45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

11. nap - kedvenc mecha

Hm, én valamennyire mecha kedvelőnek tartom magam.

2016-ban ilyeneket mondtam, hogy:
Catrin írta: 2016.01.18. 07:38 Hehe, alapvetően azt a pár univerzumot, amiből láttam és kedvelek is valahogy így szokásom rangsorolni:
5. hely: NGE
4. hely: Code Geass
3. hely: Gundam
2. hely: Fafner
1. hely: Macross

(blabla)
A legjobbnak közülük a Fafner elsőjét és a Gundam Seed-et tartom, a legérdekesebbnek/WTF-ebbnek a CG-t és az NGE-t, (blabla). A legvarázslatosabbnak, legemlékezetesebbnek és legegyedibbnek pedig egyértelműen a Macross(blabla)t gondolom (blablablablablaaaa)

A legnagyobb kedvencem ezek közül az über hangulatosan laza Macross 7. (blablablabla)

Amúgy a sokak által dicsőített TTGL-t még mindig nem néztem meg, pedig évek óta izgat, de szándékosan halogatom még tovább. Okok:
(blablablablablaaaaaaaaaaaaaaaaaa)
2019-ben a helyzet úgy változott, hogy a fenti sorrend maradt, a Macross 7 még mindig a No.1, Gundam fronton az Origin vett meg Charék történetével és a sok interakciós menőséggel, a Fafner Exodus második évada meg annyira piszkosul látványos és epic volt, hogy annak is a kedvencekben lett a helye, minden hülyesége ellenére.

Jahh, és azóta megnéztem a TTGL-t, aminek a stílusa nem kapott el, egyik karakterére se fanolódtam rá, a története és szumma nekem a hülyeségei sem adtak újat. Szóval továbbra sem sorolhatom ide.

Kb. ilyesmi most a helyzet. Kattantan várom a Fafner folytatását...

(+megint jót mulattam Isk hsz-én, btw Kaleido Star nekem is egyik nagy Gonzo kedvenc)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

11. nap - kedvenc mecha

Hogy mi változott? Pár éve még neveztem kedvencet, de mára nem. Keveset láttam és azok többsége közel egy szinten mozognak. A Megkötés Kód persze jó meg minden, de hát azt mindenki Lajcsika és a Zöld hajú Pizza pusztító miatt nézi/nézte. Ha őket nem olyannak írták volna meg akkor bukik az egész mutatvány.
Lehetne ide tenni a TTGL-t ahogyan tettem azt régebben, de most nem tudok lelkesedni érte. Sőt könnyen lehet, hogy ha én is mélyebben és behatóbban ismerném a RGM-111R Hardygun Reconnaissance Type mechanikáját akkor nem tartanám oly nagyra a művet.
A Fém Pánik: szerintem ennél a franchisenál a többség a Fumufura emlékszik jobban semmint a fájtosmechas sorozatokra.
A Gyerkőc Lányok ide férhetne, de hát a SzűzAnyaSzentSzerelmére ott van az And az pedig oly mértékig rongálja ezt a címet, hogy lehetetlenség vele előhozakodni.

Bár sok jót hallottam egy bio-organikus mecha sorozatról a Titánról, lehet, hogy az majd beváltja a reményeimet.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában (spoilertaget kéretik használni!)

Hajjaj, egyet képtelenség kiemelni, mert nagyon sok kedvenc jelenetem van animékből. De hadd álljon itt egy pár akkor.

1.
SPOILER
Usagi / Sailor Moon végső küzdelme Sailor Galaxia ellen a Sailor Moon Stars-ban. Szerintem egyszerűen bámulatos volt, gyönyörű, fájdalmas és szívettépő. Főleg utána, amikor Usagi azt hitte, hogy mindenki meghalt, akit szeretett, de végül csak viszontlátta őket.
2.
SPOILER
Vegita dühe a Dragon Ball Z-ben, amikor Future Trunks meghalt, ő pedig nekiment Cellnek, hogy szétverje a fia halála miatt. Ott látszott, hogy bár úgy tűnt, nem törődik a fia jövőbeli verziójával, de mégis megviselte a halála.
3.
SPOILER
Fullmetal Alchemist: Shamballa hódítóiból is van egy kedvencem. Az, amikor Ed és Al végre oly sok év után találkoznak. Szerintem ez egy igen érzelmes jelenet a fivérek között. Még akkor is, ha Ed nem spilázza túl a dolgot szokás szerint.
Tényleg annyi van, hogy lehetetlenség felsorolni. Ez a három csak a jéghegy csúcsa. Az FMA-ból és sok más animéből is kb. bejegyzéseként tudnék kisregényt írni. De nem teszem, mert akkor napokig itt ülnék. ::japtoun::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában - Revisited

Néztem, hogy miket is írtam 2016-ban válasznak ide, ami válaszok ma is tökéletesen relevánsak. (Oké, a TTGL kapcsán túloztam kicsit, de mindegy.)

