45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
wwhite
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.01.03. 22:02
Nem: Férfi

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: wwhite »

45. nap - Crossover anime/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá

Ginko (Mushishi) és Natsume (Natsume yuujinchou) biztos nagyon jól kijönnének egymással, ezt az interakciót szívesen elnézném magam is. Egy HachiKuro x Nodame Cantabile crossovert is elfogadnék, avagy az építész-festő-szobrász-keramikus szakok mellé bőven beférne még egy zenei tanszék is. :D Egy Mai Otome Zwei vs Witchblade összecsapást is össze lehetne hozni, dark magical girlök és fájdalmas fanservice galore. A Vampire Hunter D világát szépen kiegészítené a részben onnan is koppintott Trinity Blood (és ha nem lennének nácik, még egy Hellsinggel is megfejelném). Valamint stílus és lolság kedvéért érdekes lehetne egy Bebop x Samurai Champloo kombináció is. :D Általában egyébként szívesen megnéznék műfajra klónsorozatokat együtt (NGE + RahXephon + Fafner, Noir + [a fájdalmasan rossz] Madlax, Sailor Moon + Wedding Peach + Smile! Precure stb.) Talán még egy Psycho-Pass/Witch Hunter Robin/Ergo Proxy hármas lehetne viccesebb, ha a PP karakterdizájnját hozzápasszintanák a másik kettőhöz, illetve Vash (Trigun) OTP-je mindenképp Rushuna (Grenadier). :D (A Trigun egyébként egy eléggé jolly joker: a Grenadier mellett jól működne a teljes nyúlás és feljebb említett Trinity Blooddal, a Gun x Sworddal, a Beboppal vagy a Gungrave-vel is.)

És ennyi volt? :(
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

45. nap - Crossover anime,/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá

Amikor először kikerült a lista, akkor majdnem lekapartam a falat, hogy pont ez lett a legutolsó kérdés, pedig ezt vártam legjobban. Aztán most itt állok és majdnem fogalmam sincs, hogy mit írjak le ide. Vagyis egy van, de remélem a reag írása közben majd eszembe jut több is.

Mindenki üljön le, aki esetleg nem úgy olvasná, mert szerintem nagyon durva crossovert találtam ki. Vagyis, az túlzás, hogy kitaláltam, létezik a két világ egyesítéséből létrejött fanfic, ez adta meg a kezdő lökést. Na tehát, Shingeki no Kyojin és Madoka. Előre szóltam, hogy meredek lesz. XD Tehát a fanfic, ami elindított ezen az úton, arról szól, hogy Madoka és Eren összefutnak egy álomvilág szerűségben. Később kiderül, hogy mi ez pontosan, de nem lövöm le a poént. Egyikük sem tudja, mégis hogyan kerültek oda, majd egyszer csak megtámadja őket egy boszorkány, szóval kénytelenek lesznek együtt működni. Aztán persze beszélgetésbe elegyednek és mindketten elmondják, hogy mi nyomja a lelküket. Ráadásul a canon szálban pont oda illeszthető be ez a történet, amikor Madoka és Eren is nehéz döntés előtt állnak. (SnK - mielőtt elindulnak a falon kívülre, Madoka - 11. rész környéke) Csorgatnám a nyálam valami hivatalos cuccra.

Tokyo Ghoul és Kiseijuu, szigorúan emiatt a kép miatt. :D Amúgy tényleg megnézném, hogyan reagálnák le egymást, mindketten elég érdekes jelenségek. Emellett annyira még a világuk sem különbözik, embereket esznek mindegyikben. :dirr:

Space Dandy kalandjait tényleg poén lenne Johnny Bravoval vagy Ford Fairlane-el összeboronálni, van egy olyan érzésem, hogy könnyesre röhögném magam.

Aztán konkrétumok nélkül szerintem különböző időutazós cuccokat simán egymásba tudnék keverni, akár szereplők, vagy módszerek terén. De lazán el tudnám képzelni a nyugati képregények és a mangák találkozását. Amúgy el se kell képzelni, létezik ilyen, Avengers és SnK világa össze lett boronálva, teljesen hivatalos formában.
Talán kicsit extrémnek hangzik, csakhogy egy jó sci-fi és fantasy történetet elnézegetnék. Voltak erre próbálkozások, pl a Gate, viszont az enyhén szólva nem az én stílusom. Ja, úgyhogy valami ilyet képzelnék el, csak kevesebb khm... nulla hárem-fanservice kombóval.

45 napos anime kihívás teljesítve! :kaminaglasses: *győzelmi induló megszólal*
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

45. nap - Crossover anime/manga, amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá

Nincs ilyen. Nem szeretnék semmit sem crossoverelni, korábban se érdekelt ilyesmi. Az animék egymásra utalásait vagy konkrét paródiáit persze szeretem. Pl. Genshikenben vagy Gintamában (utóbbit hiába nem követem, barátok révén nem egy dolgát megtapasztaltam már) stb., ezen a vonalon viszont bármit lehetne parodizálni bármin belül. xd Vagy az is tetszik, ha eleve úgy építenek egy univerzumot, ami több címet is összefűz. Pl. Clampék. De a Carnival Phantasm se volt rossz. Magamtól viszont nem vágyom a különálló művek ötvözésére, komolyan véve főleg nem, de még vígjátékként sem. Ha készül és "érint engem", akkor persze megnézem, de azért ott lesz az a jól ismert "nem tudtam, mi hiányzott" érzés. Persze ha elég ötletes lesz, akkor jól szórakozom.

Titkos Dandy x Ford Fairlane-jére azért megy a +1. X'D

És végre vége ennek a kihívásnak.
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: scineram »

45. nap - Crossover anime/manga, amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá

Nem vagyok az ilyesmik nagy híve, de azért ott van ez a klasszikus. Azon kevesek egyike, aminek lenne értelme. Mivel még meg is csinálták valamennyire, így legalább részben kiélvezhettük. Ezen kívül még talán az Osomatsu-san elsüllyesztett, betiltott első része pusztán komédia szintjén, még ha nem is igazi crossover.
Mert amit ténylegesen láttam, az első Lupin×Conan speciál, az igencsak gyengére sikerült, ahogy egyiket sem akarták az írók, hogy a másik kárára legyen király. Ezért langyosságba fulladt az egész, csúfot űzve a vs címből. Azután nem akartam többé crossovereket. :dirr:

Ééééés, challenge completed!

Kép
Kép
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

42. nap - Best saga

A Precureból a Yes! 5 első szezonja a legjobb.
A Jewelpetből a Tinkle☆.
Mai-ból az Otome.
Onegai!-ból a Twins.
Kaminomiból a Minami route.
Az Amagamiból a Tsukasa route.
Hyouka-ból az iskolai kultúrális fesztivál.
A Saki esetében a Nagano prefekturális döntő.
Strike the Bloodból az a két rész amikor az MC saját lánya jön a jövőből belekavarni az eseményekbe.
Final Fantasyból meg a VII, de ez nem is lehet kérdéses.
Kép
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

43. nap - Anime marathon

Én hétről hétre nézek majdnem mindent. Annyira beállt már az egy dologra való koncentrációs képességem a szabvány anime rész 25 perces hosszára, hogyha nagyritkán utólag nézek meg egyben valamit akkor is kell szünetet tartanom két rész között. Amúgy a pár nappal korábban már említett Last Exile Gin'yoku no Fam-en kívűl a Seikai No Senki+Seikai no Monshou páros, a Penguin Musume, a Wagaya no Oinari-sama, a Shichinin no Nana, a Night Wizard és a Doukyuusei 2 voltak azok az animék amelyeket utólag és kevesebb mint egy hét alatt néztem meg.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel

A Cowboy Bebopból többet is jelölők így elsőként ezt, a Rain pedig mind két verziójában jó. Egyik s másik. Végül pedig a személyes kedvencem.
Susuma Hirasawa munkáságát nagyon kedvelem, Paprikából értelemszerűen a Parádé-t kedvelem leginkább, bár ez nem a teljes szám, de úgy gondolom a nyitó számígy az igazi. Persze azért a Millenium Actress-ből is van olyan amit szeretek.
Trigunból pedig Rem énekétszerettem a leginkább.
A Kaleido Starról sem szeretnék elfelejtkezni itt leginkább az Arany Fönixreemlékszem a legszívesebben.
Ez az OST száma pörgős ROD TV-nek a hangulatát jól adja vissza legalábbis szerintem.
Az FMA univerzumból pedig ezt teszem ide, ha jól emlékszem ez a szám mind két sorozatban szerepet, szerintem nem hiába.
Code Geass bár több kedvencem is van, de ez az a szám ami leginkább kiemelkedik a tömegből.
Legnagyobb szerelmem a GitS se maradjon ki a jóból:
Mezame no Hakobune, bár ez az Ártatlanságban hangzik fel attól még jó :)
Az első filmből több jó szám is van így ez de persze magát a felejthetetlen nyitó szám sem maradhat ki. A sorozatból pedig ez a szám ami leginkább közzel áll hozzám.
Sokak nagy kedvence a Naruto se maradjon ki! Bár nem szeretem Deiderat, de azért a
témája nagyon üt.
Bár nem vagyok valami nagy Ghibli fan azért ez a Chihiro szám nagyon tetszik.
Ja igen végére pedig talán a leghíresebb anime OST szám.

Végére pedig egy kis poénkodás:
Az egyik legjobb OST szám a Slayers-ben.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.
Sajnos a legtöbb (neverending) shonennél minél tovább húznak egy ívet az annál rosszabb lesz, legalábbis nekem ez a tapasztalatom. A Narutoban gyakorlatilag minden ív arra épül fel, hogy hozzuk vissza Sóskát akit én személy szerint rühellek, ha meg nem arról van szó akkor az emo király parádézik amit szerintem nettó időhúzás ergo felesleges. A Bleacht, Sárkány Labdát és a YYH pedig nem szeretem annyira, hogy külön kiemeljek bármelyik sagat is.
Mondjuk így jobban bele gondolva a DN-ben azt a kis ívet szerettem amikor Melo&Near páros alakította az eseményeket. De ide rakhatnám az FMAB-ból a Briggs környékén játszódó eseményeket is. Végül is ott kerülnek képbe az utolsó fontosabb szereplők és akkor lesz nyilvánvaló minden, szóval fontos, jó részek. De ide tudom sorolni a Méz és Lóheréből azokat a részeket amikor Takemoto elmegy egyet bringázni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

44. nap - Ajánljak valamit

Van három olyan manga amit nyugodt szívvel tudok ajánlani bármikor bárkinek:
Detroit Metal City
Waratte! Sotomura-san
Yotsubato!
Ezekre tényleg csak az tud negatívat mondani aki humor nélkül született.

Animéből első nézésre a Cardcaptor Sakurát ajánlom 10 év alattiaknak, az Initial D-t 30 felettieknek. A kettő közötti tweeneknek meg nem ajánlok semmit, úgyis megtalálják maguktól a saját Sword Art Onlinejukat.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime
Ha mondjuk nem számoljuk a 10 percesnél rövidebb és maximum 30 részes sorozatokat akkor annyira nem tolom az animéket. De azért van olyan cucc amit magamhoz képest gyorsan letudtam. Így a sima Naruto végéből (180 résztől) talán egy nap olyan 10-t végeztem ki, A Hellsing OVA-t egy hétvége volt Texhnolyze, Ergo Proxy, Code Geas 2. évada pedig 5 naposak voltak.

scineram írta:De a legemlékezetesebb teljesítményem mégis az egy-két-három hónap alatt végigmaratonozott Meitantei Conan volt, melyet az Animaxes futás követően, annak végétől kezdtem letöltve feldolgozni. Azon nyáron kábé 10 részt néztem meg szinte minden nap. Ennél többe már belecsömörlöttem volna, mint Titkos, így pár hónapok alatt eljutottam a 600. rész környékére, ahol a sorozat tartott. Természetesen semmilyen fillereket sem hagytam ki. :D
Tiszteletem mester. :kaminaglasses:
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonnan ismerkedőknek ajánlanál

Már gyakorlatilag mindenki leírta, hogy miért is nehéz ebben a témában jót és okosat ajánlani. Magam részéről csak azzal egészíteném ki, hogy én csak szinkronos animét ajánlanék. Mégpedig azért mert sokan idegenkednek a japán nyelvtől, főleg akkor ha még életükben nem hallották plusz ha valaki nem nagy sorozat néző akkor lehet nem is néz olyan alkotásokat amik feliratosak. Tovább menve nem ajánlok semmit a kodomo korosztálynak. Lévén azért mert úgy gondolom, hogy egy 13-14 év alatti gyerek még nem tudd rajongani. Vagyis inkább pontosabban fogalmazok. Tudd rajongani nagyon is. De! Ha egy kodomot megismertetsz az animék világával és az tetszene is neki szvsz nagyon nehéz lenne azt elérni, hogy csak a saját korosztályához illő cuccot nézzen és ne kezdjen bele sunyin olyan sorozatba mint pl.: EL/Hellsing etc. De egyébként meg ahogyan itt nézzem a népeket lassan mindegyikünk a gyerekvállalás korosztályába lép és hát majd mindenki élőben kipróbálhatja azt, hogy milyen kodomo animét ajánl majd saját porontyának.
Shonen korosztályból én is az FMAB-t ajánlanám, nem túl rövid és nem túl hosszú. Illetve talán még a Soul Eatert, ha valaki nem szereti az agyalós cuccokat. Az idősebbeknek persze a Death Note/Cowboy Bebop duót ajánlanám a figyelmébe.
A lányoknak passz. Szóval nagyon kevés shojo sorozatot láttam, így nem is ajánlok semmit innen. Josei-ből pedig a Nana-t vagy a H&C-t tudom mondani.
Természetesen különböző filmek is szóba jöhetnek, így GitS, Ghibli, Hosoda stb filmek, kinek mit.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

45. nap - Crossover anime/manga, amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá

Igazából Catrinnal tudok leginkább együtt érteni. Nem nagyon szeretem amikor különböző sorozatok szereplői megjelenek egy közös munkában (leszámítva DN híres jelenetét az FMP-ben). Szóval nem köszönöm nem kérek ebből a témából.

Na jó, azért mondok egyet. Példú eltudnék képzelni egy Honey and Clover crossovert a Nodame Cantabillevel, de itt is mondjuk a művészi kereszteződés miatt.

És igen, ha lassan is, de teljesítettem a kíhivást ::jthrill:: :lufi: :banan:
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én ehhez a kihíváshoz nem láttam/olvastam eleget. T___T És bocsi a nyulfarknyi válaszokért, ennyit tudtam magamból kipréselni (ennyi idő alatt!), úgy éreztem, én már nem tudok többet hozzátenni, mint amennyit ti már beleadtatok.

PART 1 - a többit holnap, hogy ne legyen információtúltengés.

24. nap - A legsokkolóbb pillanatod animében
Első gondolatom Rakka szárnynövesztése volt, főleg, hogy első anime-élményeim közül való volt, aztán beugrott az FMA nyitójelenete, hogy egy napig csak azt néztem újra és újra, és a megemésztése után tudtam csak végignézni az első epizódot.

25. nap - Legszomorúbb halál (az ilyeneket majd spoilerbe)
Process command...
ERROR

26. nap - Legjobb harc
Mondjuk...
FMA homunkulusz-vadász csata Ling-gel. Bár igazából FMA manga bármelyik.

27. nap - Leg "badass"-ebb jelenet valamelyik szereplőtől
Nem tudnék választani, mert minden jelenet a saját közegében, és az adott karakter szempontjából számít vagy nem számít badass-nek, nem tudom őket összehasonlítani.
A rosszcsacsiság relatív.

28. nap - Kedvenc idézeted bármelyik szereplőtől
Kamina önbizalmi motivációs szövegét való életben is használtam már, bár nem sok eredménnyel. :( Lehet kéne hozzá csucsos szemüveg is, vagy duzzadó önbizalom.
Ami még átlépett a való életbe, az pl. Liz Thompson-tól a mélyenszántó "Szünetet tartok!". Más nem jut eszembe, pedig biztos volt sok jó, ami akkor nagyon ütött.

29. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy létezne/valóságban is megtörténne/megtörtént volna
Free! :cool:

30. nap - Egy anime, amit szeretnél, hogy sose érjen/ért volna véget
Ami nem ér véget, az elveszíti az értékét.

31. nap - Kedvenc OP/ED
Nem vagyok agy OP/ED-otaku, az a csúcs, ha nem tekerem át, de ettől még kedvenc nem lesz. (Engem valamiért frusztrál ez a kedvences faggatás.)

32. nap - Kedvenc kisállat, kísérő, megidézett szellem, stb... éritiek.
Dark Magician, because spoilery flashbacks. <3

33. nap - Egy anime, ami felidegesített
Például az amúgy hihetletlenül jelentéktelen Black Blood Brothers ment az idegeimre. Pedig ártalmatlanul gyenge. Vagy lehet pont azért?

34. nap - Kedvenc mozid
Húúú, nehéz lenne dönteni. Millenium Actress, Princess Arete, Kurenai Buta, Hotaru no Haka mind 10-pontos mozi nálam. A malacot mondjuk fel kellene frissítenem.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: paTKany »

paTKany írta:34. nap - Kedvenc mozid

Nagy a hájp a Kokosake mögött, de előre nem akarok inni a medve bőrére, úgyhogy addig erre a napra is a Choujikuu Yousai Macross Ai Oboeteimasuka-t választom. A Macross movieval úgyse lehet mellélőni.
Aztán ha majd lesz torrent a Kokosakéből meglátjuk, hogy át kell-e szerkeszteni ezt a választ...
Kijött a mai napon a várt torrent, és nemcsak, hogy rászolgált a hájpra a Kokosake, hanem még annál is sokkal jobb lett, mint amit vártam. Márpedig nagyon vártam mert minden szinopszis, concept art, trailer, OST arról szólt, hogy ez nálam be fog találni.
Szóval Kokoro ga Sakebitagatterunda.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

PART-2

35. nap - Egy anime, ami csalódást okozott
Az Isekai-t már Titkos ellőtte, bár azt amúgyis túlrágtuk párszor előtte.
Egy régebbi csalódásom a Get Backers volt. Az ajánlója alapján nem számítottam ilyen szintű zsibbadt középszerűségre. Utólag visszagondolva kár, hogy nem becsültem meg jobban az időmet - ha el is pazaroltam 20 epizódnyi időt, még 20at nem volna muszáj. :(
Nem kizárt, hogy volt valami, ami reménykedésre adott okot, vagy csak gyenge kapaszkodót tudott jelenteni a semmiben.
Hogy hangyányival konkrétabb legyek: egyik szereplő sem tudott különösebben érdekelni, még ha némelyik a többihez képest kevésbé tűnt semmilyennek. A történet olyan maradandó volt, hogy már rég nem emlékszem. Tudom, dolgokat szereztek vissza, meg volt egy torony, ami egy dungeon crawler RPG-re emlékeztetett. Volt még valami?

36. nap - Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?
Mivel talán két kezem sem kell hozzá, hogy megszámoljam, hányszor fogyasztottam mindkét médiumból ugyanazt a címet: legrosszabb Rosario + Vampire, legjobb... ööö... volt több olyan is, ami "ugyan más, mint az eredeti, de nagyjából korrekt, bár a mangát jobban szeretem". De nem ez volt a kérdés. Passz.

37. nap - Egy anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis
A K-on-ban kellemesen csalódtam, egész szórakoztató volt.

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz
Most vagy a memóriám nagyon rossz (esélyes), vagy a vérmérsékletem nagyon jó (mármint hogy egy kis idő elteltével már nem tud izgatni a dolog), vagy tényleg főleg azok húznak fel, akik másokat is (pl. Saya)

39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz
Nekem semmi bajom nem volt Yukiteru-val, bár a seiyuu-ja borzalmas volt. Misával szintén nem volt gondom. Worldpeace.

40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)
FLCL

SPOILER
Még nem láttam a Tiger&Bunny mozit, de gyanítom, hogy kicserélhetnénk 24 új epizóddal.
Homura no Hibi, avagy Homura kalandjai az időben.


41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
Cowboy Bebop full OST

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.
Na jó, ez is elég nehéz kérdés volt, mert már megint kedvencre vonatkozik a kérdés, pedigegy gradiens mentén mozognak a történetegységek iránti érzelmeim. Már persze, ha egyáltalán lehet egységekre osztani az általam látott/olvasott sztorit. De hogy a szöszbe válasszak?
Hogy mégis álljon itt valami, legyen mondjuk Yu-Gi-Oh! Millennium World. Mert egy szép, izgalmas, érzelmeket korbácsoló végkifejletben zárt le egy hosszú folyamatot, és tetszett, és fáraó, és Egyiptom, és istenek, és hű, meg ha! De ha meg kellene indokolnom, hogy miért pont ezt mondom, és nem egy másik szeretett címből valamit, hát, nem tudnék mit írni.

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime
A Fushigi Yuugi első 24 részét egy nap alatt zavartam le pusztán a kínálkozó időablak miatt, és rendesen meg is feküdte a gyomromat. Soha* többet maraton, még a legjobbakból is megárt a 4-5+ epizód.

*Tőlem az ilyen sohákat mindig fenntartással kell kezelni, de mondjuk úgy, hogy tervben nincs, és ha lehet, elkerülném.

44. nap - Egy anime/manga, amit a műfajjal újonan ismerkedőknek ajánlanál (korcsoportokra bontva is lehet)
Amiket már ajánlottam:
Gyerekeknek pl. Kiki, Chihiro, Laputa, Totoro, Howl.
Felnőtteknek az előzőeken felül Porco Rosso, Mononoke Hime, Nausikaä, Millenium Actress, Tokyo Godfathers, Perfect Blue, Madoka, Cowboy Bebop, Summer Wars, Letter to Momo, To Aru Hikūshi e no Tsuioku, Sakasama no Patema, Toki wo kakeru shoujo, Piano no Mori, Nodame Cantabile, Ouran High School Host Club, Death Note. Hogy néztek-e végül belőle, azt nem tudom. :D
Anyukám egész megszerette az InuYashát.
Amit még ajánlanék: Princess Tutu, Brave Story, Hetalia, Saint Young Men, Slayers, Yobi The Five Tailed Fox, Little Witch Academia, talán Soul Eater, és személyiségtől függően Detroit Metal City.

45. nap - Crossover anime,/manga amit mindenképpen összehoznál, ha lehetőséged nyílna rá.
Általános iskolás koromban sorozatban gyártottam a Dragonball X Sailormoon crossover képregényeket, pedig azt sem tudtam, mi fán terem a doujinshi. Vagy a manga. Vagy a crossover. Igaz, nem saját ötlet volt, lehet osztálytársnak voltak bennfentes információi. Amúgymeg a Tenacious-K-On már elkészült, mit is kívánhatnék még?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

Anime challenge újratöltve, azaz: 31 napos anime kihívás!

Kérdések a topicnyitó komment alján, menete a tavalyihoz hasonló: címeket-neveket kérjük bolddal kiemelni, spílertag játszik minden kérdéses részletnél, reakciók tematikus topicokba vagy az Általános társalgóba mehetnek. Akik újabban csatlakoztak a fórumtársulathoz és szeretnék az előző kihívás némileg alapabb kérdéseit is teljesíteni, napi 2 kérdésre is válaszolhatnak: egyre a múltkoriból és egyre a mostaniból. Ill. a régi csapatból ha azóta van valakinek olyan aktuális élménye, amit az elmúlt 1 évben abszolvált (új kedvenc animét-jelenetet-idézetet-satöbbit fedezett fel), adott napon szintén megemlítheti (nekem lesz ilyen ^^).

Kitartást és jó agyalást kívánok a kedves résztvevőknek, reméljük ugyanolyan tartalmas lesz mint a múltkori (és mindenki drukkoljon Scineram-nak hogy adott napon legkésőbb 23:59-re sikerüljön elküldeni a válaszát :dirr:).

És természetesen
SPOILER
boldog új évet az Aoi-s társulatnak!

Kép
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Jahogy ezt ma kezdjük? Akkor úttörőként kezdem az első kérdéssel :)

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Ide csak animéket tudok írni:
Kemono no Souja Erin
Haibane Renmei
Hotarubi no Mori e
Shin Sekai Yori
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: tulokos »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Filmek közül tulajdonképpen az egész Ghibli univerzum :D , ha viszont sorozatot kellene mondanom ebben a kategóriában, akkor abszolút kedvencedik nálam a Fullmetal Alchemist: Brotherhood.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Titkos »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Nekem ez a Slayers, konkrétan az első TV sorozata. Animében ezzel indult az egész franchise, olyan igazi "90-es évek fantasyja", ügyesen ötvözik benne a nyugati és keleti fantasy elemeit, az openingje pedig magáért beszél.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Surci »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Anime: Első nap, és máris egy nehéz kérdés nekem... Ugyanis 3 olyan cím is van, ami kábé azóta a szívem csücske, amióta animézek, és akárhogy is gondolkodom, melyiket kellene lehagyni vagy férne bele másik kategóriába, nem tudnám megtenni. Így jó pofátlanul csalással nyitok (megint).

Az első és legrégebbi ilyen animém az Escaflowne. Az expozíció a klisés "főhős(lány) másik világba kerül"-felütés, és maga a világ sem különbözik sokban a megszokott fantasy-helyszínektől: feudális berendezkedés, középkori fegyverek, antropomorf lények, satöbbi, amiből egyedül a mechák lógnak ki. Úgyhogy az animét a szereplőknek és a sztorinek kell elvinnie, de ez olyan mértékben sikerül is neki hogy az első perctől az utolsóig a székbe tudott szögezni. Nagy szerepe van ebben a főhős Van-Hitomi párosnak és az ő egymásrautaltságon alapuló kapcsolatuknak, valamint talán még ennél is nagyobb Dilandau-samának, aki nálam a TOP pszicho karakter EVER, és akiről az előző kihívásban is megemlékeztem. A cselekmény fordulatos és izgalmas, az egész anime tele van érzelmekkel, de ennek ellenére se tartottam nyálasnak, úgyhogy az Esca simán jött, látott és győzött, azóta is a TOP 30-as listám (10-9 pont) tagja, ahová nagyon nem egyszerű bekerülni.

A másik a 12 Kingdoms avagy 12 Kokki (vagy Kokuki, én az elsőt használom, így szoktam meg) című nagyszabású fantasy-eposz. Ahogy címéből is látható, hatalmas világgal operál, melynek megvannak a maga megkerülhetetlen szabályszerűségei, és a sorozat hossza is elegendő arra, hogy a cselekmény és a főbb szereplők jelleme kellően kibontakozhasson - amire szükség is van, mert meglehetősen sokan vannak, és mindegyikük egyedi, nem-klisé karakter. Szintén "másik világba kerül a főhőslány"-kezdéssel nyitunk, és itt bőven lesz tere a jellemfejlődéseknek, mert drága Youko nem indít valami szimpatikusan, ám a végére nemcsak hogy összeszedi magát, de választott pozíciójára is alkalmassá válik - valamint Hisakawa Aya zseniális a szerepben. A "mellék"-szereplők közül (nem véletlen az idézőjel, a "másodlagos protagonisták" inkább illene rájuk) a kedvencem az En király-Enki-duó, baromijó páros + tevékeny supporterek és Yuka Sugimoto, aki ugyan nem szerepel sokat, de kellően kattant ahhoz hogy számot tartson érdeklődésemre. És mindenképp meg kell emlékeznem Shoukei-ről, akinek a karakterútja szinte ugyanannyira emlékezetes mint a főszereplőé. Mindehhez még remek vizuális megvalósítás, szép karadizájnok, hangulatos zene. Ajánlom minden fantasy-rajongónak, aki kissé érettebb történetekre vágyik.

És igen, a harmadik a Slayers, erről nem akarok sokat regélni mert mindenki látta már legalább háromszor. Ezen belül is a Next és a Try, mivel az első sorozatán érezni lehet hogy Kanzaka még csak a szárnyait próbálgatta, legalábbis world building terén. A második és harmadik sorozata nemcsak grandiózusabb, de a világa is jóval komplexebb, és ez az, amiért a poénokon túl is nagyra értékelem (pl. ilyenekre is figyel, mint mágiaosztályok, vagy hogy a mágiaforrásként használt mazoku nagyurak eltűnése után az adott varázslat használhatatlanná válik és hasonlók).

Manga: ez nagyon könnyű :D Mert aki olvasta pár hete a CLAMP-topicban elkövetett ömlengésemet, az tudja hogy ide csakis egy címet fogok írni, mégpedig azt hogy Tsubasa Reservoir Chronicle. A TRC-t előtte is szerettem, de nem mint fantasy-t, hanem sokkal inkább mint crossover-spin-offot, de a második fele előbbi terén is olyan mértékben betalált hogy szavakat is nehezen leltem rá.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Ééés kezdjük...

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Ha csak arról van szó, hogy melyik világa rántott be legjobban és melyiktől kaptam a legtöbb szimpatikus fantasy-jelleget, akkor Juuni Kokuki a válasz. Minden egyéb esetben Erin.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: alvaro »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Érdekes, végignézve a fentebbi válaszokat, abból kettőt élből ki tudok mazsolázni, amiket igencsak szeretek. A Haibane Renmei az egyik, bár tényleg nem tudom, befér-e egyáltalán a fantasy keretei közé, a másik pedig a FMA/Brotherhood, amit viszont eléggé odaillőnek találok. Ebben a történet-hangulaton kívül (amit egyébként egy darabig szerintem az első sorozat kifejezetten jobban hozott, a kutyalányos történet rajtam pl. sokkal nagyobbat ütött abban az előadásban!) az fogott meg nagyon, ahogy a "mágiát" kezelték. Annak ellenére, hogy valahol érthetetlen (és talán logikátlan) dolgok húzódnak a mélyén, a világba úgy épül be, mint korrekt szakirodalommal bíró tudományág, tanulható, elemezhető és főleg szigorú törvényekkel bír, a végeredmény pedig egy sajátos mágikus-steampunk környéki, igen ízletes katyvasz. Aztán mondjuk az egész sztori ezeknek a törvényeknek az áthágását keresi, szerencsére tök sikertelenül, valahogy úgy, ahogy a termodinamika második főtörvénye is mindig visszaüt. Egy bajom van vele, mégpedig a vége, a "jóvátehetetlen" "visszavonása", amit légből kapottnak és totál hiteltelennek éreztem, szerintem szembemegy az egész szépen felépített szabályrendszerrel. Attól eltekintve viszont zseniális.

Ja, a filme(ke?)t viszont hagyjuk.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Úgy mindent egybevéve a Kemono no Souja Erint mondanám kedvenc fantasynak. A világ és a benne élő lények kellően eltérő jelleget mutatnak, még ha tulajdonképpen csak összehegesztették létező állatokból. Egyébként maga a történet annyira nem eredeti, hiszen sokféleképpen feldolgozták az ember talál egy vadállatot témát, mégis Erin és Lilan kapcsolata nem mindennapi. Képes voltam úgy maratonozni, hogy egy nap 8-10 részt megnéztem, pedig ez mostanság ritkaságszámba megy nálam.
Aztán ott van még az Escaflowne, amire a mechák miatt nem tudok teljesen fantasyként kezelni, de itt a helye a kihívásban, mint válasz. Amúgy vicces, mert pont az óriás robotok miatt szerettem meg jobban az animét. Anélkül is végig néztem volna, mert a karaktereket pár rész után nagyon megkedveltem, de ez olyan plusz adott, hogy kiemelkedett a szokványos, ilyen témájú cuccok közül. A vége pedig szvsz zseniális, már nem is tudom, mikor láttam ilyen fajta befejezést. És még jól is állt a sorozatnak, ami nem egy utolsó dolog.

(A Juuni Kokukival pedig lassan haladok, még nagyon az elején tartok, szóval azt igazságtalan lenne betenni.)
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Ricz »

1. Kedvenc fantasy anime/manga

Animében ez nekem az Utawarerumono (2006). Érdekes összefonódások vannak a múlt és jövő szálai közt, azzal, hogy az egész voltaképp egy poszt-apokaliptikus eseménysor, ami bővelkedik ajnu mitológiai és japán népvallási elemekben, késő japán őskori és kora japán ókori kulturális és történelmi áthallásokban. Mindeközben még "meseként" is megállja a helyét a címéhez hűen ("Akiről a legendák szólnak"). Továbbá, mint visual novel adaptáció is rendben van: minden lényeges részt feldolgoz, a mellékkarakter központú történeti kikacsintásokat meghagyja az OVA-ra, a bugyuta, ám vicces momentumokat pedig a specialra, és mindössze a 18+ részek maradnak ki (a játék ugyanis egy vágányon halad, egy választások nélküli kinetic novel, és amelyik lányszereplő előkerül, a főszereplő előbb vagy utóbb lefekszik vele).

Viszont mint univerzum és jelenkori fantasy, nekem a Fate-világa jön még be. A számos idővonalak, alternatív valóságok, route-ok adta lehetőség, és hogy a mágiát lebontják tudományos szintre (ezt a mostani Fate/Grand Orderben lépték meg, és egy másik vetületet a Fate/Extra - Last Encore fog kapni várhatóan). Azért van, amikor megdolgoztatja az embert, hogy most mi hogyan van, melyik világban és így tovább, hogy felépítse a Nasuverzumot.

Bizonyos fokon fantasy-k, de nálam még kedvenclistásak: Kyousougiga (2013), Spice and Wolf, Haibane Renmei.

Mangaként viszont egyértelműen az Árnybíró (Shin Am Heng Eo Sa; Shin Angyo Onshi), ez is azért, mint az Utawarerumono: ókori koreai kultúrát, történelmet, vallást hozott közel nem kevés filozófiai témával, miközben volt egy olyan antihős, akivel azért az ember ha eleinte nem is, de könnyedén tudott azonosulni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Én is belevágok! :)
1. Kedvenc fantasy anime/manga:
Anime:
Hunter x hunter: az új sorozat és a régiből az első két ova.
Berserk: a régi sorozat - nyilván! :)
Juuni Kokuki
Maoyuu Maou Yuusha
Shinsekai Yori

Manga:
Kurozuka
Claymore
Árnybíró
Berserk: leginkább a golden arc, de egybe olvasva az új fejezeteket is szeretem, vagy legalábbis próbálom szeretni.:)
The legend of maian: ez koreai. Gyakran klisés, de így is nagyon élvezhető. Sőt néha olyanokat is meglép a szerző, amit máshol nem látni.
Válasz küldése