45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

6. nap - Egy anime/manga amit még nem láttál, de szeretnél megnézni

Az összes kérdés közül, az erre adott válasz avul el a legkönnyebben. Ráadásul, az összes ilyen megtalálható ezen a listán. De, hogy írjak is valamit, ha befejeztem a SAO nevezetű "remekművet" vagy dobtam (erre igen nagy az esély), akkor a Re:Creators című sorozatot fogom nézni.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

6. nap - Egy anime/manga amit még nem láttál, de szeretnél megnézni

Na igen, erre be lehetne linkelni a MAL-os "tervezem" listákat, de megpróbáltam kiválasztani 5-5 olyan sorozatot, ami tényleg régóta a várólistámon csücsül, sőt, néha már-már el is kezdtem őket, csak aztán végül valami másra esett a választásom.
Anime:
Fushigi Yuugi
GitS (még csak az alap mozit láttam)
Noein
Planetes
Yojouhan Shinwa Taikei

Manga:
Boku no Chikyuu wo Mamotte
Liar Game
Otoyomegatari
Oyasumi Punpun
Vagabond
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d

Vannak egy páran, akikbe "belezúgtam" az évek során. ::hehe:: ::daisuki:: ::uhoh:: Íme a lista:

- Vegita (Dragon Ball Z)
- Terrence "Terry" Graham Granchester (Candy Candy)
- Kou Seiya (Bishoujo Senshi Sailor Moon Stars)
- Kisshu (Tokyo Mew Mew)
- Envy (Fullmetal Alchemist)
- Edward Elric (Fullmetal Alchemist)
- Lord Gwendal von Voltaire (Kyou Kara Maou)
- Touya (Ayashi no Ceres)
- Nakago és Hotohori (Fushigi Yuugi)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d
Lehet keverem valamivel, de nekem a waifuról a testpárna, és hasonló ökörségek jutnak eszembe. Ha erről van szó, akkor passzolom a kérdést. Ha viszont csak annyiról, hogy melyik karaktert tartom vonzónak, már tudok felelni rá. Ebben az esetben (és ha csak egyet kéne írnom), legyen Dian Rubens a Spice and Wolf 2-ből.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d
Na, kész csoda, de erre van egy konkrét jelöltem XDDDD. Méghozzá Hoozuki :D. Igaz, hogy nem igazán mutat érdeklődést a másik nem iránt, mert van annál jobb dolga is, és eddig hiába próbálták bárkivel összeboronálni, nem jött össze... ettől függetlenül olyan érzésem van vele kapcsolatban, hogy ha egyszer mégis nősülésre adná a fejét, nagyon is jó férj lenne. A kis zashiki warashiknak hála pedig abban egész biztos vagyok, hogy jó és aranyos apuka lenne :D .

Más jelöltem még talán Edward Elric (FMA) vagy Tomoya (Clannad) lenne, mert őket még láttuk is családosan (bár Edet nem sokáig). Tomoya mondjuk kicsit kérdéses, mert
SPOILER
bár tök jó boyfriend meg férj volt, én kicsit csalódtam benne, miután Nagisa halála után nem gondoskodott a kislányukról :/.
Waifu jelöltem nincs, de azért van 1-2 női kari, akiket "crusholok": pl. Kaori a Shigatsu wa Kimi no Usoból (bár neki voltak tulajdonságai, amiket nem szerettem, de bakker, a karadizájnja baromi szép XD), vagy Yamada a Honey&Cloverből.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d

Nem szoktam belezúgni egy rajzolt karakterbe.

Ha kihívás miatt mégis össze akarok gyűjteni párat aki közelebb állt a szívemhez, akkor a lista valahogy így alakulna:

1. Moriko Morioka, a NEET csaj Net-juu no Susuméből. Itt igazából meg is kellene állnom, de kaptok még pár nevet.
2. Emi Yusa (Hataraku Maou-sama!): Jókat nevettem a grimaszain, többször vissza is tekertem őket és úgy eleve kedveltem. Amúgy sablon tsundere.
3. Kunieda Aoi eléggé tetszett anno, hogy telefon háttérkép legyen.
4. Mint ahogy Tsubaki a Soul Eaterből is egy időben, de akkor még azt sem tudtam mi ez a waifu téma itt animés berkekben.

