Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Péter írta:Ahogy egyik haverom megfogalmazta "DBZ for girlz". :)
Milyen párhuzam van a DBZ és az Inuyasha között? Már azt leszámítva, hogy mindkettő shounen.
Ha hasonlítanom kellene valamihez, akkor inkább a Kenshinhez hasonlítanám, de persze az is a "Shounen Jump shoujo mangája" becenevet kapta. ^^
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Kérdezd tőle, bár szerintem is van benne valami, kicsit tényleg olyan, mint ha DB lenne shoujo-ban (hangulatra gondolok itt). Kenshin azért jobb, mint az Inuyasha. =)

Ami még túlértékelt...
Death Note -> Egyszerűen annyi WTF momentum volt benne, és annyira komolyan akarta venni saját magát, hogy inkább csak mosolyogni tudtam rajta. Yagami egy lúzer, mint sem pszichopata sorozatgyilkos. Misa meg... inkább hagyjuk, és nem szexi. :-P

Gondolkodtam mit lehetne tenni alulértékelt részbe, ezek jutottak eszembe:
Soultaker -> Sokan lehúzták ezt az animét, nekem tetszett.
Soul Hunter -> Ezzel se értettem, mi volt sokaknak a baja.
Kamikaze Kaitou Jeanne -> Igen tudom "nem olyan mint a manga"... és? Nekem akkor is tetszett, pont annyi volt belőle, amennyi elég volt, se több, se kevesebb.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dark-san írta:Ismerős. Egyszer, valahol valami Narutard elkezdte a "legzsinálisabb anime", vagy valami ehhez hasonló maszlagot nyomatni egy fórumon, nekem meg már annyira szúrta a szemem, hogy beírtam (pedig nem nagyon szoktam csesztetni még a legretardáltabbakat sem fórumokon): SZERINTEM ez azért erős túlzás, na akkor én voltam a legújabb hülye, idióta, meg felvilágosulatlan pogány bunkó paraszt, meg ki vagyok én, hogy megmondjam blabla... :roll:
Valld be, hogy olyan nyelvű subbal nézted, amilyen nyelven nem értesz, az anime ugyanis hibátlan! XDDD (Nekem volt, hogy ezzel jöttek...csak egészen pontosan úgy szólt, hogy "Milyen subbal nézted te, portugállal?" Ezt azután, amikor még csak annyit mondtam, hogy nekem nem jött be, nem "ütött", és nem értem, mi olyan nagy szám benne.)
Dark-san írta:Én ugyan nem néztem végig még az első sorozatot sem, de örülök, hogy egy tapasztaltabb ember megerősített abban, amit már az első néhány rész után gondoltam. :D Tipikusan bújtatott, yaoifangirl kelesztő pözőrködés az egész. Amúgy az ilyen, mostanában szemet szúróan gyakori "semmi sem számít, csak bishik, meg fanservice legyenek dögivel", tipikusan retard hozzáállás a halálom. :wwall:
Tényleg, Mariko, szerinted ha csak azért akarom nézni a második sorozatot, hogy röhögjek a pozőr bish jeleneteken, akkor megtalálom a számításom? XD A manga és az első sorozat pont azért nem kötött le, mert ott még láttam történetét, meg némi értelmet is, viszont most van a második szezon a szőke sráccal, és kb. pure fanservice + pozőr beállások. XD Egyik haverom barátnője már másodszorra mutogatott belőle jeleneteket, ha átmentem hozzájuk, és az egy dolog, hogy ő röhögött ezeken, de amin meglepődtem, hogy én is. XD Annyira nem volt az egésznek már kocepciója (pl. Grell mit keres ott, ha a mangában csak epizódszereplő?), hogy pont amiatt tetszett, illetve a "Sebastian holló, a másik pasas pedig pók" motívumokra is nagyon rámentek, meg pl. amikor a pókkormornyik megterít, miközben Vivalditól a Négy Évszak megy (ha jól ismertem fel) nos...azon is szakadtam. XDDD Szóval csak kérdezem, hogy szerinted egy férfi nézőt mennyire kötne le, ha nem veszi komolyan? XD (A fanservice-re kvázi immunis vagyok, szóval nem lesz gond, meg ahogy az aláírásodban is szerepelt korábban, miután összegyűlt az összes gyermekmolesztáló a hintóban, már sejthető volt, hogy mire számítson a néző. XDDD) Más is véleményezheti mondjuk, csak direkt egy női vélemény érdekelne, mert gondolom a férfiak közül sokan fél perc után úgyis dobják ezt, már ha egyáltalán belenéznek. XD
Dark-san írta:Részemről nem is az a bajom pl. a Narutoval, vagy a Bleach-csel, hogy népszerűek, mert jól van, szeressék, mindenkinek más az ízlése, nekem ezektől totálisan eltérő, hanem az az eszeveszett és már-már hisztérikusan túljátszott magasztalás, hype és kritikátlan rajongás, amit ép ésszel nem bírok felfogni. Pláne, hogy ez utóbbi minősége mostanában, még a normálisabb rajongók szerint is lassan a nagydolog elvégzése utáni vécétartalommal egyenlő. (Megjegyezem: fogalmam sincs milyen, de az ilyen kritikák sokat mondanak.)
Meg amit soha nem értettem: Miért kell egy olyan animét, ami valakinek a kedvence, úgy előadni, mintha az valami fúdemélyértelmű, erősen filozofikus, és társadalomkritikai elemeket felvonultató mestermű lenne? De komolyan, figyeljétek meg, szinte kategóriától függetlenül találhattok ilyen sorozatokat, lásd most a HOTD, régebben az Elfen Lied, Narutót már meg sem említem, dating simekből meg minimum mindet úgy harangozzák be (a fanok, nem a készítők), hogy az a legjobb romantikus történet, ami valaha született, aztán persze talán az 1% ezt be is váltja. Miért nem lehet néha azt mondani, hogy "Igen, ez a sorozat most marhára bejött, mert vicces/jó a fanservice/a sztori üt/hangulatos/látványos, stb." (megfelelő aláhúzandó). Pl. én imádom a To Love Ru-t, mert pure fanservice, a TTGL-t meg azért, mert a hangulata utánozhatatlan, de ennyi, nem kezdek el ilyen-olyan elméleteket gyártani, hogy komolynak állítsam be azt, amit a készítői is csak annyira vesznek komolyan, amennyire kell. Néha egyetlen elem is elég, de nem, bele kell magyarázni valamit, és előadni, hogy mennyire komoly. Egyik legjobb ilyen példa a Death Note-os alma, amibe bűnbeeséstől kezdve sokmindent beleláttak, aztán a mangaka bevallotta, hogy szereti a piros színt, és amúgy is megy Ryuk szeméhez. XD (És ha észreveszitek, az almának kb. tényleg annyi szerepe volt az egész történetben, hogy Ryuk azt falja. XD) De ilyen volt az NGE-ben a keresztény szimbolika, aminek a 90%-át kb. csak a "coolosság" miatt rakta bele Anno, de amúgy logika nincs benne. Persze itt legalább még létező dolgokról beszélünk, a "jobb" az, amikor az animében meg sem jelenő dolgokat magyarázzák bele, pl. hogy a Naruto x Sasuke kapcsolat az igazi barátság mintapéldája. :roll:

Illetve Kdanni írta még, hogy fiatalok között nem csoda ha népszerű, jó, ebben van valami (már amellett, amit Mordályos írt, hogy ezek saját kategóriájukon belül is eléggé "lent" vannak), de engem pont az döbbentett le még a Narutó-láz indulásának az elején is, hogy 20+ éves férfiak, akik olyanokon voltak már túl, mint pl. a Gankutsuou (vagy anno a DBZ XD), szintén hülyére istenítették, és el voltak tőle ájulva. Ezt magyarázza meg nekem valaki.
Junchi írta:Btw Bleach-csel továbbra is úgy vagyok, hogy A kedvenc animém minden fassága ellenére is, viszont korántsem A legjobb (számomra persze). Arra ott vannak olyanok, mint Utena, Kaiji, TTGL, Ga-Rei: Zero vagy Baccano.
Igen, ezt kellene minden fannak tudnia, hogy "kedvenc anime" nem egyenlő "minden idők legjobb animéje"-vel. Mondjuk én eleve úgy kategorizálok, hogy pl. a TTGL a jelenlegi kedvenc, és pl. hangulatban a legjobb, de nem mindenben, pl. sztoriban semmiképp. XD

IY témához meg: Szerintem is inkább hasonlít hangulatban egy Kenshire, vagy akár egy D.Gray-re, mint a DB-re, egyszerűen már az rohadtul érződik rajtuk, hogy az utóbbit férfi mangaka írta/rajzolta, az előbbieket meg nők. Mondjuk az IY-téma vicces, mert annak a hype-jában én is rendesen benne voltam, de a sok "műfannal" ellentétben nálam nem addig tartott a tetszés, amíg divat volt, én a mai napig szórakoztatónak tartom, látványos volt, jó zenék, minden ami kell egy hasonló cuccba, egyedül a történeten érződött nagyon, hogy Rumiko hétről-hétre írja, mivel az szinte nem volt, de ez is inkább "csak" a manga utolsó 10-15 kötetében vált zavaróvá. Igaz, nézni sem azért kezdtem el, mert "most ez az aktuális a divat-shounen", hanem mert Rumikótól az IY nekem már a harmadik mangám volt, amit elkezdtem, és mire igazán hype lett belőle, én már vagy 80 részt lenyomtam, persze jó kis 50 megás, esetleg az alatti fájlokkal, sokszor nem csak a képernyőn nem lehetett kivenni, hogy mi történik, de a sub sem látszott 1-2 epizódnál. XD Ja, és első netről töltött anime, én meg rögtön azt hittem, hogy az összes ilyen gány kódolású lesz, de ennek is örülni kell, szóval ki is írtam vagy 80-100 részt, aztán láttam, hogy jön belőle a DVD rip... XDD A régi szép idők. XD (Btw, érdekes, hogy az IY-ről sosem láttam olyan "animation fail" képeket, mint mondjuk a Pierrot cuccairól...talán mert a Sunrise tud animálni? :3)

Egyébként még annyit, hogy nekem ezek a "shoujo shounenek" valahogy mindig jobban bejöttek, talán pont azért, mert nincsenek bennük túlnyújtott harcok, és általában 1-1 harc mögött kellő érzelmi indíték is leledzik, nem csak annyi, hogy "há' ő az újabb gonosz, úgyhogy gondolom le kéne vernem". Pont ezért vagyok úgy pl. a Kenshin mangával, hogy bár a történet és szereplők annyira azért nem fogtak meg eddig (kivéve Kenshint, bár ő lehet azért, mert kissé Vash-ra emlékeztet XD), de a rajzolás, az egész történelmi kor hiteles megjelenítése, illetve a harcok érzelmi töltete miatt nagyra becsülöm, és az csak a hab a tortán, hogy mindezt egy férfi mangaka tollából. :D Csak meséltem, hogy van olyan is, aki kifejezetten az ilyen stílus kedvelője, és nem feltétlenül fangirl. XD Ennek a fordítottja is igaz egyébként, pl. imádom Yuu Watase shoujo-it, szerintem férfiak számára is szórakoztatóak, talán mert nem műdrámázás, meg angstelés megy végig X chapter alatt. (Talán Junchi mondta, hogy lassan már nincs olyan shoujo manga manapság, amiben nem ez megy, de Mordályossal is épp a múltkor beszéltük, hogy az utóbbi pár év terméséből sem jut eszünkbe egyetlen shoujo cím sem, amire érdemes lenne visszaemlékezni. A Vampire Knight nem indult rosszul, de ami abból lett...a saját fangirljei is szidják, ami már erős, állítólag Twilight-színvonal körül mozog. XD) Lehet, hogy kissé off, de ez kellett. :)
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Látom Titkos nem szokott le az 5 kilóméteres hozzászolásokról. Végig se bírtam olvasni. :thumb: LoL. annyira érdekfeszítő volt. :thumb:
Na csak, hogy ON legyek megemlítenék egy nem igazán ismert animét: Kemonozume.

