Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Hmm.. az ötletet egy másik fórumról "loptam" el :wink:
Szóval az a kérdés hogy szerintetek melyek azok az animek amelyek megnéztetek de szerintetek az osztálytzata sokkal nagyobb/kisebb mint amit tik adtok neki! Tehát nem a hyped animekröl van szó, hogy azért ne keverjük össze!
Lehet egy kisebb hozzászólás is, hogy miért is :D

Underrated:
Hametsu no Mars - ez at anime van minden anime-s oldalon a legrosszabb osztályzattal (4.46 AniDB), amit simmán nem tudok megérteni? Egyedül ami tényleg nem tetszet az a seiyuu, ami tényleg rossz volt. Lehet én máshogy láttam az egész animet mint a többiek? Mert nekem ez egy olyan komikus-NGEripoff egy kis Bleach-el :D Humanoid Cero-t lő ki, AT-field, jön egy fiú aki legtovább bir lenni syncben az armoral, a fegyver amit csak egyszer bor elsütni és muszáj hogy találjon stb ... Az eleje meg nekem nagyon awesome volt kint az űrben a beszélgetés :D

Dragon Ball GT - nagy DB fan vagyok úgyhogy ez egyértelmű hogy nem egyezek a ratinggel (5.54 AniDB), igaz hogy az első tizenpár rész kicsit unalmas, még nem érkezik meg Baby de útána simmán DB/DBZ rangon van.

Urda - (5.63 AniDB), egy jó kis anime, már csak azért is mert az időutazás magyarázata és elképzelése jó úton van, az animenak van eleje van vége egy jó rövidke komplet anime. Valószinüleg az animácijója véget van ilyen gyönge osztályzata.

Ayakashi - (5.64 AniDB), követem még ongoing volt és nagyon meg voltam vele elégedve, a játékról készült amit persze nem is láttam, de az anime szerintem jól megcsinálták! Elfen Lied fazon.

Chaos;Head - (6.62 AniDB), úgyszintén egy játék adaptácioról van szó. Igaz a vége annyira nem tetszet de szerintem attól meg kicsit jobb osztályzatot érdemel. Mert az eleje nagyon megfogot :D

Stb ... bizots van még amit feltudnák sorolni ...

Overrated:
Great Teacher Onizuka - (8.82 AniDB), amennyire overrated annyira overhypolva is van az anime. Meg amikor olvasom hogy a legjobb humoros/ecchis anime valaha, meg hogy az Onizuka milyen rendes fickó bárcsak az én tanárom is ilyen lenne jön hogy :wwall:, 43 rész alatt ha egyszer mosoly vergődött az arcomra akkor az jó, ecchi? hol? lol

Zoku Natsume Yuujinchou - Amenyire is ayakashi anime fan vagyok itten majdnem halálra evett az unalom, egyedül a végén amikor megjelentt Kai volt egy kis feszültség de emigy az egész anime slow paced^2 és ugyan az mint az első évad.

Azumanga Daiou - (8.53 AniDB), hát nincs sok mondani valóm, nem éreztem a humort itten egyedül Osaka csalt mosolyt arcomra, de a részek ahol ő nem volt kész halál ....

Higurashi no Naku Koro ni - (8.51 AniDB), egyrészt csalódtam mikor meg észrevetem hogy a mesék nem fognak a végén egy csomópontba végezni, most az hogy rakás loli gyilkol meg 6t vér minden felé, nekem nem jelenti hogy az egy jó anime.

Stb ... bizots van még amit feltudnák sorolni ...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ElemenT 2010.08.31. 12:28-kor.
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Most Overrated / Underrated Animes

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

És miért nem lehetett magyar címet adni a topicnak? Már majdnem nyúltam automatikusan a jelentés gombhoz, mint az ibuprofenes spamnél...
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Most Overrated / Underrated Animes

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Higut némileg védeném, bár ha megnézed malon az első sorozatnak én sem adtam 7-nél több pontot. Ugyanis Higurashi no naku koro ni az csak egy FÉL sorozat. A Higurashi no naku koro ni Kai a második fele és ott rögtön, ha nem is futnak igazából össze az alternatív "mesék", de magyarázatot kapunk hogy mégis miért gyilkol az a rakás loli. Miért halnak meg azok akik MINDIG meghalnak stb.
Kép
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Most Overrated / Underrated Animes

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Yuriko-chan írta:És miért nem lehetett magyar címet adni a topicnak? Már majdnem nyúltam automatikusan a jelentés gombhoz, mint az ibuprofenes spamnél...
:woff: :-P

Nekem simmán mindegy, nekem csak jobban hangzik hogy overrated mint túlértékelt ...
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: zebra »

Engem sem zavar a cím, netes közegekben amúgy is gyakran használ az ember angol eredetű szavakat, rövidítéseket.