És a szerencsétlen MAL éppen ma keseríti meg az ember életét azzal hogy nem lehet normálisan karaktereket böngészni.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod

Húha, van egy pár. ::jeye::

- Vegita és Bulma (Dragon Ball Z)
- Usagi és Seiya (Sailor Moon Stars)
- Haruka és Michiru (Sailor Moon)
- Candy és Terry (Candy Candy)
- Aya és Touya (Ayashi no Ceres)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

8. nap - Kedvenc animés/mangás párod
  • Chitanda Eru × Oreki Houtarou (Hyouka)
  • Tsukisima Aoba × Kitamura Kou (Cross Game)
  • Onizuka Hime × Fujisaki Yuusuke (SKET Dance)
  • Takegawa Hotaru × Gin (Hotarubi no Mori e)
  • Himeko Inaba × Taichi Yaegashi (Kokoro Connect)
  • Nifuji Hirotaka × Momose Narumi (Wotaku ni Koi wa Muzukashii)
  • Kunieda Aoi × Oga Tatsumi (Beelzebub)
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

8. nap - Kedvenc animés/mangás párod

Oké, ez a nap nekem egy gátlástalanul nagy triggerelés, mert nagyon nehéz visszafognom az ömlengésemet... de kell, mert nagyon sok kedvencem van. És úgy vettem észre, hogy a "páros" karaktereket szumma jobban is kedvelem, mert mindig összetettebbeknek érzem őket a kapcsolataik, interakcióik miatt.

A gay kedvencekkel kezdem, mert most ők teszik ki a napi-rajongás adagom döntő részét. És nem gondolnám, hogy ez a fujoshivá transzformálódásom (?) miatt van így. Sokkal inkább azért, mert jött két páros, de főleg a legfrissebb, akik olyan múltat, közös jeleneteket és endinget kaptak, amiket, ha a korábbi párosaimnál meg is kaptam, DE NEM EKKORA MENNYISÉGBEN. Végre olyan mértékben foglalkozik két történet is a KOMPLEX SZTORI mellett a karakterek vonzódásával (vagy ha úgy tetszik romantikájával, csak szerencsére nem mennek át tömény rózsaszín csillámfelhőbe sose, természetesség YEAHH), hogy nemcsak, hogy elegendőnek, hanem ajándéknak érzem. Nem úgy kell összeszedegetni a páros-fanservice morzsáit, hanem szerves részei a történetnek. Mondjuk az is igaz, hogy a többi kedvencem szinte mind mellékszálon fut a saját sztorijukban... Így érthető, hogy a két BL párosra főszereplőségük miatt is több idő jutott.

WangXian (azaz Lan Wangji&Wei Wuxian, azaz Lan Zhan x Wei Ying, azaz HanGuangJun és Yiling Laozu és még ragozhatnám a megszólításaikat^^)
Wuxianról már írtam, Wangjiról csak annyit most röviden, hogy ugyanakkora mértékben tartom zseniálisnak a karakterét, még úgy is, hogy belőle és a dumájából kevesebbet kapunk. De a tettei mindenért kárpótolnak. Ahogy MINDENT megtesz Wei Yingért, ahogy 13 éven át próbálja megtalálni a lelkét, amennyire egy precíz, kimért, tiszteletre méltó karakterként Wuxian összes balhéjából kiveszi a részét és leszarva emiatt a mások szemében történő presztízs-vesztését, stb. Az a törődés, ahogy magához veszi Wen Yuant is, kb. mostohafiukként. Imádom! És emellett ő a Mo Dao Zu Shi legoverpowerebb karaktere, amit szintén imádok. Mert nem elég, hogy Wei Ying epicmenő, Lan Zhan még epicségesebben menőőőő!!!
A kapcsolatuk dinamikájának pedig nagyon jól áll ez az állandó tűz és víz jelleg, Wuxian sok ugratása, flörtje, vágyakozása, Wangji távolságtartása, majd ahogy mindenben benne van... és az a feszültség levezetés, amit annyi év után végre megtehet.XD
Persze animében ennek lehet csak a negyedét fogjuk megkapni, de a kémia köztük már az első évadban is tapintható volt.^^
A 100+ fejezetes régény döntő részében egyébként azt követhetjük végig a fősztori közben, ahogy Wuxian szép lassan beleszert Wangjiba, aki már régóta belé van esve, csak mivel nem is gondolná közös múltjuk miatt, hogy Wuxiant valaha is érdekelné "túl a barátságon", így megmarad egy támogató szerepben. Aztán a konklúzió közeledtével az ő vonzódásuk is egyértelművé válik, ehhez pedig brutálisan jó happy ending dukál (az egyébként a többi karakter számára drámai zárás mellett, amihez végülis WWX és LWJ "csak asszisztáltak", na jó, elvégezték helyettük a piszkos munkát).
Össze is házasodnak! És még a shipnevük, a Wangxian is canon!!! Értitek?! Sőt, ez a név egy meghatározó cselekmény-elemhez tartozik!!!

