45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?
Legjobb: a Steins;Gate alapsorozat, és a Fullmetal Alchemist: Brotherhood vége.
Legutáltabb: ha nem számítom azokat, ahol az anime többi részét se kedveltem, akkor nekem is a TTGL jut az eszembe először. Mintha az utolsó pillanatban akartak volna bedobni egy (teljesen feleslegesen) drámai befejezést.
Amelyik végét megváltoztatnám: a TTGL-n kívül, például az Usagi Drop végét. Nem éreztem egy kerek lezárásnak, pedig igazán kaphatott volna egyet, még ha anime original is. (a mangáról olvastam ezt-azt...)
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

24. Legjobb és legutáltabb befejezések + melyik anime/manga végét változtatnád meg?

Legjobb:
Code Geass R2: lényegében a befejezés mentette meg a második évadot.

Legutáltabb:
Aldnoah Zero S2: Egész korrekt anime kapott egy iszonyat kiábrándító folytatást és egy olyan befejezést ami egészet hazavágta.
SPOILER
A mars hercegnője és Inaho tulélik a fejlövéseket. Inaho átmegy terminátorba. Slaine aki az első évadban kiállt a hercegnőért most úgy gondolták a készítők, hogy ő legyen az új főgonosz mert miért ne. A befejezés meg. Megtörténik a végső csata, Slainere rákenik az egész merényletet, holott neki köze sem volt hozzá.
Igazából annyi problémája van ennek az évadnak, hogy még felsorolni is hosszú.
Koutetsujou no Kabaneri: amúgy is érződött az egészen, hogy csak azért készítették, hogy az SnK fanokat valamivel kiengeszteljék mielőtt érkezik a második évad. De a lényeg. Eleinte egész jól indult, csak aztán valahol a felénél elkezdett zuhanni színvonal. A befejezés meg mintha valami rossz vicc lett volna.


Melyik végét változtatnám meg:
Gurren Lagann: azért Simon jobb sorsot érdemelt volna meg.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

Alapvetően mindenevő vagyok, a sci-fi/fantasytől az elborult vígjátékokig jöhet minden, amihez épp hangulatom van. Persze van 1-2 műfaj, ami kevésbé vonz, pl. ecchi (legalábbis aminek tényleg kb. az a lényege... ha egy sorozaton belül becsúszik néha 1-2 ecchi jelenet, az még nem zavar), hárem (de itt azért akadhat kivétel, csak meg kell győzni arról, hogy jó XD). Persze a túltolást egyik műfajon belül sem szeretem, szóval jöhet pl. dráma, de ha az egészet túldramatizálják, azt nem szeretem. A vígjátékok is ilyenek, alapból jöhet a műfaj, de van olyan humor, amit nem szeretek (pl. különféle altesti/hányós "poénok", ezeket a Gintamában is utáltam).
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj
Mivel igen sokfélét nézek én is, így ezt a kérdést passzolnám.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj

MAL szerint a Slice of Life a kedvenc és a ecchi/hentai ami nem. Ez viszonlyag tükrözi is a helyzetet. Ami a MAL-on nem látszik, hogy a sci-fi/fantasy vonal bármikor jöhet, a többi hangulatfüggő.

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták

Ide szántam a Bleach-et. Még bőven tartott itthon a Bleach-láz amikor animézni kezdtem, a con-ok tele voltam Bleach cp-kkel és az a helyzet, hogy az eleje be is jött. Anime tekintetében a bauntos filler vágta nálam haza az egészet, de fillerek nélkül még azt merem mondani, hogy Aizenig egész okés shounen fight lenne ha ott befejezik azzal, hogy Eperke elveszti az erejét. A mangát már csak az anime végétől olvastam és bár akadt még egy-két elég korrekt harcjelenet, kb. fejezetről fejezetre egyre fájdalmasabbá vált az egész cucc.

