Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Angel Cop

Na, hát ebbe aztán mindent beleadtak a készítők, épp csak nem a kvalitatív, hanem a kvantitatív szemüveg volt rajtuk. Nippon banzai, nagy adag hipokrata-töltet, erőltetett politikai vonal, terrorizmus, túldémonizált Amerika (amit amúgy én sem értek, tekintve, hogy érződik erősen a korabeli OVAkra jellemző amerikai szellemiség, és a legfőbb célközönségnek is őket mondtam volna), rendőrök, szuper erők, cyborgok, lövölde, robbanás, csomó vér, meg brutalitás, csöcsök, corny forgatókönyv, sehová sem tartó plot. Igazából tényleg olyan volt az egész, mintha az összes akkoriban kicsit is trendy dolgot belesöpörték volna egy üvegbe, összerázták, majd kiöntötték. Ott az Angel Cop. Szegény nagyon szerette volna, ha közben komolyan vesszük, de ezt egyszerűen képtelenség, annyira idétlen, amatőr és nonszensz...

A többség által odaítélt 3/10-es verdikt teljesen elfogadható számomra is.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Azok után, hogy csak random felcsaptam a completed-listámat, és "első bökésre" választottam szegény Angel Copot, nem gondoltam volna, hogy ilyen "sikert" fog befutni. :D

Surci kedves, mondj nekünk erre a hónapra valamit!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Úgy is rég a listámon van és sok jót is hallottam róla ( :dirr: ), úgyhogy az ehavi feladvány a Rin: Daughters of Mnemosyne lesz. ROTFOL
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Surci írta:Rin: Daughters of Mnemosyne
Pfft, azt egyszer már dobtam pár éve kb. 2-3 rész után (egyedül az op-ed számok tetszettek, azok máig a kedvenc animés zenéim közé tartoznak). Valószínűleg most sem fogom végignézni, nektek jó szórakozást hozzá! :dirr:
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2019.03.01. 22:12 úgyhogy az ehavi feladvány a Rin: Daughters of Mnemosyne lesz. ROTFOL
Én ezt pont láttam, ráadásul nem is olyan nagyon régen, van is róla egy rövid posztom (itt ni), bár őszintén szólva csak a csöcsös Ishida Akirára emlékeztem belőle. Mondjuk még egyszer ziher, hogy nem nézem meg, de nektek heffán.

(Btw nem tudom, mennyire szerencsés egy trash 6 részes OVA után egy újabb trash 6 részes OVA-t választani, ráadásul ez 45 perces epizódokkal büntet. Én mondjuk biztos valami filmet választottam volna márciusra, szerintem erre nem sok nevező lesz most, de ne legyen igazam.)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Hehe, nekem tetszett anno, és biztos vagyok benne hogy, ha újranézném (még nem tervezem) most is jól szórakoznék. Pont az edgyszexvérerőszakmisztikuskonklúziótúltolása meg az ilyen csöcsös Ishida Akira és csöcsös szexi leszbikus Noto Mamiko miatt. Nem viccelek. Oké, minden epizódja beilleszthető 1-1 amcsi akciófilm/sorozat klisének. De kinek baj ez? XD
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Már több mint 7 éve láttam és akkor tetszett. Tartok tőle, hogy túlértékeltem, de nem biztos, hogy most rászánom az időt a rewatchra.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Na mielőtt hülyére innám magamat a ma esti szakos felezőbálon, gyorsan kiírom, hogy küszködtem végig az ehavi kihívást.
Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi

Fuuu basszus... A végére megpróbálta kimagyarázni magát, de ez a szerencsétlen OVA attól ugyanolyan zavaros katyvasz.
Kötöszködés következik, aki meri vállalni, az olvassa:
SPOILER
Mire fel pont Rin lett az isten menyasszonya? Biztos nem élt más 1000 éves luvnya? Apost ki fialta a világra, hogy nem jutott eszébe az első felsírásakor kinyírni? Ki volt az a Laura és mivel érdemelte ki, hogy Apos külön odafigyeléssel szadizta? Ha Ihika tudta, hogy Apos a fejére fog nőni (ba-dumm-tsshhh :D ), akkor miért nem tett semmilyen próbálkozást arra, hogy megállítsa? Vagy ennyire védenie kellett azt a tetű "gyökeret"? Mi alapján választódnak ki a halhatatlan nők és az angyalok? Mert az alapján, hogy kik váltak ezekké a néző szeme előtt, úgy még a szomszéd Pista bácsi is lehetne angyal... Fúj! :wwall:
Ez is egy sokadik sz@r, ami a mitológiai sallangjaival és a belemagyarázott drámaiságával szeretett volna komoly lenni. VOLNA, mert a túltolt és igénytelenül tálalt szexualitás, a random írogatott forgatókönyv (feltéve, hogy volt neki ^^") és a kretén félrerajzolások kiherélték a sorozatot. A gore-nak szánt részekhez nem tudok mit hozzáfűzni. Explicitnek explicit, de valamiért mégsem volt olyan bevállalós, mint ahogy a hullaházas jelenet első megtekintése után valaha sejteni mertem (valamikor 3-4 éve már?)... :/
Egy költői kérdés: Japánban mikor fogják megérteni a mostani rendezőnek csúfolt pöcsfeszületek, hogy nem attól lesz mély és intelligens egy történet, mert történelmi nevekkel dobálózol és dumát tolatsz az abuzáláshoz?
Összességében láttam a szándékot; értettem, mit akarhattak mondanivalónak, de ez a kivitelezés nagyon félretolta az egészet a középszerű, átgondolatlan, "egyszer is büntetés megnézni" kategóriájú művek közé.
Ki tudja, ha meg akarok válni egy nem-animés havertól, beajánlom neki ezt. Elvégre ne csak a Boku no Pico hírnevét öregbítsük!

Addig is megyek, összekaparom magam estére és a bálon húzóra benyakalok valami erőset, mert ezután igénylem. :D
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi
Elég vegyes érzéseim vannak ezzel a sorozattal kapcsolatban, de negatív irányba dől a mérleg. Az alap érdekes lehetne, jó dolgokat lehet kihozni ebből a halhatatlanság témakörből... csakhogy ezt egy pillanatig sem teszi. Valami sztori hamvai voltak elszórva a részekben, de inkább próbált sokkoló lenni a szex-vér-erőszakkal, ami viszont hamar unalmassá vált (halhatatlan szereplőknél meg pláne mit számít). Az utolsó részben aztán lezártak mindent, csak hát nem igazán tudott érdekelni. Azért azon jót röhögtem, hogy
SPOILER
az angyalok kinyírják a halhatatlan nőciket, de persze ők közben totál beindulnak rájuk és még akkor is kéjesen nyögdécselnek, mikor épp felfalják őket :D.
Jó-jó, tudom, az ilyen fajta fanservice-nek is megvan a maga közönsége.

Ó, és a főgonosz :DDD. Pff, de próbálták beadni valami kemény "legénynek", de annyira semmilyen volt, hogy arra szavakat sem találok. Tudott gonoszosan nézni és hangsúlyozni, de a karaktere ki is merült ennyiben.

Ha valami pozitívum akadt is ebben az egészben, azok a seiyuuk, pontosabban Noto Mamiko és Ishida Akira, akiket mindig szívesen hallgatok, csak kár, hogy ilyen förmedvényekben is szerepelnek :D.

Ja, és az opening... mikor megszólalt a zene, azt hittem, hogy na, ez valami jó kis szám lesz, de aztán az éneklés mindent elrontott, szóval még ez is lecsúszott a pozitívumok listájáról.

