Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Titkos »

iskariotes írta: 2020.04.30. 20:50 Nekem csak most esett le, hogy ez Elfen Lied egy 2005-ös sorozat. Amikor én 2006 őszén elkezdtem ezzel az egész vacakkal foglalkozni akkor már úgy beszéltek az EL-es csatákról mintha évekkel korábban tört volna ki. Erre most kiderül, hogy alig 1-1,5 évvel korábban volt ez az egész? :shock: Magyarázza már elnekem valaki aki akkor frontvonalban volt, hogy miért is nézhetett ez ki így?

Jelzem alapvetően tudom mi körül volt a probléma, de ha ez egy ennyire friss cucc volt akkor hogyan volt képes ennyire gyorsan lecsengeni?
Hát ööö...nem tudom, jól értem-e a kérdésed, de gyakorlatilag ugyanaz történt vele, mint mit tudom én, mondjuk egy Sword Art Online-al: amikor futott, akkor arra a szezonra/évre nagy port kavart, a fanok Marvel: Civil War stílusban két táborra szakadtak, Elfen-imádók vs. Elfen-rühellők táborára. Majd aztán (ahogy a mostani animék többségénél), a hype lecsengésével végleg feledésbe merült az egész, mert jöttek az újabb sorozatok és a fanok már az azok körül kialakuló hype vonatra ültek fel. XD Szóval azért az Elfen sosem volt egy "NGE 2", vagy valami hasonlóan "fandomot definiáló" sorozat (ezt még talán azok is elismerik, akiknek tetszik), leginkább a naturalizmusával emelkedett ki az akkori animék tengeréből, illetve aki arra "izgult", hogy "fú, az emberek mind micsoda aljadékok, imádom, ahogy ez az anime erre rávilágít!", annak az Elfen kb. instant orgazmust okozott, hiszen kb. Lucy/Nyuu non-stop szadizása áll a középpontban, amikor épp nem a jelenben kínozzák, akkor csak azért tartunk szünetet, hogy valami gyermekkori, hasonlóan brutál flashbacknek lehessünk tanúi.

Ilyenek egyébként időről-időre vannak, most pl. épp azon vitázunk Riczcel PM-ben, hogy a Metamorphosis című, sokak által ilyen "a modernkori hentai doujinok egyik állócsillaga!"-ként aposztrofált darab jó-e vagy gagyi. Szerinte jó, mert "milyen jól bemutatja, hogy az élet nem mindig egy kibaszott lányregény", szerintem meg egy öncélú, a szemétségeken élvezkedő, de semmi tanulságot nem nyújtó, szadista mű. Szal na, ez is egyfajta "Elfen vita", ugyanis az Elfennél is a két tábor kb. ugyanezen érvek mentén sorakozott fel anno. XD

Arra meg, hogy "ha ennyire friss cucc volt, hogyan csengett le ilyen hamar?" -> most mondhatnám gonosz módon, hogy "kiállta az idő próbáját és ennyi volt a hosszútávú hatása", de igazából a fandomra most már általánosan jellemző, hogy baromi hamar "kidobják" még az ilyen "instant klasszikus" címeket is valami újért. Lásd pl. a Bake széria, aminek mekkora hypeja volt, aztán ehhez képest szerintem egy évig sem tartott ki, illetve megnézném azt a "nagy Bake-fant", aki szépen végignézte az összes utána kijövő szériát is. (Junchiról tudom, hogy ő spec unlockolta ezt az achit, de talán ő az egyetlen ilyen ismerősöm. XD) Vagy ha már SAO-val példálóztam: ott is S1-nél még mennyire ment az istenítés, S2-nál már csak takaréklángon, onnantól meg mintha a fandomja kvázi felszívódott volna, pedig biztos van, aki azt is a mai napig nézi, csak olyan kis számban, hogy ők már úgymond "nem mérhetőek". XD Az Elfen meg nem is volt valami sokszériás franchise, 13 rész + egy OVA, aztán ennyi, pláne, hogy Japánban ha jól tudom, anyagilag bukta volt, ezért nem is akarták nagyon "életben tartani" a franchiset.

Edit: Ja, meg pont Ricz válasza is idevág fentebb:
Ricz írta: 2020.04.22. 00:28Valamikor az első animéim közt volt, és viszonylag tetszett, de olyan milliónyi sebből vérzik a sorozat, hogy az újranézése felérne egy agyhúgykővel legalább. de legalábbis azokat a hibákat, amiket anno még elnéztem és megbocsátottam neki, ma már elég brutális módon tudnak idegesíteni.
Ergo idővel "felnőttek a fanok" (jó, nyilván nem másfél év alatt, de érted... XD), aztán ami még 16 évesen egy "fú, de edgy!" élmény volt nekik, meg "baby's first grimdark", ahogy a mém mondja, az pár éven belül már egy gyenge, hibáktól hemzsegő, "mi a faszt tudtam én ezen anno élvezni?" sorozattá változott. XD Ennek ellenére van olyan haverom is, akinek a mai napig kellemes emlék az Elfen, Lucy-t pedig a mai napig "jó nőnek" tartja... XD
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Várj, még előtte a kötelező poén, pont eszembe jutottál, amikor írtam a megapostot. :D
Junchi írta: 2020.04.23. 17:41 Erin revaccs 1-25

[...]Btw olvasgattam kicsit a regények szerzőjéről, és bár azt tudtam, hogy ennek is egy nő az elkövetője (érdekes módon a másik számomra animés fantasy-etalonnak számító Juuni Kokukinak is, szóval lehet rájuk kéne egy rövid időre bízni a műfajt, hátha akkor a sok isekai mocsadék, meg hárem-fantasy eltűnne végre, és kapnánk Erin/JK kaliberű remekműveket)
Benne vagyok (ahogy a shounen fight cuccokra is jó hatással vannak, lásd Rumiko összes, Arakawa - FMA, vagy Hoshino - D.Gray-man), de egyértelmű, hogy igazán csak az ilyen school life vígjátékokban tudnak kiteljesedni, úgyhogy még több Joshikousei-t, illetve B Gata H Kei-t a népnek! :lol:
Junchi írta: 2020.04.30. 21:19 Vájá'! MI VAN?
Yup! :D Gyorsan most double-checkoltam is, nehogy elterjesszek valami kapitális marhaságot, de bizony minden jel arra mutat, hogy hölgy az illető.(neve, magáról készült artjai, stb.)
Junchi írta: 2020.04.30. 21:19 Ezt az animét én is láttam anno (bár nekem inkább volt kellemetlen), viszont én simán bediktáltam volna, hogy ezt valami hormontúltengéses örök szűz félotaku találta ki és nem egy nő. Oké, talán így volt... korrektebb, hogy egy ekkora perverz k*rvát végül is nem egy hapsi álmodott papírra, de na.
XDDDDDDDDDDDDD Nézd, vannak amúgy ilyen címek, anno pl. Shinjou Mayu shoujo "álommangáira" mondta azt egy ismerősöm, hogy "Micsoda, ezeket egy NŐ rajzolta? O_O Simán azt hittem, hogy valami nőgyűlölő férfi!" (Ugyanis a "románc" 90%-ban mind arról szólt benne, hogy a srác hogy tudja minél inkább megalázni és "ledominálni" a csajt, aki még ment is "repetázni", illetve ha volt a sztoriban esetleg normális srác, azt a "genyó" jól megverte/elkergette, ezzel is jelezve, hogy ő az alfahím a szemétdombon, aki mindenkit leural. :dirr:)