Viktuuri (Viktor Nikiforov és Katsuki Yuuri)
Jajj, már ennyit blabláztam és még csak itt tartok? Oké, akkor rövidebben.
Szóval Viktor nemcsak, mint példakép, rajongás tárgya és edző hálózza be Yuurit, hanem a párja, a másik fele, a vőlegénye lesz. OMG! A tömény műkori verseny közben végig olyan szinten dominál, ahogy egymáson függnek, hogy korábban ezzel sehol sem találkoztam animében (ok, vannaka romantikus cuccok, amik kvázi másból sem állnak, de a Viktuuri azoknál még ilyen téren is annyival természetesebb és töményebb lett, hogy nem igazán versenyezhetne velük semmi és senki - kivéve most a MoDaós párost, de ugye náluk még animében kérdéses a kínaiak cenzúrája, szerencsére a regényben MINDENT lehetett).
Aztán persze ott sötétlik a YoI felett a nem mutatott csók, és a ki nem mondott dolgok, amikért én még mindig nem tudok haragudni, de a közelgő filmért fogok, ha abban is tovább játsszák ezt a végső megfutamodást.

És akkor a canon párok után (uhm lett amúgy még pár mangás is, pl. Hikaru és Rihito -Doukyuusei, vagy a két Shinya a 10Dance-ből és stb-stb.) bővültem egy erős BL shippel is, akiket már-már canonként kezelek (ha már a készítők is direkt adják alánk ezzel-azzal a lovatXD). Szóval:

Eruri (Erwin Smith x Levi Ackerman)
Bennük az fog meg leginkább, hogy a karaktermélyítésben mondhatni fukar mangában ők egy olyan páros, akikről tudod, hogy egymás személyes bizalmasai, sőt egyetlen igazán közeli bizalmasai. Ez a közelség és közvetlenség, amit képviselnek elég addiktív. És akkor még nem is említettem, hogy mennyire vonzóak egymás mellett, hogy az ellentéteik itt is mennyire durván kiegészülnek!!!

További BL shipjeim (örülök, mert már 2016-ban is felsoroltam itt őket kedvencként, azóta pedig még jobban rájuk fanolódtam of courseXDDD)

Keith Anyan és Jonah Matsuka
Mindenkit imádok kb. a Terra e...ben, de rajtuk függtem a legjobban, ami csak hatványozódott a revaccsnál és a manga olvasásakor. Imádom ahogy Matsuka ott van Keithnek és ahogy hatással van rá.

Makabe Kazuki és Minashiro Soushi
Sokan gondolják úgy, hogy a Fafner a leggayebb mecha franchise, vagyishát lenne, ha ki lenne mondva, hogy a két naggyon durván legjobb barát... na jó nem kezdem a kört. De azért az már érdekes, hogy a mellettük lévő lányok évadok óta hiába várnak bármelyikre is és, hogy a srácok egymásnak a legfontosabbak, egymást szeretik a legjobban és stb. Csak ugye az is gátolja ezt a románcot, hogy a brománcukat a készítők a cucc egyik fő drámájának használják fel, és folyamatosan szívatják őket. Kazuki elveszti Soushit az első évad végén, hogy a movie végén visszakapja, majd az új évad végén megint elveszíti, hogy a most következőben az újjászületett alakját felnevelhesse!! Nos, aki ismeri a fafnert, az még inkább tudja, hogy ez mit jelent. Aki pedig ismer engem, az még inkább tudja, hogy mennyire várom az idei évadot, hogy utálkozva imádhassam!!!!!444444


Hetero kedvenceim:

Anno is írtam már a kiemelkedően kedvenc canon párjaimat:
- Max&Milia,
- Vegeta&Bulma,
- Benedict&Fiona,
- Okabe&Kurisu,
- Mu&Ramius.

Továbbra is függök rajtuk, az első három férj-feleségen azóta gyakrabban. Bennük azt imádom (a szexiségükön túlXD), hogy az idősebb, középkorú énjüket és a gyerekeiket is megismerhetjük. Ez mindig vonzó számomra, ha 1-2 karakterhez ennyi minden társul (úgy értem nem a standard fiatal a standard és idilli love-jával).

Ők bővültek azóta néhány kedvenccel és ship függéssel (pl. ShizuoxVorona a Durararából).

De akiket újként hasonló intenzitással imádok:

Narumi és Hirotaka, valamint Hanako és Taro a WotaKoiból. Mindkét párosban, pontosabban mind a négy karakterben az ember könnyedén ismerhet magára és a saját párjára (na nem mintha ez ne lenne igaz pl. a Wangxian esetében és stb.XD).
Nagyon édes a slice of life-juk. Igénylek még belőlük sok-sok részt és sok-sok fancuccot.:3


Yuri párosaim, shipjeim nem igazán voltak, mert még nem láttam belőlük hasonlóan komplexet, viszont azóta eszembe jutott, hogy lett kettő vonzódásom:

AoixHinata - a Yama no Susume lányai közül őket nagyon könnyű shippelni, legjobb moe barátnőkként.

De Nadeshiko és Rin a Yuru Campből még inkább megfogott az iyashikei légkörükkel, amikor csak ketten sátoroztak. Nagggggony el tudnék viselni velük egy yuri ovát.

Más hirtelen nem jut eszembe.


Illetve említenék még két párost, akik úgy tesznek függővé, hogy közben mérgesen feszültté is válok.XD

Mármint, egyszer már kifejtettem, hogy shipelem Madaramét és Sakit a Genshikenből, de ahogy ezt a párt az író a külön mangájukban canonizálta, szülővé tette, majd olyan csúnyán tönkrevágta egy transznemű karakterrel, az egyszerre bicskanyitogató és zseniális.

Aztán ott van Bum és Sangwoo a Killing Stalkingból, akik egy nagyon durva pszicho-thriller-horror manga "BL" főszereplői és szenvedői. Nem lehetett nem rájuk fanolódni. Sőt, valami eszméltelne hatásos, ahogy az alkotó olyannyira megsajnáltatja, megkedvelteti az emberrel az őrült, sorozatgyilkos Sangwoot, hogy nehéz elfogadni a tragikus zárást. És mégis, baromira tetszett az a zárás! Legalább Bumot tényleg megszerette...

Azt hiszem, ennyi.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Catrin 2019.04.02. 19:31-kor.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

8. nap - Kedvenc animés/mangás párod

Ebben vegyesen vannak canon párosok, meg sima shipek is XD:
Claire&Chane (Baccano)
Ed&Winry (FMA: BH)
Sakura&Nozaki (Gekkan shoujo Nozaki-kun, bár abban a sorozatban az összes párost bírom :D)
Tsukimi&Kuranosuke (Kuragehime)
Meruem&Komugi (HxH)
Natsume&Taki (Natsume Yuujinchou)
Gintoki&Tsukuyo (Gintama)
Okabe&Kurisu (Steins;Gate)

Az alábbi két párost pedig a mangában szeretem igazán, mert abban nagyobb figyelmet kapott a kapcsolatuk, vagy teljesen más volt, mint az anime adaptációban:
Izumi&Meroko(Fullmoon wo Sagashite)
Uka&Touka (Inari, Konkon, Koi Iroha)

