Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Legelső tali Wamdue Projekt - King of my castle "Nekem kell az a film ami a klipben van"

Második tali dragonball nézés után "Micsoda? A dragonball az anime.. nekem több anime kell"

Ilyen egyszerűen.... és azota csak egyre inkább hál'Istennek
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

szerintem en is SMt lattam eloszor. meg az rtl2n lattam random reszeket, nem tudtam mi az, csak azt, hogy nagyon teccik. aztan telt-mult az ido es egyszer 1 osztalytarsam azzal fogadott a suliban (kb. 6-7.es lehettem), hogy latta az rtl klubon azt a szoke lanyt, akirol meseltem neki. ::jeye:: aztan neztem en is az olyanokat, mint Candy + Sendibelle + batyammal egyutt a DBZt is. es persze amik az rtl2n mentek (SM, KKJ, Digimon stb.). aztan egy kedves lev.tarsam jovoltabol ramszakadtak az animek. az X movie volt az elso, amit megneztem. ::vic::
Kép
Avatar
Nagase
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2004.09.25. 19:55
Tartózkodási hely: valahol messze

Hozzászólás Szerző: Nagase »

Én a Nővérem miatt ismertem meg az animéket ::neko:: az első között ott volt a Pokémon, Digimon, Bayblade meg ilyenek :wwhip: :dirr:
Vans forever!! :boom: :gurul: :twisted:
Celebriel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2004.11.09. 09:45
Tartózkodási hely: Nem jó helyen, nem jó időben...

Hozzászólás Szerző: Celebriel »

Nagyon idétlenül hangzik, ha azt mondom, a Csip-csup Csodák volt az első "animém"? ::jblush::
Utána pedig a Sailor Moon/Dragon Ball...


De az igazán nagy áttörés a Silent Möbius volt számomra. ::jeye::
Ignoti sumus invicem ego et fortuna
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Első élményem a Voltron és az Odin animék voltak (amíg apám el nem ajándékozta a kazit :roll: ), majd minden, amit az m1-en, hm... m2-n vetítettek. Én még emlékszem Hófehérke és Robin Hood-ra animés feldolgozásban! :D Kedvencem volt még a Hosszúlábú apu is! :) :wink:
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

A Hosszúlábú Apu-t (Ashinaga Ojiisan) annyira szerettem, h képes voltam elolvasni a könyvváltozatát is... kár h olyan nehéz hozzájutni manapság az ilyesmikhez...
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Konomi: Megadnád a könyv címét és az íróját a Hosszúlábú apunak? Én is szeretném elolvasni, de nem tudom ezeket az adatokat! Köszi előre is! :wink:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Morigan írta:Én még emlékszem Hófehérke és Robin Hood-ra animés feldolgozásban!
Aaah, hogy en mennyire szerettem azt a Robin Hood animet! (Oke, a Robin Hood legenda amugyis szivemcsucske.) Gilbert meg a huga de kuulosak voltak~~ *.* Meg kene szerezni vhonnan. :/
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Mufurc: Jó lenne tudni az eredeti címüket! :wink:
Tippje vkinek? :?:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Morigan írta:Első élményem a Voltron és az Odin animék voltak (amíg apám el nem ajándékozta a kazit :roll: ), majd minden, amit az m1-en, hm... m2-n vetítettek. Én még emlékszem Hófehérke és Robin Hood-ra animés feldolgozásban! :D Kedvencem volt még a Hosszúlábú apu is! :) :wink:
Nekem megvan a Voltron kazin. Az Odin-t is láttam. De nekem első élményem a Panda maci kalandjai volt (még most is megvan videon).

-----
Konomi írta:A Hosszúlábú Apu-t (Ashinaga Ojiisan) annyira szerettem, h képes voltam elolvasni a könyvváltozatát is... kár h olyan nehéz hozzájutni manapság az ilyesmikhez...
Az anime neked nincs meg véletlenül? Mert nem sokra emlékszem belőle és nagyon szeretném ismét megnézni.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Morigan írta:Mufurc: Jó lenne tudni az eredeti címüket! :wink:
Robin Hood no daibouken

De nem sokat segit.... ._.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Mufurc: Köszi a címet!:) Legalább ebből el lehet indulni!
Andro: Legszivesebben elkunyerálnám tőled a Voltront, annyira boszantott, amikor apám elajándékozta. Amúgy kicsi voltam amikor ezeket néztem, és az Odintól frászt kaptam... :shock: :D így inkább a Voltron jött be.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