De amúgy azon röhögök, hogy ha ez már így kiakasztott, mit szólnál az úgymond "durvább" (de még szintén nők tollából származó) darabokhoz? :D Pl. Kiss x Sis így kapásból, amihez képest Yamada kalandjai még tényleg aranyos kis kamaszkori kísérletezések. XD
SPOILER
Szóval ebben a fentiben pl. a srác az eleje óta csinál öhm..."érdekes" dolgokat a mostoha-ikernővéreivel, egy ponton viszonyt kezd a saját tanárnénijével (szex mondjuk nem volt, de...történtek dolgok XD a francba, hogy nem volt amúgy... :(), a tanérnéni kiskorú húgával is kerültek már olyan helyzetbe, amiért az FBI kopogtatna a srácnál (oké, az arcára véletlenül élvezett rá, rosszkor nyitott rá a kiscsaj a WC-n :dirr:), jelenleg pedig nem olyan rég épp az osztálytársnője szopta le a pad alatt, akivel most járnak (miközben a tanárnéni kvázi majdnem végignézte... XD).
Szal na, Yamada még tényleg ártatlanul "kurválkodik" ezekhez képest. XDDD

De ha már a témánál vagyunk: Oshima Towa (Joshikousei mangakája) meg yurimániás és "Oshima Tomo" név alatt rajzol hentai doujinokat, többek között pont egy rakat Maki x Nico-t a Love Live-ból, de ezt csak úgy megjegyzem, nem tőlem hallottad. :wink: *hint-hint* XDDD

Edit: Ja igen, illetve:
Dodgers írta: 2020.04.29. 15:12 9 - Keijo!!!!!!!! (2016)

A fórum közönsége előtt gondolom nem ismeretlen tény, hogy én és Titkos kimondottan karmoljuk a stuffot...
Jaja és most csak azért nem reagálok itt erre vagy arra a részre postodból, mert az én listámon is rajta lesz ez a cím és majd akkor kivesézem, esetleg reflektálok benne az általad írt dolgokra. :D
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta: 2020.04.30. 21:29 Lásd pl. a Bake széria, aminek mekkora hypeja volt, aztán ehhez képest szerintem egy évig sem tartott ki, illetve megnézném azt a "nagy Bake-fant", aki szépen végignézte az összes utána kijövő szériát is. (Junchiról tudom, hogy ő spec unlockolta ezt az achit, de talán ő az egyetlen ilyen ismerősöm. XD)
Én az S2 végéig bírtam cérnával, de nem azért, mert ráuntam volna, vagy a SHAFT-izmusból lett volna sok, hanem az Otori-tól kezdve ráált egy olyan vágányra, ami nálam a Metal Gear Solid franchise-t is kinyírta a 4-től kezdve: ahogy az MGS4 az MGS-nek, úgy az Otori a -monogatarinak is egy olyan fordulópontot jelentett a számomra, aminél inkább az "ezt azért nem kellet volna, hiába lenne *esetleg* értelme" érzés volt a hangsúlyos, hiába írom alá amúgy, hogy Kojima-val ellentétben Nisio-nak van mersze a status quo-t nem szentírásként kezelni. Mondjuk a -monogatari esetében a Bake népszerűségének fenntartása kapcsán nem segített, hogy a.) azért csak három év telt el a Bake és a Nise között, b.) sokaknak tényleg csak az Araragi/Senjou ship jelentette a lényeget, közben meg a franchise egészében ez csak egy szelet a sok között, c.) a Nise második arcja (igen, a fogkefélős) egy akkora, bázikus mértékű hiba, ami -ahogy észrevettem- elég sok embernek offolta a franchise-t, pölö az én hitem is elég keményen megingott a cuccban. Az meg már más kérdés, hogy 2013 óta bele-bele botlottam ilyen-olyan spoilerekbe a Hana- után sugárzott matériákat illetően, és mondjuk úgy, hogy az MGS4-es beütésem csak erősödött tőlük egy pár fokkal. Aztán lehet, hogy a SHAFT-nál is érzik ezt, mert nemrég ez a franchise is megkapta a maga mobage kezelését, és hogy-hogy nem, a Bake dizájnok vannak forszírozva benne, nettó úgy, ahogy a Pokémon is a Gen1-et szereti elővenni nosztalgia és "ezt ismerik a legtöbben" címén.

Bár azt azért nem mondanám, hogy a hype-ja kihalt volna a franchise-nak, mert pölö a Bake után hat évvel vetített Owari első félnek is megvolt a maga 20+ ezres BD eladása, és az Reddit-/a/-MAL thread-ek is szépen pörögnek a 2009 óta eltelt időhöz képest. De ha inkább az itthoni animés szcénára gondolsz, akkor yeah, ölég szépen leültek a dolgok, főleg ahhoz képest, hogy a post-Bake sztorivonalat nem lehet megvádolni azzal, hogy csak fillereket akart volna hozzátenni a cucc világához. De hogy ne legyek teljesen offtopic, szerintem az EL-nek azért is sikerült ennyire megmaradni az évek alatt, mert minden nemű trancsír faktora ellenére egy elég egyszerű könnyen fogyasztható cucc, kiváltképpen, ha ez az első komolyabb animéd, az itthoni animés diskurzus nagy része pedig -szerintem- inkább a belépű szintű cuccok köré épül fel, az EL pedig nettó az. Ehhez képest a -monogatari még az "edzettebb" animések között is megosztó tud lenni, egyszerűen tényleg olyasmi, amivel eredendő "összesúrlódás" nélkül kár is vesződni, max. esetleg ha találsz olyan szereplőt, akin keresztül átjön neked a stílus/mondanivaló.
Kép Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Az anime helyzete kishazánkban

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Titkos írta: 2020.04.30. 21:29 Ergo idővel "felnőttek a fanok" (jó, nyilván nem másfél év alatt, de érted... XD), aztán ami még 16 évesen egy "fú, de edgy!" élmény volt nekik, meg "baby's first grimdark", ahogy a mém mondja, az pár éven belül már egy gyenge, hibáktól hemzsegő, "mi a faszt tudtam én ezen anno élvezni?" sorozattá változott. XD Ennek ellenére van olyan haverom is, akinek a mai napig kellemes emlék az Elfen, Lucy-t pedig a mai napig "jó nőnek" tartja... XD
Ha karakterdesignra tartja annak, akkor nagyon nincs min csodálkozni, az egy elég időtálló dolog tud lenni. (Dumál az, akinél ugyanez Emeraldas és Maetel, többek között. :roll: ) De ha karakterisztikát nézzük, akkor nem nagyon van miről beszélni, csak "I'm being concerned and scared of him", mert alapvetően egy lelkileg labilis, hidegvérrel zokszó és különösebb gondolkodás nélkül ölni képes, idegbeteg és féltékeny nőszemély a csaj, aki csak addig vonzó, amíg először össze nem balhézol vele. De akinek nem fétise, nem veszi magára...
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

^A Kiss × Sisről speciel pont tudtam (mostanra), hogy nő áll mögötte, mert erről még nagyon anno felvilágosítottak, bár a reakcióm oda is hasonló volt, mint most a B Gata H kapcsán. :D

Egyébként én vérfrissítésnek simán megnéznék egy cyberpunkot valami nő dirigálásában.