Egy 4/10-et azért adtam rá, a seiyuuk miatt és mert néha megnevettetett (még ha nem is ez volt a célja).
higashikata írta: 2019.03.29. 15:55
SPOILER
Ki volt az a Laura és mivel érdemelte ki, hogy Apos külön odafigyeléssel szadizta?
Na, ez volt talán az egyetlen dolog, ami egész végig érdekelt, aztán nem kaptunk rá választ XD.
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Mnemosyne: Mnemosyne no Musume-tachi

Azt mondtam, hogy nem fogom újrázni, de csak nem hagyott nyugodni mit ettem rajta anno, mikor az összes ami megmaradt belőle, hogy „Mimi, hozz egy kis vizet! - A Vodka oroszul vizet jelent, de te úgy is jobb szereted így...”

Nyilván bejött az északi mitológiás Yggdrasil dolog annak idején, de azon kívül, hogy egész jól nézett néha ki nem sok szerepe volt. Mármint semmit nem foglalkoztak azzal, hogy az úgy egyébként mi és mitől nagy szám.
Pozitívum, hogy ha már egyszer halhatatlanok, relatíve hosszú időt ölel föl a sztori a maga 65 évével. Hosszabb már nem fért volna bele, mert akkor a Maeno családot nem tudjuk rendesen megismerni (így is volt rá a végén utalás, hogy már sokkal régebb óta Rin körül vannak - nekem ez már erőltetett volt). Aztán lehetett volna mit kezdeni meg a kiterjesztett valóság dologgal is (az még kifejezetten tetszett mint téma), de összesen annyi szerepe volt, hogy... mivel is vitte előre a történetet? Ja, igen. Teruki megismerte Rint, oké ez fontos, de nem olyan sok.

Akkor még ott van funkciótlan vér-szex ábrázolás. A yuri részek sem kielégítőek, ez az „angyal, falj fel” téma is röhejes, de az külön tetszett, hogy az őrző szimbóluma egy méh, de még a teleportálásnál is. Nem tudom mi van a fejében annak aki ezt papírra vetette. Meg, hogy az egyszer már kinyírt nőket újra lehet éleszteni, ez csak szerintem volt szánalmas? Mondjuk azon a ponton már rég minden mindegy volt.

Ennél is meglepőbb, hogy MAL-on egész magas pontszáma van. (jó, mondjuk ehhez eddig én is hozzájárultam egy pöttyet, de akkor is). Most kapott tőlem egy 4/10-et és jó lesz alapanyagnak a mai kihíváshoz (bár az 5. nap a legkönnyebb). De ami még meglepőbb, hogy a MAL szerint ez tévében ment. :shock:

Az egyetlen ami igazán nagyon érdekelt, hogy a kutya hogy lett halhatatlan. Minden bizonnyal nőstény lehetett, de szóval...
Leara írta: 2019.03.29. 19:15 Ja, és az opening... mikor megszólalt a zene, azt hittem, hogy na, ez valami jó kis szám lesz, de aztán az éneklés mindent elrontott
Na igen, ennek ellenére sajnos a dallam kicsit a fejembe szállt. Annyira nem örülök neki.

Kövinek most már valami jót! ::jeye::
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Amúgy most esett le:
SPOILER
Hogy vigyázhatták végig a Maenók Rint, ha Kouki eleve egy klón volt?
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

higashikata írta: 2019.03.30. 10:53 Amúgy most esett le:
SPOILER
Hogy vigyázhatták végig a Maenók Rint, ha Kouki eleve egy klón volt?
Ez nem akkora rejtély.
SPOILER
Kouki Maeno Kouki klónja volt. Az mondjuk megért volna egy misét, hogy mi lett az eredeti Kouki( családjá)val, főleg miután a leszármazottja vagyonos és befolyásos ember lett. Hogy nem tűnt fel senkinek, hogy itt valami nem kerek.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Surci írta: 2019.03.01. 22:12 Úgy is rég a listámon van és sok jót is hallottam róla ( :dirr: )
Surci kedves, neked mi a véleményed erről a "masterpiece"-ről? :D
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

higashikata írta: 2019.04.02. 13:58
Surci írta: 2019.03.01. 22:12 Úgy is rég a listámon van és sok jót is hallottam róla ( :dirr: )
Surci kedves, neked mi a véleményed erről a "masterpiece"-ről? :D
Mivel tegnap jó későn sikerült odáig jutni hogy befejezzem, így most jó késve véleményezném, de összességében nem okozott csalódást ez a hogyishívják, mivel retek volt ugyan, de pont annyira mint vártam - pontosabban lehetett volna még ennél is explicitebb, pl. az első rész csonkolós darabolásait azért hiányoltam a későbbiekben :dirr:

Szórakoztatás-fronton nálam pont a szarságai miatt jól teljesített (leszbülés, idétlen plot, vérfröcsögés - azért a Die Hard 2-es repülőgéhajtóműves darálást tudtam értékelni :dirr:, kamudráma a nagyonnemkomolyanvehető fajtából, random álszimbolika, pucérkodás, stb...), amúgy meg nem kerestem benne az égvilágon semmi logikát, így egész jól elvoltam vele kb. a 4. ep végéig. Sajna ott már jobban előtérbe kerül a "plot" meg a kretén főellenség-hülyegyerek, így az értékes, leszbülésre és trancsírra is szánható screentime az ő önelégült hülyeségeinek hallgatására megy el, ami némiképp kedvemet szegte (bár az 50 vagy hány éven keresztül kardokkal szurkált játékbabája miatt mégis volt valami bája a kis görcsnek is :P ), így végül egy 4/10-ben egyeztem ki. De megérte :D Btw Noto Mamiko-t jó volt ilyen szerepben is hallani.

Na boccs hogy ilyen későre nyúlt, Learának passzolnám a labdát, remélem ő is hasonló tudatossággal választja ki az áprilisi jelöltet :dirr:

Ps.
higashikata írta: 2019.03.29. 15:55 Ez is egy sokadik sz@r, ami a mitológiai sallangjaival és a belemagyarázott drámaiságával szeretett volna komoly lenni.
SPOILER
A Nasuverzum egy mondatban jellemezve.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Surci írta: 2019.04.02. 18:38 Na boccs hogy ilyen későre nyúlt, Learának passzolnám a labdát, remélem ő is hasonló tudatossággal választja ki az áprilisi jelöltet :dirr:
Hehe, nem tudom, annak ténylegesen mennyire örülnétek XD.

Na de a választásom a Kimi no suizou wo tabetai/I want to eat your pancreas című mozira esett, amit anno a vicces címe miatt jegyeztem meg, de most nézem, hogy ez elvileg valami kemény dráma :D. Egyelőre egyféle verzióban érhető el angolul (amit már leszedtem és szerintem elég jó minőségű), de elvileg holnap jelenik meg BD-n, szóval remélhetőleg azoknak is beleférhet még áprilisban, akik szívesebben néznék azt. MAL-on elég jól áll, de tudjuk, hogy ez nem jelent semmit, kíváncsi vagyok, az itteni közönségnek hogy fog tetszeni :)
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Leara írta: 2019.04.02. 19:02
Surci írta: 2019.04.02. 18:38 Na boccs hogy ilyen későre nyúlt, Learának passzolnám a labdát, remélem ő is hasonló tudatossággal választja ki az áprilisi jelöltet :dirr:
Hehe, nem tudom, annak ténylegesen mennyire örülnétek XD.

Na de a választásom a Kimi no suizou wo tabetai/I want to eat your pancreas című mozira esett, amit anno a vicces címe miatt jegyeztem meg, de most nézem, hogy ez elvileg valami kemény dráma :D. Egyelőre egyféle verzióban érhető el angolul (amit már leszedtem és szerintem elég jó minőségű), de elvileg holnap jelenik meg BD-n, szóval remélhetőleg azoknak is beleférhet még áprilisban, akik szívesebben néznék azt. MAL-on elég jól áll, de tudjuk, hogy ez nem jelent semmit, kíváncsi vagyok, az itteni közönségnek hogy fog tetszeni :)
Heh, ezek szerint jó, hogy elfelejtettem letörölni, könnyű újráznom. xD
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Leara írta: 2019.04.02. 19:02 Na de a választásom a Kimi no suizou wo tabetai/I want to eat your pancreas című mozira esett, amit anno a vicces címe miatt jegyeztem meg, de most nézem, hogy ez elvileg valami kemény dráma :D.
Listán van mert tetszett a címe. Jó Lesz. :D Szerintem én is ezt dobtam volna be. XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Kimi no Suizou wo Tabetai