Létezik egy Shokujinki nevü kannibál faj, ezek hétköznapi embernek néznek ki, de olykor átváltoznak szörnnyé és embereket zabálnak be. Adott a Kifuuken nevezetü szörny irtó szamuráj brigád aminek célja semlegesíteni a Shokujinkiket. A bonyodalom ott kezdődik, hogy a főszereplő beleszeret egy ilyen szörnybe.
Most pedig néhány szóval jellemezném az animét hátha valakinek felkelti az érdeklődését:
absztrakt, abszurd, elvont, groteszk, brutális, erőszakos, vicces, horrorisztikus, sajátos dizájn, beteg.
http://www.youtube.com/watch?v=LhUFv-8kDxo
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta: Valld be, hogy olyan nyelvű subbal nézted, amilyen nyelven nem értesz
Lehet, elképzelhető, hogy már magyarul sem tudok. :)
Titkos írta:a "Sebastian holló, a másik pasas pedig pók" motívumokra is nagyon rámentek
WTF?! :shock:
Titkos írta:amikor a pókkormornyik megterít, miközben Vivalditól a Négy Évszak megy (ha jól ismertem fel) nos...azon is szakadtam.
Az első részre gondolsz (kíváncsiságból megnéztem :D )? Azon én is röhögtem, hogy mindenképpen muszáj az asztalnak, a terítőnek, meg a tányéroknak a bishivel együtt szálldosni. :roll:

Titkos írta:Meg amit soha nem értettem: Miért kell egy olyan animét, ami valakinek a kedvence, úgy előadni, mintha az valami fúdemélyértelmű, erősen filozofikus, és társadalomkritikai elemeket felvonultató mestermű lenne?
Szerintem sokan simán csak túlpörgik ezt az egész animésdit, és elfelejtik, hogy ez is CSAK egy SZÓRAKOZÁSI FORMA.
Titkos írta:az utóbbi pár év terméséből sem jut eszünkbe egyetlen shoujo cím sem, amire érdemes
Animében én azért idesorolnám a Skip Beatet.

A Death Note témához: ez is a beképzelés és fanhisztéria áldozatává esett, pedig tényleg jó cucc. A kedvencem, amikor a fangirlök Light igazságán filozofálnak. Na igen, nem kellene ehhez egy kis élettapasztalat? A karakterről meg csak annyit: ha nem egy félőrült bishi lenne, valószínűleg mindenki köpködné. Amúgy tényleg időnként túl vannak játszva a sztori fordulatai, bár ez sok krimiben így van. Én azért szeretem, mert nem egyértelműen jó és rossz karakterek játszmája, meg bármennyire is rühellem Lightot, tényleg jól tudott komplikálni, meg befolyásolni (mondjuk sokszor könnyű dolga volt) és nekem végig izgalmas volt a sztori is, úgyhogy még azt mondom, a DN valamelyest meg is érdemli a hírnevet. Grafikailag pedig mind a mai napig etalon nálam. Persze sokan túlpörgik, meg mindent belelátnak (pl. Light és L összebilincselése = szándékos yaoi fanservice, persze, hogy yaoi rajongók állítása.) :D
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Miért kell egy olyan animét, ami valakinek a kedvence, úgy előadni, mintha az valami fúdemélyértelmű, erősen filozofikus, és társadalomkritikai elemeket felvonultató mestermű lenne? De komolyan, figyeljétek meg, szinte kategóriától függetlenül találhattok ilyen sorozatokat, lásd most a HOTD, régebben az Elfen Lied, Narutót már meg sem említem, dating simekből meg minimum mindet úgy harangozzák be (a fanok, nem a készítők), hogy az a legjobb romantikus történet, ami valaha született, aztán persze talán az 1% ezt be is váltja. Miért nem lehet néha azt mondani, hogy "Igen, ez a sorozat most marhára bejött, mert vicces/jó a fanservice/a sztori üt/hangulatos/látványos, stb." (megfelelő aláhúzandó). Pl. én imádom a To Love Ru-t, mert pure fanservice, a TTGL-t meg azért, mert a hangulata utánozhatatlan, de ennyi, nem kezdek el ilyen-olyan elméleteket gyártani, hogy komolynak állítsam be azt, amit a készítői is csak annyira vesznek komolyan, amennyire kell. Néha egyetlen elem is elég, de nem, bele kell magyarázni valamit, és előadni, hogy mennyire komoly.
Nekem van erről egy elméletem, miszerint az ilyen emberek többségében egyszerűen csak túlteng a rajongás, ami normálisabb esetben fanworkként kéne hogy lecsapódjon, ám mivel sokan lusták/tehetségtelenek ehhez, így a felgyülemlett feszültséget úgy vezetik le, hogy nagyzolnak. Ezek általában 13-18 év közötti emberkék, akik (optimális esetben) idővel kinövik majd ezt. Aztán vannak az olyan emberek is, akik már idősebbek (25+) és az évek során annyira beszűkültek, hogy sikeresen meggyőzték magukat arról, hogy amit ők gondolnak, az felér egy szakértői véleménnyel (mufurc). Egyszerűen annyira büszkék (a semmire) hogy úgy gondolják, nekik már nem is szükséges bármiféle magyarázattal szolgálni, mert szerintük "a lényeg úgy is az, hogy nekem így legyen kerek".