Btw jól az utolsó pillanatra hagytátok az áprilisi válaszokat. Tegnapelőtt még attól féltem, hogy a lelkesedés máris alábbhagyott, de úgy tűnik, roboghatunk tovább a csúcs felé teljes gőzzel. Jöhet a májusi porció!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

MOD: Mivel kissé elment a téma az EL "várva-várt" magyar szinkronjától, a kevésbé kapcsolódó hozzászólásokat áthelyeztem ide, azaz itt lehet folytatni.

Amúgy ha valaki lemaradt volna az akkoriban igencsak jellemző (és szórakoztató) EL-flémekről, jelen fórum topicja kellő kordokumentumot szolgáltat, miként is mentek ezek akkoriban - még ha sajna pár oldal a legszórakoztatóbb kontentből a moderáció martalékává is vált :D
Titkos írta: 2020.04.30. 21:29 Lásd pl. a Bake széria, aminek mekkora hypeja volt, aztán ehhez képest szerintem egy évig sem tartott ki, illetve megnézném azt a "nagy Bake-fant", aki szépen végignézte az összes utána kijövő szériát is. (Junchiról tudom, hogy ő spec unlockolta ezt az achit, de talán ő az egyetlen ilyen ismerősöm. XD)
Szintén jelentkezem, illetve a fórumról Ketrin és Scineram mester is unlockolta, szóval vannak azért páran - bár magamat fannak nem igazán nevezném, csak jól elvoltam vele, de nyilván "stílusteremtő" az első széria volt, az utána jövők már nem szóltak akkorát e téren (míg tartalmilag a Second Season szerintem messze túlnő rajta).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta: 2020.05.01. 07:49 Amúgy ha valaki lemaradt volna az akkoriban igencsak jellemző (és szórakoztató) EL-flémekről, jelen fórum topicja kellő kordokumentumot szolgáltat, miként is mentek ezek akkoriban - még ha sajna pár oldal a legszórakoztatóbb kontentből a moderáció martalékává is vált :D
Ó, igen, az ominózus EL topic! Az itteni sem volt semmi, de hasonlóval büszkélkedhetett anno az A+ fórum is.

Elfen - NGE - FLCL: A 2000-es évek lángháborúinak legmelegebb ágyai. Helyük ma sem hűlt ki teljesen, emlékük viszont örök.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.05.01. 07:11 Btw jól az utolsó pillanatra hagytátok az áprilisi válaszokat. Tegnapelőtt még attól féltem, hogy a lelkesedés máris alábbhagyott, de úgy tűnik, roboghatunk tovább a csúcs felé teljes gőzzel. Jöhet a májusi porció!
Részemről amúgy semmi ilyesmiről nincs szó (remélhetőleg a többieknél sem :) ), én a márciusit is az utolsó napok egyikén írtam meg. Áprilisnál mondjuk tényleg kicsit túlcsúsztam, nem terveztem eddig húzni, de azért arra figyeltem, hogy az adott hónapba még pont beférjek. :) Plusz nyilván mindig a címtől is függ, mit tudom én, egy Killing Bites vagy JoJo esetében könnyebben és gyorsabban fogom tudni összehozni a féloldalas fanboykodást, mint teszem azt egy B Gatánál, amit hiába szeretek, mégis csak egy school life/slice of life izé, az ilyeneknél én mindig nehezebben tudom átadni, hogy miért tetszett, mert ezek inkább feelingre mennek (amit nehéz leírni, nézni kell) vagy poénokra (amiket meg nem akarsz sorban lelövöldözni másoknak XD).
Surci írta: 2020.05.01. 07:49 Amúgy ha valaki lemaradt volna az akkoriban igencsak jellemző (és szórakoztató) EL-flémekről, jelen fórum topicja kellő kordokumentumot szolgáltat, miként is mentek ezek akkoriban - még ha sajna pár oldal a legszórakoztatóbb kontentből a moderáció martalékává is vált :D
Nekem amúgy valami random srác féloldalas postja hiányzik a leginkább, aki se' előtte, se' utána nem írt soha ide, de az EL-nél istenesen megnyilatkozott, előadva, hogy micsoda rohadék a teljes emberiség és hogy ebben az animében végre megkapják, mert a náluk is erősebb diclonius faj jól kinyírja majd az összeset. Mire Mufurc: "Van számodra egy rossz hírem: te is ember vagy. :D", de a srác készült, mint jó hallgató vizsga előtt és egyből visszaszólt: "Én nem tekintem magam ezen mocskos faj részének". :D Szóval na, tipikusan az a dark-edgy tini volt, akik az EL fanbázis egy jelentős részét alkották. XD

Valamint Rage-nek volt még egy rohadt jó elemző postja, aki úgy volt vele, hogy "ha már ez az animék istene, menjünk már rajta végig történetileg, lássuk azt a "mesteri történetírást"" és hát igen, voltak benne érdekes dolgok (talán még le is van mentve itt valahol a gépemen txt-ben XDDD), pl. hogy "bár a vektorok gyakorlatilag fejből/hátból kijövő, hosszú, láthatatlan karok, Lucy ezekkel valahogy vágni is képes, méghozzá egy lézer pontosságával!" és ja, én is emlékszem, amikor pl. ellenfelek ujjait úgy metszette le, mintha egyenes vonalban vágna valami éles tárggyal, holott kezekkel max tépni tudna. És nem egy ilyen "logikai baki" volt a cuccban, már ha pusztán az animét nézzük, a manga azért jól elszállt ott is idővel, még több beteg baromság szorult belé. XD (Pl. valami pelenkás csaj, meg ilyenek... :dirr:)

Az EL-flamewar méretét amúgy mi sem példázza jobban, mint ez a fenti txt, pontosabban, hogy hogyan került hozzám. Az egyik moderátor (!!!!) egy másik fórumon (!!!!!) adta át nekem PM-ben (!!!!!), hogy egy másik mod írta (!!!!), de nyilvánosan nem meri postolni sehol, mert tudja, hogy micsoda indulatokat gerjesztene és lehetőleg én is csak "házi felhasználásra" használjam. :D Amcsi államtitkokról szóló thrillerekben sem látni ilyen logisztikát... XD Pláne úgy, hogy az a vicc, hogy én az egészet végigolvastam és bár nem volt épp pozitív felhangú, de masszív szemétkedésnek sem nevezném, egyszerűen szegény Rage idegbajt kapott a történet fordulatain és úgy döntött, hogy akkor már kielemzi az egészet. XD
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2020.05.01. 16:18-kor.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Elismerem, kicsit eltúloztam a bevezetést a kihívásos topicban, csak olvasgattam a többiek jelöltjeit és úgy voltam vele, aktuális shounen hype címként ki fog lógni. Aztán láttam dresthar szintén beválasztotta a top10-be, úgyhogy innentől kezdve semmilyen megjegyzést nem teszek majd a hozzászólásaim elejére. XD

A kihíváshoz még eszembe jutott, a határidő azért van, hogy előtte 1 nappal küldjük be a választ. :dirr: Megpróbálom a májusit kevésbé elhúzni, bár viszonylag időben írtam meg az áprilisit.