Van egy olyan érzésem, hogy a fórumról ez csak nekem tetszett ennyire, de ez van, sokadik alkalommal is bedőltem a szentimentalista hatásvadászatnak, nem tudok ellene mit csinálni. XD
Kiszámítható, rögtön az első pár jelenet után rájön az ember, mire is fog kifutni a film, nem is próbálja elrejteni: meg akarja siratni a végén a nézőt a szirupos tinidrámájával, aztán vagy sikerül, vagy nem. A haldokló, genki lány megváltoztatja a könyvmoly, antiszociális srác életét, hogy majd nagy sírás-rívás legyen a végén. Nem a legeredetibb sztori, láthattunk már máshol is ilyet, jobban tálalva. Nem is indult emiatt annyira jól a film számomra, plusz a srác például nagyon irritáló és unszimpatikus volt, (persze direkt ilyen, hogy aztán a végére kinyílhasson), de aztán a közepén azt vettem észre, hogy kellemes, aranyos ez a cucc és jól szórakozom rajta. Nem komplexek a karakterek, nincs bennük sok, de egész aranyosak együtt és ennyi elég nekem. A lány húzogatja le a bakancslistájáról a dolgokat, én meg már vártam a tearjerking endinget, gyere csak, tudjuk, hogy mi fog történni, nem fogsz ki rajtam. De, kifogott és piszkosul tetszett basszus. Hatásvadászat ide vagy oda, szerintem nagyon szép lett a vége. Nem hoz semmi újat, de a megszokottat számomra jól hozza. Az mondjuk nagyon random volt nekem, hogy végül
SPOILER
nem a betegségébe halt bele, hanem leszúrták az utcán. What? Ez így egy cheap shock volt a végére, nem tetszett, de a következmények végül is talán ugyanezek lettek volna...
A Kyouko-s jelenetet is kihagytam volna a végéről, nem hiányzott.
Este még nem pontoztam, gondoltam alszok rá egyet, hátha veszít a hatásából, de nem. Most egyelőre nem sajnálom tőle a 8-ast, de talán egy erős 7-es jobban illik hozzá a hibái miatt.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Akosss írta: 2019.04.28. 16:05 Van egy olyan érzésem, hogy a fórumról ez csak nekem tetszett ennyire, de ez van, sokadik alkalommal is bedőltem a szentimentalista hatásvadászatnak, nem tudok ellene mit csinálni. XD
Kiszámítható, rögtön az első pár jelenet után rájön az ember, mire is fog kifutni a film, nem is próbálja elrejteni: meg akarja siratni a végén a nézőt a szirupos tinidrámájával, aztán vagy sikerül, vagy nem.
Akkor jól éreztem puszta megérzésekből, hogy erre fut ki ezúttal is a játék. (Ráadásul majd két órás játékidővel büntet? Kizárt, hogy ezt bevállaljam, ahhoz túl sok Clannadot, meg hasonlót szenvedtem végig anno, amik lerakták egy életre a portfólióikat az asztalra.)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ákos: +1 az összefoglalódhoz, csak a konklúzióm más, aka. Shigatsu wa kimi no Uso - The Movie is lehetne a címe ennek a cuccnak, ott dettó ugyanez ment, csak épp annak pozitívumai (a komolyzenei rész) nélkül. Maradt a szentimentalista hatásvadászat, csak azzal meg engem nem nagyon lehet megetetni. A csaj viszont ritka irritálóra sikeredett, nem csodálkoztam a gyerek reakcióin az elején, amikor mindenáron le akarta koptatni. A doramája semennyire nem hatott meg, ellenben az pl. érdekelt volna miért a (megint) legautistább gyereket szemelte ki magának a csajszi, azaz Mirai Nikki-effektus, illetve h miért találta ki ezt az egészet úgy általában, mert volt egy csomó barátja, (ex)hapsija, stb... azaz miért kellett a dolgai megéléséhez egy vadidegen Yukiteru 2.0? -_-