To Morigan: a Hosszúlábú Apu címe Hosszúlábú Apu, japánul Ashinaga Ojiisan... szerzője hirtelen nem jut eszembe, de a Google biztos tudja ^^
To Andro: sajnos nincs meg... tévében láttam csak...
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Megvan a Hófehérke eredeti címe: Shiroyuki-hime no Densetsu
Csak az a gáz, hogy ezzel sem megyünk sokra :(
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Duplapostolásokat jó lenne abbahagyni, mert már unom az editálgatást. Inkább szerkeszd az utolsó postot. Ha pedig privát kérdésed van valakihez, kérlek intézd el privát üzenet formályában. >> acknowledgement goes here <<
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Morigan írta: Andro: Legszivesebben elkunyerálnám tőled a Voltront, annyira boszantott, amikor apám elajándékozta. Amúgy kicsi voltam amikor ezeket néztem, és az Odintól frászt kaptam... :shock: :D így inkább a Voltron jött be.
Ha jössz meet-re most szombaton, akkor jövő héten elviszem neked.
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro: Köszönöm, de annyira távol lakom a meet-től, hogy erről le kell mondanom, de azért +1X nagyon köszi! :)
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Db és annak sorozatai, na meg a Sailor Moon :D ami engem akkoriban nagyon de nagyon megfogott. De akkoriban nem nagyon értettem hogy miért változik meg az arcuk meg mindez olyan röhelyesnek tűnt akkor :D :D
Ja és ott van még a Final Fantasy amely örkkön örökké folytatódni fog :D
Avatar
Yasue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.26. 19:59
Tartózkodási hely: "Semmi és minden között félúton állok / Gondolataim aranyló szárnyain szállok..."

Hozzászólás Szerző: Yasue »

A szokásos: DragonBall és SailorMoon. Meg minden, amit anno az RTLKlub hajlandó volt leadni. A már említett CandyCandy mellett volt még vmi... nem emlékszem már a címére, de az nagyon megfogott akkoriban. Amiben az a lila(?)hajú manó-leány kavart mindent. Asszem, Momókának hívták. Ja, meg volt az a Lilly, a virágangyal is, azt is néztem. Az első két részt. Folyton azt vártam, h mikor lesz jobb a rajz... :)
Egyébként jól tudom, a Kimba is anime volt? Olyan rég láttam már, h csak arra emlékszem: Kimba füle hegye fekete volt... :wink:
Amit azóta se tudok kiverni a fejemből, és akkora fan vagyok, mint három másik, az továbbra is a DBZ. Huu, de habzott a szám, mikor egy idióta tanulmányi kirándulás miatt lemaradtam az utolsó részről!! Akkor utáltam meg a biosztanárt, de az oszt.tsaimat még jobban, ugyanis azért kellett NEKEM mennem, mert más nem vállalta. Az volt életem legrosszabb napja. (Meg a következő hétfő, mikor megtudtam: befejezték.) Aztán egy évig még a SM-t se néztem (ha nincs DBZ, az se érdekel!!), utána meg már nem is tudtam volna. Szipp! És amíg nincs mit nézni, hát rajzolgassuk!! Így lettem amatőr mangarajzoló... :D :D És azóta nincs megállás!! Hahaa!! ::vic::
Végy egy lelket és nézd meg jól...
Szívedből öröm vagy bánat szól?
Ki vagy te, s kinek hiszed magad?
Lelked a távolban majd magára marad...
--Alwyn--
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Yasue írta:A már említett CandyCandy mellett volt még vmi... nem emlékszem már a címére, de az nagyon megfogott akkoriban. Amiben az a lila(?)hajú manó-leány kavart mindent. Asszem, Momókának hívták.
Manóvári Manók volt a címe. :)
Yasue írta:Egyébként jól tudom, a Kimba is anime volt?
Bizony, méghozzá (tudtommal) az egyik legelső színes anime, ami készült. (És, ha jól tudom, nem kisebb személyiség, mint Tezuka Osamu mangája alapján.)
Kép
Avatar
Yasue
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.26. 19:59
Tartózkodási hely: "Semmi és minden között félúton állok / Gondolataim aranyló szárnyain szállok..."