Gyorsan belepillantottam az itteni EL topicba és láttam, 41 oldalnyi hozzászólást sikerült produkálni. :D Ha lesz valamikor energiám, átfutom, mert kíváncsi vagyok, miket sikerült összehozni.
Amúgy amikor először láttam, már akkor sem estem hasra tőle, viszont még nagyon kezdő koromban került elém. Aztán amikor már 5-6 évnyi animézés volt a hátam mögött, és szóba került valahol, rájöttem mennyire nem tetszett.
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Mivel az áprilist én nyitottam, a májust meghagyom másnak. Különben is, a soron következő címhez nekem most gereblyézni kell egy pirinkót. Egyedül annyit mondok, hogy elképzelhető, hogy Titkost megszégyenítő disszertáció fog belőle születni... Talán. Nem ígérek semmit. Csak azt, hogy wall of text lesz.

Az EL-topikot meg majd szerintem én is megböngészem valamikor. Kell a kis agyrohasztás.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Köszi a válaszokat!

Magamban valahogy úgy képzeltem, hogy a magyar animések valamilyen Pelenor mezei csatában ahol egy komplett Palpatin ezred csapott össze egy maréknyi Griffendélesel és a végén a jók győztek. Azaz sikeresen leverték azokat akik szerint ez az egész cucc minimum jobb mint az összes eddigi anime ami addig készült vagy bármikor is készülni fog. És az egészet olyan 2001-2003 magasságában saccoltam. De hát nem. A toppik linkjét meg köszi.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta: 2020.05.02. 10:37 Mielőtt bármibe is belecsapnék ezzel a címmel kapcsolatban, vetnék ide egy körkérdésfélét: Szerintetek mi a legideálisabb terjedelem egy anime-sorozat esetében? 12, vagy esetleg 100 epizód?
A szokásos válasz: attól függ. Egy sztoriorientált cuccnak imho kell 20-25 epizód, de sokszor inkább több, főleg ha maga a világa is akkora vagy annyi szereplőt mozgat hogy csak ezeket rendesen kibontani is időbe telik, lásd kedvelt epikus költeményeinket aka. LoGH, Shingeki, 12 Kokuki, Code Geass, stb. De alapvetően a 25-25+ epizódos animuk híve vagyok (már ha van mivel kitölteni a műsoridőt és nemcsak fillerekkel), nem elhanyagolhatóan azon szubjektív szempont miatt hogy így több időt tölthetek kedvenceimmel/a kedvelt világgal/epikus csatákkal stb... a képernyő előtt. Sokszor hivatkozott példám a Madoka, ahol túl kevés volt a 12 epizód, még 3-4 rész simán kellett volna.

Amihez a 13 részes formátum elegendő, azok imho a pszichológiai cuccok és a SOL.

A neverendingek ugye jellemzően sónenek a mai napig, itt inkább a mangájukra lehetne hivatkozni mert azokat adaptálják, de szerény szakmai tapasztalataim azt mutatják hogy ahol egy író nem tudja elmondani a történetét 20 kötet alatt, az nem is volt rendesen végiggondolva (függetlenül szerkesztői nyomástól és egyéb pénzcsináló-rétestésztahúzó trükköktől).
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Szintúgy. Vannak rövidebbek is, mert pl. az Ozuma 6 részben mondja el a sztorit, de ott azért csalóka a dolog, mert egy prototípus sztoriról van szó, ami sokáig vázlatként hevert az asztal mélyén, és az alkotó (Leiji) sem igazán foglalkozott vele, hogy folytassa a legendás homokbálna-vadászatról szóló sztorit poszt-apokaliptikus környezetben, némi steampunk beütéssel. Mások esetében meg azt vetem észre, hogy az időben is rövidebb cuccokból, amelyeket a 18+ sztorikból merítenek (pl. Overflow), azoknak is megfelel a 8 de ott egyáltalán nem meglepő, hogy miért, illetve inkább műsoridő-kitöltő jellegűek.

