Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

Hogy hogyan ismerkedtem meg az Animékkel? Hát az első sorozat ami igazán megfogott az a Dragonball volt, persze már nagyon régen, de mivel sajnos betiltották ezért mai napig nem láttam minden részt. Ezután egy hatalmas szünet következett. Pár év mulva egyik haverom elkezdett mesélni a Neon Genesis Evangelion-ról, mondta milyen, és milyen király, és egyik nap nagy meglepetésemre elhozta nekem az egész sorozatot. A haveromnak tényleg igaza volt nagyon jó Anime volt! Aztán elkeztem más animék után nézni egyik nap éppen az anime ismertetőket olvasom amikor látok egy olyat hogy Slayers. Már a neve is nagyon megfogott, és az ismertető alapján kiváncsi voltam milyen lehet. Letöltöttem néhány részt, és bármenyire is meglepő nekem jóbban tetszett mint az NGE, ez a sorozat megváltoztatta a véleményem az animékről, végülis minden részt már láttam, ettől kezdve anime fan lettem, és azota nézek animéket...
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Norrec írta:Hogy hogyan ismerkedtem meg az Animékkel? Hát az első sorozat ami igazán megfogott az a Dragonball volt, persze már nagyon régen, de mivel sajnos betiltották ezért mai napig nem láttam minden részt. Ezután egy hatalmas szünet következett. Pár év mulva egyik haverom elkezdett mesélni a Neon Genesis Evangelion-ról, mondta milyen, és milyen király, és egyik nap nagy meglepetésemre elhozta nekem az egész sorozatot. A haveromnak tényleg igaza volt nagyon jó Anime volt! Aztán elkeztem más animék után nézni egyik nap éppen az anime ismertetőket olvasom amikor látok egy olyat hogy Slayers. Már a neve is nagyon megfogott, és az ismertető alapján kiváncsi voltam milyen lehet. Letöltöttem néhány részt, és bármenyire is meglepő nekem jóbban tetszett mint az NGE, ez a sorozat megváltoztatta a véleményem az animékről, végülis minden részt már láttam, ettől kezdve anime fan lettem, és azota nézek animéket...
Félreértések elkerülése végett: a Dragonball nem lett betiltva, csak este 10 és (asszem) hajnali 5 közé korlátozták a sugárzását. Amúgy a Slayers nekem is sokkal jobban tetszett, mint az NGE. :)
Kép
Avatar
Norrec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2005.01.04. 16:35
Tartózkodási hely: Gyál

Hozzászólás Szerző: Norrec »

A Dragonball-t nem tiltották be? Akkor bisztos csak én nem figyeltem bocs. Neked is sokkal jobban tetszett a Slayers mint az NGE? Pedig azt hittem én vagyok az egyedüli, de szerencsére nem :D
"Here i come, and the Hell's come with me"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Norrec írta:Neked is sokkal jobban tetszett a Slayers mint az NGE? Pedig azt hittem én vagyok az egyedüli, de szerencsére nem :D
Igen, bár nekem a humoros animék mindig jobban bejöttek, mint a vérkomolyak. (A Slayers-t most nézem harmadjára, az NGE-nél meg már két éve leragadtam úgy a 16. rész környékén. :wink: )
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2005.01.06. 15:50-kor.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Norrec írta:Neked is sokkal jobban tetszett a Slayers mint az NGE? Pedig azt hittem én vagyok az egyedüli, de szerencsére nem :D
Azert vannak paran, akiknek jobban tetszik a Slayers mint az NGE. Nem mindenki Eva-fan... (pl en sem)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Slayers egyszerűen imádom...állandóan rá vagyok kattabva...de én nagyon univerzális vagyok anime terén...vagy is a kedvencem nekem az NGE :wink: De azért nem vagyok elvakult .. :-P
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

A.Hidekai írta:A hüvelyk panni anime volt...... :shock: ???
Inkább úgy mondanám, hogy készült belőle egy anime is és nekem az van meg.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Hüvelyk Panni-ból van anime változat is :shock: ..... :wink: Na majd egyszer utána nézek..ez olyan érdekes :weh:
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro írta:
A.Hidekai írta:A hüvelyk panni anime volt...... :shock: ???
Inkább úgy mondanám, hogy készült belőle egy anime is és nekem az van meg.
Hamár régi animék... én úgy tudom az Alice Csodaországbant is feldolgozták animének. Azt látta már vki?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én még nem. De a 12 hónap megvan. Meg a Csizmás Kandúr is.
Kép
GAbo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2005.01.04. 10:33

