Animés havi kihívások

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ohh, eszembe jutott, hogy pár hete én is megnéztem a kihívás kedvéért az újabb Shitkait. De ez most csak egy ilyen jelzés értékű hsz, mert sem ingerenciám, sem időt-szakítós kedvem nincs véleményezni.
Engem a végére pl. nem zavart, hogy a szerelmes gyerekek az esőszívást választják, csak azért, hogy a lány megmaradjon, és együtt legyenek. Korrekt medzsikmese plot (ok, jobb helyeken másképp oldanák meg, fél Tokió beáldozása helyett, de mindegy).XD Ellenben minden más bosszantó volt... pláne a tények, hogy a hülyegyerek el tudott futni a rendőrök elől. A rendőrőrsről. A rendőrök mellől. A rendőrök karjaiból. Bukdácsolva. De úgy minden más is legalább ennyire volt hiteles. Nekem meg többre tényleg nem futja... Lehet, hogy most is még faszább háttereket lehetne belőle screenshotolni... de ez minden.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Az éjszaka folyamán én is abszolváltam, és próbáltam valamit rittyenteni róla, de már annyi minden szóba került vele kapcsolatban, hogy nem ismételnék meg senkit. Már a Kimi no Na wa is egy identitászavaros retkes hulladék volt, amely érdekes kérdéseket dob fel az elején, hitegetve, hogy a rendezőnek nőtt valami gondolkodásra alkalmas idegcsökevénye, hogy aztán brutálisan pofára is ejtse a nézőt, mert a szerelem meg az érzelmek, és minden ilyen szentimentalista lózung fontosabb, aminek pedig seggből előrántott módon képes érvényt szerezni... Nos, a Tenki no Ko ugyanezt követte el (legalábbis az utóbbi retardációt), csak itt nincs identitászavar, nincsenek érdekes kérdések, problémák, és már az alapfelállás is inkább egy Down-kórosra hasonlít, akin lobotómiát hajtottak végre. És most azt se lehet mondani, hogy ahova Shinkai ráélvezett a papírra, ott lettek az úszó felhők, a lensflare sugarak, hogy palástolják a rendező aberrációját... bár lehet most inkább esőcseppeknek palástolták ebben a megélhetési merényletben. Merthogy abból volt elég, ahogy érzelgős agysejt-holokausztból is. Szépnek szép a táj, egyes állóképek, hátterek irigylésre méltóan megoldottak, de ennyiben kifújt kivérzett megdöglött ... ... oké, nincs jobb kifejezés, össze is foglalható minden erénye. 2/10
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Június: Tenki no Ko

Röviden és tömören: Junchi írására megy a +1. Viszont arra még azt hiszem egyikőtök sem tért ki, hogy elvileg ez a csoda és a Kimi no Na wa. egy univerzumban játszódik. Nem csupán annak a két [timeskip utáni] főszereplőjét cameóztatja ez a film, de gondolom a teneved-főhím nagypapijának meg az itteni főcsaj anyjának egy napra eső halála is valami közös plot(?) point lehet, bár őszintén szólva annyira már nem érdekel az egész, hogy ennek jobban utánanézzek... 3/10
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jó, hogy mondod, a cameo is külön fájó pont volt, mivel ezt is lehetett volna sokkal érdekesebben vagy jobb shinkaifanservice-ként tálalni. Hogy legyen a fanjainak valami tényleges love ajándék?? de ez sem jött össze... :drop:
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Tenki no ko

Mi is volt a probléma Shinkai korábbi munkásságaival? Nála pont az volt a probléma, hogy nem nagyon tudott egy épkézláb történetet összehozni, de viszont a technikai megvalósításba mindent beleadott. Nekem pont emiatt nem tetszett a Byousoku 5 Centimeter.
Aztán a Kotonoha no Niwanál valahogy kezdte megtalálni az a kontrasztot, hogy a csodaszép látvány mellett sikerült egy épkézláb történetet is összehozni, ami azért nekem is valamennyire tetszett.
Utána jött a Kimi no na wa, ahol én úgy gondolom Shinkai megtalálta azt középutat, milyennek lennie kéne egy ilyen kaliberű mozifilmnek. Habár a movienak meg voltak a hibái, de nekem bejött és tetszett is. De ezt már láttam már 3 éve. (Ezt is újrázni kéne.)
És itt van a Tenki no ko ami Shinkai szempontjából egy visszafejlődés volt az előző két művéhez képest.
Megértem Junchit, hogy miért akadt ki ennyire.