A Kyousougigánál meg azért tegyük, hozzá, hogy az valójában 11 rész, hiszen van egy nulladik epizód is, ami a 2011-es ONA újragondolása. Vannak megváltoztatott jelenetek, de kábé ennyi a különbség. Az első ONA amolyan concept cucc volt, ahogy a 2012-es 5 részes is, majd a "real deal" a '13-as TV-széria. Akkor most mondható az, hogy a Toei "work in progress" mutatta meg hogyan fejlődik a cím? Amit sajnálok, egyedül az, hogy a 2012-esben vannak olyan jelenetek, amelyek nem kerültek bele a sorozatba, így pl. a teljes 5 része, ami azért impozáns a maga egyszerűségével.
SPOILER
(A Madokánál meg... ha nem csinál 8 részen keresztül picsahisztit, hogy ennyi részen át halljuk ugyanazt több szereplőtől újra és újra, akkor sokkal jobb lenne. Abból azt a 8 nullát felmutató részt össze lehetett volna nyugodt szívvel vágni úgy, ahogy a mozik tették, és máris van játékidő egy normális befejezésre. Csak hát Urobutcher, akinek fétise az, hogy mindenki szenvedjen, ahogy tud, de a játékidővel játszani baromira nem képes, és ezt rengetegszer bizonyította már.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Junchi írta: 2020.05.02. 10:37 Mielőtt bármibe is belecsapnék ezzel a címmel kapcsolatban, vetnék ide egy körkérdésfélét: Szerintetek mi a legideálisabb terjedelem egy anime-sorozat esetében? 12, vagy esetleg 100 epizód?
Senki nem tudja jól kihasználni a rendelkezésére álló epizódszámot. A 10-14 részes sorozatoknál általában két probléma lép fel:
A, Elbírt volna még 1,2,3 stb. részt, de nem adatott meg neki
B, Nincs minden kifejte, mivel kevés az epizódszám így mindennel spórolni kel akár lényeges infók elhallgatása árán is. Ezért a történeteket nem annyira érthetőek. Példú az egyik karakter az 5. részben még életvidám fiúcska, de a következőben pedig depis csak azt nem mondják el, hogy közben az anyja meghalt mert úgymond: nincs rá idő.
A 20+ részeknél pedig senki nem tudja elkerülni, hogy így vagy úgy de engedjen a gyeplőn és bekerüljön egy-két olyan rész amin mindenki érzi, hogy csak hely kitöltő. Klasszikusan ide lehet sorolni az összefoglaló részeket vagy "lazítunk egy jó nagyot a lezárás előtt" című epizódokat.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Junchi írta: 2020.05.02. 10:37 Mielőtt bármibe is belecsapnék ezzel a címmel kapcsolatban, vetnék ide egy körkérdésfélét: Szerintetek mi a legideálisabb terjedelem egy anime-sorozat esetében? 12, vagy esetleg 100 epizód? A magam részéről erre azt dobnám be, hogy 24-26, amibe (ha jól beosszák az időt) beleférhet minden, még valami tartalom is.
Valahogy így, ahogy te, illetve a többiek is írják itt fentebb. A 12 rész szerintem általában mindenhez kevés, még egy agyatlan háremecchi izét is elnézegetne az ember 24-26 részen át (már ha tetszik, de ha nem, akkor meg úgyis dobom 3 részen belül, hiába mondjuk csak 12 XD), illetve jellemzően úgy tapasztaltam magamon, hogy a 26 rész körüli cuccok jobban megfognak, egyszerűen az a minimum hossz, ami kell ahhoz, hogy a szereplők, sztori, stb. a szívembe lopják magukat és ne valami "tegnap fejeztem be, de ma már kb. alig emlékszem rá"-jellegű élményt nyújtsanak csak. (Vannak természetesen kivételek, ahogy ez majd a toplistámon is látszik, de azok a ritkább példányok.) Az igazi fun pedig úgy 52 résznél vagy afölött kezdődik el, de persze ahhoz már vagy olyan alapanyagra van szükség (lásd FMA, ahol volt is mit mesélni ennyi részen át), vagy pedig épp ellenkezőleg: Rém Rendes Családot, Simpsons-t, vagy hasonló epizodikus vígjátékcucc japán verzióját kell elkészíteni (lásd Rumiko cuccokból a Ranma vagy az UY), amiknél összefüggő sztori szinte egyáltalán nincs, cserébe viszont a karikat, illetve a poénjaikat kedveled annyira, hogy minden héten megnézd az aktuális hülyéskedésüket és még 100+ rész fölött is azt mondd, hogy "azért kár, hogy vége lett :(". Valamint ott vannak a már említett "neverending shounenek", de azoknál meg kell is 100+ résznyi játékidő (már amennyiben értelmes az író és ötletei is vannak, nem csak úgy randomba nyújtja a cuccot a végtelenségig), mert egyszerűen ha be akarnak mutatni egy hosszú karakterfejődést, történetet, stb., ahhoz idő kell, szóval pl. egy Hősakadémiát is nehezen lehetne 26 rész alatt lezavarni, mert ott kb. már a bevezetés, karakterbemutatás, stb. elvisz ennyi részt.

Illetve még Isk postjáról ugrott be, hogy sok egyéb mellett az is az animék rákfenéje (de ez legalább nem csak újabban XD), hogy görcsösen köti őket a 12-26-52 stb. epizódszám és ezektől eltérni szinte alig lehet. Emiatt folyton nyirbálgatni, sztorit szűkíteni, vagy épp fillerezgetni kell, mert "a főnök azt mondta, hogy X epizód lesz és nem rövidebb/hosszabb!" Ez nem egyszer felér egy öntökönrúgással, pláne, ha az alapanyag, amiből az anime készül, valami sokfejezetes, neverending manga, vagy 50-60+ órás visual novel, vagy bármi hasonló. Ilyenkor aztán elindul az agyalás, hogy mit vágjanak ki, mi maradjon benne, stb., ami aztán sokszor meg is látszik a végeredményen. Szóval ez a "szezonokban való gondolkodás" elvágott már nem egy sorozatot. Pl. az Umineko ugrik be most hirtelen, ahol gyakorlatilag az történt, hogy a 26 rész kevés volt, az 52 meg már túl sok lett volna, de mivel valami "arany középutat" meg nem választhattak, ezért kínjukban választották azt, hogy "majd jól összesűrítünk mindent 26 részbe, ami a játékokban sokkal jobban meg van magyarázva" és hát ja, nem is vette túl jól ki magát. Van néhány kivétel egyébként, pl. a Death Note valami harmincvalahány epizód volt és speciel az pont egy olyan sztori volt, ahol mind a túl sok filler, mind a túlzott tömörítés instant kinyírta volna a cuccot. (A második felén, a "Near-Mello arc"-on így is érződik, hogy ott azért jobban elkezdtek rohanni és félig-meddig pontosan azt csinálták, hogy nem egy olyan dolgot elsiettek, ami a mangában jobban ki volt fejtve, csak ott még ez épp a vállalható szinten maradt, meg szerintem ott az is benne volt, hogy tudták, hogy L haláláig az "igazi" a cucc, utána max a lezárása tudott hasonló katarzist kiváltani, de a csokifüggő, meg a figurákkal babázó autista kalandjai nem értek fel az emós Dr. Monkkal vívott izgalmakhoz. XD)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

LOL, pont hasonlót pedzegetek a most készülő Paris no Isabelle cikkemben, ami szintén MINDENT elmondott 13 rész alatt. Lesz is egy kis Versailles no Barás összehasonlítás.

Szerintem amúgy totál sztori függő, és egész sok tizen részes cuccot kedvelek, amikből nem kívánnék többet.

De persze a 20+ és 40-60 részesek komplexitása és karakterei többször ragadnak magukkal, öröm minél több időt tölteni velük.
Avatar
Sentry
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2018.05.01. 20:59
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Sentry »

Én személy szerint a rövidebb dolgokat preferálom, főleg azért, mert ha valami igazán tetszik, azt úgyis elolvasom később mangában (vagy bármi legyen is a forrás), akár fel lett dolgozva teljesen, akár nem, és akkor már jobb, ha találok új dolgokat, folytatódik a sztori. Szóval nálam jól működik a recept, hogy egy 12 epizódos anime sok esetben puszta reklám a mangának. Mindemellett nagyon ritka, mikor annyira megragad valami, hogy mondjuk 50 részig ugyanolyan odaadással nézzem, szóval ilyen szempontból is azt mondanám, hogy számomra jobb a rövidebb. Tehát összességében én a 12, vagy nagyon maximum 26 részt szavaznám meg, mint ideális hossz, annál többet csak abszolút kivételes esetben nézek, de ha eltekintek a saját preferenciáimtól, akkor azt mondanám, hogy tényleg teljesen változó és sztorifüggő, például egy LoGH-ot képtelenség gyorsan lezavarni és az úgy volt jó, ahogy.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

A tüdőpestis v.2019 miatt megszakadt a Sazae-san gyártása, illetve a Golgo 13 mangához se jön új fejezet a manga 52 éves történetéből először.