Azóta jött egy-két újabb említésre méltó, kiemelkedő jelenet, nézzük is őket:

Rei tudja, hol kell keresni Hinát: a folyóparton - 3-gatsu S2. Az anime (számomra) toronymagasan legerősebb komponense a bullying arc a második szériából, mert annyira reálisan, torokfojtogatóan kezelte ezt a szegmensét, hogy már csak ezért is lett kiemelkedő anime, de ez a folyópartos rész valahogy extra érzelmesre sikeredett.

A
SPOILER
régmúlt világ emlékei, képei és videói
- Shoujo Shuumatsu Ryokou. Ezt már dicsőítettem eleget. Az egész anime úgy zseniális, ahogy van, de az utolsó részben ez a jelenet, alávágva Chopin Nocturne-jét... Szóval valaki nagyon értette itt a dolgát.

Az első Initial D versenyélmény. Az addig csak mémekből és egyéb helyekről ismert széria teljes valójában megmutatkozik, jön Takumi az AE86-tal, meg Keisuke a sárga RX-7-tel, és megszólal a Running in the 90s. Innen már tudtam, hogy ezzel a cuccal nagy haverok leszünk. (Legalábbis az első évaddal.)

A legutolsó három rész - Ashita no Joe 2. Ez igényli talán a legtöbb magyarázatot. Szóval az AnJ 2 egy kiváló anime képét festette végig, gyakorlatilag mindenben jobb volt, mint az első széria (ami elég sokat elárul, tekintve, hogy már azt is nagyon bírtam), DE az utolsó három részig azt mondtam volna, ez egy stabil 9-es a tízből. Hogy az utolsó három epizód minden képzeletemet felülmúlta? Fene se számított rá, de arra elegendő volt, hogy kitolja végül az értékelést a maximumra. Az az utolsó meccs. Az a feszültség. Az az immerzió. Az a végső állomás a karakterfejlődés útján. Az a mérhetetlenül sok veríték, vér és erő, ami abban volt... Dezaki karrierjének a csúcsa.
SPOILER
"I'm not good at explaining, but I'm not boxing because of feeling of responsibility or friendship. I'm doing it because I love boxing. It might be different from your definition of 'youth', but I've felt burning joy many times in my life... on bloody rings! I'm not living my life halfway, even if it is just a second, I burn bright as the sun...and after that only white ashes remain. There is no halfway, only ashes remain afterward."
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában

Fú, elég sok van, most direkt ki is hagytam párat, mert láttam, hogy később lesz olyan kérdés, amihez még jobban passzolnának :D. Amúgy meg tuti van olyan is, amit kihagyok XD.

Gungrave liftes jelenet
Uchuu Kyoudai
SPOILER
Hibito reakciója, amikor a Holdra lép :)
Nana:
SPOILER
amikor Nana újra látja Rent a koncerten
FMA BH:
SPOILER
amikor Ed megígéri a kapunál Al testének, hogy mindenképp visszajön érte + amikor a végén hazamennek és Winry a nyakukba ugrik
One Piece:
SPOILER
amikor Nami végre segítséget kér Luffy-tól + Robin "élni akarok" jelenete
Steins;Gate:
SPOILER
amikor Mayurit fejbe lövik... az egész jelenetnél baromi jól átjött a feszültség + akkor már ide tenném azt az egész részt, amikor Okarin próbálja valahogy megmenteni
Clannad After Story: megvan a végével a magam baja, de az a jelenet mindig kiüt,
SPOILER
amikor Tomoya elkezd mesélni a lányuknak Nagisáról és elsírja magát

Manga:

Kuragehime:
SPOILER
Kuranosuke vallomása Tsukiminek + úgy az egész utolsó fejezet
Kuroshitsuji:
SPOILER
feltűnik az igazi (vagy "igazi") Ciel
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

12. nap - Kedvenc jeleneted animében/mangában

Igazából én ilyet nem tartok számon, így bár több mint egy napja gondolkodom rajta nagyon nehezen tudok mit elővenni. Mármint sok jelenet tetszett, de sosem próbáltam rangsorolni és főleg nem feljegyezgetni. Halál jelenetek persze előbb elevenednek föl, de az később lesz.