Egyébként biztosíthatlak róla, az Elfen Lied az egyik leginkább időtálló serious business téma animés körökben, ahová 25+ hardcoreosok előszeretettel járnak okítani művészetről, mélyfilozófiáról még a mai napig is. Komolyan mondom... az NGE témában kevesebb ilyen suckértő fordul elő.
Goofy írta:Létezik egy Shokujinki nevü kannibál faj, ezek hétköznapi embernek néznek ki, de olykor átváltoznak szörnnyé és embereket zabálnak be. Adott a Kifuuken nevezetü szörny irtó szamuráj brigád aminek célja semlegesíteni a Shokujinkiket. A bonyodalom ott kezdődik, hogy a főszereplő beleszeret egy ilyen szörnybe.
Nem akarok előre ítélkezni, mert nem láttam, de az alapstory alapján ez egy meglehetősen tipikus story. Persze ettől még a kivitelezés lehet jó, de a nyers váz futószalagon gyártott.
Kép
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Természetesen nem az alapsztoritól kell lehidalni. Aoianime Blogon ki lett vesézve mind a 13 rész mufurc által.
http://www.aoianime.hu/index.php?blog=Kemonozume&p=3
Azért linkelem, mert már nagyon régen láttam és nem igazán tudnám felidézni az eseményeket.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a deatd notehoz üzinném Dark-sannak: ez tényleg jó cucc! tud valaki valamit a második évadról vagy miről amiben új szereplők vannak? ha kérdeztem már akkor bocs.
ezt az animét az emosokénak meg ilyeneknek könyvelték de ez nem igaz! a fangörltúlpörgés meg stimm...sajnos..
néha ki-kitaláltam hogy mi fog következni L és Light tervezésében, hogy mit fognak lépni meg hogy a helyzetükben mi lenne a legésszerűbb. a múltkor olyan szintra fajult ez a dolog hogy fogadást rendeztünk és 10 ből 8-at vittem simán! :vigyor:
ez talán a középútba sorolható.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Tényleg, Mariko, szerinted ha csak azért akarom nézni a második sorozatot, hogy röhögjek a pozőr bish jeleneteken, akkor megtalálom a számításom? XD
Én is csak ezért nézem, és remekül elszórakozom rajta. :vigyor: Ilyen szempontból sokkal jobb, mint az első szezon, mert átestek a készítők a képzeletbeli ló túloldalára és már komikussá vált az egész. XD
Az meg hogy Claude táncolva terít még hagyján, valamelyik részben előrántott egy kardot a szobalányból, de nem ilyen Utena stílusban ám, hanem a nyelőcsövén keresztül. XD A múltkori epizódban meg terítőt horgolt! WTF! De érdemes még kitérni a szobalányra is, akinek mindig a mellén szakadt el a ruhája, sőt volt úgy hogy maga tépte le! :D
Az én kedvenc jelentem mondjuk ezeknél jóval visszafogottabb: Seb áll a vonat tetején... jön az alagút... és az alagút húzza a rövidebbet. XDD
Nagyon elmeroggyant egy sorozat, nem tudom a készítők mit szívhatnak, de jófajta anyag lehet. :lol:
Titkos írta:Igen, ezt kellene minden fannak tudnia, hogy "kedvenc anime" nem egyenlő "minden idők legjobb animéje"-vel. Mondjuk én eleve úgy kategorizálok, hogy pl. a TTGL a jelenlegi kedvenc, és pl. hangulatban a legjobb, de nem mindenben, pl. sztoriban semmiképp. XD
Pontosan. Szerintem valamilyen szinten mindenkinek tudnia kellene objektíven kezelni a kedvenceit. Ha valamit szeretsz, akkor tudd megindokolni, hogy miért, és elfogadni azt, hogy mások nem feltétlenül tartják olyan korszakalkotó alkotásnak, mint te.
Mondjuk ez fordítva is működik: ha valami nem teszik neked, az nem biztos hogy mások is emberiség elleni merényletnek tartják, és ha objektív érvekkel megindoklod a véleményed, akkor jobban elfogadják, mintha csak simán lesz@roznád.

Hakuma Riyuichi: a Death Note-nak nincs semmilyen második évada, még készült hozzá két OVA, de azok csak a sorozatból lettek összevágva.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

oké köszi!
a kurohoz meg annyit hogy színültig igaz minden szó amit írtatok.
haláli! erre a kardos dologra kíváncsi vagyok :-P
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Hát igen, van létjogosultsága a topicnak:

A Newtype karakter népszerűségi versenye:
1. Mio Akiyama
2. Yui Hirasawa
3. Azusa Nakano
4. Ritsu Tainaka
5. Tsumugi Kotobuki
6. Tenshi
7. Yuri
8. Haruhi Suzumiya
9. Rei Ayanami
10. Yuki Nagato
Ennyire alulértékelni a K-On!-t. Hol van Ui?

Tényleg és mi van az Angel Beats!-el? Még engem is magával ragadott hype, nem mintha ez jelentene bármit is. :wink:
De nálam az NPC-k és a legáltalánosabb iskolai környezet, azt az érzetet keltette mintha valaki nem akarna a részletekkel foglalkozni. De ahol ez zavaró volt, hogy néhol az ok-okozati összefüggések is csak arra voltak jók, hogy látványosabb, menőbb, meghatóbb jelenetekhez jussunk.

Suzumiya Haruhi no Yuuutsu
Nem lenne gondom vele, csak pont amikor azon gondolkodom ide írjam ez fogad:
http://img64.imageshack.us/img64/367/haruhiq.png

NGE
Látatlanban nem akarok semmi rosszat mondani.
De azzal ugye nem követtem el szentség törést, hogy még nem láttam?
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Még én sem láttam az NGE-t, úúúú. :cool: Majd egyszer úgyis meg kell nézni.