Hozzászólás Szerző: Yasue »

Titkos írta:
Yasue írta:A már említett CandyCandy mellett volt még vmi... nem emlékszem már a címére, de az nagyon megfogott akkoriban. Amiben az a lila(?)hajú manó-leány kavart mindent. Asszem, Momókának hívták.
Manóvári Manók volt a címe. :)
Mmm... mondjuk ez logikusnak tűnik. ::japhaha::
Titkos írta:
Yasue írta:Egyébként jól tudom, a Kimba is anime volt?
Bizony, méghozzá (tudtommal) az egyik legelső színes anime, ami készült. (És, ha jól tudom, nem kisebb személyiség, mint Tezuka Osamu mangája alapján.)
Huuuu!!! A fene, ezt viszont nem gondoltam volna!! :taps: :taps:
Komolyan, a vicc az egészben, hogy ma valamikor a délelőtt folyamán elkaptam egy rész végefőcímét. Már nem tudom, melyk adón, mert haveromnál voltam, és phinghom sincs, milyen csatornák jönnek be náluk...

Erről jut eszembe!! Most megint habzópofájú pszichoiddá változtam, mert a napi "gagyianimémet" is megvonták tőlem!! Képzeljétek, a gyopár kábelszolgáltatónk beszüntette az RTL2-t és most nYuGiYoh és Bélyblélyd nélkül maradtam... Pedig eskü, onnan tanultam németül... És most szomorú vagyok... ::bawl::
Megyek, keresek egy zsepit, és elvonulok depizni a szobám legsötétebb sarkába. (Bár így este 9kor már minden sarka sötét...)
Jó éjt mindenkinek!!
Yasue, a depis... ::bawl::
Végy egy lelket és nézd meg jól...
Szívedből öröm vagy bánat szól?
Ki vagy te, s kinek hiszed magad?
Lelked a távolban majd magára marad...
--Alwyn--
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most lehet, hogy röhejesnek fog hangzani, de nekem három éves koromban a Panda maci kalandjai és Hüvelyk Panni voltak az első animéim. Ezek még most is megvannak. Persze, akkor még nem tudtam, hogy anime.
Tényleg, az Ico a bátor lovacska anime, vagy nem? Mert a grafikája arra hajaz, de nem vagyok benne 100%-ig biztos.
Kép
Avatar
Alucard: master of dark..
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2004.12.23. 20:36
Tartózkodási hely: Györ-Moson-Sopron

Hozzászólás Szerző: Alucard: master of dark.. »

Nos erre a kérdésre nem tudom a választ, de azt tudom, hogy az én elsö anime-m a DNA2 volt, és akkor az nagyon megfogott. Bár nem tudtam végig nézni mert kva késön volt és anyám elküldött lefeküdni. :weh: :mad:
Arucard the immortal one.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A hüvelyk panni anime volt...... :shock: ???
Avatar
azazel
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:42
Tartózkodási hely: Hatvan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: azazel »

Üdv!
Éjdruida írta:De tény, az alapok meg voltak itt hazánkban is, bár én még emlékszem egyre, asszem Dallos volt a neve, ami egy egész estés anime volt.. az ugrott így be hirtelen.. de csak annyi van már meg belőle, hogy Dallos.. és hogy valami sci-fi volt...
:) Az első anime-élményem, durván 10 évesen a Dallos volt. Emlékszem, hogy nagyon nem szerettem, mert semmit sem értettem belőle, meg unalmasnak tartottam, mert nem harcoltak benne annyit, mint a Voltron-ban... :D

Aztán eltelt néhány év, és újra elővettem valamiért a kazit. Végignéztem, és rádöbbentem, hogy ez valami eszméletlenül jó. (Ha vége a vizsgaidőszaknak, majd írok róla egy ismertetőt, oks? :) Legalább lesz indokom újra megnézni. :P)

Aztán jött a szokásos... DB. A srácok mondták, hogy ez valami nagyon jó, és nézzem... :P Máig bánom, hogy a 100. rész környékéig nem hittem el nekik... :P Ellenben a Sailor Moon nevének említése máig képes teljesen kiakasztani... :)

Aztán hosszú szünet. A Pokémon meg egyéb RTL-klubbos "izék" valahogy nem kötöttek le. Aztán jött a King of My Castle klippje (na ja, régebben még ilyen zenét is meghallgattam... :P), és úgy gondoltam, azt az animét látnom kell. Úgyhogy gyorsan kiderítettem mi volt, és majdnem két évre rá sikerült is beszereznem a Ghost in the Shellt. :P Az megint egy meghatározó élmény volt... :P

Az egyetemen kerültem végül olyan társaságba, ahol rengeteg ismerős anime-fan, úgyhogy én sem akartam kimaradni a jóból, megnéztem az EVÁt. :) Kell ecsetelnem? :D

Szóval, valahogy így kezdődött... :P

Azazel.
"...of final wishes I ask none
but one
now that I am gone
lay thorns on my grave"

Emperor - Thorns on My Grave
Válasz küldése