Kedvenc párosod :)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
paspusszpanic
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2010.03.19. 21:13
Nem:
Tartózkodási hely: Valahol :)
Kapcsolat:

Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: paspusszpanic »

Kedvenc anime/manga párosod...más-más animékből/mangákból kiválasztott karakterek ::jsmile:: (fiu-lány,lány-lány,fiu-fiu,stb)...egyszóval kik illenek össze szerinted/szerintetek a legjobban ::jeye:: ::hehe:: ::hoo:: ::are:: ::jnotes::
paspusszpanic
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mármint csak szerelmespár? Illetve még ha nem is hivatalosan az, de vagy van rá elég utalás a szimpátiára az eredeti műben vagy fan-párosítás?

Csak mert lehetnek olyan párosok, akik nem romantikus jelleggel alkotnak marha jó párost, hanem egyéb területen. Család, barátság, munka.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

- Chihiro & Renji (ef - a tale of memories)
- Ohno & Tanaka (Genshiken)
- Sophie & Howl (A vándorló palota)
- Nagisa & Masuo (If I See You in My Dreams)
- Midori & Seiji (Midori no Hibi)
- Atsuko & Tokita (Paprika)
- Kamilla & Némó (Kis Némó Álomországban)
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Yuriko-chan írta:Sophie & Howl (A vándorló palota)
Őket én is nagyon szeretem. ^^

Ezen kívül:
Roy Mustang x Riza Hawkeye (FMA)
Nomiya x Ayu (Honey and Clover)
Kura-pyon x Tsukimi (Kuragehime)
Douyou x Kasahara (Toshokan Sensou)
Akiyama x Nao (Liar Game)
Esther X Ion (Trinity Blood)
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Most eszembe sem jut mind, viszont akik rögtön beugrottak:

Lum x Ataru (Urusei Yatsura) - A legelső, az eredeti, akikből egy egész "műfaj" nőtt ki (átlagos srác x magical girlfriend témájú mangák), azonban a színvonalát egyik másolat sem ütötte meg azóta sem. (Főleg, mert akkor még az "átlagos" nem volt egyenlő a "töketlennel", sőt, így belegondolva Ataru sem volt az az átlagember. :dirr:) Ami talán a legjobban tetszett bennük, hogy kb. kiegyenlített a viszonyuk, nem az van, hogy a szadista csaj uralkodik a töketlen srácon, az meg végképp nem, hogy a yamato nadeshiko minden hülyeséget elnéz a párjának, és szolga módon követi. Igaz, húzzák egymás agyát, de legalább oda-vissza megy az adok-kapok. :vigyor: XD Persze ettől még teljesen offical párról beszélhetünk, aki nem hiszi, nézze meg a manga végét, vagy a Final filmet. :) A két karaktert külön-külön is imádom, együtt meg...:D

Most nincs időm/energiám/ötletem többet írni, de ide még tuti visszanézek majd, ahogy jutnak eszembe párosok, jó topic. :)
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Aoi + Kaoru (Ai Yori Aoshi
Saki + Kousaka (Genshiken)
Kyou + Tomoya (Clannad)
Shiki + Mikiya (Kara no Kyoukai)
Tomoyo + Kenshin (Rurouni Kenshin OVA)

Szerk: kimaradt
Horo + Lawrence (Spice & Wolf)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára -OJ- 2011.04.23. 11:32-kor.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Suzaku és Euffie nagyon aranyosak együtt szerintem. ^__^

Valamint:
"Ayano-san!" - "Shimotakatani-kun!" - "Ayano-san!" - "Shimotakatani-kun!" x High School Girls <3

De a "páros" szó egyértelműségének hiánya akkor is zavar. :P Ingert érzek egy csomó "két fős csapat" felsorolására, akik között nincs gyengéd érzelem.
Avatar
Andicilin
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2010.10.31. 11:14
Nem:
Tartózkodási hely: Sötét sikátor
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Andicilin »

Mostanában megint felmerült a téma, - amin amúgy magamban mindig elmélkedek - hogy a kedvenc párosaimról sosincs fanfic. Animében szerintem egyértelműek ezek a párok, de fanficbe szinte sose írják meg. Pl. A Narutóból én abszolút Leenek drukkolok Sakura ügyben. A másik ilyen úgymond kedvenc páros a Kaleido Starból Ken és Sora. Most hirtelen csak ezek jutnak eszembe, de pár esetén úgy látszik kedvelem a kicsit bénácskább, nem annyira komolyan vehető srácot, akit a csaj nem nagyon vesz észre. Ez csak most tűnt fel. :weh:
"Csúcs ez az érzés, de csak annak, aki az, ami!"
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kedvenc páros? Jaj, de könnyű kérdés, naná, hogy Okarin × Kurisu (Steins;Gate).