De esküszöm egyszer csak azért fogom megnézni a K-ON-t, hogy lássam, mire ez a nagy hype. Eddig nem túlzottan érdekelt, hogy rettentő cuki kislányok zenélgetnek. (Bár a trailerje szimpi volt, csak aztán hamarabb láttam az otaku-hurrikánt körülötte, mint az első részt, szóval az a kevés érdeklődés is messze eltűnt.)
Goofy írta:Látom Titkos nem szokott le az 5 kilóméteres hozzászolásokról. Végig se bírtam olvasni. :thumb: LoL. annyira érdekfeszítő volt. :thumb:
Ez nála olyan ismertetőjegy, mint a... madarak röpképe vagy nemtom. :D
Goofy írta: Na csak, hogy ON legyek megemlítenék egy nem igazán ismert animét: Kemonozume.
Egy ismimtől hallottam már, hogy jó. De ez is olyan cucc, hogy szinte senki nem hallott még róla.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Kdanni írta:NGE
Látatlanban nem akarok semmi rosszat mondani.
De azzal ugye nem követtem el szentség törést, hogy még nem láttam?
A mordályos nyul írta:Még én sem láttam az NGE-t, úúúú. :cool: Majd egyszer úgyis meg kell nézni.
Akkor már hárman vagyunk, mert az NGE eddig nekem is kimaradt az életemből. Valamikor illene megnéznem, de nem igazán vonzanak a lelki beteg tinédzserek. ^^'
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Mariko írta:de nem igazán vonzanak a lelki beteg tinédzserek. ^^'
Nem akarom védeni a NGE-t, mert igen, túlértékelt, de akár honnét is nézzük, epic anime, és nem alaptalanul. Egyébként érdekes, hogy nem vonzzanak a lelkibeteg tinik, miközben bizonyos slice-al kezdődő animékben meg 24órában ott drámáznak a semmin, és úgy szenvednek, mint ha a 3. világban kéne élniük. :-P
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Légyszi ne keverjük már össze azt, amikor valaki depizik mert nem szereti viszont a kiszemeltje azzal, ha valaki tényleg depressziós és orvosi segítségre szorul. Mert amennyire én tudom - javítsatok ki ha tévedek - az EVA pilóták mind pszichésen sérült fiatalok, akiken ráadásul senki sem segít, mivel fent kell tartaniuk ezt az állapotot, hogy irányítani tudják a mechákat. Nem szeretem a depresszív dolgokat, nem véletlenül nem láttam még a Grave of the Firefiles-t sem (és valószínűleg soha nem is fogom).

Ja egyébként meg: :-P
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A depresszió komoly dolog, nem lehet vele viccelni! élettapasztalataim során ez nagyon jól megtanultam...
és pont a tapasztalat meg ez a leírás, hogy ilyen van benne késztet arra, hogy semmiképp ne nézzem meg...sajnos....
a mecha meg különben sem az én igazi műfajom szal..
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Hát nem tudom az NGE tényleg egy epic anime én azért szeretem mert nem elég egyszer végignézned ahhoz hogy 100%-ig megértsd főleg a szimbólumait elsőre szinte senki sem fogja fel 100%-ig szal mondjatok amit akartok de szerintem NEM túlértékelt de tény van benne egy két lelki beteg karakter :D !
To Hakuma:Az NGE nem csak a mecharól szól!

A FMA annál inkább az egy ellenszenves "törpe hobbit" karakterrel az élén!
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kashim írta:Hát nem tudom az NGE tényleg egy epic anime én azért szeretem mert nem elég egyszer végignézned ahhoz hogy 100%-ig megértsd főleg a szimbólumait elsőre szinte senki sem fogja fel 100%-ig szal mondjatok amit akartok de szerintem NEM túlértékelt de tény van benne egy két lelki beteg karakter :D !
:arrow:
Titkos írta: De ilyen volt az NGE-ben a keresztény szimbolika, aminek a 90%-át kb. csak a "coolosság" miatt rakta bele Anno, de amúgy logika nincs benne.
Ennyien nem olvasták volna el Titkos hozzászólását? :roll: Pedig sok dologról volt benne szó.
Kashim írta:A FMA annál inkább az egy ellenszenves "törpe hobbit" karakterrel az élén!
Erre inkább egy nyugisabb napon reagálok. :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dark-san írta:
Titkos írta:a "Sebastian holló, a másik pasas pedig pók" motívumokra is nagyon rámentek
WTF?! :shock:
Erről sajnos én sem tudok bővebb felvilágosítást adni, de mivel ezek "démoninasok", valami "állati erejük" van, vagy hasonló. Sebastian lenne a "holló", az új inas a kettőben pedig a "pók". Hogy ennek mi az értelme, vagy úgy egyáltalán honnan jött, aki nézi, majd elmagyarázza, ha akarja. XD
Dark-san írta:Az első részre gondolsz (kíváncsiságból megnéztem :D )? Azon én is röhögtem, hogy mindenképpen muszáj az asztalnak, a terítőnek, meg a tányéroknak a bishivel együtt szálldosni. :roll:
Igen, azt hiszem abban volt. Ahogy Mariko korábbi aláírása is. XD (Hogy is volt? XD "A gróf, a pap, és a pedó. És most, hogy az összes gyerekmolesztáló összegyűlt, elmehetünk meglátogatni a kissrácot."? XD Vagy hogy volt? XD Nem emlékszem sajnos a pontos szövegre, de kérdezni is akartam tőle PM-ben, hogy melyik anime, csak közben kiderült. XD)
Dark-san írta:Szerintem sokan simán csak túlpörgik ezt az egész animésdit, és elfelejtik, hogy ez is CSAK egy SZÓRAKOZÁSI FORMA.
Pontosan.