Mondjuk, ahogy Megumi Ogata seiyuu is megjegyezte, "ez van". A Railgunnak két részét tolták el eddig (ha jól számoltam és követtem), és meg így is sok helyen a sírás-rívás (magyar és külföldi berkekben egyaránt), hogy mit csúsztatnak el +1 évet is akár, nem csak 1 vagy 2 szezont. Kicsit elkényelmesítette az embereket a simulcast és a Netflix, hogy egyre dobja ki az egész cuccot, hogy "nesztek, kutyák".
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Jucuky
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2017.10.24. 11:56
Nem:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Jucuky »

Ricz írta: 2020.05.11. 07:59 A tüdőpestis v.2019 miatt megszakadt a Sazae-san gyártása, illetve a Golgo 13 mangához se jön új fejezet a manga 52 éves történetéből először.

Mondjuk, ahogy Megumi Ogata seiyuu is megjegyezte, "ez van". A Railgunnak két részét tolták el eddig (ha jól számoltam és követtem), és meg így is sok helyen a sírás-rívás (magyar és külföldi berkekben egyaránt), hogy mit csúsztatnak el +1 évet is akár, nem csak 1 vagy 2 szezont. Kicsit elkényelmesítette az embereket a simulcast és a Netflix, hogy egyre dobja ki az egész cuccot, hogy "nesztek, kutyák".
Mondjuk azért simulcats ide, Netflix oda, nagyon oda tud vágni, ha valami olyat érint, amire sokat várakoztál. Mivel én több sorozattal is megkaptam, ezek közül pedig három olyan volt, amiről tudtam, hogy nekem az év legjobban várt sorozatai lesznek, el tudom mondani, hogy persze, elfogadja az ember, mert mit tud tenni, csak rosszul esik. Főleg, ha mondjuk vártál rá egy évet, másfelet, ki mennyit a bejelentéstől számítva, lement belőle három rész és akkor jelentik be, hogy ok sztornó, eltoljuk, majd hetekkel később, hogy jó, végül is egy szezont kell rá várni, de lehetett volna az több is.

És jött ugyanez egy sorozattal, aminek a második évadára vártál két évet, majd egy másik ami négy év után tért volna vissza a képernyőre így egymás után. És így jártak az Oregairu fanok, a Re:Zero fanok és a többi meg a többi. Szóval értem, hogy legyünk belátóak,muszáj, mert emberek egészségéről van szó és az mindenképpen prioritás, mert senki nem eshet áldozatul más emberek szórakozási iránti igényének, de én megértem azt is, aki nézőként meg meri jegyezni, hogy búslakodik, ha éppen az ő kedvenc sorozatát érinti ez az eltolás. Azt mondjuk nem, ha hisztizik és követelőzik és akarnokoskodik valaki, akár készítőkkel, akár feliratozókkal. Úgy, hogy én még megéltem, hogy a suli netjéről szedtük le pendrive-ra rémes minőségben a sorozatokat csiga lassan, magyar feliratról nem is ábrándozva.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Csak ugye a jelen helyzetbe ez bele van kódolva. Amikor beindult a dolog, akkor azért ment a nyí, hogy a most szezonosok eltolódtak (nagyja várható is volt, a kérdés csak az, hogy melyikek lesznek ezek), amelyeknél jelzi, hogy rengeteg külsőst foglalkoztattak, hogy egy színvonalat tarthassanak. Most meg a későbbiekre megy a rí, amiket októberre, télre jelentettek be, vagyis amiknek a pre-produkciós fázisa sem volt képes elkezdődni, mert előtte szezonokban van egy vagy több másik vállalása a készítőknek - nem beszélve a megkezdettek befejezéséről. Van, amivel szenvednek, hogy legalább haladjanak, és akkor javarészt visszanyúlnak a Dragon Ball Z-s alapokhoz, hogy állóképeket szájmozgás, és aztán kritizálja a készítők munkáját, hogy szarul dolgoznak. Vagy ahogy Ogata is megjegyzi:
But please, please don't say things like "sakuga hōkai" or "it's not moving". With the way things are in China, Korea and other countries, it's amazing that anything is on the air. While the cuts to production are painful to everyone working on that side, we're working as hard as we can. So, please.
De kérek, tényleg kérek mindenkit, hogy hanyagoljuk már az olyan kifejezéseket, mint a "sakuga hōkai" vagy "nulla mozgás". A jelen kínai, koreai és mások országokban lévő helyzetben már az is csoda, hogy valami egyáltalán a képernyőn maradt. Bár a gyártási költségek lefaragása mindenkit koccra tett, aki készíti ezeket, így is igyekeznek a tőlük telhető legtöbbet nyújtani. Úgyhogy, tényleg kérem...
Na most a "sakuga hōkai" ugye azt jelenti, hogy a színvonal bezuhan. Körülbelül úgy, mint a Deen-féle Nanatsu no Taizai évadnál, amit előtte egyik stúdiótól a másikig küldtek (valami 3 készítőt váltott, mielőtt szezon kezdés előtt pár héttel lepasszolták a Deennek, hogy "amúgy ja, ti fogjátok csinálni, és sehol se tartunk"). Szóval az eltolások alapvetően azt szolgálják, hogy az egyértelmű egészségügyi dolgok mellett azért a nézők se csalódjanak a minőségben (és nem utolsó sorban, minél kevesebb legyen a BD-re pucolási folyamatból). Csak ugye, valahogy nincs meg a logikai kapocs ezek felé, hogy ez jelenleg az egyetlen aranyközépút, ami készítőnek és nézőnek is egy hellyel-közzel win-win lenne, de sajnos nem is mondhatjuk, hogy egy hangos kisebbség vakarózik igazán ez ellen, mert ahhoz a közeg elég jelentősen felhígult.
SPOILER
Az iparági problémák a munkamennyiséggel, a vízfejű kiszervezésekkel (különösen kínai, koreai, vietnami) stúdióknak, a fizikai formátumhoz való ragaszkodás mindmáig, az mind most nyalt vissza. És akkor ehhez hozzájön, hogy szépek az animációs szövetség számai, de nem igazán mutatják, hogy nincs 10%-a a dolgozóknak se teljes állásban, ugyanennyi részmunkában, a maradék meg bejelentetlen, kvázi-feketemunkás napi bérrel. 2017-ben volt egy elég nagy nagy hulláma az ilyen szellőztetéseknek, hogy mennyire nagy a baj, és adják is a jeleket, hogy eléggé. Vagy hogy olyanokról van szó, akiknek 2018-ban a havi átlagbére 833 dollártól a 3000 dollárig se éri el, ami a szigetországi átlaghoz téve egy dologhoz hasonlítható: mint mikor itthon megszólalt az egyik fejes, hogy "havi 40 ezer forintból is meg lehet élni". Hogy mennyi ez... az amerikai átlagkereset rendszerint hetente annyi, mint ezeknek egy hónapban.
És látszik, hogy hiába megy évek óta többek közt a nyugatiak tájékoztatása (a Kotakun 5 éves cikkeket is lehet találni erről, de 8 éves riport sem ritka erről), de ugye sok a belföldi rajongókat érintő cikk is, de ők sem nagyon vannak tisztában azzal, hogy mi a valós helyzet, és sokaknak a morzsányi egzisztenciája függ tőle.
Jucuky írta: 2020.05.11. 16:32És jött ugyanez egy sorozattal, aminek a második évadára vártál két évet, majd egy másik ami négy év után tért volna vissza a képernyőre így egymás után. És így jártak az Oregairu fanok, a Re:Zero fanok és a többi meg a többi. Szóval értem, hogy legyünk belátóak,muszáj, mert emberek egészségéről van szó és az mindenképpen prioritás, mert senki nem eshet áldozatul más emberek szórakozási iránti igényének, de én megértem azt is, aki nézőként meg meri jegyezni, hogy búslakodik, ha éppen az ő kedvenc sorozatát érinti ez az eltolás. Azt mondjuk nem, ha hisztizik és követelőzik és akarnokoskodik valaki, akár készítőkkel, akár feliratozókkal. Úgy, hogy én még megéltem, hogy a suli netjéről szedtük le pendrive-ra rémes minőségben a sorozatokat csiga lassan, magyar feliratról nem is ábrándozva.
A probléma nem is a búslakodás, mert az még ugye a kulturált forma, ki lehet értelmesen is fejezni. De meglepődsz, a követelezők sincsenek oly mértékben. Szemben a hisztivel. Szó szerint értsd, mint a gyerekek, akik nem akarják abbahagyni a játékot közvetlenül ebéd előtt, és kicsapják a balhét, hogy az ebéd idejére meg kell szakítaniuk. Leginkább ezekkel van tele padlás jelenleg, csak itt még a gyerekek mellette akadékoskodnak, hogy túl sós a leves, nincs elég íze, kevés a tészta, 3 kanál után kitalálja duzzogásból, hogy nem is éhes... És amikor ez elvileg - legalábbis magukat annak valló - felnőttektől jön, azért az arclekaparós.
(A személyesebb részhez: vannak sorozataim, amikre max. 5 éve várok, de még idejét se tudni. Filmek, amik esetében a legtávolabbi is éppen csak nem lesz 2 számjegyű mire elkészül. Zero Seikiről filmtrilógiáról annyit tudni, hogy az utolsó 2026-ban jön, ha minden klottul meg, bejelentése '17-ben volt. Aoki Uru esetén meg már azt hiszem megvan a 10 év a bejelentése óta, de a stúdiót a fukushimai baleset gallyra tette, '18-ig zajlottak a kártérítési pereik, és legjobb esélyekkel idén vagy jövőre érkezik. My point: pár biztosra vett hét vagy hónapnyi eltolás még elviselhetőbb, mint az, hogy határozatlan ideig várhatsz rá onnantól, hogy tudod is, lesz és érkezik valamikor. A Re:Zero is, rendben, hogy 4 év után jön képernyőre, de abból 2-2,5 úgy telt, hogy be sem volt jelentve, és olyan kommunikáció zajlott, hogy nem is akarják folytatni. És akkor tegyük mellé mondjuk az NGNL-t, aminél már nem tudom eldönteni, hogy tényleg ennyien akarnak-e folytatást hozzá, vagy már egyszerűen agyonnyúzott mém lett a tény, hogy nincs 2. évad, csak clickbait hírek, amik etetik az embereket.)
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Én ehhez az egészhez csak annyit fűznék hozzá, hogy tényleg irigylem azokat, akiknek egy 4.000.000-t megfertőző, közel 300.000-t megölő (és ez ugye még nem a vége...) vírus mellett is az a legnagyobb problémája, hogy vajon a heti japánmese-narkó adagját a "rabszolga" japánok leszállítják-e neki, mert máskülönben zabos lesz... Mondom mindezt úgy, hogy én még messze nem is nagyon járok akkora "otakufészkekbe", mint Ricz, így hozzám ezen nyafogások nagy része el sem jut, de így is pl. a fejemet fogtam, amikor Mr. Főotaku haver szájából akkor szalad ki először, hogy "Most már tényleg kezdhetnének valamit ezzel a rohadt vírussal!", amikor meglátta ANN-en a hírek között, hogy csúszik a Railgun-adagja. Az addigi halottak, meg minden egyéb, ami a vírussal együtt jár, áh, azok ugye le vannak szarva, de ha a szent anime kerül veszélybe, akkor "shit just got real!" -____-

