Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Hozzászólás Szerző: Surci »

Hagyományainknak megfelelően jöhet az évértékelős fonál.

Jómagam nem mutattam túl sok aktivitást az idén animu-fronton, aminek több oka is van, így ennek megfelelően túl sok szezonos CUCCal sem kellett nyűglődnöm.

Az év animéje számomra (eddig, az uccsó 3 rész még hátravan) a Vinland Saga, ami bár hangulatilag imho kissé shounenesre sikeredett, az elmúlt 2-3 esztendő egyik legjobb adaptációját kaptuk - persze ebben a forrás is sokat számított.

Említésre méltó még a Yakusoku no Neváálandó c. misztikus-thrilleres opusz, melynek a tempóját kissé lassúnak találtam, de a világa-rejtélyei kellően érdekfeszítőek ahhoz hogy érdekeljen a második évad (hátha akkor már a szereplők közül is fog érdekelni valaki...).

Ide kívánkozik még a Shingeki 4. évadja, amely szerencsére ismét hozott egy olyan szintet amellyel igyekszik feledtetni az előző 2 etap borzalmas színvonalát, és elérte hogy ne csak azért várjam a FINAL seasont, hogy végre ezt is kipipálhassuk. EPIK fájtok, akciók meg zene, sajna kiderült hogy a rendezőúr csak ezekhez a részekhez ért, akkor adjunk neki, hátha marad még benne annyi mint amikor berántott az első évad :cool:

Amik kimaradtak, de pótolni szeretném, azok a Psycho-Pass idei termései illetve a Chihaya 3. évad, amit fogalmam nincs miért nem kezdtem még el.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Hát, az idei eresztés nem volt valami nagy bumm. Mondjuk így is 71 címet tettem magamnak műsorra összesen, amiből 8 pontnál magasabb majdhogynem nem született: egy cím volt képes 9 pontot nyőjtani és az az új Dororo. Ilyen év beszt ofot most nem tudnék összeállítani, mert mindben vannak bőven kötözködni valóm. :dirr: Most legyen az az idei Fate etapok (Lord El-Melloi II-sei [8], HF2 [8], ZMS Babylonia [7]), vagy a Grisaia Phantom Trigger [8], a Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These: Seiran [7], a Given [8] (még ha a végére gyűlöltem is formázni, különösen, amikor 3 napot ültem szinte non-stop felette), Strike Witches 501-esek [5] (igen, 5 ponttal a jobbhoz teszem, mert a humor helyenként ugyan lejárt lemez, de Barkhorn arcai máig kifejező mém, és komplett állóképek, pillanatok, megszólalások repültek csapatmémbe). Meg amire ráfüggtem egy pár hétig, a Kyochuu Rettou OVA [5], és az eredményétől függetlenül képes volt a retro B-filmes témájával és a trash-ségével behúzni, és komolyan várni a filmet.

A Psycho Pass és a Chihaya S3 nálam is pótlós.

Fostalicskával meg fel tudnám tölteni a posztot, de nem akarom. Azoktól egytől egyig kaptam az agyf*szt.

Szerencsére jövőre jobb lesz, hiszen már tavasszal jön az Arte, szóval részemről a jövő év már megmenekült.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Kemény 4, azaz négy animét fejeztem be az idei termésből, úgyhogy az olyasmi titulusok, mint AOTY meg hasonlók, az én számból nagyon nem relevánsak. Ugyanakkor hiba volna a Vinland Sagát nem felemlegetni itt (is), ami számomra nem csak az év, de az évtized krémjében is ott mozog, mert végig remekül rezonált az ízlésemmel, különösen a sorozat hátsó kétharmada.

(Máskülönben néztem még a harmatos Boogiepopot, a Mixet, ami Adachi Mitsuru animeként egy szégyen, a kiválóan induló, de erős középszerűségbe fulladó Dororót, illetve külön Arany Málna díjas a Babylon című förmedvény, amit a harmadik rész után dobtam, majd valamiért adtam neki még egy esélyt, hogy aztán az ötödik részig jussak vele.)
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Az aktivitáson jómagam is dolgozhatnék, de mentségemre legyen szólva, néztem az animéket, csak nem írtam róluk. ^^"

Tőlem is megy egy jelölés a Vinland Sagára, rég volt már olyan cucc, ami nem folytatás és ennyire bejött. A külön topicjában írtam róla pár sort, tovább azt hiszem fölösleges ragozni.

