Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Nekem az első anime a Csizmás Kandúr volt, utána jött a már említett RTL
Klubbos korszak: Sailor Moon, Candy, DB, DBZ.
Eleinte csak azért néztem merthogy Songoku mindenkit szétcsinál meg ilyenek. A Sailor Moon meg utána jött és lusta voltam elkapcsolni a TV-t.
Aztán úgy egy éve megnéztem az NGE-t.
Teljesen beleőrültem és le sem tudtam szállni róla.
Ezután egy jó adag szünet következett és most ősszel sikerült egy adag animét szereznem
Ranma, Berserk, Hellsing, meg hasonlók.
Visszatértek a régi emlékek.
Jelenleg várom a CD írómat és amint ki tudom írni az eddig megszerzett animékat a haverom hoz még egy rakattal.
Mert persze net az nincs otthon.
Röviden ennyi volna.
Huhh egész megkönnyebbültem. :lol:
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Angelwings írta:
Acheron írta:Gonosz elrabolt vmi lanyt, koponya alaku szikla erodje volt, mentek urhajoval erte a bolygora, kiszabaditottak, aztan elfele,
Ez nem a He-Man? Abban volt mintha koponya alakú vára a gonosznak, ahogy a feje is koponya volt :)
:cry:
Csunya Darethyl, ize Angelwings, szoval Galek na, meg Meglivorn. Elmondtak, hogy az, amit elso animenek lattam az nyugati rajzfilm! :cry:
Viszont lattam japan keszitesu Aladdin es a csodalampat, ami magyarra volt szinkronizalva es jo volt!
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Első komolyabb kapcsolatom animékkel:

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Megnéztem EVA-t. Aztán megint megnéztem EVA-t. Később megint megnéztem EVA-t. Ezzel elvoltam egy darabig, oszt ráébredtem, hogy van még más is a világon. No, onnantól vagyok olyan amilyen... :bounce:
Avatar
Acheron
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 81
Csatlakozott: 2003.09.06. 23:53
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Acheron »

Zelmor, ez sokat megmagyaraz :)
"I have chosen all knowledge to be my province" - Sir Francis Bacon
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

Acheron írta:Zelmor, ez sokat megmagyaraz :)
Éspedig? XD
Ehehe
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:59
Tartózkodási hely: Győr

Hozzászólás Szerző: Ehehe »

Hát én először a "hagyományos" animéket láttam SM, DB, DBZ. De az első amiről tudtam, hogy az, az az Akira volt. (gondoljátok el, angolul néztem 1 éves angoltudással). De ami meghatározó volt számomra az a Ghost In the Sell volt.
Ne töröggyé semmivee, egyé zsömlét kiflivee!!!
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Még kiskoromban kezdtem, hogy a videotékákból szerváltam befelé a Transformers film/animeket :) Meg a TVben is csüngtem ezeken a dolgokon :D Azt a DB elszabadította a pokolt!!!!!
The last Angel...
Avatar
andris
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2003.12.30. 19:19
Tartózkodási hely: Budapest, 16. ker eldugott zuga
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: andris »

Dragon Ball, aztán "véletlenül" egy Mononoke Hime - vetítés a Süss fel Nap! - ban... éreztem, hogy elvesztem... :P
Sky
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2003.10.17. 14:38
Tartózkodási hely: Szolnok(Szeged)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sky »

Én RTL2-n edződtem(Saber Rider,Sailor Moon, Wedding Peach, stb.), majdpedig valaki hozzámvágta a teljes Vision of Escaflown-t...
canta per me ne addio
quel dolce suono
de' passati giorni
mi sempre rammenta
Avatar
sodd
Profi
Profi
Hozzászólások: 281
Csatlakozott: 2003.06.03. 12:55
Tartózkodási hely: The Outback

Hozzászólás Szerző: sodd »

NeoExDeath írta:
paTKany írta:
Pala írta:Meg most eszembe jutott régröl 2 óriás robotos anime, az egyikbe volt 5 v 6 jaguár robot amik összetudtak állni egy óriásrobottá, a másikba pedig a nagy robot alsó teste vmi űrhajó volt és azon szálitott embereket (nagyon homályosak az emlékeim erröl). Nem tudjátok ezeknek mi volt a cimük?
Az egyik az valószínűleg a Voltron.
Huh nem kicsit durva! Én is Voltront láttam először. Asszem két része volt, egy gyenge, emg egy jobb (abban valami űr vasutat kelett megvédeni).
Univerzum védői néven futott...
És azt a jaguárosat is láttam! Most ugrott be, hogy olvastam. Nem semmi, semmire se emlékszem már belőle szinte, csak hogy valami kulcsokkal indultak a mechák, és az utolsónak eltünt, és valami egér vitte el...
Hehe, utánanéztem a dolognak kicsit és szerintem mindkettő a Voltron. 2 sorozat is volt belőle, az egyik amiben nagyon sok jármű alkotja a nagy robotot, a másikban pedig robot-oroszlánok (pedig nekem is jaguároknak tűntek), ebben voltak az egerek is.
itt egy link.
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Hát....akkor már írok ide is....magyar tv 86ban, Macross....de ezt akkor még nemtudtam, meg talán a Nausicaa, tudatosan először a Mila a szupersztár volt az első amiről már tudtam miaz 90ben, ORF1en (osztrák) adták minden nap asszem 2 v. fél 3tól :) Persze ezek a Kimba, Maya a méhecske, Transformers, Nils Holgerson mittoénmi megvolt :) Majd jöttek RTL K., VOX és RTL2 adta dogok, aztán 99től zabálás :)
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Uhh nem is tudom, hogy kezdődött... Már kiskoromban is nagyon vonzódtam a rajzfilmekhez... Voltak a francia sorozatok. Elveszett világok, vagy valami hasonló... aztán meg video tékából kivettem az összes megszerezhető Transformers filmet, meg jöttek az RTL animéi... A pálya ördögei ,Lili a virág angyal, Az F1es Jonny :D, Candy, Sailor Moon, Dragon Ball... Az átütést a SM, és a DB hozta, onnan kezdtem fanatikusan rajongani a japán stílusért. De kezdetekkor még nagyon kevés helyről lehetett netről letölteni :D Most már egészen másként van. Ha valaki eldönti, hogy animeket néz, akkor már több tucat FTP várja, hogy ingyen tölthessen... :arrow:
The last Angel...
Avatar
Urashima-sempai
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 28
Csatlakozott: 2003.12.21. 23:26
Tartózkodási hely: Érd
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Urashima-sempai »