Az a legnagyobb probléma az egésszel, hogy a technikai megvalósításába mindent beleadtak (aláírom, hogy nagyon szép volt), de a egyes karakterek, történet és egyes elemei kritikán aluliak.

Mellékkarakterekkel nem semmi bajom, de ők nem mentették meg az animét.
Hinával nem volt semmi bajom.
Honoka engem rendesem kiakasztott. Az movie során végig úgy viselkedett, mint valami szellemileg visszafejlődött retardált.

Szerintem Junchi mindent elmondott a történet problémáiról.
Engem ráadásul még az utolsó 20 perc rendesen kiakasztott. Itt konkrétan Shinkai nem hogy átesett, hanem átzuhant a ló másik oldalára.
SPOILER
Az egész rendőrség olyan gyökér, hogy nem tud elkapni egy 16 éves hülyegyereket, ráadásul a menekülése már paródiába illő volt.
Meg a végén. Visszahozni Hinát, mert logic. Ezzel meg konkrétan egész Tokyo víz alá került, aztán meg 3 évig nem látták egymást. De nagy szerelem volt köztük.

3/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Közben átgondoltam, a végső értékelésem 3/10.

Júliusra válasszon nekünk animét Grimlock. :)
Kép
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Ebben az esetben az én választásom a Június 18-án kijött Nakitai watashi wa neko wo kaburu.
Jó szórakozást hozzá! :)
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Nakitai watashi wa neko wo kaburu

Úgy tudom, hogy ha nem érkezett volna meg ez a fránya vírus és nem rakják fel Netflixre, akkor valamikor január-február környékén tudtuk volna megnézni.

Hát a Tenki no ko okozta agyrémet követően egy kicsit jobb volt, de nagyon nem tökéletes. A megjelenése előtt még láttam a trailert róla és arra számítottam, hogy ez egy jópofa kis movie lesz. Csak tegnap este megnéztem és nem pont erre számítottam.

Számomra az a baj, hogy valamire túl kevés idő jutott és nem lettek kidolgozva egyes történeti elemek.

A két főszereplő közül az egyik hiperaktív, a másik kissé unalmas.
Miyo az abszolút hiperaktív aki néha túl gyerekesen viselkedett. A családi háttere nem volt kidolgozva rendesen.
SPOILER
Tehát Miyot a vér szerinti anyja valamiért lemondott róla. Miért mondott le róla? Ez annyira lógott a levegőben.
Meg ami a legjobb volt. Miyo elszökik a sorozat folyamán és erre betoppan a vér szerinti anyja, aki hirtelen fontosnak tartotta a lányát. Itt jön egy újabb kérdés, hogy mi okból gondolta meg magát, hogy újra foglalkozni akart a lányával? Ez egyszerűen nem lett megválaszolva.
Kento egy fokkal jobb karakter volt. A családi hátterével nem volt semmi bajom. De azért ő se tőkéletes.
SPOILER
Miyo minden megmozdulását fapofával reagálja végig. De amikor Miyo szerelmes levelét felolvasták neki, akkor meg azt mondta neki, hogy utálja. Erre nem tudok már mit mondani.

És még ott volt a macskavilág, amit már a film második felében ismertünk meg és így már túl kevés idő jutott rá.
SPOILER
A legnagyobb bajom az álarcos árussal volt. Az elején még nem volt problémám vele, hiszen Miyonak elmondta, hogy a mácskává válásnak komoly ára van. De vége felé már konkrétan átestek vele a ló túlsó oldalára.
Tehát a célja az volt, hogy megkaparintsa Miyo embere jellemét, hogy tovább élhessen, nem mint hogyha a macskáknak 7 életük van csak az neki már valamiért unalmas. Nem azért, de a macskavilágban nincs halhatatlanság vagy 7 élet már unalmas?