"Possibly the greatest duo in all of anime after Isaac and Miria." - Hogy Sukiékat idézzem.

Külön-külön is zseniálisak, de mikor együtt vannak, elszabadul a pokol. xDDD Képtelenek megállni, hogy bele ne tiporjanak a másik egójába, állandóan civakodnak és a közös nevező, mint olyan, számukra tabu. Ezért is lenne jó, ha végül összeházasodnának, mert Okarin lehetne az anime-történelem legnagyobb papucs férje, Kurisu pedig a folyton elégedetlenkedő feleség. xDDD

Ááh, fanfic-et kell írnom, most már tényleg!
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Péter »

Annyira nem szoktam megjegyezni a párosításokat, de hármat határozottan kedvelek:
- Lina és Gourry -> A humoros, aranyos fajta.
- Vegeta és Bulma -> A humoros, de macho fajta.
- Endymion és Beryl -> Az alternatív, a mi lett volna ha fajtából.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Íme néhány párocska, akiket szeretek.

Meer & Athrun (Gundam Seed Destiny)
Pai & Yakumo (3x3 eyes)
Birdy & Tsutomu (Tetsuwan Birdy Decode)
Hinata & Naruto (Ezt most írjam, hogy melyik anime? :D )
Shiemi & Rin (Ao no Exorcist)
Horo & Lawrence (Spice and Wolf)
Ranka & Alto (Macross Frontier)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta: De a "páros" szó egyértelműségének hiánya akkor is zavar. :P Ingert érzek egy csomó "két fős csapat" felsorolására, akik között nincs gyengéd érzelem.
Akkor hagy legyek én az első:

Kotetsu és Barnaby (Tiger & Bunny), a legpoénabb "buddy cops"

Jelenleg most a nagy OTP:
Rakushun & Youko (The Twelve Kingdoms)
Rei & Yukikaze (Sentou Yousei Yukikaze)
Mamoru & Haruka (Until Death Do Us Part)
Kotetsu & Karina (Tiger & Bunny)
Yoshimori & Tokine (Kekkaishi)
Sven & Eve (Black Cat)
Alphonse & Mei (FMA)
Fakia & Ahiru (Princess Tutu)

És egy sereg másik páros. Ne menjünk bele. XD
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Néhány tavalyról.

Subaru és Tomoka (Rokyubu), szinte vibrált körülöttük a levegő. Sajnáltam Aoit, de Mokkannal nehéz versenyre kelni.
Chik-kun és Konoe (Mayo Chiki), hihetetlenül aranyos pár, akik nem egy helyben topogtak évadokon át.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Na egy ezeréves topic, amibe még nem írtam...

Nálam a legjobb páros amit eddig láttam az Lulu x C.C. Nem igazán romantikus vonalon, hanem inkább amiatt hogy a hatalom és a topra kerülés valahol mindig magányossá teszi az embert, éppen ezért nem is nagyon lehetne más méltó párja a világ urának mint egy kvázi mindenen kívülálló entitás, aki egyben valahol szövetséges is, de igazából nincsenek elvárásai (már azon túl hogy Lulu ne nyírassa ki magát). Egy teljesen egyenrangú partneri kapcsolat.Ezt meg nem tudom kihagyni :D

A másik meg nekem is Okarin x Kurisu, annyira Simlis és a Szende-feelingem van tőlük hogy nem tudok betelni vele :D Iszonyat jó ahogy folyamatosan húzzák egymás agyát (főleg Okabe, de Krisztikét se kell félteni, rendkívül alattomos szúrásokat tud bevinni ha akar XD), aztán a végén kiderül hogy nem is tudnának létezni egymás nélkül.

Aztán Yomi x Kagura a GR:Z-ből, a legjobb yuri-páros akiket eddig láttam, még az Utenát is übereli, pedig abban a sokkal hangsúlyosabb volt a yuri-vonal. Mondjuk nem is igazán mondanám yurinak, hanem inkább amolyan senpai-akogare dolog ez, mégis jobban működik mint az összes direkt yuri cucc amit eddig láttam.

Sorata x Arashi az X mangából és sorozatból. Őket már régen is nagyon bírtam.

Van x Hitomi az Escából - Valahogy annyira kézenfekvő az egész, hogy egyszerűen Van nincs Hitomi nélkül, Hitomi meg Van nélkül akkor sem ha szerelem-dolgot kivesszük a kettőjük kapcsolatából.

Na jó, fanmode OFF, ilyen kitöréseket amúgy is ritkán szoktam megengedni magamnak :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2015.03.26. 09:22-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

LOL, itt is van ilyen topic... látszik, hogy nem néztem még rendesen körbe. XD

Na akkor most, hogy ez kiderült be is másolom, amit nem rég az addictsra írtam:

Nálam top4 páros van, akik magasan a többi kedvencem felett állnak, mindegyikük totálisan egymásnak teremtve!:

4. Mu La Flaga és Murrue Ramius (Gundam Seed/Seed Destiny)
- Gyönyörűek együtt, nagyon összeillenek, felnőtt karakterek, akikre érdemes figyelni. A Destiny legnagyobb erénye a rengeteg hibája mellet, hogy az ő szálukat totálisan helyre hozza. Bár a tragikus Seed vég se volt rossz.

3. Okabe Rintarou és Makise Kurisu (Steins;Gate)
- Az alapból is jó sorozat egyik legnagyobb erényének tartom, hogy őket összehozta (ráadásul milyen profizmussal!). Imádom minden jelenetüket. A TOP 4-ből ők a legfiatalabbak, de a többi párossal ellentétben totálisan főszereplők.

2. Vegeta és Bulma (DB)
- Igen, ez komoly! A felsoroltakból az ő szerelmi életük van a legkevésbé (semennyireXD) bemutatva, de így is óriási húzásnak és fanservicenek tartom, arról nem is beszélve, hogy Bulma végig egy határozott, poénos, tudós nő, Vegita pedig egy igazán egyedi hisztisp*csa, aki megkapta a DB legnagyobb jellemfejlődését. Tehát rendkívül szórakoztató és érdekes karakterek, az a kevés család-jelenet, amit belőlük kapunk több mint elég ahhoz, hogy párosként is fanoljam őket (bár a legutóbbi filmben, Toriyamáék adtak a fanservice-üknek, szóval van mire örömködniXD). Ráadásul a 3-4. helyezettekkel ellentétben, ők utódokkal is rendelkeznek, ami nálam elég lényeges szempont. :vigyor:

1. Maximilian Jenius és Milia Fallyna (Macross és Macross 7)
- Jelenségek, sőt szimbólumok és ezzel kb. mindent elmondtam. A Macross-univerzum legnagyobb mellékszereplőinek és család-száljának tartom őket (azért a 8 lány gyerekük, mint tény/elképzelés, nem semmiXD). És a poén az, hogy annyira tökéletessé tették őket az alap sorozatban, hogy a 7-ben ezt totál reálisan és szórakoztatóan elrondították, majd végül helyzetüket tekintve ismét annyira tökéletesítették, hogy arra szavak sincsenek. És még így is azt veszem észre magamon, hogy még többet és többet akarok belőlük, még szerencse, hogy azért a készítők sem mellőztek pár MaxMilia ajándékot. Ahogy az is szerencse, hogy megmaradtak totál mellékszereplőknek.

Ennyi, utánuk sok-sok olyan páros következik, akiket egyformán shippelek (pl. a már említett NodamexChiaki, NaokixKotoko, YangxFrederica, KokutouxShiki vagy pl. kevésbé/nem reálisak: LeonxSoraXD, SakixMadarame, stb-stb).