Hmmm... az ötlet tetszik, de majd akkor írok ide legközelebb, ha kijön a Painbow és a HoTD végig. :twisted:
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

ElemenT írta:Zoku Natsume Yuujinchou - Amenyire is ayakashi anime fan vagyok itten majdnem halálra evett az unalom, egyedül a végén amikor megjelentt Kai volt egy kis feszültség de emigy az egész anime slow paced^2 és ugyan az mint az első évad.
Sokan vannak, akik kimondottan szeretik az ilyen slow paced cuccokat, én speciel el tudnák még nézegetni belőle pár szezonnyit. ^^

Amúgy sose szoktam figyelni a sorozatok anidb értékelését, de most kíváncsiságból meglestem és hát... a Code Geass R2 9 feletti értékelése eléggé LOL, főleg úgy hogy a kevésbé elszállt első szezonjánál alacsonyabb átlag jött ki. XD Ezzel szemben szomorú, hogy a shoujo alapműnek számító Sailor Moon csak 6.5-ös átlagot tudott produkálni.

Csak úgy fórumos vélemények alapján alulértékeltnek tartom (bár a méltánytalanul mellőzött talán jobb kifejezés lenne rá):

Hanasakeru Saishounen - szinte alig ismeri valaki, és azok közül is sokan csak szidják, pedig szvsz egy remek fordított hárem sorozat, még ha kicsit rertó is, de legalább nem ugyanazokkal a műanyag karakterekkel operál, mint a mai shoujo sorozatok.

Toshokan Sensou - megvan a maga baja a sorozatnak, történetesen az, hogy némiképp ellentmondásos a világa, de mint romantikus vígjáték tökéletesen működik.

Mouryou no Hako - azt hiszem, az mindent elmond, hogy több mint egy évig tartott, amíg lefordították, pedig csak 13 részes. Szvsz egy nagyon jó, bár kicsit elborult krimi, némi horroros beütéssel.


És akkor a túlértékeltek:

Bakemonogatari - nem akarom önmagam ismételni, de továbbra sem értem miért hype-olják ezt annyian.

Code Geass - annyira elszálltak egy idő után a készítők, hogy kb. az első szezon felétől képtelen voltam komolyan venni és végigröhögtem az egészen. XD

Vampire Knight - a második szezonra már eljutottam arra a pontra, hogy azt kívántam, bár meghalna az összes főszereplő, de legalábbis a főhősnő.

Chrno Crusade - kb. a sorozat felétől elfelejtették Gonzóék, hogy az elején még volt sztori is, és a végén már csak arra volt kihegyezve az egész, hogy jól megríkassanak.

Hellsing - copypaste amit egyel feljebb írtam, kivéve hogy ríkatás helyett itt minden idők leggázabb animés főgonoszát kaptuk meg. Érdekes módon a mangát és az OVA-t szeretem, szal csak Gonzóék szúrták el.

Kuroshitsuji - a sztorinak gyak. semmi értelme, de hát kit zavar ez, amíg Sebastian rámászik Cielre, ugye? A második szezon pont ugyanebbe az irányba halad, de most már legalább tudok röhögni rajta. ^^
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Amúgy sose szoktam figyelni a sorozatok anidb értékelését, de most kíváncsiságból meglestem és hát... a Code Geass R2 9 feletti értékelése eléggé LOL, főleg úgy hogy a kevésbé elszállt első szezonjánál alacsonyabb átlag jött ki.
Ó, köszönöm, hogy eszembe juttattad, mit is hagytam ki a túlértékelt listából. :thumb:

Szal jah, CG R2 erősen túlértékelt. :3

(Ha meg az átlagokat vesszük figyelembe, akkor egyértelműen Afro SzaRmuráj. Gome, nem tudok leállni a hülye címek kitalálásával. xD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Junchi 2013.06.22. 17:14-kor.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

code geass: még nem láttam, de a demók alapján valahogy nem fogott meg és rajongói körökben túlontúlvan értékelve!

rozen maiden: túlértékelt! legalábbis szerintem egy kicsit gáz az alap, a grafika csak szimplán elmegy mégis óriási hírnévnek örvend.

vampire knight: túlértékelt, koptatott a végére már uncsi.

chrono crusade: nekem tetszett de a vége tényleg ríkató, szerintem ez majdnek közepes, de a közszerint a túlba sorolnám. főleg a manga ajnározását...

hellsing: grafika-profi, főgonosz-tényleg béna de én szeretem. megmutatja hogy még a vámpírok sem tökéletesek (a twilght(f)os vámpírideállal szemben) :vigyor: nem tudom ez talán közvéleményileg is arany középút lenne?

afro samurai: nekem tetszett! bár tényleg túlturbózták. (afro néha az érzéketlen arogáns önmagamra emlékeztet_személyiségeim egyike_)


koroshitsuji: szerintem a 2. évad sokkal lejjebb van mont az első. röhögésből (most mit mondjak őrúlt létemre) nekem eddig sem volt hiányom.
(seby claudhoz is igen közel kerül az egyik részben egy harc során a félteérthető mozdulatokból ítélve, vagy csak nekem ilyen mocskos a fantáziám :-P )
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hakuma Riyuichi írta:rozen maiden: túlértékelt! legalábbis szerintem egy kicsit gáz az alap, a grafika csak szimplán elmegy mégis óriási hírnévnek örvend.
Akkor ez a fikavidi neked való: http://www.indavideo.hu/video/Animecritics_Rozen_Maiden
Én betegre röhögtem magam rajta. :vigyor:
Hakuma Riyuichi írta:afro samurai: nekem tetszett! bár tényleg túlturbózták. (afro néha az érzéketlen arogáns önmagamra emlékeztet_személyiségeim egyike_)
Erről még egy jó szót sem hallottam senkitől, szóval kezdem úgy érezni, h ez egy "legendásan sz@r" valami lehet. :D
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

nem sz@r, csak itt még nincs rá topic.
grafika_ vérprofi!
story-jó, humor is van benne de rengeteg a véres jelenet(nálam előny)
összességében alulértékel csoportba tartozik (biztos a sok rassz miatt mer feka a főszereplő, aki egyébként neme nagyon szimpi)
végignézem és nekem tetsuett! ajánlom
köcc a vidit!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuma Riyuichi írta:seby claudhoz is igen közel kerül az egyik részben egy harc során a félteérthető mozdulatokból ítélve, vagy csak nekem ilyen mocskos a fantáziám :-P
Nem teveled van a baj, a sorozat tényleg a mindenki x mindenki párosítással operál. A legutóbbi részben Seb már Hannah mellét markolászta! XD

zebra: az Afro Samurai egy nagy szexvérerőszak orgia. Nem alulértékelt, csak simán sz@r. Szép csomagolás, nulla tartalommal.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

örülök hogy végre valaki nem tart ilyen szempontből is hülyének.

zebra: tényleg kössz! haláli! híjaj mintha csak magamat hallanám...
a tollfelvásárló nálunk is jár hozzá társuló hulládékvas felvásárlóval, csirkéttyúkot vegyenek gyuribácsival, a gyümölcsös cigánygyerekkel, mozgó húsbolt és pékség + ültetnivalót ajnározó buz#kkal amik hál égnek csak tavasszal jönnek meg amikor épp valami időszakos, meg ott a baganéri, algida és family frost úgy hetente háromszor... :knife:
DIE HANGOSBEMONDÓS IDIÓTÁK!!!!!!!!!!
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hmm, asszem nálam is több lesz a túlértékelt, mint az alulértékelt, de ez eleve amiatt van, mert ritkán merek "noname" animékbe belekezdeni. ^^" Sokszor még a nagy nevekben is csalódik az ember. :/

Alulértékeltből most így kettő, ami az eszembe jut:

MÄR - Szerintem ez egy meglepően szórakoztató, kellemes shounen fight, szándékos tündérmesei elemekkel. Sok gonosz egy mesebeli szereplő paródiája (volt Rapunzel, Hook kapitány stb.), de a jók között is akad ismerős szereplő, pl. a Dorothy nevű boszorkány, akinek az ÄRM-ja (ezek abban a világban a fegyverek) bádogember, repülő oroszlán, vagy éppen Toto. XDDD De Jack-et is bírtam pl. aki nevéhez méltóan magokkal, óriáspaszullyal, és egyéb konyhakerti elemekkel támad. XD (Nincs is szerintem túl sok olyan manga/anime, ahol ennyire az európai mesékre mennének rá.) Mindezek ellenére sokan a címét sem hallottak még soha (meg is lepődtem, hogy egyszer még a Mondóban is kapott egy egész jó cikket :D), pedig simán több fantázia van az egészben, mint teszem azt a jól menő Naruto/Bleach párosban, azt meg külön öröm volt látni, hogy shounen fight létére nem nagyon volt benne elnyújtott harc, és az sem arról szólt, hogy "te x-ednyi erővel támadsz, de ha én rányomok x+1-et, akkor meghaltál!", hanem általában a terepviszonyok kihasználásával (volt ám havas, sivatagos, stb. harctér XD), illetve a fegyverek megfelelő cserélgetésével lehetett felülkerekedni az ellenfélen. (Jó, hősünk itt is elég tápos volt, de a főszereplőtől ez talán el is várható. XD) Ugyan a fillerek kezdetekor abbahagytam a sorozatot, de a mangát feldolgozó epizódok (úgy az első 40 rész) teljesen rendben voltak.

Umineko - Itt megint olyasmiről van szó, mint a Higurashinál, konkrétan egy futó játék felét dolgozták fel animeként, és sokan azért húzzák le, mert "nincs a végén megoldás". Ennyi erővel le lehetne húzni az Inu Yasha első sorozatát, mert Narakut nem ölik meg a végén, meg az összes olyan animét, ami futó mangából/játékból/regényből készült. (Vagy ez olyan, mintha valaki a Gyűrű Szövetsége után kezdene el anyázni, hogy "mi, ez a vége?", miközben még két film hátravan.) Persze nem mondom, hogy könnyű a nézők dolga, eleve egy mágiával kevert nyomozós történetről van szó, ahol mindenféle mágikus izé mögé valami racionális tettet kellene belemagyarázni (persze nem kötelező, de kb. erről szól, a főhős is erre játszik :D), és mivel a játékból azért az időhiány miatt maradtak ki elemek, így az "only-animések" még rosszabb helyzetben vannak, mint akik a visual novelt nyomják, és még őket is jól megszívatja félévente a készítő, amikor az újabb epizóddal egy jó nagyot csavar az egész eddigi sztorin. XD Mindezek ellenére én baromi jól szórakozom rajta, ritkán pörgettem ilyen gyorsan animét, és a legjobb az egészben, hogy 1-2 stílusos karakternek hála, még úgy is simán szórakoztató tud lenni, ha az embernek épp nincs kedve azon agyalni, hogy ki és mit kavar a háttérben. (Bár azért egy fárasztó nap után nem ezt ajánlom könnyed kikapcsolódásnak, kb. a "minden mondatra figyelni kell" anime tipikus példája. XD) Ha szemétkedni akarnék, írhatnám, hogy nekem ez a boszorkányos-aranylepkés-fekete humoros mindfuck jobban bejött, mint az a másik angyalos-emós tinis-keresztény szimbolikás, amibe Junchi már rúgott egyet. XD