Osu!
Én még olyan 4 éves koromban láttam a szamuraj pizza cats-et, kb innen kezdődött el az anime iránti érdeklődésem.
Ma reggel pont láttam a TV-ben, és meglepődtem, mien régen is láttam, és azóta mekkorát változott az izlésem ezen a téren.
Ja ne!
"Az élet rövid, de nem eléggé!"
Avatar
muRd0cK
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2004.01.28. 18:51
Tartózkodási hely: ZAFT központ
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: muRd0cK »

Nekem elsok voltak az alap Sm, Db, DbZ (meg is van az osszes resz :twisted: ), utanna elkezdett erdekelni jobban es jott az Akira, Gits, es utanna az 1ik kedvenc, az Nge a hangulataval es mondanivalojaval (eloszor nehez volt erteni, de utanna nagyon megtetszett :P) ::taka::
desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu desu~~
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Megtetszett az rtl2-őn anno a reklámban a szőke gombóc hajú csajnak a fején megjelenő két piros gömb. A reklámot véletlenül láttam, amúgy a Sailor Moon-ról van szó.
Amúgy meg régebben is néztem animét, csak nem tudtam, hogy az, és én az anime mániámat a hivataloshoz időzítem.^^" Egyébként az első "rohadt német rajzfilm" ahogy akkor hívtam, ami nagyon tetszett, az a Robin Hood no Daibouken volt. És persze a Csizmás kandúr. És talán a legelső a Dízni után a Könyvek Könyve volt. Ja, és még picit később az Aladdin.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sister Tenshi 2004.01.29. 22:00-kor.
Kép
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Én először RTL2-on néztem Lady Oscart, ami akkor a függőségig fajult ::daisuki:: . A SailorMoon meg a hab volt a tortán. Végképp az anime imádatához láncolt - boldog rabság! :D
Kép
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Lehet, hülye kérdés, de van olyan a fórumon, akit úgy istenigazából egy manga stílusú és hangulatú játék csatolt örökre az anime és manga fogságába?
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
LeWish
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 443
Csatlakozott: 2003.10.16. 19:50
Tartózkodási hely: Nincs

Hozzászólás Szerző: LeWish »

Xellos írta:Lehet, hülye kérdés, de van olyan a fórumon, akit úgy istenigazából egy manga stílusú és hangulatú játék csatolt örökre az anime és manga fogságába?
FFVII!! :D hát, engem nagyjából igen^^
Kép
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

WishM írta:
Xellos írta:Lehet, hülye kérdés, de van olyan a fórumon, akit úgy istenigazából egy manga stílusú és hangulatú játék csatolt örökre az anime és manga fogságába?
FFVII!! :D hát, engem nagyjából igen^^
Detto, azóta is nagy lelkesedéssel újra és újra nekiállok ^^ Bár előtte is rabvoltam már, kellemes rabságban ^^
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Akkor nem vagyok egyedül^__^
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Xellos írta:Lehet, hülye kérdés, de van olyan a fórumon, akit úgy istenigazából egy manga stílusú és hangulatú játék csatolt örökre az anime és manga fogságába?
Mire végigjátszottam a Shogo-t, egészen megszoktam ezt a stílust. Szóval, ha úgy vesszük...
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

Shukuhai írta:
Xellos írta:Lehet, hülye kérdés, de van olyan a fórumon, akit úgy istenigazából egy manga stílusú és hangulatú játék csatolt örökre az anime és manga fogságába?
Mire végigjátszottam a Shogo-t, egészen megszoktam ezt a stílust. Szóval, ha úgy vesszük...
Ahhh, azt is mennyit jáccottam, rulez! A nyitózenéje megvan mp3-ban :P
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Ha így nézzük, akkor a Final Fantasy VIII-nak, majd a X-nek köszönhető, hogy az anime-k felé kirándultam :) .
Avatar
Kono
Profi
Profi
Hozzászólások: 305
Csatlakozott: 2003.09.14. 20:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kono »

StabWest írta:Ha így nézzük, akkor a Final Fantasy VIII-nak, majd a X-nek köszönhető, hogy az anime-k felé kirándultam :) .
Ehhh teis? Nem is tudtam, minden animés FF fan? Nekem egyébként amint mondtam az egész sorozat végigkísérte az életem ^^ A régi styleból a VI, az újból meg a VII és a X-2 a favorit nálam!
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Kono írta: Ehhh teis? Nem is tudtam, minden animés FF fan?
En nem. ^^;;;
Válasz küldése