Kokoro Connect
SPOILER
Az aktuális jelenség feloldása érdekében Taichi bevallja Inabának, hogy maszturbált rá gondolva. Majd az epizód végén, mikor hazafele mennek Inaba Taichi fülébe súgja, hogy ő is.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában

Igen, ez az egyik olyan kérdés, amire nehéz válaszolni, ha 5-nél több jó animét láttál életedben.xD Nem tudok egyetlen egyet megnevezni, ugyanakkor ha az összeset le akarnám írni, jövő vasárnapra sem végeznék. Mivel ez a kihívás erre a napra szól, így csak néhányat írnék le, ami éppen eszembe jutott:
Stein;Gate:
SPOILER
1. Amikor Okarin erőszakkal veszi el Moeka telefonját, és az utána lévő történések.
2. A Skuld hadművelet, úgy ahogy van
3. Az összes Okarin X Christina interakció
Wotaku:
SPOILER
1. Amikor Hirotaka egyedül dedikál
2. Amikor Hirotaka és Narumi mást ért rózsaszín alatt.
3. Narumi nyomózása, hogy miért esett össze Hirotaka, és ami utána jön.
Fullmetal Alchemist Brotherhood:
SPOILER
1. Amikor Ed megígéri Al testének, hogy visszajön érte.
2. Envy halála
3. Kim Bradley
4. Ed utolsó beszélgetése az Igazsággal
5. Amikor Winry nyakába ugrik a két testvérnek, miután mind a ketten a húsvér testükben mentek vissza.
Psycho-Pass:
SPOILER
1. Tsunemori és Kougami utolsó hosszabb párbeszéde az első évad végén.
2. Makishima Shougo halála
Code Geass:
SPOILER
1. Zero bemutatkozása
2. A Tokió-i csata kezdete
3. Az a rész, mikor Suzaku és Kallen rájönnek Zero személyazonosságára.
One Piece:
SPOILER
Nico Robin élni akarok jelenete.
Shokugeki no Souma:
SPOILER
A 3. évadból, amikor a két ellenséges csapat találkozik a síneknél. Az igazgató megjelenésétől, Erina monológjáig bezárólag.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

12. nap - Kedvenc jeleneted animéban/mangában

Jajj, ez múltkor is nehéz volt, főleg, hogy vannak még jelenetes kérdések. De tetszenek, amiket múltkor írtam, azóta viszont a malgraph szerint kb. 500 másikat láttam, amikből szintén sok kedvenc jelenet született.

Sajnos most nem részletezem, pedig jöttem volna egy adaggal.XD De majd idővel lehet, plusz az epic jelenetekre, halál jelenetekre majd jövök konkrétumokkal.

Azzal pedig most nem igazán érném be, hogy a Yuri on Ice elejétől a végéig (persze igaz!XD de majd az epicnél visszatérek még rá), a Wotakoi számos (már itt feljebb is emlegetett) jelenetei (uhm, talán best belőle, mikor Hirotaka árulja Narumi BL doujinshi cuccait, de áhh volt még bőven), ahogy az összes Wuxian-Wangji jelenet is idejöhetne. Vagy a Yuru Campből, mikor Rin egyedül kempingezik, amikor Levi "el akarja törni" Erwin lábát és stb-stb.
De ez nem elég, mert így kimaradna rengeteg másik cím óriási jelenete (Moribito, Rakugo, Utena, Mouryou no Hako, Hoozuki, Chainsaw Maid cuccokXDXD, ACCA, Durarara K), jajjj, és a többi. Még a Dragon Ball Superből is van kedvencem.XD
Szerintem ez nem az én napom... na majd az epic-nél. :D
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz

Ennél nehezebb kérdést nem is tehettetek volna fel. Mivel fogalmam sincs róla, melyik karakterre hasonlítok a legjobban. Szóval, erre a kérdésre nem tudok választ adni. Sajnálom. ::gome::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz

Az egyik legnehezebb kérdés ebben a kihívásban. Ugyanis sok anime szereplő tulajdonságai eleve el vannak túlozva, ami lehetetlenné teszi, hogy bárki is magára ismerjen. Arról nem is beszélve, hogy jó eséllyel többféle ember van, mintahány féle anime karakter. Szóval, ennél a kérdésnél igen csak el kellett gondolkoznom. Hosszas töprengés után, a választásom Nifuji Hirotaka-ra esett a Wotaku-ból. Messze nem tökéletes a hasonlóság, mert pl.: én ennél azért szociábilisabb vagyok, és nem felejtek el enni játék közben.xD
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz

Ez már csak azért is nehéz kérdés, mert jóval több tinédzserkorú karakter van, mint felnőtt XD. Nem is nagyon tudnék olyat mondani, akire hasonlítok, de persze néhány karakter 1-1 vonásában magamra szoktam ismerni. A tinédzserkori énemre viszont talán Fushimi Inari hasonlít a leginkább a kis vidámságával és azzal, ahogy be tudja égetni magát :dirr: (bár azért jóval kedvesebb, mint én voltam XD).
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz

Ez egy elég komoly önismereti kérdés, ami alól igyekeztem kicsit ki is bújni azzal, hogy megkérdeztem Katit (Catrin) és Atit (Hirotaka), hogy mit gondolnak a kérdésről. Persze nekem is volt jelöltem.

Régebben Lan Wangji-s voltam (ki lehet találni ki hasonlított hozzá :D ) méghozzá abból a szempontból, hogy nem volt egyáltalán tudható, hogy mit gondolok az adott helyzetről. Ati szerint Takemoto Yuuta (Honey and Clover), hát ezt még nem láttam, de több helyett is előre lépett a listámon már csak a kíváncsiság miatt is. Kati szerint most leginkább a Kiriyama Rei-re (3-gatsu no Lion) hasonlítom a jelenlegi depis élethelyzetem miatt. (Ez is listás.) Továbbá Kati szerint egy kis Natsume is befigyel nálam. :D

Az én jelöltem pedig Mikazuki Subaru (Doukyonin wa Hiza, Tokidoki, Atama no Ue.) szintén inkább a pillanatnyi élethelyzet-személyiség alakulás témakör okán. Nem 100%-os egyezés természetesen, de fontos, hogy a személyiség és nem a megjelenés volt a fő vezérelv. Be kell vallanom, hogy a magam részéről nem vettem a fáradtságot, hogy a teljes completed listám minden fő és fontosabb mellék karaktert átgondoljak... Subaru tényleg nem csak a frissessége miatt került kiválasztásra, hanem mert több ponton is magamra ismertem a reakcióiban.

Ezúton is köszönet a segítségért. :oops:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Szivs. :D (nem könnyű ez)

13. nap - A szereplő, akire a legjobban hasonlítasz

Fúúújjjj, hogy én milyen öntömjénezést nyomtam anno, a sok kedvenc hasonlítással. X'D
Bár ha azt nézem, hogy a mindjárt említettet is szétajnároztam, most se sokkal jobb a helyzet. :drop:

Mindenesetre nagyon úgy néz ki (többek szerint is), hogy Wuxian nem egy tulajdonsága köszön vissza bennem, és mikor olvastam is szokatlanul magaménak éreztem a karaktert, ami ekkora mértékben ritka.
Leginkább a lazasága, gondolatmenete, hülye becézgetései, bosszantó hajlamai, szórakozásai, a párja felé pláne, nagyon ismerősek voltak.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Risa »

Na most kéne becsatlakoznom, mert a múltkor itt hagytam félbe a kihívást a kérdés nehézsége miatt. :lol:
Mondjuk még mindig nem tudom rá a választ, és nekem is az volt az ötletem, hogy azokat kérdezem meg, akik személyesen ismernek. Szóval akinek mondanivalója van, ne tartsa magában. XD
Sajnos mostanában a legnagyobb lelki rokonságot kb. Nodamével éreztem, amilyen kupi volt a szobámban uhh...