Külön vicces kontraszt, hogy az utolsó összefüggő filler arc-ban Orihime egy értelmes, hasznos karakter, majd a következő -immár kánon- epizódban megnő a melle és harmadára csökken az IQ-ja. :D

A Naruto ehhez képest sokkal gyengébben kezd, de a shippuudenre kicsit kikupálódik (fillereket, az elnyújtást és a flashback-ben flashback-et nem számítva), de annak is a második felét nehezen bírtam végigszenvedni, bár ez többnyire az adaptáció hibája volt és csak kevésbé a történeté. A Boruto/Naruto the movie-t még megnéztem, egészen tűrhető amúgy, azzal lezártnak tekintem a magam részéről. Szerintem nem bírnék többet ránézni, de ebben sokkal inkább a kinőttem belőle mint a szétbarmolták faktor játszik közre.

Rövidebbek tekintetében a Hyakka Ryouran 2. évada annyira fölösleges és szánalmasan pocsék az elsőhöz képest, hogy kimeríti a szétbarmolták fogalmát, ennél is durvább az Asu no yoichi (ecchi), aminek az első két része még vicces és nem irritálóan ecchi/hárem, majd behoznak a képbe egy egydimenziós, funkciótlan főrosszfiút és a minionjait, valamit kivonják belőle az eredeti(bb) poénokat és marad az agyatlan ecchiződés a totál fölösleges harcokkal.

Ennyi így hirtelen.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták

Ó, Boku dake ga inai machi... te jó ég, hogy én az első felén mennyire függtem, valami zseniális volt az egész... hogy a végére totál szétessen :(.
Sokáig szerettem a One Piece animét is, a fillerek elég szórakoztatóak voltak, aztán sokszor egyre gyatrább lett az animáció, majd mivel elég közel járnak a mangához, kb. ilyen fél fejezet/rész tempóval haladnak, amit már semmi energiám követni. Inkább csak az összefoglaló OVA-kat, specialokat és a mozikat nézem most már belőle, ha mégis kedvet kapnék OP animéhez (mert na, a seiyuuk miatt azért érdemes :D).
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

25. Kedvenc/legutáltabb műfaj
Nálam a kedvenc is animétől függ. De ha választanék, akkor mecha, seinen stb.
Utált közé pedig azonnal ide tudnám sorolni a hárem-ecchi párosát.


26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták
A Naruto. Amikor még nálunk is ment mindig néztem a részeit. Csak ugyebár a Pierrot szétfillerez mindent a mi keze ügyébe kerül. Valahol a 150.-ik részig még egész jó volt, de utána jött még 70 résznyi filler. Itt majdnem mindegyik filler arc egy kaptafára épült: Naruto megy random küldetésre, random társakkal. Meg Narutot lenézik az eljén és végén már tisztelik. Kb. így tudom röviden megfogalmazni ezt a fillerhalmazt. Utána a vége felé már egyre unalmasabbak lettek. Emlékszek, hogy az utolsó rész is már annyira unalmas volt, hogy már nem néztem végig. Úgy emlékszek, hogy tv vetítés után akartam megnézni az interneten, de egy egyszerűen nem bírtam megnézni annira unalmas volt.
Azóta a Shippudden sem vonzott magához.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

26. Anime/manga, amit eleinte bírtál, de egy ideje már rá sem tudsz nézni, annyira szétbarmolták
Nem tudom mennyire illik ide, de itt van mondjuk a Slayers, amiből a régi 3 sorozatot kedveltem, de a két újabb, valami borzalmas.
27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél
A Shokugeki no Souma első része nem igazán nyerte el a tetszésemet, már a teljesen debil fanservice miatt sem. Valamiért adtam még egy esélyt, és 2.-3. részre a már a szórakoztató ökörség címkével láttam el a sorozatot. Aztán azon kapom magam, hogy egymás után darálom a részeket, és, hogy tulajdonképpen egy egész kellemes főzős slice of life. A Magi széria első pár része is túlélős volt, és úgy igazán a nomádokkal való találkozás után kezdett érdekessé válni a történet számomra.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Bungou Stray Dogs: mondjuk itt csak a tigrises dolog nem tetszett az elején.
Gungrave: mert a zombis cuccal kezdett, csak utána jött az érdekes maffiás sztori.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Nem arról van szó, hogy bénának tűnt, de pl. a Gintama eleje nem csúszott nagyon, vagy egy év kimaradt az első pár rész után, majd kapott egy második esélyt és félelmetesen ráfüggtem.

Van most a listámon olyan tavalyi anime viszont amit a beharangozó alapján leírtam, hogy na ne, de a jó értékelések meg a sci-fi kategória miatt most mégis esélyes arra, hogy elkezdjem, ez a Hinamatsuri.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

27. Anime/manga, ami a felütés alapján bénának tűnt, de aztán X epizód/chapter múlva beindult és teljesen ráfüggtél

Girls und Panzer
Emlékeszek mikor először találkoztam a trailerével még 2012 közepén. Megtekintése után kicsit pislogtam, hogy ez mégis mi akar kenni? Japán középiskolás lányok II. világháborús tankokkal rahongálnak. Na igen itt is összeboronálták a military témát a cuki kislányokkal. De itt tényleg azzal foglalkozik az anime, amit már az elején felvázolt. Tehát nem az van, mint más moe-loli animénél, hogy felvázol egy bizonyos témát, de csak cukiskodás megy és a koncepció meg teljesen el van hanyagolva.
Emlékszek mindig figyelemmel követtem az aninét és részről-részre követtem a végéig.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz
39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz


Olyan karakter nincs, akit utálok ez azért kicsit erős kifejezés. Lájtot (Death Note) sem utálom, nem értek vele egyet, meghát sose mozdult ki a számítógeci pozíciójából így a tagból semmit sem lehetet megismerni.
Vagy mit utáljak a Bleach karaktereken? Szegényeket egy félre sikerült divattervező álmodta meg, aki nem kapitányokat, hanem divatmodelleket képzelt el. Nem az ő hibájuk, hogy nem lehet őket szeretni.

Te Goku csak ne sunnyogjál ott hátul. Szégyen vagy. Amikor az ember fellapozza a Magyar Értelmező Kéziszótárt a te arcképed van ott. De nyugi nem azért vagy ott mert te vezeted a „Töltsünk minél kevesebb időt a gyerekeinkkel” nevű klubot. Nem, hanem mert van pofád magadat Son Goku-nak neveztetni. Ha Szun Vu kung látná, hogy mivé torzították el őt előkapná a füléből a lőcsét és szétverne. Igazán nagy szerencséd van, hogy csak galaxis és dimenziók közt kell harcolnod és nem a Nyugatra utazó barát ellen kell harcolnod.

Először is boldog születésnapot Ikari Shindzsi! Másrészt pedig lennél szíves kipusztulni az anime univerzumból? Bűnös vagy! Te eresztetted rá erre a műfajra a „nekem kellene megmenteni a klubot/iskolát/falut/országot/világot, de beszari kis pöcs vagyok ezért nem csinálok semmit” nevű karaktert. Morty Smith legalább poénos, de Te? Nem csinálsz semmit. De még ez sem lenne akkora probléma, de te akkora gyökér vagy, hogy a haldokló embertársadban is csak az önkielégítésed tárgyát látod. Pfuj undorító vagy!

Roy Mustang(FMA) / Saitama(OPM). Szimplán furcsának találom, hogy ennyire kedveltek.

Shippo (InuYasha): Tudod édes egy komám én bíróm a rókákat, kérdezd csak meg Uzomaki Narutot! De Te?! Nézzél már magadra! Mi vagy te? Vagy inkább miért kellettél te? A csapat már készen volt, de akkor te bepofátlankodtál ide. A sorozat telis-tele van állati szereplőkkel (lásd a címet). Ha nevetni akarok akkor még mindig ott van Dzsaken megmozdulásai, vagy Kagome nagyapjának bármely jelenete. Semmilyen hasznot nem hoztál a csapatnak. Annyi a harci értéked mint, ha Mutó Júgi egy pakli karutával állna ki. Ráadásul mivel te itt voltál így a csapattal nem tarthatott Hachiemon aki sokkal hasznosabb lett volna. És még valami! Számtalanszor húztad fel InuYashat mert tudtad, hogy Kagome meg fog menteni. Nem róka vagy te kis haver, hanem egy kis görény.

Deidera (Naruto):
Egyrészt soha nem tudom megérteni, hogy sokan miképpen képesek rajongani egy olyan karakterért, aki maximum 15 részben szerepelt egy több mint 700 részes sorozatban. (Mondjuk ez más karakterrel más sorozatból is fellehet hozni). Nem is vagy vicces és még erős sem. Akkor meg? Mit eszek rajtad? Hogy olyan sok okosat mondtál? Vagy olyan inspiráló a karaktered? Vagy mert olyan szép vagy? Vagy talán az benned a menő, hogy a kezed letudd szopni?

Akit meg szeretek? Hát talán Melo a Death Note-ból.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

28. Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne

Szívesen megnéznék egy 20th Century Boys animét, akár gyorsíthatnának is a sztori tempóján. Élőszereplős film mondjuk van belőle, nem is rossz, de az mégsem ugyanaz :D. Aztán ott van a Battle Angel Alita is, amiből készült ugyan OVA, amit még nem láttam, de megérdemelne egy teljes adaptációt.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

28. Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne
Csak olyanokat tudnék írni, ami bár kapott sorozatot, azt sohasem zárták le rendesen (és kevés esélyt látok rá, hogy valaha is le fogják). Szóval, ezt a kérdést most inkább passzolom.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

28. Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne

Nem sok mangát olvasok, így nincs elég mintám amiből válasszak.
Alita +1, mivel az OVA elég gyenge. Ezen kívül Blame!, oké ott a film és talán lesz több is, de rendesen neki kellene állni. (De előbb már talán a Sidoniát fejezzék be, még ha a Blame! jobb is szerintem.) Az All You Need Is Kill-lel is meg lehetne próbálkozni, meg a The Breaker Manwha-val is.

szerk: ha már megengedtem magamnak a mellébeszélést, akkor a Imawa no Kuni no Alice-it is idevenném. Mivel az OVA tetszett, de inkább csak ízelítő. Ma-holnap elkezdem a mangát, ha már teljes feldolgozás nincs. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

29. Élőszereplős nemjapán! film, ami szerinted működne animében (is)

Megfelelő rendezővel szerintem kb. minden működne (kivéve talán a musicaleket). Mondjuk a Vissza a jövőbe trilógiát szívesen megnézném animeként is, ha már manga majdnem lett belőle :D. Meg fantasy is jöhetne minden mennyiségben (A gyűrűk ura, Csillagpor, stb).
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

29. Élőszereplős nemjapán! film, ami szerinted működne animében (is)
Csatlakozom Leara-hoz, tényleg attól függ leginkább, ki, és hogyan adaptálja. A jó adaptációval nincs bajom, de elég nagy esély van arra is, hogy szétbarmolják. Például a Gyűrűk Uránál maradva, Frodóból hárem hőst csinálnak, aminek tagja Gollam, a tsundere loli. XD
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

29. Élőszereplős nemjapán! film, ami szerinted működne animében (is)

Dráma tekintetében esetleg Életrevalók, filmként, ezt sorozatban nem tudom elképzelni. Bár lehet mégis jobb lenne, ha a japánok nem nyúlnának hozzá. XD
Megnéznék egy skandináv krimit japán verzióban. Mondjuk annyira más világ, de mégis. TV sorozatként is működhet. Csak ne menjen át fantasy-ba. XD

Firefly, lehetne a képregényt adaptálni vagy simán original sztorit összehozni. Simán működne.
Doctor Who, ugyan voltak animációs próbálkozások, de hát az animáció szempontjából is szánalmas minőséget hozott. Az animáció előnye akkor kb. bármelyik inkarnációt elő lehetne venni, mondjuk én talán leginkább Tennyt látnám a legszívesebben. :D
Szóval ki ne akarna még több ilyet mint ez a fan-made cucc.

Egy galaxis útikalauz stopposoknak feldolgozást is el tudnék képzelni, esetleg Harry Potter univerzumba illeszkedő sorozatot (de nem reboot), vagy a Gyűrűk Urát (itt akár reboot-ot is elviselek). Igazából ha kellő tisztelettel nyúlnak hozzá, akkor kb. bármi, de én mindig kellő óvatossággal kezelem a japánok nyugati mű feldolgozásait. (Fordított esetben eleve nem várok sokat, így legfeljebb kellemesen csalódok.)
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

28. Manga/VN/LN/játék/szalvétarajz, amiből nincs anime, pedig kéne
Az All you need is killnél én kiváncsi lennék egy animére, ha már van belőle amerikai film. Ez is olyan dolog, hogy rengeteg mangát fell lehetne sorolni, amiből lehetne anime.
Játékok terén meg Castlevania: Lords os Shadow vagy Life is Strange.


29. Élőszereplős nemjapán! film, ami szerinted működne animében (is)
Nos ez olyan mint az előző kérdés, hogy itt is bármiből lehetne animét csinálni.
Azért kiváncsi lennék egy Harry Potter anime verzióra, mert ha belegondolok részenként kijönne egy-egy 12 részes sorozat.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

30. Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?
A MAL alapján, mind a Slayers Next-t, mind a Try-t alig ismerik, pedig mindkettőt imádom.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

30. Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?

Twin Spica. Addictson kemény 27 ember látta, velem együtt :D. MAL-on meg kb. 3600-an. Persze továbbra is hangsúlyozom, hogy a manga az igazán jó.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

30. Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?

Kiemeltem kedvenc amit kirívóan kevesen láttak szerintem nincs, de a 11-nin Iru!-t csak 6651-en látták MAL-on és eléggé tetszett.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

30. Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?
Ez a dolog leginkább emberfüggő. Tehát minden embernek más az izlése vagy éppen az aktuális szezont követi figyelemmel.
Ha nagyon választanék, akkor a Little Busters Refrain és a Tetsuwan Birdy.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Catrin »

30. Kedvenc anime, ami alig ismert/kevesen látták?
Leara írta: 2019.06.08. 19:58 Twin Spica. Addictson kemény 27 ember látta, velem együtt :D. MAL-on meg kb. 3600-an. Persze továbbra is hangsúlyozom, hogy a manga az igazán jó.
ÁHHH, ezzel motiváltál így a kihívás végére is, mert még mindig ÁLL, amit anno írtam, a Macross 7 is, de most nem arra gondolokXD, hanem az Igano Kabamarura, amit addicts szerint rajtam kívül csak egy magyar tag látottXDXD, és malon szintén ilyen 3600-as a completedek száma... NEMÉRTEM MERTFULLPOÉN AZEGÉSZ!!! :D Óriási nagy lököttség a retró érából, nagyöreg seiyuukel, ééés széép naaagy műfaj előzményként. Szóval meg kellett ragadnom ezt a promózási lehetőséget (lehet idén ezt is revaccsolom).
Ezeket írtam róla korábbanXD, meg ezt a kihívásnál:
Catrin írta: 2017.01.30. 21:03 Megemlítem még az Igano Kabamarut (jah, tőlem sincs semmi újXD), mint a legkevésbé ismert címet a kedveltjeim közül. Emlékszem ezt anno azért szúrtam ki malon, mert a toplista 300 valahányadik helyén 8-as átlaggal rendelkezett, ilyen régi noname cuccként, amit csak 5000 ember jelölt valamilyen formában. Érdekelt rejtőzik-e benne valami, a borítókép alapján nagy szarságnak tűnt, de csak 24 részes, így adtam neki esélyt. Végigörömködtem. Remek retro és vígjáték élmény, a karakterei ritkahülyék, de a szórakoztató, szeretni való fajtából. Kabamaru akció shounenként, romantikus shoujóként, ninja cuccként, paródiaként, és school comedyként is megállja a helyét!
De a kedvenceim közül szerintem a Nobunaga Concertót (szintén imádat sztori és óriási seiyuu feszt) vagy a most revaccsolt Salaryman Kintarout is borzasztóan kevesen látták (mal: ~2500 completed). Pedig utóbbi kb. végig tudott olyan jeleneteket és témákat adni, amiket én más animékben ebben a formában egyszerűen nem találtam. Jó jel, lehet még nem néztem eleget... XD

És csak mondomXD, hogy a Mo Dao Zu Shit is baromi kevesen látták a stat szerint...
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

31. Kedvenc anime rövidfilm

Hotarubi no Mori e (ha elfogadjuk rövidnek a 45 percét)!

Ha ez nem elég rövid, akkor nem is tudom, legyen a Pale Cocoon, a zenéjét is imádom. Vagy az Anime Mirai-os Death Billiards. (Mondjuk azóta sem néztem a TV sorozatot X"D) Volt ott még pár elég jól sikerült darab amúgy.

Kihívás teljesítve! :kaminaglasses:
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Válasz küldése