Pozitívumként kiemelném a szép grafikai megvalósítást, a karadizájnok is bejöttek (a CG-villamosok kevésbé, de nem volt belőlük sok, ergo még belefér).

5(alá)/10

Junchi írta: 2019.04.28. 16:23 Kizárt, hogy ezt bevállaljam, ahhoz túl sok Clannadot, meg hasonlót szenvedtem végig anno, amik lerakták egy életre a portfólióikat az asztalra.
Jók voltak a megérzések, nem vesztettél sokat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Igazából még azt tudom mondani, hogy kezdő animéseknek meg a fiatalabbaknak biztos, hogy be fog jönni, edzettebb animéseknek, akik már több mint egy évtizede nyomatják, azoknak már kevésbé. Lassan én is az utóbbihoz tartozom, viszont engem mégis megfogott végül. Ezért is mondom, hogy a fórumtagok nem lesznek tőle elájulva. Kár érte, mert azért lehetett volna ez sokkal jobb is, mert lehet ehhez a témához nyúlni sokkal ízlésesebben, kevésbé klisésen, de sajnos ez is beleesett abba a csapdába, hogy a szokásos animés eszköztár elemeit hozta, újat nem mutatott a témában, de kellemesen hozta a tőle elvárható szintet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Akosss 2019.04.28. 18:49-kor.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Szóval... Kimi no Suizou wo Tabetai
Én is dettóznám Ákosss összefoglalóját, viszont Surcihoz hasonlóan a másik tábort erősítem. Sajnos ez ismét csak valami hype hullám, ha már szerepel és esetleg meg is hal benne egy karakter, már sokan oda-vissza vannak, hogy milyen szép dráma volt. Nos... nem az. Egyrészt a Csillagainkban a hiba c. könyv és film óta elég felkapott téma lett ez a beteg tinédzser dolog, tehát elég nehéz ebben bármi újat nyújtani. Ráadásul egy ilyen alapszitu már eleve szomorú, amitől még lehetne igazán jó, de a legtöbb esetben én írói lustaságnak érzem, hisz így kb. bármit csinálhat, mert a drámafaktor eleve jelen van (így viszont könnyű átesni a ló túloldalára). Mondjuk itt még ezt nem is éreztem + kellemes meglepetés volt, hogy
SPOILER
a lány végül is nem is betegségébe halt bele (bár igazából az túlzás, hogy meglepett, mert az elején nagyon kiemelten csak a késelős hírt lehetett tisztán hallani a háttérben).
A fiú főszereplő viszont a leggyengébb láncszem volt a szememben. Totál semmilyen, aki úgy áll hozzá a dolgokhoz, hogy hát minek akarjon barátokat szerezni, ha úgyse kedveli senki (mintha bárkivel is megpróbálna beszélgetni... ott volt pl. a rágógumis srác, ha vele leült volna 10 percet normálisan dumálni, máris lett volna egy barátja XD). Ebből kiindulva meg minek akarna barátnőt találni magának, ha eleve barátai sincsenek... ajj, ne már :wwall: . Még egy tinédzsernél azt mondom, bele is fér ez a fajta gondolkodás, ha voltak korábban negatív tapasztalatai (pl. bully áldozata), viszont ilyen szempontból nem tudunk meg róla semmit, szóval fogadjuk el, hogy ő egyszerűen ilyen és kész.