Death Note-hoz: Nekem nagyon tetszett, már az ötletet roppant eredetinek találtam, és egész végig szórakoztató is volt. (Igen, nekem a sokat emlegetett "L utáni" részekkel sem volt különösebb bajom.) Persze ez sem tökéletes sorozat, pl. zavart, hogy a látszattal ellentétben sok szereplő elég egyszerrű jellem: megalomániás állat, profi nyomozó, igazságos zsaru, vicces rendőr, stb-stb. Ebből a szempontból pl. a szintén sokak által támadott Code Geass jobban bejött, ott Lulu azért párszor elbizonytalanodott, és talán a többi szereplő is sokszor emberibben viselkedett pár fokkal.
Péter írta:[...]hogy amit ők gondolnak, az felér egy szakértői véleménnyel (mufurc).
Igen, hozzá többször volt is "szerencsém"... XD
Péter írta:Egyébként biztosíthatlak róla, az Elfen Lied az egyik leginkább időtálló serious business téma animés körökben, ahová 25+ hardcoreosok előszeretettel járnak okítani művészetről, mélyfilozófiáról még a mai napig is. Komolyan mondom... az NGE témában kevesebb ilyen suckértő fordul elő.
Igen, pl. nézelődtem a blogodon, ahol volt linkelve Mondo fórumos EL vita, és meg is állapítottam, hogy többek között ezért nem járok AS/Mondo fórumra. XD Hiányzik az animés társaság, de ennyire azért nem. XDDD
Mariko írta:Én is csak ezért nézem, és remekül elszórakozom rajta. :vigyor: Ilyen szempontból sokkal jobb, mint az első szezon, mert átestek a készítők a képzeletbeli ló túloldalára és már komikussá vált az egész. XD
Ugye? XD Mondjuk az első sorozatban is volt 1-2 jó rész, pl. Grell híres első felbukkanása, a végén azzal a fickóval, aki egy olyan valamivel mászkált, amit leginkább egy "bot végén egy csíptető"-höz tudnék hasonlítani, és még a névjegyét is azzal adta át, mint egy hipochonder, aki nem mer a másikhoz két méternél közelebb menni. XD De tényleg a második sorozatban szaladt el a készítőkkel a szekér. XD Amúgy az inas mellett a szőke srác is érdekes, vagy talán a "szadista" kifejezés pontosabb. XD Mindenesetre az ajánlásodon felbuzdulva ezt is megejtem majd. :D
Mariko írta:Pontosan. Szerintem valamilyen szinten mindenkinek tudnia kellene objektíven kezelni a kedvenceit. Ha valamit szeretsz, akkor tudd megindokolni, hogy miért, és elfogadni azt, hogy mások nem feltétlenül tartják olyan korszakalkotó alkotásnak, mint te.
Igen, főleg, hogy ha van is benne hiba, akkor csak az derül ki, hogy nem tökéletes, de attól még lehet egy sorozat szerethető. Felesleges félistennek beállítani bármelyiket.
Mariko írta:Mondjuk ez fordítva is működik: ha valami nem teszik neked, az nem biztos hogy mások is emberiség elleni merényletnek tartják, és ha objektív érvekkel megindoklod a véleményed, akkor jobban elfogadják, mintha csak simán lesz@roznád.
Igen, speciel pl. az Escaflowne engem annyira nem kötött le, hogy úgy 10 rész után dobtam, de attól még tudom, hogy nagyon kidolgozott, és sokan szeretik. (Talán majd adok neki még egy esélyt, hátha így pár évvel később bejön.)
Kdanni írta:Tényleg és mi van az Angel Beats!-el?
Én úgy láttam, hogy az első pár rész után sokan eltemették, és a közepes meg a gagyi közé értékelték félúton. XD Szóval lehet csak te jártál rossz fórumra, ha szerinted túlértékelt. XD (Megjegyzem én nem láttam, szóval elhatárolódnék a véleménynyilvánítástól ebben az esetben. XD) Hype amúgy valóban volt, de az leginkább a stúdiónak, és az ő korábbi munkáiknak szóltak, 2-3 rész után le is csengett a dolog. (Ja, és tényleg nem kötekedésképpen, de mit jelent nálad az "NPC"? ^^" MMORPG-ben láttam ilyet, az a Non Playable Character, akiket nem a játékosok irányítanak, de egy animében hogy...? XD)
Mariko írta:Mert amennyire én tudom - javítsatok ki ha tévedek - az EVA pilóták mind pszichésen sérült fiatalok, akiken ráadásul senki sem segít, mivel fent kell tartaniuk ezt az állapotot, hogy irányítani tudják a mechákat.
Én sem vagyok profinak mondható a témában, de való igaz, hogy "szinkronizálniuk" kellett a mechákkal, amihez kellett egyfajta lelkiállapot. Persze ez kissé személyenként változott, pl. Asukát pont a rohadt nagy bizonyítása vágy hajtotta, de ez nem azt jelentette, hogy ő nem volt egy pszichésen sérült személy, sőt, nem csak a tinik, de a legtöbb felnőtt karakternek is volt valami zizije, összetört szív, esetleg apakomplexus, stb. :dirr: Szóval jól mondod, bármelyik pszichiáter örömmel írna róluk. XD Az már egy érdekesebb téma, hogy miért nem segítettek nekik, én igazából azt vettem észre, hogy tettek rájuk. Pilótaként érdekelték őket, amíg a szinkronérték megvolt a mechákkal, tökmindegy, hogy a fiatalok mit éreznek. Misato próbált volna pl. Shinjin segíteni egy epizód erejéig, de az sem sikerült, tekintve, hogy ők tényleg orvosi esetek voltak, utána meg neki is lett elég baja.
Kashim írta:Hát nem tudom az NGE tényleg egy epic anime én azért szeretem mert nem elég egyszer végignézned ahhoz hogy 100%-ig megértsd főleg a szimbólumait elsőre szinte senki sem fogja fel 100%-ig szal mondjatok amit akartok de szerintem NEM túlértékelt de tény van benne egy két lelki beteg karakter :D !
Ja, amit Mordályos Nyul is linkelt tőlem. ^^" Szóval az NGE szimbólumain mit kell megérteni? Persze, tele van keresztény szimbolikával, de értelme nincs a történetben. Pl. abban mi a mögöttes tartalom, hogy a NERV főszámítógépének három egysége van, és a három napkeleti bölcs nevét viselik? XD A NERV Jézus, és ha ő elvész, az emberiség is elveszett? Ez rohadt jól hangzik, kár, hogy semmi értelme, főleg, hogy angyalok a támadók, Jézus meg pont feláldozta magát értünk az eredeti történet szerint, szóval erről ennyit, de a fanok is ilyesmiket szeretnek belemagyarázni, szóval csak példaként írtam, hogy fél pillanat megszülni egy ilyet. XD Persze ha van benne értelmes szimbolika, amit meg lehet magyarázni, szívesen meghallgatok párat, de speciel szerintem pont ezeknek a keresztény elemeknek nem volt semmi értelme a történetben (a kereszt alakú robbanás tényleg királyul nézett ki, de értelem abban sem volt XD), a többi részéről (pl. a szereplők lelki dolgai) már inkább érdemes beszélni, de kb. azoknak is egy része olyan, hogy egyik fan: "szerintem ezt és ezt akarja kifejezni", másik fan: "szerintem meg nem, hanem...", de pontosan nem lehet tudni. Én fenntartom azt, hogy Anno (a rendező), leginkább a saját lelki fájdalmait mutatta be a különböző karaktereken keresztül, mivel ő maga is depressziós volt, talán még ma is az.