Ami a BL párosokat illeti, abból is szeretek párat, de nálam egyértelmű OTP Keith Anyan x Jonah Matsuka (Terra e...). Az övék amúgy egyáltalán nem BL szál, hanem egy érdekes felettes-hűséges alkalmazott kapcsolat, ami nagyban hozzájárul Keith jellemfejlődéséhez. De annyira adják a fangirlök alá a lovat közben, hogy nem lehet nem fanolni őket.XD

Edit:
- Yuri párossal még nem rendelkezem. Hehe, nem ártana már beszerezni egyet. De azért majd agyalok, hátha bevillan a múltból valami.
- Azóta lassan kibővíthetném ezt a listát top 5-re az alison&liliás Benedict és Fiona miatt. Ők pofátlanul jók! Az az egymásra függés, amit leművelnek... kész. Talán 4.-nek ékelném be OKuri és RaMu közé, bár... a 3. hely se lenne rossz, csak a gétesek, jóval lényegesebb jellemek, amit elég nehéz überelni.

Edit2:
Visszaolvastam és...
Péter írta:- Vegeta és Bulma -> A humoros, de macho fajta.
Áháháhá mit látok, még egy fan! ::beer:: (Mondjuk VegeBut ki nem szereti?? talán egy-két Yamcha fanXD, pedig az én Yamcha szeretetem teljesen állandó maradt, kicsit se bánom, hogy annyi se veled, se nélküled után végre túlléptette őket Toriyama a dolgon, és milyen jó, hogy Vegetára váltott. )

Azt hiszem, most mondok egy arigatout Surcinak, amiért felhívta erre a topicra a figyelmemet, egy hsz-szel sikerült túlfangirlködnöm a napom.
Rui-chan írta:Meer & Athrun (Gundam Seed Destiny)
Azaz jól látok? Meer és Athrun, azaz mííír és ászrán??? Komolyan M és A.. a-a-a-a?! Nem szokásom eltérő véleményeken fennakadni, de ez azért nem semmi. Még is, hogy történhetett? Jó tudom, hogy.. úgy hogy a Destiny a világ egyik legkreténebb anime folytatása és Athrun köré (aki eleve Cagallié) képesek voltak egy ribiháremet építeni, aminek a főribije Meer. Szóval Rui, ez a páros azóta is megmaradt és komolyan kedvelhetőek? De hát Athrun le se tojja a lányok fejét, Meer pedig olyan erőltetetten próbálkozott, hogy annál még a rövidhajú pilótacsaj és a tesója is emészthetőbb volt. Vagy tetszett anno a Lacus Athrun páros, amit Meer helyettesíthetne?? És Cagalli? Ő nem szimpi? Pedig a Seedben Cagalli és Athrun olyan szép ívet kaptak... nem is értem, hogy degradálhatták fullhülyévé őket a Destinyben. Szóval nem ellened irányulok alapvetően, hanem a sorozatnak eme hintése ellen, de erre felcsillant a szemem. :D
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Yeey, shipping/OTP thread! (Bár látom, már írtam ide korábban, oda se neki, teszek egy-két kiegészítést.)

A fenti Okabe × Kurisu-t továbbra is tartom erősen.

Watashi × Akashi (Tatami Galaxy) - az első perctől kezdve szurkoltam nekik, mert rettenetesen jól összepasszoltak, ráadásul egy nagyon különleges és emlékezetes szerelmi szál volt ez, azt a bizonyos quote-ot ("Nothing is more boring to tell as a story of successful love") pedig azóta imádom.

Wave × Kurome (Akame ga Kill manga(!!!!!!44)) - Most mondanám, hogy shounen romance done freakin' right (ráadásul még csak nem is főszereplők), épp csak a mangaka nagy ívben toszik ofisal párnak kihozni őket, és sajnos nem úgy tűnik, hogy bármikor sor kerülne erre, ellenkező esetben már megtörtént volna. :/ A mézesmadzag-húzogatás persze megy gőzerővel... Mindegy, azt a rengeteg cute jelenetet, amitől majdnem diabéteszes lettem, nem igen lehet elfelejteni. (Az anime meg húzza le magát a lefolyón...)

Chiaki × Nodame (Nodame Cantabile) - Mert Chiaki egy fájdalmas tsundere, akit Nodame az őrületbe kerget, miközben előhozza azt az énjét, amitől ennyire működőképes kettejük kapcsolata. Josei cuccokban sajnos kevés az igazán emlékezetes pár, de ők mindenképpen ott vannak a krémben.

Harima × Sawachika (School Rumble) - Egy halom emlékezetes jelenet és félreértések egész sokasága vezethetett volna ahhoz, hogy megszülessen az anime-történelem egyik legérdekesebb párosa: a balhés léhűtő és a tsundere ojou. TENMA MUST DIE!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Harima × Sawachika (School Rumble) - Egy halom emlékezetes jelenet és félreértések egész sokasága vezethetett volna ahhoz, hogy megszülessen az anime-történelem egyik legérdekesebb párosa: a balhés léhűtő és a tsundere ojou. TENMA MUST DIE!
EZ!!!4 Nem is tudom hogy hagyhattam ki, főleg miattuk néztem a 2. sorozatot, meg olvastam a mangát. Annyira jó az a páros, hogy valami zseniális. Persze a aztán nem... :( Mondjuk az SRZ mangó legesvégén azért valamennyire mégis, de az valahogy nem az igazi... Persze még így is jobb mint az original mangó vagy anime befejezés. :?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Catrin írta:Azaz jól látok? Meer és Athrun, azaz mííír és ászrán??? Komolyan M és A.. a-a-a-a?! Nem szokásom eltérő véleményeken fennakadni, de ez azért nem semmi. Még is, hogy történhetett? Jó tudom, hogy.. úgy hogy a Destiny a világ egyik legkreténebb anime folytatása és Athrun köré (aki eleve Cagallié) képesek voltak egy ribiháremet építeni, aminek a főribije Meer. Szóval Rui, ez a páros azóta is megmaradt és komolyan kedvelhetőek? De hát Athrun le se tojja a lányok fejét, Meer pedig olyan erőltetetten próbálkozott, hogy annál még a rövidhajú pilótacsaj és a tesója is emészthetőbb volt. Vagy tetszett anno a Lacus Athrun páros, amit Meer helyettesíthetne?? És Cagalli? Ő nem szimpi? Pedig a Seedben Cagalli és Athrun olyan szép ívet kaptak... nem is értem, hogy degradálhatták fullhülyévé őket a Destinyben. Szóval nem ellened irányulok alapvetően, hanem a sorozatnak eme hintése ellen, de erre felcsillant a szemem. :D
Dehogynem, Cagalli szimpi és a Seed-ben persze, hogy szerettem Athrun mellett és drukkoltam is nekik, csak aztán ahogy írtad, ledegradálták a kapcsolatukat. Lacus maradjon meg Kirának, nem is igazán értettem őt miért próbálták Athrunnal összehozni. Egyébként Flay és Kira szerelmi szál is érdekes volt a Seedben, nekem kifejezetten bejött, bár azért a lelkem mélyén Lacusnak szurkoltam. XD Visszatérve a Meer és Athrun szálra, igen nekem bejöttek, még ha elég egyoldalú kapcsolat volt is. Ehhez szerintem hozzájárul, hogy sose értettem ezt a hatalmas Meer utálatot, oké mindenki kedvenc waifuját próbálták vele helyettesíteni, meg részben Cagallit, csakhogy őt azért elég keményen kihasználták. Ja, és hiába utálta Lacust, azért csak megmentette, amikor a golyó elé ugrott. Nem azt mondom, hogy még mindig így kiemelném, mint anno a 2011-es postomban, de egy hosszabb listába mindenképpen beleférnek.
Nekem pl. a Stellar és Shinn páros nem jelentett sokat. Őket inkább testvérként kezeltem, mintsem párként, pedig nem is gerjedek az incestre. :dirr:

Okabe és Kurisu nálam is játszanak, nagyon bírom őket és annak külön örültem, hogy a sorozat végére összehozták őket.

Yuri párosom három van, az egyik Yomi és Kagura, na ők tényleg egymáshoz illenek! Az már egy más kérdés, hogy elég tragikus véget ért a kapcsolatuk, viszont szép volt, amíg tartott. A másik Ymir és Krista SnK-ból, talán az egyetlen ship, amit elfogadok az egész mangából. :D A harmadik nem hiszem, hogy meglepő lesz, Utena és Anthy, animét remélem nem kell írnom.

Yaoi szintén van, mondjuk az csak egy, Shion és Nezumi a No.6-ból, szerintem olyan cukik együtt.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Sesshomarou x Kagura: Két szívtelen karakter egymásra találása :) Sajnáltam, hogy ez a száll nem lett teljesen kibontva :(

Yusuke x Keiko: Egész egyszerűen tetszenek.

Simon x Nia Teppelin: Végig nagyon cukik voltak, Simon leánykérése számomra mindent visz ahogyan az esküvőjük is.

Porco x Nia: Érett szerelem ami ritkán jelenik meg az animékben.

Takemoto x Hagumi: Tudom, hogy nem teljesült be a szerelem, de mindvégig drukkoltam animés megtestesülésemnek.

Niwa Daisuke és Harada Riku: Na ez az a páros amikor együtt voltak mindig mosolyogtam :)

+ 1 Homer és Marge szerelméért rajongok.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Szerintem ide be se kell írnom, anélkül is egyértelmű :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:Szerintem ide be se kell írnom, anélkül is egyértelmű :drop:
Mondjuk én a mai napig vacillálok, hogy nálad akkor most a Madoka x Homura, vagy pedig a Kyoko x Sayaka-e az OTP? :lol:
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Titkos írta:Mondjuk én a mai napig vacillálok, hogy nálad akkor most a Madoka x Homura, vagy pedig a Kyoko x Sayaka-e az OTP? :lol:
Szerintem Alvaro × Homu.

:D
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Abszolút MadoHomu. Vannak a fandomnak meghatározó egyéniségei, akiknek a művei elég sok(k) hatást gyakoroltak rám (főleg Rumiberri) - a Rebellionról nem is szólva :wink:

Az a szomorú helyzet, hogy világ(ok)ban, ami(ke)t összeírtam, elég hamar sikerült eltenni Sayakát láb alól (még 2011-ben, MGC / Lunatic Blue) :drop:
Más kérdés, hogy Kyouko találkozik még vele a későbbiekben, és elég mély nyomot is hagy benne a dolog, de ésszerű okokból nem kezd vele, hanem megőrzi a cool profi képét és a józan eszét. Akkor még. Mert vannak dolgok, amikbe jobb nem belepiszkálni.

Szóval, Junchi, nem talált... de az aláírásomban minden benne van. Így a 14. fejezet tájékán már eléggé előrehaladott a sztori és lassan utolérem az angollal is és végre tovább fogom engedni mindkettőt...

(Egyébként engem is meglepett, hogy mi lett Kyoukóból 6 év alatt, mit tett vele egy kis önképzés meg őrülttudós-asszisztensi és ügynöki munka. Visszagondolva, mindezt talán azért, ahogy az elején kioktatta Sayakát a táplálékláncról? Most viszont sokkal ütősebb tudással a háta mögött iskolázhatja le az újonc mágikus lányokat, miközben a megmentésükön dolgozik... és persze olyan izmokkal, hogy mágia nélkül is odavághat :twisted:)

Basszus, azelőtt soha nem shippeltem anime párost, semmilyen relációban... de ők ketten nagyon eltaláltak...
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta:Szerintem Alvaro × Homu.

:D
LOL. XDDD
alvaro írta:Abszolút MadoHomu. Vannak a fandomnak meghatározó egyéniségei, akiknek a művei elég sok(k) hatást gyakoroltak rám (főleg Rumiberri) - a Rebellionról nem is szólva :wink:
Értem, köszi. :D Mondjuk a postod felét igazából most sem teljesen értettem, de szerintem ez nem csak amiatt van, hogy ugye a canon Madokából eddig kemény három epizódot láttam csak (a maradék sztorit meg ilyen "hallottam másoktól, hogy mi volt benne" szinten ismerem XD), hanem amiatt is, mert ahogy észrevettem, te lazán kevered a canon sztorit/karaktereket a saját, illetve mások által megírt fanficekkel, sőt, sokszor már mintha a ficet helyeznéd a canon elé. XD (Ami engem amúgy nem zavar, csak így néha még nehezebb "visszafejteni", hogy éppen miről is beszélsz. ^^" XD)
alvaro írta:Basszus, azelőtt soha nem shippeltem anime párost, semmilyen relációban... de ők ketten nagyon eltaláltak...
Előbb-utóbb mind "csapdába esünk". :D De te talán még annyiból jobban jártál, hogy azért egy animés párosnál erősen valószínűsíthető, hogy a készítők szándékosan pakolták bele azokat az elemeket, amikre ugranak a fanboyok. Nekem viszont most a két legnagyobb "shipping territory"-m még csak nem is animés. :dirr: (Bár szerintem pont amiatt élvezem annyira, mert az egész shipping-téma úgy áll a canonhoz, hogy "Á, nem hinném, hogy ez szándékosan lett volna ilyenre csinálva, csak a hülye shipper fanok látják bele....VAGY MÉGSEM?" XDDDD)
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Kedvenc párosod :)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Értem, köszi. :D Mondjuk a postod felét igazából most sem teljesen értettem, de szerintem ez nem csak amiatt van, hogy ugye a canon Madokából eddig kemény három epizódot láttam csak (a maradék sztorit meg ilyen "hallottam másoktól, hogy mi volt benne" szinten ismerem XD), hanem amiatt is, mert ahogy észrevettem, te lazán kevered a canon sztorit/karaktereket a saját, illetve mások által megírt fanficekkel, sőt, sokszor már mintha a ficet helyeznéd a canon elé. XD (Ami engem amúgy nem zavar, csak így néha még nehezebb "visszafejteni", hogy éppen miről is beszélsz. ^^" XD)
Igyekszem jelzéseket elhelyezni, hogy mi az echte kánon és mi a saját kreálmányom (ha hat évet emlegetek, az mindig az én sztorim, ennyi telt el a folytatásban Walpurgisnacht óta). Az a helyzet, hogy már az elején nagyon megvolt ez "things so fit together" meg "ennek így kéne lennie" érzésem, hogy ebbe a világba annyira beleillik egy kis áltudomány (így lett belőle egészen meglepő crossover), ha már az a mocsok kis fehér állat előszedte. Megalapozottabb áltudomány, mint QB valódinak szánt magyarázatai az animében. Így nagyon hajlamos vagyok az egész világot a saját head canonomon keresztül kezelni (és igen, arra is, hogy ilyenkor lazán keverjem a nyelveket egy mondaton, sőt szón belül...), hiszen komoly alapokat fektettem a sztori alá, a világnak koherens szabályai vannak. Nem mintha az eredetiben nem épp az bűvölt volna el részben, hogy megvannak a szabályai és tartja is magát azokhoz - körülbelül az utolsó előtti pillanatig, ahol a szabályok megszegését maguk a szabályok írták elő (lásd szingularitás).

Elég komolyan veszem ezt a hobbit, ha már ennyi időt és erőfeszítést áldoztam rá. Van egy saját világom, amit alakítok és ami alakítja magát. Folyamatos befolyást kap a kánon felől és más irányokból, és lesz belőle valami, amivel valahol az is a szándékom, hogy túltegyek az eredetin. Meg a tudományos szál miatt sikerül teleraknom kozmológiai fél-allegóriákkal, mint eseményhorizont, gravitációs kollapszus, Hawking-sugárzás és persze a kötelező entrópia. Az eleddig kiadatlan 18. fejezetben még a Schwarzschild-sugár kifejezést is sikerül majd elsütnöm, teljesen perverz módon :vigyor:

De azt is mondhatnám, hogy míg az első sztorim egyfajta fix fic, addig a folytatás Urobuchi-sensei művéhez méltó rombolást végez, csak hogy aztán mindent a feje tetejére állítson. Közhely, hogy semmi nem az, aminek látszik. Ezen igyekeztem is túllépni, hiszen sok dolog pontosan az, aminek látszik. Inkább azt mondhatnám, semmi nem az, ami :knife:

És folyton beszivárog a zenék hangulata, amiket hallgatok közben, legalábbis ez az érzésem. Addig volt jó, amíg csak Touhout meg Nine Inch Nailst hallgattam közben, a gondok a Rammstein: Haifischnél kezdődtek, az konkrétan bele is került a történetbe :knife: :vigyor: Aztán jött a Requiem for a dream OST a 18-hoz... vagy most a 13-15 fordítása közben a Mawaru Penguindrum OST... nem is beszélve arról, hogy vannak más történetekre is terveim, így pl. az időre a kánon 12. rész és a Rebellion között (Hozier: Take me to church :knife:) De nagyon jó Marina & the Diamonds: Savages is, mint válasz QB-nek...

* * *

A másik felére azt tudom mondani, hogy a Rebellion eléggé shipperre sikerült már "gyárilag", előtte csak egy Urobutcher-féle "probably" támogatta ezen törekvéseket egy interjú óta, sokan ettől még nyugodtan rámondhatták, hogy igazán csak barátok...
Válasz küldése