Ugye anno a KyoAni tragédiánál sokak szerint én voltam az érzéketlen szemét, amiért azt írtam, hogy az áldozatokat sajnálom, a rajzfilmjeiket már kevésbé. Míg mindenki más KyoAni tribute videókat csinált, őket gyászolta hetekig, én meg azt mondtam, hogy a legtöbbjüknek tuti jobban fáj, hogy az egyik "fő narkóelosztójuk" semmisült meg, mint maguk a tényleges áldozatok. Nos, akkor most is szeretném látni a fandom "emberségét", ahogy azt mondják, hogy "nem érdekel a sorozat romló minősége, sőt, az sem, ha egyáltalán el sem készül, vagy akár éveket csúszik, csak a készítők maradjanak egészségesek!" Persze lehet van pár ilyen vélemény is, de a legtöbbje inkább a Ricz által jellemzett őrjöngő óvodás, aki ideges, amiért jön az ebédszünet, mert "ez a játék soha nem érhet véget, varázsolj nekünk valami szépet!" :dirr: És ez tényleg nem semmi, ha figyelembe vesszük, hogy nem ám csak 14 éves tinik vannak köztük, hanem sok huszon-, harmincéves is, aztán össznépileg annyira túltolják a nyavalygást, hogy szerencsétlen Ogata Meguminak, meg egyéb seiyuuknak/készítőknek kell a szájukba rágniuk burkoltan, hogy "Fiúk/lányok, értjük mi, hogy drogfüggők vagytok, de sajnos mi még élni szeretnénk, reméljük, ti meg ezt értitek meg." Pedig máris van 600+ halott csak Japánban, amihez képest bakfitty az a múltkori 33-34 áldozat, de mivel ezek most nem híres animátorok, meg mit tudom én, ezért ez mind le van szarva, ide a rajzfilmmel rögtön! Majd ha valamelyik világhíres seiyuu vagy mangaka hal bele, akkor talán a fejéhez kap pár fan...