Az animáció viszont szép volt, szerintem a CGI villamos sem lógott ki annyira, szóval ilyen szempontból teljesen okés. Részemről is 5/10, és továbbra is várom, hogy jöjjön már egy olyan dráma animemozi, ami nálam is betalál (jó-jó, a Kimi no na wa nekem még tetszett is, de abból is hiányzott azért valami, hogy igazán megfogjon).

Btw, azt azért még megjegyezném, hogy a live action mozi továbbra is érdekel valamilyen szinten, mert a leírás szerint kissé más szemszögből közelíti meg a sztorit, hiszen ott a már felnőtt karakterek emlékeznek vissza Sakurára... persze ettől még lehet, hogy az sem jobb XD.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Leara írta: 2019.04.28. 18:46 Részemről is 5/10, és továbbra is várom, hogy jöjjön már egy olyan dráma animemozi, ami nálam is betalál (jó-jó, a Kimi no na wa nekem még tetszett is, de abból is hiányzott azért valami, hogy igazán megfogjon).
Nálam érdekes módon a Koe no Katachi tavalyelőtt (vagy mikor...) elérte ezt a kívánt, saját standerdeim által emelt lécet, sőt még egy kicsit meg is ugrotta, szóval lehet ezt a kényes "műfajt" is jól kezelni, csak nem ezzel a dramatic for the sake of being dramatic felfogással.
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Leara »

Junchi írta: 2019.04.28. 18:55 Nálam érdekes módon a Koe no Katachi tavalyelőtt (vagy mikor...) elérte ezt a kívánt, saját standerdeim által emelt lécet, sőt még egy kicsit meg is ugrotta, szóval lehet ezt a kényes "műfajt" is jól kezelni, csak nem ezzel a dramatic for the sake of being dramatic felfogással.
Igen, az a mozi végül is jó, bár én a mangáját olvastam előbb és az nekem már sok volt XD. Bár azért bully témában ezt sem éreztem túl kielégítőnek, az alapszitu is olyasmi, ami a való életben nem igazán fordul elő (legalábbis én még nem találkoztam olyannal, akitől bocsánatot kért volna valaki, aki anno piszkálta, pláne nem ilyen fiatalon). Szóval nem, nálam az se talált be 100%-osan.
Avatar
higashikata
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 157
Csatlakozott: 2019.01.06. 16:58
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: higashikata »

Azt a mindenit, ha nem írtok a topicba, el is feledkezek a havi kihívásról. ^^"

Kimi no Suizou wo Tabetai
Őszinte leszek: Valamiért nincsenek ínyemre a romantikus történetek, mert rendszerint túl érzelgősnek tartom őket. A hétköznapokban pedig vagyok annyira az, hogy ne akarjam ezt filmes-sorozatos formában újraélni. ^^" A trailer alapján átjött, hogy ez is egy romantikus izé szeretne lenni, de ez a kretén címválasztás igen sokáig elegendő ok volt arra, hogy ignoráljam. Eskü csak a mai véleményezések miatt estem neki, mert látni akartam a lezárást. Vártam, ki fog-e morzsolni egy könnyet is belőlem... és nem... Tavaly a Koe no Katachin simán elbőgtem magam, ezen meg nem. Pedig annyira magamat véltem felfedezni Sakurában, és néha igen erősen behúzott a film atmoszférája... Néha meg az irritáló CGI-verdák, a cím felesleges pufogtatása,
SPOILER
vagy a végén levő Kis herceg-áthallásos jelenet
olyan szinten kizökkentett, hogy az már fájt.

Jól sejtitek, nem tudok erre mit mondani. Próbálok épkézláb szöveget formálni, de nem megy. Annyi jó és rossz gondolatot ébresztett fel bennem ez a film, pedig nem volt több egy klisés szeretetcsomagnál. Örülök, hogy mégis adtam neki egy esélyt, de valahol sajnálom is. Annyi potenciál lett volna még, amivel túlmutathatott volna a kliséknél, mégis, a logikai buktái ellenére is működött.

Na jó, kiegyezek egy 6/10-ben, de csak azért, mert veszettül összezavart ez a kis hamis. :oops:
Válasz küldése