Hozzászólás Szerző: GAbo »

Nos, hogyan ismertem meg az animékat és hogy mikor.
Réges régen, amikor még nem is sejtettem hogy az amit látok az anime (mer ügye nem verték belénk azt a fogalmat hogy anime, tehát maradt a rajzfilm).
Animéket először csak a német RTL2-n láttam.
Olyanok, voltak, amelyek cimére nem is emléxem.
Csak pár példa a story-kból, (ha vki felismeri őket mondja már meg a ne-
vüket)
(csak azt irom le hogy ki a főszereplő)
1) looser zsaru bogárhátú kocsival a jövőbe került vmilyen baleset folytán
2) egy csaj aki apja kis éttermében dolgozik és beleszeret egy yenekar vmelyik tagjába, vagy vmi ilyesmi
3)Először Párizsban egy srác (aki vmi zseni alkat) egy csajon (akinek van egy kis oroszlána) próbált segiteni akit két sötét de béna alak (nő+pasi) próbálnak elkapni, mert van neki vmi drágaköve.... stb.stb végül eljutnak vmikor a csaj apjához aki vmi Nemo kapitány szerű alak (persze a hajója vizen úszik és Nautilus a neve, és természetesen földönkivüli)

Aztán volt még a Sockers (focis), Mila Superstar (röplabdás), Sailor Moon. Dragonball (nem kell bemutatni).

Szóval, már amennyire emléxem ezek voltak az első animék, de csak akkor fogtam föl hogy ezek animék miután kicsit utánanéztem a Dragonball-nak és akkor jöttem rá mi az igazság.
Dékán mondja:
Mindenkinek 1-es de viszont van itt egy névtelen 3-as ZH.
De Tanár úr ,az a javítókulcs.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

GAbo írta:3)Először Párizsban egy srác (aki vmi zseni alkat) egy csajon (akinek van egy kis oroszlána) próbált segiteni akit két sötét de béna alak (nő+pasi) próbálnak elkapni, mert van neki vmi drágaköve.... stb.stb végül eljutnak vmikor a csaj apjához aki vmi Nemo kapitány szerű alak (persze a hajója vizen úszik és Nautilus a neve, és természetesen földönkivüli)
Nadia, The Secret of Blue Water vagy Fushigi no Umi wo Nadia a címe.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Morigan írta:
GAbo írta:3)Először Párizsban egy srác (aki vmi zseni alkat) egy csajon (akinek van egy kis oroszlána) próbált segiteni akit két sötét de béna alak (nő+pasi) próbálnak elkapni, mert van neki vmi drágaköve.... stb.stb végül eljutnak vmikor a csaj apjához aki vmi Nemo kapitány szerű alak (persze a hajója vizen úszik és Nautilus a neve, és természetesen földönkivüli)
Nadia, The Secret of Blue Water vagy Fushigi no Umi wo Nadia a címe.
USTEAM-en fent is van, ha nosztalgiázni lenne kedved. :)
Kép
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