Ha már az évi sónenhájpnál tartunk, a Yakusoku no Neverland helyett a Kimetsu no Yaibát jelölném, karakterek, történet és megvalósítás szempontjából is jobban bejött. Újabb plusz pont, hogy a főszereplőt nem akartam minden megnyilvánulása után megkínálni a szívlapáttal. :D

Kellemes meglepetésekkel szolgált ez az év, több olyan animével futottam össze, amibe minden elvárás nélkül kezdtem bele, aztán eléggé megszerettem őket. Kezdeném az ügyeletes Egyszer volt... az Élet japán változatával, a Hataraku Saibouval. Sok újdonságot ugyan nem mutatott, mégis az egészet átjárta valami cukiság faktor, ami miatt az összes részt vigyorogva néztem végig. Következőnek jelölném a Tate no Yuusha no Nariagarit, az ügyeletes isekai cuccot. Idén tényleg Dunát lehetett volna rekeszteni a műfaj képviselőivel, amikhez hozzá se szagoltam, egy kivételével. Minden betegsége ellenére képes volt szórakoztatni. A Ginga Eiyuu Densetsu: Die Neue These majdnem elriasztott a bishikkel, de végül szerintem egész korrekt animét hoztak ki, voltak ennél sokkal rosszabbak idén.

A Shingeki no Kyojin S3 második fele és a Boku no Hero Academia 4. évada még jobb is szerintem, úgyhogy megint teljes lelkesedési üzemmódba vagyok kapcsolva. :)

Dororoval el vagyok maradva, a közepén abbahagytam, jövőre igyekszem bepótolni. Ugyan ez a helyzet a Psycho-Pass 3. évadával, pedig érdekel a történet.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Ruihoz hasonlóan az aktivitáson nekem se ártott volna dolgoznom, de ami cuccokba minimum belekezdtem, azok alapján az idei év jobban tetszett mint a tavalyi, nem csak a választék, de a (talán) gyakoribb "személyes rábökés a potenciálisan legalább 7/10 cuccokra" terén is. Viszonylag szép számmal voltak olyan cuccok, amikbe szerettem volna belekezdeni de még nem sikerült, úgyhogy az alábbi hosszabb szóleves nem egy definitív rangsorolás, szimplán csak "mi jött be jobban idén" válogatás.

