Hogyan ismertétek meg az animéket?

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
FayeValentine
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2005.06.07. 15:49
Tartózkodási hely: Bebop űrhajó

Hozzászólás Szerző: FayeValentine »

Én elsőre nem is tudtam, hogy mi az, hogy anime, amikor az első animeket néztem, és tetszettek. Később tudtam csak, meg, hogy ez tipikus japán rajzfilmek. :shock: De emléxem, hogy régen, amikor a műsorújságot olvastam, akkor a japán rajzfilm helyett azt írták, hogy francia rajzfilm, csak azért, mert a főcímsal franciára volt fordítva. Amúgy én az egyik kereskedelmi csatornán ismertem meg őket, de csak később tudtam meg, hogy azokat animenek hívják. ::jhihi::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Titkos »

FayeValentine írta:De emléxem, hogy régen, amikor a műsorújságot olvastam, akkor a japán rajzfilm helyett azt írták, hogy francia rajzfilm, csak azért, mert a főcímsal franciára volt fordítva.
Nem csak a főcimdal miatt írták franciának, hanem mert tőlük vették meg. (Mondjuk tényleg elég dúrva, hogy nem néztek utána, hogy pontosan kik is készítették, de mindegy.) Mindenesetre én úgy emlékszem, hogy a sima DB-t japánnak, a DBZ-t pedig már franciának írták, aztán a suliban nem értettük, hogy most a folytatást franciák rajzolták és mégis ugyanolyan? :D
Kép
Prof. William
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2005.06.09. 09:35

Hozzászólás Szerző: Prof. William »

Elhaym írta:Kis off:meg gondolom a Resit is szereted?
Igen. Anno a 2-vel játszottam, de még ma is azt tartom az etalonak.

Claire rulez.

Meg vajon a Prof. William nevet honan szedtetem?

Edited by Rage: Plz használd az "Idézet" funkciót, így nem lehet tudni, kitől, mit idéztél...
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Prof. William írta: Meg vajon a Prof. William nevet honan szedtetem?
Nekem is William volt a kedvencem.:)
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Elhaym írta: Nekem is William volt a kedvencem.:)
Őt én is nagyon bírtam! :) Lásd teaszertartásos jelenet! :-P
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Nekem pár hónapja egy ismerősöm mutatta meg az NGE-t, szerintem előtte azt a szót sem hallottam még, hogy anime :D Vagy ha igen, fogalamam sem volt róla, hogy mit jelent :) Ráadásul webcamon keresztül néztem, hang nélkül, egy kis max. 10x10 centis (fogalmam sincs mennyi :D ) kis "képernyőn"... nem volt semmi :D De végig néztem így az egész sorozatot... :wink: :D
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én soha nem felejtem el a pillanatot, mikor először megkaptam az AnC-t. Azóta vagyok fan. :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

AnC kezdésnek? Nem rossz! :) Sőt! :D Nekem is még mindig nagy kedvencem, pedig nem az első volt. Ebből látszik, hogy fontos az első benyomás.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Szerintem nem jó kezdésnek ^^' persze ízlés dolga, nekem annyira nem tetszett ^^' (igen, Mako, az artbooktól viszont el vagyok elájulva *___*)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Amikor "kicsi" voltam nem nagyon néztem animéket. Emlékszem az Rtl 2 tele volt velük, az animék pont akkor kezdődtek mikor hazaértem a suliból. De nem néztem őket. Aztán volt a DragonBall/Pokémon...úgyszint azokat sem. Maximum olyan megtörténhetett hogy ott felejtettem a csatornát és nem kapcsoltam el. Az első olyan animém amit komolyan néztem, és végig is néztem, az a Neon Genesis Evangelion. Először egy ismerősöm mutatott belőle egy amv-t, meg mesélt róla, és gondoltam üsse kő, belenézek. Sokan mondták hogy lehetőleg ne ezzel kezdjem, de szerintem...jobb kezdés nem is lehetett volna [thanx Laza! :respect:]
Nah kb valahogy így kezdődött :D
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Az én történetemben semmi extra nincs. Testvérem nézte a tv-t, leültem mellé,hogy mi az ami ennyire leköti. Ott maradtam és elkezdtem nézni. Ez volt olyan jó sok éve, olyan '97 környékén azt hiszem. 3 éve van internet és azóta már nem nézzünk együtt semmit. (milyen meglepő xD) Az első (nem japánul,angol felirattal) animém, az SM volt (mi más lehetett nagyon akkoriban ugye). Amit először láttam japánul + felirat az volt az Onegai Teacher amit a mai napig szeretek,igaz nem annyira mint más 1-2-őt,de most is szívesen megnézem.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Végtére is osztozkodok Ayumi-chan véleményében, én is tesóm hatására kezdtem el nézni. (Csak tesómnak sikerült kinőnie belőle. XD)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Ayumi-chan
Profi
Profi
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2004.08.04. 18:02
Nem:
Tartózkodási hely: Key szemében tükröződöm