Összességében egy kicsit csalódás lett számomra.
6/10
Avatar
annarancs
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2016.09.03. 00:45
Nem:
Tartózkodási hely: a danmei pokolban

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: annarancs »

Kicsit megkésve, de annál nagyobb szeretettel(?):

Július: Nakitai Watashi wa Neko wo Kaburu

Még valamikor a hónap első felében néztem meg, viszont a friss vélemény leírása elmaradt, így most csak emlékezetből jön néhány gondolat. Kellemes, de hibáktól nem mentes mozifilm. Adott a bonyolult családi háttere miatt szenvedő főszereplő csaj, aki a főszereplő srácba beleszeretve vigasztalódna, ám a fiú nem fogadja túl jól a zaklatását közeledését. Egy kétes kinézetű, Yamadera Kouichi által remekül játszott maszkárus macska közreműködésével azonban könnyedén közel tud kerülni a leányzó a szerelméhez – egy aranyos kis macska alakjában. A bökkenő az, hogy a fiú a macskának megnyílik, a lánynak viszont nem, így végül egy csúnya nyilvános elutasítással zárul a kapcsolatuk ezen fejezete. Oh, és egyébként a filmben a maszkhasználat árt az egészségnek, ugyanis elég egy gyengébb pillanat, és máris könnyes búcsút lehet inteni az emberré visszaváltozás lehetőségének. /shrug Szerencsére a csaj embermaszkját hasznosító macska jó fej, így végül a szerelem ereje és néhány kedves ex-ember segítségével sikerül helyrehozni a bajt.
A főcsaj angsty és kissé hiperaktív, de legalább következetesen az, a srác hangulatingadozását viszont nem tudtam hova tenni. Az egyik pillanatban már-már szabad utat jelez a lánynak, aztán kitör belőle a világfájdalom, végül hirtelen ráeszmél, hogy szerelmes. :'D Ha jobban belegondolok, mindketten teljesen a koruknak megfelelően viselkedtek. >.<
A grafika és az animáció kellően szép, az OST-re viszont már nem emlékszem. Tetszett a macskák által lakott hatalmas fa (totally not Teldrassil *insert Sylvanas noises*). 6/10
Avatar
Grimlock
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2018.01.05. 21:45
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Grimlock »

Nos túl vagyunk egy hónapon, és így a szabályt követve átadom a szót Nightbird-nek. :)
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Köszi Grimlock.
Az én választásom augusztusra legyen a Hello World.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Asagao to Kase-san.

A történet szerintem aranyos és pont olyan amilyet a célközönség elvárhat. Ahogyan nézem 16-20-as női közönségnek szánták, szóval miért ne? A filmet kár rugdosni. Soha nem akart valami nagy grandiózus film lenni nem is hirdette magát ezzel. Egy cuki történet kedves feldolgozása akart lenni és azt szerintem tökéletesen hozta. Az animáció stílusa meg egészen szépen illik hozzá. A hét pontra amit adtam neki tökéletesen rászolgált. ::jeye::
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Aug.: Hello World

Uhh, erre most tényleg nincs időm, csak jelzem, hogy én láttam korábban. Méghozzá azért, mert Nozaki Mado írta a sztoriját... XD Róla azt kell tudni, hogy a Seikaisuru Kado és a Babylon műveit vitték a közelmúltban animére... és hát mindkettőt masszívan lehet utálni.XD Úgy értem, elég bosszantó és wtf cuccok, a maguk betegségeivel, de én valamennyire kedveltem, és érdeklődve követtem mindkettőt. A Kado tulajdonképpen tetszett, amíg el nem jött a szerintem borzalmas zárás (kezdek megbékélni vele, már csak az ott behozott kliséi irritálnakXD). A Babylonról nem mondhatnám, hogy tetszett, de jó volt végignézni, mit is akar kihozni belőle... hogy aztán ismét rájöjjek: ezt a pasit csak vmi perverz guilty pleasure-ös módon lehet kedvelni.XD

