45 + 31 napos anime kihívás!

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

36. nap - Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?

Elég kevés mangát olvastam eddig, de azért választok.

Legjobbhoz tudnám rakni Masamune Shirow 1989-91 között írt Ghost in the shell mangáját. A manga nálam egész jó volt, igaz volt egy-két apróbb hibája de igazából nem volt vele semmi probléma. Aztán jött a 95-ös movie ami nálam a mangát felülmúlta minden téren. Legalábbis az én szemszögemből.

Legrosszabb kategóriába pedig simán ide lehet sorolni az Anothert. Ékes példája annak, mikor a manga jobb, mint az anime. Ez itt nagyon is igaz. Amit P.A Works csinált az konkrétan felér egy szánalmas próbálkozással. Maga az anime egyszerűen horrornak is vérszegény, a végén az utolsó két rész meg egyenesen szánalmas.
Ehhez képest a manga jobb volt.
SPOILER
A mangában is folyamatosan utaltak az extra személyre, meg legvége nem ment át értelmetlen gyilkolászásba. Meg nem volt tengerpartos rész. Nem voltak idíóta halálesetek, főleg az utolsó két részben. Mert az már nálam is átment vicc kategóriába.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

36. nap - Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?

Mivel nem túl sok mangát és light novelt olvastam, így kicsit csalok, és olyanokat is számításba veszek, amikbe épphogy csak belepislogtam. A visual novel alapján, az első Steins;Gate sorozat egy baromira jó adaptáció. Szóval, én ezt említeném meg a legjobbnak.
A legrosszabbhoz (a végignézett sorozatok közül) a Grancrest Senki-t említeném. Ugyanis maga a light novel egy érdekes fantasy történetet mesél el, amit a studió pocsék módon adaptált. Valami zseni ugyanis úgy döntött, hogy 10 KÖTETNYI anyagot, 24x20 részben dolgoznak fel. Gyakorlatilag a cselekménynek több mint a fele ment a levesbe, ami miatt a feldolgozás zavaros és unalmas lett.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

36. nap - Melyik anime lett szerinted az eredeti műhöz képest a legjobb, illetve a legrosszabb adaptáció?

Mivel mangát leginkább csak akkor olvastam, amikor be akartam fejezni amit félbehagytak (és azt is onnantól csak, ahonnan abbamarat) így nem tudom megítélni.
De mondjuk a Beelzebub utolsó animált ívének nem sok köze van a mangához, ráadásul szörnyű, így mondjuk mondhatnám, hogy ez a legrosszabb azon pár darabból amit fel tudok mérni. Most fut az első olyan anime amit előre olvastam, a Kimetsu no Yaiba. 4 rész alapján igen korrekt adaptáció. Annarancccsal egyet kell értenem, a zenei rendezés nagyszerű, rengeteget ad a műköz.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

37. nap - Egy anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis

Nem igazán szoktam olyasmibe belekezdeni, amiről előre feltételezném, hogy nem fogom szeretni :D. Egyetlen egy sorozat jut eszembe ide válasznak, méghozzá a Fate/Zero. Elsősorban azért, mert a Fate/stay night nagyon nem tetszett, így alapból nem terveztem közelebbi kapcsolatba kerülni a többi Fate szériával, de mivel több olyan ember is, akinek adok a véleményére, azt mondta, hogy a Zeronak megéri adni egy esélyt, ezért végül megtettem és szerencsére nem is bántam meg :D.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

37. nap - Egy anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis

A Made in Abyss. Igen sok pozítiv véleményt kellett elolvasnom, hogy neki kezdjek ennek a sorozatnak. Végül nem bántam meg, mert a rajzolási stílusa ellenére, tetszett.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

37. nap - Egy anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis

Nos én azokat tudnám ide sorolni, amikhez konkrétan nulla elvárással kezdtem neki és hamar megkedveltem.
Ide tudnám sorolni a Code Geasst, Gurren Lagannt vagy a Boku wa Tomodachi ga Sukunai és egy pár ehhez hasonló animét.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

37. nap - Egy anime, amiről azt hitted nem fog tetszeni, aztán mégis

Egyszerűen nem kezdek bele olyan animébe, amiről azt feltételezem, hogy nem fog tetszeni. Talán még a Yuri on Ice sorolható ide. Egy darabig teljesen elzárkóztam előle, aztán hirtelen ötlettől vezérelve mégis megnéztem és tetszett(, de a kettő között azért eltelt egy kis idő és másképp láttam bizonyos dolgokat).
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz

Na, ez könnyű: Gasai Yuno a Mirai Nikkiből. Kíváncsiságból elkezdtem végigpörgetni a Top karaktereket MAL-on és az alapján is ő az első olyan a népszerűek közül, akit rühellek :D. Igazából nem is értem, mások hogy bírják szeretni, nálam kb. az ő karaktere vágta haza az egész sorozatot. Elég volt megszólalnia és azt kívántam, valaki nyírja már ki, a folyamatos Yukkizásától pedig a falat kapartam (egyébként is, mit eszik azon a csávón?). Alapjáraton nincs nekem bajom a pszichopata szereplőkkel, csak legyenek már normálisan felépítve, vagy legalább legyenek szórakoztatóak, de ez a csaj... ááá, már akkor is idegbajt kapok tőle, ha csak eszembe jut :D. Ennek a szerepnek köszönhetően sikeresen megutáltam a seiyuuját is, de szerencsére nem sok mindenben lehet hallani (amiben igen, abban sem szerettem XD).

Amúgy még a legtöbb tsunderét is felsorolhatnám, mert valamiért baromi népszerűek, nekem viszont baromi ellenszenvesek, de Yunonál azért még azok is jobbak :P.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz
Leara-hoz hasonlóan, nekem is a MAL segítségét kellett kérnem eme kérdés megválaszolásához. Meglepő módon több ideális jelöltet találtam, viszonylag rövid idő alatt. Végül egy olyat választottam, aki nem azért olyan amilyen, hogy utálja a néző (mint Light-ot). Ő pedig az Elfen Lied Lucy-ja. Komolyan, ezt a citromdíjas támadásokkal operáló, hol szellemifogyatékos, hol gyakorló szociopata csajt, mégis mi a jó életért kedvelik? Nem, ő nem a hányatottsorsú, sajnálni való mutáns, mert az Nana. Mindenféle lelkiismeretfurdalás nélkül ölt meg családokat, a bénázó titkárnőt, a „szerelme” családját, meg bárkit, aki elment mellette….Most őt kéne sajnálni? Miért, mert cukin van megrajzolva, és sokat mutatják pucéran? Ne már….
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz

Nos én kicsit segítségül hívtam a MAL-t.
Kezdének ide sorolnám Uzumaki Narutot. Én most előre leszögezem, hogy a Narutot legutóbb akkor néztem, mikor az Animaxen ment. Ami leginkább őrületbe kergetett nála, az állandó Sasuke utáni hajkurászása. Másból sem állt, Sasuke így, Sasuke úgy. Értem én, hogy barátság meg minden, de néha-néha ez már nálam yaoi mértékbe ment át. Legalábbis én erre gondoltam.
Aztán meg ide tudnám sorolni KIrigaya Kazutot. Nem tudom, mitől lett ilyen népszerű, de egyszerűen egy OP cheater. Mondjuk, azért a kötelező barátnőjét sem kell félteni. Asuna is mitől népszerű? Kb. Kiritóval egy szinten van idiótizmus terén. Meg a köztük levő románc így is totál semmilyen volt, a movieban meg Twilight szintre süllyedt a köztük levő kapcsolat.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

38. nap - Egy népszerű karakter, akit utálsz

Á, tegnap elfelejtettem elküldeni. :wwall: Nekem elsőre nem jutott eszembe a MAL segítségét kérni, de igazából az első pár oldalon nem is találtam senkit. Mondjuk alapból nincs olyan emlékezetesen „lőjék már le” karakterem akit évek múltán is utálnék, bár biztos bukkant fel ilyen egy-egy szituációban. Excalibur nagyon irritált. Meg ugye Sasukét is meg lehetne említeni, de igazából nem sok érzelmet váltott ki, az érte való fangirlködést jobban utálom mint magát a karaktert.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz

Shirley (Code Geass): amikor anno néztem, kb. senkitől sem olvastam, hogy kedvelné... fura, mára ez kicsit változott, egyre több olyan hozzászólással találkozom, miszerint bírják őt. Ettől függetlenül nekem szegény nagyon utált karakterként él a fejemben, aminek a legnagyobb oka valószínűleg a shipelés volt (hisz az srs business!). Nekem valahogy mindig is azon szereplők egyikének tűnt, akivel a legkönnyebb azonosulni, hiszen egy teljesen átlagos tinédzser lány, aki túl közel került a tűzhöz. Lányok közül simán ő és C.C. a kedvencem.

Arata (Chihayafuru): az talán túlzás, hogy nem kedvelnék, de az tény, hogy sokkal népszerűtlenebb, mint Taichi. Nem tudom, nekem az elejétől fogva ő volt a szimpatikusabb, mert Taichi akkor még egy hülye kis bully volt és ezzel le is írta magát a szememben :P (nem mintha utálnám őt :D). Mondjuk ha valamit nem szeretek abban a sorozatban, az pont az, hogy a mangaka ennyire egyenlőtlenül foglalkozik az elvileg főszereplőkkel. Taichi még Chihayánál is sokkal nagyobb figyelmet kap és én ezt kifejezetten rossz írásnak tartom. Ráadásul azért annyira ő sem egy összetett karakter, igazából a folyamatos szenvedésével tűnik ki a többiek közül, nekem már-már sok is volt belőle. Sajnálom, hogy Arata karaktere ennyire háttérbe került, de nekem továbbra is ő maradt a szimpatikusabb (bár a szerelmi háromszög nem érdekel, még örültem is volna annak, ha nincs), Hosoya Yoshimasa hangja miatt meg pláne maradok az ő pártján :P.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz

Nos én is megemlíteném Shileyt a Code Geassből. Nálam amennyire irritáló volt néha a karaktere az első évadban, olyan szerethetővé válta második évadra.

Nos még akkor így megtudnám említeni Miuna Shiodomet a Nagi no Asukaraból. Nálam pont az volt a helyzet, hogy a sorozat elején még egy egészen utálatos karakter volt. Később a sorozat közepétől egy egész szép karakterfejlődésen ment keresztül és a végére egy egész szerethető karakter lett. Egyébként egy kicsit utánanéztem a MAL-on és a sorozat karakterei közül ő volt a legnépszerűbb.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz

Nem akartam elcsúszni, így ezzel külön vártam estig. Igazából mivel nem érdekel, hogy a fandom kit nem kedvel nem tudom, hogy van-e olyan közöttük, akit én meg igen.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

39. nap - Nem kedvelt karakter, akit szeretsz

Én is Shirley-t mondanám a Code Geass-ból.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

24. nap - A legsokkolóbb pillanatod animében

Afro Samurai: Ninja Ninja kiléte.

Akira: Szóval azt megtudni, hogy a plakáton Kaneda van és az ő motorja, de a főszerepet Tetsuo viszi és a film mégis az Akira nevet viseli. Hát nem volt könnyű.

AnoHaNa: Poppo látta az egészet, ami történt azon a napon.

Cowboy Bebop: Ed nő.

NGE: 1, Adtak erre pénzt, 2, Rei mi is valójában

Gravitation: Tohma fiú.

YYH: Amikor kiderült, hogy Kurama fiú nem cserélték le a magyar szinkron hangját.

Hellsing: Az Őrnagy valódi miben léte.

Totoro: A plakáton csak egy kislány van a filmben pedig mégis ketten szerepelnek.

Nils Hollgerson: Aka valójában gúnár.

Acél Alkimista B: King fia. Illetve, hogy az egész történetet egy nő írta.

Romeo x Juliet: Az egész baromság egy szigeten játszódik. De a szereplők akik tudnak repülni erről nem tudnak. Vétéef.

Alfréd, a kacsa, 80 nap alatt a Föld körül Willy Foggal, Kanálka néni: Hogy ezek animék.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)

Ha a zárójeles részt is figyelembe véve, csak egyetlen sorozat jöhet számításba. Ha jól tudom, a Juuni Kokuki-t még mindig nem zárták le, még novelben sem. Már pedig, amit eddig láttam belőle, szerintem megérdemelné.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)

A zárójelben összefoglaltakat figyelembe vettem és azt mondanám, hogy egy Midori no Hibi folytatásra szívesen kíváncsi lennék.
Illetve még azokat az animéket is ide sorolnám, amik csak részben dolgozták az alapművüket.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel

Egynél sokkal több van, és nem is feltétlen tudnám rangsorolni őket...jobb híjján azt az egyet írom, amit épp hallgatok, ez pedig a Shingeki no Kyojin - The Reluctant Heroes.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

A tegnapi nap a con miatt kimaradt, szóval most ismét duplázok.

40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)
Most kicsit csalok, mert a kérdés szerint animét kéne mondani, de én most az animére és a mangára is gondolok: Nana. Oké, a sztori folytatódik még valameddig a mangában, de Yazawa Ai betegsége miatt (legalábbis gondolom, hogy van valami komolyabb baja, hisz nagyon régóta szünetel) szerintem sosem fogjuk megkapni a teljes lezárást. Persze azért még reménykedem, de ez a sorozat az egyik legnagyobb szívfájdalmam.

41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel
Nos, most direkt igyekeztem egy olyan animét választani, ami kevésbé ismert, hisz teljesen felesleges lenne pl. valami Yoko Kanno vagy Kajiura Yuki cuccot megosztani, amiket úgyis ismer szinte mindenki. Tehát a választásom a Fantastic Children egyik számára esett, ami szerintem gyönyörű. Ez (ha jól rémlik) az openingnek az instrumental verziója, ami még az OST-ra sem került fel, de most már legalább iTuneson fent van. A mai napig élénken emlékszem arra a jelenetre, amelyiknél beleszerettem ebbe a számba ::daisuki:: .
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel

Gondoltam arra, hogy ide többet is berakok, de inkább akkor csak egy lesz.
Ez pedig a Guilty crown-ból a Release my Soul. Emlékszek anno ez a szám tetszett még nagyon az 1. opening mellett. Imádtam.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

40. nap - Anime, ami megérdemelné a folytatást (de nincs folytatása mangában, LN-ben és original tervben sem)

Nem nagyon tudok ilyet. Hosszasan sorolhatnám azokat, amelyek megérdemelnék a folytatást és egyébként van miből dolgozni. Az utóbb nézettek közül a Kuragehime simán. Amúgy is látványosan lecsapott a vége.
Vannak azok, ahol a forrás még ment valameddig/sokáig majd abbamaradt. Pl. Gin no Saji, ami elvileg még fut, csak a mangaka nem nagyon halad (asszem ő az aki családtagot ápol, most nem keresek rá).

41. nap - Egy szám egy anime OST-ből, amit szívesen megosztanál mindenkivel

Elkezdtem egy nagy anime OST rendszerezést, hogy összegyűjtöm az összes számomra kiemelkedő zenét, de sehol sem állok, így ez nincs nálam rendesen rendszerezve. OP/ED-t már adtam meg (félig meddig), próbálok OST-t. Nem nagyon átgondolt, az első ami beugrott: Daga Mate, Shibashi (Uchouten Kazoku). Ez a zene nagyban elősegítette a kedvenc státuszt ennél a címnél. :D
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: dresthar »

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.

Enies Lobby az OP-ból.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.

Elég sok van nekem ebben a ketgóriában. De ami így hirtelen eszembe jut.
Code Geass Naritai harcok.
Yu yu Hakushoból a Dark Tournament arc és a Black saga arc.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: 45 + 31 napos anime kihívás!

Hozzászólás Szerző: Leara »

Na, hogy pont így a végefelé csúsznak be mindig olyan napok, amikor nincs időm fórumozni és válaszolni a napi kérdésre... szóval most megint dupláznék.

42. nap - Kedvenc anime arc-od/íved/saga-d... értitek.
Hunter x Hunterből a Yorkshin arc, főleg a régebbi animéből. Baromi erős a hangulata, remekül adagolja a feszültséget és bírom benne a taktikázást is.

43. nap - Egy-két-három nap alatt végigmaratonozott anime
Hm, szerintem amikor még csak ismerkedtem a műfajjal, a legtöbb sorozat lecsúszott így (mondjuk akkoriban meg is volt az a jó szokásom, hogy egyszerre csak egy valamit néztem). Néhány, amire emlékszem (és nem csak 12-13 részes):
- Code Geass (1. sorozat, a másodikat már hetiben néztem)
- Full Moon wo Sagashite: ehhez mondjuk hozzátenném, hogy középsulis voltam és itthon feküdtem betegen, szóval mást nem is nagyon tudtam csinálni XD. Itt viszont konkrétan emlékszem, hogy 2 nap alatt lecsúszott az 52 rész :D.
- Fullmetal Alchemist: hát ezzel nem bírtam leállni
- Nana
- Honey&Clover (mind a két évad): na, ebbe meg igazából csak belenézni akartam. Pár nappal az Animaxos kezdés előtt gondoltam belekukkantok, hogy milyen a japán szinkron, aztán ott is ragadtam és a magyar premier előtt befaltam XD.
Válasz küldése