És megvan életem első BL shipje is: a Catrin által már említett Wei Wuxian&Lan Wangji :)
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

8. nap - Kedvenc animés/mangás párod
Mivel rajtam kívül senki sem tartotta magát az egy kérdés egy válaszhoz, ezért most én sem fogom:
Az egyik Okabe Rintarou és Makise Kurisu páros, a Steins;Gate-ből. Kevés ennyire összeillő pár van animében, mint ők. Akár tudományról vitáznak, vagy épp húzzák egymást (főleg Okabe Christináét, de azért a vöröske is érti a dolgát. :)), vagy épp támogatják a másikat, mikor bajban van, érződik a kettejük közötti kémia.
SPOILER
Annyira, hogy az a különböző világvonalakon át is ível, ami nem csak nagyon romantikussá, hanem érdekessé is tette a kapcsolatukat.
A másik is egy szerethető különcökből álló páros. Ők pedig Nifuji Hirotaka és Momose Narumi a Wotaku ni Koi wa Muzukashii-ból.
Mivel az ő szerelmi kapcsolatuk egy hosszabb barátságból bontakozik ki ezért tökéletesen ismerik egymás hóbortjait. Amit ráadásul nem csak tolerálnak a másikban, hanem esetenként hagyják magukat bevonni ezekbe, ami sok vicces jelentethez vezet a sorozatban. :D Többek között miattuk az egyik kedvenc animém a Wotaku.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában


- Vegita (Dragon Ball Z)
- Sailor Galaxia (Sailor Moon Stars)
- Envy, Greed, Lust, 2003 Wrath (Fullmetal Alchemist)
- Nakago (Fushigi Yuugi)
- Cain (Trinity Blood)
- Kisshu (Tokyo Mew Mew)
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Father a Fullmetal Alchemist: Brotherhoodból. Messze nem egy túl klissés főellenség, és van stílusa. Igazából, hasonló a motivációja, mint a legtöbb tudósnak, a különbség csak az, hogy számára sem az idő, sem a morális gátak nem jelentenek akadályt. Ez utóbbi kettő miatt egy igazi szörnyeteg.
SPOILER
Nem sok olyan történet van, ahol egy lombikba szorult trutyi, testet szerez magának, országot alapít, majd feláldozza, hogy kinyissa a kaput, és korlátlan tudást szerezzen ezáltal.
Igazi zseniális rohadék, aki a szolgái bénázása ellenére is majdnem nyer. Ráadásul azon kevés gonoszok egyike, aki még akkoris ijesztő, amikor épp jófej próbál lenni.
SPOILER
Elég csak arra gondolni, hogyan kapott Hohenheim új testet.

Igazából ilyen téren brilírozik a sorozat, mert nem csak ő, hanem a fiai is jól megírt karakterek.
További kedvelt antagonisták: Makishima Shogo (Psycho-Pass), az Őrnagy (Hellsing OVA), Gilgamesh (Fate).
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Fú, hát magam is meglepődtem, de Griffith (Berserk) volt az első aki beugrott. Pedig nem mondhatnám,, hogy szeretem, ő inkább az a kategória, akit imádok utálni XD. Ettől függetlenül egy annyira zseniálisan összerakott karakter, hogy ha negatív szereplőkről van szó, akkor muszáj a kedvenceim között emlegetnem.

Aztán akiket tényleg bírok, mint karakter, attól függetlenül, hogy nem épp pozitív szereplők: Edmond Dantes (Gankutsuou), mangából pedig a Pandora Heartsos
SPOILER
Jack Vessalius.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában

Ez számomra az egyik legkönnyebb kategória. Mikor előzetesen anno végignéztem a témákat, erre azonnal beugrott Desler. Akkor nem is gondolkodtam tovább, mert akkor még komolyan vettem, hogy a kedvenc az egy. :-P

- Aberdt Desler (Uchuu Senkan Yamato, a '74-es): Egy könyörtelen diktátor, de mégis van valami nemes a céljában.
SPOILER
Az emberiséget akarja eltörölni, de csak, hogy megmentse saját népét.
Ezen túl képes értékelni, tisztelni az ellenfelét. Leiji Matsumoto zseniális karaktert alkotott (nagy szívfájdalmam volt, hogy a remake-ben elég semmilyen lett) és ha már ez az univerzum, akkor Wolf Frakken-t is nagyon kedveltem, de ő kivételesen a remake-ben lett jobb.
- Benten (Uchouten Kazoku): Ahogy elkezdtem gondolkodni is a témán, azonnal eszembe jutott. „Úgy szeretlek, majd megeszlek.” És ezt olyan jól hozza (persze a seiyuu is kell hozzá), hogy tanukiként tudtam tőle félni. :D
- Izaya Orihara (Durarara!!): Nem tudom ide illik-e, de a „sakkozós” játszmája zseniális nagyon bírtam.
- Anon (Ueki no Housoku): őt inkább csak történelmi érdekesség gyanánt. Az egész sorozatot azért kezdtem el, mert megláttam róla egy képet. Az irónia az egészben, hogy abban az alakjában nem túl időt tölt el. XD Inkább talán nosztalgiából vettem fel erre a listára, de asszem jól tettem.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

3. nap - Kedvenc férfi szereplőd animében/mangában
Mivel múltkor nem írtam, így most hozakodok elő Batou-val a GitS-ből. Személyisége is tetszik, de leginkább a fanyar humora ami bejön vele kapcsolatosan. De szeretem nézni ahogyan próbálja megtartani valamit az egykoron biológiai testéből és folyamatosan edz. Hogy mennyire szentimentálisan kötődik a kutyájához vagy éppen a kocsijához. A Nőhöz való kapcsolata pedig érdekes.

4. nap - Kedvenc női szereplőd animében/mangában
Azt hiszem az elmúlt évekből senki nem jött ide.

5. nap - Egy anime/manga amit szégyellsz, hogy tetszett
Miért is pontoztam fel én a Death Note-ot? Ja igen Kiddy Girl And és az NGE miatt.

6. nap - Egy anime/manga amit még nem láttál, de szeretnél megnézni
Sok van. De, hogy valami konkrétumot is mondjak: Szent János bogarak sírja meg Vadon Hercegnője.

7. nap - Animés "crush"-od/waifud/hasubando-d
Ilyen régen sem volt és most sincsen.

8. nap - Kedvenc animés/mangós párod
Afro és a fejkendője: Ők csak így együtt tudnak létezni.
Kaneda és a motorja: Az anime history legikonikusabb plakátjának főszereplői. Itt a helyük!
Jet Siegel és Motoraptor (D.I.C.E.): "Motoraptor te élsz!"
Goku és Chichi: Most komolyan a legjobbak. Egy párkapcsolat ami azon alapszik, hogy az egyik fél, csak akkor él amikor harcolnia kell. És ha nem a harc/alvás/edzés/kajálás négyszögből kilép Goku akkor épp teherbe ejti a nejét. És ez megy már vagy 30 éve. Komolyan mondom Homer Simpons e pasas mellett az év férje címet is megkaphatná.
A Semmi univerzum és a bőrlehúzás: Bár sok-sok anime franchise létezik, de a Fate világának a megfejtésébe míg a Mickey egér is elfordítaná a szemét.
Sig Curtis és Alex Louis Armstrong FMA Duzzadó izmok, férfias nézések, a broromantica kimaxolása.
0 és 1: Talán nyugodtan mondhatjuk őket a GitS világ két legfontosabb szereplőjének.
Komatsu Nana és a hülye döntések: A Simpsons-ban van egy rész amiben Marge elutazik és egy cetlit hagy Homernak mely ez áll: Mindig tedd az ellenkezőjét amit Bart mond. Nos ha valaki életvezetési nehézségbe ütközik elég megnéznie mit tesz Nana és csak az ellentétét kell cselekednie.
Ash és Pikachu: További kérdés?
Miria Harvent&Isaac Dian: Szóval, ha klasszikus párra gondol az ember, akkor számomra ők ugranak be elsőként. Mind ketten nagyon lököttek, de egyben igazán egymásra találtak, sajnálom, hogy mélyebben és alaposabban nem lehetet megismerni kapcsolatuk történetét.

9. nap - Kedvenc antagonistád animében/mangában
King Bradley FMA: Egyrészt hihetetlenül jól néz ki másrészt egészen unikális a helyzete. Ő a tökéletes homunkulusz s ez által képes öregedni. Ördögi a helyzet, hogy az által válik tökéletes példánnyá, hogy emberibb lesz amit megvett. Öregszik miközben a testvérei nem a halandóság számára realitás nem egy megfoghatatlan fogalom mint a többinek. Az előnye egyben a hátránya is. Führerként kell élnie egy országot kell vezetnie, együtt érző apa és hideg tábornok. Célja apját szolgálni, de csak ennyi? Bizarr belegondolni, hogy egy olyan államot vezet amelyet csak egy célért kreáltak meg s neki jutott az a tisztség, hogy ezt lerombolja. Évtizedekig harcolt érte, tanult érte, hogy egy nap mindezt eltörölje. Persze játssza a keményet, de biztosan valahol ez is táplálta a benne élő Haragot. Bábuként élni egy bábállamba miközben azt kell játszanod, hogy igazi vagy és az országod is igazi.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

Erre elég könnyű a válasz. Naná, hogy a Fullmetal Alchemist (2003-mas), valamint a Dragon Ball + Dragon Ball Z azok! ::jeye::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

Hunter x Hunter: nem mondom, hogy nem hullámzó a színvonala, de ettől függetlenül kb. minden harcot baromira élveztem benne. Itt legalább megy bőven taktikázás is, nem csak a folyamatos power upozás :D.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

A Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Kifejezetten tetszett, hogy a látványos és izgalmas harcok mellé, egy csavarokkal teli, intelligens történetet is kapunk. Ahogy az is, hogy egy egyedi filozófia mentén épül fel az egész világa. A sorozat bővelkedik erős jelentekben, például az egyik legszomorúbb halál is ebben van, amit eddig láttam (az animéknél). A karaktergárda is erős, élén a két főszereplővel, Edward és Alphonse Elric-kel. Mindkettőt tisztelni lehet azért, hogy a drámai múltjuk ellenére, haladnak a céljuk felé, bármennyire is lehetetlennek tűnik az. Azért még inkább, hogy amikor egyszerűbb, de morálisan igen csak megkérdőjelezhető mód nyílna erre, ők visszautasítják. Továbbá kedveltem, hogy egyikük sem egy olyan egy dimenziós karakter, mint a legtöbb shounen fight főhőse (Igen, kedvelem az SnK-t, de őszintén, Eren személyisége olyan egyszerű mint a faék.). Viszont igazán kedvcek az alábbi tetteikkel lettek:
SPOILER
1. Alphonse Elric, hogy beáldozta a páncéltestét, csak, hogy bátyja tudjon alkímiát használni, és így túlélhessen.
2. Edward Elric, hogy inkább lett egyszerű ember, hogy az öccse élhessen.

A főgonoszról már a tegnapi kihívásban írtam, az egyik legjobb akit láttam eddig. A mellékszereplők közül is többet megkedveltem, őket majd az idevágó kérdés alatt keressétek majd.:) Az egyik kedvenc animém, amit bár 2x láttam már az elejétől a végéig, szívesen megnézném majd újra.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dresthar 2019.04.04. 19:16-kor.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

10. nap - Kedvenc fight anime/manga

Itt most nem agyaltam sokat, a Kekkaishi-ban végül is van harc és kedvenc, így elmegy ide.
Manga tekintetében Gamaran, illetve ha manwhát is elfogadtok akkor a The Breaker (New Waves-el együtt vagy anélkül).
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Az utóbbi időben egyértelműen a Kaleido Star az amit megnevezek ezen a téren. És perszehogy tisztában vagyok vele, hogy itt senki nem kezd el galaxisokat dobálni, senkiből nem jön ki egy komplett hadsereg, és igen a vér sem folyik itt patakokban, de ezektől eltekintve ez egy nagyon komoly is fájt sorozat.