Jöjjenek a túlértékeltek:

Naruto - Hajj, a mestermű. XD Ha csak megemlíted, hogy szerinted nem akkora királyság, mint a sok fanboy állítja, rögtön meg vagy bélyegezve, és te leszel a hülye, aki nem érti ezt a fú de kidolgozott világot, meg csavaros sztorit (ja, végülis 10 fordulatból 9-re magától is rájön az ember XD), esetleg csak portugál felirattal nézted, mert az teljességgel kizárt, hogy az animében legyen a hiba. Szerintem meg a shounen fight műfaj szégyene, és főleg azért szoktam ezt hangoztatni, mert alapvetően szeretem ezt a műfajt, a jobb darabok ott vannak a kedvenceim között (FMA, D.Gray-man pl. :3), de ezt a hollywood-i elemekből építkező történetet, benne az idegesítő karaktereivel, és az innen-onnan pofátlanul összelopott "zseniális ötletekkel" nem nekem találták ki azt hiszem. (Junchi, amúgy csodálom, hogy neked csak a SHITpuuden tett be, szerintem minőségben szinte nincs különbség a két sorozat között, max régebben kevésbé volt annyira "Looney Tunes", mint az a bizonyos Pain-es epizód. XD)

Elfen Lied - Ezzel több probléma is van. Talán a fő gond, hogy az én nézeteimmel összeegyeztethetetlen egy olyan sorozat, amiben minden ember egy leölnivaló mocsok, és a tőlük mákszemnyivel sem különb hányattatott sorsú idegen lény lenne a "jófiú", aki szándékosan brutális kivégzési módszerekkel darál halomra mindenkit. Láttunk már hasonló animét, intelligensebben is meg lehet oldani az ilyesmit, egy jobb történetbe ágyazva, aminek nem az az alapja, hogy "Jajj, szegény Lucy, de rossz volt a gyerekkora, na de most jól bosszútáll, szurkoljunk neki!" (Érdekes pl. belegondolni, hogy a Trigun főgonoszát, Knives-ot hasonló indítékok vezérlik, mégsem ő lett a jófiú, és egy teljesen más megvilágításba helyezték az egészet.) Az egész animében túlteng az öncélú erőszak, egyik pillanatban Lucy gyilkol le egy teljes bázist, a másik pillanatban "a mocsok emberek" játszanak szadistát, de hülyén megírva, pl. a titkárnő kérdez valamit, mire a kommandós csak úgy "poénból" ököllel az arcába vág. Az egész jelenetnek semmi értelme, csak hogy növeljék a cool/iszony faktort. (Kinek mi, ugye...) Szinte az összes szereplő dilinyós, meg merem kockáztatni, hogy az EVA-ban nem volt ennyi pszichiátriai eset. A történet sehová sem megy, csak x+1 diclonius tűnik fel, több robbanás, több hulla, több vér, és persze a lezárás sem okoz meglepetést, max annyiban, hogy kiderül: még a főhős fejében sem stimmel minden, bár erre már közben is voltak jelek. XD És vajon ki áll ott a végén a kapuban, hát ki nem találná senki... XDD (Komoly, erről oldalnyi fórumviták mentek, hogy "vajon ki lehet az?" XD) Junchival mondjuk annyiban nem értek egyet, hogy nincs mondanivalója, mert van, konkrétan az, hogy minden ember egy utolsó rohadék, de a diclonius, mint "übermensch", most elvégzi a "jogos tisztogatást". Kösz, én ebből nem kérek.

Bakemonogatari - Istenem, de szórakoztató sorozat lehetett volna, ha pontosan követik a regényt. :( Helyette gondosan kigyomlálták az összes humort a párbeszédekből (de azért hosszú percekre nyújtották a beszélgetős részeket), a történetet és a szereplők jellemét takarékra vették, és az egészet nyakonöntötték egy adagnyi idióta "elvont szimbolikával", aminek semmi köze a történet cselekményéhez (már ha épp történik valami, ugye...), és úgy egyáltalán "out of series". (Annyi értelme volt ezeket belepakolni egy misztikus/slice of life cuccba, mintha a Nodame Cantabile-t rakták volna tele velük.) De ettől legalább mélyértelműnek, és komolynak tűnik a sorozat. (Az nagy volt, amikor írják fórumon, hogy "nem egy könnyen emészthető darab", na az biztos, de nem a "művészi elemek" miatt.... XD) Ahogy zebra találóan megfogalmazta: "a Bakemonogatari egy überszürreális álmindfuck, ahol a történet elé helyezik a fanservice-t, és a fél órás értelmetlen párbeszédeket". És igen, ez így sajnos valóban csak ennyi lett, kár érte. :/ A light novelt viszont ajánlom. Hogy ezen mit ettek az otakuk, azt végképp nem értem, de megfejtéseket várok, hogy a srác fejébe öntött ramen, illetve a "28 napos embrió" mi a fenét takarhat, mert egy szimbólumnak szerintem csak úgy van értelme, ha utal is valamire a sorozattal kapcsolatban.