Amúgy amit én gondolok a sorozatról: Nem mondanám rossznak, úgy az első 16 rész kellően szórakoztatott a látványos mecha-harcokkal, illetve ott még a poénokkal sem spóroltak a készítők, viszont pont onnantól jött a "váltás", és utána komolyabb lett a hangvétel, amiből én azt észleltem, hogy minden poént száműztek a sorozatból, a szereplők pedig minden eddiginél jobban elkezdték sajnálni magukat. Én meg F8-at nyomtam. Bajom nem lenne vele, de sajnos tényleg hajlamosak túlértékelni a fanok, és mindenfélét belelátni a random bedobott keresztény jelképekbe. (Nem mintha más animében nem használnák ezeket, pl. Chrono Crusade, de vagy szerepük van a történetben, vagy pedig a fanok nem kapják fel ennyire, és magyaráznak bele mindent.)
Kashim írta:A FMA annál inkább az egy ellenszenves "törpe hobbit" karakterrel az élén!
Csak tudnám, hogy mi bajod az FMA-val. XD Hogy mennyire túlértékelt, azt nem tudom (talán az első sorozat, annak a második fele, és főleg a befejezése igencsak hagyott kívánnivalót maga után), de a Brotherhood, és főleg a manga szerintem a legjobb shounen volt az utóbbi években. Átgondolt történet, aprólékosan kidolgozott világ, ötletes karakterek (ráadásul szinte mindre jutott screentime, nem úgy mint pl. a Natúróban, ahol majdnem azután felejtenek el egy szereplőt, hogy feltűnt), ütős poénok, és az sem hátrány, hogy emberi időn belül befejeződött. (Értsd: nem 4829374 fejezet a manga, mint a legtöbb ilyennél.) Az, hogy ebből az elvakult fanboyok/fangirlök mit hoztak ki, nem tudom, de pont ez volt az a cucc, amit még a legszigorúbb emberek többsége is 9/10-re, vagy 10/10-re értékelt.
Kép
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

