Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: anubys »

A Lingerie Senshi Papillon Rose nem volt ugyan rossz, de nekem annyira mégsem jött be. Valószínûleg nem vagyok elég jártas mahou-frontos, így valószínûleg nem is érthettem minden poént.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: scineram »

Alulértékelt anime szerintem az Ayakashi Ayashi, masszívan. Tudok még néhány embert, aki szereti, mindenki más utálja.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Én nem utálom, egyszerűen csak nem kötött le. :)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:A sorozatból az első 1-2 rész még elment, de a harmadiktól kezdve valami elromlott, és merő szánalom lett az egész.
Bevallom, én az első rész után leírtam, pedig ritkán teszek ilyet, de annyira visszaesett a színvonal az OVA egyetlen részéhez képest is, hogy számomra nézhetetlenné vált. Sejtettem pl. hogy a cenzúra erős lesz, de hogy szinte semmit ne mutassanak. A szörny is béna volt, nyoma sem maradt az OVA-s "macskás mellszörnyeknek" vagy hasonló aberrált szexuális lényeknek. XD Továbbá azt sem értettem, hogy miért kellett totális moe-dizájnra változtatni az OVA tetszetős fejeit. (Azok a sunyi vigyorok, amit pl. a skizó loli, vagy Tsubomi levágtak... XD)
Péter írta:Sailor Moon paródiából ami még epic, az a Venus 5, igaz az már átmegy hentaiba, de aki látta az SM-et, az végig fogja röhögni, szinte a sorozat összes tipikus kliséje visszaköszön.
Köszi, ezt is felveszem a listámra. :D
Péter írta:Értékelésekre meg nem érdemes sokat adni, van ahol magára az SM-re is csak valami 7.3-at adtak, ami epic fail annak tükrében, hogy egy alapmű.
Mondasz valamit, bár némileg őket is meg tudom érteni. ^^" Egyrészt pár éve próbaképpen leszedtem a japán SM 1-2 részét, és meg kellett állapítanom, hogy ez már engem sem kötne le, hiába imádtam régen. Másrészt vannak olyan sorozatok, amik hiába alapművek, ha akkor és ott nem láttad, utólag rém gagyin hatnak egyes embereknél. Pl. nekem ilyen a Rose of Versailles, mindenki mondja, hogy shoujo alapmű (AniDB-n is megkapta a 8,5 körüli pontozást), de valahogy nekem ez a lófejű karakterdizájn a világ legjobb történetét is hazavágná. A manga első kötetét végigszenvedtem, de csak még rosszabb lett a helyzet. Nehéz komolyan venni pl. olyan jeleneteket, hogy egy kisgyereket lőnek hátba, ha közben a rajzolás leginkább egy "Looney Tunes" SD-re emlékeztet. :dirr: Vannak kedvenceim a 80-as évekből is, de ez már nekem túl "régies" rajzolási stílus, hogy finom legyek. XD (Apropó, ha már az Utenát sem bírtad a feminizmusa miatt, ezt végképp nem ajánlom neked. XD) Az meg már az én egyéni szoc. problémám, hogy ezeket az "ősshoujo" történeteket azért sem bírom, mert szinte mind egy sémára épül: a jókislánnyal nagyon kiszúrnak, elküldik valami bentlakásos iskolába, esetleg a szülei meghalnak, és megkapja a világ legrosszabb mostohaszüleit, vagy valami hasonló. Itt sorozatban szivatni kezdik, feltűnik egy hasonló korú lány, akinek látszólag az a fő életcélja, hogy folyton vele toljon ki, illetve egy fiú is, aki valószínűleg a történet végére a hősnő párja lesz. Vagy meghal, és egy másik lesz az. XD Ha iskolás történetről van szó, akkor tanárokból is előveszik mindet: jóságos tanár, szigorú, ámde igazságos tanár, és persze az abszolút rohadék sem várat magára. XD Idővel alakul a dolog, először csak pár barátnője lesz, majd később már szinte az egész iskola, nagy hangsúlyt kap a szemét lány "megtérítése", és úgyis tudod, hogy rendszerint happy end a vége. 1-2 alkalommal még érdekes is lenne ez a történet, de hogy ezt 10 évig sorozatban gyártsák... XD Egyébként ha már magical girl paródiából nem egy készült, nem terveznek a japánok egy olyan sorozatot, ami ezt a shoujotípust parodizálná? XD Olyan jólesne pl. egy reálisabb hősnő, akit nem kötnek gúzsba a "de én jókislány vagyok" elvárások, és esetleg visszatámad, vagy nyomozni kezd, hogy ki az a csaj, aki folyton szemétkedik vele. Pl. ha egyik nap rajzszöget szórnak a cipőjébe, ő másnap hashajtót kever a szemétláda italába. XD Isteni egy sorozat lenne, én mondom. :D Death Note in a shoujo school. :D "Mitsukinak esélye sincs, hogy rámbizonyítsa, hogy én vagyok Versailles, és ha próbálkozni is, Harukával már egyeztettem, hogy azonnal indítsa el a B tervet. Na nem mintha bármi esélye lenne, 10 perc múlva kezdődik a kötelező tanulószoba, és 50mg hashajtó bőven kitart addig." Vagy valami ilyesmi. XD Persze itt szigorúan csak önvédelmi szempontból, de jó lenne egyszer egy olyan történetet látni, hogy az iskola kedvence közben jön rá, hogy rossz csajjal kezdett. XD Egy modernebb feminista-anime. XD
Péter írta:Nő is lehet otaku, azon belül persze van pár alfaj: http://peter1989.files.wordpress.com/20 ... otakuz.jpg
Ez a kép nyert. :D Valaki nem rajzolta meg esetleg ennek a férfi változatát? XD