Kimi ga nozomu eien - Sokan a romantikus animék legjobbjának tartják, igazából ebből is lehetett volna egy jó sorozat, az első negyede be is jött, de kb. onnantól, hogy az igazi bonyodalom beindul, egy olyan problémát nyújtanak el 12 részre, amit 6 alatt meg lehetne oldani. A köztes időt sajnos angst-el, hülyeségek csinálásával, és a dating sim örökségből kötelezően visszamaradott "kapcsolati elemekkel" bővítik ki. (Vajon miért volt fontos a sztori szempontjából, hogy a két lány között ingázó srácba még az egyik csaj húga is belezúgjon? Csak nem azért, mert dating simből készült?) Ezen kívül itt még inkább zavaróak voltak az eseteként irreálisan, vagy csak szimplán idiótán viselkedő karakterek. Míg egy darálós "fantasy" Elfen Lied-ben maximum csak idegesítik az embert, itt plusz zavaró tényezők, hiszen ezek általában az "akár veled is megeshet" feelingre építenek, de igen nehéz azonosulnom olyan szereplőkkel, akik az első randijukra sietve megállnak gyűrűt venni egy másik csajnak, vagy a három év után a kómából ébredő (elvileg "barátjukat") sorozatosan hülyítik, és próbálják átverni, ahol csak lehet. A végén valóban elérzékenyültem, de a köztes idő unalmas, és szenvedős volt, és nem a szomorú sztori miatt, hanem mert béna a "forgatókönyv".

School Days - Ez kb. olyan, mintha az előbb említett Kimiből a maradék pozitívumot is kivenné az ember. Ismét egy dating sim adaptációról van szó, ám amíg az előzőben szereplő srác szimplán egy zombi érzelmi megnyilvánulásaira képes, addig itt láthatjuk, ahogy "zombiból" egy szándékosan rohadék, és másokat kihasználó emberré válik a kezdetben még semleges gyerek. Itt is előjön a nálam visszatérő probléma, hogy egy alapvetően szemét alak bőrébe bújva kell végigszenvednünk 12 részt. (Hogy értsétek: volt olyan, aki emiatt a játékot is letette, nem bírta feldolgozni, hogy ezt a köcsögöt irányítja. XD) Persze lehetne izgalmas a történet a maga szemét módján, ha Death Note, vagy Gankutsuou szintű karizmatikus karaktert kapunk negatív hősnek, de ez a szerencsétlen görcs (már elnézést XD) csak a rendező úr kénye-kedve miatt képes a fél iskolát ágybavinni. A végére egy szintén totális "out of series" véres befejezés, csak hogy fél év után is legyen miről beszélnie a sorozat rajongóinak, miután négy oldalon keresztül kielemezték, hogy micsoda tökéletes kamaszkori lélekábrázolás figyelhető meg, amely végigvonul az egész sorozaton, és úgy egyáltalán mennyire reális (istenem, csak ezt ne mondanák.. ^^") a történet.

Még reagálva pár sorozatra, amik itt elhangzottak:

-Az Afro Samurai-t Mariko tökéletesen összefoglalta, az szerintem végülis nem túlértékelt/alulértékelt, mivel kb. mindenki megérdemelten gyűlöli. XD Életem egyik leggázabb animéje, már egyszerűen a készítők helyett nekem ciki, ami a képernyőn folyik.

-A CG-ből nekem valahogy pont a sima sorozat második fele, és annál is inkább az R2 teljes egésze tetszett. XD Komolyan venni amúgy nem muszáj (én speciel egy pszichón röhögő Lulu-fej után döntöttem úgy, hogy ezt meg kell néznem XD), de azért egy "demónál" többet nézzünk már egy sorozatból, mielőtt véleményt formálunk (legalább az első pár részt XD), mert pusztán a "demók" alapján még vagy 10 címet beírhatnék ide. XD

-Zebrához hasonlóan megvárom a Highschool of the dead végét, mert ha ez nem valami múló szeszély, és megéljük, hogy egy Zs-kategóriás amcsi zombifilmből "kultanime" lesz, akkor jól beírom ezt is, aztán ennyi erővel a To Love Ru-t meg az "alulértékelt fanservice anime" kategóriában indítom. (Nyugi, csak viccelek... legalábbis a mondat második felében. XD)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2010.09.02. 22:28-kor.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A Kimi ga Nozomu Eien szerintem sem egy egetrengető alkotás (bár anno írtam hozzá egy alternatív befejezést, nem tudom, emlékszik-e rá valaki, az anime topicjában olvasható XD).
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hakuma Riyuichi írta:code geass: még nem láttam, de a demók alapján valahogy nem fogott meg és rajongói körökben túlontúlvan értékelve!
Engem nem zavar ha valakinek nem tetszik a Code Geass, de ne úgy húzzuk már le, hogy gyakorlatilag semmit nem láttunk belőle. Trailer/AMV/egyéb alapján max azt lehet rámondani hogy "nekem nem tetszik", mert azt meredek kijelenteni, hogy túlértékelt. Ezzel szemben ha valaki tisztességes mennyiséget nézett belőle (ami nem feltétlenül a teljes sorozat), és úgy mondja, hogy "Ez túlértékelt mert X meg Y meg Z" akkor legfeljebb azt mondom, hogy "Hm, igaz, ezek a hibái valóban megvannak, de attól még nekem tetszett" :P

Hogy on is legyen: egyet kell értenem, hogy a Natúró és a Hellfing túl van értékelve. Utóbbinál nekem az első részek még tetszettek is, utána jöttek azok amiket végigröhögtem. :lol: Bár még él bennem a gyanú, hogy sok Hellsing fan elsősorban mégis a mangát imádja. (Ami a röhejes pozőrködése ellenére is jó, legalábbis ott ahol én járok. :) )

A Blood+ nem tudom mennyire számít túlértékeltnek, mert igaz, hogy páran egekbe imádják hogy mekkora dráma, de a nagy átlag inkább gyűlöli.* Én a kettő közt vagyok: jó sztori lehetett volna, csak a készítők túlbecsülték magukat epizódszám tekintetében, így túl lassú lett, valamint szinte minden szereplő idegesítő/ellenszenves/érdektelen.
*Ezt most fórumok alapján, mert MAL-on elnézve lehet tényleg túlértékelt...

A Gravitation van még erősen túlértékelve kedves fanocskák által, pedig nagyon semmilyen. :knife:

Alulértékeltet nem nagyon tudok mondani, legfeljebb érdemtelenül mellőzöttet.

Nem tudom, hogy lehetne elvonatkoztatni a túlértékelést a túlhype-olástól.
Avatar
Gensou
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2007.08.13. 22:58
Tartózkodási hely: Újpest
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Gensou »

Csak hozzátennék párat. Van egy olyan érzésem, nem leszek népszerű :dirr:

Túlértékelt:

- NGE. Valóban van benne "psychological deep shit", de ettől sajna egyik karakter sem lesz szimpatikusabb (és szerintem a 14 éves koruk is túl kevés). A feldolgozásba pedig nem értem, minek kellett beleerőltetni azt a rózsaszín (lol), 100% tömény fanservice csajt, aki kábé semmi pluszt nem tudott nyújtani. Ráadásul sosem értettem, mi a jó az óriásrobotokban, kerülöm is az ilyen animéket. A cyberhalandzsa előtt mondjuk le a kalappal, igényesen van minden kidolgozva, de nem értem, ettől miért ez az egyik anime-biblia.

- Bleach. Ez hogyhogy kimaradt? :dirr:

- Tsubasa. Gumicsont yaoi-fangirlöknek shounen-csomagolásban. A CLAMP karakter-újrahasznosítás-tendenciáját ugyancsak nem értem. (Mangával is próbálkoztam, de... nem megy.) A zenéje viszont Kajiura Yuki = win.

- FMA első széria. Ezzel nem lenne különösebb bajom, ha nem hallanám több helyről, hogy jobb, mint a Brotherhood. Komolyan, wtf. Totál randomnak éreztem, mikor-mi történik.

Alulértékelt:

- Basquash. Ez egy középgagyi sorozat, elismerem, de nagyrészt elképesztően jó a grafika, a világ feelingje, nem érdemli meg, hogy ismeretlenségbe süllyedjen. És sosem fogom tudni elfelejteni azt az "annyira borzalmas, hogy már jó" szóviccet, hogy a főszereplőt trauma éri, erre álmában egy tigris és egy ló kergeti... (Tora+uma, megvan?) xD

- Számtalan manga, de ez animés topik, szal hagyjuk.

Elsőre ennyi, még agyalok rajta.
Kép
do the impossible, see the invisible
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Gensou írta:Bleach. Ez hogyhogy kimaradt? :dirr:
Mert már szénné aláztuk a saját topicjában. ^^
Gensou írta:FMA első széria. Ezzel nem lenne különösebb bajom, ha nem hallanám több helyről, hogy jobb, mint a Brotherhood. Komolyan, wtf. Totál randomnak éreztem, mikor-mi történik.
Ki a fene állít ilyet? :shock:

Jaj, a Natúró kimaradt. Nem szoktam dobni animéket, de ezt egyszerűen muszáj volt, mert kínszenvedés volt néznem. És akkor még el sem értem a fillerekig! :drop:

Ami a Code Geasst illet, még mielőtt bárki félreért, én végignéztem mindkét sorozatot, sőt élveztem is, nagyon pörgős volt és eszméletlenül nézette magát. Orange-kun meg rulz! XD De nagyítóval sem találom benne (főleg a második szezonban) azt a zseniálisan összerakott történetet, amit mások.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Mariko írta:Jaj, a Natúró kimaradt. Nem szoktam dobni animéket, de ezt egyszerűen muszáj volt, mert kínszenvedés volt néznem. És akkor még el sem értem a fillerekig! :drop:
MAL-od alapján pont akkor droppoltad, mikor jöttek volna a faillerek, szal jó érzéked volt hozzá, hogy mikor kell kivágni. :D

Na, és ha már Naruto:

>Titkos

Hát, én igazából elvoltam az első sorozattal, nem volt vele különösebb bajom, de természetesen 20+ éves fejjel már egészen másképp tekintek rá, mint azelőtt.