Nah, és akkor kiderült, hogy itt egy movie is tőle. Áhh, szerintem eddig ez a legkönnyedebb és fogyaszthatóbb munkája/adaptációja. A páros egész kedvelhető benne, a virtuális múlt/tér érdekes megoldás, ami egy ideig működött, aztán a végére szerintem fárasztóvá vált az egész. A zárása viszont szerintem okés, valamennyit javít ennek a mármeginthatásvadászvagyok és addig csaravom a dolgokat, amíg szét nem esnek Nozaki műnek a végén.

Egyébként én különösebben nem ajánlom senkinek ezt a cuccot (a Kadót inkább), mert szumma felejthető. Szerintem csak az író iránt ilyen kíváncsi vagy a sci-fi cuccokra - nem túl kritikusanXD - kiéhezett egyének azok, akiknek érdekesebb lehet.
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Csak annyit mondok, hogy én is megnéztem volna tegnap vagy tegnapelőtt, de mindig közbejött valami. Majd máskor írok róla.
Szeptemberben pedig válasszon Catrin.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Köszi!
Szeptemberre akkor legyen a Fragtime !!

Hm, valami kínait akartam először, de nem tudtam dönteni, és még nem szántam rájuk igazán magam. Aztán Isk megkésett posztjáról eszembe jutott, hátha van még vmi yuri cucc, ami itt motiválhatna 1-2 embert.XD
Ez is csak egy órás... és elég vegyesek róla a vélemények... HAJRÁ!
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Csak jöttem szólni, hogy mácsakkétnapvann.XD Szóvak okt. elsején majd jövök írni vmit, pl. hogy berekeszthetjük a kihívást (mert már a múltkorit se nézte meg senki xd), vagy hogy meghosszabbítom októberre, vagy ajánlok mást, vagy majd gyors jön vki kapálózva, hogy ő majd megmondja a tutit.
Haha, lehet mégis valami kínai cg csodafilmet kellett volna mondani.XDD
Amúgy mi van itt? 2019-ben mikor ajánlottam egy hasonlóan rövid yuri cuccot, arra jött vagy 6 komment.XD Most meg semmi?? Az a szomorú, hogy lehet nekem sem lesz időm megnézni a napokban. Evvvan, nem megy ez a "kényszerű" ajánlgatós nézegetés úgy látom itt már senkinek. Talán a másik topicba a kedvencemről lesz időm nyilatkozni... De ki tudja!

Szóval igen. 2 nap.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Ha meg lesz hosszabbítva a kihívás (legalább néhány nappal), akkor szerintem én beszállok. A MAL-os leírás, és a trailer alapján, ha nem is a legjobb, de legalább szórakoztatóan rossz anime-nek néz ki, amihez most épp kedvem is van.XD (aztán lehet nem lesz igazam) Viszont ma, meg holnap nem hiszem, hogy lesz rá időm.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Juhúú, örülök, hogy legalább kaptam reakciót, és ha már így mondod, a magam részéről akkor meg is hosszabbítom a kihívást. Egyelőre most vasárnap éjfélig! Hááááthaaaa..... :thumb:

Hajrá!
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Fragtime

Mikor láttam a hírt, hogy jön a film, feltettem listára mangát. Csak két kötet, érdekesnek tűnt a téma, sci-fi, suli, shoujo-ai, gondoltam hátha.
A baj vele, hogy nem sci-fi, annyi van, hogy a csaj meg tudja állítani az időt 3 percre. De hogy miért, hogyan az nem, hogy nem derül ki, de nem is nagyon firtatja senki (a mangában legalább a kérdés megfogalmazódik, olyan költői módon). A mangát elolvastam tavasszal, nem voltam tőle elájulva.

Sokkal inkább dráma amúgy, mert van két -nem tudom, hogy fogalmazzam meg- sérül lány. Az egyik annyira nem képes szociális interakciókra, hogy már attól bepánikol ha valaki hozzászól. Ilyenkor egyfajta védelmi reflex gyanánt megállítja az időt és elsétál. A kérdések amiket egy sci-fi felvetne, hogy mi történik ilyenkor, mekkora körben áll meg az idő, a csaj környezetében, a Földön vagy úgy általában az Univerzumban senkiben sem fogalmazódik meg. Főszereplőnket nem is érdekli, örül, hogy elmenekült a társas interakció elől.

Történik egyszer, hogy a másik főszereplőn egyszer csak már nem fog az időmegállítás. Kettejük kapcsolata ekkor kezdődik, közben a másik lelki problémájáról is kiderül ez-az
SPOILER
majd ahogy a végére a főszereplő leküzdi a gondjait elveszti az erejét
.

Ezt az egyetlen órát is hosszúnak éreztem, biztos azért meg a történet ismeretében sok izgalmat nem hozott. A két kötetből még maradtak is ki apróságok, de ha belekerülnek sem javítottak volna. Én így most 5 ponttal jutalmaztam.

Ja és shoujo ai sem valami erős, a yuri egyenesen túlzás.
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Fragtime
Hát, nagyjából beigazolódott a megérzésem. Ez az anime pocsék, dacára annak, hogy maga az alapötlet nem lenne rossz. Moritani képességéből, igen sok mindent ki lehetett volna hozni, és lehetett volna ez akár egy érdekes történet is. Sajnos azonban, nem lett az, és az a legkisebb probléma, hogy nem kapunk értelmes magyarázatot a képességére...
Elsőre egy elég klisés felállást kapunk: a középsuli félénk szürke kisegér csaja összejön Miss Tökéllyel, elégé WTF módon. Később viszont mindkét szereplő árnyalódik, és…nem, nem lesz jobb. A megfelelési kényszer, és a mások felé mutatott álarcok, jó téma lenne, de nem tudja megfelelően kezelni a mű. Nem derül ki, pontosan miért lett ilyen a két lány, amellett
SPOILER
túl is lő a célon az anime, Murakami jegyzeteivel. Nem, ez nem figyelmes, ez már beteges és ijesztő, és egy jó pszichológusra lenne szüksége. Tudom, hogy ehhez a filmhez hasonlóan, sokan mások sem veszik elég komolyan a pszichés problémákat, de itt már nem megkerülhető a szakember. Talán egy szerető társ tud segíteni, viszont önmagában kevés, és mivel maga is sérült, így még magával is ránthatja.
Már ha van szerelem, mert engem nem győzött meg. Bár kiderült, hogy már a nagybugyilesés előtt is szerette Murakami Moritani-t, de hogy miért, azt nem igazán. Pedig legalább erre fordíthatott volna több időt, a „mélyértelmű” vágóképek/jelenetek helyett. A film néha annyira művészi akart lenni, hogy elfeledkezett arról, hogy valamiről szólnia is kéne…XD
Hibának érzem azt is, hogy tulajdonképpen nincs következményei a tetteiknek. Nem érte őket atrocitás őket sem a kapcsolatuk, sem pedig a többiek kárára elkövetett csínjeik miatt, miután kiderültek azok. Ami nem valami túl reális, lássuk be. Én erre csak egy 3/10-t tudtam adni.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jó, hogy lett értelme a hosszabbításnak, köszi!

És valóban, sajnos még a vártnál is rosszabb film lett ez. Jól leírtátok, nem ragozom, a feldobott témái működhettek volna, de nem kezdett velük semmit. A lányok meg még csak nem is szimpatikusak... tehát romantikus cuccként sem érdekes.

Csak tudnám, az ilyen vackok helyett miért nem valami jobb/aranyosabb mangát adaptálnak...