Télen pölö említésre méltóan jó volt a Kaguya-sama wa Kokurasetai, ami voltaképpen egy echte-Death Note-osított románc cucc abban az értelemben, hogy a gazdag főszereplő srác és csaj amenyire eszes (és jóravaló, bárminemű faux-nagyzás ellenére), annyira béna a romantikához is, és amennyire kiszámíthatóan a "két marharépa feleslegesen próbál egymás eszén túljárni", annyira jól is vitelezi ki a felállásban lévő lehetőségeket, és az A-1 most is megmutatta, hogy tudnak ők jó stábot is leosztani a projektekhez, ha tudnak. Az Ueno-san wa Bukiyou-t szerintem egy ötödikes írta mert annyira gyakoriak és intenzívek a kvázi-18+ viccek, de ha azt nézem, hogy milyen hitelesen és vehemensen utazik ebben a stílusban, illetve hogy mennyire szeretem az ostoba, de jól összerakott 18+ humort, ahhoz mérten egész kellemes meglepetés volt ez az egyébként 10 perces részekkel operáló cucc (mondjuk az alkotó elég nagy Monogatari fan lehet, mert nem egy szereplő majdhogynem visszaköszön belőle, a nem-Nadekónak megy egy Hanazawa Kana-t jól utánzó VA-t is kerítettek, csak hogy mindenkinek leessen a tantusz). Ugyancsak kellemes meglepetés volt a Watashi ni Tenshi ga Maiorita! (avagy Wataten) is, mert amennyire emlékeztet a felállása az ugyancsak Doga Kobo animálta, ölég rossz UzaMaid-re, annyira sokkal tudatosabban, tartalmasabban és óvatosabban lett kivitelezve a sztori, ami nem csak a kora huszonéves főszereplővel tapint rá jól az abban a korban meglévő szociális hiányosságokra, de a Doga Kobo-hoz mint stúdióhoz is méltóbb, ide értve a majdnem teljesen musical utolsó epizódot. Még nem fejeztem be, de a Gotoubun no Hanayome volt talán a szezon legjobb meglepetése a számomra, legfőképpen azért, mert egyrészt a kicsit How I met your mother-szerű felállással *nagyon* jól bánik (= baráti és testvéri kapcsolatok kialakítását és fejlesztését előtérbe helyezi az üres konfliktuskeltésnél), másrészt a mostani évtizedes, nem egyszer Caps-Lock módon gyökér DECONSTRUCTION trendhez képest szinte üdítően hat, hogy nem akar semmiféle meta-kommentárt mondani az iparról vagy a rom-kom/hárem műfajról, hanem csak önmagát vitelezi ki oszt' jónapot. Meg azért az sem rossz, hogy a "jó emberek segítik egymást és/vagy azt kapják meg az élettől, amit megérdemelnek" sztorik iránti szentimentalista fétisemnek is megfelel, úgyhogy sok jó reményem van a cucc irányába. A Boogiepop wa Warawanai (2019) ugyancsak befejezésre vár, de a Gotoubun-hoz képest már jóval trükkösebb darab: az eredeti adaptációt nem láttam, de ez a mostani annyira prototipikus kora 2000-es "városi fantasy" sztori hogy azt iskolában kellene tanítani, ami egyébként finoman szólva durvára jogosan megosztó volt a reakciókat elnézve, mert sokaknak mintha nem tetszett volna ez a szándékosan tömör és "idegen" előadásmód amivel a sztori és a karakterek egyaránt rendelkeztek. Én sem feltétlenül mondanám, hogy 100%-ig odavagyok érte, de pont ez a bizarrság és a hozzáillő rendezésbeli választások amik tetszenek a cuccban, mégha a cucc hosszútávú életképessége még így is kérdőjeles.

Tavasszal a Strike Witches: 501-butai Hasshin Shimasu volt talán a legnagyobb meglepetés nagyágyú, ami szerintem a Witches franchise eddigi legjobb animés kivetülése, köszönhetően az SD spinoff mivoltának, így a franchise-ra jellemző "megszoksz vagy megszöksz" elemek is vissza lette szorítva valamelyest. De SD spinoffok között is dicséretes, hogy mennyire jó érzékkel képes elnagyzolni a szereplők jellemét úgy, hogy közben mégis abszolút hű legyen hozzájuk, és ami a legfőbb, szinte nem is volt olyan rész, amin nem adott volna nagyon jó alaphangulatot és hangosan felnevetős pillanatokat. Innentől kezdve a szezon egy picit ingatag volt mert csak az SW-t fejeztem be eddig, de a Robi-Hachi pölö egy bizonyos szintű egyensúlyozó trükk az univerzum részéről, tekintve hogy a Space Dandy-t csak úgy magában nem igazán kedvelem annak ellenére, hogy a szakma szempontjából nagyon érdekes vállalkozás volt, az RB viszont egy adag kreativitást cserél egy olyan űr-kalandra, amit bizonyos szinten tényleg szórakoztatónak is viccesnek találok, részben mert Kazuya Nakai itt egy kissé önfejű menekülő good boy-t alakít, és az egész cuccot belengi a kellemes űr-komédia hangulat ami a 2000-es években sem lett volna idegen. A Mix -Meisei Story- esetében nem láttam annyi részt, hogy hozzá tudjak tenni Junchi véleményéhez, de mint első Mitsuru Adachi sztori, ahhoz mérten abszolút meg tudom érteni, hogy a Touch miért volt akkora hordejerű klasszikus, hiszen Adachi sztori írói "hangja" pont olyasmi, ami évtizedeken keresztül is kortalanul belevaló és sport cuccokhoz méltó tud lenni, azt pedig különösen díjazom, hogy a narrátor hangja Hidaka Noriko volt, még most is pont olyan aranyos mint a Gunbuster idején volt.