Még a kedvenc párosok kérdéshez: elég intenzíven bejött nálam is a WangXian, így visszamenőleg én is megemlítem őket. Sőt talán még náluk is jobban megkedveltem a szerző egy másik párosát, a HuaLiant (Hua Cheng és Xie Lian), akik a Tian Guan Ci Fu című regényben szerepelnek. Ebből per pillanat még nincs se anime, se manga (úgyhogy picit csaltam), de az anime már készül -- az más kérdés, hogy kicsit félek tőle, mert ugyanaz a stúdió készíti, amelyik a SpiritPactet, ami sajnos minden szempontból hagyott kívánnivalót maga után.
Catrin, most ne nézz ide, mert be kell vallanom, hogy a YoI óta eltelt időszakban a viktuuriból egy picit kiszerettem. Még mindig kedvelem őket, és talán még most is felsorolnám őket is a kedvenc párosok kérdésre, de egy kicsit túl sziruposak nekem vagy hogy mondjam. XD Ha már YoI, mostanában kicsit az otayuri felé hajlok, ami vicces, mert elvileg nem canon, báár... mit ne mondjak, nem nagyon lehet heteroszexuális magyarázatot adni a Welcome to the Madness-re. XDD
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Ez az anime a Fullmetal Alchemist (2003). Nem tudom, hányszor láttam már, de nem bírom megunni. Minden alkalommal úgy izgulok rajta, mintha először látnám az egészet. Egyszerűen minden benne van, ami egy olyan animéhez kell, amit sosem tudok megunni, bármennyiszer is láttam már. Természetesen szigorúan eredeti hanggal vagyok hajlandó megnézni!
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Junchi »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed - Revisited

Mivel 2016-ban rajtam kívül kábé mindenki leírta, mit és hányszor nézett már újra (én meg adtam rá egy kiadós alibi-választ és annyiban is hagytam), ezért most én is hozzátenném a magam kis statisztikáját, már csak azért is, mert kimondottan szeretek újranézni dolgokat, már a kedvenceimet legalábbis.

A MAL-on eldurrantott 9 és 10 pontosok közül a tetemes hányadát minimum kétszer fixen láttam, de ez a szám egy-két cuccnál még magasabb, nevezetesen:
Steins;Gate - 4x (Minden valószínűség szerint ez a rekorder)
Lain - 3x
LoGH - 3x (Bár a legelső megtekintése elég érdekes körülmények között zajlott, köszönhetően az akkori feliratos verzióknak, a komoly rendszertelenségnek és egy-pár kihagyott epizódnak...)
Gankutsuou - 3x (Ebből a második nekifutás [tehát a legelső revaccs] magyar szinkronnal, amit nem bántam meg)
Berserk - 3x
Kaiji - 3x (Mondjuk itt a második évadát csak kétszer)
Mononoke Hime - 3x
Perfect Blue - 3x

Kérdéses továbbá a Chihiro, az Inuyasha első 52 része, illetve a Slayers, amiket animés korszakom hajnalán jóóóóópárszor lenyomtam, de numerikus konkrétumokkal nem tudok szolgálni.

Illetőleg harmadikat keringőzöm momentán az Utenával, kőkeményen függök is rajta.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Nincs olyan (teljes) anime amit már nagyon sokszor újranéztem volna. Ugyanakkor egészen szoktam kedvelni az antológiákat és van egy Sweet Punch nevű (japánok...). Abból a harmadik rész a Comedy (Kigeki), egy összesen 10 perces darab, amelynek egészen különleges atmoszférája van. Ezt az egyet nem töröltem le, valójában már kb. tízszer újranéztem (ma is :D ha már eszembe jutott). Mindössze tíz perc, objektíve nem is akkora nagy szám, de mégis minden alkalommal beszippant picit. Mondjuk lehet kezdek ráunni, ma nem ütött akkorát. :roll:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Az ember a kedvenceit is meg tudja unni, ha túl gyakran nézi meg őket újra.:D Szóval, a kérdésre a helyes választ, hogy nincs ilyen. Viszont vannak olyan animék, amit nem egyszer néztem végig az elejétől a végéig.
Például:
3x:
Stein;Gate, Code Geass, és a Slayersek (a régebbi három sorozat)
2x:
FMA: Brotherhood, Wotaku, FMP: fumoffu, NHK ni Youkoso! és a Shirobako.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

A kedvenceimet szintén ilyennek tartom, és jaja a 9-10 pontosok közül kb. mindent duplán láttam, 1-2 cuccot 3-4x is. (De mint írtam anno, van sok másik címem, nem kedvencek is - mal stat szerint 129 revaccs alkalom -, amit már újranéztem.)