Októberre ajánlj nekünk valami sokkal jobb animét dresthar! :vigyor:
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Köszi!
Hát, azt csak akkor tudnám garantálni, ha olyan animét ajánlanék, amit már láttam.
Szerintem tegyünk egy próbát Októberben a Kujira no Kora wa Sajou ni Utau-al.
Avatar
dresthar
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 145
Csatlakozott: 2019.03.09. 16:22
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: dresthar »

Elnézve, mennyi poszt született azóta, mióta kihirdettem a kihívást, két kérdés merült fel bennem: 1. Hasonlóan az előzőhöz, meg lehet-e hosszabbítani a kihívást. 2. Van bármi értelme?
Ha utolsó kérdésre nem a válasz, akkor valaki le tudná írni, mi a probléma vele? Az a baj, hogy bár a szabályzat megengedi, hogy rövid sorozatokat ajánljak, de ennek ellenére a filmekre vevő mindenki? Vagy csak ez a sorozat nem keltette fel senkinek se az érdeklődését?
Illetve, ilyenkor mi van, ha senki sem ír?
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Én csak a magam részéről tudok nyilatkozni, de 12 rész, egyenként 23-24 perces epizódokkal eléggé lécrezgető, hogy egy hónap alatt nézzem végig egy kihívás kedvéért. Max. 3 részt, esetleg 4-et meg tudok nézni, de akkor mi értelme írni róla úgy, mintha látnám a végét? Illetve amikor azzal sem haladok, ami egyébként érdekelne, akkor túlzottan sok helye nincs a kérdéseknek.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Animés havi kihívások

Hozzászólás Szerző: Catrin »

dresthar írta: 2020.10.31. 16:36 Elnézve, mennyi poszt született azóta, mióta kihirdettem a kihívást, két kérdés merült fel bennem: 1. Hasonlóan az előzőhöz, meg lehet-e hosszabbítani a kihívást. 2. Van bármi értelme?
Ha utolsó kérdésre nem a válasz, akkor valaki le tudná írni, mi a probléma vele? Az a baj, hogy bár a szabályzat megengedi, hogy rövid sorozatokat ajánljak, de ennek ellenére a filmekre vevő mindenki? Vagy csak ez a sorozat nem keltette fel senkinek se az érdeklődését?
Illetve, ilyenkor mi van, ha senki sem ír?
Jó kérdések, ha jobban megnézed már hónapok óta alig él a topic, szerintem is kár, hogy kb. csak én reagálgattam.. (de érthető, első ránézésre sem voltak túl csábító címek, sajnos mondjuk ez a topic átlag XD), szóval ilyen érdektelen közegben nemcsoda, ha egy hosszabb cucchoz (pláne középszerűnek tűnőhöz már senkinek sincs kedve, rövidebb cuccot előbb le tud az ember, még ha esetleg rossz is lesz).
Szóval szerintem vagy hosszabbításd meg pl. egy hónappal vagy idénre, vagy mivel nem túl csábító cím, és nem is olyan, amit innen korábban látott volna valaki, hogy blablázzon róla, így ajánlj mellé valami mást is.

Persze jó lenne, ha a többiek is nyilatkoznának... Hagyjuk-e a francba a topicot, és legyen ilyen, ha random bedobunk ide valamit, akkor talán aki akarja megnézni, ha nem történik semmi, ismét random ajánlhat más... Aztán lehet hónapokra kihal a cucc vagy el is felejtődik. Részemről is mindegy kb. csak épp ráértem kicsit fórumozni. XD
Igazából sosem volt túl népszerű ez a topic ebben a pláne kicsi fórumközösségben, pedig az ötlet jó. Csak egyre kevésbé akar az ember "kényszerből" pláne ennyi nem túl érdekes címből animézni.
Az a baj, hogy sokan talán arra törekszünk, hogy a tagok által még nem látott cuccot ajánljuk...
Pedig ezen a ponton és annyi gyenge új japó cucc és régi fasság között most lehetne inkább a revaccsokra koncentrálni. Talán sokkal többen írnának ide, ha sokak által látott pl. klasszikus moviekat néznénk újra. Most hogy tetszenének stb.
Persze a sorozatajánlásban is van lehetőség, csak egy hónapra itt nagyon nehéz belőni, lesz-e érdeklődő...
Válasz küldése