A "mennyit kell várni rá" témához meg: 10 évet vártam a Warcraft filmre, vagy ott volt a Végtelen háború, amit előtte már évekkel korábban belengettek és mindenki parázott, hogy addig egy színész se' haljon meg, egy producer se' döntsön úgy, hogy inkább mégis jegelik, stb. Animékre rátérve: az Inu Yasha alap és Kanketsuhen sorozata között azért nem 1-2 évecske telt el és akkor ez még az egyik szerencsésebb kimenetel, mert ott vannak azok is, amiket egy szezon után véglegesen hidegre tettek és valszeg a büdös életben nem fognak folytatódni, pl. Keijo vagy Killing Bites. Vagy az ilyen MonMusu cuccok, ahol ugyan S1 sikeres volt, viszont a manga olyan csigalassan halad, hogy elvileg azóta is azt várják, hogy összejöjjön annyi fejezet, amennyiből legalább újabb 12 részt meg lehet animálni. Aztán persze simán lehet, hogy addigra az ötletet is kukázzák, mert már úgy lecsökken az egész franchise iránt az érdeklődés, ez egy ilyen biznisz. A JoJo esetében meg kb. mindig az dönti el, hogy lesz-e következő part animálva, hogy az előző partnak milyen volt a fogadtatása... Jelenleg egyébként két olyan sorozatom van függőben, amik bár nem animék, de az egyik épp a finálé környékén jár (most meg nem mondom fejből, de utolsó, vagy utolsó előtti szezonja jött volna az író szerint), a másik pedig az élőszereplős Vaják, aminél azért emelem ki, hogy "élőszereplős", mert míg egy rajzfilm esetében mondjuk akár 5 év eltérés sem érezhető (a seiyuuk ügyesen játszanak a hangjukkal, a karit meg külsőre olyan idősnek rajzolom, ahánynak akarom), addig a Vajáknál pl. Ciri színésznője lehet olyan szépen beleöregszik majd a szerepbe, hogy mire újra elkezdik forgatni, 1-2 szezonnal később már akár a saját anyja is lehetne majd... :dirr: Na most ezek fényében tényleg irigylem, aki csak amiatt sír, hogy mondjuk heteket/hónapokat csúszik a Railgunja. A "quality rajzolást" meg azért nem a vírus indította el Japánban, lásd pont azt a "gyönyörűen animált" Nanatsu no Taizai-t, ami még jóval a korona előtt készült el, aztán mégis olyan fejek, testarányok, meg "látványos harc" jellemezte, hogy mindenki csak lesett. Fanservice animék esetében pedig ugye emlegetni sem kell, hogy sokszor szándékos "taktikai húzás", hogy mindent kitakarunk, hogy aztán a BD-t megvegye a közönség. (Már ha tényleg csak kitakarják, nem pedig "cenzúrásabbra rajzolják" alapból, lásd most futó cuccok közül pl. a Gleipnir, ahol a mangások máris sírnak, hogy abban mennyivel "bevállalósabban" nézett ki az egész és ott pl. nem garantált, hogy a BD-re "javítva" lesz.) Ha "békeidőben" ezt rendszeresen csinálják, akkor úgy gondolom, hogy a most futó, a vírus miatt kénytelen-kelletlen "quality" státuszba csúszó darabok a BD-re szintén mind javítva lesznek. De amúgy ha pl. nekem kéne döntenem 1-1 kedvenc sorozatomról, simán azt mondanám a készítőknek, hogy "srácok, inkább hagyjuk egy fél évig az egészet, folytassátok majd akkor, ha már nincs vírusriadó, én ki tudom várni és cserébe a quality is szép lesz", csak akkor meg ugye jön a nyavalygók másik fele, akik egy hét után már eret vágnának magukon, ha a heti narkóadagjukat nem kapják meg.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, a Nadia kapcsán előjövő "Jessie és egyéb alteregói" témában nézelődtem kicsit és még pár észrevétel. XD

A Hammerheades Petra háttérsztorija:

"Born from aristocrats that restricted her, she grew up a criminal and allied herself with the Masked Man, being head over heels in love with him, though he only used her as a pawn."

A Nadiás Grandisé:

"She was born into a rich Italian family, but is now broke and disowned by her relatives.

She is the leader of the "Grandis Gang", a trio of jewel thieves."

Úgy látom, nem csak a külsőségeikben tűnik úgy, mintha ezek egymás klónjai lennének... XD

Na, de ezek után ránéztem már Jessie karakterlapjára is és te jó ég, mi van itt! O__O Oké, különösebben soha nem ástam bele magam a Pokémon anime karijainak hátterébe és egyéb kapcsolódó dolgokba, de azért most kicsit meglepett, hogy majdhogynem tolkieni részletességű háttérsztorit kapott egy olyan karakter, akinek az animében 90%-ban annyi a szerepe, hogy "A Rakéta Csapat már megint megszívta!" *blink* Emlékszem, anno Mangazinon (meg talán itt is), volt egy GyulaDrake nevű srác, aki nagy Pokémon-fan volt és egy csomószor elmondta, hogy szerinte az anime gagyi, mert egy csomó fontos infó kimaradt belőle, többek között ilyen karakterek jellemét építő dolgok. Akkoriban persze kb. még mindenki röhögött rajta, már csak azért is, mert "lol, hát hogy lehetne a Pokémon, ami alapból egy ilyen szar merch/kodomo cucc, akár csak marginálisan is úgymond "komoly"??? XD", viszont a végén még itt neki lesz igaza... :D Mondjuk már tényleg csak az érdekelne, hogy ez a fenti Jessie élettörténet pl. benne van az animében (csak ilyen "500 részből foglalkozik vele 5, az is random elszórva" stílusban), vagy pedig különböző fanbookokat, rendezői interjúkat, meg mit tudom én miket kell hozzá olvasni, hogy kiderüljön?
Kép
Avatar
SaiyaGin
Profi
Profi
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2018.10.25. 19:50
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: SaiyaGin »

Titkos írta: 2020.05.22. 07:15 Mondjuk már tényleg csak az érdekelne, hogy ez a fenti Jessie élettörténet pl. benne van az animében (csak ilyen "500 részből foglalkozik vele 5, az is random elszórva" stílusban), vagy pedig különböző fanbookokat, rendezői interjúkat, meg mit tudom én miket kell hozzá olvasni, hogy kiderüljön?
Szerintem az eddigi 8-900 rész alatt volt idő arra, hogy hébe-hóba egy-egy rész erejéig foglalkozzanak vele. :D
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^
Az ilyen karakter életpályát csak így lehet összerakni, hogy az ember nézi a sorozatokat, OVA/ONA részeket, filmeket, speciálokat. Valamint játszik a játékokkal olvassa a mangákat stb. Így szépen lassan össze lehet rakni egy-egy szereplő teljes életútját.

De tessék itt van még részletesebben Jessie élete: https://bulbapedia.bulbagarden.net/wiki/Jessie
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez a Kaguya-sama tényleg ennyire jó? Utoljára talán a Shingeki S1-nél láttam ekkora hype-ot, hogy boldog-boldogtalan nézte, kismillió paródia, mém, gifkép, stb. született belőle és még sorolhatnám. Azt értem, hogy akinek kenyere ez a slice of life/romcom/school life műfaj, azokat megfogta, de vajon van-e annyira jó, mint mondjuk a Boku no Hero Academia shounen fight fronton, ami úgymond "túlmutat a saját műfaján" és többen is írtátok itt rá, hogy azokat is simán berántotta, akik nem shounen fight-, vagy nem szuperhős-rajongók. (Azt mondjuk aláírom, hogy az openingjei pl. ütősek, nem is értem, az otakuk miért azt a "Chika dance" endinget nyomatták minden létező felületen. XD)
Kép
Válasz küldése