Nyáron látom a Vinland Saga vitte a prímet a fórum közönségének körében, és habár csak a nyitó első három címet láttam eddig, azok alapján tényleg nem tűnik rossz cuccnak, és személy szerint jobban bejön WIT-választotta alapanyagnak mint az SnK, úgyhogy remélem, hogy a pozitív benyomásoknak lesz folyt. köv.-je. Az Enen no Shoubutai-ról egy másik topikban írtam a minap, viszont a Machikado Mazuko-ról egy betűt nem írtam még, pedig megérdemelte volna annak fényében, hogy az általam eddig látott Kirara adaptációk terén az egyik legcsalókábban jó cuccról van szó. Köszönhetően legfőképpen annak, hogy a szereplők szinte mindegyike egy érdekes keveréket képvisel a "komikusan eltúlzott" és a "ténylegesen összetett és viszonylag sokoldalú" kapcsán, amitől a cucc mondjuk így sem vált számottevően profilt, de véletlenül sem lehetne rá mondani, hogy sztereotíp moe-moe valami volna, mert annál tartalmasabb és fókuszáltabb figyelemre érdemes, valamelyest úgy, ahogy a Koufuku Graffiti is tette 2015 elején. Egy fokkal kisebb meglepetés volt a Dumbbell Nan Kilo Moteru?, mert amennyire semmitmondónak jöhet le egy elvétett manga panel alapján, annyira vicces és tényleges "edutainment" cucc, látszik rajta, hogy az alkotót kimondottan érdekli a testépítés világa. Viszont pölö a Dagashi Kashi-val ellentétben itt nem csak ön-rejszolás megy a hobbira, hanem tényleges és biztos kézzel van személyiség és vicces szituáció adva a szereplőknek az okítás mellett, és a WataTen-hez hasonlóan ez a cucc is abszolút méltó a Doga Kobo profiljához. Ja, és az alkotó munkája a Kengan Ashura című "underground-harcos" sztori is, a Dumbbell meg annak egy spinoffja, szóval van egy bizonyos szintű attitűd ami átszivárog a Dumbell-be. A Senki Zesshou Symphogear XV egy picit érdekes jószág abból a szempontból, hogy direkt kihagytam az első, és a mostani ötödik évad közötti évadokat mert állítólag nem lettek olyan jók, az XV viszont a záró etapja a franchise-nak, úgyhogy akármilyen hülye lépés volt de ezt megléptem. Annyit hozzáteszek, hogy a fő elkövető Akifumi Kaneko keze munkája volt a Wild Arms című játéksorozat is, aminek a harmadik és ötödik részével játszottam, és érdekes, hogy a Symphogear sztorija inkább hasonlít egy JRPG sztorijára. A szereplők "jelenléte" itt idézőjelesen nagyobb, hangosabb és valahol merevebb mint egy sima TV sorozat esetében, és akármennyire valamelyest tipikusabban JRPG-szerű sztori, az ötödik évad is bizarr módon retro töltetű ebből a szempontból, és akármennyire tökéletlen franchise néha amúgy a Symphogear, tényleg olyan mintha egy Playstation1-2 korabeli JRPG átvezetői lennének egy csokorba fűzve. Egy Vinland Saga mellett pölö nem rúg labdába, de nem is erre akartam utalni, szimplán egy kis nosztalgia bonbon Kaneko-tól valamelyest nekem (is).

Ősszel kapcsolatban a Shinchou Yuusha-ról,a Beastars-ról és a Hoshiai no Sora-ról ugyancsak írtam a minap, és most is vallom, hogy mindkét cuccra érdemes odafigyelni, akármilyen előítélet is dolgozzon az emberben. Az SY-t mondjuk így is valamelyest nehezebb eladni mint a másik kettőt, de simán az egyik legjobb SAO "utód" ami eddig adaptálásra kerül, és tekintve, hogy a White Fox adaptálta a Re:Zero-t is, sokkalta inkább az SY mellett teszem le a voksomat. A No Guns Life-ból még két rész visszavan nekem, de az alapján nem rossz felidézése a nagyjából húsz évvel ezelőtti "rule of cool" stílusnak, mégha nem is ér fel teljesen a Gungrave, vagy akár a Hellsing ligájához, így akinek nem tetszik az akkori korszak valahol felületesebb oldala, annak szerintem ez se fog annyira tetszeni.
Kép Kép
Avatar
Nightbird
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2019.04.17. 07:12
Nem: Férfi

Re: Mi(k) volt(ak) számodra a 2019. év animéje(i)?

Hozzászólás Szerző: Nightbird »

Én sem láttam sok animét ebben évben. Szám szerint úgy 7 db. Akkor megyek szépen sorjában.

5-toubun no Hanayome
Nos igen egy hárem anime, ahol a föhős próbál korrepetálni egy ötös ikerpárt. Bár tény nem csak tanulásra koncentrálnak, hanem azért a karakterekkel is foglalkoztak. Némelyik karakter egész szerethető volt.
Nálam 7/10.

Egao no Daika
Az év egyik legrosszabb animéje. Olyan szinten gyalázat az egész anime. Kb. úgy tudnám jellemezni, mintha az ember írna egy középiskolai hosszú esszét (16-20 sor) egy nagy témakörről és ha nem figyel oda kellően, akkor csomó mindent kihagy belőle. Felületesen van megírva a történet és a karakterek. A történet nincs kidolgozva. A karakterek nagy része semmilyen, csak teszik a kötelező dolgokat. a főszereplő Yuuki úgy néz ki, mintha Azusa megszökött volna a K-onból. Az opening egy hatalmas átverés két főszereplő szempontjából.
SPOILER
Az opening konkrétan úgy állítja be őket, mintha már régóta barátok lennének. Sőt megkockáztatom, hogy már az előzetes borítókép is úgy vannak beállítva. Ehhez képest az utolsó részben találkoztak először
Lehetne még erről beszélni de inkább rövidre záróm.
4/10

Kanata no Astra
Adott egy sci-fi manga, ami díjat is kapott. Őszintén szólva semmi kiemelkedő nem volt benne. Az animében egyszerűen nem sikerült éreztetni, hogy mire fel kapott mégis díjat.A karakterek bár nem voltak rosszak, de nem is voltak kiemelkedők. A történetben nincs rendesen kibontva, csak rohannak A-ból B-be. A poénok 100 %-a iszonyat erőltetett voltak. Konkrétan minden poén abból állt, hogy egy komoly helyzetbe bevágtak egy poénos közbeszólást. Ha bár azért a befejezés egy kicsit javított a helyzetén nálam.
7/10

Koutetsujou no Kabaneri Movie 3: Unato Kessen
Nos hol is kezdjem. Magát az animét ki nem állhattam. Látszott rajta, hogy csak azért készült el, hogy az Attack on titan fanokat valamilyen módon kiengeszteljék, mielőtt megérkezik a második évada. Aztán az évek folyamán kijött ehhez még két recap movie. Tavaly meg jött ez a movie, ami nem recap volt hanem folytatás. Bár igazából folytatásnak is csak egy rövid szösszenet volt a maga kb. 70 percével.
Őszintén szólva a megtekintése előtt tartózkodtam tőle egy kicsit. A végeredmény viszont egy egész jó folytatás lett. Már az első 2-3 percén érezni lehetett, hogy ez egészen más lesz. A főszereplők Akoma és Mumei egész jó karakterek lettek. Nem voltak idegesítőek mint az sorozatban. Azért voltak kisebb hibái, de én elvoltam vele.
8/10

Senryuu Shoujo
Igazából annyit elmondok róla, hogy egy egész szerethető anime volt. Nekem tetszett.
9/10

Tate no Yuusha no Nariagari
Egy újabb isekai anime. Nem akarok sokat elmondani róla. Az elején jól indult. A közepe táján egy kicsit leült ilyen olyan dolgokkal, de úgy végére jó lett. Azért ennek is megvoltak a hibái.
7/10

Vinland Saga
Az év egyik legjobb animéje. Nem mondok sokat róla, mert már a többiek elmondtak róla mindent.
9/10


Volt még több sorozat is, de azokat vagy félbehagytam vagy nem kezdtem bele. Pedig ezért voltak jó animék ebben az évben. Részemről ennyi a 2019-es szezon. Lehet, hogy majd később azokról is írok majd.
Válasz küldése