GAbo írta:1) looser zsaru bogárhátú kocsival a jövőbe került vmilyen baleset folytán
Hmm erre én is emlékszem, de azóta sem sikerült megtudni, mi is volt ez, tudja valaki?
GAbo írta:2) egy csaj aki apja kis éttermében dolgozik és beleszeret egy yenekar vmelyik tagjába, vagy vmi ilyesmi
Rock&Roll Kids (Ai Shite Night) volt a címe, és a kiscsaj nyomult a gitárosra, meg később az énekesre is... :D
Aztán, amikor végre rendeződtek a dolgok, megjelent a gonosz konkurrens együttes, az evil homokos bishonen lead singerével... Valaki erre mondta egy másik topicban, ha jól emlékszem, hogy a manga változata szexuális felvilágosító kiadványnak is elmenne :D
Akárhogy is, a macska (Juliano) volt a legkirályabb benne :D
GAbo írta:3)Először Párizsban egy srác (aki vmi zseni alkat) egy csajon (akinek van egy kis oroszlána) próbált segiteni akit két sötét de béna alak (nő+pasi) próbálnak elkapni, mert van neki vmi drágaköve.... stb.stb végül eljutnak vmikor a csaj apjához aki vmi Nemo kapitány szerű alak (persze a hajója vizen úszik és Nautilus a neve, és természetesen földönkivüli)
Igen, ezt már a többiek leírták, ez a Nadia, én már csak annyit tennék hozzá, hogy nekem azóta is a kedvenceim közé tartozik... :D
És Grandisék nem is voltak bénák... :-P
"... the smoking caves, the Gods who eat mountains, the flying dragons, the rivers of gold, the LEOPARD QUEEN..."
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Morigan írta:Nadia, The Secret of Blue Water vagy Fushigi no Umi wo Nadia a címe.
Az egyik kedvencem volt, de soha nem láttam az összes részét mikor az RTLII-n ment.
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro írta:
Morigan írta:Nadia, The Secret of Blue Water vagy Fushigi no Umi wo Nadia a címe.
Az egyik kedvencem volt, de soha nem láttam az összes részét mikor az RTLII-n ment.
Én sem, így amint tudtam megszereztem internetről letöltve! :D
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ha nem lenne vacak a gépem, én is leszedném. De inkább nem próbálkozom.
Kép
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Andro írta:Ha nem lenne vacak a gépem, én is leszedném. De inkább nem próbálkozom.
Sajnálom! Remélem azért majd be tudod pótolni! Érdemes! :wink:
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igazából csak pár Nautilusos részt hagytam ki. De az uccsó részt láttam.
Be kéne pótolnom, csak éppen még van 2-3 sorozat, amit végig kéne néznem és vissza kéne adnom.
Kép
Avatar
Sagara6
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.10.25. 22:58
Tartózkodási hely: Afganistan

Hozzászólás Szerző: Sagara6 »

paTKany írta:Hát nem volt senki aki bemutasson minket egymásnak, ha erre vonatkozott a kérdés. :)

Amint bekötötték a kábeltévét az előző évszázad nyolcvanas éveiben, leültem megnézni a Super Channel hétvégi rajzfilmblokkját, és akkor megláttam Lynn Minmei kék haját a Robotechben. Annyira új volt számomra, annyira formabontó, hogy örökre megmaradt bennem az élmény hatása.
Kép
Én is így ismertem meg még 5 évesen az Animék világát azóta meg telhetelenül Gyüjtöm és Nézem őket Napszámra :D
Sagara ready for Action...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Robotech-et én még anno videotékából vettem ki és imádtam. De már nagyon régen láttam és nem is nagyon emlékszem rá. Ahogy az Odin-ra sem.
Kép
Avatar
Ayase
Profi
Profi
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2005.02.14. 18:42

Hozzászólás Szerző: Ayase »

Én a barátnőm által ismertem meg az animéket....valahogy így:
- Nézzünk Digimont!-miondja ő....
-Fúj azt a szart?!-kérdeztem én...aztán ebből az lett hogy egész este azt néztük....Kb.10-éves lehettem....Onnantól pedig nem volt megállás!
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Engem legelőszőr Márió varázslövése és (asszem) Cézár Magnumja fogott meg nagyon.... ahogy 3 embernek kelett védenie, ahogy kitépte a füvet a helyéről... és a "elfutok a kapufáig és onnan elrugaszkodok" védés sem volt semmi:) Ha jól tudom a nagy trióból (DB, Pálya ördögei, SM) ez volt az első amit láttam...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

13 évvel ezelőtt láttam a TV-ben a Múmint és a Titokzatos Aranyvárosokat,és a rajzolásuk nagyon megfogott.A Candyt is ebben az évben kölcsönöztem ki a könyvtárból és az is tetszett.Sajnos ekkor csak kb:a 15.részig tudtam megnézni.Majd jó pár évre láttam,hogy elkezdik a tv-ben adni a Candyt,nagyon örültem neki.Aztán ott maradtam megnézni utána a Pálya ördögeit,a Dragon Ballt,Sandybellt és a Sailor Moont.Ekkor már nagyon megszerettem az animéket.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Elhaym írta:Aztán ott maradtam megnézni utána a Pálya ördögeit,a Dragon Ballt,Sandybellt és a Sailor Moont.Ekkor már nagyon megszerettem az animéket.
Nah nekem ilyenkor még fogalmam sem volt, hogy amit nézek az anime:) Volt valami Grand Prix is nem? Én olyasmire is emlékszem.
Válasz küldése