Viszont még csak a Yuri on Ice-nak sikerült elérnie, hogy 7x is megnézzem.XD Ráadásul egy éven belül.

Ez úgy jött össze, hogy:
1. hétről hétre, angol felirattal
2. mikor még futott, rawban, sőt a vége felé live-ban!XD is néztem, és még egyszer angol felirattal is megnéztem a szezon végére a részeket egyben, ami oké, több, mint egy revaccs, de két teljesnek nem felel megXD
3. megnéztem az egészet felirat nélkül csak japánul
4. magyar felirattal is
5. pasimmal, angol felirattal
6. barátnőmmel magyar felirattal éjjeli borozós-maratonkéntXD
7. ismét felirat nélkül hétről hétre haladva, "ünnepelve"XD az egy éves évfordulóját :D

2018-ban nem néztem meg (persze belenézések előferdülnek), így azóta sikerült lenyugodnom, a movie előtt viszont alap a revaccs.


Risa: valahogy majdcsak túlélem ezt a megrázkódtatást :dirr: , bosszúból nem agyalok rajta, kire hasonlíthatsz.X'D
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

Viszonylag ritkán szoktam komplett sorozatokat újrázni, mert úgy vagyok vele, hogy ha van időm, akkor már valami újat kéne nézni XD. Inkább csak a kedvenc részeimet/jeleneteimet szoktam többször is megnézni.
Avatar
Risa
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2017.06.23. 20:01
Tartózkodási hely: 井戸の底

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Risa »

Catrin írta: 2019.04.08. 16:48Risa: valahogy majdcsak túlélem ezt a megrázkódtatást :dirr: , bosszúból nem agyalok rajta, kire hasonlíthatsz.X'D
Milyen vagy, pedig benned volt az utolsó reményem. XD

14. nap - Egy anime, amit nem tudsz megunni, akárhányszor újranézed

A Princess Tutut már vagy ötször-hatszor láthattam, de minden alkalommal elvarázsol. Valahogy annyira jól ötvözi a nyugati meséket a keleti látásmóddal, és annyira jók a karakterei, hogy mindig felfedezek benne valami újat. És a zene, a zene, a zene!

Egyébként elég sok animét néztem meg többször, MAL szerint 192 revaccsnál tartok. :o
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Androsama »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Ismét egy érdekes kérdés. Nem igazán szeretem az ilyen pszichopata karaktereket, de Envy (Fullmetal Alchemist) azt hiszem simán kedvencnek mondható. Őt képtelen vagyok utálni, bármit is csinál. ::jsmile::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Az Őrnagy a Hellsing Ultimate-ből. Meg a többi szereplő belőle.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Vino a Baccano!-ból... bírom az életfelfogását is :cool: .
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

15. nap - Kedvenc kattant/pszicho szereplőd animében/mangában

Hát ez egy nehéz kérdés, mert szerintem a kattant önmagában nem pejoratív, vagyis rengeteg karakter felsorolhatnék. A pszicho már más tészta. Visszaolvastam a régi válaszokat is, úgy látom inkább a második felé mentetek el.

Igazából két karakter jutott eszembe, egyrészt Heath Ledger Jokere, de ő nem játszik, a másik meg Desty Nova (Alita, manga).

Ezzel végül is megválaszoltam a kérdést, de meg akartam erőltetni magam így animében is gondolkodni kezdtem. Csak akkor már olyat kéne, akinek mélysége is van (meg a viszketegen vihorászó idiótákat amúgy sem tartom számon), de végül inkább maradtam a kattant jelentésnél:

Sok karakter van aki valamilyen módon kattant és pont ezért kedvelem, de itt -ahogy már pedzegettem- semmi beteges őrületről nincs szó.
Hiruma Youichi-ra (Eyeshield 21) ugyan merném használni az őrült szót, csakhogy ellentmondást generáljak, de még mindig teljesen jó értelemben kattant. Hakase Shinonome (Nichijou) szintén, bár onnan a fél stáb felsorolható lenne. Megint teljesen más módon kattant Mitsuhashi Takashi (Kyou kara Ore wa!!), Okita Sougo ( hogy többeket tényleg ne említsek a Gintamából), de a Yakosuko no Neverlandból Krone-t is ide merném hozni. Sőt, nem őt lehet az előbbi kategóriába kéne, a pszichóba. Igen... Meg mondjuk Irako Seigen-it (Shigurui) is.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése