh Hijikata fangirl :)
Ezt nem is tagadom. ^^ Hijikata, mint történelmi személyiség, nagyon szimpatikus számomra. A Hakokuki minőségét fémjelzi, hogy abban még őt sem szerettem.

Amúgy a Hakuoukiban nincs semmi shounen ai, szóval ilyen szempontból biztonságos a sorozat, bár más sincs nagyon benne, de majd ha megnézed, akkor meglátod, hogy miről beszélek. ::^_^::

Ami a Kenshint illeti, a 62. részig nagyon jó a sorozat, de utána az animetörténet leggázabb fillereit produkálja. Én általában mindenkinek azt tanácsolom, hogy nézze a 62. részig, és utána felejtse el, hogy van folytatás. De ha nem idegenkedsz a manga olvasástól, akkor azzal is próbálkozhatsz, abban benne van a teljes történet elejétől a végéig, fillermentesen.

Néztem a MAL-odat, és mindent láttál már, amit ajánlanék, talán esetleg a Saraiya Goyou-t mondanám még, de az inkább edo kori slice of life mintsem szamurájtörténet.
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hát akkor a Hakokuki-t most már minnél elöbb meg kell néznem!

Hát nem vagyok nagyon nagy manga kedvelö, most meg egyenlöre nincs nagy kedvem ilyen hosszabb animet nézni.

A Sarai-ya Goyou meg vártam hogy befejeződjön, csak az a baj hogy nincs valami nagy FS választás ...
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Ha igen, sajnos tényleg nincs túl nagy választék, Saraiya Goyou fansub terén, a Yuurisan csinálja, de ők nagyon lassúak, a többi sub meg mind a hivatalos Funimation ripről van, mondjuk az is egész tűrhető, csak Commiék már megint olyan karaokét dobtak össze, ami kinyírja a gépemet. :roll:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Szamurájos animék

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mariko írta:De ha nem idegenkedsz a manga olvasástól, akkor azzal is próbálkozhatsz, abban benne van a teljes történet elejétől a végéig, fillermentesen.
Egyetértek. A Kenshinnel az a gond, hogy szerintem nincs belőle olyan animés adaptáció, amelyik normálisan képes lenne visszaadni a mangát. Van a TV sorozat, aminek a fele filler, de legalább akkor a mangát követi, amikor nem az, aztán vannak az OVA-k, azokból az első elvileg a mangán alapul (Kenshin múltja), de túlságosan elkomolykodják az egészet, és csak a szenvedésre helyezik a hangsúlyt. (Mesélték, hogy ugyanennél a sztorinál a mangában még poénkodnak is. XD) A második OVA az abszolút hülyeség, kb. egy "anime original" befejezést akartak, de ott is nagyon emósra vették a figurát, nem illett a mangához. A mozifilmet nem ismerem, de így ANN-en elolvasva a szokásos "shounen jump mozifilm" színvonal, szóval a történetnek annyi köze van az eredetihez, mint egy Bleach vagy egy Naruto Movie-ban. A mangát egyébként imádom, nem mondom, hogy No. #1 kedvenc mangám, de jók a poénok, sok a szereplő és eddig mindegyikük fejlődik (a magyar kiadást követem), a rajzolás valami gyönyörű, és végre egy olyan shounen manga, ahol az érzelmek nem annyiban merülnek ki, hogy "I show my emotions through my fist!" mondat kíséretében bemosnak egymásnak. Hallottam, hogy anno amikor futott, olyasmivel gúnyolták, hogy "a Shounen Jump shoujo mangája", én meg azt mondanám, hogy több ilyet! (Szerencsére ma is van pár, de ugye mind női mangakától, férfiak sajnos ritkán merik bevállalni, hogy ilyen "nyálas" legyen, pedig nem baj az...) Ja, és hogy abszolút utaljak a topic címére: az külön tetszett, hogy a manga nagyon jól bemutatja az épp "rendszerváltás" utáni akkori Japánt, hogy a korábban felsővezetői pozícióban lévő emberek hogyan csúsztak le, vagy épp az alacsony rangúak emelkedtek fel, kiből mi lett, hogyan éli meg a szamuráj, hogy már nincs szükség rá, és hogy kardtilalom van érvényben, stb. Pedig nem is vagyok ninja-, vagy szamurájmániás. :) (Ja, majd el felejtettem: ninják is szerepelnek a történetben, de nem a szöszi kukásruhás gyerekre kell gondolni abból a másik mangából, itt azért 1-2 szuperspéci támadást eltekintve igyekeznek a realitás talaján maradni, legalábbis eddig.
Kép
Válasz küldése