Titkos írta:
Kdanni írta:Tényleg és mi van az Angel Beats!-el?
Én úgy láttam, hogy az első pár rész után sokan eltemették, és a közepes meg a gagyi közé értékelték félúton. XD Szóval lehet csak te jártál rossz fórumra, ha szerinted túlértékelt. XD (Megjegyzem én nem láttam, szóval elhatárolódnék a véleménynyilvánítástól ebben az esetben. XD) Hype amúgy valóban volt, de az leginkább a stúdiónak, és az ő korábbi munkáiknak szóltak, 2-3 rész után le is csengett a dolog. (Ja, és tényleg nem kötekedésképpen, de mit jelent nálad az "NPC"? ^^" MMORPG-ben láttam ilyet, az a Non Playable Character, akiket nem a játékosok irányítanak, de egy animében hogy...? XD)
A szavazásban amit idéztem a 6., 7. hely (első nem K-On!-os) az Angel Beats! két főszereplőnője. És habár olvasni nem olvastam, róla azért elég sok a 10 pontos értékelés rá. De ezért is kérdeztem, mert tényleg nem hallani róla sok mindent.
Pontosan olyan NPC-k, semmi fontos szerepük csak háttérben mászkáltak és max elküldenek sárkány tojásért a szomszéd barlangba. :-P
Már nem tudom pontosan, de ők voltak akik nem szerezték vissza a tudatuk és csak ültek az iskola padban bambán.
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Igen, hozzá többször volt is "szerencsém"... XD
Egyik ismerősömmel meg is trolloltuk anno, a kitiltott felíratú avatarképe azóta is eszmei értékkel bír. =D
Titkos írta:Igen, pl. nézelődtem a blogodon, ahol volt linkelve Mondo fórumos EL vita, és meg is állapítottam, hogy többek között ezért nem járok AS/Mondo fórumra. XD
As fórum már több mint egy éve kihalt, szóval ott nem is nagyon lenne már kivel vitázni, a mondos vita meg epic win volt, főleg az öncélú hozzáállás, hogy "az a lényeg, hogy nekem kerek legyen".
Titkos írta:
Mariko írta:Pontosan. Szerintem valamilyen szinten mindenkinek tudnia kellene objektíven kezelni a kedvenceit. Ha valamit szeretsz, akkor tudd megindokolni, hogy miért, és elfogadni azt, hogy mások nem feltétlenül tartják olyan korszakalkotó alkotásnak, mint te.
Igen, főleg, hogy ha van is benne hiba, akkor csak az derül ki, hogy nem tökéletes, de attól még lehet egy sorozat szerethető. Felesleges félistennek beállítani bármelyiket.
Isteníteni valóban hülyeség, de vannak olyan darabok, amiknek a jelentősége nem szubjektív téma.
Titkos írta:
Mariko írta:Mondjuk ez fordítva is működik: ha valami nem teszik neked, az nem biztos hogy mások is emberiség elleni merényletnek tartják, és ha objektív érvekkel megindoklod a véleményed, akkor jobban elfogadják, mintha csak simán lesz@roznád.
Igen, speciel pl. az Escaflowne engem annyira nem kötött le, hogy úgy 10 rész után dobtam, de attól még tudom, hogy nagyon kidolgozott, és sokan szeretik. (Talán majd adok neki még egy esélyt, hátha így pár évvel később bejön.)
Bármilyen animét lehet szeretni, de vannak objektív értékelési szempontok, amik alapján meg lehet állapítani az adott anime minőségét, színvonalát. Például egy történetvezetési hiba, az nem ízlés kérdése. Aki nem képes elfogadni az objektív kritikát, vagy a sz@rozással sorolja egy csoportba, az egyszerűen vaskalapos.
Kdanni írta:Tényleg és mi van az Angel Beats!-el?
Elég középszerű anime, semmi extra.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos írta:Igen, azt hiszem abban volt. Ahogy Mariko korábbi aláírása is. XD (Hogy is volt? XD "A gróf, a pap, és a pedó. És most, hogy az összes gyerekmolesztáló összegyűlt, elmehetünk meglátogatni a kissrácot."? XD Vagy hogy volt? XD Nem emlékszem sajnos a pontos szövegre, de kérdezni is akartam tőle PM-ben, hogy melyik anime, csak közben kiderült. XD)
Erre gondolsz? Igen, ez is az első részből való. ^^ Egyébként van egy csaj az LJ-n, aki minden epizódból csinál vagy egy tucat hasonlót, néha könnyesre röhögöm magam rajtuk. XD
Titkos írta:Ugye? XD Mondjuk az első sorozatban is volt 1-2 jó rész, pl. Grell híres első felbukkanása, a végén azzal a fickóval, aki egy olyan valamivel mászkált, amit leginkább egy "bot végén egy csíptető"-höz tudnék hasonlítani, és még a névjegyét is azzal adta át, mint egy hipochonder, aki nem mer a másikhoz két méternél közelebb menni. XD
Az az eszköz egy teleszkópos ágvágó! XD Egyébként minden shinigami valamilyen kerti szerszámmal nyomul, a második szezonban van egy fickó, akinek motoros fűnyírója van! :lol:
Titkos írta:Ja, amit Mordályos Nyul is linkelt tőlem. ^^" Szóval az NGE szimbólumain mit kell megérteni? Persze, tele van keresztény szimbolikával, de értelme nincs a történetben. Pl. abban mi a mögöttes tartalom, hogy a NERV főszámítógépének három egysége van, és a három napkeleti bölcs nevét viselik? XD A NERV Jézus, és ha ő elvész, az emberiség is elveszett? Ez rohadt jól hangzik, kár, hogy semmi értelme, főleg, hogy angyalok a támadók, Jézus meg pont feláldozta magát értünk az eredeti történet szerint, szóval erről ennyit, de a fanok is ilyesmiket szeretnek belemagyarázni, szóval csak példaként írtam, hogy fél pillanat megszülni egy ilyet. XD
Én eddig akárhány animébel/mangábal találkoztam keresztény elemekkel, mindig úgy éreztem, hogy az írónak csak halvány elképzelése van a kereszténységről, és igazából csak azért nyúlt a témához, mert egzotikus (pont úgy ahogy mifelénk mondjuk a buddhizmus). Szerintem sokszor még olyan alapvető dolgokkal sem voltak tisztában, mint hogy a katolikus papok nem nősülnek. :roll:
Az egyetlen kivétel talán a Saint Young Men, ahol talán kicsit jobban beleásta magát a mangaka a témába, de ez a manga meg pont nem akar semmi komoly mondanivalóval bírni a szórakoztatáson túl. ^^
Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Titkos írta: zavart, hogy a látszattal ellentétben sok szereplő elég egyszerrű jellem: megalomániás állat, profi nyomozó, igazságos zsaru, vicces rendőr, stb-stb.
Igen, az igaz, hogy a nagyképű okos gyerek, meg a különc, szintén zseni nyomozó már nem túl egyedi párosítás, viszont esetükben ezt elég jól ellensúlyozták a személyiségekkel (főleg L-nél), meg az intelligenciával. De mit nem adtam volna egy olyan női szereplőért, aki úgy istenigazából, jól megszívatja Lightot ( :twisted: ) és nem esik hasra rögtön a sármjától, mint Misa, meg Kiyomi, velük pl. nagyon könnyű dolga volt. Volt ugye egyszer Misora Naomi, de sajnos ő túl hamar elvérzett.

A túlértékeltekhez még odasorolnám a Toradorát. Igaz, ezt elsősorban újkorában magasztalták sokan. Nem mondom, kezdetben én is azt hittem, hogy ebből egy kitűnő vígjáték lesz, de a közepére már szabályosan halálra untam magam. Taigát eleinte kedveltem, de idővel ő is elég átlagos karakterré szelídült, arról nem is beszélve, hogy a történetben már ezredszerre kapták elő a puttonyból a halálos unalomig ismételt nyaralós részt, a karácsonyozást, a téli táborozást meg az idegesítően felesleges tinis szerelmi nyűglődést. :(
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

a death note mindennek ellenére szentem jó, hiszen egy jófej haverodban is látsz kritériumokat :vigyor:
bből a leírásból ítélve a toradora gáz lehet..
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egyik ismerősömmel beszélgettünk erről nem olyan rég: a Death Note nem lenne rossz amúgy, de a sok visítozó fangirl, meg éretlen fiatal marhára nem azt látja benne, ami a lényeg lenne. Nem azért kedvenc, mert érdekfeszítőek a szellemi párbajok, vagy hogy van morális mondanivalója (szerintem) hanem azért, mert "Úúúú, L olyan kis cuki, ahogy ül!"

Ezt akartam írni elsőre az FMA-ra is, hogy ott is sokan "Úúúú, Roy olyan egy pasi~" nem pedig "Uh, hát igen, emberi élet értéke, feláldozhatósága, meg egy rakat minden más"

Én úgy vagyok vele, hogy megérdemelnék a hírnevet és népszerűséget, de nem ebben a felszínes, túlhabzó formában. :? És ebből a szempontból tényleg túlhypeoltak.
Válasz küldése