De nézzük csak mi történik:
1. Sora elutazik egy másik kontinensre a múltját és az addigi életét gyakorlatilag lenullázza. Ez minimum van olyan szinten mint amikor egy shounen fight hős akadémiára/alternatív világba/más létsíkon létező világba kerül.
2. A formális szabályok miatt Sora nem tudna bekerülni a cirkuszba, de a szerencséje és az istenadta tehetsége folytán mégis sikerül neki. Mint minden sf hős rá sem igazak a szabályok, mert ők formabontóak.
3. Hamar lehetetlen helyzetbe kerül és egy nagyon nehéz mutatványt kell begyakorolnia, de sikerül neki. S szintű dzsucu vagy bankai eltanulása nevetséges rövid időn belül kábé ez az a színt.
4. Ezek után szépen összeszedi a csapatát és erős hátországot épít ki magának (Fantom, Rendőrbácsi, Ken, Mia, Anna). Akik vagy segítik, vagy motiválják, de a célja felé tolják. Plusz megtanul csapatban dolgozni (tripla illúzió).
5. Egyéni missziót kap és teljesíti (Kis Hableány szerepe).
6. Újabb misszió/feladat/ellenfél csak most már a legnagyobb mesterrel az oldalán (Kalózhajós előadás Layla-val).
7. Sora lojalitását a csapatához megkísértik, de ő ellen áll. De végre megmutatkozik az évad fő gonosza Juri és a mozgató erő a bosszú.
8. Bár a cirkusz elbukik Sora és csapata nem. Hittel és bizalommal jutnak előre.
9. Utolsó nagy edzés és a végső nagy harc melyben visszaszerzik a Színpadot.
10. Miután Sora kiérdemelte a No.1 rangot rögtön kap maga mellé két riválist. A Címért újból nyílt a verseny.
11. Sora elveszti a rangját és a pozícióját. Megtanulja, hogy mindig lesznek akik erősebbek és jobbak mint ő. Edzeni, gyakorolni mindig kell.
12. A sok edzés után sem tudja megverni az ellenfelét. Jön az összeomlás, de a csapata újra összerakják Sora lelkivilágát.
13. A lány végre utat talál magának az igazi Erőhöz. És a színpadhoz visszatérve újra építi magát.
14. Sora elsajátítja a végső technikát amivel mindenkit legyőzhet és a maga oldalára állíthat. Edzése, kitartása, hite, önbizalma végül meghozza számára a sikert és innentől kezdve nem kell bizonygatnia, hogy ő a No1. Ez eddigre már evidens mindenki számára.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga

Ez se lesz nehéz, mert nem igazán szeretem a mechát, de a Tengen Toppa Gurren Lagann nagyon tetszett, így nem okoz problémát választani.
Mangából pedig a Sidonia no Kishi-t választom, hogy mindkét kivétel szerepeltetve legyen. Mondjuk itt még bőven jogos is ez a manga választás, mert előbb olvastam mint láttam volna az animét (apropó jöhetne már a 3. évad).
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga
Erre én is simán a Tengen Toppa Gurren Lagannt mondanám :). Nem lett nálam 10/10-es, mert voltak hibái, de még mindig az egyik legszórakoztatóbb mecha, amit láttam.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga

Én mondjuk imádom a mechákat (még ha nem is tartom túl ésszerű hadviselési formának), annyira, hogy még a Knight's & Magic néven futó, merchandise promóciós anyagot is végig tudtam nézni. A Guilty Crownt már nem, mert az 3 rész alatt túllépte az engedélyezett költői kérdések számát. (Tudod, amit magadnak teszel fel a képernyő előtt). Szóval, sok mechás animét szeretek, viszont így is könnyű választanom. A kedvencem a Code Geass, mert imádtam benne a Gurent, továbbá jó a története. Még a másodiknak is, ha a saját szám íze szerint értelmezem a végét. Ez utóbbi a TTGL-re sajnos nem mondható el, ezért is került hátrébb a listámon. Pedig egész stílusos mechák vannak benne.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

11. nap - Kedvenc mecha anime/manga

Nem sok mecha animét láttam eddig, de azok közül, amikhez mégis szerencsém volt, eddig a Neon Genesis Evangelion emelkedik ki számomra a leginkább.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Válasz küldése