A Shitpuuden meg számomra örök FAIL marad. Kétszer is adtam neki esélyt, egyszer sem "élt vele". Vesszen hát a férgese!
Mariko írta:Ami a Code Geasst illet, még mielőtt bárki félreért, én végignéztem mindkét sorozatot, sőt élveztem is, nagyon pörgős volt és eszméletlenül nézette magát. Orange-kun meg rulz! XD De nagyítóval sem találom benne (főleg a második szezonban) azt a zseniálisan összerakott történetet, amit mások.
QFT!

Szal jah, jó volt igazából mindkét szezon, egyiken sem untam magam egyszer se, de azért, ha választani kell, akkor egyértelműen a zseniális S1 mellé állok.

Ja, és amúgy találtam időközben még két animét: Vampire Knight, ami ugyan nekem tetszett, meg minden, de azért MESSZE nem olyan jó, ahogy azt a fangrillek mondják... A másik pedig a Haruhi Suzumiya, ami... nos, az OVERHYPED SHIT egy enyhe kifejezés rá...
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Junchi- a VK szentem egyszóval sz@r! mondjuk lehet hogy a mostanában igen fájdalmas vámpírfangörltúladagolásnak köszönhetően vélekedek (twilightfos, és a többi vámrírutánzat filmek meg miegyébb+ezek veszélyes menyiségű túlajnározása, amivel már a tököm tele van!).

haruhi: gáááz! legalábbis részemről...

a B+-t láttam és ez is klasszikus bár a szörnyek miatt (ez az egyetlen ilyen..) kitérő (...tényező) egy kicsit élvezhetőbb volt.

Natúró: fuh akkora baromság hogy az már fááááj! az első évad töredékessen megvolt, de a shifosenhez már nem volt lelki erőm....

a code geass-nak meg utánaolvastam... bocsi én ezzel nem akartam megsérteni senkit, de emberi gyarlóságunk egyik jele az előítéletesség. én is találkoztam már rólam szóló előítéletekről és mindég nagy meglepetést tudok okozni bárkinek :vigyor:
szóval még egyszer bocs!


ja igen a Bleach...ha van kedve valakinek akkor írjon még fikát a topickba.
istenem imádok röhögni az ilyeneken! :lol:


pluszzz: na ja HOTD! hát ezt is már a sárga földig lealáztuk és mindenki kitüntetést és diplomár érdemelne az animében szereplő érdekes "témáról". :LOL:
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hakuma Riyuichi írta:na ja HOTD!
A HotD topicot nagyon szórakoztató olvasgatni. Éppen ezért eldöntöttem, hogy azt én megnézem (egyszer a jövőben) akármilyen fos is!

Na de akkor:
Alulértékelt: nem értem miért szidják kétezren a Kilarit. Na jó, kell hozzá türelem, hogy elviseljük a kiscsaj visítozását, de akkor is...van benne valami! (vagy bennem van pedofil hajlam...)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

ElemenT írta: Zoku Natsume Yuujinchou - Amenyire is ayakashi anime fan vagyok itten majdnem halálra evett az unalom, egyedül a végén amikor megjelentt Kai volt egy kis feszültség de emigy az egész anime slow paced^2 és ugyan az mint az első évad.
Ezt az animét sokan azért szeretik mert egy stresszes nap után mindig megnyugtatja az embert. Nyanko meg szeretni való. Megérdemli a népszerűséget de azoknak nem ajánlanám akik nem szeretik a békés, nyugodt animéket. Én sosem tudnám megunni.
Mariko írta: Chrno Crusade - kb. a sorozat felétől elfelejtették Gonzóék, hogy az elején még volt sztori is, és a végén már csak arra volt kihegyezve az egész, hogy jól megríkassanak.
Sokan emiatt is szeretik. Jó ha egy anime meghat. De már én sem tartom a legjobbnak. Egyszer megakarom nézni japánul újra. Nem tudom, hogy a magyar szinkron miatt nem kötött le az anime másodjára, vagy azért mert változott az ízlésem az évek alatt.

-----------

Túlértékelt:

Bleach , Cowboy Bebop, Soul Eater, Durarara!!, Hetalia, Ouran, Kuroshitsuji, Dragon Ball, Naruto, Hellsing: Hypeolt címek, de én egyiknél sem jöttem rá, hogy sokan miért tartják őket a legjobbnak. Vannak köztük olyan címek amit én is szívesen nézek, nem tartom őket rossznak, de egyik sem hibátlan.

Alulértékelt:

Tales of the Abyss, Valkyria Chronicles, Scrapped Princess: Réteg animék, nem szeretheti mindenki az RPGket és a fantasyt, de fantasy műfajon belül megérdemelnék a nagyobb népszerűséget.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Elhaym 2010.09.02. 14:06-kor.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Péter írta: Air, Kanon, Clannad - Ooooh yeah... hentai datingsimből melodráma, nyamm. Állítólag lenne valami komoly mondanivalójuk, meg valóságra utalás, de nem, nincs benne.
Azt azért nem kell elfelejteni, hogy mindhárom játéknak van all-age verziója, ami szintén ugyanannyira sikeres, szóval a történet hentai elemek nélkül is megállja a helyét.
Az más kérdés, hogy az Air anime nekem sem jött be, de ez egyszerűen ízlés dolga, nem azért mert rossz volt. A Clannadról sok jót hallottam, és mindhárom játékot végig szeretném vinni.
Péter írta: Honey & Clover - Állítólag (ez is) a felnőtté válás problémáit jelenítené meg, valójában emo a köbön, amiben nincs semmi valós. Plusz valahogy volt az egészben valami hátborzongatóan gusztustalan is.
Szerintem egyszerűen nem jön be neked a slice-of-life. ;)
Péter írta: Chrno Crusade - Most komolyan... Rosette-et szánták démonirtó keresztény ügynöknek és Aion-t az ultimate evil-nek? Amúgy miről is akarna szólni? Mert a felétől kezdve mint ha elfelejtették volna követni a plot-ot. A vége? Semmitmondó.
Uhh, mondjuk önfeláldozásról?
Péter írta: Hetalia: Axis Power - Ez minden volt, csak nem Axis Power. Nincs is normális plotja, shipingelésről szól az egész.
Nincs normális plotja, mert ez alapvetően nem egy militarista, történelmi reallitásra épülő cucc. Eredetije gegmanga, a lényege a különböző nemzetek parodizálása aranyos formában. Ha a cím alapján reális világháborús sztorit vártál a tengelyhatalmak szemszögéből, sajnálom. :drop: Ettől függetlenül lehet túlértékeltnek ítélni, de nekem tetszik, mert hihetetlen egyedi dolgot művelt a mangaka, és olyan történelmi tudásról tesz tanúbizonyságot, hogy én először azt hittem, főállásban valami egyetemi professzor. (Valójában tök fiatal.) Jó, nem ragaszkodik mindig a tökéletes hűséghez, de azért sok elemnek tényleges történelmi alapja van, csak elpoénkodja - és ez benne a lényeg.

a többit később, ha eszembe jut még valami
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

A mordályos nyul írta:
Péter írta: Honey & Clover - Állítólag (ez is) a felnőtté válás problémáit jelenítené meg, valójában emo a köbön, amiben nincs semmi valós. Plusz valahogy volt az egészben valami hátborzongatóan gusztustalan is.
Szerintem egyszerűen nem jön be neked a slice-of-life. ;)
Fején találtad a szöget, úgyhogy innentől kezdve szerintem hagyjuk is békén Pétert a slice of life-fal. X)
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Péter írta: Air, Kanon, Clannad - Ooooh yeah... hentai datingsimből melodráma, nyamm. Állítólag lenne valami komoly mondanivalójuk, meg valóságra utalás, de nem, nincs benne.
Csak egy kis pontosítás: Clannad ugyan "datingsimből" (az idézőjel indokolt, hívhatnánk inkább visual novelnek, ok?) készült, de ebben - ellentétben a másik kettővel - NEM voltak hentai jelenetek. Még softcore jelenetek sem.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Alulértékelt / Túlértékelt Animek

Hozzászólás Szerző: Péter »

A mordályos nyul írta:Szerintem egyszerűen nem jön be neked a slice-of-life. ;)
Meglehet, mondjuk ennek lehet azaz oka, hogy eddig még egyiknél sem éreztem azt, hogy bármi köze is lenne az élethez. Ellenben melodrámát az töménytelenül érzékeltem. ;]
A mordályos nyul írta:Uhh, mondjuk önfeláldozásról?
Vagy inkább csak mártíromság... ügyes trükk, hogy ez maradjon meg az arra fogékony nézőben.
A mordályos nyul írta:Nincs normális plotja, mert ez alapvetően nem egy militarista, történelmi reallitásra épülő cucc. Eredetije gegmanga, a lényege a különböző nemzetek parodizálása aranyos formában. Ha a cím alapján reális világháborús sztorit vártál a tengelyhatalmak szemszögéből, sajnálom. :drop: Ettől függetlenül lehet túlértékeltnek ítélni, de nekem tetszik, mert hihetetlen egyedi dolgot művelt a mangaka, és olyan történelmi tudásról tesz tanúbizonyságot, hogy én először azt hittem, főállásban valami egyetemi professzor. (Valójában tök fiatal.) Jó, nem ragaszkodik mindig a tökéletes hűséghez, de azért sok elemnek tényleges történelmi alapja van, csak elpoénkodja - és ez benne a lényeg.
Most elmondtad azt amit én is tudok. Az a "hihetetlen egyediség" meg kábé annyit tesz, hogy a szokásos bishis, chibis gagyira ráhúzta a nemzetek sztereotip paródiáját (amit egyébként nyugati oldalon már milliószor lelőttek). Ehhez nem kell történelmi tudás, illetve ez nem történelmi tudás. Ez egy yaoi fanwork keltető, ami már a nemek arányát nézve is evidens.
Yuriko-chan írta:Fején találtad a szöget, úgyhogy innentől kezdve szerintem hagyjuk is békén Pétert a slice of life-fal. X)
Azért a méz és herét te sem bírtad anno. :D
Cruel Angel írta:Csak egy kis pontosítás: Clannad ugyan "datingsimből" (az idézőjel indokolt, hívhatnánk inkább visual novelnek, ok?) készült, de ebben - ellentétben a másik kettővel - NEM voltak hentai jelenetek. Még softcore jelenetek sem.
Wikipédián én is olvastam, de számít ez? Majd elintézik a doujinshi mangakák, hogy legyen belőle jó sok hentai edit. :wink:
Kép
Válasz küldése