Hozzászólás Szerző: Ayumi-chan »

Az én tesómnak meg nem skerült,még most is néz,csak nem olyan sűrűn mert dolgozik ugye.
Avatar
Yamashita
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2004.12.18. 10:35
Tartózkodási hely: Otthon...

Hozzászólás Szerző: Yamashita »

Candy,Candy, meg Sandybell,Nils Holgerson ,meg röplabdás csaj( mi is a neve... vmi Superstar, nem? Nina, vagy Lina, vagy ilyesmi?). Ezekről még azt sem tudtam hogy anime. Aztán sailor Moon, meg Dragonball, és akkor már tudtam, hogy de szeretem ezeket a nagyszemű izéket ^_^ És akkor jött a Pokémon, és onnantól már elkezdtem komolyabban is foglalkozni a dolgokkal.

Télleg, nem tudja vki honnan lehet letölteni ilyen Candy, Candy, meg hasonló régi, gyerekeknek való cuccokat?^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mila, a szupersztár
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Narumi írta:Mila, a szupersztár
azt én is láttam... :? csak az a baj hogy nem emlékszem rá hogy mi volt a történet lényege és arra sem hogy hogy nézett ki a csaj... :-P mer már naggyon rég volt^^;
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Én még emlékeszem rá ^^ ennek hatására kezdtem el anno [kb.10 éve] röplabdázni... ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én világ életembe béna voltam labdajátékokban. :P
Mila kinézetét Makotora tudnám hasonlítani az SM-ből. Úgy a lényege az volt, hogy edzettek, kijutottak világbajnokságra, szereztek barátokat és ellenségeket. Legalábbis emlékeim szerint. Szóval így nagy extra nem volt benne. Egy tinédzser röplabdás lány élete.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most van belőle egy Live Action is, most megy Japánban. A címe Attack No.1. Ez volt amúgy az anime eredeti címe is.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Live Action Milából? Az tök jó lehet! Valahonnan nem lehet már megszerezni?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Kira-chan
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.07.20. 20:23
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kira-chan »

Először tvből (sailor moon) ismertem meg a dolgokat, majd az egyik osztálytársam látott el jobbnál jobb dolgokkal (X), amiért hálás is vagyok neki.^^
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Andro írta:Most van belőle egy Live Action is, most megy Japánban. A címe Attack No.1. Ez volt amúgy az anime eredeti címe is.
Na neeem... azokat a lehetetlen mentéseket képtelenség élőben megjátszani... no way...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Narumi írta:Live Action Milából? Az tök jó lehet! Valahonnan nem lehet már megszerezni?
www.d-addits.com/forum/torrents.php
Itt be kell írni a sorozat címét a keresőbe és már meg is van. Torrentes file, tehát lassan jön le és nem tudom, hogy van-e hozzá felirat. Azt mondják nem rossz, de lehetne jobb is. Ja és Mila neve eredetileg Kozue tehát ne lepődj meg a neveken.
Kép
Avatar
Relunx
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 153
Csatlakozott: 2003.11.07. 23:16
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: In a Hot Spring with My Goddess

Hozzászólás Szerző: Relunx »

Én elösször TV-ből ismertem meg anno (Mila aszupersztár, GOAL, Sailor Moon, DBZ stb.) Aztán jött a VOX (Armitage III, Street Fighter II V, Silent Möbius stb..) innen már csak egy lépés volt és már fan lettem. Aztán már jöttek magutól a dolgok, szert tettem pár animés haverra. Aztán elkezdtem meet-re járni...

Relunx
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

Ha leszámítjuk a merchandise animéket^^

Raisu új SMSwebje, jeee, húúú van rajta...
YuGiOh! mindig is akartam (akkor még tetszett)
Digimon, hú, kell a gépemre

micsoda? Oh My Goddess? .hack//sign? Mik ezek? *leszedem*

BUMM :)
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Válasz küldése