Ja, és ha már ennyien írják: Ayaskashi Ayashi engem sem kötött le, és tényleg nem a "csillagszemű" karadizájn miatt, csak akármikor belenéztem, valami random démont öltek épp, a sztori meg látszólag nem haladt semmit X rész alatt. ^^" De igazából ebben én nem vagyok mérvadó, feliratos volt, az A+ "sötét korszakában" ment, akkoriban nem is nagyon néztem a csatornát. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta: Bevallom, én az első rész után leírtam…
Igazság szerint semmit se vesztettél vele, az utolsó 2 rész már fájdalmasan rossz volt. Értem én, hogy vissza akarták fogni a sorozatot, de ez már nem visszafogás, hanem megfojtás volt.
Titkos írta: Mondasz valamit, bár némileg őket is meg tudom érteni. ^^" Egyrészt pár éve próbaképpen leszedtem a japán SM 1-2 részét, és meg kellett állapítanom, hogy ez már engem sem kötne le, hiába imádtam régen. Másrészt vannak olyan sorozatok, amik hiába alapművek, ha akkor és ott nem láttad, utólag rém gagyin hatnak egyes embereknél.
Ha azt mondanák nekem, hogy nézzem újra a 200 részt, már nekem se menne, de ettől még a tény az tény, meghatározó darab a saját műfajában, és ennek, illetve a kornak megfelelően kell kezelni, értékelni, amikor készült.
Titkos írta: Az meg már az én egyéni szoc. problémám, hogy ezeket az "ősshoujo" történeteket azért sem bírom, mert szinte mind egy sémára épül…
Az a baj, hogy ez az újaknál sincs másképp, már csak azért sem, mert az új animék, mind a régieken alapulnak. Persze egyik stílus sem törhet ki a saját korlátai, kliséi közül, hiszen akkor már nem is az lenne, ami, a titok szerintem nem feltétlenül az újításban, keresztezésben van, hanem az előadásban, a kivitelezésben. Lehet egy story klisés, feldolgozhat 1000-szer lerágott témát, ha sikerül jól, hitelesen előadni, már megfelel (nekem).
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

scineram írta:Alulértékelt anime szerintem az Ayakashi Ayashi, masszívan. Tudok még néhány embert, aki szereti, mindenki más utálja.
Szerintem teljesen korrekt sorozat, már ha eltekintünk a rémesen összecsapott, elcseszett befejezésétől.
Titkos írta:Az meg már az én egyéni szoc. problémám, hogy ezeket az "ősshoujo" történeteket azért sem bírom, mert szinte mind egy sémára épül...
Erre egyszerű a magyarázat: 70-es években a shoujo műfaj volt a kezdő mangák gyakorlópályája, de mivel a legtöbb pasi rühellt ilyesmiket írni, és nem is igazán sikerült belelátniuk női lélek rejtelmeibe, ezért többnyire csak ilyen cukormázas lányregények születtek. Aztán persze később jöttek már női mangakák is, de nekik is időbe tellett, míg sikerült elszakadniuk az addigra már bebetonozott kliséktől.

Ami a yaoi témát illet: Nem vagyok egy nagy yaoi fangirl, de amíg a férfiak leszbikusok iránti vonzalma társadalmilag annyira elfogadott, hogy a diszkókban leszbi show-kat tartanak, addig a pasik igazán elnézetik hogy egyes nők ilyesmikről fantáziálgatnak (ami megjegyzem nem csak az animés közösségre korlátozódik, és egyáltalán nem új keletű dolog), főleg mivel a yaoiban legalább nem valódi emberek alázzák meg magukat.
Kép
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Corot »

Titkos írta:az én egyéni szoc. problémám, hogy ezeket az "ősshoujo" történeteket azért sem bírom, mert szinte mind egy sémára épül
Mintha a mai shoujok (már ha beszélhetünk manapság klasszikus shoujoról) nem egy sémára épülnének! Minden műfajnak megvannak a sablonjai nem volt ez másképp sem a hetvenes években, sem manapság.

Péter: Mivel a yaoi-nak (és a yuri-nak) semmi köze a "valós homoszexualitáshoz" teljesen felesleges a homoszexualitás mibenlétén elmélkedned! Az meg, hogy nem szereted a melegeket, a magánügyed!
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nemtudom milyen topikba írjam:

Szerintetek volt értelme a Ladies vs Butlers-nek?

Mert részemről megnéztem és elvesztegettem az életemből 7 órát. Azt hittem valami kikerekedik belőle, de nem. És azért néztem meg, mert akármilyen híroldalra fölmentem minden harmadnap csücsült egy hír róla... de nem értem miért.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hát azért mert nagymellű lolik (vagy kinkább kismellű lolik, és nagymellű, dizájn miatt lolinak kinéző lányok) szolgálják ki a férfinézők igényeit.

A dvd-extrák nagggyon durvák...

Ja, és a kérdésre válaszolva: annyi értelme biztos volt, mint egy átlag boobie-panty fanservicenek.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem a Naruto és a Bleach tipikusan a túlértékelt és agyonfanolt animék közé tartoznak. Unalmasak, egysíkűek és egy kaptafára mennek.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Szerintem a Naruto és a Bleach tipikusan a túlértékelt és agyonfanolt animék közé tartoznak. Unalmasak, egysíkűek és egy kaptafára mennek.
Privát vélemény ugyan, de szerintem mindekettô nagyon jól kezdôdôtt, Bleach-et pl az elsô 63 rész alapján simán megszavaznám az általam látott legjob shounen-nek, csak sajnos apránként mindekettô nagyon csúnyán félrecsúszott, mostanság már azt sem lehet mondani, hogy árnyékuk lennének régi önmaguknak.

És ha már túlértékelt anime:
Ergo Proxy
Némileg igazságtalanság a véleményem, mivel nem néztem végig, pedig komolyan próbálkoztam vele, de kb 8 rész után már kínszenvedésnek éreztem, és inkább feladtam.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is privát véleményt alkottam. Ahogy nekem az Elfen Lied sem jön be. Az alaptörténet nem rossz, de rondán el van rontva a manga is. Az animét nem is említem.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Na igen, EL-et ki is felejtettem. Nem is nagyon értem, hogy tetszehet az egyáltalán bárkinek. Mangát nem olvastam, de az animét ismerve nem is áll szándékomban.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Na igen, EL-et ki is felejtettem. Nem is nagyon értem, hogy tetszehet az egyáltalán bárkinek. Mangát nem olvastam, de az animét ismerve nem is áll szándékomban.
Egyesek szerint hatalmas mondanivalója van. Én csak azt láttam hogy édes kislányok gyilkolásszák egymást. Semmit sem vesztettél. A manga még véresebb.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én a Narutónál speciel már az első rész után sem értettem, hogy mit esznek rajta, kevés sablonosabb, kiszámíthatóbb, és hollywood-i kliséket bővebben használó animét láttam, mint ezt. ^^" A Bleachre ha nem is mondanám, hogy a legjobb shounen, de tényleg úgy az első kb. 60 rész (SS arc-al bezárólag) simán szórakoztató, azzal nem volt semmi gondom. Nekem úgy a fake-Karakura arc-tól kezdett igazán nem tetszeni, és amiket Aizen a végén művelt, az szerintem sajnos majdnem egy színvonalú volt egy Narutós harccal. Az Elfen Lied-ről meg már beszéltünk, a manga sem jobb, ráadásul abban még inkább kiütköznek a mangaka beteg perverziói (pl. pelenkás lány....:dirr:). Bár a mangának talán egy fokkal normálisabb lezárása lett.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Andro »

Elfen Lied mangából a harmadik kötetig jutottam. Ott feladtam. De tudom mi a vége.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Áhh igen, az Elfen... a blogom ugyan már leírtam erről az anyime/mango dologról a véleményem, de mivel idevág:

Az anime a manga cselekményének nagyjából a felét dolgozza csak fel, ami nem véletlen, hiszen a mangaka – akinek egyébként ez az egyetlen viszonylag sikeres műve (külföldön) – az utolsó fejezetek környékére már érezhetően maga is belátta, hogy “nem jó ez úgy ahogy van” és inkább gyorsan rövidre zárta. Természetesen a gyengébb manga alap ellenére még lehetett volna az anime egy minőségi darab, ám sajnos a stúdió se volt épp a legjobb. ARMS, akikről nem árt azt tudni, hogy javarészt ecchikben és hentaikban utaznak. Battle Vixens, Body Transfer, Crimson Climax, Natural Obsessions, Queens Blade, Virgin Touch… szóval egyik se az a délutáni gyerekmese, és ezek között ott figyel az Elfen Lied. Bár lehet nem is véletlen, hogy ők vállalták el az anime készítését.

Amúgy direkt a fanok felpiszkálása céljából, összehoztam még egy ilyet is. Most mit mondjak, egy Naruto avatáros narutard még rá is cuppant. XD
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nekem (mint már modtam) belön az elf, de akkor is ez a vidi K#˘*v@ jó volt! :lol: :D :D
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Egyesek szerint hatalmas mondanivalója van.
És azt is elmondták, hogy mi az? :dirr:
Volt, ahol azt említették, hogy legalább az animáció nagyon szép, de szerintem még ilyen téren is kritikán aluli volt. Mozgás alig, a szereplôk szinte karikatúra-szerûek voltak. A vér is úgy volt megrajzolva, hgy egy szín kivlasztva, aztán "fill", nehogy túl sok legyen a munka. Tényleg sokszor az volt az érzésem, mintha egy silány hentait néznék, de ezek szerint nem volt ok nélküli a dolog. Egyébként nem tudtam róla, hogy milyen stúdiónak köszönhetô a produkció.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Kazuya
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.07.03. 22:24

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Kazuya »

Péter írta:egy ilyet is. Most mit mondjak, egy Naruto avatáros narutard még rá is cuppant. XD
Jól van x'D A nevetéstől elment az álmosság belőlem x'D


Ha már túlértékelt animék, én a K-ON-t hozom fel.
Nem szól másról mint hogy zabálnak, mio-t piszkálják, meg egy kicsit zenélnek. Története nulla. Csak egy moeblob az egész. CUkiság,cukiság,cukiság,cukiság... Csak erről szól. És akkor ezt nevezik a tavaszi szezon leges legjobb animéjének. Legalábbis AA-n.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:
Andro írta:Egyesek szerint hatalmas mondanivalója van.
És azt is elmondták, hogy mi az? :dirr:
Volt, ahol azt említették, hogy legalább az animáció nagyon szép, de szerintem még ilyen téren is kritikán aluli volt. Mozgás alig, a szereplôk szinte karikatúra-szerûek voltak. A vér is úgy volt megrajzolva, hgy egy szín kivlasztva, aztán "fill", nehogy túl sok legyen a munka. Tényleg sokszor az volt az érzésem, mintha egy silány hentait néznék, de ezek szerint nem volt ok nélküli a dolog. Egyébként nem tudtam róla, hogy milyen stúdiónak köszönhetô a produkció.
Nekem valaki azt mondta, hogy a mondanivalója az emberi kapzsiság és mohóság meg a barátság. Hát... én ebből semmit sem láttam. Meg hogy az élethez mindenkinek joga van. Oké, ez tiszta, de hol a nagy világmegváltó gondolat ebben, mert ez kb. minden második animében bennevan.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

Elvileg az emberi gyarlóságra, kegyetlenségre, rasszizmusra, kirekesztésre, és hasonlókra akar rámutatni, bár több ízben is erősen túloz, sarkít. Ezzel nem is lenne probléma, amit viszont nem értettem, azok a sorozat eszközei, amikkel ezt bemutatja.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Nekem valaki azt mondta, hogy a mondanivalója az emberi kapzsiság és mohóság meg a barátság. Hát... én ebből semmit sem láttam. Meg hogy az élethez mindenkinek joga van. Oké, ez tiszta, de hol a nagy világmegváltó gondolat ebben, mert ez kb. minden második animében bennevan.
OMG! Lehet, hogy volt egy ilen nagyon lapos alapja, de hogy nem ezekrôl szólt, az garantált. :D
Péter írta:Elvileg az emberi gyarlóságra, kegyetlenségre, rasszizmusra, kirekesztésre, és hasonlókra akar rámutatni, bár több ízben is erősen túloz, sarkít. Ezzel nem is lenne probléma, amit viszont nem értettem, azok a sorozat eszközei, amikkel ezt bemutatja.
Elvileg az emberi gyarlóságra, kegyetlenségre, rasszizmusra, kirekesztésre, és hasonlókra akar rámutatni, bár több ízben is erősen túloz, sarkít. Ezzel nem is lenne probléma, amit viszont nem értettem, azok a sorozat eszközei, amikkel ezt bemutatja.
Lehet, hogy hatásos is lett, volna, ha ezekbôl bármelyiket valósan mutatja be. De annyira egydimenziós volt az összes szereplô, hogy egyszerûen képtelen voltam akár egy pillanatra is komolyan venni.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ami nálam még kissé felülértékelt az a Vampire Knight. A manga kiváló. Az anime nem egy cucc szerintem. Valahogy üres.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

lerágott csont! hagyományos vámpírsztor.. na jó annyival egyetértek, hogy kiugrik az hogy Yuki is vámpír, és a grafika se rossz, de maga a történet túlértékelt!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Válasz küldése